To je z mé strany vše. Díky za pozornost a přeji příjemnou noc, nebo ráno, jak chcete.

Roman Polák 0+0, 0 střel, čas na ledě 8:22, zranil si nohu
Richard Pánik 0+0, 1 střela, čas na ledě 6:17
Tomáš Tatar 1+0, 3 střely, čas na ledě 14:44
Tomáš Jurčo 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:32
Tři hvězdy zápasu:

1. Jonathan Bernier (TOR) 26 zásahů, 1 gól
2. Tyler Bozak (TOR) 2+0
3. Peter Holland (TOR) 1+0
Skončilo nám utkání, v kterém možná zvítězil ten šťastnější tým. Detroit rozhodně nehrál špatně a výsledek 4:1 úplně přesně nevypovídá o tom, jak zápas probíhal. O všem rozhodla závěrečná třetina a dva výpady domácího týmu, které skočili brankou. Maple Leafs tak letos napotřetí svého rivala konečně poráží.

Střely na branku: 28 – 27
60:00
59:10
Red Wings navíc posílají puk na zakázané uvolnění.
58:43
Toronto právě vstřelilo branku!
Puku s v obranném pásmu zmocnili Leafs, poslali puk do střední třetiny, tam se ho ujal TYLER BOZAK a dovezl kotouč až do opuštěné branky. Je rozhodnuto. Bez asistence.
58:03
Howard je venku z brány a Detroit tak hraje bez brankáře!
57:55
Phaneuf pálil od modré, Howard vyráží.
57:47
A opět přerušení. Vhazování na útočné modré Red Wings, ale Howard v bráně zůstává.
57:38
Detroit odvolal gólmana, ale ten se vrací do branky, protože se bude vhazovat na útočné modré Leafs.
56:36
Hosté poslali puk na zakázané uvolnění. To nahrává do karet Maple Leafs, kteří mají nahráno.
55:38
Nyquist tak dlouho váhal co s pukem, až ho o něj obral PETER HOLLAND, namířil si to rovnou k bráně Howarda a překonal ho střelou nad vyrážečku. Brankář Red Wings jen zlostí třískl o břevno brány. Bez asistence.
55:09
Van Riemsdyk namířil svou střelu od mantinelu těsně vedle.
54:27
Santorelli se obtočil mezi kruhy, poslal střelu na Howarda, ta mu projela mezi betony, ale neskončila v bráně, nýbrž těsně vedle. Teď stáli při Detroitu všichni svatí.
53:42
Detroit přidává a to vycítili i domácí fanoušci, kteří se ozývají a povzbuzují svůj tým.
53:07
Cleary poslal svou střelu bekhendem nad.
52:32
Toronto v plném počtu a puk končí na zakázaném uvolnění. Hra se tak opět přesune k Bernierovi.
52:15
Jurčo posílal puk zpoza brány před Berniera, ale tam nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Nechybělo však moc.
51:35
Fransonovi se povedlo vyhodit puk do obranné třetiny Red Wings.
51:05
Zetterberg našel na středu hřiště Nyquista, ale jeho střelu zblokoval Franson.
50:39
Nyní už puk putuje až za bránu Howarda.
50:28
Bozak při střetu hokejek dostal puk alespoň do hlediště, ale vhazovat se bude v pásmu Leafs.
50:09
Robidas putuje na trestnou za držení a Detroit tak bude mít šanci srovnat stav utkání.
49:38
Tatar míchal s pukem, posouval se k bráně, pak přihrál, ale hokejku svého spoluhráče nenašel.
48:29
V pozoru musel být také Bernier, ale obránci Leafs už dostali puk z obranného pásma.
48:03
Kessel dostal dobrou přihrávku přes šířku hřiště, vypálil z kruhu, ale dnes asi nemá seřízená mířidla a puk poslal jen do Howarda.
47:46
Rozehrávka Maple Leafs končí na zakázaném uvolnění a tak se bude vhazovat u brány Berniera. Hned po reklamní pauze.
46:52
Kessel se dostával do úniku, už už se chystal zakončit ale přispěchal Helm a zamezil mu ve střele.
45:37
Abdelkader dostal přihrávku zpoza brány, vystřelil z první, ale opět našel jen připraveného gólmana Leafs.
45:02
Nyquist si vybruslil do dobré palebné pozice na kruhu, ale svou střelu pak nesměroval jen do Berniera.
44:37
Další rychlý protiakce Leafs, ale tentokrát ji zastavuje ofsajd Smitha.
43:44
Když to Toronto nejde v přesilovce, tak se prosazuje aspoň v oslabení. TYLER BOZAK pláchl podél mantinelu obráncům, když jednoho z nich obral na modré o puk. Najížděl sám na Howarda, zvolil zakončení mezi nohy a nemýlil se.
43:32
Abdelkader posunul puk na Jurča, který byl před Bernierem faulován a nemohl tak ideálně zakončit. Na trestnou se tak vydal Robidas.
42:14
Gardiner pálil od modré, ale jeho střela našla jen nohu jednoho u hráčů Red Wings.
41:25
Reilly nahazoval od modré, ale jeho pokus skončil těsně mimo. Cinkl jen o zadní tyč.
40:53
Miller vyslal na vrcholu kruhu střelu, kterou Bernier vytěsnil do rohu kluziště.
40:31
Holland se vydal dopředu, měl po boku i svého spoluhráče, ale zvolil střelu, která našla jen lapačku Howarda.
40:01
Konec druhé třetiny se dohrál v klidu, bez žádné šance. Druhá dvacetiminutovka byla v režii Detroitu. Maple Leafs skoro nic nepředvedli a domácí tým může být rád, že je stav jen vyrovnaný a Red Wings nevedou. Šance k tomu měli. Torontu se navíc zřejmě zranil Roman Polák, který odkulhal do šatny. Uvidíme co přinese další třetina.

Střely na branku: 17 – 22
Další třetina začne přibližně v 3:09.
40:00
38:46
Domácí zabrzdil v rozletu ofsajd.
38:21
V pozoru se musel mít i Howard ale má puk ve své moci a bude se tak vhazovat u brány Red Wings.
38:00
Tatar zakončoval z otočky před brankou, ale jeho bekhend skončil těsně vedle tyčky.
37:16
Winnik zavezl puk do útočné třetiny, pak se cpal s pukem před bránou, ale skončil jen on v bráně Howarda.
36:50
Abdelkader přenechal Tatarovi, ale ten když se chytal zakončit, tak mu do střely vložil hůl Robidas a bylo po šanci.
36:27
Hosté kombinují v útočné třetině.
35:05
Phaneuf zůstal ležet na ledě po ataku Franzena, ale vše bylo v mezích pravidel a kapitán Leafs už se zvedl a je v pořádku.
34:43
Van Riemsdyk nabral rychlost projel až k bráně Howarda, ale tam narazil na chrániče gólmana Red Wings.
34:31
Abdelkader se vřítil do útočné třetiny, na kruhu si připravil střelu, která měla gólové parametry, ale netrefil přesně a kotouč skončil v moci Berniera.
33:42
A opět. Puk skončil za brankou Berniera a hra se tak přesune před Howarda.
33:33
Kotouč končí na zakázaném uvolnění, tentokrát však vinnou Red Wings.
32:34
Branka vypadla ze svého postavení a to ta Berniera, když o ni zavadil někdo z hráčů Detroitu.
32:19
Vidíme špatnou přihrávku z hole hráče Maple Leafs a puk tak končí na zakázaném uvolnění.
31:16
Howard zastavuje puk za brankou a Red Wings se chystají rozjet novou útočnou akci.
30:28
Detroit právě vstřelil branku!
Máme vyrovnáno. Ouellet našel krásnou přihrávkou přes šířku třetiny TOMÁŠE TATARA, který si najel před branku a střelou z první trefil přesně. Pro českého fanouška je nepotěšující, že Roman Polák si udělal něco s nohou a odešel do kabiny. Asistence: Xavier Ouellet, Brian Lashoff.
30:11
Leafs špatně rozehráli, puk skončil za brankou Howarda a bude se vhazovat v obraném pásmu Toronta.
29:46
Opět, puk je za brankou Berniera. Přesilovku jsou dnes z pohledu Toronta tragédie.
28:49
Phaneuf natáhl ke střele, ale ta skončila zblokovaná a puk jde do obrané třetiny Leafs.
28:11
A i nyní se začíná tím, že puk putuje přes všechny čáry až k Bernierovi.
28:03
Bude se vylučovat. Na trestnou putuje za hákování Nyquist. Toronto ale v přesilovce zatím nic nepředvedlo.
27:20
Howard drží nahození od modré v lapačce.
26:29
Cleary předložil od modré parádní přihrávku Helmovi. Ten do ní jen vložil hokejku, těsně před bránou, ale jeho teč skončila o kousek vedle, než by si přál.
26:14
Ofsajd Toronta přerušuje hru, ta nyní není zrovna moc vzrušující. Dominují obrany a hráči se těžko dostávají do zakončení.
25:16
Zetterberg to zkusil z kruhu po buly, ale narazil na lapačku Berniera.
24:16
Sledujeme neúspěšné pokusy o útočné akce na obou stranách.
23:02
Van Riemsdyk hledal před brankou svého spoluhráče, ale našel jen hůl obránce Red Wings.
22:21
DeKeyser to zkusil od modré, ale našel jen betony připraveného brankáře Leafs.
22:03
Leivo se podél mantinelu prodral do pásma a vyslal střelu, která Howarda možná trochu štípla, ale skončila jen na jeho těle.
21:06
Abdelkader poslal střelu, která však šla do hokejky obránce a odrazila se nad. Bude se znovu vhazovat po levici Berniera.
20:30
Quincey vyslal střelu od mantinelu, která však šla jen do hrudníku Berniera. Ten puk vytřepal do lapačky a bude se vhazovat.
20:14
Detroit poslal puk na zakázané uvolnění a tak se hra přesune před branku Howarda.
20:01
Máme po úvodní třetině a v té měli více ze hry Leafs. To i díky častým vyloučením Red Wings, ovšem naštěstí pro ně, se Torontu přesilovky vůbec nedaří. Jediný gól vstřelil Leo Komarov a domácí tak vedou 1:0.

Střely na branku: 8 – 12
Další třetina začne přibližně v 2:08.
20:00
19:52
Nyquist to ještě zkusil zpoza brány ,ale narazil na beton Berniera.
19:07
Red Wings jsou v plném počtu. Leafs si skoro nic nevypracovali.
18:27
Po boji v útočné třetině Leafs končí puk v moci Detroitu a směřuje přes všechny čáry.
17:46
Kvůli nepřesné přihrávce Kessela jsou domácí opět venku z útočné třetiny.
17:17
Hosté se ovšem rychle osvobozují a domácí tak musí začít od Berniera.
17:03
Franzen usedá na trestnou za držení, takže budeme sledovat už třetí přesilovku Leafs.
16:56
Wings se dostali ven z pásma a když se tam chtěli zpět vrátit, byl jim pískán ofsajd.
16:18
Nyquist ohrožoval Berniera, ten tak radši puk podržel v rukavici a nyní se bude pro změnu vhazovat v obranné třetině Leafs.
15:58
Puk se dostal zpoza brány až na modrou, odkud to zkusil Gardiner. Jeho nahození však schoval Howard ve výstroji. Bude se tak vhazovat.
14:45
Detroit ukázal kvalitní přesilovku, Leafs se ale s vypětím všech sil ubránili a nyní už jsou v plném počtu a puk v útočné třetině.
13:32
Nyquist dostal pas zpoza brány, dva metry před brankou pálil, ale trefil jen betony připraveného Berniera.
12:38
Přesilovku si zahrají také hosté. Za podražení jde na trestnou Holland.
11:39
Santorelli se dostal před obránce, našlápl si to k brance, ale byl sražen k ledu, puk však převzal LEO KOMAROV, udělal oblouk směrem k bráně a o hráče Red Wing otřel puk, který zamířil do sítě. Asistence: Mike Santorelli, Nazem Kadri.
10:30
Oullet se napřáhl na vrcholu kruhu, ale jeho ostrá rána šla jen do hrudníku Berniera.
09:58
Cleary mohl poslat Red WIngs do vedení. Bernier vyrazil jedovatou střelu a z boku dorážel Cleary, který však ležícího gólmana nepřekonal, netrefil ani bránu.
09:20
Kadri měl dvojitou šanci. Nejprve pálil z kruhu, ale Howard vyrazil, pak se dostal i k dorážce, ale opět narazil na skvělého Howarda.
08:56
Tatar se napřáhl ke střele, ale jeho rána skončila ztečovaná hokejkou někde nad.
08:15
Obránce Wing klopýtl, když se vracel s pukem, čehož hned využil Clarkson, vzal mu puk, ale svou střelu poslal vedle.
07:17
Van Riemsdyk v obrovské šanci. Dostal puk před branku, kde měl hodně volného místa, kam namířit puk, ale trefil jen dobře se přemísťujícího brankáře Red Wings.
06:49
Kessel se napřáhl k rána z kruhu, ale trefil jen bránícího hráče.
06:17
Hosté se zatím brání úspěšně. Nyní se jim povedlo zavézt puk až do útočné třetiny.
05:20
Další vyloučení a opět na straně Red Wings. Na trestnou usedá Glendening.
05:18
DeKeyser pálil od mantinelu, poté co byla k vidění přetahovaná v rohu kluziště.
04:19
Domácí se nepřesnou rozehrávkou sami vyhnali z útočného pásma.
03:35
Brankář Leafs podržel nahození v lapačce, vhazovat se tak bude v obranné třetině Toronta.
03:10
Ve střehu musel být i Bernier, Detroit hned po doplnění chybějícího hráče na trestné začal kousat.
02:27
Hosté dostali puk do středního pásma a jejich oslabení pomalu končí.
01:57
Kadri si pěkně dal puk mezi nohy a po vzoru Hertla se snažil zakončit. Stál však v úhlu a byl příliš blízko. Howard zasáhl přesně.
01:46
Clarkson se dostal ke střele z dobré pozice, ale střela mu nějak nesedla a nezamířil přesně.
01:15
Opět puk směřuje přes všechny čáry až za bránu Berniera.
00:52
Detroit však vyhrál buly a dostal puk do bezpečí.
00:36
Franson zahákoval Hollanda a máme tu první vyloučení. A ani to dlouho netrvalo. Přesilovku si zahrají tedy domácí.
00:01
Nyní zazní hymna USA a Kanady.
Tak jak už je zvykem, začne i tento zápas se zpožděním.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Franson, Gardiner, Polák, Rielly, Robidas – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Komarov, Kadri, Santorelli – Winnik, Holland, Clarkson – Pánik, Smith, Leivo.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Kronwall, Ericsson, Quincey, DeKeyser, Lashoff, Ouellet – Nyquist, Zetterberg, Franzen – Tatar, Sheahan, Abdelkader – Cleary, Helm, Jurčo – Miller, Glendening, Andersson.

V sestavě domácího týmu uvidíme obránceRomana Poláka a slovenského útočníka Richarda Pánika. Na straně Red Wings se představí slovenští mladíci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Do branky by se mohl postavit Petr Mrázek. Zřejmě jen mezi náhradníky zůstane obránce Jakub Kindl.
Posledních pět vzájemných duelů:

Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs 1:0 pp.
Toronto Maple Leafs – Detroit Red Wings 1:4
Toronto Maple Leafs – Detroit Red Wings 2:4
Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs 3:2
Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs 2:3 pn.
Detroit Red Wings

Rudá Křídla za sebou mají dva vítězné zápasy. Nejprve vyhráli v Columbusu 5:0 a pak v souboji českých brankářů Pavelec vs Mrázek, nebo-li Winnipeg – Detroit, zdolali Red Wings svého soupeře 4:3. I díky tomu jim v devatenácti odehraných zápasech náleží 6. místo Východní konference se ziskem pětadvaceti bodů. Pro Detroit hraje i letošní vzájemná bilance. S Leafs se utkali dvakrát a oba duely vyhráli.
Toronto Maple Leafs

Po třech prohrách, šále a dresu na ledě, se mohli fanoušci kanadského klubu, s největší hodnotou v celé NHL, konečně radovat. Leafs doma, po zlepšeném výkonu, v posledním utkání zdolali Tampu Bay 5:2. Byla to však jen malá náplast za prohry s posledním Buffalem v poměru 2:6 a domácím debaklu od Nashvillu 2:9. To se houpala židle pod trenérem Randy Carlayem a spekulovalo se o výměnách. K ničemu nedošlo a výhra nad Tampu dala hráčům i trenérům chvilku klidu. Ne však na dlouho. Proti Detroitu budou nároční fanoušci Maple Leafs očekávat výhru. Dočkají se ji?
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Je tady noc ze soboty na neděli a s ní i porce utkání NHL. Jedním z taháků bude souboj dvou tradičních týmu z Original Six mezi Torontem Maple Leafs a Detoitem Red Wings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.