Pro toto utkání je to ode mě vše a přeji vám příjemný začátek týdne.
Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, 12:35
Tři hvězdy utkání:
1. Jannik Hansen (VAN) 3+0
2. Derek Dorsett (VAN) 0+2
3. Bo Horvat (VAN) 0+3
Dnešní utkání je tedy u konce a Vancouver vybojoval čtrnácté vítězství z jednadvaceti zápasů, díky čemuž se posunul již na třetí místo Západní konference.
Do třetí třetiny se šlo za vyrovnaného stavu, jenže ve 47. minutě dostal domácí do vedení Jannik Hansen a jak se později ukázalo, připsal si vítěznou branku zápasu. V čase 57:36 dorazil puk do branky po střele Taneva Radim Vrbata a bylo jasné, kdo dnes zvítězí. V poslední minutě ještě pečetil výhru Canucks brankou do prázdné brány Jannik Hansen a dokončil tak svůj dnešní hattrick.
60:00
59:32
Jeden zákrok si ještě připsal Ryan Miller, ale tento zápas pomalu směřuje ke svému konci a k vítězství Vancouveru.
59:17
Vancouver právě vstřelil branku!
A je hotovo! Hosté to vyzkoušeli v powerplay, ale k puku se dostal JANNIK HANSEN, který jej dovezl až do opuštěné brány a uzavřel tak své dnešní skvělé představení a hattrick. Asistence: Chris Higgins, Bo Horvat
58:21
Marcus Krueger se ještě snažil dostat Chicago zpět do hry, ale Miller si s jeho ránou poradil a drží pohodové vedení svého celku.
57:36
Domácí se dostali do rychlého přečíslení, které využívají a pravděpodobně rozhodují dnešní utkání. Henrik Sedin zavezl puk do útočného pásma, přenechal ho z druhé vlny dojíždějícímu Tanevovi, jehož ránu neudržel Crawford a RADIM VRBATA doklepl puk za záda rozhozeného brankáře Blackhawks. Asistence: Christopher Tanev, Henrik Sedin
56:54
Clendening poslal obloučkem puk jen na hokejky domácích a hostům se krátí čas na vyrovnání.
56:16
Opět se Chicago usadilo v pásmu domácích, ale žádná větší šance z toho nebyla.
55:27
Důležitý obranný zákrok si připsal Bieksa, který položil hokejku na led a zastavil přihrávku mířící před bránu Millera, kde už hlídkoval volný útočník hostujícího celku.
54:58
Hostům se po zakázaném uvolnění Vancouveru podařilo usadit v útočném pásmu, ale z kombinace Jestřábů vyplynula jen střela od modré, která byla sražena do ochranné sítě.
54:20
Na druhé straně se řítila do útočného pásma trojice domácích útočníků, ale rozhodčí pískají k nelibosti většiny obecenstva ofsajd.
54:09
Ben Smith byl hodně rychlý, protáhl se kolem mantinelu a zasahovat musel opět Ryan Miller, který vyrazil ránu hostujícího útočníka ramenem nad.
53:50
53:02
Versteeg dobře clonil Millerovi, ale ten si nakonec našel skulinu kudy viděl Keithovu střelu, kterou následně ztlumil ve své výstroji.
52:34
Znovu je puk mimo útočné pásmo Chicaga a Canucks rychle střídají.
52:03
Keith se prezentoval nepřesnou střelou a domácí posílají puk až ke Crawfordovi.
Dnešní utkání sleduje 18 663 diváků!
51:50
Patrick Kane byl při své snaze dostat puk do útočného pásma podražen a na trestnou lavici směřuje Brad Richardsson (VAN).
51:20
Při střele Keitha byli před Millerem hned tři hráči, ale domácí brankář si poradil a vyrazil střelu do rohu.
50:40
Zápas se přehoupl do poslední desetiminutovky třetí třetiny a hostům se zatím nedaří dostat do pásma Canucks.
49:39
Daniel Sedin "centroval" před bránu, ale dnešní oslavenec nebyl se svou přihrávkou tak úspěšný jako před chvílí Dorsett a puk končí na protějším mantinelu.
49:19
Dělovka Brenta Seabrooka nezamířila mezi tři tyče a Miller tak mohl zůstat v klidu.
48:55
Icing domácích a hra se stěhuje před Ryana Millera.
48:21
Znovu letěl kotouč na hostujícího brankáře, ale Weberův pokus od modré byl hodně nepřesný a puk přebírají Jestřábi.
46:40
Sbisa donutil Crawforda k dalšímu zákroku, ale tentokrát měl brankář Chicaga jednodušší práci a střelu zastavil.
46:24
Clendening nyní neubránil svého hráče a domácí si berou zpět jednogólové vedení. Derek Dorsett bekhendem nahazoval puk do předbrankového prostoru a JANNIK HANSEN jej šikovně usměrnil do horního rohu Crawfordovy brány. Asistence: Derek Dorsett, Bo Horvat
46:15
Po komerční přestávce se už zase hraje a Tanev poslal puk na zakázané uvolnění.
45:48
Neuvěřitelné, co teďka Bonino nedal! Po ráně od modré se k němu odrazil puk, ale domácí útočník pohrdl prázdnou bránou a poslal kotouč do tyče Crawfordovy svatyně.
45:21
Bonino s Higginsem se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Higginsovi ujel puk a nedokázal pořádně zakončit.
44:44
Střelecky se chtěl představit i Brad Richards, jenže to by jeho střela nesměla jít vysoko nad.
43:34
První pětka Kosatek dělá hostům problémy a Crawford musel zasahovat proti štiplavé střele Vrbaty.
43:19
Radim Vrbata hledal zadovkou jednoho ze Sedinů před Crawfordem, ale našel jen hokejku obránce Chicaga.
42:54
Ze souboje u mantinelu vzešli úspěšně domácí borci a už pádí do útočného pásma.
42:19
Dvouminutovou fázi bez střely ukončil Carcillo, který donutil Millera k zákroku ramenem.
41:24
Chicago se znovu dostalo téměř zadarmo k puku, ale Toews nedokázal vymyslet nic kloudného a odevzdal puk domácím obráncům.
40:27
Domácím se dvakrát nepodařilo dostat do útočné fáze a první ránu třetí třetiny si tak připsal Hjalmarsson, který vyzkoušel odolnost mantinelu za bránou Ryana Millera.
40:01
Další třetina začne přibližně v 5:31.
Je za námi druhá třetina a stav utkání je po čtyřiceti minutách nerozhodný. Hostům se podařilo vyrovnat zásluhou přesilovkové branky Versteega, ale domácí byli dle mého názoru aktivnější a vypracovali si několik šancí. Ty však ztroskotaly na vynikajícím Crawfordovi, díky kterému se tak do třetiny půjde za stavu 1:1.
40:00
39:39
Carcillova střela skončila v rohu kluziště a v druhé třetině už nejspíše žádnou další šanci neuvidíme.
38:48
Versteeg se dostal zpoza brány před Millera, ale poskakující kotouč nedokázal trefit a ohrozit tak domácího brankáře.
38:05
Po nějaké té době se ke střele dostalo Chicago, ale Hossa ji namířil příliš vedle takže Miller zasahovat nemusel.
37:51
Hosté se nemohli vymanit z vlastního pásma a posílají puk jen na zakázané uvolnění.
37:30
Linden Vey pálí, Corey Crawford zas a znovu chytá.
36:58
Po pár nepřesnostech končí puk za Millerem a domácí budou rozjíždět další akci až zpoza vlastní brány.
36:22
K velkému sólu se odhodlal Weber, který následně přenechal puk svému spoluhráči a Crawford si připisuje jednadvacátý zákrok.
34:19
Crawford předvádí několikátý úžasný zákrok a drží nerozhodný stav! Henrik Sedin měl před sebou půlku odkryté brány, ale přesouvající se hostující brankář dokázal zastavit puk ještě před brankovou čárou. Nutno říci, že mu pomohl sám Henrik Sedin, který při zakončení zlomil hokejku a nemohl se do puku opřít tak jak by chtěl.
33:56
Další ránu Vancouveru si připsal Bieksa a Crawford se štěstím vyráží.
33:18
Radim Vrbata zlomil hokejku a jeho střela mířila hodně nepřesně.
32:50
Adam Clendening (CHI) nešťastně vyhodil puk do hlediště a bez protestů odjíždí se svěšenou hlavou na lavici hanby.
32:45
Hned po vhazování v útočném pásmu šla hned trojice domácích do brankoviště Crawforda, ale ten situaci opět ustál a vhazování se bude opakovat.
32:18
Na druhé straně musel na led i Crawford, který rovněž úspěšně odrazil střelu Luca Sbisy.
31:45
Hra se hodně rychle přelévá ze strany na stranu a dvakrát nyní zasahovat musel Miller, který však obě střely ze střední vzdálenosti viděl a vyrazil.
30:52
Hossa sice nedokázal vybojovat útočné pásmo, ale Sedinovic dvojčata doplněné o Radima Vrbatu si počínaly stejně. Puk mají proto opět hosté.
30:34
Vancouver se opět docela snadno dostal přes modrou čáru a Linden Vey se dostal zakončení, které však ke smůle domácího útočníka skončilo v ochranné síti za hostující bránou.
29:58
Střelu od modré vyrazil Crawford i přes dva dotírající hráče nad.
29:45
Domácí se usadili v pásmu a kombinují kolem Crawfordovy brány.
28:34
O rychlou odpověď se snažil domácí kapitán, ale zakončení Henrika Sedina minulo Crawfordovu svatyni.
27:55
Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté bleskově využívají přesilovou hru a je vyrovnáno! Puk se dostal na modrou čáru odkud pálil Keith a skvěle postavený KRIS VERSTEEG tečoval ze vzduchu puk za záda bezmocného Millera. Asistence: Duncan Keith, Brent Seabrook
27:43
Derek Dorsett (VAN) před chvílí přesekl hokejku Clendeninga a dostává dvě trestné minuty.
27:43
Smith se dostal k dorážce, ale jeho pohotová střela byla sražena a jeden z domácích poputuje na trestnou lavici.
27:02
Po jednoduchém přechodu do útočného pásma zakončovali domácí, ale puk byl přizvednut vysoko nad bránu Coreyho Crawforda.
26:31
Jeden z domácích hráčů byl příliš nedočkavý na útočné modré, následuje ofsajd Vancouveru a komerční přestávka.
25:15
Ke střele od modré se dostal Alexander Edler a Crawford skvěle zareagoval na teč Vrbaty, po které puk končí v lapačce hostujícího gólmana.
25:05
Hossu na modré čárě výborně ubránili domácí obránci a Jestřábi vyhazují na zakázané uvolnění.
24:36
Canucks jen posunuli puk za Crawforda a odjíždí střídat.
23:54
Ihned po vhazování pálil Hansen a Crawford předvedl skvělý reflexivní zákrok pravým betonem
23:38
Trochu akrobatický zákrok nyní musel předvést Crawford, ale s Boninovým zakončením si hostující gólman poradil a puk sbírají obránci Chicaga.
22:58
Hosté jsou i po skončení přesilovky nastěhováni v útočném pásmu, ale stále pokračují bez střely ve druhé části.
22:19
Domácí jsou v plném počtu a Edler se mohl dostat se dvěma spoluhráči do přečíslení tří na jednoho, z kterého však díky dobrému zákroku hostujícího obránce sešlo.
21:35
Adam Clendening dvakrát pálil, ale pokaždé trefil někoho z hráčů před sebou. Miller je tak stále bez zákroku ve druhé třetině.
21:04
Kane musel pro puk až do vlastního pásma a další útok se mu rozjet vůbec nepodařilo. Kotouč letí zpět ke Crawfordovi.
20:19
Nyní však Alexander Edler (VAN) musel po vlastní chybě zastavovat Saada a putuje na trestnou lavici za vysokou hůl.
20:11
K prvnímu střeleckému pokusu druhé třetiny se dostal Alexander Edler, ale puk byl sražen do ochranné sítě.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka je za námi a domácí díky brance Hansena vedou zaslouženě 1:0. Chicago se prakticky nedostalo do jediné větší šance a všechny ostatní střelecké pokusy celkem bez problémů lapil Ryan Miller. Druhá třetina začne zhruba ve 4:36.
20:00
19:54
První třetinu už dohrají s pukem hostující obránci a Vancouver povede po dvaceti minutách 1:0.
19:35
Kosatky nyní nemohly kvůli signalizovanému ofsajdu zaútočit, ale hosté poslali puk jen na vlastní střídačku. Vhazovat se proto bude ve středním pásmu.
18:52
Domácí se dostali vlastními chybami pod tlak, ale Richards se k dorážce na brankovišti nedostal. Jeho předchozí střelu v pohodě vyrazil pozorný Miller.
18:04
V pásmu Chicaga se ke kombinaci dostali Sedinové, ale Daniel se nedokázal zorientovat na brankovišti a Crawford nemusel předvést nějaký těžký zákrok.
17:18
Navrátilec z trestné lavice Richardson šel do brankoviště jako tank, ale Crawford jeho atak ustál a přikryl kotouč.
17:00
Chicagu se přesilovka příliš nepovedla a domácí jsou v plném počtu.
16:36
Bickell tvrdě odstavil Hansena a i díky tomu se Chicago dostalo zpět do útočného pásma. Hossa po objetí brány neměl prostor k zakončení a střela Clendeninga minula Millerovu bránu.
15:50
Toews na brankovišti nedokázal usměrnit přihrávku od mantinelu a domácí se osvobozují.
15:00
Brad Richardson (VAN) se provinil krosčekem a už poslušně putuje na trestnou lavici.
15:00
Po vyhraném buly Danaulta pálil od modré Seabrook, ale jeho střela neprošla až k Millerovi. Následovat však bude druhé vyloučení zápasu.
14:33
Vey posunul puk do pásma Chicaga, ale hostující obrana dobře zapracovala a odvrátila možnou hrozbu.
13:13
Domácím se sice nedařila přesilová hra, ale s návratem Versteega nakonec udeřili a dostávají se do vedení. Po rychlém útoku se puk dostal od mantinelu přes Horvata až k volnému JANNIKU HANSENOVI, který tváří v tvář Crawfordovi nezaváhal a vstřelil svou šestou branku v sezóně. Asistence: Bo Horvat, Derek Dorsett
13:01
Crawford zastavil střelu Kassiana a na druhé straně šli do přečíslení hosté. Brandon Saad vše řešil střelou a Miller chytá.
12:18
Slovenský útočník v barvách Chicaga opět dokázal dostat puk pryč od vlastní brány a s pocitem dobře odvedené práce odjíždí střídat.
11:54
Situace se opakuje a nyní dokonce musel zasahovat Miller, kterého po výborné práci Toewse vyzkoušel Marián Hossa.
11:23
Hosté začínají oslabení vyhozením puku do pásma Canucks a ti tak musí začít od vlastní brány.
11:13
Je to tak. Kris Versteeg (CHI) dostává dvě minuty za hrubost a Vancouver si zahraje první přesilovou hru.
11:13
Sbisa tvrdě dohrál Patricka Kanea, což se samozřejmě nelíbilo Versteegovi a jel pomstít svého kapitána. Oba kohouti se na chvíli podrželi a jelikož Sbisa neudělal nic špatného, na trestnou lavici zamíří podle všeho jen Versteeg.
10:35
Těm se však podobně jako zbytku týmu nepodařilo dostat k vážnějšímu ohrožení Crawfordovy brány a hosté už obrací hru.
09:53
Rozsíval si vůbec nepočínal dobře a díky dobrému tlaku získávají puk dvojčata Sedinovy.
09:03
Bryan Bickell se natlačil až před Millera, který zastavil jeho pokus a Stanton poté při snáze ubránit Krugera posunul bránu za svým gólmanem.
08:40
Dvakrát Chicago neúspěšně založilo útok a puk tak zadarmo získal domácí celek.
08:23
Teď už však Bonino mohl zakončovat a trefil se přesně do rukavice Crawforda.
07:55
Boninovi chyběly centimetry aby dosáhl na rozehrávku hostů, ale místo toho se Richards tlačí do pásma Vancouveru.
07:21
Opět dělala první pětka Kosatek dusno v pásmu Chicaga, ale opět se hosté ubránili.
06:34
Jestřábům se podařilo dostat na krátkou dobu do pásma Canucks, ale od mantinelu nedokázali poslat puk k Millerovi, který tak zůstává bez práce.
05:59
Domácí jsou po krátkém pobytu ve středním pásmu zpět u Crawforda, který však tentokrát nemusel zasahovat proti nepřesné střele Horvata.
05:49
Crawford po tlaku do svého brankoviště nezachytil puk a musel tak znovu na zem proti střele Bieksy. Chicago se brání jen za cenu zakázaného uvolnění.
04:26
Nick Bonino nepříjemně pálil od modré a Crawford jeho střelu jen vyrazil k Tanevovi, jehož dorážku gólman Chicaga rovněž zlikvidoval.
03:34
Elitní formace Canucks dokázala na chvíli zatlačit hosty v jejich pásmu, nicméně ti se ubránili a puk je už ve středním pásmu.
03:00
Tanev zachytil kotouč na modré čáře, přihrál ho Edlerovi, ale jeho střela ke Crawfordovi vůbec nedoputovala.
02:41
Puk se po Carcillově nahození ocitl zničehonic před Millerem a ten jej raději schoval pod svou lapačkou.
02:11
Hosté opět jen protečovali puk za Millera, ale domácí se špatně domluvili a i oni zahrávají první icing.
01:45
První zákrok si připisuje Corey Crawford, který vyrazil nahození Weber až do ochranné sítě.
01:37
Bonino neuspěl v útočném pásmu, ale hosté posílají puk jen na zakázané uvolnění.
01:04
Špatné rozehrávky Kosatek se snažilo využit hostující Chicago, ale Oduya našel jen lapačku Ryana Millera.
00:13
Seabrook nahazoval puk za bránu, ale zde ho sebral v pohodě Tanev a s mírnými problémy jej předal svým spoluhráčům.
00:01
Začátek zápasu se o pár minut opozdí.

Vancouver Canucks: Miller (Lack) – Tanev, Edler, Bieksa (A), Sbisa, Weber, Stanton – Vrbata, H.Sedin (C), D.Sedin (A) – Vey, Bonino, Higgins – Kassian, Richardson, Matthias – Hansen, Horvat, Dorsett

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook (A), Keith (A), Hjalmarsson, Oduya, Clendening, Rozsíval – Hossa, Toews (C), Saad – Kane, Richards, Versteeg – Carcillo, Danault, Bickell – Smith, Kruger, Nordström

Rozhodčí: Francis Charron, Dennis LaRue – Kiel Murchison, Brian Murphy.
Chicago Blackhawks
Chicago zatím ve srovnání s předchozími sezónami zůstává trochu za očekáváním a po dvaceti zápasech je o tři místa níž než Canucks, tedy na místě sedmém.
Formu mají hosté podobnou jako domácí a nebodovali jen v jednom z posledních pěti utkání. Momentálně dokonce drží sérii tří vítězství a pomalu se zvedají do míst, kam patří. V posledním zápase Chicago rozmetalo Edmonton 1:7 a připsalo si svou nejvyšší výhru v sezóně.
Hosty táhne především dvojice Kane-Toews, kteří mají shodně 18 kanadských bodů.
Vancouver Canucks
Kosatky si v dosavadním průběhu soutěže nevedly vůbec špatně a po dvaceti zápasech jsou se ziskem 27 bodů na čtvrté příčce Západní konference.
V posledních pěti zápasech navíc domácí dokázali čtyřikrát bodovat a získali 7 z 10 možných bodů. Naposledy se představili na domácím ledě a prohráli s Anaheimem 3:4 po samostatných nájezdech.
Nejproduktivnějším hráčem Vancouveru je Henrik Sedin, který má sice dvacet kanadských bodů stejně jako jeho dvojče Daniel, ale vstřelil o branku více a proto je v tabulce produktivity o místo výše.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém se utkají týmy Vancouver Canucks a Chicago Blackhawks. Utkání začíná v 04:00.