To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

Martin ERAT (ARI) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:11
Zbyněk MICHÁLEK (ARI) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:29

Tomáš FLEISCHMANN (FLA) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 15:20
Tomáš KOPECKÝ (FLA) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:08
Hvězdy utkání:
1. Oliver EKMAN-LARSSON (ARI) – 1+0, 8 střel, čas na ledě 26:47
2. Mike SMITH (ARI) – 23 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 95,8%

Největší čas na ledě: Yandle 27:56 – Mitchell 26:01

Branky a nahrávky: 50. Hodgman (Korpikoski, Yandle), 63. Ekman-Larsson (Gagner, Yandle) – 42. Pirri (Fleischmann, Jokinen). Diváci: 13202. Rozhodčí: Leggo, St. Pierre – Cameron, Murchison.
V prvních dvou třetinách dnešního utkání se diváci v Gila River Areně branky nedočkali. Skóre se poprvé měnilo až na začátku třetí části hry, když se ve 42. minutě prosadil Brandon Pirri, na jehož brance si připsal asistenci také Tomáš Fleischmann. Pro českého útočníka v barvách Panthers se jednalo vůbec o první bod v letošní sezóně.

Domácím se ale v polovině třetí části hry podařilo srovnat, když se v přesilové hře prosadil Justin Hodgman, který tak hned ve svém prvním startu v NHL vstřelil i branku. V dalším průběhu třetí třetiny už branka nepadla, rozhodnout tak muselo prodloužení.

V nastaveném čase byl za hru vysokou holí vyloučen Barkov a domácím se povedlo přesilovku využít. Trefil se Oliver Ekman-Larsson, který tak rozhodl již druhé prodloužení v letošní sezóně. Arizona tak vítězí nad Floridou 2:1 po prodloužení!
62:20
Arizona právě vstřelila branku!
Domácí to ale nakonec dokázali! Yandle rychlou přihrávkou napříč kluzištěm našel Gagnera, který přiklepl puk OLIVERU EKMAN-LARSSONOVI, který rovněž rychlou střelou z levého kruhu prostřelil Luonga! Asistence: Sam Gagner a Keith Yandle.
62:04
Ani Yandleův pokus si cestu do sítě nenašel.
61:48
Ekman-Larsson pálil po ledě, Luongo jeho střelu viděl a taky úspěšně zasáhl.
61:25
Shane Doan byl v útočném pásmu zasažen vysokou holí, provinil se Alexander Barkov, mladý útočník Floridy je tak vyloučen. Obrovská šance pro Coyotes na vstřelení branky!
61:07
Gagner předal puk najíždějícímu Korpikoskimu, který z pravé strany netrefil branku.
60:36
Hosté se v první akci prodloužení neprosadili, na druhou stranu mířil Boedker s Vermettem do přečíslení dva na jednoho, dánský útočník zvolil střelu, skvělý blok ale předvedl Dmitrij Kulikov.
60:01
Ve třetí třetině jsme byli svědky konečně také branek. Hned na začátku třetí části hry se po chybě Yandlea za vlastní brankou prosadil Brandon Pirri, jenž využil dobré přihrávky od Tomáše Fleischmanna.

V polovině třetí periody ale srovnal skóre v přesilové hře Justin Hodgman, který si tak ani nemohl přát lepší vstup do kariéry v NHL, jelikož se prosadil hned ve svém prvním utkání v nejslavnější soutěži světa. O vítězi tak bude muset rozhodnout nastavený čas, prodloužení začne za malou chvilku.
60:00
59:27
Korpikoski skvělou prací v defenzivě vyhnal Floridu z útočného pásma.
58:45
Ofsajd také na druhé straně, Smith tak ani nemusel zasahovat proti střele Bergenheima.
58:21
Postavení mimo hru v podání domácích hráčů.
57:43
Domácí jsou stále usazeni v útočném pásmu, zatím je to od nich taková křeč.
57:05
Po Michálkově střele od modré čáry s k několika dorážkám dostal Lauri Korpikoski, Luongův beton ale nedokázal překonat!
56:02
Kulikovovu střelu od modré čáry Mike Smith vykopl betonem až na tribunu, vhazovat se tak bude jeho levici.
55:10
Smith likviduje střelu Brada Boyese z mezikruží, hosté pokračují s pukem na hokejkách v útočné třetině.
54:35
Luongo raději podržel kotouč pod svoji lapačkou, aby trochu uklidnil hru a jeho spoluhráči se mohli po ubráněném oslabení trochu zkonsolidovat.
54:18
Gudbranson je na ledě, hosté hrají v plném počtu.
54:00
Shane Doan tečoval Yandleovu střelu od modré čáry, puk ale končí za brankou.
53:39
Po střele Ekman-Larsson zůstal puk volně ležet před Luongovou brankou, domácí pokračují v tlaku v útočné třetině.
53:13
V dalším postupu do útočného pásma se domácí dostali do postavení mimo hru.
52:40
Jeden z hostujících hráčů nepochopitelně opustil obranné pásmo a jel si pro novou hokejku, do velké šance se tak dostal Korpikoski, který ale místo střely volil ještě přihrávku na Hodgmana, kterou srazil Luongo.
52:18
Uvidíme další přesilovou hru domácích! Za zdržování hry – vyhození kotouč mimo hrací plochu je vyloučen Erik Gudbranson.
51:55
Smith nyní chyboval při rozehrávce, Brandon Pirri ale nedokázal přihrát na volného spoluhráče.
51:26
Mike Smith rychle rozehrál a aktivní Yandle opět míří s pukem na druhou stranu kluziště.
50:52
Střela Olivera Ekman-Larsson končí na zadním hrazení, domácí hráči ale ještě sbírají puk.
50:35
Domácí jsou nyní na koni, Klinkhammer opět míří dopředu.
49:51
Nakonec se ale domácím podařilo přesilovou hru využít! Keith Yandle nahodil puk od modré čáry, Korpikoski se snažil tečovat, poté se ještě dostal k dorážce, místo střely ale zvolil přihrávku na volného JUSTINA HODGMANA, který už měl snadnou práci trefit odkrytou část branky! Asistence: Lauri Korpikoski a Keith Yandle.
49:25
Po chybě domácích hráčů Willie Mitchell v naprostém klidu vyhazuje puk do bezpečí.
49:04
Boedkerova bomba k Luongovi ani nedošla, puk srazil jeden z obránců.
48:36
Další zbytečný zákrok hostů, po kterém na trestnou lavici za podražení míří opět Sean Bergenheim.
48:27
Roberto Luongo v naprostém klidu sebral puk po střele Connora Murphyho od modré čáry.
47:54
Bergenheim se vrací na led, hosté hrají v plném počtu.
47:29
Schlemkova střela sražena, hosté se osvobozují.
47:06
Dva střelecké pokusy od modré čáry v krátkém sledu si na svém konto připsal Oliver Ekman-Larsson, obě střely ale skončily stejně – úspěšným zákrokem Luonga.
46:45
Yandleova pumelice od modré čáry končí dobrým zákrokem Roberta Luonga.
46:18
Hosté nepustili své soupeře do vlastního pásma dobrou prací na obranné modré čáře.
45:54
Přesilová hra pro Coyotes, za podražení je vyloučen Sean Bergenheim.
44:56
Mike Smith musel podržet kotouč ve své lapačce před dotírajícími soupeři.
44:30
Klinkhammer pálil z levé strany, mezi tři tyče se jeho střela ale nevešla.
43:39
Aaron Ekblad už nestihl puk v útočné třetině, odpískán ofsajd.
43:00
Tomáš Kopecký jednoduše vyhazuje puk do středního pásma, kam za ním spěchá Zbyněk Michálek.
42:26
Na druhé straně mohl rychle odpovědět Martin Erat, jeho pokus likviduje Luongo.
41:47
Florida právě vstřelila branku!
Yandle nyní zaváhal za vlastní brankou a v souboji s Jokinenem přišel o kotouč. Puku se ujal Tomáš Fleishcmann, který zpoza branky našel přesně BRANDONA PIRRIHO, který se před brankou neobsazen ještě krátkou kličkou do bekhendu zbavil Smithe a poslal kotouč do branky! Asistence: Tomáš Fleischmann a Jussi Jokinen.
41:19
Yandleova střela od modré čáry sražena do rohu, kde o něj ještě bojuje Doan s Vermettem.
40:45
Nepovedená rozehrávka Davida Schlemka končí na zakázaném uvolnění.

Největší čas na ledě: Yandle 17:21 – Mitchell 15:36
Ani v druhé třetině jsme se nedočkali vstřelené branky, ačkoliv se ve 23. minutě domácí radovali z gólu, B. J. Crombeen ho ale dosáhl po hře vysokou holí, a tak rozhodčí po konzultaci se svým kolegou u videa branku správně neuznal.

Velkou šanci měl pak v přesilové hře Ekman-Larsson, jehož i s notnou dávkou štěstí vychytal Luongo. V té stejné početní výhodě domácích ale také sám na Smithe uháněl Tomáš Kopecký, ani slovenský útočník neuspěl. Po čtyřiceti minutách hry tak hraje Arizona s Floridou stále bez branek.
40:00
39:37
Stonova dělovka od modré čáry končí opět mimo branku.
39:00
V závěru druhé třetiny jsou opět aktivnějším týmem domácí, všechny puky ale buď sebere Luongo nebo střely končí mimo.
38:22
Mikkel Boedker nevěděl, jestli má střílet nebo ještě hledat před brankou Vermetta, nakonec z toho vzniklo mezitím, kotouč končí u Luonga.
37:08
Brad Boyes pálil po sklepnutí puku rukou, Smith vyráží puk do rohu.
36:20
Kulikovovu střelu dokázali zblokovat domácí obránci, naštěstí pro Smithe, brankář Coyotes toho totiž moc neviděl.
35:57
Puk na hostující střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:30
Rob Klinkhammer se ihned zapojil do útoku, jeho střela z pravé strany končí mimo.
35:17
Klinkhammer je na ledě, domácí hrají v plním počtu.
34:40
Domácí hráči opět vyhazují, v oslabení se zatím dobře brání.
34:11
Korpikoski z posledních sil dokázal vyhodit, puk navíc dojel ještě Vermette, který se bude snažit ušetřit dalších pár cenných vteřin.
33:45
Bjugstadova střela z pravé strany končí sražena v ochranné síti.
33:17
Rob Klinkhammer předvedl velmi zbytečný zákrok v útočném pásmu, míří na trestnou lavici na 2 minuty za hákování.
32:36
Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude před Smithovou brankou.
32:10
Zbyněk Michálek vypálil od modré čáry mimo tři tyče, v akci ještě pokračuje Martin Erat.
31:32
Vermtte na poslední chvíli sáhl do přihrávky Campbella na úplně volného Barkova před brankou.
30:50
Posledních několik minut jednoznačně patří hostům, kteří se drží s pukem na hokejkách v útočném pásmu po většinu času.
30:07
Mike Smith předvádí další úspěšný zákrok, od modré čáry tentokrát pálil Dmitrij Kulikov.
29:44
Po nepříliš přesvědčivém zákroku Smithe proti střele Mitchella od modré čáry se k dorážce cpal Tomáš Fleischmann, domácí brankář ale přeci jen zažehnal nebezpečí.
28:57
Brandon McMillan se pokusil překvapit Luonga rychlou střelu po stáhnutí puku zpoza branky, brankář hostů se ale nenechal nachytat.
28:20
Murphy nahodil puk na zadní hrazení, za brankou o něj bojuje hned dvojice domácích hráčů.
27:33
Florida v postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
27:00
Po Yandleově chybě na modré čáře se do samostatného úniku dostal Tomáš Kopecký, na sklonku svých sil ještě dokázal vystřelit, Smith jeho pokus dokázal vytěsnit! Vyloučený Jokinen se už vrátil na led, Panthers tak hrají v plném počtu.
26:29
Střela Michaela Stona končí na Luongově betonu, Coyotes se stále drží v útočném pásmu.
25:51
Gagner předvedl pěknou individuální akci, po které se ke střele dostal Ekman-Larsson, jehož pokus Luongo s velkým štěstím vyrazil držadlem hole!
25:15
Dvě Yandleovy střely od modré čáry se staly snadnou kořistí pro Luonga, mezitím se Kulikov vrátil do hry, Florida tak hraje již ve čtyřech.
25:00
Domácí si ale zahrají přesilovku 5 na 3, za podržení je vyloučen Jussi Jokinen.
24:08
Luongo kryje střelecký pokus Ekman-Larssona z levé strany, přesilovka Coyotes je zatím bez nápadu.
23:43
Yandleova střela končí mimo tři tyče.
23:15
Po Korpikoskiho tečované střele se před brankou strhla menší mela, po které na trestnou lavici míří Dmitrij Kulikov – menší trest za hákování.
22:10
Podle předpokladů branka uznána není, pokračujeme tak za stavu 0:0.
22:10
Domácí sice vstřelili branku, která ale zřejmě nebude uznána. Po střele Yandlea od modré čáry puk do branky ze vzduchu sklepl B. J. Crombeen, zřejmě ale zahrál vysokou holí, rozhodčí celou situaci kontroluje s kolegou u videa!
21:38
Brad Boyes se na levé straně neprosadil, domácí obránci dokázali puk srazit do ochranné sítě.
21:00
Po zakázané uvolnění Floridy se bude vhazovat tentokrát před brankou Roberta Luonga.
20:15
Domácí v úmyslném ofsajdu, vhazovat se bude před Smithem.
20:01
20:00
18:50
Také Huberdeau, jedna z největší nadějí organizace Panthers, skáče zpátky na led, hosté jsou v plném počtu.
18:17
Hodgman je na ledě, začíná krátká přesilovka Coyotes.
16:50
Síly na ledě se ale vyrovnají, za hákování je vyloučen také Jonathan Huberdeau.
16:17
Justin Hodgman si svůj první start v NHL okořenil vyloučením, míří na trestnou lavici za sekání.
07:40
Kopecký je na ledě, Coyotes první přesilovou hru v dnešním zápase nedokázali využít.
05:40
Tomáš Kopceký vypálil, Smith puk vyrazil pouze před sebe. Slovenský útočník ale v rychlosti najel do domácího brankáře a je vyloučen za nesportovní chování.
03:30
V krátké době nyní domácí hráči předvedli několik tvrdých hitů, čímž se trochu zvýšily emoce zatím velmi klidného utkání.
02:03
Martin Erat zkusil vystřelit z pravé strany, puk opět sbírá připravený Luongo.
01:37
První zákrok pro Luonga, od modré čáry tvrdě pálil Connor Murphy, puk končí v lapačce legendárního brankáře.
00:45
Aktivněji začali zápas hosté, Smith musí likvidovat střely Bergenheima a Bjugstada.
00:01

Arizona Coyotes: Smith (Dubnyk) – Ekman-Larsson, Murphy, Yandle, Stone, Schlemko, Michálek – Boedker, Vermette, Doan (C) – Klinkhammer, Chipchura, Korpikoski – Gagner, Hodgman, Erat – McMillan, Vitale, Crombeen
Trenér: Dave Tippett.

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Campbell, Ekblad, Mitchell, Kulikov, Olsen, Gudbranson – Bergenheim, Barkov, Boyes – Huberdeau, Bjugstad, Upshall – Fleischmann, Pirri, Jokinen – Kopecký, Mackenzie, Thornton
Trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Leggo, St. Pierre – Cameron, Murchison.
Československá stopa:

Martin ERAT (ARI) – 6 zápasů, 4 body (2+2)
Martin HANZAL (ARI) – 4 zápasy, 3 body (1+2)
Zbyněk MICHÁLEK (ARI) – 6 zápasů, 1 bod (0+1)

Tomáš FLEISCHMANN (FLA) – 6 zápasů, 0 bodů (0+0)
Tomáš KOPECKÝ (FLA) – 6 zápasů, 0 bodů (0+0)
FLORIDA PANTHERS

Poslední 3 zápasy:
Colorado – FLORIDA 3:4 po pr.
Washington – FLORIDA 2:1 po náj.
Buffalo – FLORIDA 0:1

Florida patří dlouhodobě k nejhorším týmům celé soutěže, po postupu do play off v roce 2012 se Panthers dvakrát ocitli na samém dně NHL, čímž si alespoň vybojovali slušné hráče na draftu (2013 – 2. Barkov, 2014 – 1. Ekblad).

Přes léto přivedl GM Tallon na jih USA zajímavé hráče jako Jussi Jokinena, Davea Bollanda nebo Willieho Mitchella. Všechny své akvizice ale musel přeplatit, hráči se totiž na Floridu zrovna sami nehrnou.

Na začátku letošního ročníku to u Panthers ale opět skřípe, a to především co se týče ofenzivní části. Florida vstřelila v 6 zápasech pouze 9 branek, aktuálně se drží na 13. místě Východní konference se ziskem 6 bodů. V posledních třech utkáních ale dokázali Panteři vytěžit 5 bodů.

Nejproduktivnější hráč: Brad Boyes – 4 body (2+2)
Nejlepší střelec: Brad Boyes a Sean Bergenheim – 2 góly
Nejproduktivnější obránce: Dylan Olsen – 3 body (0+3)
Brankářská jednička: Roberto Luongo – 5 zápasů, 2 výhry, úspěšnost zásahů 90,6%, průměr obdržených branek na zápas 2,72
ARIZONA COYOTES

Minnesota – ARIZONA 2:0
Nashville – ARIZONA 4:3 po náj.
ARIZONA – St. Louis 1:6

Největší letní změna v Arizoně byla rozhodně v názvu, jinak se toho u Kojotů až na odchod dlouholetého kanonýra Radima Vrbaty moc nezměnilo. Jedničkou zůstal Mike Smith, místo vyplaceného Ribeira přišel Sam Gagner.

Coyotes ale zatím nezachytil začátek nového ročníku v dobrém rozpoložení, aktuálně se pouštní lišky nachází na předposledním místě Západní konferenci se ziskem 5 bodů, horší už je jen Winnipeg Jets.

Tento týden vyrazila Arizona na svůj první trip v rámci letošní sezóny, oba dva zápasy ale prohrála a ukořistila tak pouze jeden bod za prohru v Nashvillu po nájezdech. Ve čtvrtečním zápase Kojoti nepředvedli ideální výkon a vylámali si zuby na obraně Minnesoty v čele s brankářem Kuemperem.

Nejproduktivnější hráč: Mikkel Boedker – 6 bodů (5+1)
Nejlepší střelec: Mikkel Boedker – 5 gólů
Nejproduktivnější obránce: Keith Yandle – 6 bodů (1+5)
Brankářská jednička: Mike Smith – 4 zápasy, 1 výhra, úspěšnost zásahů 84,9%, průměr obdržených branek na zápas 4,54
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky nejlepšího hokeje, který již po několik let představuje zámořská NHL. Ta nedávno odstartovala svůj 98. ročník, dnes je na programu hned několik zápasů, v jednom z nich budeme sledovat souboj mezi Arizona Coyotes a Florida Panthers, zápas začíná ve 3:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 03:00 starého, tedy letního času, a ve 02:00 nového, tedy "zimního".