2. R. J. Umberger (PHI)
1+1, 4 střely, čas na ledě 15:10
3.Nick SPALING (PIT)
1+1, 1 střela, čas na ledě 15:00
Drtivým finišem dokázali Flyers zdolat svého odvěkého rivala z Pensylvánie poměrem 5:3. Nutno podotknout, že zcela zaslouženě. Hvězdné duo v barvách Tučňáku dnes nepředvedlo zhola nic. Výkon Crosbyho šel od první třetiny, kdy měl několik slibných příležitostí, naprosto do ztracena, Jevgenij Malkin byl pak také na ledě, snad s výjimkou jediného světlého moment ve druhé dvacetiminutovce (gólová nahrávka), téměř neviditelný.
60:00
59:47
Flyers dohrávají zápas s kotoučem na svých holích.
59:33
Philadelphia právě vstřelila branku!
O vítězi utkání je rozhodnuto. SEAN COUTURIER využil zaváhání Tučňáků ve středním pásmu, když obral Brandona Suttera o kotouč a neomylně jej bekhendem poslal do prázdné branky. Bez asistence.
59:00
Před námi je poslední minuta.
58:57
Maattaova střela od modré čáry se odrazila od Emeryho betonu. Kanadský gólman teď vůbec neviděl.
58:49
Letci posílají po vhazování opět kotouč přes všchny čáry.
58:32
Flyers si teď zavařili. Schultz zahrál přes všechny čáry a Fleury míří na střídačku. Tučňáci to zkusí v šesti.
58:32
Kouč Tučňáku si bere time-out.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:33
Pittsburg sevřel Flyers v obranném pásmu. Diváci hecují své miláčky. Ví, že vyrovnání visí ve vzduchu.
57:03
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Tak přece jen Tučňáci dramatizují závěr utkání. Steve Downie obral domácí obránce o kotouč a nahrál jej MARCELU GOCOVI. Ten si poté puk bleskurychle vyměnil s Nickem Spalingem a střelou k tyči uklidil za Emeryho záda. Asistence: Nick Spaling, Steve Downie.
56:18
Skvěle za bránou zapracoval Nick Schultz, který jednomu z domácích hráčů vypíchl kotouč.
55:49
Ani tentokrát se Tučňáci nedokázali propracovat ke střele.
55:17
Méně než pět minut zbývá do konce třetí třetiny. Dokáže Pittsburgh zdramatizovat koncovku?
55:04
Flyers hrají výtečně v obraně. Domácí výběr se nemůže usídlit v útočném pásmu a už vůbec ne kombinovat.
54:29
Tučňáci se připravují o drahocenný čas. Rozhodčí jim odpískali zakázané uvolnění.
54:14
Následuje další komerční přestávka.
54:13
Přechod do útočné třetiny se ale Letcům nevydařil. Kotouč bude znovu uveden do hry ve středním pásmu.
53:38
Nahození Tučňáků zachytávají beci hostujícího výběru.
53:14
Pittsburgh kombinuje ve vlastní třetiny. Flyers forčekují hodně hluboku v poli.
52:49
Flyers ale dobře brání modrou čáru a neumožňují svému soupeři snadný přechod do útoku.
52:26
Tučňáci vyhráli vhazování v obranném pásmu a zakládají útok.
52:15
Následuje komerční přestávka.
52:15
Dělovku Schenna od modré schoval Fleury do své výstroje. Vhazovat se bude po pravici kanadského gólmana.
51:30
Jakub Voráček přihrával bekhendem zpoza brány. Jeho nabídka ale adresáta nenašla.
51:11
Flyers zahrávají přes všechny čáry, vhazovat se bude před Emerym.
50:02
Před námi je posledních deset minut třetí třetiny, stáhnou Tučňáci dvoubrankové vedení svého soupeře?
48:50
Jako bych to zakřikl! Flyers udeřili z protiútoku a vedou již o dvě branky. Do statistik dnešního utkání se zapisuje i MATT READ, který obdržel přesnou nahrávku od Seana Couturiera, přehodil si kotouč na bekhend a zavěsil pod víko Fleuryho branky. Asistence: Sean Couturier, R.J. Umberger.
48:12
Tučňáci cítí, že je potřeba zabrat a stále častěji teď svírají svého soupeře v obranném pásmu.
47:55
Flyers byli blízko dvoubrankového vedení. Andrew MacDonald se vydal na výlet do útočného pásma. Z levého kruhu ovšem trefil pouze bankovou konstrukci.
46:50
Forčeking Jakuba Voráčka nese své ovoce. Rodák z Kladna vybojoval u mantinelu kotouč, posunul jej na Clauda Girouxe, který přes dva obránce lehkým obloučkem našel R.Je. UMBERGERA, který střelou do horní poloviny branky překonal Fleuryho. Asistence: Claude Giroux, Jakub Voráček.
46:05
46:03
Emery si připisuje nejdůležitější zákrok ve třetí třetině. Po Hornqvistově nahrávce zpoza brány tlačil Malkin kotouč k levé tyči, kanadský gólman ale už v relativně ztracené pozici vykopl reflexivně beton a zabránil ruskému snajprovi ve skórování.
45:48
Fleury zachyboval při rozehrávce, Read ale nevyužil jeho zaváhání a nahrál nepřesně.
45:00
Pět minut třetího dějství je za námi. Skóre je stále vyrovnané.
44:26
Nevýrazná pasáž hry, kdy se ani jednomu z celků nedaří na delší dobu usídlit v útočném pásmu či vystřelit.
43:59
Flyers nepřešli přes střední pásmo a zkouší to znovu.
43:37
Až teď přikryl Emery nahození Paula Martina z uctivé vzdálenosti.
43:15
Hra má rychlý spád, hraje se téměř bez přerušení.
42:43
Po delší době střela. Brandon Sutter prověřil z mezikruží Emeryho.
42:26
Nahození Flyers zachytávají za Fleuryho bránou beci Pittsburgu.
41:53
Crosbyho formace se ocitá v ofsajdu. Čeká nás vhazování ve středním pásmu.
41:39
Oba týmy jsou v plném počtu. Hraje se opět pět na pět.
40:58
Hra se ale velice rychle přesunula na druhou stranu. Emery pokryl Malkinu střelu zápěstím ze středu pásma.
40:32
Třetí třetina začíná hrou čtyři na čtyři, aktivnější jsou opět Flyers.
40:01
Obraz hry se ve druhé třetině zcela otočil. Bezzubým dojmem totiž působili hráči Pittsburgu, kteří si během dvaceti minut dokázali vytvořit pouhých sedm střeleckých příležitosti. Jejich soupeř se zato propracoval hned ke sedmnácti střelám.

Shodou okolností to ale byli právě Tučňáci, kteří ve třicáté minutě zásluhou Dupuise vyrovnali. V závěru třetině měl ještě Simmonds dobrou šanci, z bezprostřední blízkosti ale trefil pouze tyč. Třetí dějství, jež začne zhruba ve 3:48, nabídne zcela jistě zajímavou a dramatickou podívanou a vy byste při tom neměli chybět.
40:00
39:54
Kotouč mají ve středním pásmu na svých holích Flyers. Nikam nespěchají.
39:39
Ještě před skončením třetiny uděluje rozhodčí dvouminutový trest hráčům na obou stranách. Za katr míří Schultz a Kunitz.
39:00
Poslední minuta druhého dějství.
38:30
Flyers sevřeli domácí hráče v obranném pásmu. Schenn si po jedné z nahrávek vybruslil před bránu a snažil se přehodit Fleuryho. V obležení bránících hráčů trefil ovšem pouze jeho betony.
38:00
Poslední dvě minuty druhé třetiny.
37:37
A právě Couturier se propracoval ke svižné střele z mezikruží, Fleury odolává.
37:12
Couturier rozjíždí další útočné snažení Letců.
36:41
Hráče Philadelphie jsou v posledních minutách jednoznačně lepším týmem na hřišti. Tučňákům teď zatápí Girouxova formace.
35:57
Hned po vyhraném vhazování se z pravého kruhu propracoval ke střele kladenský rodák Jakub Voráček. Fleury proti jeho pokusu vytahuje jistý zákrok betonem.
35:39
Po ohromném závaru před Fleurym následuje komerční přestávka.
34:55
Druhá formace Flyers připravila domácí pětici pořádně horké chvilky v obranném pásmu. Po Simmondsově forhendové střele z bezprostřední blízkosti se kotouč dokonce otřel o tyč Fleuryho brány.
33:40
Po nepřesnostech Tučňáků ve středním pásmu se zpátky do útoku dostávají Flyers.
32:54
Dupuisovu střelu švihem z úhlu Emery kryje. Kanadský gólman si zkušeně pohlídal svoji pravou tyč.
32:19
Jestli někdo Penguins opravdu zatápí, je to první formace Letců v čele s Voráčekm a Girouxem. Fleury teď zlikvidovla několik jejich pokusů.
31:30
Ta se ovšem ocitá v ofsajdu. Po komerční přestávce nás čeká vhazování ve středním pásmu.
31:11
Letcům utíká při útočném snažení kotouč do středního pásma. Na ledě je Gocova formace.
30:03
Dostáváme se do druhé poloviny zápasu. Penguins se dostávají do tempa a svírají Flyers v obranném pásmu.
29:00
Zakázané uvolnění přišlo Flyers hodně draho. Poté, co Malkin vyhrál vhazování se kotouč dostal na modrou čáru, odkud vyslal na Emeryho bránu střelu Paul Martin Tu těsně před kanadským gólmanem tečoval PASCAL DUPUIS. Asistence: Paul Martin, Jevgenij Malkin
28:52
Na výlet do útočného pásma se vypravil Olli Maatta, pozorní beci Flyers ho ale dokázali připravit o kotouč ještě dřív, než vystřelil.
28:20
Domácí jsou zpátky v pěti a můžou útočit.
28:13
Druhé přesilovkové se nedaří usídlit v útočném pásmu. Navíc Matt Read uvízl v ofsajdové pasti.
27:48
Flyers vystřídali. Do konce přesilovky zbývá zhruba půl minuta.
27:02
Kanadská hvězda znovu pálí ze stejného místa. Tentokrát dost nepřesně.
26:34
Giroux se s pukem nemazlil a poslal ho z levého kruhu přímo na bránu. Fleury zasahuje.
26:20
26:20
Rozhodčí signalizují vyloučení. Domácí Tučňáci se budou muset dvě minuty obejít bez Pascal Dupuise, který se proti pravidlům proviníl tím, že držel Clauda Girouxe.
25:34
Po chybě domácích beků se teď ke slibné příležitosti dostal Simmonds. Jeho střelu z mezikruží s vypětím všech sil vyráží Fleury betonem před sebe. K dorážce se Flyers nedostlai.
25:00
Za námi je pět minut druhé třetině. Tučňáci se usídlili v obranné třetině hostů.
23:59
Penguins najížděli na Emeryho ve třech proti dvou. Beci hostujícího výběru ale obětavě vypíchli kotouč útočícím hráčům.
23:27
Letcům se nepodařil přechod přes útočnou modrou. Do pásma příliš rychle vjel Brayden Schenn.
22:46
Tučňáci zahrávají přes všechny čáry. Vhazovat se bude před Fleurym.
22:35
Beci Tučňáků si předávali kotouč na útočné modré tak dlouho, než o něj přišli .
21:36
Crosby předal na útočné modré kotouč Kunitzovy. Přízemní střela kanadského forwarda však Emeryho nepřekvapila.
20:47
Domácí jsou v plném počtu, hraje se pět na pět.
20:11
Pokračuje přesilová hra Letců, kteří se momentálně usídlili v útočném pásmu.
20:01
Po první třetině vedou k překvapení všech hostující Letci. Skóre zápasu sice otevřel ve čtvrté minutě domácí Nick Spaling, poté ale přišly dvě přesné trefy, kterými Berubeho svěřenci otočili průběh utkání. Sidney Crosby odehrál úvodních dvacet minut obstojně, když několikrát nebezpčně prověřil Emeryho a vykoledoval si dva fauly. Malkin a jeho druhá formace byla v porovnání s útokem kanadského forwarda neviditelná. Druhé dějství začne v Consol Energy Center zhruba v 3:04.
20:00
19:51
Třetině se dohrává v pásmu domácích. Voráček trefuje pouze před sebou stojícího hráče.
19:29
Giroux pálil od modré čáry nepřesně. Kotouč ovšem po odrazu od mantinelu zůstává na holích Flyers.
19:01
Vstupujeme do poslední minuty první třetiny.
18:47
Celá situace končí vyloučením na obou stranách. Za šarvátku dostávají pětiminutový trest Simon Despres (PIT) a R.J. Umberger (PHI). Despres navíc od rozhodčích vyinkasoval ještě dvě minuty za nedovolené bránění, když před bitkou srazil v rohu kluziště ramenem MacDonalada.
18:43
Po tvrdém zákroku Desprese na MacDonalda se před Fleuryho bránou strhla roztržka mezi právě mezi faulujícím bekem Tučňáků a R.Jem Umbergerem, který hájil svého spoluhráče.
18:00
Před námi jsou poslední dvě minuty první třetiny.
17:54
Flyers vyhráli zásluhou Raffla vhazování v obrnané třetině a ženou se do útoku.
17:40
Letci poslali kotouč přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
16:37
Malkin ztratil kotouč při přechodu do útočného pásma. Ruskému forwardovi zatím dnešní utkání příliš nevychází.
16:12
Maatta vyslal směrem na Emeryho jedovku, kterou kanadský gólman dokázal vyrazit pouze před sebe. Hostující obránci si dobře rozebral domácí hráče, kteří se nemohli dostat k dorážce.
15:03
Necelých pět minut zbývá do konce prvního dějství. Flyers dokonale otočili dvěma překvapivými góly vývoj utkání a překvapivě v dnešním utkání vedou.
14:55
V situace dva na jednoho Flyers nevyzráli na Fleuryho. Kanadský gólman se pohotově přesunul k pravé tyči, odkud pokryl Umbergerův pokus.
14:37
Po sérii šancí domácího výběru, které Emery bez problémů likviduje, následuje komerční přestávka.
13:18
Přestože Flyers v dosvadním průběhu utkání tahají za kratší konec provazují, ujímají se vedení. Navrátilec z trestné lavice Sean Couturier dokázal po skvělém pasu Schultze vyslat od mantinelu kotouč na bránu, jehož směr těsně před Fleurym změnit PIERRE-EDOUARD BELLEMARE. Asistence: Sean Couturier, Nick Schultz.
13:04
Tučňáci nevyužívají přesilovou hru, hosté v plném počtu.
12:12
Letcům se podařilo vyhodit, domácí výběr v druhé přesilové hře nedokázal stále vypálit.
11:47
Tučňáci zatím v obranném pásmu hostů, nestřílí.
11:04
Sidney Crosby si již podruhé vykoledoval faul. Dvě minuty si tentokrát za hákování odsedí Sean Couturier.
10:03
Po drtivém úvodu Tučňáku se hra začíná postupně vyrovnávat.
9:20
Z ničeho nic přichází vyrovnání. Kotouč se dostal na modrou čáru, odkud jej MARK STREIT poslal přesnou ránou až za Fleuryho záda. Asistence: Claude Giroux, Jakub Voráček.
8:34
Její snažení nicméně skončí po zblokované střele pouze v ochranné síti.
8:02
Na vhazování v obranném pásmu úspěšnější Bellemare. Druhá útočná formace Flyers se žene dopředu.
7:39
Ehrhoff teď opakovaně pálil od modré čáry. Jeho poslední pokus skončil v náručí kanadského gólmana ve službách Flyers.
6:58
Fleury si zasekl kotouč za bránou a bez problémů pomáhá s rozehrávkou. Do útoku míří Pittsburgh.
6:18
Voráček se hnal společně s Girouxem do obranného pásma domácích. Finální přihrávka na českého útočníka ovšem přes dva beky neprošla.
5:35
Flyers si počínali nedovoleně při přechodu útočné modré. Ofsajd.
5:01
Úvodních pět minut utkání je za námi. Pittsburgh dnes působí neskutečně svěžím a energickým dojmem.
4:42
Bellemare se hnal do útoku, na útočné modré jej ale jeden z bránících hráčů poslal k zemi.
3:50
Tučňáci se zaslouženě ujímají vedení. Skóre zápasu otevírá NICK SPALING, který dostal od modré čáry přesný pas na levý kruh. Odtud dokázal forhendovou střelou nad pravý beton poprvé v utkání překonat Emeryho. Asistence: Christian Ehrhoff, Blake Comeau.
2:57
Teď už ovšem musel Emery zsahaovat proti střelám Grossmanna a Suttera. Kanadský gólman zatím drží.
2:25
Prvních čtyřicet sekund přesilovky se Flyers brání výborně. Tučňáci dosud nevypálily.
1:43
První přesilovku v zápase si zahrají domácí Tučňáci. Proti pravidlům se provinil Chris VandleVelde, když na pár sekund podržel Crosbyho.
1:12
Tučňáci aktivně napadají rozehrávku Philadelphie.
0:34
První úspěšný zásah si připisuje i Fleury. Pohlídal si MacDonaldovu ránu od modré čáry.
00:16
Na úvodním vhazování úspěšnější Letci. První útok ale přece jen vedli Tučňáci. Crosby mířil mezi betony Emeryho neúspěšně.
00:01
Úvodní oficiality jsou téměř za námi. Za chvilku začínáme.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Maatta, Letang, Ehrhoff, Martin,Scuderi, Despres, Harrington – Kunitz, Crosby, Hornqvist – Malkin, Sutter, Dupuis – Comeau, Spaling, Downie – Adams, Goc, Sill – Ebbett

Philadelphia Flyers: Emery (Mason) – Grossman, MacDonald, Schultz, Streit, Del Zotto, L. Schenn – Raffl, Giroux, Voráček – Schenn, Bellemare, Simmonds – Umbeger, Couturier, Read – Rinaldo, VandeVelde, Akeson – Jones.

Philadelphia Flyers
útočník Jakub VORÁČEK (2+5)
Poslední vzájemná utkání:
12. 4. 2014 Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (PP)
16. 3. 2014 Pittsburgh – Philadelphia 3:4
15. 3. 2014 Philadelphia – Pittsburg h4:0
14. 11. 2013 Pittsburgh – Philadelphia 1:2

Tým nabytý hvězdami od shora až dolů zažívá nejhorší možný vstup do nového ročníku kanadsko-americké NHL. V dosavadním průběhu sezóny totiž Flyers zvítězili pouze v jednom utkání (proti Dallasu Stars po prodloužení) z možných šesti. Dvakrát sice odešli hráči, které s kapitánským céčkem vede Claude Giroux, poražení až po skončení základní hrací doby, to ovšem není něco, s čím by se měl trenér a celé vedení týmu z Pensylvánie spokojit. Dnes v noci uzavřou Letci trojzápasový trip na ledě hvězdného Pittsburgu a pokud získají proti Crosbymu s Malkinem alespoň bod, můžou při zpáteční cestě bujaře oslavovat.

Nejproduktivnější hráči:
1. Claude GIROUX (2+5)
2. Jakub VORÁČEK (2+5)
3. Jevgenij MALKIN (2+5)

Poslední odehraná utkání:
20. 10. 2014 Chicago – Philadelphia 4:0
19. 10. 2014 Dallas – Philadelphia 5:6 (PP)
15. 10. 2014 Philadelphia – Anaheim 3:4 (PP)
12. 10. 2014 Philadelphia – Montreal 3:4 (PP)

10. 10. 2014 Pittsburgh – Anaheim 6:4
Krásnou čtvrteční noc vám při sledování online přenosu z kanadsko-americké NHL přeje Miroslav Vozdecký. Dnes je na programu utkán mezi dvěma týmy z Metropolitní divize, Pittsburghem Penguins a Philadelphií Flyers. Úvodní vhazování je v Consol Energy Centeru naplánované na 2:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.