1. Semjon VARLAMOV (COL) 40 zák., bez inkas. gólu, 100%
Jan HEJDA (COL) 0+0 2 střely, čas na ledě 20:19

New York Islanders: 40

3. třetina:

Colorado Avalanche: 4

New York Islanders: 14
Dnešní utkání končí debaklem favorizovaných Islanders, kteří dnes určitě chtěli odehrát lepší utkání. K tomu je ale dnes něco chybělo, především spolehlivá defenziva v čele s brankářem, což je základ úspěchu každého týmu. Chad Johnson dnes podal slabý výkon a je s podivem, že se do branky Islanders nedostal náhradní gólman Jaro Halák. Vyrovnaná byla pouze první třetina, pak již to byl jasný zápas ve prospěch Colorada, které sice nemělo výraznou převahu, ale díky pevné defenzivě soupeře nepouštělo ani do šancí.
60:00
59:50
Za skandování "Varly, Varly" se blíží závěrečná siréna a vypadá to na čisté konto Varlamova!
59:18
Snaha hostů je nyní směřována alespoň k tomu, překazit brankáři soupeře čisté konto.
59:00
Poslední minuta zápasu.
58:44
58:36
Puk ve středním pásmu, domácí přečkají i toto oslabení.
57:49
Varlamov má puk po bekhendovém pokusu Nelsona a přerušuje hru.
56:44
Nick Holden dnes podruhé putuje na trestnou lavici, tentokrát za sekání Cory Conachera, přesilová hra Islanders.
56:15
Puk ve středním pásmu, hosté nahazují za branku Avalanche, kde Varlamov zastavuje puk.
55:03
MacKinnon touží po hattricku, tentokrát byl ale Chad Johsnon proti a jeho pokus vyráží.
54:20
Pátý gól v síti Islanders jen dokresluje dnešní zmar hostů, kteří přijeli co Colorada v dobré pohodě, jenž byla patrná ještě v úvodní třetině, pak se ale díky zbytečným gólům vše sesypalo a nyní je to již jen otázka konečného skóre.
53:40
Colorado právě vstřelilo branku!
Základem pátého gólu Avalanche bylo vyhrané vhazování po levici Chada Johnsona, kdy se puk od Ducheneho dostává k ERIKU JOHNSONOVI, ten pálí z pravé strany, od modré a puk končí v brance. Asistence: Matt Duchene.
53:23
Nakonec oba hráči dostávají dvouminutově tresty za hrubost.
53:23
Cody McLeod se nyní drží s Clutterbuckem u střídačky Avalanche, sudí raději přerušují hru, k bitce nedošlo.
52:42
Ani střela Višňovského z mezikruží si nenašla cestu za záda skvěle chytajícího Varlamova.
52:01
Hosté odchází střídat, chvíle oddechu pro defenzivu Avalanche, která měla v posledních minutách dost práce.
50:36
Probíhá poslední desetiminutovka třetí třetiny, puk mají hosté, kteří se snaží v útočném pásmu něco vymyslet.
48:50
Icing Colorada, vhazování po levici Varlamova.
47:31
MacKinnon nyní ukázkově "namazal" Grabovskému, který ale neměl rychlost, aby všem ujel do brejku.
46:55
Zblokovaná střela Lee u branky Varlamova, který nemusel zasahovat.
46:21
Hra postrádá v této části zápasu tempo, možná se již oba týmy smířily s tím, že body prostě zůstanou v Coloradu.
44:40
Landeskog dokázal udržet puk ve třetině Islanders, ale domácí branku hostů neohrozili.
43:47
Ofsajd Islanders, vhazování ve středním pásmu.
43:36
Islanders s pukem ve středním pásmu.
42:29
Přesilová hra Islanders záhy končí, po faulu Boychuka se poměr sil na ledě vyrovná.
42:01
A sotva se vyloučený Holden vrátil z trestné lavice, rozhodčí opět vylučují. Tentokrát odchází na trestnou lavici Landeskog za sekání a je tu další přesilová hra Islanders.
41:31
41:20
Puk míří ze třetiny Avalanche a vypadá to, že i toto oslabení domácí přečkají bez úhony.
41:03
Islanders v přesilovkovém rozestavení.
40:38
Hosté mají i v úvodu třetí třetiny výhodu přesilové hry při vyloučení Holdena.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:58.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Colorado Avalanche: 14

New York Islanders: 17
Ve druhé třetině se rozevřely nůžky mezi Avalanche a Islanders, výrazně ve prospěch domácích, kteří trestali za první chyby gólmana a za druhé chyby defenzivy hostů. Tři inkasované góly srazily Islanders do kolen a na zbytku třetiny bylo patrné, že hostům jako by ztěžkly nohy. Avalanche nejen, že vyrovnali v této části hru, ale díky gólům se dostali do herní pohody a svého soupeře v této části již přehrávají.
40:00
39:40
Višňovský pálí od modré, z levé strany, ale branku Avalanche netrefuje.
39:31
Nick Holden odchází za držení na dvě minuty na trestnou lavici, přesilová hra Islanders.
39:30
Grabovskij se prosmýkl do zakončení, ale byl při tom faulován.
39:00
Chad Johnson však nemusel zasahovat, poslední minuta druhé třetiny.
38:35
Domácí dostávají puk do třetiny Islanders.
37:19
Varlamov znovu bezchybný proti střela Boychaka od modré, ani důrazný Lee nic před brankou nezmohl.
35:57
Nielsenovu střelu Varlamov v pohodě chytá a ruský gólman i v dnešním zápase dokazuje, v jak skvělé formě chytá!
35:19
Po gólové smršti Avalanche je ale na Islanders patrná "brzda", rozhodně to není takový výkon, jaký hosté předváděli v první třetině.
34:56
Střelu Mitchella Johsnon vyráží, hosté mají puk a rozehrávají.
32:53
32:45
Z pravé strany pálí Nelson, ale Varlamov vyráží.
32:16
Ledy s pukem za brankou Avalanche.
31:25
Islanders v útočném pásmu.
30:53
Gabriel Landeskog fauluje Johnsona v jeho brankovišti a dostává dvouminutový trest, přesilová hra Islanders.
30:14
Tentokrát nechala defenziva Islanders svého gólmana doslova "na holičkách", NATHAN MACKINNON si nabruslil před branku, i s obráncem "na zádech" a po přihrávce Iginly z pravé strany tečuje puk za záda Chada Johnsona. Asistence: Jarome Iginla a Jamie McGinn.
29:18
Na přetřes tak přichází jméno Jara Haláka, náhradního gólmana Islanders.
28:59
Chad Johnson dnes rozhodně neoplývá jistotou v brance Islanders, což nyní korunuje i fakt, že si nechal dát zbytečný gól, kdy MARC-ANDRE CLICHE vybruslil od zadního mantinelu a z ostrého úhlu trefuje branku, gólman si nepohlídal prostor u své tyčky a kolem pravého ramena se mu puk prosmýkl do branky. Asistence: Maxime Talbot a Cody McLeod.
28:25
Tavares rozehrává, ale Lee nezachytil puk, icing Islanders, hra se stěhuje před Chada Johnsona.
27:28
Domácí rozehrávají zpoza vlastní branky, ale hosté zachycují puk na útočné modré.
25:55
Talbot zaváží puk do útočného pásma, domácím se se po druhém gólu podařilo herně vyrovnat svému soupeři, nyní to jsou Islanders, kteří se více brání.
24:39
Hejda nyní dělovkou od modré doslova posadil na zadek Chada Johnsona, na kterého se poté vrhli ještě dva hráči Avalanche, kteří se snažili puk dostat do branky, ale rozhodčí přerušují hru.
24:08
Ofsajd domácích na útočné modré. Zápas má zatím poměrně zajímavý průběh, hosté jsou viditelně lepší, mají více ze hry i lépe bruslí, ale prohrávají již 0:2, domácí vytěžili z minima maximum.
23:24
Tak přece jenom! NATHAN MACKINNON v podstatě "ukradl" puk svému spoluhráči Johsonovi, který jako by si nevěděl u branky Islanders rady, poodjel od branky a poté, co se mu položil Chad Johnson na led, pohodlně zakončuje do horní poloviny odkryté branky. První gól MacKinnona v této sezóně! Asistence: Erik Johnson a Gabriel Landeskog.
23:15
Tak až nyní, domácí v přesilovkovém rozestavení.
22:45
Barrie zaváží puk za branku Islanders, ale to je tak všechno, hosté vyhazují.
22:20
Boychuk v pohodě vyhazuje puk z vlastní třetiny, domácí ještě neohrozili branku Islanders.
21:58
Puk ve středním pásmu, domácí zkouší něco vymyslet, hosté ale skvěle hlídají modrou čáru.
21:36
Dlouho se v plném počtu na obou stranách nehrálo, za podražení dostává dvouminutový trest de Haan a svou první přesilovou hru si tak zahrají domácí.
21:19
21:09
Devět vteřin před koncem přesilové hry mají hosté k dispozici vhazování po pravici Varlamova.
20:48
Parádní akce hostů, kdy se puk po vhazování dostal k Boychukovi, ten pálí z voleje z levé strany, Varlamov vyráží.
20:40
V úvodu druhé třetiny mají hosté výhodu přesilové hry.
20:01
Další třetina začne přibližně v 3:01 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Colorado Avalanche: 5

New York Islanders: 9
Dvě vteřiny před sirénou, která oznámila konec první dvacetiminutovky, nastřelil ještě Tavares brankovou konstrukci branky Avalanche, velké štěstí na straně domácích! Do kabin odchází oba týmy za stavu 1:0 pro Colorado, který však vůbec neodpovídá o předváděné hře, hosté totiž diktují tempo hry, jsou lepší a důraznější, zatím však ztroskotávají na dobré defenzivě Avalanche, podpořené skvěle chytajícím Varlamovem.
20:00
19:45
Islanders v útočném pásmu, ale nedaří se zakončit.
19:18
Ještě se vylučuje, na trestnou lavici odchází domácí Mitchell, který vyhodil puk do hlediště, Islanders mají druhou přesilovou hru.
19:06
Avalanche vyhazují puk na zakázané uvolnění.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:29
Višňovský nahazuje puk na branku Avalanche, ale obránci vyhazují ze třetiny.
17:58
Další střela hostů, tentokrát pálil Brock Nelson, ale Varlamov vyráží.
17:25
Cizikas z pravé strany sjíždí před branku Avalanche, ale Varlamov nepřipouští žádné komplikace.
16:55
16:46
Střela Grabovského zablokována a puk se dostává ze třetiny Avalanche, domácí bleskově střídají.
16:27
Islanders v útočném pásmu, na letě pětice Leddy, Strome, Lee, Nielsen a Grabovskij.
14:55
První vyloučení v zápase, na trestnou lavici odchází domácí Gabriel Landeskog za zdržování hry.
13:41
Puk míří na zakázané uvolnění Islanders, vhazování po levici Chada Johnsona.
13:20
Střelu Iginly Johnson v pohodě vyráží mimo.
12:40
Usadit se v útočném pásmu je zatím nad síly Avalanche, ve střehu musí být hlavně Varlamov, který nyní chytá puk před dotírajícím Clutterbuckem.
12:00
Ofsajd Islanders na útočné modré, je pískáno, vhazovat se bude ve středním pásmu, ovšem až po komerční přestávce.
11:12
Avalanche zatím defenzivnější, než soupeř, který lépe bruslí, byť díky gólu Mcleoda prohrává.
10:40
Stuart s pukem za vlastní brankou, vyčkává na to, až mu dostřídají spoluhráči.
09:47
Vhazování po levici Varlamova, úspěšnější domácí, kteří rozehrávají.
09:38
Puk míří na útočnou modrou Colorada, kde je připraven ManKinnon, který ho ale nedokázal zachytit a hrají hosté.
08:54
Martin zaváží puk do třetiny Avalanche, po pravém křídle, defenziva domácích ho ale nepouští do zakončení.
07:48
Islanders v útočném pásmu, ale sudí přerušují hru, zřejmě se tam puk dotkl ochranné sítě, bude se vhazovat ve třetině Avalanche.
07:29
Puk míří za branku Colorada, domácí rozehrávají.
06:02
A dorážka Tavarese končí v lapačce Varlamova, který přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
05:59
Boychukova rána od modré končí vedle branky Avalanche.
05:24
Ofsajd domácích na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.
04:48
E. Johnson nahazuje na branku Islander, kde se snaží zakončit Mcleod, ale obrana hostů dokázala dostat puk z bezprostřední blízkosti branky.
03:54
Grabovskij se vymanil od zadního mantinelu s zkouší to bekhendem na Varlamova, ten chytá.
03:25
Další odevzdaný puk v podání domácích, kteří střídají, hosté tak budou moci zaútočit.
02:34
Puk se od mantinelu dostal za branku Islanders, odkud pohotově před branku přihrává Duchene a stejnně tak pohotově CODY MCLEOD z hranice brankoviště zakončuje a puk končí v síti! Asistence: Matt Duchene a Maxime Talbot.
02:20
Souboj u mantinelu ve třetině Islanders.
00:41
Domácí pouze odevzdávají puk soupeři a odchází střídat.
00:31
Střela Boychaka od modré končí v lapačce Varlamova, hra přerušena, bude se vhazovat ve třetině Avalanche.
00:01

Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Hejda, E. Johnson, Stuart, Holden, Barrie, Guenin – O'Reilly, Duchene, Landeskog – McGinn, MacKinnon, Iginla – Everberg, Mitchell, Tanguay – McLeod, Cliche, Talbot

New York Islanders: C. Johnson (Halák) – Leddy, Boychuk, Hickey, Višňovský, de Haan, Strait – Conacher, Tavares, Okposo – Kuljomin, Nielsen, Grabovskij – Lee, Nelson, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Rozhodčí: Martell, Kowal – MacPherson, Brisebois.
Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Colorado Avalanche přivítá na svém ledě New York Islanders.
Předpokládané sestavy:

Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Hejda, E. Johnson, Stuart, Barrie, Holden, Redmond – Landeskog, MacKinnon, O'Reilly – Tanguay, Duchene, Iginla – McGinn, Mitchell, Talbot – Mcleod, Cliche, Briere

New York Islanders: Halák (C. Johnson) – Leddy, Boychuk, Hickey, Višňovský, de Haan, Strait – Conacher, Tavares, Okposo – Grabovskij, Nielsen, Kuljomin – Lee, Nelson, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck.
                  COLORADO AVALANCHE
________________________________________

Laviny mohou pouze vzpomínat na loňský ročník, kdy Colorado od samého začátku ligového ročníku patřilo k nejlepším týmům. To v této sezóně rozhodně neplatí, což dokazuje sedm porážek z devíti odehraných utkání. Velkým problémem je defenziva, která je čtvrtá nejhorší v lize. Problémem jsou také prodloužení, které zatím Colorado pokaždé prohrálo. V posledním zápase nestačilo na svém hřišti na San Jose Sharks, kterému podlehlo 2:3 po nájezdech.
                  NEW YORK ISLANDERS

Islanders překvapují skvělým úvodem. Aktuálně jsou druhým nejlepším týmem Východní konference, z devíti zápasů nasbírali dvanáct bodů a na vedoucí Montreal ztrácí čtyři body. Canadiens mají ale o zápas více. Ozdobou Ostrovanů je hlavně ofenziva, která je nejlepší ve Východní konferenci a společně se Sharks nejlepší v celé lize!