To je z dnešního utkání vše. Já se s vámi loučím a u dalšího on-line přenosu z NHL zase někdy na počtenou.

Dnešní utkání sledovalo 16 723 diváků.
St. Louis Blues tedy dokázalo vynulovat střelce Anaheimu Ducks a Jake Allen si tedy připisuje svůj druhý shutout. Důležitou druhou branku se domácím podařilo vstřelit hned v úvodu poslední třetiny, kdy zaváhání hostující obrany využil svou střelou Reaves.
60:00
59:48
Vatanen vystřelil od modré čáry a jeho pokus letí mimo bránu St. Louis.
59:21
Getzlaf vystřelil od modré čáry, ale Allen skvěle zasáhl svým pravým betonem.
59:11
Barren Jackman (STL) ještě dostává dvě minuty za držení protihráče. Anaheim tedy bude v šesti proti čtyřem.
58:59
Perry se po vhazování dostal k puku, jehož následná střela je však sražena do ochranné sítě.
58:55
Další vyhození Pietrangela však už skončilo až na zakázaném uvolnění.
58:44
Blues se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.
58:30
St. Louis pouze vyhodili touš na zakázané uvolnění a Ken Hitchcock si raději bere oddechový čas.
58:00
Kesler se dostal k odraženému puku mezi kruhy a jeho střela směřovala mezi betony Allena, který vůbec nevěděl, kde puk je a Lapierre místo něj zastavil touš ještě před brankovou čárou!
57:40
Smith-Pelly nahodil touš do útočného pásma.
57:12
Gibson je na své střídačce a Ducks to už zkusí v šesti!
57:12
Allen se musel mít znovu na pozoru, protože jej nyní ohrožoval Perry, ale domácí brankář si své čisté konto zřejmě nenechá ujít.
56:59
Stoner vystřelil od modré čáry a Allen jeho pokus udržel ve své výstroji. Následuje komerční přestávka.
56:53
Perry obkroužil domácí bránu, aby následně přihrál Getzlafovi, který se však k puku nemohl dostat, protože byl bráněn hned dvojicí hráčů v modrém.
56:11
Lehtera však dokázal ujet s pukem až do útočného pásma, kde přenechal touš Anaheimu.
55:53
Nyní však vše zcela zbytečně urychlil jeden z obránců Blues a poslal puk až na zakázané uvolnění.
55:25
Blues kontrolují hru a drží puk ve svém útočném pásmu, kde se snaží sbírat cenné vteřiny ze zbytku utkání.
54:57
Ott přihrál na modrou Jackmanovi, jehož střelu dokázal Gibson vyrazit mimo tři tyče.
54:28
Anaheim následně vyhodil puk pouze na zakázané uvolnění.
54:04
Jenže do rychlého protiútoku vyletěli Blues, kde se konkrétně Schwartz dostal až do zakončení z mezikruží, které však Gibson srazil za svou bránu.
53:52
Ducks zatím drží puk za bránou Blues.
53:17
Blues nyní pouze poslali touš na zakázané uvolnění a hra se tedy vrátí před jejich bránu.
52:57
Tarasenko vystřelil z levého kruhu, ale jeho pokus zastavil už jeden z blokujících hráčů.
52:38
Lehtera zavezl puk až do útočného pásma, kde jej však odevzdal za hostující bránu.
52:09
I přesilovka Blues je už o konce a po delší době se opět pokračuje v klasickém počtu hráčů na ledě.
51:38
Po velice nepřesné přihrávce od Tarasenka se k puku dostali hosté, kteří jej ihned vyhodili co nejdále od své brány.
51:20
Pietrangelo vypálil od modré čáry a Gibson jeho střelu dokázal vyrazit.
50:57
Blues jsou již kompletní a začíná jejich zkrácená přesilová hra.
50:31
Silfvelberg obral Tarasenka o kotouč, ale hostující útočník byl následně zcela sám v útočném pásmu, a tak o puk velice rychle přišel.
50:09
Přesilovka Anaheimu je navíc ukončena předčasně, protože na ledě bylo hned šest bruslařů v bílých dresech, a Ducks tak dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Corry Perry (ANA).
49:56
Blues nyní brání ve velké pohodě a Ducks vůbec nepouštějí do svého obranného pásma.
49:32
Po dalším zákroku Allena se domácí opět dostali k puku, který ihned směřuje co nejdál od jejich brány.
49:12
St. Louis je už alespoň ve čtyřech a domácí hokejisté vyhazují puk.
49:06
Getzlaf poslal touš před bránu Blues, kde byl touš sražen přesně mezi kruhy na Perryho, jehož okamžitou dorážku však skvěle vychytal Allen!
48:44
Bruce Boedreau (ANA) cítí jednu z posledních šancí pro svůj tým, a raději si tak bere oddechový čas.
48:44
Jay Bouwmeester (STL) však vyhodil touš z obranného pásma až do hlediště, a dostává tak dvě minuty za zdržování hry. Anaheim tedy bude hrát dvacet vteřin proti třem.
48:30
Kotouč je opět za Gibsonovou bránou a z přesilovky Anaheimu už příliš nezbývá.
48:09
Lehtera jen zavezl puk do útočného pásma a domácí hokejisté mohou odejít vystřídat.
47:38
Smith-Pelly neudržel touš v útočné třetině a Blues se tedy podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.
47:11
Domácí však ihned po vyhraném vhazování vyhodili puk a navíc jeden z Ducks zahrál touš vysokou holí, a vhazovat se tak bude až před Gibsonem.
47:04
Dmitrij Jaškin (STL) však vzápětí dostává dvě minuty za držení protihráče, protože v obranném pásmu Ducks přidržel Getzlafa. Blues se dnes zatím dopouští jen útočných faulů.
46:39
Po střele Jaškina zasáhl Gibson svou lapačkou a vyrazil touš nad svou bránu.
46:19
Domácí hokejisté se nyní dostali do postavení mimo hru, a tak se po komerční přestávce bude vhazovat před útočnou modrou Blues.
46:00
A tak se do zakončení z levého kruhu dostal Steen, jehož střelu však Gibson chytil bez větších potíží.
45:48
Vatanen jen odevzdal puk domácím hokejistům.
45:18
St. Louis nakonec ubránilo útok Anaheimu bez větších potíží a do útoku mohou vyrazit naopak domácí.
44:56
Po delší době jsou Ducks ve svém útočném pásmu, ale hosté zatím spíše nahánějí puk za bránou Blues.
44:19
Shattenkirk vypálil od modré čáry a jeho střelu ještě tečoval jeden z domácích, ale Gibson parádně zastavil touš svým betonem.
44:14
Z čehož plyne pouhé vyhození Ducks, kteří poslali puk jen na zakázané uvolnění.
43:51
Blues jsou však hodně při chuti a domácí hokejisté svým aktivním forčekingem velice trápí rozehrávku Ducks.
42:58
Ducks nyní pouze poslali touš až na zakázané uvolnění a hra se tedy vrátí před bránu Anaheimu.
42:03
St. Louis právě vstřelilo branku!
Fowler udělal obrovskou chybu ve svém obranném pásmu a poslal touš přímo na hůl Lapierra, jenž jej ihned přistrčil na zcela volného RYANA REAVESE, který se z mezikruží trefil přesně do pravého horního růžku Gibsonovy brány. Asistence: Maxim Lapierre.
41:42
Jackman vystřelil od modré čáry a Gibson jeho pokus vyrazil před sebe, kde hlídkoval Lapierre, ale ani tomu se nepodařilo překonat hostujícího brankáře.
41:00
Tarasenko se dostal ke střele z mezikruží, ale jeho pokus letěl hodně mimo bránu.
40:50
A tak si svůj první zákrok ve třetí třetině připsal na druhé straně Gibson, kterého vyzkoušel z většího úhlu Shattenkirk.
40:26
Beleskey se protlačil ke střele z pravé strany útočného pásma, ale jeho střela letěla mimo bránu Blues.
40:01
Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 16:17
Vhazování: 21:12
Zblokované střely: 9:10
Hity: 13:14
Ve druhé třetině tedy nepadla ani jedna branka, a Blues si tak stále drží své jednobrankové vedení z první třetiny. Ve druhé periodě si oba týmy vytvořily několik zajímavých šancí, ale oba brankáři zatím podávají velmi spolehlivé výkony a drží svá mužstva.
40:00
39:38
Beleskey si hledal cestu hned přes trojici domácích hráčů, která útočníka Anaheimu velice rychle zastavila.
39:10
Schwarztovu střelu dokázal Gibson vyrazit za svou bránu a k puku se následně dostal Lindholm.
38:50
Kotouš je však stále v útočném pásmu Blues, kde domácí opět uzavřeli Ducks.
38:22
Jaškin vystřelil ze středu levého kruhu, ale jeho střelu zblokoval jeden z hostujících hráčů za bránu Ducks.
38:01
Anaheimu se podařilo přežít menší zámek Blues, a tak se hosté opět ženou do svého útočného pásma.
37:20
Steen udělal velice pohlednou otočku v útočném pásmu a už se i málem dostal do zakončení, ale domácí útočníka zastavil vracející se Getzlaf.
36:29
Lindholm vystřelil od modré čáry a Allen jeho střelu jen vyrazil před sebe, kde však hlídkoval Etem, jenž však z bezprostřední blízkosti nepřekonal domácího brankáře.
35:55
Rakell se pokusil překvapit Allena zpoza jeho brány, ale zakončení útočníka Ducks zastavil jeden z obránců Blues.
35:34
Lindholm poslal touš na Rakella, který si jej však nedokázal zpracovat a puk následně skončil až pod lapačkou Allena.
35:10
Beleskey vystřelil ihned po přejezdu útočné modré a Allen jeho pokus jen vyrazil za svou bránu.
34:44
Getzlaf chtěl přihrát za obranu Blues na volného Perryho, ale jeho pas skvěle zastavil Bouwmeester.
34:28
Následuje další komerční přestávka.
34:28
Getzlaf našel zpoza domácí brány v levém kruhu stojícího Beleskeyho, jenž ihned vystřelil, ale Allen zatím drží svůj tým.
33:57
Anaheim naposledy vyhodil touš přes celé kluziště a hosté přežili i své druhé oslabení bez inkasované branky.
33:39
Tarasenko se dostal ještě do zakončení z pravého kruhu, ale ani tato střela neskončila za zády Gibsona.
33:16
Tarasenko se nyní zjevil zcela sám za obranou Ducks, ale domácí útočník následně nedokázal překonat Gibsona.
32:57
Stoner zachytil rozehrávku Blues, a tak hostující obránce následně vyhodil puk přes celé kluziště.
32:43
Po vyražené střele Shattenkirka se puk odrazil od Vatanena směrem do hostující klece, ale Gibson jej zastavil pod svým betonem.
32:24
Bouwmeester je nyní hodně při chuti, protože vystřelil z levého kruhu a Gibson jeho pokus dokázal vyrazit a následně i přikryl touš pod svou lapačkou.
32:16
Bouwmeester poslal touš před bránu Anaheimu, ale Gibson jej raději srazil za svou bránu.
31:57
Nate Thompson (ANA) však o pár okamžiků později zasáhl právě Tarasenka kolenem, a dostává tak dvou minutový pobyt na trestné lavici.
31:40
Tarasenko chtěl přihrát mezi kruhy na najíždějícího Steena, ale pas domácího hráče skvěle zastavil vracející se Thompson.
31:30
Následuje komerční přestávka.
31:30
Getzlaf dostal hodně prostoru na levé straně útočného pásma, odkud nakonec i vystřelil, ale trefil hned prvního blokujícího hráče Blues, od kterého touš letěl mimo kluziště.
30:56
Kesler dostal puk do útočného pásma, kde jej za bránou Blues předal Smith-Pellymu, který však následně puk ztratil.
30:21
Jackman už střílel z hodně zajímavé pozice a jeho střela letěla jen těsně vedle levé tyče Gibsonovy brány.
30:01
Nakonec z toho však nebyla ani jedna střela a puk je opět na druhé straně.
29:28
První útočná formace Ducks je už opět ve svém útočném pásmu a uvidíme co Getzlaf a jeho spoluhráči vymyslí.
29:07
Nyní už je akce St. Louis u konce, protože Tarasenko nedokázal správně zpracovat touš, který se následně dostal až pod Gibsonovu lapačku.
28:51
Bouwmeester se dostal do dalšího zakončení a Gibson se musel mít znovu na pozoru.
28:28
Bouwmeester chtěl překvpait Gubsona z hodně velkého úhlu, ale hostující brankář jeho pokus vyrazil.
28:06
Blues procpali puk až za bránu Ducks, kde se k němu dostávají hostující hokejisté.
27:32
Beleskey vystřelil ze středu útočného pásma, avšak střela hostujícího hráče mířila mimo tři tyče domácí brány.
27:19
U vyraženého puku byli nejdříve hosté, kteří jej dostali na útočnou modrou k Stonerovi, který ihned vystřelil a Allen si musel připsat další úspěšný zákrok. Následuje komerční přestávka.
27:10
Kesler vystřelil z levé strany útočného pásma a Allen jeho pokus dokázal vyrazit za svou bránu.
26:39
Gunnarsson skvěle zastavil Keslera, a tak se Blues velice rychle dostávají k puku zpět.
26:08
Z levé strany to zkusil Tarasenko a jeho střela zřejmě trefila boční konstrukci Gibsonovy brány.
25:49
Blues jen nahodili puk za bránu Anaheimu, kde se od zadního mantinelu odrazil právě na Gibsonovu klec, a hlavní rozhodčí tak raději přerušil hru.
25:18
Perry držel puk za bránou Blues, odkud se pokusil přihrát na Getzlafa, ale jeho pas zastavili domácí obránci.
24:42
Schwartz se nakonec dostal až do zakončení ze středu pravého kruhu a Gibson proti jeho střele musel vytáhnout hodně skvělý zákrok.
24:26
Tarasenko pouze protečoval touš do útočného pásma, kam se za ním žene hned několik hráčů.
23:54
Až nyní se podařilo domácím dostat ze svého obranného pásma, a tak Blues odcházejí střídat.
23:31
Přesilovka Ducks je už sice minulostí, ale hosté jsou ještě stále usazeni ve svém útočném pásmu.
23:04
Lindholm se dostal ke střele ze středu útočného pásma, do které se však vložil jeden z domácích, od jehož těla směřoval puk do ochranné sítě.
22:43
Beleskey přihrál mezi kruhy na volného Smith-Pellyho, ale tomu touš podjel pod jeho holí, a tak míří mimo útočné pásmo Ducks.
22:10
A nakonec přihrál do jízdy Perrymu, jenž nakonec vyzkoušel Allena z pravé strany, ale lapačka domácího brankáře byla na svém místě.
22:01
Vatanen má touš za hostující bránou, odkud musí rozjet další přesilovkovou akci Anaheimu.
21:44
Schwartz se dostal do postavení mimo hru.
21:36
Ducks navíc následně poslali touš až na zakázané uvolnění a hra se přesune až před Gibsona.
21:21
Blues však zastavili útočnou kombinaci hostů, a domácí tak následně vyhodili puk přes celé kluziště.
21:06
Jori Lehtera (STL) však podrazil Perryho v obranném pásmu Ducks, a tak útočník St. Louis dostává dvě minuty. Anaheim tedy bude hrát svou první přesilovou hru v utkání.
20:51
Gibson si připisuje svůj první úspěšný zákrok ve druhé třetině, protože na něj z levého kruhu vyslal svou střelu Tarasenko.
20:01
Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 9:13
Vhazování: 10:6
Zblokované střely: 4:5
Hity: 6:8
St. Louis Blues tedy po první třetině vedou nad Anaheimem Ducks o jednu branku, kterou se podařilo vstřelit Alexandru Steenovi. Ducks mohli srovnat při svém oslabení, kde se do velké šance dostal Getzlaf, ale Allen podržel svůj tým.
20:00
19:25
Nyní ještě navíc domácí zcela nesmyslně přihráli na střed svého obranného pásma zcela volnému Getzlafovi, jehož následnou střelu dokázal Allen vyrazit mimo svou bránu.
19:11
Blues se zatím nemůžou ani dostat do útočného pásma.
18:55
Ducks se znovu podařilo vyhodit touš přes celé kluziště.
18:33
Keslerovi se podařilo dostat puk až do svého útočného pásma, kde jej odevzdal domácím.
18:08
Jenže Rickard Rackell (ANA) následně fauloval za bránou Blues, a posedí si tak dvě minuty na trestné lavici.
17:52
Rakell se protlačil až do zakončení z levého kruhu a Allen jeho střelu dokázal vyrazit za svou klec.
17:25
Od modré pálil Shattenkirk, jenže jeho pokus letěl hodně mimo bránu Ducks.
16:56
Hostům se nevydařila jejich další útočná rozehrávka z obranného pásma, a tak se k puku dostávají Blues.
16:11
Jenže Blues velice rychle ukořistili puk na své hokejky a domácí se přesunul do svého útočného pásma, kde z pravé strany střílel Tarasenko, ale Gibson má puk ve své moci.
15:38
Cogliano dostal puk až do útočného pásma, kde Anaheim rozjíždí svou další útočnou kombinaci.
14:55
Blues jen odevzdali kotouč za hostující bránu, kde si pro něj sjíždí Gibson.
14:21
Etem se ihned dostal k vyraženému touši a zpoza brány se pokusil překvapit Allena, jenž však byl včas u své tyče.
14:18
Lindholm vypálil od modré čáry a jeho střelu dokázal Allen vyrazit mimo svou bránu.
13:29
Nyní už však Allen musel předvést mnohem důležitější zákrok, protože na něj nebezpečně dotíral jeden z útočníku Anaheimu, jenž využil zaváhání domácí obrany.
12:58
Ducks se sice díky Keslerovi dostali až do zakončení, ale střela hostujícího útočníka byla z hodně velké vzdálenosti a Allen s ní neměl žádný problém.
12:32
Hokejisté Anaheimu se pokusili hned dvakrát za sebou nahodit puk do útočné třetiny, ale St. Louis zatím pozorně brání.
11:40
Jenže Anaheim velice rychle získal puk zpět a hosté s ním příliš spěchali do útočného pásma, protože se nakonec dostali do ofsajdu.
11:23
Jaškin zachytil špatnou rozehrávku Ducks, a tak se mohou do útoku opět hnát domácí hokejisté.
08:58
Schwartz podržel kotouč v útočném pásmu, kde následně přihrál před Gibsona na Jaškina, který však nedokázal překonat tváří v tvář hostujícího brankáře.
08:16
Lindholm zavezl touš do útočného pásma Ducks, kde ihned vystřelil na Allena, který jen vyrazil puk do rohu kluziště.
07:47
Gibson se musel mít znovu na pozoru, protože na něj svou střelu z pravého kruhu nyní vyslal Ott.
04:29
Blues se ujímají vedení! Shattenkirk nahrál na modrou Gunnarssonovi, jenž následně nahodil touš směrem na bránu Anaheimu a na jeho cestě jej ještě dokázal tečovat ALEXANDER STEEN, kterému se podařilo překonat Gibsona. Asistence: Carl Gunnarsson, Kevin Shattenkirk.

Ryan Kesler – 7 bodů (3+4)
Kolotoč NHL je už v plném proudu, a nás tak čeká další noc plná zápasů z nejprestižnější hokejové ligy. Zde se konkrétně podíváme blíže na zápas St. Louis Blues proti Anaheimu Ducks. Start zápasu je naplánován na 01:00, ale samotné utkání vypukne až zhruba v 01:10.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.