1) Jaroslav Halák (NYI) – 35 střel, 1 inkasovaný gól.
2) Cal Clutterbuck (NYI) – 1+0
3) Calvin de Haan (NYI) – 0+1
Československá stopa v utkání:
Poprvé v této sezóně nastoupila trojice Havlát – Eliáš – Jágr pospolu v jednou útoku, záda jim navíc kryl v obraně Židlický. Tato formace se však bohužel ani jednou neprosadila a naopak byla u všech inkasovaných branek Ďáblů.
Vynikající zápas si však připsal Jaroslav Halák v bráně Islanders. Slovenský gólman pochytal v zápase 34 střel Devils. Za jeho záda se dostala pouze střela Larssona, kterou tečoval Brunner. Halák se tak po právu stává první hvězdou zápasu.
Poslední třetina byla jasně v režii hostujících Ďáblů, kteří přestříleli svého soupeře v poměru 16:2. Družina okolo Jaromíra Jágra však nedokázala svou převahu gólově vyjádřit. Navíc po promarněné dvojnásobné přesilovce v samotném závěru zápasu přišla pojišťovací branka, kterou 4 vteřiny před koncem vstřelil Casey Cizikas.
60:00
59:56
Islanders právě vstřelili branku!
CASEY CIZIKAS si našel ve středním pásmu odražený puk a ze středového kruhu ho dopravil do prázdné brány Devils. Asistence: Frans Nielsen, Thomas Hickey.
59:39
Islanders vyhazují.
59:37
Halák udržel tvrdou střelu a nedovolil Jágrovi dorážet.
59:29
Další střela sražena do hlediště. Buly před Halákem.
59:20
Cammalleri v dobré pozici míjí bránu.
58:50
Domácí jsou již ve čtyrech. Schneider však míří na střidačku a Devils jsou v šesti v poli.
58:05
Eliáš ani Židlický nepropálili houštinu těl před Halákem.
57:55
Jack Capuano si bere oddechový čas. Jeho svěřenci budou 55 vteřin čelit dvojnásobné přesilovce.
57:55
Jágr sražený před bránu domácích, na trestnou míří de Haan a Islanders jdou do tří.
57:23
Jágr v dobré pozici ještě zbytečně hledal Patrika Eliáše.
57:02
Domácí okamžitě vyhazují.
56:50
Brock Nelson (NYI) míří na trestnou lavici za držení hokejky.
56:25
Larsson netrefil branku Islanders.
56:01
Židlického střela od modré zblokována mimo bránu Haláka.
55:36
Tavares vjel do útočného pásma dříve než Kuljomin, ofsajd Islanders.
55:05
Jágr při dorážce promáchl.
54:15
Cizikas s Martinem ušetřili v rohu kluziště další cenné vteřinky.
53:41
Stephen Gionta vyhazuje ma icing. Vhazování před Schneiderem.
53:05
Libozvučná dvojice Tootoo – Ruutu se do zakončení nedostala.
52:06
Hosté v posledních minutách hodně přitlačili na pilu a Ostrované se nestíhají otáčet.
51:17
A další velký závar před Halákem. Ten používal všechny končetiny aby pokryl dorážky Ďáblů.
50:40
Halák pouze vyrazil před sebe střelu od modré, Cammalleriho dorážka do brány neprošla.
50:07
Pozornost slovenského gólmana prověřil bekhendovou střelou také Tootoo.
49:45
Larsson ani Helgeson si svými střelami od modré na Haláka nepřišli.
48:43
Klasické vyjetí Jaromíra Jágra zpoza brány a střela na vzdálenější tyč. Halák si však svou pravou tyč pohlídal.
47:38
Střela od modré Helgesona míří mimo.
47:26
Brunnerovu střelu v pohodě udržel Halák.
46:40
Čtvrtá formace Ďáblů teď zatápí domácím.
45:43
Tavaresovo nahození před bránu nenašlo Kuljomina.
45:10
Green skvěle vytlačil rozjetého Tavarese.
44:12
Ryderova krásná klička a následné bekhendové nahození které tečoval Brunner. Halák byl připravený.
43:40
Židlického přihrávka jen těsně minula Havláta.
42:55
Tvrdá střela Patrika Eliáše vypadla před Haláka, puk však včas odpálil Tavares.
42:47
42:01
Donovanova rána neprošla k Schneiderovi.
41:15
Grabovského střela letí těsně vedle brány Devils.
40:46
Ostrované si zahrají přesilovku. Dvě minuty odsedí Damien Brunner (NJD) – hákování.
40:17
Andy Green pálí od modré nepřesně.
40:01
Druhá třetina končí a Islanders vedou 2:1. Jedinou branku v druhé části vstřelil s velkou porcí štěstí obránce Calvin de Haan, jehož střelu od modré tečoval bruslí obránce Ďáblů Seth Helgeson. Střely na bránu v druhé třetině 15:11. Třetí třetina začne přibližně v 02:56.
40:00
39:21
Ryder si svou střelou na Haláka nepřišel.
38:31
Tavares si vyjel mezi kruhy, rozezvučněl však jen mantinel za bránou Schneidera.
37:55
A další střela mizí ve výstroji amerického gólmana.
37:30
Martin se dostal ke střele z vrcholu kruhu, Schneider zakročil vyrážečkou.
36:47
Clutterbuck (NYI) a Tootoo (NJR) míří na trestnou lavici za nesportovní chování.
36:32
Steve Bernier se tlačil do zakončení, Donovan mu však na poslední chvíli ve střele zabránil.
36:14
Ruutu zavezl puk do útočného pásma a ke střele se dostal Josefson. Halák byl však pozorný
35:35
35:20
Halák chytá další pokus a následnou potyčku okamžitě rozhodčí rozehnali.
35:11
Vedle míří i Cammalleri.
34:27
Jágrova dorážka do odkryté brány míří vedle.
33:45
Jágrova zadovka končí u obránce Islanders Hamonica.
33:35
Ryan Strome (NYI) si odpyká dvě minuty za hákování.
33:01
Harroldovo nahození od modré tečováno mimo bránu Haláka.
32:36
Přečíslení 3 na 2 zakončuje tvrdou střelou Okposo. Schneider vytáhl výborný zákrok lapačkou.
32:03
Devils byli pod velkým tlakem a hodně rádi tak přivítají komerční přestávku.
31:26
Schneider je teď pod silnou palbou. De Haan ani Martin ho však neprostřelili.
30:46
Grabovského střelu vyráží Schneider.
30:12
A znovu Tavares namazal Okposovi, který míří těsně vedle. Tahle dvojice je však nesmírně nebezpečná.
29:49
Okposo bekhendovou střelou prověřil Schneidera.
29:23
Nepříjemné nahození Židlického od modré, které nakonec srazil do hlediště de Haan.
28:40
Jaromír Jágr vyprodukoval nepřesnou střelu.
28:22
Green za brankou ztratil kotouč, Cizikas hledal před bránou Clutterbucka, který se však k puku nedostal.
28:22
27:59
27:31
Green na poslední chvíli sebral puk Baileymu.
26:59
Tentokrát Cammalleri úspěšně vyhazuje puk ven z pásma.
26:37
Ďáblové vyhazují puk.
26:14
Okposo neprostřelil obránce Andyho Greena.
25:59
Baleyho při průniku zahákoval Damien Brunner (NJD).
23:32
Puk po buly zamířil na modrou ke CALVINU DE HAANOVI, jehož střelu po ledě tečoval bruslí jeden z obránců Devils. Asistence: Casey Cizikas
23:27
Cizikas se prodral do útočného pásma a rychlou střelou prověřil Schneidera.
23:10
Zakončení Brocka Nelsona na poslední chvíli zablokoval Severson.
22:47
Nelson vyhazuje přes všechny čáry. Vhazovat se bude po levici Haláka.
22:10
Bernier udržel puk v útočném pásmu, jeho střela však příliš velké nebezpečí neznamenala.
21:15
Na druhé straně musel řešit nepříjemné nahození Schneider.
20:55
Střela Jágra těsně minula bránu.
20:25
Úvod druhé třetiny načapal Eliáše v ofsajdu.
20:01
Začátek zápasu patřil jednoznačně hokejistům Islanders. Ti v úvodních minutách vůbec nepustili hosty ke střele. Svůj tlak završili brankou ve 13. minutě. Ďáblové se však dokázali rychle vzchopit a zásluhou Brunnera brzy srovnali na 1:1. Střely na branku – 11:8. Druhá třetina začne přibližně v 02:03.
20:00
19:45
Grabovskij se srdnatě bil o puk v útočném pásmu, bojoval však proti přesile obránců Devils.
19:03
Nielsen střelou od levého mantinelu netrefil bránu Coryho Schneidera.
18:30
Strome s nasazením vlastní nohy zblokoval střelu Židlického.
18:17
Jágrova rychlá střela zápěstím těsně míjí bránu.
17:32
17:07
Tavares si našel prostor ke střele, ani jeho pokus však ke Schneiderovi neprošel.
16:25
Donovanova střela od modré sražená mimo.
15:32
Na trestnou lavici odjíždí za hákování Jaromír Jágr (NJD).
15:00
Tavaresovu střelu vyráží Schneider.
14:27
Devils právě vstřelili branku!
Domácí si vedení moc dlouho neužili. Adam Larsson vypálil od modré, puk lehce tečoval DAMIEN BRUNNER a ten následně zapadl za záda Haláka. Asistence: Adam Larsson, Michael Ryder.
13:52
Tootoo padá ve střední pásmu a posílá vyčítavý pohled na hlavního rozhodčího, který nechává ruku dole.
12:40
Ostrované ujeli tři na dva. Okposova tvrdá rána vypadla Schneiderovi za záda a NIKOLAJ KULJOMIN puk pohodlně zasunul do prázdné brány.
12:21
Martin Havlát se natlačil před bránu Islanders, Hálak si však ve změti těl puk našel.
12:13
A znovu střela Seversona, Jaroslav Halák byl na svém místě.
11:55
Jágr krásnou přihrávkou našel Seversona, Halák se však rychle přesunul a jeho střelu lapil.
11:30
Židlický dobře zavezl puk do pásma, ke střele se však nedostal.
10:21
Ďáblové chybují při přechodu do útočného pásma.
08:38
Cammalleri při střele zlomil hůl, jejíž čepel vylétla až do ochozů stadionu.
08:24
Další chybu Ďáblů na modré obstaral Židlický.
08:14
Damien Brunner si vyjel od mantinelu, ale poslal svou střelu přímo do Haláka.
07:47
Jágr nepřesně nahrál na modrou a Devils jsou venku z pásma.
06:54
A je tu první přesilovka i pro hosty. Travis Hamonic (CAN) si odsedí dvě minuty za vražení na hrazení.
06:32
Marek Židlický domlouval Baileymu za dohraný souboj po odpískání.
06:00
Islanders v úvodu jasně svého soupeře přehrávají.
05:20
Okposo se dostal mezi kruhy do obrovské šance, Cory Schneider ale v úvodu chytá skvěle.
05:07
A znovu se Martin dral do brankoviště soupeře a Devils vyhazují na zakázané uvolnění.
04:25
Martin se dostal k dorážce, mířil však nepřesně.
04:19
Postavení mimo hru Islanders.
03:40
03:20
Devils výborně brání střední pásmo.
02:48
A Schneider si připisuje další úspěšný zákrok.
02:25
Anders Lee svou zadovkou nikoho před bránou nenašel.
01:59
Okposova střela od modré sražena.
01:40
Grabovskij vybojoval puk v útočném pásmu a Mike Cammalleri (NJD) si ho v souboji přitáhl hokejkou.
00:55
Nikolaj Kuljomin se ocitl v dobré střelecké pozici, trefil však jen boční síť.
00:18
Jaroslav Halák si po nahození Jágra připisuje první zákrok.
00:01
Na Long Islandu již probíhá úvodní ceremoniál a za malou chvíli začne samotný zápas.

New York Islanders: Halák – de Haan, Hamonic, Leddy, Donovan, Strait, Hickey – Kuljomin, Tavares, Okposo – Grabovski, Nielsen, Bailey – Lee, Nelson, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck.

New Jersey Devils: Schneider – Severson, Greene, Židlický, Harrold, Helgeson, Larsson – Havlát, Eliáš, Jágr – Brunner, Cammalleri, Ryder – Ruutu, Josefson, Bernier – Zubrus, Gionta, Tootoo.