1. Corey Schneider 26 zák., 0 gólů, 100%

Martin Marinčin (EDM) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:29
Jaromír Jágr (NJ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:27
Marek Židlický (NJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:23
Patrik Eliáš (NJ) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:24
Martin Havlát (NJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:37.
Hosté to zvládli a Schneider si připisuje z dnešního utkání shot out – 14. v jeho kariéře. Edmonton sice vyhrál na střely 29:26, ale konečné skóre je jasné a ukazuje vítězstvíNew Jersey 2:0 díky především dvěma zásahům v prostřední periodě, jenž rozhodly utkání.
60:00
59:04
Další Icing hostů.
58:01
Poslední dvě minuty 3. třetiny.
57:41
New Jersey to pochopitelně zkouší přes celé hřiště. Kotouče však končí na zakázaném uvolnění.
56:52
Poslední naděje zřejmě. Domácí hrají bez brankáře.
56:10
Hraje se zejména ve středním pásmu. Edmonton dnes moc na vstřelení branky nevypadá.
55:00
Čeká nás posledních 5 minut základní hrací doby.
53:44
Icing Devils.
52:00
Devils dobře brání prostor před brankou a domácí se jen těžko dostávají do střeleckých pozic.
51:05
Zakázaným uvolněním ji ale Olejáři jen tak nedají.
50:00
Edmontonu zbývá na vstřelení alespoň čestné branky posledních 10 minut.
48:27
Židlický se vrací zpátky na led. Devils můžou už zápas prohrát pouze vlastními chybami.
48:03
Zubrus navíc pláchl domácí obraně, ale místo puku skončil v brance Fastha on sám.
46:43
Teď je navíc domácímu celku odpískáno postavení mimo hru.
46:21
Oilers musí navíc opět z pásma.
46:05
Polovina trestu pryč a Schneider nemusel ještě vůbec zasahovat.
45:17
Domácí přehnali kombinaci a tak hosté vyhazují.
44:27
Židlický (NJ) dostává 2+2 minuty za hru vysokou holí.
44:05
Statistické okénko

Pokud Jersey vedlo po 2. třetině. Vyhrálo čtyřikrát z pěti případů. Naopak pokud Edmonton prohrával po 40 minutách tak osmkrát z devíti pokusů odešel poražen.
43:13
Domácí jsou opět hodně v útočném pásmu, ale nepřichází zatím žádná střela.
42:22
Zakázané uvolnění Devils.
41:05
Arcobello se z ničeho nic objevil sám před Schneiderem. Puk ale poslal pouze do jeho betonu.
40:01
S druhou třetinou přišly také konečně góly a to konkrétně dva. Těsně po polovině zápasu se nejdříve prosadil Henrique, na kterého v 36. minutě navázal Ruutu a Ďáblové tak mají hodně blízko k vítězství, protože Edmonton zatím nevypadá na to, že by otočil nepříznivý vývoj zápasu na svou stranu. Ve 3. třetině, která začne 5:24 se však může stát všechno.
40:00
39:01
Poslední minuta 2. třetiny.
37:15
Domácí gólman teď přečkal další nápor hostů a zachránil tak svůj tým od další inkasované branky.
36:37
Zakázané uvolnění Edmontonu.
35:07
Devils právě vstřelili branku!
Gelinas přihrávkou o mantinel přesceslé střední pásmo našel rozjetého TUOMA RUUTU, který klasickým teploměrem, poslal puk do šibenice. Asistence: Eric Gelinas.
34:29
Útočnou snahu ďáblů zastavuje ofsajd.
33:24
Schneider raději přidržel puk v rukavici a bude se vhazovat po jeho levici.
32:33
Gelinas hned puk buly vyslal puk na bránu. Fasth připraven.
32:08
Gól přinesl hned oživení do hry a po pravdě, docela ho to chtělo.
31:33
Hosté už jsou opět za brankou Edmontonu.
30:39
Jako bych to přivolal. Bernier poslal puk do jízdy za obranu Edmontonu ADAMU HENRIQUEMU, který tváří v tvář překonal Fastha a v 31. minutě tak otevírá skóre zápasu. Asistence: Steve Bernier, Eric Gelinas.
30:00
Polovina zápasu za námi a my jsme stále neviděli gól. Snad se jej dočkáme v druhé polovině zápasu.
29:43
Hosté jeli 2 na , ale Cammalerimu skočil puk před hokejkou a tak jej nasměroval pouze do ochranné sítě.
29:21
Brankář Oilers si věděl rady i s nahozením Helgesona.
28:53
Bernierovu střelu příklepem opět likviduje Fasth.
28:31
Domácí jsou kompletní.
27:51
Havlát z mezikruží trefuje pouze připraveného domácího brankáře,
27:01
Fasth měl nyní plné ruce práce, aby neinkasoval. Puk naštěstí pro něj odskákal do rohu.
26:31
Domácí hráli v šesti a tak dostávají menší trest pro hráčskou lavici.
25:20
Teď jsou to Olejáři, kdo je v útočném pásmu delší dobu, ale i od nich střela nepřichází.
23:25
Edmontonu se podařilo vyhozením kotouče dostat z kleští New Jersey.
22:14
Domácí gólman byl nyní úspěšný i proti Gelinasovi.
21:35
Severson střelou zápěstím vyzkoušel Fasthovu pozornost.
20:01
V úvodním dějství moc šancí ke vstřelení gólu nebylo. Hosté vystřelili poprvé na bránu až v druhé polovině první třetiny a celkem mají zatím 4 střelecké pokusy proti 8 domácím. Ani jednomu celku dnes nejdou přesilovky a početní výhody se stávají spíš nevýhodami. Uvidím co přinese 2. třetina, která začne ve 4:28.
20:00
19:01
Poslední minuta 1. třetiny.
18:15
New Jersey přežilo i toto oslabení. Přesilovky v 1. třetině nevyšly ani jednomu týmu.
17:05
Edmonton musí opět začínat od své branky.
16:40
Hosté se však dokázali osvobodit.
16:15
Ryder (NJ) oslabuje svůj tým 2 minutami za podražení.
15:30
Hall vyslal slabou střelou po ledu, kterou v klidu zachytil do lapačky Schneider.
13:56
Domácí uzamkli hosty v pásmu, ale nic z toho nevytěžili.
12:57
Fasth nyní vyhchytal i Josefsona.
12:10
Teprve až nyní vystřelili hosté na bránu. O střelu se postaral Jaromír Jágr.
11:35
Hosté jsou v plném počtu hráčů.
11:10
Také domácím se však jejich úvodní početní výhoda v zápase příliš nedaří.
09:35
Gelinas (NJ) putuje na trestnou lavici za držení.
09:00
Devět minut hry za námi a brankář Edmontonu Fasth mohl klidně zůstat v šatně. Devils na něj totiž ještě nevyslali jediný puk.
06:27
Purcell dostal přihrávku na kruhy, ale střela mu nesedla a zamířil mimo.
05:55
New Jersey zkouší vymysle první útok v zápase za svou brankou.
04:45
Brankář hostů teď zastavil lavinu střel Oilers. V úvodu utkání se opravdu nenudí.
03:45
Jakupov mířil dobře pod břevno, ale Schneider puk zachytil lapačkou.
03:24
Tak tohle byla hodně nepovedená přesilovka hostů.
03:00
Devils však zatím ještě nevystřelili na branku.
01:24
Ten však ale končí, poněvadž Purcell (EDM) podráží svého soupeře.
00:50
Edmonton v úvodní náporu zápasu.
00:01
Zajímavost

Rád na Edmonton bude určitě vzpomínat kladenská 68. Jaromír Jágr právě Olejářům vstřelil svůj první gól v dresu New Jersey.
Československá stopa

I dnjes bude k vidění mnoho českých nebo slovenských hokejistů.

Na straně domácích to bude slovenský obránce Martin Marinčin a s New Jersey přijede početná česká enklává v čele s legendárním Jaromírem Jágrem, kterého budou zajistě následovat Patrik Eliáš, Martin Havlát a Marek Židlický.
Dnesnás tedy čeká spíše utkání o bojovnosti a to, kdo v sobě najde lepší psychickou pohodu a připravenost do zápasu. Urputný boj se očekává i podle historie vzájemných zápasů těchto celků. Poslední 4 utkání se totiž rozhodovaly vždy až v nastavení. Naposledy dokázal urvat vítězství po 60 minutách Edmonton po výhře 2:0 (8. března 2010).

Edmonton Oilers

Domácí Edmonton je na tom ještě hůře. Se 14 body po 19 odehraných zápasech je beznadějně ukotven na dně Západní konference a na nejbližší Coloradi ztrácí tři body. Rovněž Oilers se necítí také moc dobře. Z posledních 10 duelů odešel kanadský tým v jediném případě jako vítěz (výhra 3:1 na ledě Rangers)
.
New Jesrey Devils

Ďáblové z New Jersey nepříjíždějí na led Olejářů zrovna nejlepším psychickém a herním rozpoložení. Od začátku listopadu dokázali vyhrát pouze 2 utkání z 9 pokusů. a to znamená propad momentálně až 12. místo Východní konference s 18 body a aktuální ztrátou čtyř bodů na momentálně 8. Toronto. Hostující celek trápí dlouhodobě i mizerná produktivita v posledních 10 zápasech vstřelili pouze 19 gólů a mají tedy hodně slabý průměr 1,9 vstřelené branky na zápas z těchto utkání.
Příjemnou páteční noc z pátku na sobotu. NHL má dnes bohužel na programu pouze tři utkání z pánovaných čtyř. Utkání Buffala a New Yorku Rangers bylo odloženo kvůli zavalení Buffala sněhem. To nic však nemění na tom, že dnešní program uzavře pro české diváky jistě zajímavý zápas Edmonton Oilers – New Jersey Devils.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.