Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 08:35
Jan Hejda (COL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 23:50
Tři hvězdy utkání:
1. Vladimir Tarasenko (STL) 2+0
2. Jori Lehtera (STL) 0+0
3. Nathan Mackinnon (COL) 1+1
V nájezdové loterii byli šťastnější domácí Bluesmani, o jejichž vítězství rozhodl ve druhé sérii Lindström. Gólman St. Louis Brian Elliott lapil všechny tři pokusy soupeře.
V samostatných nájezdech zvítězil tým St. Louis Blues.
Autorem vítězné branky je JOAKIM LINDSTRÖM.
Ryan O'Reilly zkusil forhendovou kličku, Elliott však puk vytěsnil mimo svou svatyni. Je rozhodnuto!
Střelu Tarasenka chytil Varlamov do lapačky.
Duchene šel do kličky, ale tu vystihl Elliott.
Joakim Lindström se trefil mezi betony Varlamova!
Landeskog to zkusil silou, jeho golfák skončil v lapačce Elliotta.
Alexander Steen minul hostující branku.
Samostatné nájezdy začínají.
Střely na branku v prodloužení – 2:3, celkem – 29:29
65:00
Prodloužení skončilo.
64:50
Elliotta ještě ohrozil O'Reilly, ale domácí brankář nepřipustil porážku svého týmu.
64:35
Oddechový čas si teď vzal trenér Colorada, Patrick Roy.
64:35
Pietrangelo vypálil od mantinelu velmi pohotově, ale Varlamov našel kotouč v lapačce.
64:07
Domácí zahráli na icing. Kouč Hitchcock si bere time-out.
63:21
Matt Duchene se efektními bruslařskými obraty dostal až před branku, ale ve finále mu kotouč sjel z hole a Elliott ho mohl přikrýt.
62:59
Puk do útočného pásma zavážel Ott, ale byl z toho jen ofsajd.
62:15
Avs si v útočném pásmu vyměňovali kotouč. Na konci této rotace byl Mitchell, jehož střelu z prostoru za kruhy pokryl Elliott.
61:25
Schwartz našel z druhé vlny najíždějícího Shattenkirka, Varlamov jeho střelu vyrazil.
60:32
Hostující obraně zatopili Lehtera s Tarasenkem, ale Varlamov zatím neinkasoval.
60:01
Po normální hrací době končí zápas nerozhodně 2:2. Na začátku třetí třetiny sice zvýšil na 2:0 pro domácí svým druhým gólem večera Vladimir Tarasenko, ale Laviny dokázaly bleskově srovnat, když se v přesilovkách prosadili O'Reilly a Mackinnon.

Střely na branku ve 3. třetině – 5:12, celkem – 27:26
60:00
59:57
Ofsajd pro změnu na hostující straně. Do konce zbývají tři sekundy.
59:32
Postavení mimo hru bylo pískáno domácím Blues.
59:18
Zakázané uvolnění hostí, vhazovat se bude před Semjonem Varlamovem.
59:00
Už běží poslední minuta třetí třetiny!
58:08
Z mezikruží pálil McGinn, domácí jeho pokus srazili za branku.
57:22
Elliott nahrál puk přímo na hůl O'Reillyho, který hned vypálil. Domácí brankář se však nacházel ve své brance a stačil zareagovat.
57:06
Další ofsajd hostí, tentokrát ho způsobil Landeskog.
56:48
Mackinnon byl v útočném pásmu o něco dříve, než puk. Postavení mimo hru.
56:28
Varlamov raději přikryl puk, který se doklouzal k jeho brankovišti.
56:20
Máme tu domácí ofsajd, že bychom se dočkali prodloužení?
56:03
Hosté jsou kompletní.
55:33
Z levé strany vystřelil Lindström, Varlamov si připisuje další zákrok.
54:53
Backes nahrával do šance Lehterovi, ten z mezikruží trefil jen Varlamova.
54:36
Domácí zahráli v přesilovce na icing, hra se vrací před brankáře Elliotta.
54:22
Stuart odpálil puk až za domácí branku.
54:02
Ještě jedna reklamní pauza. Po ní budeme sledovat přesilovou hru St. Louis. Vyloučen je Nick Holden za vyhození kotouče mimo hrací plochu.
52:58
Laviny už jsou v tuto chvíli střelecky aktivnější. Ve třetí třetině jsou i díky přesilovkám mnohem nebezpečnějším celkem.
52:19
Tarasenko se vytáčel před hostující brankou, jeho bekhend však až na Varlamova neprošel.
51:49
Po zákroku Elliotta následuje komerční přestávka.
50:59
Bluesmani se ubránili a jsou v plném počtu.
50:46
Domácí se již vymanili z tlaku a oslabení dokonce dohrávají v útočném pásmu.
49:47
Tyson Barrie od modré trefuje tyčku domácí branky!
49:41
U tyče se snažil prosadit O'Reilly, ale Elliott si situaci pohlídal. Stejně si vedl i proti střele Landeskoga, která končí na hrudi domácího gólmana.
48:58
Tak domácí Ryan Reaves je vyloučen za krosček. Máme tu tedy další oslabení St. Louis.
48:58
Reaves řešil u střídačky hostí nějaké nevyřízené účty s Mitchellem, rozhodčí jim však bitku nepovolili. Oba kohouti už sedí na střídačkách.
48:01
Dvě třetiny nevýrazný Nathan Mackinnon je najednou při chuti. Další jeho ránu likvidoval Elliott.
47:22
Bluesmani kvůli vlastní nedisciplinovanosti ztratili dvougólové vedení, nyní se tedy začíná tak trochu od začátku.
47:09
Je tu trocha času na zklidnění, komerční přestávka.
45:59
Další nebezpečí před brankou Blues. Jori Lehtera srazil bruslemi kotouč na vlastního brankáře a Elliott musel rychle reagovat, aby zabránil vlastnímu gólu.
45:13
Colorado právě vstřelilo branku!
Hosté nakonec přesilovou hru využívají a srovnávají stav zápasu! NATHAN MACKINNON z osy kruhů vypálil a jeho střela, kterou možná ještě tečoval bránící Bouwmeester, zapadla přesně pod horní tyčku Elliottovy svatyně. Asistence: Erik Johnson a Ryan O'Reilly.
44:30
Dorážka Duchena končí na tyči!
43:57
Tvrdou ránu Barrieho pokryl Elliott.
43:20
Dalším vyloučeným domácím hráčem je Ian Cole – krosček. Hosté mají šanci vyrovnat.
42:19
Přesilovka využita! Mackinnonovu ránu vyrazil Elliott pouze na hůl RYANA O'REILLYHO, který dorážel do odkryté části klece – 2:1. Asistence: Nathan Mackinnon a Erik Johnson.
40:52
Přesilovka pro Avs, na trestnou jde domácí Paajarvi.
40:46
St. Louis právě vstřelilo branku!
Skvělý vstup domácích do třetí třetiny! Do nahození Pietrangela šikovně vložil hůl VLADIMIR TARASENKO a Varlamov nemohl na změnu směru letu kotouče zareagovat. Druhý gól ruského forvarda v zápase! Asistence: Alex Pietrangelo.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 2:55.
Ve druhé třetině jsme gól neviděli a Blues tak stále vedou nad Coloradem 1:0. Hráči Avalanche se po první přestávce rapidně zlepšili a začali si vytvářet i gólové příležitosti. Duchene dokonce nastřelil tyč a dorážku Tanguaye senzačně zastavil brankář Elliott. Na druhé straně chytá výborně i Varlamov, i proto jsme se žádných gólových hodů za 40 minut hry nedočkali.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:12, celkem – 22:14
40:00
39:46
Johnson střílel od modré, poté se snažil procpat puk do branky i McLeod, Elliott si ale se vším poradil.
39:18
I Varlamov teď ukázal své kvality! Lehtera bekhendem našel mezi kruhy najíždějícího Tarasenka, který pálil golfákem, ovšem hostující gólman byl na místě.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:13
Zpoza branky vybruslil Everberg a pokusil se překvapit Elliotta, domácí brankář zůstává nepokořen.
37:06
Teď se hraje v rychlém tempu a hra se přelévá ze strany na stranu.
35:47
Alex Tanguay nevěří tomu, co mu Elliott chytil! Po Johnsonově střele od modré se zkušený hostující útočník dostal k dorážce. Byl sice v těžkém úhlu, ale i tak dokázal nasměrovat puk mezi tyče. Ležící Elliott se však ještě dokázal natáhnout a kotouč zachytit do lapačky. Nádherný zákrok!
35:18
Berglundovi přejel Pietrangelo do pásma o něco dříve, je z toho postavení mimo hru.
34:27
S blížícím se závěrem druhé třetiny začínají mít více ze hry zase domácí.
33:20
Domácí šli ve dvou proti jedinému obránci. Schwartz mohl nahrávat Backesovi, ale řešil to individuálně a s jeho bekhendovým zakončením si Varlamov poradil.
32:36
Pietrangelo vyslal od modré tvrdý projektil, Varlamov ho vyrazil.
31:50
Pohotovým bekhendem se prezentoval Backes, Varlamov našel puk ve své výstroji.
31:39
Domácí krouží v útočném pásmu, střela Bouwmeestera byla sražena do rohu.
30:46
Od levého mantinelu vypálil Lehtera. Byla to pořádná bomba, kterou Varlamov vyrazil do ochranné sítě za brankou.
30:28
Icing Lavin, hra se stěhuje před Varlamova.
30:20
Steen od půlky nahodil puk směrem na hostující branku a Varlamov ho raději přikryl. Domácí tak získali buly v útočném pásmu.
30:13
Už po skončení přesilovky střílel Johnson. Elliott přerušuje hru a následuje další komerční pauza.
29:55
Mackinnon trefil pouze brusle Bouwmeestera, přesilovka Avalanche se již chýlí ke konci.
29:24
Nyní už domácí vyhodili.
29:15
Od modré vystřelil Holden, Elliott si pro puk sáhl lapačkou.
29:00
Domácí první minutu oslabení přestáli, ještě však zbývá polovina.
28:03
Jori Lehtera sekl Stuarta a na dvě minuty Blues oslabuje.
27:39
Z levého kruhu střílel Schwartz, Varlamov se nenechal zaskočit.
27:10
Dennis Everberg obkroužil klec, ale zasunul puk jen pod betony připraveného Elliotta.
27:02
Elliott svým zákrokem přerušil hru a máme tu reklamní přestávku.
26:42
Lapierre zkoušel drzou stahovačku na Stuarta, hostující obránce se nenechal nachytat a útočníka soupeře až před Varlamova nepustil.
25:58
Hned po buly se opřel do kotouče jeden z domácích obránců, Varlamov vyráží.
25:38
Nyní však odpověděli domácí výborným střídáním své první řady a Varlamov se ocitl pod palbou.
24:50
Zdá se, že hosté dostali v kabině důrazné kázání o tom, jak mají hrát. Nyní totiž sledujeme mnohem aktivnější celek Colorada.
23:45
Málem bylo vyrovnáno! Matt Duchene se s kotoučem natlačil mezi kruhy a bekhendem trefil tyčku Elliottovy klece.
22:48
Avs se teď nadechli k náporu. Desítky vteřin se tak hrálo v obranném pásmu domácích, ale v síti neskončilo ani skryté nahození Erika Johnsona, ani pokus McGinna.
22:01
Před branku se najížděl McGinn, promáchl však skákavý kotouč.
21:24
Elliott si pohlídal puk, který přiletěl do jeho brankoviště z rohu. Brankář Blues ho má v lapačce.
20:31
Od modré střílel Bouwmeester, Varlamov puk vyrazil do rohu.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 2:01.
První třetina nabírala tempo hodně pozvolna. Jako první se přeci jen rozjeli domácí Bluesmani, kteří se v 17. minutě ujali zásluhou Tarasenka vedení a v závěru úvodního dějství měli i další šance. Laviny za 20 minut vyslaly na Elliotta jen dva puky a trenér Patrick Roy je za jejich počínání v ofenzivě asi moc nepochválí.

Střely na branku v 1. třetině – 11:2
20:00
19:52
V závěru třetiny se ještě snažil pozměnit skóre Tarasenko, Varlamov byl však úspěšnější.
19:38
18:59
Poslední minuta první třetiny, domácí se opět usadili v pásmu.
17:55
Velký přesilovkový tlak domácích, Varlamov zasahoval proti rychlopalbě Shattenkirka a Steena, který pálil dvakrát během několika sekund.
17:37
Domácí po vstřeleném gólu pokračovali v tlaku a vynutili si přesilovou hru. Za hákování je vyloučen Tyson Barrie.
16:29
VLADIMIR TARASENKO střílí svůj pátý gól v sezóně a posílá domácí do vedení! Puk mu bekhendem přistrčil Alexander Steen a Tarasenko prudkým golfákem prostřelil Varlamova. Asistence: Alexander Steen a Barret Jackman.
15:30
Střelu Lindströma vyrazil Varlamov jen před sebe, ale následná dorážka Jaškina skončila také pouze na jeho betonech.
15:10
Po zákroku Varlamova tu máme další reklamní brejk.
14:39
Domácí to teď zkusili trochu rozhýbat. Tarasenko servíroval kotouč před branku od zadního mantinelu, Lehterovi puk přeskočil hůl.
14:06
Věřme, že první třetina je pouze klidem před bouří, která přijde později. Zatím se hraje v poměrně vlažném tempu.
13:01
Bluesmani vedou na střely 5:1, především hosté by potřebovali znatelně zvýšit intenzitu střelby a tlak na branku.
12:01
Lindström v nebezpečné pozici, ovšem entrefil hostující klec.
11:46
Dopředu vyrazil Tarasenko. Byl ale v útočném pásmu sám a tak jen vyslal na branku nahození, které skončilo v lapačce Varlamova.
11:03
Po dlouhé době jsme viděli střelu na branku. Postaral se o ni Jaden Schwartz, který v útočném pásmu přebral kotouč od Tarasenka a uvolnil se na střed hřiště. Zamířil ale pouze do středu branky a Varlamov puk drží na klíně. Následuje reklamní přestávka.
10:35
Hraje se už dlouho bez přerušení, obraz hry se stále nemění.
09:45
Také Bluesmani se jen těžko dostávají do střeleckých pozic. Zatím vládnou defenzivní plány obou trenérů.
08:35
Mackinnon hledal na zadní tyči Iginlu, ale ten kotouč netrefil. Hosté tak stále zůstávají u jediné střely na branku.
07:47
Na ledě se ukazuje Dmitrij Jaškin, který narazil na mantinel Barrieho.
06:51
Útok Blues byl zastaven hvizdem čárového, postavení mimo hru.
06:23
Je tu reklamní přestávka.
05:55
Mezi kruhy se dostal ke kotouči Reaves, Varlamov byl na správném místě a puk vyráží.
05:32
O'Reilly prověřil Elliotta spíše propagační ranou. Domácí brankář si připisuje svůj první zákrok v utkání.
04:58
Duchene je na ledě, hosté první oslabení přežili.
04:43
Domácí si v přesilovce vytvořili tlak, ovšem skóre se zatím nemění.
04:00
Po přiťuknutí Bouwmeestera pálil z první Pietrangelo, hostující branku však netrefil.
03:43
Do zakončení se dostal Backes, Varlamov má puk ve výstroji.
03:26
Střelu Tarasenka vyrazil Varlamov.
02:57
Matt Duchene vyloučen za nedovolené bránění Steena. Přesilovou hru budou hrát domácí.
02:42
Čtvrtá řada Blues v útočném pásmu, ale kotouč se pohybuje po rozích.
02:00
Stále sledujeme především hodně bruslení, ani jeden z brankářů ještě nemusel zasahovat.
00:58
První minuta nic nebezpečného nepřinesla. Kotouč se pohybuje mezi modrými čarami.
00:01

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Pietrangelo (A), Bouwmeester, Shattenkirk, Gunnarsson, Jackman (A), Cole – Paajarvi, Backes (C), Schwartz – Tarasenko, Lehtera, Steen – Lindström, Berglund, Jaškin – Reaves, Lapierre, Ott. Trenér: Ken Hitchcock

Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Johnson, Hejda, Barrie, Guenin, Holden, Stuart – O'Reilly, Duchene, Landeskog (C) – Iginla (A), Mackinnon, McGinn – Everberg, Mitchell, Tanguay – Talbot, Cliche, McLeod (A). Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Rehman, Sutherland – Nowak, Galloway.
Československá stopa:
Dmitrij Jaškin (STL) – 3 zápasy, 1 bod (1+0)
Jan Hejda (COL) – 11 zápasů, 4 body (0+4)
Vzájemné zápasy:
15.11. 13: St. Louis – Colorado 7:3
28.11. 13: Colorado – St. Louis 1:4
08.03. 14: Colorado – St. Louis 1:2
05.04. 14: St. Louis – Colorado 0:4
St. Louis Blues:
Také start Bluesmanů do sezóny nebyl úplně ideální. Blues sice nehráli špatný hokej, ale přeci jen chyběli body. To bylo způsobeno i těžkým losem, kdy celek St. Louis prohrál například s Rangers, LA Kings nebo Anaheimem. Teď už se však svěřenci kouče Kena Hitchcocka rozjíždějí do požadovaných obrátek. Vyhráli již tři zápasy v řadě, naposledy na svém ledě zdolali 2:0 výborné Kačery z Anaheimu, a v tabulce Západní konference vystoupali na desáté místo. Do sestavy Blues by se mohl vrátit útočník David Backes, který vynechal poslední zápas kvůli otřesu mozku.