To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Utkání sledovalo 19 088 diváků.
Zápas je u konce a body zůstávají domácímu týmu. Minnesota byla po celý zápas lepší a aktivnější a zaslouženě se raduje z výhry. V poslední třetině padl ještě jeden gól, přesilovou hru využil tečí Nino Niederreiter. Domácí budou slavit, na hostech je naopak vidět velké zklamání.
60:00
59:21
Brodinovo nahození pouze prolétlo kolem Lehtonenovy branky.
59:00
Je tu poslední minuta třetí třetiny a můžeme říci, že i utkání.
58:24
Kuemper schoval v lapačce střelu Scevioura a přerušil hru. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
57:45
Goligoski rozjíždí akci Stars, je ale dobře stínován Brodziakem a nemá to tak vůbec jednoduché.
56:36
Hosté se ještě pokouší o nemožné, před Kuemperem operoval Spezza, jenže se provinil hrou vysokou holí.
55:49
Zucker se pokusil vydolovat puk u mantinelu, nepodařilo se mu to, ušetřil alespoň několik cenných vteřin.
55:07
Ofsajd. Jamie Benn s Rousselem se nedomluvili a výsledkem bylo technické provinění Dallasu.
54:31
Celá akce skončila tvrdou ranou z levého křídla, autorem byl Garbutt. Kuemper je ale dnes ve formě a poradil si i s tímto štípajícím projektilem.
54:10
Pominville dojel dlouhou přihrávku, pokoušel se zpoza branky najít své spoluhráče, plán mu ovšem nevyšel. Do kontru jde Dallas.
53:41
Domácí nikam nechvátají, náskok mají dostatečný a čas utíká.
52:55
Hosté mají problém se vůbec dostat z vlastního pásma a založit útok, nyní se o to po dalším závaru pokusí Eakin.
51:31
V levém rohu kluziště se hezky uvolnil Niederreiter, okamžitě vystřelil, trefil ale pouze dobře postaveného gólmana Stars.
50:45
Cole se pokoušel proskočit mezi domácími obránci, byl ale zastaven čistým bodyčkem.
50:12
Hosté se ubránili, Jamie Benn je opět ve hře.
49:43
Z levého křídla pálil Dumba, Lehtonen vyrazil pravým betonem.
49:08
Nápor domácích je zastaven hvizdem čárového, píská se postavení mimo hru.
48:45
Pominville při své střele golfákem zlomil hůl a rychle spěchá na střídačku.
48:12
Je tu další přesilovka pro domácí tým. Jamie Bennovi zřejmě už trochu tečou nervy, neboť zcela zbytečně fauloval v útočném pásmu a dostal dvouminutový trest za nedovolené bránění.
47:14
Brodinova rána od modré byla sražena a Lehtonenovi se určitě ulevilo, neboť se ještě nedokázal po horší rozehrávce vrátit stoprocentně do branky.
46:32
Domácí hrají v naprosté pohodě, nyní se za brankou snaží něco vymyslet Vanek.
45:03
Minnesota právě vstřelila branku!
A je to 4:1! Domácí dokázali využít nabídnutou přesilovku. Zpoza branky poslal k modré čáře puk Coyle a Suterovo nahození tečoval těsně před brankou NINO NIEDERREITER! Asistence: Ryan Suter, Charlie Coyle.
44:51
Domácí svírají soupeře v pásmu, na branku létá jedna rána za druhou.
43:27
Je to zcela zasloužený trest, Jamie Benn zřejmě neunesl, že jej Zucker zezadu obral o puk a tak jej sekl do oblasti kyčle. Zucker s bolestivou grimasou zmizel v šatně.
43:27
Zucker je na ledě a ne vlastní vinou. Je tu tedy přesilovka, dvouminutový trest za sekání dostal Jamie Benn.
42:32
Wild se dostali do rychlého brejku, Parise naservíroval před branku skvostnou přihrávku, Pominville mířil k tyčce, někteří diváci se už radovali, ale Lehtonen se dokázal přemístit a ránu chytit!
41:59
Je to tak, domácí jsou v plném počtu.
41:52
A znovu je puk až u Lehtonena, tato přesilovka vyšumí naprázdno.
41:31
Nyní Brodin dokonce vyhodil přes všechny čáry.
41:01
První minuta přesilovky hostů je pryč a zatím se Dallas vůbec nedostal ke střele.

Trestné minuty: 8:4
Skončila nám druhá třetina a v ní jsme se konečně dočkali gólů a to hned čtyř. Domácí se dostali do dvoubrankového náskoku díky Granlundovi s Dumbou, ale na druhý gól okamžitě zareagovali hosté snižující trefou v podání Fiddlera. Už to skoro vypadalo, že do šaten se půjde za stavu 2:1, když v poslední minutě využil přesilovku Vanek a vrátil domácímu týmu dvoubrankový náskok.
40:00
39:59
Hosté měli ponechanou výhodu a dokázali se dostat před Kuempera. Branku sice nedali, ale čeká je přesilová hra. Dvě minuty za držení dostal Erik Haula.
39:03
Přesilovka je využitá a to po dokonalé souhře domácího týmu. THOMAS VANEK zůstal osamocený mezi kruhy, a z první zužitkoval Pariseho přihrávku od brankové čáry. Lehtonen na svižnou střelu nestačil vůbec zareagovat. Asistence: Zach Parise, Mikko Koivu.
38:24
Suterova bomba od modré byla sražena Fiddlerem a puk se poté odrazil až do středního pásma.
37:55
Je tu přesilovka pro Minnesotu, u mantinelu přehnal svůj důraz Jamie Benn a dostal dvě minuty za držení.
37:52
Jamie Benn se pokoušel zpoza branky zasunout za brankovou čáru, byl však velice dobře bráněn.
37:08
Prosser se nedomluvil s Brodinem, jejich vzájemná kombinace tak skončila ve středním pásmu.
36:39
Vanek vybojoval puk za brankou, přihrál do druhé vlny, odkud se zjevil Koivu a ten střelou z levého kruhu vyzkoušel Lehtonenovu pozornost.
35:32
Přes obránce vystřelil Sceviour a právě obránce srazil jeho střelu do rohu.
35:00
Je před námi poslední pětiminutovka druhé třetiny, Zucker se diví ofsajdu, nemá pocit, že by se provinil proti pravidlům.
33:21
Dallas právě vstřelil branku!
Hosté ovšem přispěchali s rychlou odpovědí. Zleva si najel VERNON FIDDLER a střelou do horního růžku nedal Kuemperovi žádnou šanci, jeho lapačka máchla naprázdno. Asistence: Jamie Oleksiak.
33:14
Domácí přežili velký tlak Dallasu a po jeho přečkání sami udeřili, když se svižnou střelou ze střední vzdálenosti prosadil MATT DUMBA. Asistence: Jason Pominville, Zach Parise.
32:18
Domácí jsou opět v plném počtu, Coyle se vrátil do hry.
32:08
Z levého kruhu pálil Seguin, svým pokusem dal ale pouze vyniknout domácímu brankáři. Kuemper máchl lapačkou a posbíral aplaus publika.
31:38
Domácí vyhodili a oba týmy vystřídaly.
31:18
Spezza chtěl zadovkou vybídnou Seguina, tomu puk přeskočil hokejku.
30:43
Další nápor před Kuemperem, aktivní tam byl zejména Spezza s Jamiem Bennem, snažili se dostrkat puk za brankovou čáru, Kuemper je ale zatím jako zeď.
30:18
Dvě minuty za sekání dostal Charlie Coyle.
30:18
Kuemper drží svůj tým i v ponechané výhodě pro Dallas. Od modré na něj vystřelil Dillon, puk skončil ve výstroji domácího brankáře.
28:45
Koivu vybojoval za brankou puk, okamžitě jej poslal do střelecké pozice na Coylea, jeho slabá střela ale branku hostů nemohla ohrozit.
28:09
Opět to byl Granlund, kdo si najížděl mezi kruhy, nyní ale na Lehtonena nevyzrál, gólman Dallasu vyrazil.
27:03
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, zejména hosté se snaží zareagovat na inkasovanou branku.
25:51
Obrovský závar u Lehtonena, doráželi tam Niederreiter a Fontaine. Lehtonenovi pomohl Daley a společně dokázali nápor přerušit.
25:29
Brodinova bomba skončila u Lehtonena, ten vyrazil do rohu kluziště.
24:21
Domácí jdou do vedení. MIKAEL GRANLUND vystihl rozehrávku Stars, najel si mezi kruhy a švihem o břevno otevřel skóre. Lehtonen toho moc neviděl, dobře mu clonil Parise. Bez asistence.
24:00
Na druhé straně se do individuální akce pustil Roussel, najel si před Kuempera a chtěl zakončit forhendovým blafákem. Gólman Wild se na brankovišti roztáhl a betonem vyrazil!
23:47
Fontaine dostal na pravé straně trochu prostoru, mířil těsně nad ledem na zadní tyčku, Lehtonen holí vyrazil.
23:07
Niederreiter pouze zavezl puk do útočného pásma a šel střídat.
21:45
Brodziak dostal od Pominvilleho pěknou přihrávku do jízdy a snažil se z úhlu prostřelit gólmana Stars. Ten ucpal všechny mezírky a útok zastavil.
20:40
Od modré pálil Suter, jeho rána se zastavila o mantinel za Lehtonenem.
20:37
Hosté se ubránili, jsou opět v plném počtu.

Trestné minuty: 4:2
Máme za sebou první třetinu, ve které jsme branku neviděli. Zatím největšími hvězdami jsou Kuemper na straně domácích a Lehtonen u Stars, oba gólmani přivádí útočníky k šílenství. Uvidíme, zda jejich kouzlo bude fungovat i po přestávce.
20:00
19:33
Domácí zamkli soupeře v pásmu, na Lehtonena létá větší množství puků, ovšem bez potřebné přesnosti.
18:46
Rychlá kombinace Wild, ta skončila přihrávkou do oblasti mezi kruhy, kde stál Parise. Jeho střela z první skončila na Lehtonenovi.
18:37
Přesilovku si nyní zahrají i domácí, Pominville byl podražen a na trestnou lavici už míří Brenden Dillon.
17:38
Minnesota je v plném počtu, tohle oslabení zvládli domácí na jedničku.
17:36
Od levého mantinelu střílel Scandella, domácí jsou i v oslabení velmi aktivní.
16:56
Domácí jsou již ve čtyřech.
16:52
Spezzovu ránu z pravého kruhu vyrazil Kuemper, Seguinovi o pár vteřin později unikl puk do středního pásma.
16:22
Seguinova střela byla zblokována, domácí vzápětí vyhodili přes všechny čáry.
15:55
Puk je u Lehtonena, Stars musí začít od nuly.
15:38
Velká nepříjemnost pro Wild, jdou totiž do tří. Dvě minuty za faul loktem dostal Nate Prosser.
15:25
V oslabení si dojel vyhozený puk Zucker, dokázal i vystřelit, Lehtonen si s jeho pokusem poradil, stejné jako s dorážkou Mika Koiva.
14:56
Je tu první vyloučení, dvě minuty za hákování dostal domácí Nino Niederreiter. Přesilovka pro Stars.
14:39
baseballovým způsobem zkusil štěstí hostující Sceviour. Nahození sice trefil, zamířil však nad branku.
13:50
Do chumlu hráčů vystřelil od modré čáry Scandella, ani on ale vymezený prostor netrefil.
13:14
Koivu to zkusil od pravého mantinelu bekhendovým pokusem, Lehtonena nepřekvapil.
12:42
Spoustu prostoru měl před sebou hostující Jokipakka, neohroženě vjel do pásma, jenže se v něm zapomněl jeden z jeho spoluhráčů, takže z toho vzniklo postavení mimo hru.
11:15
Menší závar před Kuemperem, blízko zakončení byl Goligoski, neposedný puk byl ale nad jeho síly a nedokázal jej nasměrovat na branku Wild.
09:43
Po dlouhém pasu po pravém mantinelu se k puku dostal Zucker, z ostrého úhlu to měl ale hodně těžké a také branku nakonec minul.
09:00
Tyč! Po Hemského zavezení puku do pásma pálil Goligoski, jeho křížný pokus zacinkal na konstrukci Kuemperovy branky!
08:35
Opět akce domácích s přihrávkou do druhé vlny, nyní pálil Pominville, jenže mimo.
08:05
Garbutt tak dlouho signalizoval svou střelu, až mu do ni skočil jeden z obránců Wild a slibnou šanci tak přerušil.
07:38
Brodziak dostal přihrávku do druhé vlny, okamžitě vystřelil z pravého kruhu, jeho rána ale šla nad Lehtonenovu branku.
06:37
Z pravé strany vystřelil bekhendem Jamie Benn, Kuemperovi na vteřinku vypadl puk, před dotírajícím Spezzou ale dokázal puk opět přikrýt a přerušit tím hru.
06:14
Na Pariseho nahození si najížděl Pominville, puk byl ale příliš prudký a nakonec skončil v držení hráčů Stars.
05:14
Hraje se zatím ve velkém tempu, hra se přelévá ze strany na stranu. Další nápor hostujícího týmu přerušil ofsajd.
04:16
Do dobré pozice si najížděl Seguin a najednou švihem vystřelil. Kuemper stačil sklapnout betony a střelu vyrazit.
03:46
Wild to zatím zkouší z každé pozice. Z prakticky záporného úhlu zkusil štěstí Fontaine, Lehtonen opět pro jistotu přerušil hru.
03:11
Rychlý kontr Minnesoty, od modré pálil Pominville, Lehtonen pro jistotu podržel puk v lapačce.
02:30
Kuemper neudržel nahození, puk se vykutálel před branku, kde dotíral Cole. Jeho dorážka skončila nad brankou!
01:37
Z ostrého úhlu to bekhendem zkusil Zucker, jeho pokus pouze projel brankovištěm a stal se kořistí hostujících hráčů.
01:21
Zakázané uvolnění Minnesoty, hra se stěhuje před Kuempera.
00:28
Hned v úvodu si volného puku všiml domácí Pominville, snažil se z levé strany překonat Lehtonena, ten zvládl střelu vytěsnit za svou branku.
00:01

Minnesota Wild: Kuemper (Backström) – Brodin, Suter, Folin, Scandella, Dumba, Prosser – Pominville, Granlund, Parise – Coyle, Koivu, Zucker – Niederreiter, Brodziak, Vanek – Fontaine, Haula, Veilleux. Trenér: Mike Yeo.

Dallas Stars: Lehtonen (Lindbäck) – Daley, Goligoski, Dillon, Jordie Benn, Oleksiak, Jokipakka – Seguin, Spezza, Jamie Benn – Garbutt, Eakin, Roussel – Sceviour, Horcoff, Cole – Hemský, Fiddler, Eaves. Trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Martell, Watson – Devorski, MacPherson.
Zápas v Xcel Energy Center začne v jednu hodinu po půlnoci, takže si nastavte budíky, nebo uvařte kávu, rozhodně si ale nenechte tento zápas ujít. Jste k němu srdečně zváni.

Dallas Stars

Hosté hráli včera v noci doma proti Anaheimu a i tento zápas nenašel po šedesáti minutách vítěze. Rozhodující gól padl v 63. minutě, kdy tečí ukončil zápas hostující Thompson a Ducks vyhráli 2:1 po prodloužení. Po tomto utkání je tak Dallas na čtvrté pozici Centrální divize, hned za svým dnešním soupeřem.

Minnesota Wild

Domácí jsou zatím na třetím místě Centrální divize Západní konference, když v devíti odehraných utkáních nasbírali celkem 12 bodů. Naposledy se tým představil doma proti San Jose a bitva byla dotažena až do samostatných nájezdů, které svým gólem ukončil Pominville. Celkové skóre utkání tak bylo 4:3 po nájezdech pro Wild.

Minnesota – Arizona 2:0
Minnesota – Tampa Bay 7:2
NY Rangers – Minnesota 5:4
Boston – Minnesota 3:4
Minnesota – San Jose 4:3 sn
Dobré nedělní ráno u zámořské NHL. Dnes se společně podíváme na duel mezi týmy Minnesota Wild a Dallas Stars.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.