2. Thomas Vanek (MNS) 1+2
3. Tyler Seguin (DAL) 1+1

Československá stopa v utkání:
Aleš Hemský (DAL) 1+0, 5 střel, čas na ledě 13:32
Hosté dnes z minima dokázali vytěžit maximum. Nejdříve sice přišli o vedení 3:0, když domácí dokázali otočit skóre na 4:3. Jenže pak Thomas Vanek ve hře bez brankáře vyrovnal a v nastavení vítězství na jejich stranu strhl Scandella.
62:02
Minnesota právě vstřelila branku!
Pokud dnes hostům něco vycházelo, tak to jsou rychlé protiútoky. Zach Parise v posledním z nich pěknou přihrávkou viděl najetého MARCA SCANDELLU, který jen nastavil hůl a od ní se kotouč dostal za záda bezmocného Lehtonena. Asistence: Zach Parise, Thomas Vanek.
61:43
Scandella rozjíždí útok z vlastního pásma.
61:01
Jamie Benn se dnes hodně snaží, ale zatím mu není souzeno vstřelit branku.
60:19
Roussel šikovně našel před brankou osamoceného Pariseho, který do jeho přihrávky vložil hůl, ale trefuje pouze Lehtonena.
60:01
Domácí za 60 minut vyslali na branku soupeře 45 střel.
Střely na branku ve 3. třetině: 20-12
Výborný zápas ještě nekončí. Třetí třetina byla hodně bohatá na šance, ale viděli jsme pouze dvě branky. Po jedné na každé straně. O vítězi tak rozhodne prodloužení nebo samostatné nájezdy.
60:00
59:22
Kuemper teď dobrým zákrokem možná zachraňuje hostům minimálně jeden bod.
58:56
Zakázané uvolnění Minnesoty.
58:08
Risk se hostům vyplatil. Po vyhraném vhazování se ke kotouči v pravém kruhu dostal THOMAS VANEK a střelou nad rameno Lehtonena vyrovnává. Asistence: Ryan Suter, Zach Parise.
57:59
Hosté to vyzkouší v šesti bez brankáře.
57:59
Oddechový čas pro hosty.
57:59
Kotouč v hledišti po vyhození obránce Dallasu. Naštěstí pro domácí se předtím dotkl plexiskla a rozhodčí nevylučují.
57:10
Tečovaná střela Minnesoty teď nadělala domácí obraně obrovské problémy a jen tak tak, že neskončila za zády Lehtonena.
56:40
Hemský v další akci. Tentokrát střílel z pravého kruhu k vzdálenější tyči, ale Kuemper vyráží.
56:10
Domácí drží kotouč daleko od své branky.
55:42
Spezza křížnou přihrávkou hledal spoluhráče, ale žádného nenašel.
55:02
Niederreiter nahozeným kotoučem na domácí branku vybojoval vhazování v útočném pásmu.
54:04
Hosté ještě mají necelých 6 minut na to, aby se dokázali vrátit do zápasu.
53:29
Hosté se ještě zlobí na rozhodčího, protože se jim zdálo, že Niederreiter byl při zakončení faulován. Je pravdou, že zákrok Lehtonena byl na hraně a klidně se dalo odpískat podražení.
53:29
Dallas právě vstřelil branku!
Nedáš, dostaneš. Niederreiter se dostal do samostatného úniku, který nedokázal zakončit brankou. Domácí se okamžitě vrhli do protiútoku, který přesnou střelou mezi telo brankáře a bližší tyč zakončil ALEX GOLIGOSKI. Domácí tak předvádí dokonalý obrat. Asistence: Tyler Seguin, Jamie Benn.
52:54
Granlund tvrdě střílel z pravého kruhu, ale Lehtonen jeho pokus kryje.
52:19
Hosté se na chvilku osvobodili a snažili se o protiútok, který je zastaven čárovým na modré čáře.
51:55
Kuemper opět dobře zasáhl. Neskutečný tlak domácích.
51:17
Domácí si při přesilové hře vyvinuli velký tlak, ale ani z několika dobrých pozic nedokázali vstřelit branku.
51:05
50:03
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
49:11
Neuvěřitelné co teď nepropěnil Jamie Benn, kterému pouze stačilo zasunout kotouč do prázdné branky. Jenže Kuemper mu skokem na poslední chvíli do střely vložil lapačku. Fantázie v podání brankáře hostí.
49:05
Teď už se vylučova bude.Na trestnou lavici míří Scandella za hákování.
48:43
Kuemper byl atakován po odpískaní a okamžitě se strhla mela u jeho branky. Rozhodčí překvapivě nevylučuje.
48:20
Icing domácích.
48:13
Pominville to zkoušel z velkého úhlu. Lehtonen opět kotouč nevyráží, ale chytá ve výstroji.
47:32
Oba celky hrají v plném počtu.
47:21
Seguin nastartoval po pravé straně rychlý brejk, který zakončil nepřesnou střelou.
46:35
Lehtonen si po delší době připsal zákrok. Pominville se mezi kruhu dostal k volnému kotouči, ale domácí brankář jeho střelu chytil ve výstroji.
46:14
Nahození Brodina skončilo na ochranné síti. Reklamní přestávka.
45:32
I tak ale posílají na trestnou vychladnout Eakina a Haulu.
45:32
Po odpískání trochu vzplály emoce na obou stranách. Rozhodčí oba rozvášněné tábory rychle uklidňují.
44:54
Hemský našel zpětnou přihrávkou najetého spoluhráče. Kuemper jeho střelu kryje.
43:53
Další nahozený kotouč od modré Kuemper v pohdě chytá do lapačky.
43:02
Jamie Benn dokázal obehrát dva obránce i Kuempera, ale pak nedokázal zasunout kotouč do odkryté branky.
42:33
Aleš Hemský to opět zkoušel střelou přes obránce.
42:01
Dvě střely od modré letěli těsně mimo tři tyče domácí branky.
41:45
Nepřesná rozehrávka domácích znamená zakázané uvolnění.
41:08
Ofsajd Minnesoty.
40:57
Další nepříjemný protiútok Minnesoty musel řešit Lehtonen.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině: 16-8
Další třetina začne přibližně v 04:30.
Druhá třetina byla jednoznačně v réžii domácích. Ti od začátku dobývali branku soupeře, ale Kuemper jejich tlaku odolával. Navíc Minnesota z rychlého protiútoku dokázala přidat třetí branku. Jenže čtyři minuty před sirénou Aleš Hemský zavelel k útoku a první brankou v sezoně nastartoval domácí k fantastickému závěru druhé dvacetiminutovky, ve kterém Dallas dokázal smazat ztrátu a do třetí třetiny tak půjdeme za nerozhodného stavu.
40:00
39:50
Čtyři minuty stačili domácím na smazání tříbrankového manka. ERIK COLE si na modré počkal na přihrávku od obránce a přesnou střelou nad vyrážečku nedal Kuemperovi žádnou šanci. Asistence: Trevor Daley, Jason Demers.
39:32
Domácí jsou při chuti. Kuemper musel opět zasahovat proti střele z vrcholu kruhů.
38:50
A už je to pouze o jednu branku. TYLER SEGUIN si počkal na přihrávku od spoluhráče za obranu hostí. Jeho pokus sice Kuemper vyrazil, ale vracející se obránce si jej vrazil do branky. Asistence: Jamie Benn, Jyrki Jokipakka.
38:37
Střelu Seguina blokuje obrana Minnesoty.
38:09
Niederreiter střílel z otočky přímo do betonu Lehtonena.
37:27
Parise přinutil Lehtonena k zákroku.
36:18
ALEŠ HEMSKÝ podporuje svůj dnešní dobrý výkon také vstřelenou brankou. Český šikula se individuálně prosadil proti obraně soupeře a přesnou střelou dává svou první branku v dresu Dallasu. Asistence: Shawn Horcoff, Jyrki Jokipakka.
35:45
Jokipakka dobře odklidil kotouč před najíždějícím protihráčem.
35:02
Další technický přestupek Wild – ofsajd.
34:43
Icing Minnesoty.
34:15
Seguin tečoval střelu těsně před Kuemperem, ale kotouč míjí hostující branku.
33:35
Domácím nejde upřít snaha, ale chybí jim klid na holích při zakončení.
32:59
Sceviour se dobře zbavil obránce, ale v rozhodujícím momentu na chvilku ztratil rovnováhu a nedokázal vystřelit.
31:47
Jak je to jednoduché ukázali domácím hosté v dalším rychlém protiútoku. Na dvě přihrávky se dostali z vlastního pásma až před Lehtonena a tuto souhru přesnou střelou zakončuje MIKAEL GRANLUND. Asistence: Jason Pominville, Zach Parise.
31:23
Kuemper raději přikryl kotouč, který se odrazil od zadního mantinelu.
30:28
První formace domácích hraje dobrý zápas. Všechny jejich šance však končí na Kuemperovi.
30:01
Vanek tvrdou střelou z pravé strany netrefuje branku.
29:24
Opět Lehtonen. Tentokrát zasahuje lapačkou proti střele Pominvilla.
29:00
Granlund od modré prověřil vyrážečku Lehtonena.
28:10
27:51
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu.
27:02
Spezza střílel z první, ale Kuemper jeho nebezpečnou střelu chytá do lapačky.
26:55
Kuemper chytá střelu od levého mantinelu.
26:25
Ofsajd domácích.
26:20
Minnesoty vyhazuje přes všechny čáry.
26:09
Z aktivity Dallasu pramení faul Brodziaka. Domácí tak budou mít možnost zahrát si v početní převaze.
25:28
Kuemper je teď pod palbou domácích, ale hostující brankář zatím všem pokusům Dallasu odolává.
25:16
Dlouho hostům trvalo než rozehráli kotouč, který pak stejně skončil icingem.
24:35
Sceviour zakončoval z otočky pouze do betonu Kuempera.
23:55
Suter střílel z velkého úhlu. Lehtonen v klidu kryje.
22:44
Kuemper opět zasahoval proti nahození od modré a opět pouze kotouč vyrazil před sebe.
22:18
Lehtonen si také sáhl na kotouč. Nahozený kotouč mu žádné problémy nenadělal.
21:56
Ani teď neudržel Kuemper nepříliš prudkou střelu. Tentokrát již za pukem dojížděli dva útočníci Dallasu a hostující brankář musel čelit dorážkám hráčů v zeleném.
21:25
Kuemper neudržel nahozený kotouč. Naštěstí pro něj nebyl kolem něj žádný z domácích hráčů.
21:02
20:45
Domácí na začátku druhé části doslova vlétli na soupeře.
20:01
Střely na branku v 1. třetině: 9-11
Další třetina začne přibližně v 03:33.
Hosté velmi dobře vstoupili do zápasu a z dobrého pohybu vytěžili také úvodní branku. Domácí pak přidali a postupně převzali otěže zápasu do svých rukou. Jenže dvě minuty před sirénou si nepohlídali rychlý protiútok Minnesoty a inkasovali. Stále však mají 40 minut k tomu, aby ze zápasem něco udělali.
20:00
19:21
Hemský nepříjemně střílel z velkého úhlu a tato střela Kuemperovi nadělala překvapivě velké problémy.
19:14
18:15
Ofsajd Dallasu.
17:29
Rychlý brejk hostů končí brankou. Prosser potál kotouč do útočného pásma, vystřelil a kotouč vyrazený Lehtonenem do odkryté branky dorazil JASON ZUCKER. Asistence: Nate Prosser, Mikko Koivu.
17:18
První formace zatlačila soupeře v jeho pásmu, ale bez úspěchu.
16:47
Eaves střílel okamžitě po vhazování a jen těsně minul branku Wild.
16:18
Lehtonen se musel mít na pozoru. Brodziak před ním tečoval nahozený kotouč od mantinelu, ale domácí brankář zasáhl betonem.
15:52
Aleš Hemský střelou z mezikruží pouze prověřil lapačku Kuempera.
15:04
V posledních vteřinách mají domácí více ze hry, ale nedokáží si vytvořit nějakou brankovou příležitost.
14:10
Seguin obral hosty o kotouč ve středním pásmu, ale neměl komu rozehrát. Všichni jeho spoluhráči se totiž rozhodli střídat.
13:30
Eakin střílel z vrcholu kruhů, ale netrefil branku.
13:17
Kuemper se snažil rychle rozehrát. Místo toho však poslal kotouč na zakázané uvolnění.
12:02
Když už se tam dostanou, tak je zastaví čárový kvůli ofsajdu.
11:32
Dallas hledá cestičky do útočného pásma, ale naráží na dobrou obranu Minnesoty.
10:51
Roussel z otočky zkoušel překvapit Kuempera, ale ten jeho pokus kryje.
10:30
Střelu Cartera blokuje domácí obrana.
09:43
Mohlo být vyrovnané. Dvojice domácích útočníků se hnala proti jednomu obránci soupeře. Jenže Benn v dobré pozici netrefil odkrytou branku.
08:41
Dalllas nedokázal vyhodit kotouč po mantinelu. Ten zachytil jeden z hostujícíh hráčů a poslal jej před branku úplně volnému NINO NIEDERREITEROVI, který již neměl problém překonat Lehtonena. Asistence: Thomas Vanek.
07:37
07:16
06:37
Niederreiter ujel domácí obraně v oslabení, dokázal si položit Lehtonena a bekhendem zakončoval nad jeho beton. Domácí brankář však ještě dokázal natáhnout ruku a kotouč lapačkou vyrazil.
06:09
Seguin tvrdě pálil od modré, Kuemper vyráží.
05:30
Hosté v plném počtu a začíná jejich přesilová hra.
05:16
A je po přesilovce. Mikko Koivu je vyloučen za nedovolené bránění a 14 vteřin tak budeme hrát 4 proti 4.
05:12
Kotouč se dotkl ochranné sítě a rozhodčí tak přerušují hru.
04:40
Lehtonen zasáhl proti tečované střele od modré čáry.
04:20
Domácí zatím výborně brání.
03:44
Domácí vyhazují.
03:30
Uvidíme první přesilovku zápasu, kterou si zahrají hosté. Oleksiak inkasuje přísné dvě minuty, což se také nelíbí domácímu trenérovi.
02:43
Ze začátku utkání jsou zatím aktivnější hosté z Mennesoty. Domácí ještě nedokázali ohrozit branku soupeře.
01:48
Icing Dallasu.
00:45
Pominville zkoušel zasunout kotouč za Lehtonena zpoza branky, ale hostující brankář se překvapit nenechal.
00:20
00:01

Dallas Stars: Lehtonen – Goligoski, Klingberg, Daley, Demers, Kojipakka, Oleksiak – Benn, Seguin, Eaves – Cole, Spezza, Hemský – Roussel, Eakin, Sceviour – Horcoff, Fiddler, Moen

Minnesota Wild: Kuemper – Suter, Spurgeon, Scandella, Prosser, Brodin, – Parise, Granlund, Pominville – Zucker, Koivu, Coyle – Niedrereiter, Vanek, Brodziak – Carter, Haula, Bickell

Rozhodčí: Marc Joannette, Gord Dwyer – Kiel Murchison, Don Henderson.
Potřetí v této sezoně proti sobě nastoupí Dallas Stars a Minnesota Wild. Dallas se bude snažit poprvé v sezoně najít recept na svého soupeře a připsat si výhru.

Dallas Stars
Dallas je v tabulce Centrální divize o dva body za svým dnešním soupeřem. Proto je pro něj dnešní zápas zápasem o čtyři body. V případě ztráty by jim Wild odskočili na rozdíl čtyř bodů. K tomu, aby Stars uspěli musí zlepšit hlavně hru směrem dozadu. Také výkony brankářů mají hodně daleko od ideálu. Pokud to však zvládnout, mají dostatečně silný útok na to, aby soupeře přehrál.

Minnesota Wild
Minnesota na rozdíl od svého soupeře hledá ztracenou produktivitu u útočníku. Vždyť jejich nejproduktivnější hráč Zach Parise je až na 83. nejproduktivnější hráč celé NHL. Proto mají Wild jasný úkol, probudit své střelce. A také větší bodový příspěvek od obránců, kteří sice odvádí dobré výkony směrem dozadu, ale podpora útoku je v jejich podání hodně tristní.