Z mé strany je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a přeji příjemný zbytek noci/rána.

Roman Polák – 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:43
Richard Pánik – 1+0, 2 střely, čas na ledě 8:35
David Krejčí – 1+0, 4 střely, čas na ledě 17:16
Tři hvězdy zápasu:

1. Dougie Hamilton (BOS) – 1+2
2. Patrice Bergeron (BOS) – 0+2
3. Tuukka Rask (BOS) – 33 zásahů, 1 inkasovaný gól
Je po zápase. Bruins vítězí a to zcela po zásluze. Leafs toho dnes směrem dopředu nevymysleli. Celkově nenabídl zápas žádnou super podívanou, ale rozhodly chyby v obraně Toronta, které dali hráčům Bruins až příliš mnoho prostoru na skórování.

Střely na bránu: 33 – 33
60:00
59:43
Franson to ještě zkusil od modré, ale Rask byl na místě a puk vyráží.
58:54
Zakázané uvolnění Bostonu a hra se přesouvá před branku Raska.
58:22
Hamilton se na modré potáhl puk, aby netrefil prvního clonícího hráče, ale nakonec trefil až toho druhého a Reimer tak byl bez práce.
57:51
Oba týmy jsou již v plném počtu.
57:09
Eriksson se dostával do šance, ale Phaneuf si tentokrát hráče ujet nechal a zastavil ho ještě předtím, než stihl zakončit.
56:28
Nikdo z hráči Leafs si nedokázal poradit ze skákajícím pukem a tak se ho ujímají hosté.
55:48
Hamilton a van Riemsdyk míří na trestnou. Uvidíme tak hru 4 na 4.
54:27
Toronto právě vstřelilo branku!
RICHARD PÁNIK dává svůj první gól v dresu Leafs. Rozhodčí signalizoval vyloučení, Franson vypálil od mantinelu, puk se dostal ke Kadrimu, který z brankové čáry posunul puk před branku, kde z první vypálil Pánik a zametl kotouč za záda Raska. Asistence: Nazem Kadri, Cody Franson
53:39
Reillymu se podařilo obloučkem vyhodit puk až k bráně finského gólmana.
53:08
Hosté se usazují v útočné třetině.
52:32
Komarov se dostal až ke střele z úhlu, ale trefil jen ruku Raska.
52:10
Ránu Krejčího od modré drží Reimer v náruči a bude se tak vhazovat.
51:57
Přesilovka pro Boston. Na trestnou usedá Percy za vysokou hůl.
51:36
Lupul ve středním pásmu nahrál přímo na hokejku protihráče. Z tribun se začalo ozývat bučení.
50:30
Phaneufovi na modré nesedla střela a hosté šli do protiútoku, naštěstí pro domácí stačili útok Bruins dobruslit a nakonec nemusel Reimer ani zasahovat.
49:52
Reimer musel čelit střele od modré, ale šel k na zem a puk chytil do náruče.
49:26
Winnik vjel do útočné třetiny, ale poté od modré jen tak nahodil puk na Raska a nikdo z jeho spoluhráčů se ani nesnažil najet si na teč.
48:56
Lupul to zkusil ze strany, ale Rask byl připraven a kotouč schoval někam do výstroje.
48:10
Eriksson byl mezi kruhy, dostal přihrávku, ale namířil jen do betony Reimera, který si poté poradil i s dorážkou a drží stále čisté konto.
47:38
Krug dostal pas na kruh, odkud z první vypálil těsně nad bránu Leafs.
47:10
Špatná rozehrávka Bostonu směřuje na zakázané uvolnění a tak se hra přesune před Raska.
46:26
Kessel si to v plné rychlosti namířil do útočné třetiny a poslal střelu, která končí mimo.
46:16
Bernier zasahuje po buly a rychle střele od modré. Následuje komerční přestávka.
46:10
Přesilovka však neměla dlouhého trvání. Clarkson usedá na trestnou za sekání a tak uvidíme hru 4 na 4.
45:32
Toronto si hraje přesilovku. Campbell totiž usedá na trestnou za hákování.
44:09
Bernier míří na střídačku a do branky putuje Reimer.
44:09
Bruins právě vstřelili branku!
Co myslíte, uvidíme na ledě opět nějaký ten dres? Obrana Toronto je dnes děravá jak ementál. DOUGIE HAMILTON si to namířil středem hřištěm, projel až na kruh a odtud poslal puk k tyči Berniera, který už nestačil lapačkou reagovat a puk zapadl do sítě. Asistence: Patrice Bergeron, Reilly Smith.
43:20
Reilly to zkusil na Raska bekhendem, ale ten byl připraven.
42:32
Tentokrát jde gól na vrub kapitána Phaneufa. Ten se nechal za brankou obrat o kotouč od Pailleho, ten si najel k mantinelu a odtud poslal puk před branku, kde byl volný GREGORY CAMPBELL a poslal puk za záda Berniera. Gól ve vlastním oslabení. Asistence: Daniel Paille.
41:43
Po střele Fransona kotouč ležel před beton Raska a Kadri se snažil dorazit puk do sítě, ale neúspěšně a následně hosté vyhazují.
41:14
Ale ta se domácímu týmu vůbec nedaří. Boston už podruhé vyhazuje puk až k Bernierovi.
40:37
Bostonský McQuaid usedá na trestnou a Toronto bude hrát přesilovku. Druhou v zápase.
40:22
Hru zastavuje ofsajd domácího týmu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
40:01
Je za námi druhá třetina a bohužel žádnou strhující bitvu nesledujeme. Bruins svého soupeře přestříleli a povedlo se jim navýšit vedení. To když ve 36. minutě projel David Krejčí kolem hráčů Leafs jak nůž máslem a svou akci zakončil kličkou do forhendu a skóroval. Uvidíme co vymyslí domácí ve třetí části, ale zatím se moc nepředvedli.

Střely na bránu: 15 – 23
40:00
39:32
V souboji u mantinelu, kde byl Clarkson a jeden z hráčů Bruins zamířil kotouč do ochranné sítě. Hra je přerušena a rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.
38:48
Ofsajd hostujícího týmu zastavuje jejich útočnou akci, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
37:36
Toronto v dobré šance. Reilly dostal přihrávku na kruh, odkud ovšem poslal kotouč mimo.
36:02
Na ošetřovnu odchází jeden z rozhodčích, kterého pukem nešťastně trefil někam do žeber Phaneuf.
35:58
Tento gól jde na vrub především Kessela, který kolem sebe nechal projet DAVIDA KREJČÍHO, ten si v plné rychlosti obhodil Berniera a zakončuje za záda brankáře Leafs. Asistence: Dennis Seidenberg, Dougie Hamilton
35:36
Franson se dostal k nahození od modré, ovšem kotouč nikdo netečoval a tak ho bez větších obtíží schoval Rask pod lapačkou. Bude se vhazovat, ale až po komerční přestávce.
34:28
Campbell stál před brankou, ale přihrávku, která na něj směřovala vystihl Bernier a puk zastavil.
33:42
Kessel stál v ofsajdu, takže je pískáno a následuje buly ve středním pásmu.
32:51
Střela od modré, skončila až u Berrniera, který ovšem vůbec nic neviděl a puk zahlédl až na poslední chvíli.
32:17
Komarov dostal v útočné třetina přihrávku na vrchol kruhu odkud se napřáhl ke střele, která ovšem končí nad bránou.
31:27
Přihrávka na nikoho... Je pískáno zakázané uvolnění Leafs a bude se vhazovat po pravici Berniera.
30:47
Pánik vybojoval puk za brankou, povyjel si do střelecké pozice a lapčka Raska musela být ve střehu.
30:26
Campbell se dostal ke střele od modré, ale nezamířil přesně.
30:14
Hra přerušena a máme tu komerční přestávku.
30:04
Kessel znovu v akci. Puk se k němu dostal a zkusil to z první, ale zamířil těsně vedle.
29:47
Van Riensdyk nahazoval před bránu, kde sál Kessel a pokoušel se puk tečovat. Ten vyskočil nahoru, ale poté dopadl a na led a obran Bruins ho odklidila do bezpečí.
29:22
Krejčí jel s pukem do útočné třetiny ,ale Lucic byl rychlejší, takže se píská ofsajd.
28:56
Střelu Rask vyráží do rohu a kotouče se ujímají hosté.
28:20
Leafs rozjíždí od vlastní branky další útok a ozývají se i fanoušci.
27:08
Lupul objel bránu, poslal puk mezi kruhy, kde stál nikým nehlídaná Clarkson, ač měl poměrně dost času aby zamířil, poslal kotouč vedle brány Raska a spálil tak velkou šanci na vyrovnání.
26:46
Hamilton napřáhl na modré a vyslal dělovku, proti které si Bernier vyjel a zlikvidoval ji hrudníkem.
26:30
Střela Lucice od mantinelu končí mimo.
26:03
Bozak si to namířil k bráně Bostonu, ale střeli za modrou mu hokejkou zblokoval do ochranné sítě Seidenberg. Následuje komerční přestávka.
25:40
Lupul dostal v útočné třetině přihrávku k mantinelu a zápěstím vypálil na Raska. Puk šel ale přímo do míst, kde brankář Bruins stál a střelu tak zlikvidoval poměrně snadno.
24:33
McQuaid pálil od modré, ale jeho rána skončila těsně mimo.
24:19
Clarkson protečoval kotouč na modré až k Raskovi. Ten ho raději podrží v lapačce.
23:19
Pánik poslal puk na zakázané uvolnění, ale bylo to trošku sporné rozhodnutí rozhodčích. Ti taky chybu uznali a nařizují vhazování na středu hřiště.
22:40
Nejdříve střela Bartowského a pak i tu od mantinelu dokázal Bernier zlikvidovat.
22:07
Leafs se drželi v útočné třetině, ale Bruins je nyní vyhání ven.
21:12
Polák zavezl puk do útočné třetiny, tam ho nahrál za sebe na Kessela, ale jeho střela od modré na bránu nešla, jelikož jich jeden z hráčů ztečoval mimo.
20:19
Krug se napřáhl a jeho dělovka od modré skončila až na betonech Berniera, který puk vyrazil do rohu.
20:01
Máme za sebou úvodní třetinu utkání dvou týmu Original Six, ve které vedou hosté z Bostonu. Ve 4. minutě totiž přesně zamířil Soderberg a poslal hosty do vedení, které vydrželo až do přestávky. Po většinu třetiny byl Boston lepším týmem a zatím zaslouženě vedou.

Střely na bránu: 9 – 11
Další třetina začne přibližně v 2:15.
20:00
19:45
Střelu Kadriho od mantinelu tečoval mezi kruhy Lupul a kotouč mířil mezi betony Raska, který je však stihl včas sevřít a zabránit gólu.
19:39
Winnik dostal puk zpoza brány, ale byl až příliš z úhlu, aby mohl Raska ohrozit.
18:36
Van Riemsdyk posílal puk ze strany na střed hřiště, ale přihrávku mu zblokoval Hamilton a tak mají puk opět Bruins.
17:59
Smith to zkusil na Berniera od mantinelu, ale jeho střelu hokejkou ztečoval do ochranné sítě jeden z hráčů Leafs.
17:36
Kotouč je mimo ledovou plochu a čeká nás buly. Ovšem až po komerční přestávce.
17:07
Kadri si to namířil středem hřiště až k Raskovi, a už chyběl jen jeden hráč, aby se dostal až před gólmana Bruins. Na poslední chvíli mu byl ale puk vypíchnut.
16:39
Kotouč se nakonec povedlo domácím dostat do středního pásma.
16:19
Hráči bojují o puk u mantinelu v útočném pásmu Bruins.
15:29
Komarov vyvezl puk až do útočné třetiny a dokázal dokonce i zakončit. Rask však bez větších problému puk vyráží.
14:34
Brankář Toronta se stačil rychle přemístit z jedné strany na druhou a vytěsnil střelu z první mimo bránu.
14:12
Griffithova střela končí ztečována v ochranné síti, ale ještě předtím zahrozil zblízka Lucic a Leafs měli plné nohy i ruce práce s tím, aby tlak ustáli.
13:41
Clarkson zahákoval Bartowského a jde si za to odpykat dvě minuty na trestnou.
13:23
Bartowski střílel hned po vyhraném buly Bergerona, ale Bernier jen sledoval, jak puk míří mimo.
12:55
Eriksson se dostal do blízkosti branky Leafs, ale Bernier byl na místě, poté ještě od modré pálil Hamilton, ale jeho rána skončila těsně vedle tyčky.
11:53
Lupul přenechával svému spoluhráče přihrávkou mezi nohama puk mezi kruhy, ale možná měl spíše zvolit střelu. Puk totiž skončil mimo.
11:01
Po Krejčího akci, střílel od modré Seidenberg, ale puk trefil jen clonícího hráče, takže Bernier mohl být v klidu.
10:19
Smith to zkusil od modré, ale jeho střelu Bernier v pohodě chytil do lapačky a puk drží. Bude se tedy vhazovat.
10:08
Kapitán Phaneuf to vzal na sebe, projel z obranné třetiny až před Raska, ale zamířil mu přímo do místa, kde měl finský brankář nachystanou lapačku.
09:25
Lupul nahodil puk od útočné třetiny ,ale tam se ho ujali opět hosté a vyváží ho do středního pásma.
08:49
Puk doputoval z obranné třetiny Leafs až za branku Raska. Sudí tak píská zakázané uvolnění a hra se přesune před Berniera.
08:15
Bernier musel být ve střehu, ale ránu Marchanda od mantinelu schoval do náruče a puk drží ve výstroji. Bude se vhazovat, ale ještě předtím reklamní přestávka.
07:55
Reilly dostal na kruhu přihrávku, ale střela mu nesedla a trefil jen nohy protihráče před sebou.
06:44
Sledujeme nepřesnosti na obou stranách. Ani jednomu z týmů se nedaří dostat se do útočné třetiny a hra se odehrává především ve středu hřiště.
05:38
U puku jsou hosté a i nadále působí svěžejším a aktivnějším dojmem.
04:33
Buly před Bernierem, na kterém proti Krejčímu uspěl Kadri.
03:27
Boston přesilovku využívá! Hamilton nahodil puk, ten se ve zmatku před brankou dostal k Bergeronovi, který ho posunul na CARLA SODERBERGA, který vyjel zpoza brány a o beton Berniera otřel puk, který zamířil do sítě. Asistence: Patrice Bergeron, Dougie Hamilton.
02:58
Hosté jsou už v plném počtu a hrají svou zkrácenou přesilovku. Nyní se ale podařilo Leafs vyhodit puk.
02:31
Kotouč je za brankou Raska a Boston rozjíždí útočnou akci.
01:58
Přesilovka Toronta končí. Clarkson míří na trestnou a uvidíme hru 4 na 4.
01:32
Bozak dostal zpoza brány přihrávku před bránu a byl úplně sám před Raskem. Možná byl ale až příliš blízko a trefil jen rukavici brankáře Bruins.
01:18
Domácí jsou nastěhování v útočné třetině.
00:45
Kessel se pokoušel vystřelit, ale trefil jen brusle obránce a Bruins poté puk vyhodili.
00:22
Máme tu první vyloučení. Bergeron v útočném pásmu za brankou podrazil Phaneufa a jde si odsedět dvě minuty za podražení.
00:01
A jdeme na hokej!
Halou zní kanadská hymna a celé publikum zpívá. Z atmosféry jde až mráz po zádech.
Minuta ticha za zesnulého vojáka, který byl v Ottawě postřelen a poté zemřel.
Utkání začne s menším zpožděním, tak jak to u NHL často bývá.

Toronto Maple Leafs: Bernier ( Reimer) – Phaneuf, Franson, Percy, Polák, Reilly, Gardiner – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Lupul, Kadri, Winnik – Komarov, Santorelli, Clarkson – Pánik, Holland

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Seidenberg, Hamilton, Bartkowski, Trotman, Krug, McQuaid – Lucic, Krejčí, Griffith – Marchand, Bergeron, Smith – Kelly, Soderberg, Eriksson – Paille, Campbell, Gagne

Rozhodčí: Rooney, Pochmara – Brisebois, Amell.

V dresu domácích Leafs se představí obránce Roman Polák, který v minulém duelu vstřelil svůj první gól v dresu Toronta. Poté uvidíme i slovenského útočníka Richarda Pánika. Na straně Bruins budeme sledovat českého útočníka Davida Krejčího.
Vzájemné zápasy v sezoně 2013/14:

Boston Bruins – Toronto Maple Leafs 3:1
Toronto Maple Leafs – Boston Bruins 2:5
Boston Bruins – Toronto Maple Leafs 3:4
Toronto Maple Leafs – Boston Bruins 4:3 po prodl.
Toronto Maple Leafs

Domácí dokázali v sedmi zápasech uhrát stejný počet bodů a za tom jim patří pozice 12. týmu Východní konference. Leafs měli hrát svůj poslední zápas v Ottawě proti domácím Senators, ale jelikož došlo před utkáním v parlamentu Kanady k přestřelce a zemřel jeden kanadský voják, byl duel odložen. Toronto tak naposledy hrálo ve středu v noci a to na ledě NY Islanders. Tým z Ontaria zvítězil 5:2 a dvakrát se prosadil kanonýr Phil Kessel. Na vítězství v normální hrací době před vlastními fanoušky však Leafs stále čekají. Dočkají se dnes?
Boston Bruins

Medvědi mají odehraných devět zápasů, ale zatím se jim příliš nedaří. Bruins mají silný tým, který patří ke spolufavoritům Východní konference. Proto osm bodů a pozice 10. týmu na východně není pro Boston ideální. Svůj poslední domácí zápas proti NY Islanders prohráli 2:3. Navíc se Bruins zranil kapitán Zdeno Chára, který bude týmu chybět 4 – 6 týdnů.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vítám vás u dnešního online přenosu z kanadsko-americké NHL. Právě dnes nás jeden kanadsko-americký duel čeká. Utkají se týmy z Original Six. Domácí Toronto Maple Leafs přivítá Boston Bruins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.