1. Frederik ANDERSEN (ANA) 32 zák., 2 góly, 94,1%
Jiří HUDLER (CGY) 1+0 3 střely, čas na ledě 21:16
Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+0 2 střely, čas na ledě 12:53

Calgary Flames: 34

3. třetina:

Anaheim Ducks: 8

Calgary Flames: 8
Anaheim nakonec uhájil své vedení až do konce, nakonec ještě vteřinu po konečném hvizdu dokázal Getzlaf dopravit puk do prázdné branky, ale gól neplatil. Hosté doslova promrhali čtyřicet minut a znovu předvedli, že ve třetí třetině jsou letos nejlepším týmem celé NHL, ovšem na zvrat to již nestačilo a z Anaheimu tak odjíždějí s prázdnou.
60:00
59:42
Velmi důležité buly ve středovém kruhu vyhráli domácí.
Oddechový čas pro domácí.
59:35
Calgary právě vstřelilo branku!
Nakonec se přece jenom hosté prosazují, střelu Giordana z pravé strany, od modré, před brankou Anaheimu lehce tečuje JIŘÍ HUDLER a puk končí v síti. Asistence: Mark Giordano a T.J. Brodie.
59:10
Probíhá již poslední minuta třetí třetiny, střelu Giordana Andersen vyráží.
Oddechový čas pro hosty.
58:57
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
58:50
Hudler odvedl skvělou v práci v rohu třetinu Ducks, kde vybojoval puk.
58:28
Střela Giordana z levé strany zblokována, puk poté opouští třetinu Ducks.
58:04
Beleskey netrefil ze středního pásma prázdnou branku, hosté tak stále mají šanci.
57:47
A v tuto chvíli hrají hosté opět v šesti, branka Calgary prázdná.
57:19
Domácí zahrozili, Hiller vyráží střelu z levé strany.
56:49
Johnny Gaudreau sice dokázal na brankovišti dopravit puk do branky, ale bylo tam kopnutí nohou a rozhodčí tak správně, po komunikaci s videocentrem, gól neuznali.
56:30
Hiller míří na střídačku, hosté to zkouší v šesti!
56:18
Tentokrát je pískáno zakázané uvolnění Anaheimu, hra se tak stěhuje před Andersena.
56:06
Ofsajd Flames na útočné modré.
55:20
55:15
Andersen nyní i v sedě dokázal zabránit ve skórování Monahanovi.
54:48
Střelu Ferlanda z pravé strany Andersen chytá, z toho nic nebude, vhazování po levici domácího gólmana.
54:35
Možná nyní, Calgary v útočném pásmu.
54:16
Minuta z přesilové hry uběhla a hosté ještě neohrozili branku Ducks.
53:20
A opět se vylučuje, tentokrát pouze na domácí straně, Patrick Maroon dostává dvouminutový trest za sekání.
52:56
Hra se přestěhuje před Andersena, zakázané uvolnění Ducks.
52:37
Oba týmy v plném počtu, ofsajd hostů na útočné modré čáře, vhazování ve středním pásmu.
52:15
A Giordano to nyní zkouší z mezikruží, Andersen vyráží.
51:02
A Flames potvrzují svou vedoucí pozici nejlépe skórujícího týmu třetích třetiny, T.J. BRODIE se prosazuje střelou od modré a hosté prohrávají již "pouze" o dva góly. Asistence: Sean Monahan a Curtis Glencross.
50:37
Opět se vylučuje na obou stranách, na té domácí Perry, za hosty pak Baertschi.
50:18
Probíhá poslední desetiminutovka třetí třetiny a zdá se, že Calgary přebírá aktivitu.
49:35
Oba týmy již hrají v plném počtu, hosté v útočném pásmu.
48:28
Russell si poradil na levé straně s bránícím Perrym, kterého elegantně obešel, ale to zakončení již tak povedené nebylo.
48:08
Hosté zkouší něco vymyslet, jsou v útočném pásmu.
47:21
Ano, také Silfverberg zamířil na trestnou lavici a bude se tedy hrát ve čtyřech na obou stranách.
47:21
A bude se vylučovat, TJ Brodie dostává za sekání dvouminutový trest. Trest však svítí i domácích, konkrétně u Silfverberga.
47:10
Hosté nyní opět čelili náporu domácích, Silfverberg donutil povedenou střelou z pravé strany k zákroku Hillera, ten vyráží.
45:33
Defenziva Flames opět nechává dost prostoru soupeři na zakončení, nyní to zkouší Patrick Maroon bekhendem z mezikruží, Hiller chytá.
44:56
Calgary Flames jsou nejlépe skórujícím týmem z celé NHL ve třetí třetině, na svém kontě mají již třicet gólů, vylepší si dnes tuto statistiku?
44:37
Puk na střídačce Anaheimu, hra přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.
43:55
Až nyní se hosté dostávají do útočného pásma, ale je to pouze o soubojích u mantinelu, odkud se těžko dávají góly.
43:36
Ale elitní formace Anaheimu nenechává soupeře přejít přes střední pásmo.
43:15
Russell čeká na dostřídání za vlastní brankou.
42:09
Ducks stále v útočném pásmu, střelu Beleskeyho Hiller vytěsnil nad branku.
41:29
Třetí třetina začíná tak, jako skončila ta druhá, tedy náporem Anaheimu.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:59 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Anaheim Ducks: 12

Calgary Flames: 14
Ve druhé třetině ještě navýšili domácí své vedení a jen dokazují, že dnes mají na ledě převahu. Hosté jim to navíc sami svými neuvěřitelnými chybami umožňují, hlavně v defenzivě působí hráči Calgary hodně rozpačitě a možná je ještě příznivé, že Flames prohrávají "jen" o tři góly...
40:00
39:44
Anaheim právě vstřelil branku!
Engelland absolutně nezvládl souboj s KYLE PALMIERIM za brankou Flames, odkud se domácí útočník dokázal dostat před branku a bekhendem "procedil" puk do branky. Asistence: Rene Bourque a Devante Smith-Pelly.
39:13
Střelu Jiřího Hudlera z pravé strany Andersen vyráží do rohu, hrají domácí.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:31
Nicméně hosté ani nevystřelili, puk ve středním pásmu.
38:08
Pas na Boumu, který dokázal ustát souboj u mantinelu a získal útočné pásmo pro Calgary.
37:47
Před Baertschim zasahuje Andersen, domácí jsou dnes v defenzivě výteční.
36:39
Střela Widemana, z pravé strany, od modré, žádný problém pro Andersena.
36:15
Počet střel na branku: 20 : 24.
35:44
Icing Anaheimu, vhazování po levici Andersena.
35:15
Ducks se dostávají s pukem z vlastní třetiny, Palmieri zaváží do útočného pásma.
34:39
Ofsajd Anaheimu na útočné modré, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
34:07
Hosté těžko přechází přes střední pásmo a pokud se již dostanou za modrou čáru, v podstatě jen odevzdávají puky.
33:13
Silfverberg spěchá za pukem do útočného pásma, ale hrají hosté.
31:52
Perry doráží na Hillera z pravé strany, ale gólman Flames má puk kdesi pod sebou.
31:32
Vhazování po levici Andersena vyhrávají hosté, ale ti se musí následně bleskově vracet do vlastní třetiny.
30:30
Ofsajd Calgary na útočné modré, hra přerušena.
30:08
30:03
A pět vteřin před koncem přesilové hry zasahuje Andersen proti střele Widemana, hra přerušena.
29:50
Opět míří puk ze třetiny Ducks.
29:24
Getzlaf padl do přihrávky, zachytil puk a následně i vyhodil ze třetiny, unavená bránící čtveřice Anaheimu tak může prostřídat.
28:57
Flames zůstávají v útočném pásmu.
28:40
Glencross s Hudlerem se zkouší prosadit z pravé strany, ale tam si Andersen svou tyčku pohlídal.
28:08
Josh Manson za hraní vysokou holí dostává dvouminutový trest a je tu další přesilová hra Flames.
27:48
Šmíd nachází na levé straně Gaudreaua, který se z levé strany dostává do zakončení, ale Andersen vyráží.
27:15
Silfverberg udržel puk za brankou Calgary do té doby, než mu spoluhráči dostřídali.
26:42
Anaheim v útočném pásmu, střela Keslera od modré míří na branku, Hiller vyráží.
25:54
Icing Calgary, vhazování po pravici Hillera.
25:04
Neskutečná ledabylost obránců Flames, kteří nedokázali odehrát vyražený puk před vlastní brankou, do něhož tak pohotově "píchl" COREY PERRY a poslal ho do branky, Hiller se již nestihl přemístit a zasáhnout. Asistence: Matt Beleskey a Francois Beauchemin.
24:39
24:30
Devět vteřin před koncem přesilové hry Flames je hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.
24:10
Calgary v útočném pásmu, ale po nepřesném pasu Russella dokázali domácí odehrát puk ze třetiny.
23:25
Tak alespoň střela Brodieho od modré, kterou Andersen lapil.
23:15
Zatím velmi dobrá hra Ducks nedovoluje Calgary dostat se do útočného pásma.
22:48
Puk míří ze třetiny Anaheimu, po vyhraném vhazování.
22:39
Mat Clark vyloučen za podražení Granlunda, přesilová hra Flames.
21:50
Flames v útočném pásmu, Monahan zkouší vyzrát na Andersena z levé strany, ale gólman Ducks si s jeho střelou dokázal poradit.
21:34
Andersen chytá střelu Brodieho z levé strany a raději přerušuje hru.
21:16
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:03 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Anaheim Ducks: 9

Calgary Flames: 12
První třetina končí vítězstvím Anaheimu, který skóroval v 5. minutě zásluhou Beleskeyho. Od té doby branka již nepadla, domácí měli v úvodu zápasu zřetelnou převahu, ale z ní nevytěžili více, než jeden gól.
20:00
19:36
Jiří Hudler se dostává ke střele z pravé strany, ale Andersen vyráží.
19:14
Devante Smith-Pelly fauluje a za bránění ve hře půjde na dvě minuty na trestnou lavici, první přesilová hra v zápase pro Flames.
19:00
Poslední minuta první třetiny, hosté mají puk na svých hokejkách.
18:10
Nahozený puk za branku Calgary, oba týmy ale střídají.
17:22
Šmíd nahazuje puk před branku, ke střele se poté z mezikruží dostává pohotový Baertschi, puk však končí v lapačce Andersena.
16:46
Andersen svírá puk ve své lapačce a raději přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.
16:30
Smith-Pelly výtečný při obranné práci, dokázal v obležení hráčů Flames rozehrát.
15:48
Hudler spěchá za nahozeným pukem do útočného pásma, ale je přidržen u mantinelu.
15:00
Poslední pětiminutovka první třetiny, která zatím svou úrovní zaostává za kvalitou obou týmů a možné úrovně předváděné hry.
14:28
Ryan Kesler (ANA) a Kris Russell (CGY) se nyní postarali o boxerskou vložku, diváci si zabouřili.
14:19
Střelu Kesslera z pravé strany Hiller vyráží.
13:49
Vhazování po levici Hillera, úspěšnější domácí, kteří tak získávají útočné pásmo, ale jen na okamžik.
13:36
Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez šancí, oba týmy bruslí ze strany na stranu, bez ohrožení jedné či druhé branky.
12:25
Na druhé straně musí zasahovat Andersen, Johnny Gaudreau si sjel z levého křídla před branku a dokázal zakončit.
11:27
Střela Getzlafa byla zblokována, Hiller nemusel zasahovat.
11:01
Puk se ocitá na střídačce Flames, hra přerušena, komerční přestávka.
10:42
Flames opět pouze vyhazují puk ze své třetiny, tlak domácích je patrný.
09:50
Hra přerušena, vhazování ve třetině Flames, po pravici Hillera.
08:42
A znovu musí Andersen zasahovat, tentokrát před dotírajícím Granlundem.
08:29
Na druhé straně pálí Ladislav Šmíd od modré, Andersen vyráží.
07:20
Ale to by se muselo Caglary vymanit z vlastní třetiny, Beleskey střlí z mezikruží a trefuje brankovou konstrukci!
06:53
Vhazování ve střední třetině, úspěšnější hosté, kteří tak mohou zaútočit.
06:08
Nyní směřuje puk za branku Flames, hosté bleskově rozehráli.
05:12
Hosté v útočném pásmu, vůbec poprvé v tomto utkání.
04:37
Mat Clark přihrává z levého rohu před branku, kde si puk bruslí sráží bránící Russell do branky, gól připsán MATTU BELESKEYMU. Asistence: Mat Clark.
03:59
Anaheim má zřetelnou převahu v úvodu zápasu, hosté se nyní osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
03:23
A nyní musí zasahovat proti střele z mezikruží, hra přerušena.
03:15
Jonas Hiller se zapojil do rozehrávky za vlastní brankou.
02:52
Hrozil brejk Baertschiho, který nakonec neuspěl proti dvojici bránících hráčů Anaheimu.
01:30
Vhazování po levici Hillera, úspěšnější domácí.
00:29
Engelland se probíjel do zakončení a z levé strany se mu také povedlo, ovšem branku Anaheim netrefuje.
00:01

Anaheim Ducks: Andersen (LaBarbera) – Vatanen, Beauchemin, Fowler, Manson, Lindholm, Clark – Beleskey, Getzlaf, Perry – Maroon, Kesler, Palmieri – Silfverberg, Thompson, Cogliano – Bourque, Rakell, Smith-Pelly

Calgary Flames: Hiller (Rämö) – Giordano, Brodie, Russell, Wideman, Šmíd, Engelland – Glencross, Monahan, Bouma – Gaudreau, Granlund, Hudler – Ferland, Jooris, Byron – Bollig, Knight, Baertschi.
Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Anaheim Ducks přivítá na svém ledě Calgary Flames.
ANAHEIM DUCKS
________________________________________

Anaheim vládne Západní konferenci, kde má na prvním místě dvoubodový náskok před St. Louis, které má ale o zápas méně. V pořadí celé ligy jsou Kačeři druzí za vedoucím Montrealem, ale právě třeba "až" deváté Calgary ztrácí pouze tři body! Anaheim se snaží o restart, kdy po výtečném úvodu přišla krize začátkem listopadu a šest porážek ze sedmi zápasů! Na takovou bilanci nejsou příznivci Ducks zvyklí a hráči tak mají co napravovat!

Nejproduktivnějším hráčem Ducks je Ryan GETZLAF, který nasbíral devatenáct bodů za šest gólů a čtrnáct přihrávek, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená osmadvacáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Anaheimu je Sami VATANEN, který má na svém kontě osmnáct bodů za pět gólů a třináct asistencí, aktuálně mu patří osmatřicáté místo v bodování NHL.
                        CALGARY FLAMES

Pro Calgary je dnešní souboj prvním venkovním zápasem po pětizápasové domácí sérii, kterou Flames zvládli na výbornou, když čtyřikrát vyhráli a pouze jednou, navíc těsně, prohráli – s Chicagem 3:4! v řadě a předchozí tři dokázaly Plameny vyhrát! Z jedenácti posledních zápasů tak hned osm vyhráli a i díky této skvělé bilanci se ze spodních pater Západní konference dokázali probojovat až na aktuálně páté místo! V Pacifické divizi jsou za nimi i obhájci titulu z Los Angeles nebo San Jose. Na vedoucí tým nejen Pacifické divize, ale i celé Západní konference, a právě dnešního soupeře Anaheim, ztrácí Calgary tři body.

Nejproduktivnějším hráčem Flames je Mark GIORDANO, který nasbíral třiadvacet bodů za šest gólů a sedmnáct přihrávek, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená jedenácté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Calgary je Jiří HUDLER, který má na svém kontě sedmnáct bodů za sedm gólů a deset přihrávek, aktuálně mu patří osmačtyřicáté místo v bodování NHL.