Tři hvězdy utkání:
1. Sami Vatanen (ANA) 1+1
2. Devante Smith-Pelly (ANA) 1+0
3. Corey Perry (ANA) 1+1
Utkání končí zaslouženou výhrou Anaheimu v poměru 4:1. Kačeři si tak připisují už sedmé vítězství v řadě a upevnili si své postavení na čele tabulky Západní konference. Domácí výborně bránili a hodně tak usnadnili práci mladému brankáři Johnu Gibsonovi, který čelil pouze sedmnácti ranám soupeře. Branky Anaheimu stříleli Perry, Vatanen, Smith-Pelly a Getzlaf, za hosty ve 14. minutě snižoval na 2:1 Hartnell.

Střely na branku ve 3. třetině – 14:5, celkem – 34:17
60:00
59:21
Etem vyvezl podél pravého mantinelu kotouč až do útočného pásma, leč Bobrovského již ohrozit nedokázal.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny a také celého utkání!
58:17
Oba Kohouti již sedí na trestných lavicích s pětiminutovými tresty.
58:17
Bitka mezi Stonerem a Bollem!
57:33
Anaheim právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! RYAN GETZLAF nejprve ještě minul prázdnou branku, ale odražený kotouč od zadního mantinelu dojel Cogliano a vrátil ho svému kapitánovi před prázdnou klec. Tady se již Getzlaf mýlit nemohl. Asistence: Andrew Cogliano.
57:29
Hosté to zkoušejí bez brankáře!
57:01
Obligátní spolupráce Getzlaf – Perry. Druhý jmenovaný trefil z levého kruhu spojnici břevna a tyče!
56:21
Domácí čtvrtá řada výborně napadá. Ke střele se dokonce dostal Jackman a jen o kousek minul branku.
55:42
Gibson svým zákrokem přerušil hru. Poslední reklamní přestávka.
55:18
Domácí kompletní, už jsou hodně blízko výhře.
54:55
Savardovu střelu zblokovala obrana Anaheimu. Následně přišlo i vyhození.
54:26
Kotouč odpálil do bezpečí Lindholm.
54:11
Columbus v tlaku, domácí ale stále odolávají.
53:17
Rakell úplně zbytečně fauloval v útočném pásmu a ještě dal hostům šanci na návrat do zápasu.
52:57
Beleskey se zkoušel prosadit v předbrankovém prostoru a Bobrovskij si musel pohlídat svou bližší tyčku.
51:48
Hosté se ještě nevzdávají. Foligno kotouč za Gibsona zblízka nedostal a mladý brankář Ducks pak stačil pokrýt i Tjutinovu střelu od modré.
51:08
Ještě jedna reklamní přestávka. Bobrovskij přerušil hru po ráně Lovejoye.
50:39
Hosté jsou už v plném počtu.
50:34
Atkinson odešel do šaten, zřejmě bude třeba pár stehů.
50:34
Cam Atkinson dostal velmi nepříjemný úder bruslí do tváře od Keslera. Domácí útočník v tom byl nevinně, vůbec nemohl Atkinsona, který jel za ním, vidět.
50:01
Také ránu Keslera pokryl Bobrovskij, velmi dobrá přesilovka domácích.
49:27
Velký tlak Kačerů! Vatanen nedokázal bekhendem přehodit položený beton Bobrovského, ruský gólman pak pokryl i teč Perryho.
48:38
Scott Hartnell je vyloučen za podražení Lindholma. Tento trest byl signalizován již před konfliktem s Getzlafem.
48:38
Náznak šarvátky! Hartnell se sápal po Getzlafovi, vše naštěstí rychle ukončili rozhodčí.
48:05
Domácí dnes opravdu dobře brání, Modrokabátníci většinou končí v rozích.
47:20
Hosté nahodili kotouč na Gibsona a vybojovali tak buly v útočném pásmu. Nyní přijde na řadu reklamní přestávka.
46:22
46:15
V samém závěru přesilovky přeci jen vypálil Atkinson, ale Gibson neměl s jeho pokusem příliš práce.
46:01
Hostující přesilovce chybí střelba, Kačeři teď vyhodili.
45:18
V oslabení se dostával do brejku Cogliano, v souboji s ním nakonec uspěl Johnson, který mu vypíchl puk.
44:21
Columbus bude hrát přesilovku. Vyloučeným hráčem je kapitán Ducks Ryan Getzlaf, který zahákoval Johansena.
43:15
Hra opět pokračuje, střelu Stonera vyrazil hostující brankář.
42:54
Au! To bylo hodně nepříjemné! Thompson u mantinelu dohrál Adama Cracknella, kterému se oškivě prohnulo koleno a dlouho zůstal ležet na ledě. Ledovou plochu opustil až za pomoci spoluhráčů a byl odveden rovnou do šaten. To bohužel zavání vážnějším zraněním.
40:18
Silfverberg vyzkoušel pozornost Bobrovského, ten kryje.
40:01
Další třetina začne přibližně v 5:59.
Ve druhé třetině padl jediný gól, který zase přiblížil hráče Anaheimu o něco blíže sedmému vítězství v řadě. Ve 34. minutě ho vstřelil Smith-Pelly, jenž stál na konci pohledné kombinace elitní řady Kačerů. Modrokabátnící se snaží, ale narážejí na velmi dobrou defenzivu soupeře.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:7, celkem – 20:12
40:00
39:58
Od červené čáry vypálil Scott Hartnell, Gibson kotouč vyrazil do rohu.
39:45
Perry od pravého mantinelu ohrozil Bobrovského. Ten puk zachytil a hned rozehrál.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé části.
38:51
Johansen lehce nahodil puk na Gibsona a ten si přidržel puk v lapačce.
38:21
Ke střele se dostal Savard, ta však byla sražena do rohu kluziště.
37:34
Od modré vypálil Wisniewski, Gibson vyráží.
37:02
Jackman dojel vyhozený puk a ještě stačil i bekhendem zakončit. Bobrovskij nicméně nemusel zasahovat, kotouč prolétl vedle jeho tyče.
36:49
Hartnell donutil Gibsona přerušit hru. Po reklamní pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Kačerů.
36:04
Až v závěru a těsně po skončení přesilovky přišel velký tlak Anaheimu. Beauchemin, Lindholm i Cogliano však pálili nepřesně.
35:21
Smith-Pelly se opět snažil dostat puk zblízka do branky, tentokrát neuspěl.
34:27
V oslabení zaútočil Letestu, branku ale netrefil.
33:44
Hostující Jared Boll vyloučen za hrubost. Domácí tak budou hrát přesilovku.
33:06
První domácí řada zase udeřila! Getzlaf našel na pravém kruhu Perryho, který místo střely naservíroval kotouč před brankoviště, kde byl DEVANTE SMITH-PELLY, jehož zakončení Bobrovskému smolně proklouzlo pod tělem za brankovou čáru – 3:1. Asistence: Corey Perry a Ryan Getzlaf.
32:44
Puk ve středním pásmu vybojoval Silfverberg. Jeho střela byla přizvednuta mimo kluziště, takže se bude vhazovat před Bobrovským.
31:45
Beleskey zkoušel štěstí z téměř nulového úhlu, Bobrovskij kotouč zachytil do lapačky.
31:25
Sražená přihrávka Getzlafa skončila v ochranné síti. Vhazovat se bude v útočném pásmu Anaheimu.
31:02
Z rohu kluziště nahodil puk do brankoviště Perry, Bobrovskij ho raději přikryl a přidržel.
30:29
Puk skončil na střídačce domácích, další reklamní pauza.
29:42
Až nyní si Gibson sáhl ve druhé třetině na kotouč. Anisimov si na mladého brankáře nepřišel.
29:17
Střela Perryho byla sražena nad branku. Následuje reklamní přestávka.
28:43
Na střílenou přihrávku Getzlafa před brankou nedosáhl Cogliano.
28:30
Zakázané uvolnění Anaheimu, hra se stěhuje před Gibsona.
28:06
Jack Johnson z pozice obránce projel až před branku, ale na jeho bekhendovou nabídku nikdo nedosáhl.
26:53
Hosté ve druhé třetině ještě nevystřelili na branku.
25:35
Po střele Perryho zůstal kotouč ležet před betonem Bobrovského a Smith-Pelly se v leže dostal k dorážce, která skončila mimo.
24:57
Cogliano vyslal na Bobrovského další střelu. Ta byla ale propagační a Bobrovskij si pro puk sáhl lapačkou.
24:14
Hned po buly vypálil Cogliano. Bobrovskij zasáhl jistě a má puk ve výstroji.
24:08
Zakázané uvolnění hostí. Zase sledujeme pasáž, ve které se toho mnoho neděje.
22:59
Jackman se od mantinelu tlačil až mezi kruhy, zakončit mu však hostující obrana nedovolila.
21:38
Smith-Pelly schytal ránu loktem od Wisniewského, ale je v pořádku a hned se zapojil do hry.
20:56
Druhá lajna domácích se natlačila před Bobrovského a ten musel zasahovat proti Keslerovi.
20:01
Další třetina začne přibližně v 5:02.
V první třetině se hrál vcelku zvláštní hokej, kdy kromě gólů a několika pasáží, ve kterých se v rychlém sledu urodily šance, nebylo moc co komentovat. Všechny tři góly padly v přesilových hrách. Zápas začali lépe domácí Kačeři, kteří se v první desetiminutovce ujali vedení brankami Perryho a Vatanena. Za Modrokabátníky korigoval ve 14. minutě Foligno.

Střely na branku v 1. třetině – 8:5
20:00
19:35
První třetina se jen dohrává, nezdá se, že by se některý z týmů ještě hnal za gólem.
19:02
Hráči Columbusu se vystavili do dalšího postavení mimo hru.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:41
Hosté v ofsajdu.
18:29
Domácí vyhodili tak, že se nepíská icing a hráči Columbusu musejí rozehrávat.
17:06
Hostující Chaput se hned dvakrát objevil v dobré pozici, ale v obou případech minul branku. Ducks pak raději vyhodili na icing.
16:03
Nyní se zase bruslí mezi modrými čarami, že by klid před bouří?
14:35
Od modré vypálil Lindholm, Bobrovskij si poradil.
14:00
Columbus právě vstřelil branku!
Také hosté se prosazují v početní výhodě! Johansen nahrál na pravý kruh SCOTTOVI HARTNELLOVI, jehož střela nakonec propadla až za záda Gibsona. Původně byla branka připsána Folignovi, který stál před brankovištěm, ale nakonec byl za střelce označen Hartnell, který tak zaznamenal první gól v sezóně. Asistence: Ryan Johansen a Jack Johnson.
13:46
Letestu donulil k faulu Bena Lovejoye. Druhá přesilovka pro Columbus v utkání.
13:24
Čtvrtá řada Kačerů operovala před hostujícím brankovištěm. Nakonec byla pískána přihrávka rukou a hosté si mohou chvíli oddechnout.
12:40
Bobrovskij se zase musel ve svém brankovišti pořádně ohánět. Kotouč nakonec skončil pod ním a následuje reklamní pauza.
12:20
Hosté si vůbec nevědí rady s forčekingem soupeře. Kotouče se okamžitě vracejí do jejich obranného pásma.
11:23
Kačeři nyní dominují, na střely vedou už 7:2.
09:33
Mohlo to být už 3:0! Ryan Kesler se snažil u tyčky zasunout kotouč za brankovou čáru, ale Bobrovskij tam stačil v leže natáhnout svůj beton. Vzápětí neuspěl ani dorážející Silfverberg.
08:37
Domácí využívají i svou druhou přesilovku v utkání! Na modré se dostal k puku SAMI VATANEN, poměrně nerušeně s ním popojel až na vrchol levého kruhu a golfákem napnul síť za zády Bobrovského, který nemohl nic vidět přes Perryho, jenž šikovně parkoval před jeho brankovištěm. Asistence: William Karlsson.
07:54
Letestu dokázal vyhodit.
07:21
Matt Calvert naprosto zbytečně fauloval v útočném pásmu a oslabuje Blue Jackets. Dostává dvě minuty za hákování.
05:55
Hosté zahráli na icing.
05:40
Nyní se hraje v hodně poklidném tempu. Na každé straně jsme zatím viděli jedinou střelu na branku.
03:55
Domácí v plném počtu, Columbus se po šanci Johansena již k ničemu nedostal.
02:24
Ve výborné pozici se ocitl Johansem, ale Gibson se stačil včas přesunout.
01:54
Přesilovku si vyzkouší i Modrokabátníci. Nate Thompson je potrestán za držení.
01:28
Domácí přesilovou hru využívají a ujímají se vedení! Sami Vatanen naznačil střelu a místo ní našel za obranou COREYHO PERRYHO, který se dostal až před Bobrovského, přehodil si kotouč na bekhend a v pádu ho uklidil za záda ruského gólmana. Asistence: Sami Vatanen a Cam Fowler.
01:02
Hostům se podařilo vyhodit.
00:24
David Savard je vyloučen za hákování a Kačery tak čeká přesilová hra.
00:01

Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Lovejoy, Fowler, Lindholm, Beauchemin (A), Vatanen, Stoner – Perry (A), Getzlaf (C), Smith-Pelly – Silfverberg, Kesler, Cogliano – Rakell, Karlsson, Beleskey – Jackmnan, Thompson, Etem. Trenér: Bruce Boudreau

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Forsberg) – Savard, Johnson (A), Wisniewski, Erixon, Goloubef, Tjutin – Foligno, Johansen, Hartnell – Skille, Anisimov, Letestu (A) – Atkinson, Wennberg, Calvert – Boll (A), Chaput, Cracknell. Trenér: Todd Richards

Rozhodčí: Watson, Rehman – Heyer, Murchison.
Vzájemné zápasy:
27.10. 13: Columbus – Anaheim 3:4
04.02. 14: Anaheim – Columbus 2:4
Anaheim Ducks:
Ducks patří, stejně jako loni, k největším favoritům celé soutěže. A tyto předpoklady zatím jen potvrzují. V úvodním zápase sezóny sice padli 4:6 v Pittsburghu, ale od té doby už jen vítězí a svou šňůru výher natáhli již na šest utkání v řadě. S dvanácti body se tak vyhoupli až do čela našlapané Západní konference. Hlavními ofenzivními tahouny týmu jsou opět parťáci z prvního útoku Ryan Getzlaf a Corey Perry. Když se k dobrým výkonům rozehráli i další hráči a do toho začal výborně chytat dánský gólman Frederik Andersen, je z Anaheimu hodně nepříjemný soupeř pro každý tým.