Do dnešního utkání nezasáhl nikdo z Čechů a Slováků.

Edmonton Oilers: 16

prodloužení:

St. Louis Blues: 4

Edmonton Oilers: 1
Dnešní utkání tak končí vítězstvím favorizovaného St. Louis, které se ale ke dvěma bodům muselo protrápit. Edmonton dnes podal, až na první třetinu, sympatický výkon, který nakonec stačil alespoň k zisku jednoho bodu. Nutno dodat, že Olejáře velmi vydatně podržel fantasticky chytající Ben Scrivens, který některé hráče Blues přiváděl doslova k šílenství svými skvělými zákroky.
64:20
St. Louis právě vstřelilo branku!
Samostatné nájezdy ale nepřipustil VLADIMIR TARASENKO, který využil chyby hostů v rozehrávce, Justin Schultz ztratil puk ve středním pásmu, Tarasenko si najel do útočného pásma, kde ještě udělal kličku obránci a přesnou střelou překonává Scrivense. Asistence: Jori Lehterä a Alex Pietrangelo.
64:00
Poslední minuta prodloužení, pomalu, ale jistě, se blíží samostatné nájezdy.
63:49
63:45
A následně vychytal i Paula Stastnyho, fantastický výkon Bena Scrivense v dnešním utkání!
63:36
Jaden Schwartz pálí na branku Oilers, Scrivens vyráží.
63:05
Puk míří za branku St. Louis, bránící trojice hostů odchází střídat.
62:49
Minuta uplynula a domácí si nevytvořili ani jednu šanci, hosté se úspěšně brání.
62:05
Domácí v přesilovkovém rozestavení, střelu Tarasenka blokuje bránící Ference.
61:49
Ale pozor, na trestnou lavici zamířil Fayne, to znamená, že hosté se budou bránit ve třech!
61:02
Vhazování po pravici Scrivense, hosté úspěšnější.
60:35
Domácí v útočném pásmu, nakonec však získává puk Justin Schultz.
60:01
Začalo prodloužení.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 3. třetina:

St. Louis Blues: 13

Edmonton Oilers: 3
Po šedesáti minutách se o vítězi nerozhodlo, na řadu tak přichází prodloužení.
58:22
Čím dál zřejmější je, že se dnes oba týmy podělí o body, utkání směřuje minimálně do prodloužení.
57:16
Nugent-Hopkins se zjevil před branou Blues, ale puk se mu "zamotal" mezi nohama a nedokázal vystřelit.
56:40
Jakupov ztrácí puk ve středním pásmu a domácí mohou zaútočit.
56:15
55:56
Ještě zhruba dvacet vteřin se budou hosté bránit ve vlastním oslabení.
55:25
Závar před Scrivensem, byl tam Tarasenko, který střílel i dorážející Oshie, ani jeden však nedokázali gólmana Oilers překonat.
55:02
Puk míří za branku St. Louis, hosté mohou prostřídat.
54:15
A bude se vylučovat, na trestnou lavici zamíří Oscar Klefbom za vyhození puku do hlediště. Přesilová hra St. Louis.
54:02
Puk "utíká" domácím z útočného pásma, hosté budou moci prostřídat.
53:09
Zakázané uvolnění Edmontonu, hra se stěhuje před Scrivense.
52:25
ALEX PIETRANGELO vyrovnává poté, co se na levé straně dokázal dostat u branky Oilers k odraženému puku, jehož dokázal zvednout "pod víko" za záda bezmocného Scrivense. Asistence: T. J. Oshie.
51:35
Posunutá branka za Scrivensem, hra přerušena, komerční přestávka.
51:11
Icing hostů, vhazování po pravici Scrivense.
50:37
Střelu Nikitina vyráží na druhé straně Allen, oba týmy si nyní dokázaly vytvořit zajímavé střelecké příležitosti.
50:08
Backes se snaží dostat k odraženému puku před branou Oilers, ale před ním odehrál bránící Arcobello.
49:25
Joensuu nyní dokázal zblokovat střelu Backese z mezikruží, velmi dobrý obranný zákrok.
48:05
Ben Scrivens nyní musí řešit jednu ošemetnou situaci před svou brankou za druhou.
47:08
Puk za brankou Oilers, domácí drží soupeře v jeho třetině.
46:09
Eberle pálí od modré, Allen vyráží vysoko nad branku, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
45:29
Pinizzotto neustál souboj se Stastnym ve středním pásmu.
43:55
Edmonton právě vstřelil branku!
Taylor Hall opět na svém místě, vyčkává na pravé straně do té doby, než si na levé najede MARK ARCOBELLO, který dostává přesný pas a stejně tak přesnou střelou úspěšně zakončuje. Asistence: Taylor Hall a Teddy Purcell.
42:33
Gordon zkouší bekhendem překvapit Allena, z levé strany, ale bránící hráč St. Louis mu tento úmysl překazil.
41:50
Vyrovnávací gól v úvodu třetí třetiny může domácím jedině prospět.
41:10
Pietrangelo pálí od modré, Scrivens vyráží.
40:31
Skvělý vstup domácích do třetí třetiny, po přihrávce Oshieho se střelou od modré prosazuje KEVIN SHATTENKIRK. Asistence: T. J. Oshie.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 3:57 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

St. Louis Blues: 9

Edmonton Oilers: 9
Druhá třetina nabídla úplně jiný hokej, než ta první. Hosté dokázali vyrovnat hru a nakonec i dvěma góly otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch. St. Louis dokonale vypadlo z role favorita a v této části se až nepochopitelně trápilo.
40:00
39:42
Oshie ani Backes nedokázali vystřelit z levé strany.
39:16
Hosté ale nepouští soupeře do zakončení, puk ve středním pásmu.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny, hraje se před Scrivensem.
38:07
Scrivens chytá střelu Shattenkirka a raději přerušuje hru.
36:46
Skvělou práci odvedl Taylor Hall, který vyjel zpoza branky, z pravé strany dokázal přesnou přihrávkou najít NIKITU NIKITINA, který z levé strany střílí z voleje a trefuje přesně, první gól pro Nikitina v jeho kariéře v souboji se St. Louis Blues. Asistence: Taylor Hall a Ryan Nugent-Hopkins.
36:13
Eberle zachytil vyhozený puk domácích, ale poté hosté ztrácí útočné pásmo.
35:38
Zblokovaná střela Arcobella, puk se dostává ze třetiny Blues.
35:00
Přesně pět minut před koncem druhé dvacetiminutovky je tu icing Edmontonu.
34:49
Vyhráli domácí, kteří se snaží zaútočit.
34:38
A zasahovat musí i na druhé straně Allen, hra přerušena, vhazování ve třetině St. Louis.
34:19
Před Alexem Steenem zasahuje Scrivens, který přerušuje hru a následuje komerční přestávka.
33:25
Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění, hra se stěhuje do třetiny St. Louis.
32:25
Střelu Schwartze z mezikruží lapil Scrivens do své lapačky, hra přerušena.
31:58
Druhá třetina zatím patří hostům, o čem svědčí i počet střel v této části – 5:7 z pohledu domácího St. Louis.
31:09
Purcell udržel puk za brankou Blues do té doby, než na led naskočili "čerství" hráči z první řady.
30:19
To neplatí pro střelu Gazdice, kterou již musí Allen řešit, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
29:53
Pinizzotto pálí od modré, z levé strany, ale je to taková "unavená" střela, která nemířila ani na branku.
29:06
Střely na branku: 19 : 7.
27:31
Jordan Eberle pálí z levé strany, Allen chytá a raději přerušuje hru.
27:15
Ale puk znovu ve třetině St. Louis, hostům "narostla křídla" po vyrovnání.
26:46
Petry neustál souboj u pravého mantinelu, ve třetině soupeře.
26:10
Komerční přestávka.
25:51
Oilers dokázali velmi dobře zakombinovat ve třetině St. Louis, po akci na jeden dotek se po přihrávce Draisaitla dostává ke střele DAVID PERRON, jenž měl dostatek času i prostoru, dokázal přesně zamířit a střelou zápěstím překonat Allena v brance St. Louis. Asistence: Leon Draisaitl a Jesse Joensuu.
24:58
Vysoká hůl Vladimira Tarasenka, hra přerušena, vhazování ve středovém kruhu.
24:25
Pas Jackmana na Backese není přesný a domácí ztrácejí útočné pásmo.
23:55
Konečně se na ledě začalo něco dít, hlavně zásluhou domácích, kteří svírají soupeře před jeho brankou.
23:02
A Jordan Eberle se dostává do úniku po levé straně, jeho bekhendovou střelu Allen vyráží.
22:45
Vhazování po levici Scrivense, Oilers získávají puk.
22:22
Střelu Alaxandera Steena Scrivens chytá a přerušuje hru.
21:13
Puk končí na střídačce Oilers, hra přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 3:02 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

St. Louis Blues: 15

Po první třetině vedou domácí gólem Oshieho 1:0, což je ještě lichotivé skóre. Oilers jsou totiž zatím pod velkým tlakem, domácím patří důležité střední pásmo, čímž se snadněji dostává do třetiny Oilers a Scrivens je doslova v palbě střel.
20:00
19:20
Nikitin hledá pasem ve středním pásmu Draisaitla, ten ale nedokázal přihrávku zpracovat a hrají tak domácí.
18:59
Nikitin pálí na druhé straně od modré, jeho dělovku ale Allen chytá.
18:05
Nyní to na ledě vypadá, jako by měli domácí přesilovou hru.
17:25
Tarasenko padá v útočném pásmu, není to faul, ale domácí musí ze třetiny.
16:33
Hall povedenou přihrávkou nachází Nugent-Hopkinse, ten střílí z levé strany, ale puk končí v ochranné síti, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
15:40
Berglund se Steenem si připravovali střelecké pozice ve třetině Oilers, ale obránci soupeře jim znemožnili vystřelit.
14:47
Pietrangelo atakován Gazdicem, ale stihl odehrát z rohu vlastní třetiny a domácí "otáčí".
14:01
Na led přišla elitní formace Olejářů a Hall se neohroženě probil do třetiny Blues, odkud z levé strany pálí, ovšem branku netrefuje.
13:31
Joensuu s pukem ve středním pásmu, místo nějaké akce však raději odevzdává puk a hosté se stahují k vlastní modré čáře.
12:32
Většina akci Edmontonu končí ve středním pásmu, domácím se zatím daří.
11:35
Po velmi povedené "zadovce" Tarasenka se střelou z pravé strany, od modré, prosazuje T.J. OSHIE. Asistence: Vladimir Tarasenko a Ian Cole.
10:34
Scrivens chytá střelu Steena a raději přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
10:05
Joensuu bojuje o puk za brankou Blues, ale úspěšnější jsou domácí.
08:50
Hosté rozehrávají zpoza vlastní branky, ale končí na své modré.
07:50
Statistika střel na branku: 9 : 1!
07:35
A domácí jakoby pokračovali v přesilové hře, Oilers pod velkým tlakem.
06:52
06:32
Scrivens vyráží tečovanou střelu Shattenkirka od modré.
06:18
St. Louis však zůstává ve třetině soupeře.
05:53
Závar před brankou Oilers, kde se domácí několikrát dostali do zakončení, ani jedna ze střel si však nenašla cestu za záda Scrivense.
04:52
Leon Draisaitl dostává dvouminutový trest za držení a domácí si zahrají přesilovou hru.
04:38
Souboj ve středním pásmu, úspěšnější hosté, kteří se dostávají do třetiny domácího týmu.
03:25
Backes zakončuje, ale netrefuje branku.
02:34
Domácí mají převahu, hosté se nemohou dostat přes střední pásmo.
01:50
Steve Ott (St. Louis) a Pinizotto se do sebe pustili za brankou Oilers, "na body" vyhrál domácí hráč, který soupeři přetáhl dres přes hlavu a porazil ho na zem, oba dostávají osobní pětiminutové tresty.
01:44
Ofsajd Blues na útočné modré, hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.
00:23
Icing Edmontonu, hra se stěhuje zpět před Scrivense.
00:01

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Jackman, Pietrangelo, Gunnarsson, Shattenkirk, Butler, Cole – Oshie, Stastny, Backes – Steen, Berglund, Lindström – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Ott, Lapierre, Reaves

Edmonton Oilers: Scrivens (Fasth) – Nikitin, Fayne, Klefbom, Petry, Justin Schultz, A. Ference – Hall, Nugent-Hopkins, Eberle – Jakupov, Arcobello, Purcell – Joensuu, Draisaitl, Perron – Gazdic, Gordon, Pinizzotto.
Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž St. Louis Blues přivítá na svém ledě Edmonton Oilers .
                   ST. LOUIS BLUES
________________________________________

Domácí vstupují do zápasu z druhého místa v Centrální divizi a čtvrtého v pořadí Západní konference. Na svém kontě mají třicet bodů z dvaadvaceti odehraných zápasů, tedy přesně dvakrát tolik, co jejich dnešní soupeř. A navíc k tomu potřebovali o zápas méně. St. Louis se vrací na led po čtyřzápasové venkovní sérii, při které nasbíralo čtyči body za dvě výhry. Poslední dva duely prohrálo (v Montrealu a v Bostonu).
                  EDMONTON OILERS

Oilers jsou "přikováni" na dně Západní konference, kde mají již tak trochu beznadějnou šestibodovou ztrátu na předposlední Colorado. S patnácti body ze třidvaceti zápasů se Olejáři drží jen o bod před Buffalem a Columbusem, v rámci bodování celé NHL. Oba týmy však mají o zápas, resp. dva, méně. Při pohledu na výsledky Edmontonu se nelze současnému postavení divit – dvanáct porážek z posledních čtrnácti zápasů, z toho osm proher v řadě, to je opravdu hodně mizerná bilance.