Milan Michálek (OTT) 0+0, 2 střely, 16:01
Tři hvězdy utkání:
1. Vladimir Tarasenko (STL) 1+0
2. Mika Zibanejad (OTT) 1+0
3. Alexander Steen (STL) 1+0
Dnešní utkání je u konce a St. Louis si odváží dva body za vítězství 2:3. V poslední třetině jsme již branku neviděli a domácí tak vůbec podruhé ztrácí všechny body na svém vlastním ledě.
60:00
59:59
Znovu musel zasahovat Lehner a na druhé straně i Elliott, který půl vteřiny do konce zápasu přerušuje hru.
59:28
Sens stále bez kotouče a nyní dokonce musí zasahovat Robin Lehner.
58:41
Puk mají hostující hráči a Lehner tak nemůže odjet z brány, aby to Ottawa vyzkoušela v šesti.
57:58
Karlssonova střela neprošla až k Elliottovi a domácím se krátí čas na srovnání.
57:32
Shattenkirk poslal puk do pásma Ottawy a zde ho přebírají domácí, kteří okamžitě obrací hru.
57:15
Další icing hostů a ti tak nemohou vystřídat.
56:55
Elliotovi nyní vypadla Ryanova jedovatá střela a hosté posílají puk na zakázané uvolnění.
56:31
Zibanejad před chvílí minul ze solidní pozice a Oshiemu je odpískán ofsajd.
56:08
Ze souboje u mantinelu vybojoval puk Ceci, ale ten končí jen na hokejce hostujícího obránce.
55:35
Po ofsajdu Senátorů se bude vhazovat ve středním pásmu.
55:10
Berglund dostal puk na modrou, ale Jackman pod tlakem musel zajet zpátky do středního pásma odkud poslal puk jen na hole domácích borců.
54:46
Ranou od modré se prezentoval Pietrangelo, ale puk si našel cestu jen do výstroje pozorného Lehnera.
54:19
Krásně teď domácí vykombinovali přečíslení 3 na 2, ale Ryan z dobré pozice minul růžek Elliottovy brány.
53:33
Ottawa by potřebovala útočit, ale v poslední chvílích jsou aktivnější hosté, kteří se dostávají do dobrých střeleckých pozic.
52:55
Opět byl u puku Tarasenko, ale mladý ruský kanonýr tentokrát nezamířil do prostoru branky. To byla velká šance pro hvězdu St. Louis.
52:10
Tarasenko nyní našel volnou hokejku Lehteräho a Lehner musel předvést další zákrok.
51:35
Mika Zibanejad se tlačil do dobré pozice, ale nakonec mu ujel puk a Elliott nemusel zasahovat. Na druhé straně to bekhendem zkoušel Steen, který rovněž neuspěl.
51:14
Sražené nahození ze středního pásma končí v ochranné síti za bránou Elliotta a vhazovat se bude pochopitelně právě u gólmana St. Louis.
51:06
Na druhé straně musel zasahovat Lehner, který radši přikryl puk před dotírajícím Pääjärvim.
50:52
Volný Karlsson si od modré popojel blíž k bráně, ale svou rychlou střelu nenamířil mezi tři tyče.
49:51
Fanoušci Ottawy vycítili, že by jejich miláčci potřebovali podpořit a z hlediště se začíná ozývat "Go Sens Go!".
49:26
Mark Stone pálil z mezikruží, ale Elliott výborným zákrokem drží vedení svého týmu.
48:40
Steenova střela vypadla Lehnerovi a domácí brankář může poděkovat Cecimu, který jako první zareagoval a odpálil puk.
48:33
U střídačky Senátorů se nyní pošťuchovalo několik hráčů, ale rozhodčí zvládli celou situaci a valnou hromadu rychle rozpustili.
48:33
Ze souboje za Lehner dostal puk Greening, ale je z toho opět jen icing.
47:48
Ceci si zbytečně zkomplikoval rozehrávku, ale Greening mu nakonec pomohl a poslal puk pryč z vlastního pásma.
46:58
Zibanejad málem vystihl rozehrávku St. Louis, ale k puku mu nakonec pár centimetrů pochybělo.
46:42
Erik Karlsson se snažil najít dlouhou přihrávkou Michálka, ale už potřetí posílá puk na zakázané uvolnění.
46:14
Domácí už jsou sice v plném počtu, ale hosté pokračují v útočném pásmu.
45:47
Tarasenko vs. Lehner počtvrté a potřetí je úspěšnější domácí gólman.
45:40
Stastny posunul puk ke zcela volnému Backesovi, který okamžitě zakončoval, ale Lehner odolal a drží tak minimální gólový rozdíl.
45:13
Hosté se po vyhození Michálka dostali rychle zpátky do útočného pásma a Lehner přerušil hru.
44:50
Domácí dokázali vyhodit a Steen začíná znovu až ze středního pásma.
44:22
Shattenkirk hledal spoluhráče před Lehnerem, ale puk nakonec končí až v rohu kluziště.
43:46
Eric Gryba (OTT) je pátým vyloučeným hráčem Ottawy a St. Louis má k dispozici další početní výhodu.
43:08
Zibanejad se po nepřesné střele Bouwmeestera snažil vysunout Michálka, ale hostující obránce se stihl vrátit a zastavil puk ještě před českým útočníkem.
42:44
Alexander Steen byl příliš nedočkavý a vjel do ofsajdu.
42:18
Lehner vyhrál další souboj s Tarasenkem a na druhé straně se nedokázal prosadit Mark Stone.
41:50
Erik Karlsson je opravdu úžasně technicky vybavený, pohrál si nyní se dvěma protihráči, vystřelil a jeho ránu Elliott vyrazil ramenem nad.
41:17
Opět putuje puk až k Lehnerovi.
40:58
Zibanejad nedokázal zpracovat kotouč a host v pohodě vyhazují.
40:20
K první střele ve třetí třetině se i přes oslabení dostali hosté, ale puk letěl hodně vedle brány Lehnera.
40:01
Další třetina začne přibližně v 23:01.
Máme za sebou i druhou třetinu tohoto střetnutí a hosté stále vedou o jednu branku.
Ve 33.minutě sice dostal svůj tým do dvoubrankového vedení Steen, ale Karlssonovi se podařilo v přesilovce srovnat a Sens měli ještě pár dobrých šancí, které však nedokázali využít a ve třetí třetině tak budou dotahovat manko. K prospěchu jim na začátku třetí části bude sloužit minutu a padesát sekund dlouhá přesilová hra.
40:00
39:50
Jay Bouwmeester (STL) sekl českého útočníka a putuje na trestnou lavici.
39:50
Lapierrovi se nepodařilo dostat puk za záda Lehnera a tak to na druhé straně vyzkoušel z podobné situace dvakrát Michálek, ale ani on neuspěl a u brány Elliotta se strhla menší strkanice.
39:20
Cody Ceci vyslal jedovatou střelu zápěstím a Elliott předvedl důležitý zákrok.
38:23
Po pár minutách bez zákroků si na puk sáhl Lehner a vhazovat se bude v útočném pásmu hostujícího celku.
37:41
Sens jsou při chuti a Greening se nyní snažil bekhende překvapit Elliotta, který byl trochu zmatený, ale obránci St. Louis mu pomohli a dostali puk pryč z vlastního pásma.
36:59
Alex Chiasson nahazoval puk na Elliotta, ale ten si s t tímto pokusem poradil a k dorážce se nikdo z domácích nedostal.
36:28
Ottawa tedy opět dokázala snížit a Oshieho musí hodně mrzet jeho předchozí velká šance, při které nedotáhl svůj bekhendový blafák až do cíle.
35:21
Ottawa právě vstřelila branku!
Domácí dokázali v závěru přesilovky sevřít St. Louis a nakonec slaví branku. ERIK KARLSSON nahazoval kotouč od modré čáry a puk si našel cestu přes clonícího Michálka až za záda bezmocného Elliotta. Asistence: Kyle Turris
34:22
Domácím se nedaří přesilová hra a T.J.Oshie šel sám na Lehnera, kterého však nedokázal kličkou překonat.
33:30
Dalším vyloučeným je Alex Pietrangelo (STL) a společně s ním putuje na trestnou lavici Mark Stone (OTT). Oba jsou potrestáni za sekání.
33:25
Bouwmeesterovi (STL) se to sice vůbec nelíbí, ale hlavní rozhodčí ho posílají na dvě minuty za katr. Hostující obránce se provinil nedovoleným bráněním.
32:45
St. Louis právě vstřelilo branku!
Z takové nevýrazné akce se prosazuje St. Louis a vede již o dvě branky. Jay Bouwmeester nahazoval puk na Lehnera a těsně před domácím brankářem puk tečoval ALEXANDER STEEN, který posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Jay Bouwmeester, Alex Pietrangelo
32:09
Colin Greening vystihl rozehrávku hostů, ale nedokázal přesně přihrát. Domácí však dále napadají a snaží se získat kotouč pod kontrolu.
31:27
Poslední akci v přesilové hře si připsal Lapierre a Mark Stone je zpět ve hře.
31:05
Jared Cowen sundal Oshieho a i díky tomu domácí opět vyhazují.
30:25
Domácím se podařilo podruhé v krátké době vyhodit a mohou vystřídat.
29:46
Hosté se okamžitě usadili v útočném pásmu a Lehner musel zasahovat proti Steenově rychlé střele.
29:27
Za vysokou hůl je vyloučen domácí Mark Stone (OTT).
29:04
Shattenkirk prověřil Lehnera a ten předvedl nelehký zákrok vyrážečkou.
28:35
Zibanejadova střela sražená a domácí přichází o kotouč.
27:59
Erik Karlsson se nadechnul k velkému sólu, projel celé hřiště a dělovkou vyzkoušel Elliottovu pozornost.
27:49
Lapierre trefil bekhendem jen Lehnera a ten si tak připisuje další úspěšný zákrok.
27:15
Sens jsou sice nastěhovaní v útočném pásmu, ale kotouč si zatím jen posílají po mantinelu odkud nehrozí nebezpečí pro Elliottovu bránu.
26:50
Lehner si připisuje další zákrok a následuje krátká komerční přestávka.
26:15
Rána obránce Ottawy končí na zadním mantinelu a hosté se tak dostávají ke kotouči.
25:35
Tarasenko byl ve výborné šanci, ale tentokrát ho skvělým zákrokem vychytal Robin Lehner.
24:59
Důležitý obranný zákrok předvedl Karlsson, kterého dostal na led jeden z hostujících hráčů, ale kapitán domácích vleže dokázal překazit brejk Bluesmanů.
24:51
Blues se osvobozují jen za cenu třetího zakázaného uvolnění během tří minut.
24:41
Domácím se podařilo sevřít hosty v útočném pásmu, ale Elliott zůstává nepřekonán v druhé třetině.
24:05
Stone našel hezky Ceciho hokejku, ale domácí obránce nedokázal usměrnit kotouč do brány Briana Elliotta.
23:58
Hosté se předvedli další nepřesnou rozehrávkou a je z toho další icing.
23:17
Teď už však Elliott musel zasahovat a nebyla to vůbec jednoduché zákroky. Hostující gólman však zakročil proti ráně Gryby i proti pohotovému zakončení Greeninga, které skončilo v lapačce brankáře St. Louis.
22:37
Sens se zatím v druhé části nedostali ke střele a Elliott je tak zatím bez práce.
22:05
Zakázané uvolnění pro změnu na druhé straně a hra se stěhuje do pásma St. Louis.
21:47
Domácí kapitán Karlsson hledal dlouhou přihrávkou svého spoluhráče v útoku, ale je z toho jen icing domácích.
20:57
Shattenkirk ještě v posledních sekundách přesilovky vyzkoušel Lehnera, ale ten byl pozorný a domácí jsou v plném počtu.
20:21
Hosté pokračují na začátku druhé třetiny v přesilové hře, ale domácí se zatím bez problémů brání.
20:01
Další třetina začne přibližně v 22:03.
Je za námi úvodní třetina a St. Louis po ní vede 1:2. Jako první se již v páté minutě prosadil Lapierre a dostal hosty do vedení. Sens se podařilo vyrovnat v 17.minutě, ale jejich radost trvala jen třicet minut a Vladimir Tarasenko dostal opět do vedení Bluesmany ze St. Louis. Do konce třetiny již branka nepadla a Ottawa tak půjde do druhé části s jednobrankovým mankem.
20:00
19:52
Hosté ještě kombinovali v útočném pásmu, ale nakonec předvedli nepřesnou přihrávku před bránu a v této třetině již branku neuvidíme.
19:16
Lehterä ztratil kotouč a Sens ho odpalují až k Brianu Elliottovi.
18:55
Gryba naremploval Tarasenka na mantinel a hra je přerušena. Patrick Wiercioch (OTT) je za jeden z předchozích zásahů vyloučen na dvě minuty.
17:26
Mohlo být znovu vyrovnáno! Chiasson se dostal k dorážce, ale Elliott i přes velký provoz na svém brankovišti dokázal zasáhnout pravým betonem a udržel vedení svého týmu.
16:53
Radost Ottawy trvala pouhých třicet sekund a St.Louis znovu vede. Lehterä našel po vzoru Ryana volného VLADIMIRA TARASENKA, který potvrzuje svou vynikající formu a přidává další branku. Asistence: Jori Lehterä, Jaden Schwartz
16:23
Domácím se nakonec daří využít přesilovku a je vyrovnáno. Bobby Ryan se nejdřív snažil sám zakončit, k čemuž se nedostal, ale následně dojel pro puk za bránu, poslal jej přímo na hůl MIKY ZIBANEJADA a ten z bezprostřední blízkosti nedal Elliottovi šanci. Asistence: Bobby Ryan, Mark Stone
15:46
Karlssonovo nahození bylo tečováno, ale puk zamířil hodně vedle brány Elliotta.
15:05
Turris vyzkoušel střelu, ale trefil jen Bouwmeestera, který blokoval přímo před nám.
14:31
Sens budou mít k dispozici druhou přesilovku. David Backes (STL) si pomohl hákováním a po zásluze putuje na lavici hanby.
13:35
Zack Smith se dostal pod tlak a na krátko ztratil puk. Teď už ho však má Cowen a spěchá do útočného pásma.
13:11
Lehner po delší době kryje puk a vhazovat se bude po jeho levici.
12:40
Nepovedená přesilovka domácích je u konce a St.Louis se v pohodě ubránilo.
12:01
Wiercioch s Ryanem nyní ohrožovali bránu Elliotta, ale ten nakonec nemusel předvést kdo ví jaký zákrok a puk putuje pryč z pásma Bluesmanů.
11:27
Karlsson nahazoval na bránu a Legwand měl na holi vyrovnávací branku. To by však domácí útočník nesměl trefit lapačku Elliotta, který si připsal důležitý zákrok.
10:48
Domácí sice vyhráli vhazování, ale Backesovi se podařilo dostat puk až do pásma Ottawy.
10:40
Za vysokou hůl putuje na trestnou lavici T.J. Oshie (STL).
10:40
Třetí pětka domácích si nyní vypracovala velký tlak na brankovišti, ale Elliott situaci zvládl. Sens však nemusí příliš smutnit, neboť si zahrají přesilovou hru.
09:43
Karlsson udělal obrovskou chybu a Jori Lehterä šel sám na Lehnera, který jej však skvělým zákrokem vychytal.
09:20
Borowiecki opět předvedl svůj důraz a Hofmann z toho vytěžil rychlý protiútok a střelu, kterou musel likvidovat Elliott.
08:45
Čtveřice hráčů nyní bojovala u střídačky domácích o puk a Ryan ho nakonec posílá do středního pásma.
08:17
Pietrangelo srazil Zibanejadovu ránu a vhazovat se bude u Briana Elliotta.
08:07
Puk je ve středním pásmu a Ottawa je v plném počtu.
07:28
A znovu zasahuje Lehner, který s menšími problémy zlikvidoval Steenovu střelu.
06:55
Až nyní se dokázali hosté rozmístit před bránou Lehnera a ten si připsal první zákrok v této přesilové hře.
06:26
St. Louis se zatím nedokázalo dostat do útočného pásma a domácí v pohodě vyhazují.
06:07
Mark Borowiecki (OTT) tvrdě atakoval Reavese, z čehož plyne vyloučení právě domácího hráče za nedovolené bránění.
05:50
Kotouč se ocitl na střídačce Blues a hra je proto přerušena.
05:28
Eric Gryba chyboval, ale St.Louis nedokázalo využít nastalé situace a puk končí v ochranné síti.
04:16
Zničehonic se dostali do velké šance hosté a dostávají se do vedení. MAXIM LAPIERRE si pohrál s Cecim a nezaváhal ani před Lehnerem, kterému prošel puk výstrojí až za brankovou čárou. Asistence: Alex Pietrangelo, Steve Ott
03:56
Wiercioch jen tak nahodil puk na Elliotta a ten jej schoval před rychle dojíždějícími hráči Ottawy.
03:24
Shattenkirk napřáhl, ale i on minul domácí bránu.
02:51
Backesovo bekhendové zakončení končí jen na boční síti Lehnerovy brány.
01:58
St.Louis se zatím nedaří dostat do útočného pásma. Domácí velmi dobře brání neutrální zónu, tudíž střední pásmo.
01:18
Kyle Turris si nabruslil mezi dva obránce, ale svou střelu nedokázal vměstnat mezi tři tyče.
00:44
Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a Hofmann dostal puk do brankoviště, kde ho skryl pod lapačkou Brian Elliott.
00:28
Ihned po buly pálil Mark Stone, ale jeho střela končí po teči v ochranné síti.
00:26
Úvodní zákrok si připisuje Elliot, kterého otestoval rychlou střelou zápěstím Greening.
00:01
Týmy jsou seřazeny na modrých čarách a stadionem zní kanadská hymna.

Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Karlsson (C), Borowiecki, Gryba, Wiercioch, Ceci, Cowen – Chiasson, Turris (A), MacArthur – Ryan, Legwand, Greening – Neil (A), Smith, Michálek – Stone, Zibanejad, Hofmann

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Gunnarsson, Cole, Jackman (A) – Oshie, Stastny, Steen (A) – Tarasenko, Lehterä, Schwartz – Pääjärvi, Backes (C), Berglund – Reaves, Lapierre, Ott

Rozhodčí: Paul Devorski, Greg Kimmerly – David Brisebois, Michel Cormier.
Začátek utkání se tradičně o pár minut opozdí.

St. Louis Blues
Hostující celek hraje letos opravdu výborně a díky tomu se nachází na pátém místě Západní konference, přičemž na druhý Nashville ztrácí pouhý bod.
Stejně jako Ottawa i St. Louis se předvedlo naposledy minulou noc a to na ledě lídra celé NHL Montrealu. Blues sice již v osmé minutě vedli zásluhou svého nejlepšího střelce Tarasenka, ale od té doby stříleli branky jen Habs a nekonec dokráčeli k celkem pohodovému vítězství 4:1.
Ottawa Senators
Senátoři zatím předvádí střídavě dobré a špatné výkony a nachází se na sedmé příčce Východní konference. V dosavadním průběhu dokázali nasbírat 22 bodů a na šestý Boston ztrácí body dva.
V posledním utkání dokázali domácí trochu odčinit ne zrovna dobré výsledky z posledních dnů a díky třem brankám ve druhé třetině vyhráli na domácím ledě s překvapením letošní sezóny Nashvillem, kterému tak oplatili prohru z vůbec prvního zápasu letošního ročníku, který skončil stejně jako tento zápas 3:2.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání kanadsko-americké NHL mezi týmy Ottawa Senators a St.Louis Blues. Utkání začíná v 21:00.