2. Max PACIORETTY (MTL)
1+0, 2 střely, čas na ledě 18:58
3.Daniel SEDIN (VAN)
1+0, 2 střely, čas na ledě 19:22
Dva body zůstávají zaslouženě doma. Canadiens sice odehráli dobou třetí třetinu, v celkovém kontextu zápasu ale byli Canucks o chloupek lepší. Přestože svěřenci trenéra Michel Therriena utrpěli v letošním ročníku první porážku v prodloužení, nadále zůstávají v čele ligy. Canucks si po dnešním vítězství vylepšili své skóre na čtrnáct bodů a momentálně jim patří třetí místo v v Západní konferenci.
62:45
Vancouver právě vstřelil branku!
Kosatky přece jen využívají přesilovou hru a z dnešního utkání si odnesou dva body. Spolupráce bratrů Sedinů zafungovalo jako už poněkolikáté v letošní sezóně na výbornou. Henrik nabral v obranném pásmu rychlost, proletěl středním pásmem a na pravém kruhu našel hokejku svého bratra. DANIEL SEDIN si kotouč v jízdě přehodil z bekendu na forhend a neomylně zavěsil. Asistence: Henrik Sedin
62:32
Tomáš Plekanec se v oslabení propracoval k slibné příležitosti. V situaci jeden na jednoho ale trefil pouze Millerovy betony.
62:12
Druhé útočné čtveřici utíká kotouč až za Millera. Nyní se Burrowsova formace vrací zpátky do třetiny svého soupeře.
61:38
Edler vypálil po přihrávce Vrbaty od modré čáry. Price ale jeho střelu viděl dobře a bez větších problémů ji schoval do náročů.
61:22
Radim Vrbata během několika sekund dvakrát vypálil. Ani jednou však Price nepřekonal.
60:50
Tom Gilbert teď svým spoluhráčům pořádně zavařil. Za nedovolené bránění Edlera stráví za katrem dvě minuty.
60:22
Ten ale končí pouze na hokejkách hostujících beků.
60:11
Canucks úspěšní na vhazování. Bratři Sedinové vedou první útok.
60:01
Canadiens zlepšeným výkonem ve třetí třetině stáhli dvoubrankové vedení svého soupeře a poslali zápas do prodloužení. Rozhodne následujících pět minut o vítězi dnešního utkání nebo rozuzlení přijde až v samostatných nájezdech?
60:00
59:57
Utkání se dohrává v obranném pásmu Canucks. Habs se ale ke střele nepropracovali
59:33
Jejich snažení ale přerušuje hvizd sudího. Ofsajd.
59:27
V rohu kluziště vybojovali kotouč domácí Kosatky a ženou se do jednoho z posledních útoku ve třetím dějství.
59:03
Galchenyuk vyhrál nad Boninem vhazování, poté ale Habs poslali kotouč opět přes všechny čáry. Hra se vrací před Price.
58:52
Canucks při napadání nepolevují. Nyní si na svém soupeři vynutili další zakázané uvolnění.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:49
Montrealští posílají kotouč až za Millera. Zakázané uvolnění.
57:27
Montreal právě vstřelil branku!
Po sérii chyb v domácích obránců hosté srovnávají na 2:2. David Desharnais posunul kotouč na Dala Weise, který následně našel v ještě lepší pozici stojícího MAXE PACIORETTYHO. Ten z pravého kruhu poslal nechytatelnou střelu do sítě Millerovy brány Asistence: Dale Weise, David Desharnais
56:41
Dlouhá pasáž bez přerušení. Kosatky útočí, ale nestřílí.
56:07
Eller se vrací na led. Shodou okolností měl největší příležitost v proběhnuvších dvou minutách Tomáš Plekanec.
55:51
Canucks jsou sice ve třetině svého soupeře, ale nepálí.
55:17
Edler teď pořádně zavařil Millerovi. Dokonce tak, že se k nebezpečné střele z pravého kruhu dostal Tomáš Plekanec. Pokus českého útočníka ale vyrazil Miller betonem do rohu kluziště.
54:49
Canucks pouze kombinují, na Price neletěla jediná střela.
54:16
Na ledě je přesilovková formace s bratry Sedinovými a Radimem Vrbatou.
54:07
Následuje komerční přestávka.
54:07
Lars Eller se nechává vyloučit v nejméně vhodnou dobu. Jeho podražení Shawn Matthiase ale bylo více než zřetelné. Canucks si tak zahrají první přesilovou hru v zápase.
54:04
Price se blýskl proti střele Shawna Matthiase z bezprostřední blízkosti. Proti pokusu kanadského forwarda vytáhl pravý beton .
53:57
Kotouč za bránou Price sbírá Tomáš Plekanec. Český tahoun Montrealu ale nedokázal najít nikoho ze svých spoluhráčů. Do útoku tak směřují Canucks.
53:27
Habs se nepodařil přechod přes útočnou modrou. Ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
53:03
Zakázaným uvolněním se tentokrát prezentovali hosté.
52:42
Hostům i nadále dělá problém přechod přes střední třetinu.
52:11
Tak přece jen hosté vykřesávají malou jiskřičku naděje. Dělovku P. K. Subbana od modré těsně před Millerem ztečoval do sítě ALEX GALCHENYUK Asistence: P. K. Subban, Alexej Jemelin
52:04
Kosatky si neporozuměli při rozehrávce. Zakázané uvolnění domácích.
51:34
Na ledě se objevuje Plekancova formace, která je dnes hodně neviditelná. Odchovanec kladenského hokeje nahazoval kotouč od mantinelu. Nikdo z jeho spoluhráčů však kotouč tečovat nedokázal.
51:02
Následuje další komerční přestávka.
51:02
Po střele švédského forwarda se před Pricem strhla menší potyčka, ve které tvrdil muziku především P. K. Subban. Rozhodčí se nakonec rozhodli nevylučovat.
50:55
Hluchou pasáž přerušuje střelou z pravého kruhu až Daniel Sedin. Price jeho střelu ukryl v náruči.
50:00
Vstupujeme do poslední desetiminutovky třetí třetiny. Habs musí zabrat, pokud chtějí alespoň lehce zdramatizovat průběh dnešního utkání.
49:56
Obranný vál Kosatek je momentálně pro hráče Habs nepřekonatelný.
49:48
Kosatkám utíká kotouč. Tom Gilbert se ujímá další rozehrávky.
49:16
Canucks se nechtějí nechat ukolíbat dvoubrankovým vedením a nadále aktivně napadají rozehru hostujícího výběru.
48:36
Shawn Matthias nabíjel svým spoluhráčům zpoza brány. Ti byli ale dobře pokrytí hostujícími beky.
47:55
Kosatkám se nepodařil přechod přes útočnou modrou. Kotouče se ujali hráči Habs, rychle přejeli přes celé hřiště a nakonec se prezentovali střelou od modré.
47:23
Henrik Sedin poslal kotouč až za bránu Careyho Price. Zakázané uvolnění.
46:40
Habs útočí, domácí fanoušci se mezitím hlasitě povzbuzují své miláčky a dožadují třetího gólu.
46:24
Canucks úspěšně napadají rozehrávku svého soupeře, který se nemůže prokousat z obranné třetiny.
46:01
45:59
Dorsett vypálil z pravého kruhu, Price jeho střelu bez problémů chytá.
45:00
Pět minut třetího dějství je za námi, dokáží Habs zdramatizovat průběh dnešního utkání?
44:47
Série nepřesností ve středním pásmu. Ani jeden z týmů nemůže projít přes útočnou modrou.
44:29
Kosatky pouze protečovaly kotouč do útočné třetiny.
43:30
Hra se po divokém úvodu pozvolna uklidňuje. Canucks nemají kam spěchat.
42:17
Po přihrávce Shawna Matthiase prolétl do útočné třetiny BRAD RICHARDSON, který střelou přes obránce prostřelil Careyho Price. Kanadský forward si připisuje třetí gól v sezóně. Asistence: Shawn Matthias, Yannick Weber
42:03
Slibná příležitost i na druhé straně. Prustovu střelu švihem Miller kryje. Následná dorážka letěla jen těsně nad svatyní amerického gólmana.
41:27
Alexandr Burrows nedokázal po dělovce od modré dorazit kotouč za Priceova záda.
40:54
Další zakázané uvolnění, které vzešlo z hokejek domácích Kosatek. Hra je na začátku třetí periody hodně kouskovaná.
40:43
P. K. Subban odehrál během dvou třetin téměř dvacet minut. Teď se Kanaďan prezentoval další střelou od modré.
40:30
Daniel Sedin nedokázal zachytit kotouč ještě předtím, než přešel všechny čáry. Zakázané uvolnění.
40:12
Stejně jako na začátku první a druhé třetiny vedou Habs první útok.
40:01
Dvaadvacet, jedenáct na každé straně. To je střelecká statistika z druhého dějství, které nabídlo o poznání zajímavější podívanou než to první. S průběhem zápasu ale můžou být přece jen o něco spokojenější domácí Kosatky, které se zásluhou Nicka Bonina ujaly v devětadvacáté minutě vedení. Habs rozhodně nejsou bezzubí a ve třetí třetině, která začne zhruba v 4:58, se zcela jistě poperou o další body do tabulky.
40:00
39:56
Druhá třetina se po nahození Edlera dohrává za Millerovou bránou.
39:32
Habs úspěšnější na vhazování v obranném pásmu. Při přechodu do třetiny útočné však již tak úspěšní nebyli.
39:19
Následuje poslední komerční přestávka ve druhé třetině.
39:19
Z protiútoku zahrozil Mike Bonino. Z levého křídla vyslal nebezpečnou střelu, kterou Price v poslední chvíli přizvedl lapačkou do ochranné sítě.
39:03
Markov sice přišel v útočném pásmu o kotouč, domácí hráči si ale nerozuměli při rozehrávce a zahráli zakázané uvolnění.
39:00
Před námi je poslední minuta druhého dějství.
38:29
Habs zahrávají kotouč přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
38:00
Do konce druhé periody zbývají dvě minuty.
37:50
Hra má sice rychlý spád, hraje se téměř bez přerušení, ale ani jeden z týmu příliš často nestřílí.
37:12
Jejich snažení mělo ale pouze jepičí životnost. Canucks svírají svého soupeře v obranné třetině.
36:47
Tam se ho ale ujímají pouze hráči Habs, kteří přecházejí do útoku.
36:31
Canucks nahazují kotouč do útočného pásma.
35:48
Rene Bourque dnes bezpochyby patří k nejlepším hráčům Habs na hřišti. Jeho tvrdou dělovku z pravého kruhu vyrazil Miller před sebe. Následná dorážka skončila vysoká nad bránou amerického gólmana.
35:00
Pouhých pět minut zbývá do konce druhého dějství.
34:41
Canucks mají momentálně zřetelně navrch. Poté, co otevřeli účet utkání, přebrali pevně otěže zápasu do svých rukou.
33:58
Z levého kruhu pálil Radim Vrbata. Price měl dobrý výhled a jeho střelu vyrazil před sebe.
33:14
Dalším střeleckým pokusem se prezentoval velmi aktivní Alexander Edler. Tentokrát jeho pokus srazili bránící hráči do rohu.
32:33
Bourque se teď na chviličku ocitl osamocený před Millerem. Na bezchybného čtyřiatřicetiletého matadora v bráně ale přízemním bekendem nevyzrál.
31:49
Price přikryl lehkou střelu jednoho z domácích hráčů. Vhazovat se bude po levici kanadského gólmana.
31:15
Po pokusu od modré se snažil Galchenyuk střelou mezi nohama překvapit Millera. Ruský forward však trefil pouze boční síťku.
30:54
Nahození Prusta ze středního pásma Miller přikryl do své lapačky. Po další komerční přestávce se bude vhazovat před zkušeným americkým gólmanem.
30:21
Po delší době se i Habs propracovávají do útočného pásma. Andrej Markov ale střelou od modré minul Millerovu bránu.
30:09
Shawn Matthiase se ocitl v postavení mimo hru. Rozhodčí vrátí puk do hry ve středním pásmu.
29:32
29:11
A domácí fanoušci chtějí víc. Hlasitými pokřiky ženou své hráči k dalšímu gólu.
28:29
Nedáš, dostaneš. Nepsané pravidlo, které vchází v platnost i v dnešním utkání. Jemelin udělal obrovskou chybu na obranné modré, když kotouč poslal pouze na holi NICKA BONINA. Ten si poté v situaci dva jednoho vyměnil puk s Derekm Dorsettem a v závěru akce zasunul jednoduše kotouč za záda bezradného Price. Asistence: Derek Dorsett.
27:56
Edler se vrací na ledovou plochu. Canucks v plném počtu.
27:40
Canucks se dostávali do přečíslení, v poslední chvíli ale přišli o kotouč.
27:26
Pokud jsem v předcházejících přesilovkách vyčítal Canadiens jejich pasivitu, je na čase vzít toto prohlášení zpět. Habs prověřili během necelých dvou minut početní výhody Millera nejméně pětkrát.
26:47
Po Markově střele nebezpečně před Millerem tečoval mladý dravec v barvách Habs Brendan Gallagher. Na amerického matadora v brankovišti Canucks však nevyzrál.
25:56
Třetí přesilovka pro Montreal. Dvě minuty si tentokrát odsedí Alexander Edler, který podrazil pronikajícího Alexe Galchenyuka.
25:43
Tanev lehkým nahozením poslal kotouč do středního pásma. Tam se ho však ujali hráči soupeře.
25:20
Canucks si připisují na své konto další zakázané uvolnění.
25:14
Bourquemu odpískána přihrávka rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:36
Slibná šance i na druhé straně. Situaci tři na dva vyřešil Bourque přihrávkou na Tinordiho, který najížděl z druhé vlny. Mladý americký bek ale nezamířil přesně a trefil pouze výstroj Millera.
24:10
Shawn Matthias promarnil obrovskou příležitost, když po přihrávce Richardsona netrefil z pravého křídla odkrytou branku.
23:36
Před bránou kanadského gólmana se strhla obrovská mela. Ve změti hráčů si ale Price dokázal najít puk a ukrýt ho do své lapačky.
23:10
Další kotouč míří až za Millerovu svatyni. Hra se vrací před Price.
22:51
Dvě střely za tři minuty, to je bilance dosavadní průběhu druhého dějství.
22:18
Sedin přetlačil Plekance na vhazování v obranném pásmu. Přesun do útočného pásma se nicméně domácím Kosatkám nevydařil podle představ.
21:57
Canucks nedokázali za Priceho bránou vybojovat kotouč, Habs se vrací k útočení.
21:30
Habs zahrávají přes všechny čáry, zakázané uvolnění.
20:48
Montreal vlétl do druhého dějství jako vítr. Miller musel již třikrát zasahovat. Poslední střelou z brankoviště se prezentoval Alexej Jemelin.
20:12
Tomáš Plekanec prohrál úvodního vhazování druhé třetině. Přesto se Habs řítí do útoku.
20:01
První dějství nepřineslo příliš líbivou podívanou. Po většinu času se hráči obou týmů nedokázali usídlit ve třetině svého soupeře, a když už se jim to přece jen podařilo, útočnému snažení chyběly střely. Určitou naději domácím fanouškům na zlepšení obrazu hry přinesla až v závěru třetiny druhá útočná formace, která několikrát zamotala hlavy domácích obránců a ohrozila Careyho Price, sedmadvacetiletého kanadského gólmana ve službách Habs. Prostřední část začne zhruba v 4:01.
20:00
19:54
Přes ospalou první třetinu přinesl její konec dvě výrazné šance Canucks. Price ale odolal Hamhuisově střele z brankoviště do protipohybu i pokusu Burrowse z osy hřiště.
19:00
Vstupujeme do poslední minuty úvodní třetiny.
18:37
Série nepřesností ve středním pásmu. Ani jednomu týmu se nedaří usadit ve třetině svého soupeře.
18:05
Montrealským utíká kotouč do středního pásma. Tím tak prozatím končí další útočné snažení hostů.
18:00
Před námi jsou poslední dvě minuty první třetiny.
17:30
Habs se daří sevřít domácí v obranném pásmu. Přihrávka střídá přihrávku, střela však nikde.
16:56
Canucks posílají kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
16:47
Po sérii střel se Canadiens vracejí k útočné aktivitě.
16:20
První střelou v dnešním utkání se prezentoval Radim Vrbata. Vystřelil švihem z pravého kruhu přes bránícího hráče. Price jeho pokus ukryl do náruče.
15:14
Chris Higgins se snažil bekendem z brankoviště ohrozit Price. Jeho střelu však hostující beci srazili za klec kanadského gólmana.
15:03
Burrows sice vyhrál ve středním pásmu vhazování. Jeho spoluhráči však poté poslali kotouč přes všechny čáry.
14:54
Habs se nepodařil přechod do útočného pásma. Následuje další komerční přestávka.
14:29
Tomáš Plekanec byl jedním z domácích odzbrojen na útočné modré. Canucks jsou zpátky na kotouči.
13:57
Kosatky protečovali kotouč až za bránu Price. Tam kotouč ovšem sbírají pouze Habs.
13:38
Ze středu útočného pásma kotouč nahodil Malhorta. Miller pro jistotu přikryl jeho lehký pokus lapačkou.
12:40
Přestože je první lajna s bratry Sediny a Radimem Vrbatem hlavní útočnou silou domácích Kosatek, v dnešním utkání je prozatím dost neviditelná.
12:15
Následuje další komerční pauza.
11:39
Domácí v plném počtu, ani druhá přesilová hra nekončí brankou.
11:11
Stále bez střeleckého pokusu, Canucks se navíc vyhozením kotouče přes všechny čáry na dalších patnáct sekund osvobozují.
10:44
Habs to zkouší s druhou přesilovkovou formací v čele s Tomášem Plekancem .Té se ale nedaří usadit v obranném pásmu Kosatek.
10:17
Subban si pohrává s kotoučem na modré, stejně jako v minulé přesilovce chybí ovšem střelecké pokusy.
9:52
Hned na začátku oslabení se domácí Kosatky osvobozují.
9:39
Podruhé v zápase si hostující výběr zahraje v početní výhodě. Tentokrát se proti pravidlům provinil Derek Dorsett, který hákoval Galchenyuka.
9:15
Uběhlo již necelých deset minut, během nichž dokázali hráči na obou stranách vystřelit dohromady sedmkrát.
8:42
8:37
Price se snažil z bezprostřední blízkosti překonat Alexander Elder. Kanadský gólman byl ale pozorný a nenechal se pokusem švédského beka překonat.
7:46
Střelou od modré čáry se prezentovali i domácí. Bieksovu střelu srazili domácí beci do rohu kluziště.
6:53
P. K. Subban vyslal od modré dělovku. Od změti těl se však odrazila pouze za bránu, kde ji sebrali jeho spoluhráči.
6:10
Habs snad již potřetí v utkání zahrávají kotouč přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
5:57
V situaci dva na jednoho se Hansen rozhodl střílet. Price ale udržel betony u sebe a nedal dánskému forwardovi šanci na skórování.
5:42
Bieksa se vrací na led, domácí jsou v plném počtu.
5:25
Gallagher operuje před Millerem, k dorážce se ale nedostává.
5:02
Vanucks se podruhé v řadě osvobozují. Price pomáhá s rozehrávkou.
4:15
První přesilovková formace kombinuje v útočném pásmu. Chybí střely.
3:42
Dale Weise upláchl domácím obráncům, udělal bekendová blafák, avšak v jeho závěru ho lehký seknutí rozhodil Kevins Bieksa. Ten na trestné lavici stráví dvě minuty.
3:32
Habs se prezentují dalším zakázaným uvolněním.
3:11
Pěknou individuální akci se blýskl Derek Dorsett, který přebruslil jednoho z bránících beků a dostal se až před Price. Jeho bekendová klička však úspěch v podobě gólu nepřinesla.
2:54
Po rychlé kombinaci ve středním pásmu se ke střele z mezikruží dostal Gallagher. Jeho střelecký pokus Miller vyráží před sebe.
2:18
Hra je zatím hodně kouskovaná, Habs nyní zahrávají přes všechny čáry.
1:52
Canucks úspěšnější na buly ve střední třetině. Přesto se do útoku propracovali hosté.
1:14
Montrealským se nepodařil přechod přes útočnou modrou. Provinil se Brandon Prust.
00:47
Kosatky jsou uzavřeny ve vlastní třetině, nedají se jim osvobodit.
00:20
Do útoku se po prvním vhazování řítí hráči Habs. Snažení útočné formace však nakonec končí pouze zakázaným uvolněním.
00:01

Vancouver Canucks: Miller (Lack) – Tanev, Edler, Bieksa, Hamhuis, Weber, Sbisa – Daniel Sedin, Henrik Sedin, Vrbata – Higgins, Bonino, Burrows – Matthias, Richardson, Kassian – Dorsett, Vey, Hansen

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Jemelin, Gilbert, Markov, Weaver, Beaulieu – Pacioretty, Desharnais, Gallagher –Galchenyuk, Plekanec, Parenteau – Bourque, Prust, Bournival – Moen, Malhotra, Weise.

13. 10. 2013 Vancouver – Montreal 1:4

Kosatky z Vancouveru vstoupily do nového ročníku nejlepším možným způsobem, když ze tří úvodních zápasů získaly plný počet bodů. Jenže potom přišlo několik zaváhání a první porážky, které hráče z jihozápadní Kanady srazily do středu tabulky. Stoprocentní bodový zisk z posledních dvou zápasů na domácím ledě však nalil fanouškům opět optimismus do žil. A proč by ne, pokud bude i dnes v noci fungovat spolupráce bratří Sedinů a Radima Vrbaty jako doposud, je velmi pravděpodobné, že ani tentokrát neodejdou jejich oblíbenci z ledu Rogers arény s prázdnou.

24. 10. 2014 St.Louis – Vancouver 1:4

Na svěřence trenéra Michela Therriena čeká závěrečné utkání tripu po Kanadě. Zatímco na půdě edmontonských Olejářů prohrál tým z největšího města provincie Quebec 0:3, o pár hodin později a také o několik set kilometrů jižněji zdolali Hudlerovy Plameny 2:1 po samostatných nájezdech. Noc z úterý na středu, kdy se Habs postavili do cesty právě Flames, patřila především Careymu Priceovi. Kanadský gólman se blýskl sedmatřiceti úspěšnými zákroky a byl vyhlášený hlavní hvězdou zápasu. Přestože poslední dva výkony Canadiens měly k dokonalosti hodně daleko, týmu, jehož kanadské bodování opanuje Tomáš Plekanec, patří nadále vedoucí příčka v celé soutěži.

1. Tomáš PLEKANEC (5+4)
2. Max PACIORETTY (3+4)
3. Alex GALCHENYUK (3+4)

29. 10. 2014 Calgary – Montreal 1:2 (SN)
28. 10. 2014 Edmonton – Montreal 3:0
26.10. 2014 Montreal – NY Rangers 3:1
22. 10. 2014 Montreal – Detroit 2:1 (PP)
Krásnou páteční noc vám při sledování online přenosu z kanadsko-americké NHL přeje Miroslav Vozdecký. Dnes je na programu utkání mezi Vancouverem Canucks a Montrealem Canadiens. Úvodní vhazování je v Rogers aréně naplánované na 3:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.