To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

Martin ERAT (ARI) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:28
Zbyněk MICHÁLEK (ARI) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:35
Hvězdy utkání:
1. Jared SPURGEON (MIN) – 0+2, 1 střela, čas na ledě 19:16
2. Darcy KUEMPER (MIN) – 26 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%, třetí čisté konto v sezóně

Největší čas na ledě: Suter 29:17 – Yandle 23:32

Branky a nahrávky: 23. Coyle (Spurgeon, Vanek), 26. Pominville (Parise, Spurgeon). Diváci: 18554. Rozhodčí: Charron, Pollock – Lazarowich, Galloway.
Minnesota v dnešním zápase předvedla opět bezchybný výkon směrem dozadu, Darcy Kuemper si připsal již třetí čisté konto v této sezóně ve svém teprve čtvrtém startu. To je opravdu impozantní vstup do ročníku v podání mladého brankáře Wild.

Skóre se začalo měnit až na začátku druhé třetiny, když se ve 23. minutě prosadil Charlie Coyle, který tečoval nabídku od Spurgeona. Chvíli na to se po rychlé akci prosadil také Jason Pominville, který se trefil přesně z vrcholu pravého kruhu.

Od té doby se domácí hráči zatáhli do obranné ulity, kterou dokázali ubránit v celém zbytku zápasu. Coyotes se sice povedlo snížit na začátku třetí části hry, gól Chipchury ale nebyl uznán kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Wild tak vítězí na domácím ledě nad Coyotes 2:0!
60:00
59:41
Keith Yandle je opět s pukem ve vlastním pásmu, dnes už Arizona bodovat nebude.
59:22
Carter poslal kotouč na vlastní střídačku, čas už hostům nepřeje, vhazovat se navíc bude ve středním pásmu.
59:10
Boedker se individuálně neprosadil, domácí pak opět vyvezli kotouč do bezpečí.
58:45
Yandleovu střelu Kuemper vykopl betonem, domácím se následně povedlo vyhodit alespoň do středního pásma.
58:29
Domácí se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění, pár důležitých vteřin ale uběhlo.
58:12
Je tomu tak! Smith zůstává na střídačce, Coyotes to ještě zkusí v šesti hráčích v poli!
58:12
Hostující trenér Dave Tippett si bere oddechový čas, Smith už zřejmě zůstane na střídačce.
57:35
Domácí hráči se drží s pukem na hokejkách v útočném pásmu, což jim za současného stavu vyhovuje.
57:04
Smith už nyní musel vytáhnout zákrok proti střeleckému pokusu Nina Niederreitera.
56:39
Vzrušující události před oběma brankami v rychlém sledu, Kuemper ani Smith ale zasahovat nemuseli.
56:05
Domácí už v závěru třetí třetiny hrají co nejjednodušeji, všechny puky vyhazují z vlastního pásma do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.
55:13
Po Vanekově nahození si hosté málem srazili kotouč do vlastní sítě, jen reflexivní zákrok Smithe zachránil Arizonu od inkasování.
54:46
Schlemkova tečovaná střela končí v ochranné síti, vhazovat se bude opět před brankou Wild.
54:30
Spurgeon je na ledě, Minnesota hraje v plném počtu.
54:15
Domácí hráči opět vyváží kotouč do středního pásma, tato přesilová hra se hostům vůbec nevede.
53:40
Domácí hráči se v oslabení brání skvěle a opět vyhazují přes všechny čáry.
53:17
Erik Haula dokázal i v početní nevýhodě vystřelit, jeho pokus od levého hrazení Smith vyráží do rohu.
52:48
Mike Smith si opět zahrával s ohněm, čehož málem využil Matt Cooke, který už zasunoval kotouč do prázdné branky, jako tank ho ale parádním hitem odstavil Shane Doan.
52:30
Šance pro hosty, kteří si zahrají druhou přesilovou hru v dnešním zápase! Za zdržování hry – vyhození puku mimo hrací plochu je vyloučen Jared Spurgeon.
52:11
Sam Gagner pouze nahodil puk za domácí branku, kde o něj bojuje opět Shane Doan.
51:38
Icing tentokrát na straně Coyotes, kteří stále nemohou najít recept na skvěle propracovanou defenzivu Wild v čele s brankářem Kuemperem.
50:45
Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude opět po levici Kuempera.
50:21
Yandle nyní zariskoval a získal kotouč v útočném pásmu, rychle jej předal Korpikoskimu, jehož střelu ale zastavuje dnes skvělý Darcy Kuemper.
49:52
Zach Parise dostal ideální přihrávku od Pominvilla, sám před Smithem ale nedokázal zkrotit neposedný kotouč, který tak doskákal do náruče hostujícího brankáře.
49:22
Doan opět aktivní před Kuemperovou brankou, Martin Erat ale ztratil kotouč.
48:47
Shane Doan se dostal do zajímavého úniku, střela mu ale příliš nesedla, Kuemper zastavil puk betonem.
47:59
Úmyslný ofsajd hostů, vhazovat se bude před Smithovou brankou.
47:19
V dobré šanci se nyní ocitl Thomas Vanek, jehož střelu z mezikruží bravurním zákrokem zastavil Michael Stone!
46:31
Puk se dotkl ochranné sítě za Kuemperovou brankou, vhazovat se bude ve středním pásmu.
46:09
Mike Smith lapí Suterovu střelu od modré čáry.
45:53
Doan šikovně uvolnil Martina Erata, který ale zaváhal a nakonec přišel o kotouč.
45:26
Rychlý brejk domácích zakončil Matt Dumba tvrdou ránou, která končí ve Smithově lapačce.
44:33
Oliver Ekman-Larsson si sjel až před branku, kam dostal přihrávku, svou střelu ale nedokázal vtlačit mezi tři tyče.
43:55
Brodina nyní neposlechl kotouč a domácí se dostali do postavení mimo hru.
43:26
Carter se z otočky snažil střílet, byl ale rychle doražen, a tak nestihl vypálit.
42:59
Hosté vstřelili branku! Chipchura dorazil do branky Klinkhammerův pokus z úhlu, branka ale není uznána pro postavení Crombeena v brankovišti!
42:27
Korpikoski obětavě zblokoval střelu Jonase Brodina, hosté následně vyhodili na icing.
41:46
Hosté každopádně už nechtějí zaspat úvod třetiny a snaží se být od prvních minut třetí části hry velmi aktivní.
41:12
Nahození Sama Gagnera od pravého mantinelu končí lehkým zákrokem Kuempera, který posunul puk svým betonem do rohu.
40:26
Hosté se ubránili i třetímu oslabení, Klinkhammer je na ledě.

Největší čas na ledě: Suter 18:15 – Yandle 14:40
Do druhé třetiny předvedli domácí hráči exkluzivní nástup, ze kterého dokázali vytěžit rovnou dvoubrankové vedení, které se už Kojotům ve zbytku zápasu bude jen velmi těžko stahovat.

Ve 23. minutě otevřel skóre utkání Charlie Coyle, když úspěšné tečoval puk za Smithova záda po dobré střílené přihrávce Spurgeona.

Spurgeon měl prsty i ve druhé brance domácích o chvíli později, když zatáhl akci do útočného pásma, přes Pariseho se puk dostal k Jasonu Pominvillovi, který vyslal nechytatelnou bombu přímo pod víko Smithovy branky.

Po čtyřiceti minutách hry tak Minnesota zaslouženě vede nad Arizonou 2:0.
40:00
39:39
Ne! Domácím to dnes v početní výhodě opravdu nejde, McMillan opět vyhazuje přes všechny čáry.
39:07
Vermette i v oslabení zaměstnal Kuempera, ten rychle vytřepal kotouč ze své lapačky a rozehrál novou akci Wild.
38:50
Arizoně se opět podařilo vyhodit, hra v oslabení zatím hostům dnes celkem vychází.
38:26
Další vyloučení na straně Coyotes, tentokrát za příliš mnoho hráčů na ledě, trest míří odpykat Rob Klinkhammer.
38:01
Vermette je na ledě, hosté hrají v plném počtu.
37:36
Zach Parise to nyní zkusil z velkého úhlu, Smith si ale prostor u přední tyče pohlídal.
37:21
Po dalších nepříjemných střelách především Sutera od modré čáry se hostům podařilo dostat kotouč alespoň do středního pásma.
36:54
Po Suterově nahození zůstal puk ležet před Smithovou brankou, hostující brankář společně se svými obránci ale zvládli zažehnat nebezpečí.
36:30
Hosté se zatím v oslabení brání opět slušně, už dvakrát se jim podařilo vyhodit.
36:01
Další početní výhoda pro Wild, za podražení je vyloučen Antoine Vermette.
35:38
Doan dobře připravil střeleckou parketu pro Vermetta, který ale nastřelil pouze Kuempera.
35:13
Thomas Vanek hledal před brankou Pariseho, jehož teč vystrašila Smithe, který ale našel puk ve své lapačce.
34:53
Yandle je na ledě, hosté hrají v plném počtu.
34:26
Odpískána hra vysokou holí v podání Wild, vhazovat se navíc bude před Kuemperovou brankou.
34:10
Domácím se zatím v početní výhodě moc nedaří, nedokáží si vytvořit pořádnou pozici pro zakončení.
33:35
Pominville poslal hodně složitou přihrávku napříč pásmem na Vaneka, hosté získali kotouč a rychle vyhodili.
32:53
Fontaine byl ale při střele faulován, menší trest za hákování míří odsedět Keith Yandle.
32:53
Niederreiter parádní přihrávkou našel Fontaina, který měl před sebou více jak půlku odkryté branky, svou střelu ale poslal do Smithova betonu!
32:34
Charlie Coyle pouze protečoval puk do útočné třetiny Wild a míří na střídačku.
31:43
Hosté se provinili postavením mimo hru.
31:10
Moss s Chipchurou zavezli kotouč do útočného pásma, zpětná přihrávka na obránce ale skončila až ve středním pásmu.
30:28
Suter se vrací z trestné lavice, domácí hrají v plném počtu.
30:18
Yandle střílel z bezprostřední blízkosti Kuemperovy branky, napálil ale pouze domácího brankáře.
29:47
Lauri Korpikoski to zkusil individuálně, ani on neuspěl.
29:27
Střela Ekman-Larssona končí mimo tři tyče, domácí hráči se následně osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
29:01
Parádní souhra mezi Doanem a zakončujícím Boedkerem končí výborným zákrokem Kuempera, který se stihl rychle přesunout a střelu dánského útočníka zlikvidovat!
28:43
I v oslabení dokázal Mikko Koivu zaměstnat Smithe bekhendovou střelou z úhlu, domácí hráči navíc nenechali své soupeře rozehrát, a tak se bude vhazovat v obranném pásmu Coyotes.
28:28
První přesilovou hru v dnešním zápase si zahrají hosté, za nedovolené bránění je vyloučen Ryan Suter.
28:05
Domácím odpískána přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.
27:18
Z dalšího brejku se málem prosadil Shane Doan, krátkou kličkou dokonce obelhal Kuempera, do střely mu ale vložil hůl Spurgeon.
26:50
B. J. Crombeen se procpal do zajímavé šance, svou střelou ale nastřelil pouze Kuempera.
26:03
Charlie Coyle mohl přidat další branku, z úhlu ale na Smithe se svou střelou nahoru nevyzrál.
25:27
Minnesota právě vstřelila branku!
Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Po rychlé akci, kdy Spurgeon zavezl puk do útočného pásma, předal jej Parisemu, který ještě přiklepl pro JASONA POMINVILLA, jehož bomba z vrcholu pravého kruhu končí pod břevnem Smithovy branky! Asistence: Zach Parise a Jared Spurgeon.
25:00
Yandleovo nepříjemné nahození od modré čáry končí za brankou.
24:41
Hosté se poprvé ve druhé třetině dokázali na chvilku usadit v útočném pásmu, snažení Stona ale k ničemu nevedlo, puk sebral Kuemper do své lapačky.
23:57
Kotouč se nyní opět otřel o ochrannou síť, po odrazu od jednoho z domácích hráčů se bude tentokrát vhazovat před Kuemperem.
23:19
Puk vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
22:53
Domácí přetavují svou aktivitu v úvodní branku v dnešním zápase. Jared Spurgeon dostal hodně prostoru na střelu, domácí obránce ale nakonec vyslal takové nahození, které přistálo přesně na holi výborně tečujícího CHARLIEHO COYLA, brankář Smith byl bez šance na úspěch! Asistence: Jared Spurgeon a Thomas Vanek.
22:35
Domácí hráči vstoupili do druhé třetiny hodně aktivně, opět se usazují v útočném pásmu.
22:18
Další průnik Pariseho končí střelou z levé strany, Smith zasahuje i nyní.
21:40
Pominville nyní uvolnil Zacha Pariseho, Smith musel předvést dva výborné zákroky levým betonem!
21:23
Domácí zůstávají nadále v tlaku, Jason Pominville se snažil přihrávat před branku, kde ale byli pouze hosté.
20:59
Spurgeon dobrou přihrávkou našel Koiva na druhé straně pásma, finský útočník ale nedokázal vystřelit.
20:27
Haula obral o puk váhajícího Schlemka a domácí se ihned usazují v útočném pásmu.

Největší čas na ledě: Suter 9:17 – Murphy 7:08
První třetina dnešního střetnutí mezi Minnesotou a Arizonou moc zajímavého nepřinesla. Neviděla jsme žádnou branku, dokonce ani jedno vyloučení. Největší příležitost měl v 7. minutě domácí útočník Nino Niederreiter, který ale nedokázal využít lehkého zaváhání Smithe. Po první dvacetiminutovce tak hrají Wild s Coyotes bez branek.
20:00
19:43
V závěru první třetiny je tu ještě akce hostující první formace, Doan zavezl kotouč do útočné třetiny.
19:16
Na druhé straně při rychlém brejku nepřešel Haula před Stona, domácí hráči pak ztratili i puk.
18:52
Hosté se usadili v útočném pásmu, Stone místo střely volil přihrávku na Gagnera, který bojuje o puk v rohu kluziště.
18:15
Niederreiter zasáhl kotouč vysokou holí, což nepřehlédl jeden z rozhodčích, vhazovat se bude ve středním pásmu.
17:54
Další icing v podání domácích hráčů, opět vhazování před Kuemperem.
17:31
Smith málem přes celé kluziště exkluzivní přihrávkou našel najetého Davida Mosse, kterému k zachycení puku scházeli tak dva až tři kroky.
17:10
Klinkhammer nyní vyhodil kotouč tak šikovně, že se ani nepíská zakázané uvolnění.
16:12
Scandella to opět zkoušel od modré čáry, před Smithem stálo několik hráčů, takže hostující brankář toho moc neviděl, naštěstí pro něj ho kotouč trefil.
15:38
Martin Erat se pokusil překvapit Kuempera rychlým vyjetím zpoza branky, střela se mu ale vůbec nepovedla.
15:15
Po zakázaném uvolnění Minnesoty se hra přesune opět před branku Darcyho Kuempera.
14:22
Pariseho střelu hosté dokázali zblokovat, domácí se ale nyní nebezpečně usadili v útočném pásmu.
13:57
Rob Klinkhammer zkusil překvapit Kuempera střelou na přední tyč, domácí brankář ale vyrazil betonem.
13:24
Murphyho střela od modré čáry končí na zadním hrazení, hosté ale zůstávají u puku.
12:53
Následuje zakázané uvolnění domácího týmu.
12:38
Smith rychle vytřepal puk ze své lapačky, aby rozehrál. Nakonec nemusel pospíchat, domácí totiž byli v ofsajdovém postavení.
11:55
Granlundovu střelu od levého hrazení Smith v klidu pokryl na své hrudi.
11:19
Oliver Ekman-Larsson se dostal do dobré palebné pozice, z mezikruží ale střelou zápěstím pouze vyprášil pavouky v Kuemperově lapačce.
10:40
Chipchuru lehce neposlechl neposedný kotouč, nakonec ale dokázal pro své mužstvo vybojovat pobyt v útočném pásmu.
10:13
Niederreiter pouze posunul puk do útočného pásma a míří střídat.
09:48
Na druhé straně střílel přes obránce Mikkel Boedker, Kuemper vyráží betonem.
09:10
Domácí kapitán Koivu přihrával do brankoviště, na kterém bojoval Thomas Vanek, který se ke střele nedostal. Smith následně zasahuje proti střeleckému pokusu Scandelly od modré čáry.
08:37
Opět rušno před Smithovou brankou, tentokrát dokázali vše včas zažehnat hostující obránci.
08:06
Pominville našel před brankou Granlunda, tomu ale zakončení trvalo strašně dlouho, poté ale málem překvapil Smithe střelou zpoza branky.
07:39
V útočném pásmu opět hosté, z úhlu to zkoušel Joe Vitale, na Kuempera si nepřišel.
06:46
Smith se nyní dostal do kontaktu s Zuckerem a než se stihl vrátit do branky, tak mu Nino Niederreiter málem zasunul kotouč za zadní tyč do branky, švýcarský útočník v barvách Minnesoty to ale nedokázal.
06:11
Elitní formace Coyotes se nyní usadila v útočném pásmu a Kuemper se měl co ohánět, při Vermettově pokusu mu pomohlo také trochu štěstí.
05:30
Thomas Vanek se zpoza branky, pro něj velmi netypického dirigintského místa, snažil hledat spoluhráče před Smithem, našel pouze hostující hokejky.
04:55
Lehké nahození Zbyňka Michálka od modré čáry se stalo snadnou kořistí pro Darcyho Kuempera v brance Wild.
04:27
Granlund s Parisem se proti přesile hostujících hráčů neprosadili.
03:54
Mike Smith pomohl svým obráncům s rozehrávkou a Arizona tak může rozjet nový útok.
03:02
Ekman-Larsson špatně předal puk svému kolegovi Murphymu na modré čáře a Coyotes tak snadno přišli o útočné pásmo.
02:29
Jason Zucker se dostal k odraženému puku a z otočky se snažil rychle pálit, branku přestřelil.
02:05
Suterovo nahození ze středního pásma nebylo pro Smithe žádným problémem, dopředu nyní mohou opět hosté.
01:37
Pominville připravil velmi dobrou pozici pro Granlunda, který si ale v mezikruží nedokázal připravit kotouč tak, aby mohl vystřelit.
01:12
Divoši si tentokrát nepohlídali přechod přes útočnou modrou čáru a je jim odpískán ofsajd.
00:53
Domácí hráči se při svém prvním útoku neprosadili, následně ale ve středním pásmu vybojovali puk na své hokejky.
00:28
Darcy Kuemper měl hned při prvním střídání práci, po nahození Mosse od modré čáry se na hranice brankoviště snažil dorážet Kyle Chipchura, důrazný útočník v barvách Coyotes ale neuspěl.
00:01
Máme po hymnách, už nic nebrání úvodnímu vhazování.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zazní státní hymny Kanady a USA.

Minnesota Wild: Kuemper (Backstrom) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Dumba, Prosser – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Koivu (C), Coyle – Niederreiter, Haula, Fontaine – Cooke, Carter, Zucker
Trenér: Mike Yeo.

Arizona Coyotes: Smith (Dubnyk) – Ekman-Larsson, Murphy, Yandle, Stone, Schlemko, Michálek – Boedker, Vermette, Doan (C) – Korpikoski, Gagner, Erat – Klinkhammer, Chipchura, Moss – McMillan, Vitale, Crombeen
Trenér: Dave Tippett.

Rozhodčí: Charron, Pollock – Lazarowich, Galloway.
Československá stopa:

Martin ERAT (ARI) – 5 zápasů, 4 body (2+2)
Martin HANZAL (ARI) – 4 zápasy, 3 body (1+2)
Zbyněk MICHÁLEK (ARI) – 5 zápasů, 1 bod (0+1)
ARIZONA COYOTES

Poslední 3 zápasy:
Nashville – ARIZONA 3:2 po náj.
ARIZONA – St. Louis 1:6
ARIZONA – Edmonton 7:4

Největší letní změna v Arizoně byla rozhodně v názvu, jinak se toho u Kojotů až na odchod dlouholetého kanonýra Radima Vrbaty moc nezměnilo. Jedničkou zůstal Mike Smith, místo vyplaceného Ribeira přišel Sam Gagner.

Coyotes ale zatím střídají dobré a špatné výkony, jejich zápasy často končí divokým výsledkem. Po úvodním domácím nečekaném výprasku od Winnipegu (2:6) dostal v dalším zápase v brance přednost Devan Dubnyk a dobrým výkonem dovedl Kojoty k vítězství 3:2 po prodloužení nad LA.

Poté přišla vysoká výhra nad Edmontonem 7:4 a těžký debakl od St. Louis 1:6. Coyotes nyní vyrazili na svůj první trip sezóny, v úterý získali bod za prohru 2:3 po samostatných nájezdech v Nashvillu.
MINNESOTA WILD

Los Angeles – MINNESOTA 2:1
Anaheim – MINNESOTA 2:1
Colorado – MINNESOTA 0:3

Minnesota přes letní přestávku opět posílila o kanonýra Thomase Vaneka a do nové sezóny tak vstupuje opět s velkými ambicemi, které se Divochům zatím v posledních letech nepodařilo naplno naplnit.

Ročník odstartovali Wild naprosto senzačně, když dvakrát vymazali střelce Colorada (5:0 a 3:0), poté ale přišly dvě smolné prohry v Anaheimu a v Los Angeles. Minnesota se tak i kvůli menšímu počtu zápasů zatím ocitá mimo postupovou osmičku.
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky nejlepšího hokeje, který již po několik let představuje zámořská NHL. Ta nedávno odstartovala svůj 98. ročník, dnes je na programu hned několik zápasů, v jednom z nich budeme sledovat souboj mezi Minnesota Wild a Arizona Coyotes, zápas začíná ve 2:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.