To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Československá stopa v dnešním zápase:

Radim VRBATA (VAN) – 0+1, 4 střely, čas na ledě 17:10
Hvězdy utkání:
1. Ryan MILLER (VAN) – 31 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%

Největší čas na ledě: Wisniewski 22:54 – Edler 22:43

Branky a nahrávky: 36. Higgins (Bonino, Sbisa), 41. H. Sedin (Vrbata, D. Sedin), 52. Matthias (Richardson, Weber), 55. Richardson (Bonino), 58. Burrows (Higgins, Bonino). Diváci: 14121. Rozhodčí: St. Pierre, Kozari – Cameron, Cherrey.
Dnešní utkání, i když se to s konečným výsledkem výrazně odporuje, nabídl vyrovnanou partii, ve které jsme dlouhou dobu čekali na gól. Celkově dnešní zápas ani nepřinesl velkou porci šancí.

Skóre otevřel až ve 36. minutě překvapivou střelou z velkého úhlu Chris Higgins. Divy se začaly dít až ve třetí periodě, kterou Vancouver ovládl v poměru 4:0! Hned na začátku třetí části hry Vrbata perfektně přihrál na Henrika Sedina, který měl už snadnou práci.

Další branky pak padaly až v závěru zápasu. V 52. minutě proměnil svůj samostatný únik Shawn Matthias až v branku. Chvíli na to se prosadil také Brad Richardson střelou do prázdné branky, jelikož Blue Jackets zkusili velmi brzy riskantní hru bez brankáře.

Na konečných 5:0 pak upravil skóre v 58. minutě Alexandre Burrows. Vancouver tak vystřídal Anaheim na prvním místě Západní konference, Columbus se naopak propadl na úplné dno celé NHL.
60:00
59:35
Ryan Johansen pálil z mezikruží nad branku, Miller už zřejmě uhájí čisté konto.
59:13
Vrbatova střela z pravé strany byla sražena za branku, domácí ještě rychle míří s pukem dopředu.
58:40
Nyní už se zápas opravdu jen dohrává, Skilleho střela mířila hodně mimo tři tyče.
58:03
Z celkem vyrovnaného klání a velmi opatrného hokeje se ve třetí třetině nakonec vytvořil slušný debakl domácího celku.
57:26
Vancouver právě vstřelil branku! Hosté přidávají další branku! Po rychlém útoku Higgins lehce posunul puk před branku, odkud ALEXANDRE BURROWS vypálil přesnou ránu mezi Bobrovského betony! Asistence: Chris Higgins a Nick Bonino.
57:10
Po icingu Canucks se bude vhazovat před Millerovou brankou.
56:30
Po Bieksově uklouznutí se dostali Gibbons s Anisimovem do přečíslení dva na jednoho, špatná přihrávka prvně jmenovaného ale absolutně znehodnotila celou akci.
55:47
Hosté už se nikam ani neženou, hráči Columbusu se přeci jen ještě snaží vstřelit alespoň čestný gól a alespoň trochu tak potěšit své fanoušky v Nationwide Areně.
55:15
Nyní je už stoprocentně o dnešním vítězi rozhodnuto, zápas se zřejmě už jen dohraje.
54:38
Vancouver právě vstřelil branku!
Domácí se velmi brzy pokusili o odvolání brankáře a tento risk se jim nevyvedl. Ihned po vhazování se hosté dostali dopředu a BRAD RICHARDSON v klidu zamířil do odkryté branky! Asistence: Nick Bonino.
54:20
Hosté si hlídají tříbrankový náskok, který v posledních 5 minutách snad už ani nejde ztratit.
53:42
Rozhodčí nyní odpustili domácím hráčům odpískání zakázaného uvolnění, hra tak plyne dál bez přerušení.
53:07
Daniel Sedin zavezl kotouč do útočného pásma, po rychlé kombinaci elitního útoku se pak dostal ke střele jeho bratr Henrik, Bobrovskij ale v klidu puk vyrazil.
52:15
Jannik Hansen opět zkoušel Bobrovského pozornost, jeho bekhendové střele ale scházela razance.
51:49
Dovolím si tvrdit, že je rozhodnuto! SHAWN MATTHIAS si najel za celou domácí obranu, dostal ideální přihrávku do jízdy, lehce zamíchal s pukem a poté jej poslal přesně mezi Bobrovského ruku a tělo! Asistence: Brad Richardson a Yannick Weber.
51:23
Johansen nyní získal puk na útočné modré čáře, Foligno pak rychlou přihrávkou našel Gibbonse, který byl ale tvrdě a čistě sražen k ledu.
50:51
Nick Foligno se ocitl v další dobré příležitosti, z mezikruží ale střelou zápěstím pouze zaměstnal Millerovu lapačku!
50:31
V krátkém sledu se podruhé posunula hostující branka, která bude muset být lépe upevněna do svého postavení, čemuž prospěje i reklamní přestávka.
49:50
Domácí hráči se nyní usadili v útočném pásmu, Ryan Miller ale ve třetí třetině je prakticky bez práce.
49:12
Právě skončená přesilovka se Vancouveru vůbec nepovedla, Johnson je zpátky na ledě.
48:26
Nick Foligno se řítil v oslabení téměř sám na branku, skvělým obranným zákrokem se ale prezentoval Kevin Bieksa, který zmařil nejlepšímu střelci Blue Jackets zakončení.
47:55
Bratři Sedinové s Radimem Vrbatou nyní ztratili puk v útočném pásmu, hra v početní výhodě elitní lajně Vancouveru moc nevyšla, a tak mizí na střídačku.
47:12
Přesilová hra pro Vancouver, za nedovolené bránění je vyloučen Jack Johnson.
46:50
Wisniewskiho další ránu pro změnu nezastavil ani Miller, ani další hráč Canucks, ale vlastní spoluhráč Anisimov.
46:04
Jack Skille se při přechodu do útočného pásma dostal opět do postavení mimo hru.
45:38
Edler se vrací na ledovou plochu, hosté hrají v plném počtu.
45:17
Z pohledu domácích je to až překombinované. Johansen s Wisniewskim měli tolik příležitostí na střelu, ke které se odhodlal nakonec až Jack Johnson, Miller jeho pokus v pohodě pokryl.
44:36
Foligno si nyní vůbec nevšiml svého spoluhráče, který se potuloval po útočném pásmu – postavení mimo hru v podání Columbusu.
44:10
Hráči Columbusu jsou dnes ale hodně bezškodní, ani v přesilové hře nedokáží vymyslet nějakou kloudnou akci.
43:38
Přesilová hra pro Columbus, za nedovolené bránění je vyloučen Alexander Edler.
43:25
Miller vyrazil střelu Erixona od modré čáry do bezpečí.
42:48
Canucks ale špatně rozehráli a puk končí až na zakázaném uvolnění.
42:25
Domácí hráči se v útočném pásmu s pukem na hokejkách dlouho neohřáli, Sbisa nyní uklidňuje hru za vlastní brankou.
41:43
Gibbonsova střela končí sražena v ochranné síti, vhazovat se bude po Millerově pravici.
41:27
Puk se na malou chvíli ocitl na střídačce Blue Jackets, vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:01
Zakázané uvolnění domácích.
40:48
Hosté využívají dobrého vstupu do třetí třetiny a ujímají se dvoubrankového vedení! Daniel Sedin přenechal kotouč pro Radima Vrbatu, který zpoza branky poslal výbornou přihrávku zpátky na přední tyč, kterou kromě zakončujícího HENRIKA SEDINA asi nikdo jiný nečekal, Bobrovskij stál u druhé tyče. Asistence: Radim Vrbata a Daniel Sedin.
40:26
Vrbata přiklepl kotouč na modrou čáru pro Taneva, jehož střelu vyráží Bobrovskij do rohu.

Největší čas na ledě: Wisniewski 14:53 – Edler 16:04
Druhá třetina toho stejně jako první část hry příliš nepřinesla, alespoň jednou se ale už měnilo skóre, když se ve 36. minutě střelou z velkého úhlu prosadil Chris Higgins.

Vancouver hraje v pohodě, v brance odvádí skvělou práci Ryan Miller. Canucks tak vedou na ledě Columbusu po čtyřiceti minutách hry 1:0.
40:00
39:26
V dnešním zápase je hodně znát postavení obou týmů v tabulce a pohoda, respektive nepohoda jednoho a druhého týmu.
38:50
Domácí hráči si ze slušného tlaku v útočném pásmu nedonesli nic.
38:17
Jordan Leopold se objevil ve slušné příležitosti, z mezikruží ale pouze vyprášil Millerovu vyrážečku.
37:59
Další Vrbatova střela sražena do rohu kluziště.
37:36
Radim Vrbata zkoušel štěstí bekhendovou střelou, Bobrovskij je tentokrát připraven.
36:54
Po Tanevově střele se k dorážce dostal Bo Horvat, který si položil Bobrovského, poté ale nedokázal dostat puk přes jeho beton do branky!
36:00
Po inkasované brance se domácí logicky více tlačí dopředu, Miller ale zatím může být v klidu, žádná střela na jeho branku neletěla.
35:25
Přes 35 minut zápasu čekáme na branku, aby pak udělal Bobrovskij takovou minelu, jakou nyní předvedl! CHRIS HIGGINS si vyměnil puk s Boninem a poté téměř z nulového úhlu vyzkoušel pozornost domácího brankáře, kterého nachytal na švestkách, puk mezi tělem domácího brankáře a tyčkou propadl až do branky! Asistence: Nick Bonino a Luca Sbisa.
35:16
Radim Vrbata se po dlouhé přihrávce dostal do ofsajdového postavení.
34:49
Zakázané uvolnění Blue Jackets po delší době přesune hru před branku Sergeje Bobrovského.
34:34
Jannik Hansen dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, jeho střela zápěstím ale mířila nad branku.
34:01
Miller nyní ani nevěděl, jak zastavil střelu Savarda z levé strany.
33:42
Bieksa se vrací z trestné lavice, Vancouver hraje v plném počtu.
33:10
Bratři Sedinové nyní v oslabení skvělou prací našetřili několik cenných vteřin pro svůj tým.
32:37
Další ránu Wisniewskiho od modré čáry před Millerem srazil Stanton, hostující brankář si pak ve skrumáži těl před brankou našel puk a pokryl jej.
32:03
Jack Johnson pálil po dobré kombinaci domácích, Miller vyráží do bezpečí.
31:42
Columbus si zahraje přesilovou hru, za hru vysokou holí je vyloučen Kevin Bieksa.
31:30
Při dalším přechodu do útočného pásma se hostující hráči dostali do ofsajdu.
31:19
Bobrovskij si nyní musel poradit se střelou Nicka Bonina po otočce.
30:51
Po Wisniewskiho ráně od modré čáry měl nyní Miller menší problémy, které ale společně se svými spoluhráči zvládl.
30:03
Johansen si nedokázal zpracovat přihrávku od Foligna a domácí tak velmi snadno přichází o útočné pásmo.
29:28
Bieksova střela sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před brankou Columbusu.
28:42
Opatrný hokej zatím pokračuje i ve druhé třetině. Nejen, že jsme dnes ještě neviděli ani branku, zatím jsme neviděli ani pořádnou šanci.
27:50
Hraje se dlouho bez přerušení, Miller betonem vyráží střelu Calverta.
27:19
Daniel Sedin v útočném pásmu pouze odevzdal kotouč domácím, kteří zakládají nový postupný útok.
26:30
Úsměvná návštěva Dorsetta na soupeřově střídačce trochu otupěla dění na ledě, mezitím Anisimov střílel do připraveného Millera.
25:59
Dorsettovi se nyní moc nepovedl jeden z jeho hitů a sám se nakonec ocitl na střídačce Columbusu.
25:06
Brad Richardson si sjel na přihrávku do předbrankového prostoru, odkud ale zamířil mimo tři tyče.
24:14
Puk vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:29
Folignova střela byla hodně nepřesná, na druhé straně se individuálně neprosadil Daniel Sedin.
22:55
Daniel Sedin se dostal k nebezpečné střele z mezikruží, Bobrovskij opět připraven.
22:28
Derek Dorsett pálil od levého mantinelu hodně přesně, hráči Vancouveru se ale usazují v útočném pásmu.
21:40
Miller se vytasil s dalším skvělým zákrokem proti střele Skilleho.
21:07
Burrows obloučkem vyslal do útočného pásma na zteč Higginse, ten proti přesile ale neměl šanci na úspěch.
20:24
Ryan Johansen schoval svou střelu přes několik hráčů, Miller si ale našel místo na výhled a střelu nejproduktivnějšího hráče Columbusu v letošní sezóně pokryl.

Největší čas na ledě: Prout 7:12 – Edler 8:51
První třetina nabídla velmi opatrný hokej z obou stran. K vidění nebylo v podstatě ani moc větších šancí na jedné či druhé straně. Mírně aktivnějším týmem byli v prvních dvaceti minutách zřejmě Canucks, který si připsal i více střel. Po první části hry každopádně hraje Columbus s Vancouver bez branek.
20:00
19:51
Henrik Sedin špatně přihrál a Matt Calvert se mohl řítit do zajímavé šance, kterou mu nakonec zmařil lehkým vypíchnutím puku Radim Vrbata.
19:03
Tvrdá rána Wisniewskiho končí vysoko nad, domácí se ale usazují v útočném pásmu.
18:47
Bobrovskij opět drží puk ve své lapačce, další vhazování před jeho brankou.
17:53
Kevin Bieksa z vlastní poloviny kluziště nahodil puk až na Bobrovského, který byl nakonec nucen podržet kotouč ve své lapačce, vhazovat se tak bude v obranném pásmu Blue Jackets.
17:17
Miller neměl příliš potíží se střelou Johnsona od modré čáry.
16:55
Dnešní klání by nutně potřebovalo vstřelenou branku, hraje se opravdu hodně opatrně z obou stran.
16:06
Ryan Miller si připisuje velmi důležitý zákrok proti dobré střele Jacka Skilleho z levé strany.
15:34
Rána Stantona se mezi tři tyče nevešla, poté se ale do slušné šance dostal Dorsett, který z otočky Bobrovského nepřekonal. Nepovedlo se to ani Hansenovi, který dorážel z mezikruží.
15:06
Tanevovi už utekl kotouč do středního pásma, odpískáno postavení mimo hru hostů.
14:36
Po ztrátě se k rychlé střele dostal Radim Vrbata, Bobrovskij raději podrží kotouč ve své lapačce, vhazovat se bude před jeho brankou.
14:15
Miller musí likvidovat další střelu Scotta Hartnella, Columbus si nyní vytvořil velmi slušný tlak.
13:54
Foligno nechal puk za sebou, Savard mu ale rychle přispěchal na pomoc, jeho střela z úhlu ale byla velmi špatná.
13:18
Wennberg skvěle zblokoval střelu Taneva, Vancouver ale zůstává u puku v útočném pásmu.
12:53
V útoku jsou opět hosté, dnešní zápas zatím přináší velmi opatrnou partii.
12:12
Bieksa nyní špatně rozehrál a puk v útočné třetině získává Arťom Anisimov.
11:21
Derek Dorsett se přiřítil do útočné třetiny jako tank, puk ale opět získávají hráči Blue Jackets.
10:48
Ze souboje u mantinelu nakonec vyšli jako vítězové domácí hráči, Folignova přihrávka na Savarda ale nebyla úspěšná.
10:04
Luca Sbisa nezpracoval přihrávku od Daniela Sedina, puk jen lehce tečoval až na tribunu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
09:46
Na druhé straně má práci také Bobrovskij, který v naprostém klidu sbírá nahození Kevina Bieksy od modré čáry.
09:22
Wisniewski dvakrát pálil od modré čáry, obě rány ale ještě před Millerem zablokovali obránci Canucks.
08:47
Bieksa lehce zaváhal před vlastní brankou, Hartnell ho obral o kotouč, jeho následnou střelu ale s ladností lapil Ryan Miller.
08:20
Další zakázané uvolnění na straně Columbusu.
07:35
Hostům se teď dvakrát po sobě nepovedl přechod do útočného pásma, vždy se jejich akce zadrhla už na modré čáře.
06:57
Weberovi přeskočil puk hokejku a hosté tak ztrácejí útočné pásmo.
06:21
Jordan Leopold špatně rozehrál, icing domácích opět vrátí hru před branku Sergeje Bobrovského.
05:39
Početní výhoda Blue Jackets je rovněž u konce, Bieksa je na ledě.
05:16
Hartnell se vrací na led, domácí hrají v plném počtu a začínají tak krátkou přesilovou hru.
04:40
Daniel Sedin pálil z levé strany nepřesně, společně se svým bratrem se ale dokázali usadit v útočném pásmu.
04:19
Při hře ve čtyřech na obou stranách jsou zatím aktivnější domácí hráči, Miller nyní musel pokrýt kotouč před dorážejícím Jennerem.
03:58
Ryan Johansen se s pomocí štěstěny nakonec dostal s pukem až před Millera, bekhendovou střelou ale amerického brankáře hájící branku Canucks nepřelstil.
03:39
Síly na ledě se ovšem vyrovnají, za nedovolené bránění míří na trestnou lavici také Kevin Bieksa.
03:16
Vancouver si zahraje první přesilovou hru v dnešním zápase, za vražení na hrazení je vyloučen Scott Hartnell.
03:07
Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude před brankou Columbusu.
02:35
Cam Atkinson střílel nebezpečně z levé strany, Miller si ale s jeho pokusem poradil.
01:39
Blue Jackets se při svém prvním útoku v útočném pásmu příliš nezdrželi, znovu hrají hosté.
01:06
Bobrovskij likviduje další střelu, tentokrát od modré čáry nahazoval Chris Tanev.
00:44
Po chybě v rozehrávce domácích se ke střele z mezikruží dostal Radim Vrbata, Bobrovskij jeho střelu vyrazil, Henrik Sedin se už k dorážce nedostal.
00:09
Bobrovskij má hned v úvodu zápasu práci, když musí likvidovat střelecký pokus Alexandera Edlera.
00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Prout, Leopold, Savard, Erixon, Wisniewski – Hartnell, Johansen, Foligno – Calvert, Jenner, Atkinson – Gibbons, Anisimov, Skille – Tropp, Wennberg, Boll. Trenér: Todd Richards.

Vancouver Canucks: Miller (Lack) – Edler, Tanev, Sbisa, Bieksa, Stanton, Weber – D. Sedin, H. Sedin (C), Vrbata – Higgins, Bonino, Burrows – Matthias, Richardson, Vey – Dorsett, Horvat, Hansen. Trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: St. Pierre, Kozari – Cameron, Cherrey.
Československá stopa v dnešním utkání:

Marko DAŇO (CBJ) – 8 zápasů, 2 body (1+1)

Radim VRBATA (VAN) – 20 zápasů, 17 bodů (10+7)
VANCOUVER CANUCKS

Poslední 3 zápasy:
VANCOUVER – New Jersey 2:0
VANCOUVER – Chicago 4:1
VANCOUVER – Anaheim 3:4 po náj.

Nejproduktivnější hráč: Henrik Sedin – 21 bodů (5+16)
Nejlepší střelec: Radim Vrbata – 10 gólů
Nejproduktivnější obránce: Alexander Edler – 8 bodů (3+5)
Brankářská jednička: Ryan Miller – 17 zápasů, 14 výher, úspěšnost zásahů 90,8%, průměr obdržených branek na zápas 2,47
COLUMBUS BLUE JEACKETS

COLUMBUS – Winnipeg 2:4
Philadelphia – COLUMBUS 4:2
COLUMBUS – Boston 3:4 po náj.

Nejproduktivnější hráč: Ryan Johansen – 24 bodů (8+16)
Nejlepší střelec: Nick Foligno – 10 gólů
Nejproduktivnější obránce: James Wisniewski – 10 bodů (2+8)
Brankářská jednička: Sergej Bobrovskij – 13 zápasů, 5 výher, úspěšnost zásahů 91,1%, průměr obdržených branek na zápas 2,95
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky nejlepšího hokeje, který již po několik let představuje zámořská NHL. Ta nedávno odstartovala svůj 98. ročník, dnes je na programu hned několik zápasů, v jednom z nich budeme sledovat souboj mezi Columbus Blue Jackets a Vancouver Canucks, zápas začíná v 1:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.