S konstatováním, že Pittsburgh Penguins poráží na svém ledě Buffalo Sabres naprosto jednoznačně, a to poměrem 5:0, se s Vámi loučí a dobrou noc na neděli přeje Tomáš Lysý.
Československá stopa v utkání:
Do dnešního zápasu žádný český ani slovenský hráč nenastoupil.
Tři hvězdy utkání:
1. Jevgenij Malkin (PIT) 1+2
2. Chris Kunitz (PIT) 2+1
3. Marc-André Fleury (PIT) 18 zák., 0 gólů, 100,0%
Zápas je u konce. Není třeba zápas sálodlouze hodnotit, Penguins měli po celý zápas, vyjma úseku od začátku druhé třetiny do zhruba osmadvacáté minuty jasnou převahu. Od poloviny zápasu skóre narůstalo a zastavilo se až na stavu 5:0, když se o góly zasloužili postupně Chris Kunitz, Blake Comeau, Patric Hörnqvist, znovu Chris Kunitz a Jevgenij Malkin.
60:00
59:53
Marc-André Fleury v posledních vteřinách málem ztratil čisté konto po tom, co Pens chybovali ve středním pásmu a Cody McCormick se protlačil až před branku domácích, kde Fleury dokázal, že si dnešní shot-out zaslouží.
59:28
Zach Sill z pravé strany míjí branku, jeho střela byla poměrně ukvapená.
59:24
Zápas se dohrává před brankou Jhonase Enrotha.
59:00
Posledních šedesát vteřin dělí Fleuryho od shot-outu a Pittsburgh od nyní již jasných třech bodů.
58:40
Zemgus Girgensons se zčistajasna ocitl před brankou Fleuryho, který musel vytáhnout asi nejtěžší ze svých dnešních patnácti zákroků.
58:18
Buffalo je v plném počtu a "vylepšuje" si úspěšnost oslabení v dnešním duelu na 40%.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty zápasu a ve stejném času vyhazuje Tyler Myers puk až k Fleurymu.
57:26
Až nyní se domácí dostali ke střele, Letang přinutil svojí střelou d modré gólmana Buffala k dobrému zákroku.
57:15
Opravuji se, počtvrté a minuta přesilové hry Pens je ta tam.
57:00
A Sabres vyhazují i potřetí během prvních pětačtyřiceti vteřin přesilovky.
56:43
Další neúspěšný pokus o útok v podání Pittsburghu.
56:29
Buffalo krátce po vyhraném buly posílá kotouč až k Fleurymu.
56:18
Oslabení je přesně to, co by Buffalo za tohoto stavu chtělo. Čtyři oslabení, tři góly, toť vizitka Sabres. Nyní si jí hosté budou moci kosmeticky vylepšit, pokud se tedy ubrání dvouminutovému trestu Zemguse Girgensonse, který nedovoleně bránil pronikajícího Sidneyho Crosbyho.

Na vyloučení: 4-5.
55:29
Pittsburgh v závěru zápasu jednoznačně kraluje. Po výborným pasu Malkina míří Pascal Dupuis po své střele zápěstím do připraveného Enrotha.
54:13
A pro Buffalo mohlo být ještě hůře, kdyby Marcel Goc seřídil mířidla své střely z pravé strany.
53:11
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Třetí gól ve čtvrté přesilové hře a úspěšnost využití v dnešním zápase na 75%. To je panečku statistika. Kunitz výborně clonil Enrothovi, který toho moc neviděl, a zřejmě postřehl střelu JEVGENIJE MALKINA po pasu Crosbyho na poslední chvíli. Pumelice ruského forvarda z pravého kruhu končí nad levou rukou gólmana Buffala. Asistence: Sidney Crosby, Christian Ehrhoff.
53:08
Crosbyho formace operuje před branou Enrotha, který si tedy připadá jako na kolotoči.
52:32
Pittsburgh je opět v plném počtu.
52:22
Jen pro upřesnění. Tyler Ennis dostává dvě minuty za nedovolené bránění Blake Comeaua.

Na vyloučení: 4-4.
52:16
Buffalo se vůbec nedokáže znovu dostat do pásma, navíc je tu útok dva na dva v oslabení Tučňáků, na jejímž začátku fauloval Ennis domácího Comeaua.
51:20
Pumelice Briana Gionty byla vyražena Fleurym mimo branku a hned na to se Pittsburgh osvobozuje.
51:07
Že by se tedy po první půlminutě přesilovky Buffala dělo něco zajímavého, to se rozhodně říci nedá.
50:32
Po reklamní pauze si Craig Adams odsedí dvě minuty za držení Rasmuse Ristolainena.

Na vyloučení: 4-3.
50:28
Gionta hledal přihrávkou zpoza branky před Fleurym najíždějícího Girgensonse. Pas ale nebyl přesný.
50:00
Posledních deset minut, troufám si tvrdit, již rozhodnutého duelu.
49:28
Mike Weber tak dlouho hledal najíždějící spoluhráče, až poslal kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
49:21
Věc v dnešním mači poměrně neočekávaná. Pittsburgh se po menším tlaku hostí osvobozuje vyhozením puku k Enrothovi.
48:23
Také Buffalo ukazuje, že má v sobě i za rozhodnutého stavu trošku ofenzivních choutek. Jenže to by musel Tyler Ennis z pravého kruhu přesněji nahrát Mattu Moulsonovi.
47:47
Sidneymu Crosbymu dnes prostě není přáno, z pravé strany nyní domácí kapitán přestřelil branku.
47:38
Komerční přestávka.
47:38
Craig Adams již byl mnohem přesnější a Jhonas Enroth po jeho ráně drží kotouč, což je tedy pro Buffalo vysvobozením z obrovského tlaku domácích.
47:25
Domácí jsou v tlaku. Martin od modré míjí tři tyče.
46:59
Pittsburgh hraje v naprosté pohodě a byl bych tedy hodně překvapen, kdyby nyní Marc-André Fleury neudržel shot-out.
45:52
Ve hře pět proti pěti podniklo Buffalo výlet do soupeřovy obrany a Mike Weber od modré minul jen těsně minul branku.
45:35
Sabres v plném počtu.
45:21
Buffalo znovu vyhazuje a zdá se, že v třetím oslabení konečně nedostane gól.
45:05
Po Malkinově ráně vyhodilo Buffalo puk do středního pásma a při zavezení kotouče domácích znovu před Enrotha je pískán ofsajd.
44:20
Jevgenij Malkin zblízka vůbec netrefil tři tyče. To by se ruskému snajprovi nemělo stávat.
44:10
Stejně tak jako nyní, zavezení puku v podání Pittsburghu nebylo úspěšné.
44:00
Hosté se osvobozují.
43:35
Pokud bude přesilovková kanonáda domácích pokračovat, tak se nyní dočkámé pátého gólu, jelikož Nicolas Deslauriers zahákoval v rohu za svojí brankou Simona Desprese. Dvě minuty pro hráče Buffala.

Na vyloučení: 3-3.
42:33
Druhá přesilovka domácích je také využita. Crosby vyhrál buly, poslal puk na modrou na Letanga, jehož pokus usměrnil CHRIS KUNITZ z bezprostřední blízkosti za záda Enrotha. Asistence: Kris Letang, Sidney Crosby.
42:00
Sidney Crosby se na pravém kruhu skvěle obtočil kolem vlastní osy a Weberovi nezbylo nic jiného, než se proti lídrovi Pens provinit hrubostí. Současně s návratem vyloučeného Comeaua si Pittsburgh zahraje druhou přesilovku zápasu. Mike Weber – dvě minuty.

Na vyloučení: 3-2.
40:33
Gocova rána zápěstím Enrotha nepřekvapila.
40:30
Andre Beonit minul branku a do útoku se i v oslabení hrnou Pittsburghští.
40:01
Třetí třetinu začíná Sabres přesilovkou, neboť Blake Comeau dostal současně se sirénou oznamující konec druhé třetiny trest za hrubost.

Využití: 1-0.
Lekce z produktivity. Asi tak by se dala nazvat druhá třetina, ve které bylo Buffalo ze začátku velmi aktivní. Co ze začátku, defacto až do druhého gólu Pens. Devět střel vyslali hosté během prostřední periody, Pittsburgh pouze o střelu více, ale byli to právě Tučnáci, kteří se dvakrát prosadili. Nejprve gólem Blake Comeaua po hezké akci Malkina, poté zakončil přesilovkovou kombinaci Penguins Patric Hörnqvist.
40:00
39:59
Už se to mele! Blake Comeau totiž u levého kruhu před vlastní klecí sestřelil nic netušícího Joshe Gorgese, což mělo za následek řádnou strkanici.
39:55
Konec třetiny se dohrává před brankou Pens.
39:09
Simon Despres napřáhl od modré, ale nenapodobil Suttera, který před pár vteřinami alespoň trefil branku. Despres mířil hodně vedle.
39:00
Posledních šedesát vteřinek druhé třetiny je zde.
38:41
Jenže Mitchell byl na útočné modré až příliš rychlý, což mělo za následek ofsajd.
38:37
Crosby sice vyhrál buly nad Mitchellem, nicméně do útoku se šine druhá lajna Sabres.
38:29
K pořádně jedovaté střele od modré se odhodlal Kris Letang. Jhonas Enroth podržel puk ve své hrudi a připsal si osmnáctý úspěšný zákrok.
37:45
Goc se na levém kruhu otočil s pukem, ale Malkina již přihrávkou napříč útočným pásmem nenašel.
37:17
Komerční přestávka přichází pro hosty vhod, Buffalo je po třetím gólu hodně dole.
36:09
Přihraj mi to k pravé tyči, já naslepo najdu Hörnqvista a ten už vyšle gólmanovi uctivý pozdrav. Asi tak by se dal nazvat přesilovkový gól Penguins. Malkin našel u pravé tyčky Buffala Kunitze, jenž kotouč poslal před branku na PATRICA HÖRNQVISTA, pro kterého bylo lahůdkou skórovat. Krásná akce domácích. Asistence: Chris Kunitz, Jevgenij Malkin.
35:34
Pens v plném počtu.
35:09
Při hře čtyř proti čtyřem vyslal od modré pořádnou pumelici Nick Spalling. Enroth si připisuje sedmnáctý zákrok a puk posílají beci Buffala do středního pásma.
34:50
Síly na ledě se srovnají a za čtyřiačtyřicet vteřin začne první přesilovka domácích, i když zkrácená. Hráčská lavice Buffala je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest si odpyká Cody Hodgson.

Na vyloučení: 2-1.
34:42
Buffalo se dlouho před brankou Fleuryho nezdrželo. Dupuis u mantinelu trefil Myerse a Scuderi poté vyhazuje puk.
34:06
Tyler Myers vypálil od modré, Fleury se překvapit nenechal a Pittsburgh se hned poté osvobozuje.
33:34
Bojují až příliš, neboť Sidney Crosby dostává dvě minuty za hákování Zemguse Girgensonse, kterého se dopustil ve vlastním útočném pásmu.

Na vyloučení: 2-0.
33:33
Pittsburgh měl slibnou příležitost, když z pravé strany vystřelil Hörnqvist, jehož vychytal Enroth. Pens ale bojují o odražený puk.
33:06
Sudí se shodli, že kotouč nepřešel brankovou čáru a zastavil se ještě před ní.
33:06
Crosbyho formace zahrozila a u pravé tyče Enrotha se pokoušel velkým důrazem protlačit puk za čáru Chris Kunitz. Sudí se nyní radí s videorozhodčím, zda kotouč přešel brankovou čáru, protože se jim ztratil z dohledu.
31:54
Kombinace za všechny drobné v podání Tučňáků. Po Määttově zákroku při blokované střele se k puku dostal Dupuis a ihned jej poslal na Malkina. Žeňa na útočné modré poslal puk k BLAKE COMEAUOVI, který se z prostoru mezi kruhy trefil přesně pod horní tyčku. Malkin ale může být rád, že nebyl při jeho průniku pískán ofsajd. Asistence: Jevgenij Malkin, Pascal Dupuis.
31:49
Määttä zblokoval další pokus hostí a Pittsburgh míří do útoku.
31:08
Ennis hned po buly vystřelil do připravného Fleuryho. Další vzahování po levici gólmana domácích proběhne po reklamní přestávce.
31:02
Zakázané uvolnění Pittsburghu. Také icingy přibyly na straně Pens.
30:58
A čtvrtou nepřidají. Což o to, Zach Sill se o čtvrtý střelecký pokus usilovně snažil, jenže byl pokryt vracejícími se hráči hostí.
30:00
Pittsburgh ve druhé třetině zatím střelecky slevil ze svého arsenálu z první části. Zatím mají na svém kontě Pens ve druhé třetině jen tři střely.
29:32
Po ráně Paula Martina vyhazují Sabres puk do středního pásma a Deslauriers poté v souboji o kotouč posílá kus černé gumy mezi střídačky.
29:13
Sidney Crosby vybojoval u levého kruhu kotouč nad McCormickem a Pittsburgh je v tlaku.
28:40
Chris Kunitz na okamžik vybojoval pro svůj tým útočné pásmo, aby se Buffalo opět osvobodilo a jednoduše poslalo puk do středního pásma.
27:43
Kdo by to do Olli Määtty řekl! U levého mantinelu na útočné modré se ujal puku, sjel si podél levého kruhu před branku, zakončil bekhendem a nechal vyniknout Jhonase Enrotha.
27:13
Vskutku statečně teď ostřelovali domácí branku Buffala. Dvě rány hráčů Pittsburghu byly zblokovány, přes bránící hráče se neprsadil ani Ehrhoff ani Comeau.
26:31
26:31
Sidney Crosby v sobě ukázal i obranné vlohy, když zblokoval střelu Myerse do ochranné sítě.
26:20
Zemgus Girgensons si počkal, až se k němu dostane puk a z prostoru mezi kruhy vystřelil přímo do míst, kde jeho pokus očekával Marc-André Fleury.
26:12
Také nyní rozehráli Tučnáci nepřesně přes všechny čáry.
25:59
Zakázané uvolnění Pittsburghu.
25:38
A hned z protiútoku vystřelil Chris Stewart z pravé strany zápěstím. Fleury se překvapit nenechal. Hraje se zatím svěží hokej nahoru dolu, nicméně diváci v Consol Energy Center o sobě zrovna dvakrát vědět nedávají.
25:16
Malkin se na útočné modré ujal odraženého puku, dojel s ním k pravému kruhu a směřoval touš na Dupuise, který byl zablokován.
24:40
Po vyhraném buly před svojí brankou se Pittsburgh bleskově přestěhoval před branku Enrotha, tentokrát však gólman Sabres zasahovat nemusel.
24:07
Také Buffalo se odhodlalo k pořádně nebezpečné střele! Giontova rána z bezprostřední blízkosti si těsně nenašla cíl, krátce na to už mířil mezi tři tyče Drew Stafford, leč Fleury byl připraven.
23:19
Martin s Ehrhoffem vybojovali na útočné modré puk a jejich souhru zakončil střelou nad branku Sidney Crosby, mířící z pravého kruhu.
22:43
Když je Buffalo pod tlakem, dělá to nejjednodušší, co může – posílá puk do středního pásma nebo k brance Pittsburghu tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění.
21:55
Marcus Foligno se znenadání objevil po pasu Stewarta zpoza branky v bezprostřední blízkosti Fleuryho, kterého už však nestihl překonat.
21:30
Dvě střely během deseti vteřin vyslali domácí na Enrotha. Nejprve se neprosadil z pravé strany Dupuis a odražený puk nasměroval od modré do hrudi Enrotha Määttä.
21:00
Pittsburgh se poměrně rychle nastěhoval před branku Enrotha, který se tak musí mít znovu na pozoru.
20:46
Druho třetinu rozhodně začalo aktivněji Buffalo. Hned v její prnví minutě je tu střela Ennise zápěstím do míst, kde byl připravený Fleury.
Využití: 0-0.
První třetina je minulostí. Pittsburgh měl místy výraznou převahu a Buffalu nepomohla ani přesilová hra, v níž prakticky neuzamklo Pens před jejich branku. To už byl ale stav 1:0 pro domácí, když se v páté minutě trefil po výborné akci Crosbyho Chris Kunitz. Po hříchu byl toto jediný gól úvodní periody.
20:00
19:50
Tak alespoň na konci první periody Buffalo zahrozilo. Ennisova formace okupovala prostor před Fleurym, ale ač se Moulson s Staffordem snažil, jak mohl, ke střele se prostě nedostal.
19:00
Do konce první třetiny zbývá šedesát vteřin.
18:32
Když se Pittsburgh rozjede do útoku, je těžko k zastavení. Předvedl to nyní Kris Letang, který po pasu Crosbyho vypálil od modré a Jhonas Enroth se rádně zapotil. Nicméně byl úspěšný a připisuje si první úspěšnou čárku v druhé desítce zákroků.
18:00
Střela Deslaurierse je zblokována domácím bekem Martinem.
17:29
A bylo proč tento stav vyhlašovat! Dupuis totiž zblízka zakončil bekhendem přesně do míst, kde stál Jhonas Enroth.
17:20
Další nahození hostí bez potíží sbírá Comeau a vyráží se svými spoluhráči do útoku, takže Enroth musí vyhlásit stav nejvyššího ohrožení.
16:49
Buffalo vyhrává boj o puk u své obranné modré, ale je to Pyrrhovo vítězství, protože Weber vyhazuje kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
16:09
Cody Hodgson si vybruslil zpoza branky k pravé tyči Fleuryho. Nezakončil, hledal před branou Foligna, který byl ale pokrytý.
15:58
Matt Moulson měl slibnou příležitost, když se na vrcholu pravého kruhu dostal do střelecké pozice, jenže jeho rána byla sražena do ochranné sítě.
15:22
Stafford vyhrál buly nad Crosbym a Buffalo jednoduše posílá puk do středního pásma.
15:10
Gionta s Mitchellem po vyhraném buly bojovali u levého kruhu o puk, ale neúspěšně. Následný útok Pittsburghu končí po nahození u Enrotha.
14:40
Pittsburgh hraje v plném počtu.
14:38
Buffalo se konečně na chvilku dostalo před Crosbyho. Ristolainenovu dělovku napoprvé zlikvidoval Fleury. Po dvaceti vteřinách se kotouč znovu dostal k Ristolainenovi, který zápěstím od modré prověřil domácího gólmana znovu. A znovu neúspěšně. Následně se Pens osvobozují.
13:28
Nyní navíc jede Pascal Dupuis a Brandon Sutter proti dvěma bekům Buffala. První jmenovaný vzal odpovědnost na sebe a střelou z pravého kruhu pořádně protáhl Enrotha, který kryje.
12:58
Ani by se nedalo říct, že má Buffalo přesilovku. Zatím se hraje buď před brankou Enrotha nebo ve středním pásmu.
12:40
Olli Määttä se navíc při akci domácích dopustil držení hole Tylera Myerse a je zde první přesilová hra – pro Buffalo Sabres.

Na vyloučení: 1-0.
12:37
Letang vyslal parádním pasem do jízdy Steve Downieho, který se dostal k levému kruhu, kde je zbaven puku.
11:59
Následuje další zakázané uvolnění Buffala.
11:46
Cody McCormick číhal mezi kruhy a následně se k němu dostal kotouč. Centr čtvrté lajny Sabres mohl vystřelit, jenže příliš otálel s pukem, takže se nebylo co divit, že k němu přistoupili beci domácích.
11:15
Další z řady zakázaných uvolnění hostujícího týmu.
10:42
V další dobré střelecké pozici z prostoru mezi kruhy byl Chris Kunitz, tentokrát však nemusel zasahovat Enhoth, protože střela útočníka první lajny Pens byla zblokována.
10:23
Crosby se už už prodíral před branku Enrotha, kde čekal pas od Hörnqvista, jehož se těsně nedočkal.
10:13
Pokus o rychlý útok v podání Buffala končí zakázaným uvolněním.
09:52
Benoit poslal z modré pas na Foligna, který se nacházel na levém kruhu, ale jmenovec známějšího Nicka Foligna z Columbusu byl rychle zdvojen beky Penguins.
09:30
No pozor, Tyler Ennis z levého kruhu vystřelil a nebýt bloku Comeaua, měl by Fleury s touto střelou co dělat!
09:26
Tentokrát se však domácí ke střele nedostali a budou se muset rychle vracet.
09:06
Tyler Ennis vyhrál buly nad Žeňou Malkinem, nicméně nakonec je to Pittsburgh, kdo operuje před Enrothem.
09:06
A nyní jí mohl umocnit Sidney Crosby, který se před brankou Enrotha jen těsně nedostal k dorážce. Gólman Buffala byl u puku dříve a hosté si nyní budou moci oddechnout, protože následuje komerční přestávka.
08:54
Kdepak, Buffalo je zatím hodně hodně pasivní a kolikrát se brání jen za cenu vyhození kotouče do středního pásma. Převaha Pittsburghu je patrná.
07:28
Další střelecký pokus Pittsburghu končí neúspěchem. Olli Määttä od modré minul klec.
07:25
Zakázané uvolnění Buffala.
07:05
Sidney Crosby mohl zvýšit vedení svého týmu, když z pravého kruhu vypálil zápěstím a Enroth měl co dělat, aby kotouč vyrazil.
06:40
Folingo poslal kotouč ještě na Silla, kterého hitoval Myers a Pittsburgh má znovu puk ve své moci.
06:29
Cody Hodgson vybojoval puk za brankou Enrotha a hned jej přihrává Folignovi, který míří dopředu.
05:13
André Benoit kousek po přejetí útočné modré vystřelil, ale Kris Letang jeho střelu zblokoval mimo a hned je tu útok Pittsburghu.
05:11
Nechybělo mnoho a Penguins vedli o dva góly, to by však musel Blake Comeau zamířit přesněji.
04:26
Domácí se poměrně rychle ujímají vedení. Sidney Crosby výborně zatáhl puk do pásma a mezi kruhy oklamal Myerse. K zakončení se sice nedostal, nicméně Hörnqvist posunul puk před branku, u levé tyče Enrotha se k němu dostal CHRIS KUNITZ a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Patric Hörnqvist, Sidney Crosby.
04:04
Poprvé o sobě dal výrazněji vědět Sidney Crosby, jehož pokus z pravé strany má Enroth bezpečně ve své lapačce.
03:59
Zakázané uvolnění Pittsburghu Penguins.
03:37
A Enroth si hned vzápětí připisuje další úspěšná zákrok, tentokrát porti pokusu Krise Letanga.
03:18
Hra je přerušena pro ofsajd domácích.
03:01
Patric Hörnqvist se po pravé straně prodíral do útočného pásma, což se mu také podařilo a z pravého kruhu tvrdě vystřelil. Enroth má kotouč ve své moci.
02:41
Pittsburgh zatím vyčkává na chybu soupeře a je to spíše Buffalo, které se dostává před branku soupeře.
01:02
Po vyhraném buly rozjíždí první útok také domácí, zatím ale dostali se pouze do středního pásma.
00:58
V první šanci zápasu bylo Buffalo, s nepříjemnou ránou Moulsona si ale Fleury poradil.
00:01
Consol Energy Centerem zní hymna USA.
V Consol Energy Center je vše připraveno ke startu. Utkání se rozběhne zhruba za deset minut.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Määttä, Letang, Ehrhoff, Martin, Despres, Scuderi – Kunitz, Crosby, Hörnqvist – Dupuis, Malkin, Comeau – Spaling, Sutter, Downie – Sill, Goc, Adams. Trenér: Mike Johnston

Buffalo Sabres: Enroth (Neuvirth) – Gorges, Myers, Weber, Strachan, Benoit, Ristolainen – Moulson, Ennis, Stafford – Mitchell, Girgensons, Gionta – Foligno, Hodgson, Stewart – Deslauriers, McCormick, Flynn. Trenér: Ted Nolan

Rozhodčí: Ghislan Hebert, Brad Meier – Andy McElman, Mark Shewchyk.
Československá stopa v zápase:
Michal Neuvirth (BUF): 6 zápasů, 92,59% úsp. zás., 3,00 pr. gólů.
Andrej Meszároš (BUF): 9 zápasů, 1 bod (0+1).
Buffalo Sabres:
Dnešní hosté se v tabulce rozhodně nenacházejí na pozicích, které by se jim líbily. V NHL je totiž jediného horšího celku, Caroliny Hurricanes, která má dva body. Pouze o tři bodíky více má Buffalo, poslední celek Atlantické divize. Sabres se během jedenácti zápasů radovali pouze ze dvou výher, což je žalostně málo. Devětkrát pak odcházeli z ledu poraženi, z toho jednou za bod. Ani v ofenzivě to není žádná sláva, nejproduktivnější hráč Drew Stafford má pouze šest bodů. Buffalo je navíc s Edmontonem, Islanders a Philadelphií týmem, který má nejvíce obdržených branek – 36.

Pittsburgh Penguins:
Tučnáci se dívají z Metropolitní divize na své soupeře z úplného vrcholu tabulky. V dosavadních devíti zápasech ztratili pouhých pět bodů, což tedy dělá bodový součet 13 z možných 18 bodů. Pittsburgh je na výsluní zejména díky své produktivitě – Tučnáci mají na kontě celkem 36 gólů, pouze Tampa Bay je na tom v tomto ohledu lépe. Ofenzíva Pittsburghu je zajišťována zejména Sydneym Crosbym, který je spolu s Jakubem Voráčkem a Tylerem Seguinem nejproduktivnější hráč celé NHL.

Poslední zápasy Pittsburghu:
Pittsburgh – Los Angeles 3:0.
Pittsburgh – New Jersey 8:3.
Nashville – Pittsburgh 0:3.
Detroit – Pittsburgh 4:3 pr.
Pittsburgh – Philadelphia 3:5.
Dobrý den, vítejte u dalšího utkání kolotoče zvaného NHL. Na horký led Consol Energy Center, domovského stánku vedoucího klubu Metropolitní divize Pittsburghu Penguins, zajíždí druhý nejhorší tým celé NHL, Buffalo Sabres. Vzhledem k postavení týmů by měly být tři body pro domácí povinnosti, ale už jsme několikrát viděli, že favorit nemusí papírové předpoklady vyplnit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.