Z mé strany je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a přeji hezký zbytek rána/noci.
Tři hvězdy zápasu:

1. Tyler Bozak (TOR) 2+0
2. Joffrey Lupul (TOR) 1+1
3. Morgan Rielly (TOR) 1+1
Leafs si dnes připsali důležitou výhru nad jedním ze soupeřům v boji o play off. O utkání rozhodla povedená druhá třetina, kde si domácí vypracovali čtyřgólový náskok. Pouhých 23 střel dnes stačilo Torontu na šest branek. Peters tak svůj tým příliš nepodržel a ani mu nepřálo štěstí. Výhra Leafs je zcela zasloužená.

Střely na branku: 23 – 37
60:00
59:34
Bernier betonem vyráží střelu z kruhu. A hala začíná bouřit.
58:50
Kuznětsov se pokoušel vymíchat Berniera a pak překvapit střelou z úhlu, ale jeho plán mu nevyšel.
57:48
Gardiner si to od modré namířil za branku a zkoušel se obtočit a překvapit gólmana. Ovšem neúspěšně.
57:02
A ještě tu máme bitku. Do sebe se pustili domácí Holzer a Wilson. Aspoň v tomto souboji může Washington slavit vítězství. Holzer skončil na lopatkách. Navíc omylem jednu vrazil i čárovému rozhodčímu. Ránu přímo na bradu rozhodčí pocítil hodně bolestivě. Oba bitkaři míří na trestnou.
56:40
Toronto právě vstřelilo branku!
Po řadě neúspěchů se podařilo domácím skórovat. Gardiner natáhl na modré, jeho dělovku před Petersem tečoval JOFFREY LUPUL a kotouč po jeho teči skončil v síti. Asistence: Jake Gardiner, Morgan Rielly.
56:25
A opět je puk až u Berniera.
56:06
Bernier musí rozehrávat od vlastní branky.
55:44
Leafs jsou znovu venku z útočné třetiny.
55:17
Caps se podařilo hned po buly dostat puk až za bránu Berniera.
55:05
Přesilovku si zahrají také domácí. Ward míří za nedovolené bránění na trestnou.
54:27
Kadri jel ještě se dvěma spoluhráči na jednoho obránce, zvolil kličku a střelu, ovšem na Peterse nevyzrál.
53:35
Franson nahazoval od modré, ale Peters vyráží kotouč k mantinelu.
53:00
Domácí se ubránili a nyní už kombinují v útočném pásmu.
52:29
Carlson vyslal dělovku od modré, ale ta šla jen do míst, kde byl připravený Bernier.
52:01
Domácí dostávají puk alespoň do středního pásma.
51:07
Střela od modré, kterou Bernier vyrazil a poté následovala dorážka z mezikruží od Brouwera. Toho však brankář Leafs také vychytal.
50:38
Lupul si jde sednout na trestnou za podražení. Přesilovku tedy čeká na Washington.
49:50
Leafs trošku polevili a hosté vycítili šanci. Ovečkin zahrozil a Bernier musel být ve střehu.
47:43
Washington právě vstřelil branku!
Z ničeho nic se Capitals prosazují. Backstrom přenechal na modré puk TOMU WILSONOVI, ten si najel k mantinelu, vyslal střelu na bližší tyč a ta skončila v bráně. Puk proletěl Bernierovi nad vyrážečkou. Tento gól jde na vrub brankáře Leafs. Asistence: Nicklas Backstrom, John Carlson.
47:13
Domácí posílají puk do útočné třetiny a jdou střídat. Zatím sledujeme nejhorší pasáž zápasu. Na ledě se nic moc neděje.
46:22
Brouwer nabral rychlost a když byl na kruhu pokusil se o střelu, která ale končí na výstroji Berniera.
45:32
Neúspěšná snaha o útok na straně Capitals a poté i na straně Leafs.
43:57
Přetahovaná o puk u mantinelu nakonec končí úspěšněji pro hosty, kteří dostávají puk do středního pásma.
42:34
Clarkson krásně obešel obránce, poslal bekhendovou střelu, ale ta končí těsně vedle tyče.
41:59
Ovečkin poslal k ledu Komarova, který to vůbec nečekal. Ten je z toho trochu otřesen a odchází do kabiny. Na ledě se ještě strhla menší strkanice, ale vylučovat se nebude.
41:50
Komarov dával na střed hřiště, kde se poté ke střele dostával Gardiner, ale v poslední chvíli mu byla střela zblokována.
40:59
A znova. Navíc hosté už jsou v plném počtu.
40:27
Přesilovka Leafs ještě pokračuje, ale Capitals se podařilo vyhodit puk až za bránu Berniera.
40:01
Po dvou třetinách navýšili domácí svůj náskok na čtyři branky a směřují k výhře. Na pět branek stačilo Leafs pouhých 18 střel, což není dobrá vizitka pro gólmana Peterse. Ne že by za góly mohl přímo on, ale svůj tým příliš nepodržel. Štěstí je dnes navíc na straně domácího týmu a tak zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se ve třetí třetině měl konat velký obrat.

Střely na branku: 18 – 23
Další třetina začne přibližně v 3:09.
40:00
39:38
Washingtonu se povedlo dostat kotouč až za bránu Berniera.
38:58
Backstrom usedl na trestnou za podražení. Leafs tak ještě budou mít v závěru třetiny přesilovku.
38:45
Carlson nahazoval od modré a Bernier musel být v pozoru, puk skončil těsně mimo.
38:26
Ránu od modré schoval Bernier v lapačce. Bude se tak vhazovat u brány Toronta.
37:53
Boj o kotouč za brankou Berniera úspěšnější pro Capitals.
36:57
Blízko, blizoučko byl Bozak hattricku. Kessel nejprve pálil z kruhu, Peters střelu vyrazil, k dorážce se dostal právě Bozak a ač měl před sebou dost volného místa, trefil jen beton Peterse.
35:36
Krásná kombinace Leafs končí využitou přesilovkou. Van Riemsdyk poslal za brankou puk k mantinelu, tam se ho ujal Kessel a naservíroval ho před bránu, kde vložil do přihrávky hokejku TYLER BOZAK, jenž usměrnil puk pod horní tyč. Asistence: Phil Kessel, James van Riemsdyk.
34:47
Hosté však puk dostávají do bezpečné vzdálenosti od své branky.
34:36
Holland byl za brankou podražen Hillenem, rozhodčí to sice vyhodnotili jako držení, ale to nic nemění na tom, že přesilovka čeká na domácí tým.
33:37
Hosté nepřesně rozehráli a kotouč tak končí na zakázaném uvolnění.
33:03
Wilson střílel z kruhu a Bernier kotouč vyráží do ochranné sítě. Bude se tak vhazovat u brány Leafs.
32:35
Booth ztratil v útočné třetině puk a dopředu tak vyráží Capitals.
31:52
Robidas od modré nahazuje a Peters schovává puk do lapačky.
31:00
Domácí ovšem hned odpovídají. Kadri zavezl puk do třetiny, tam ho předal na modré DAVIDU CLARKSONOVI, ten si najel na střed a přes obránce poslal kotouč nad beton Peterse a skóruje. Asistence: Nazem Kadri, Jake Gardiner.
30:37
Caps přece jen přesilovku využívají. Backstrom od mantinelu poslal pas mezi kruhy, odkud na nic nečekal TROY BROUWER, vyslal dělovku a ta skončila v síti. Asistence: Nicklas Backstrom, John Carlson.
30:20
Domácím se daří vyhodit až za branku Peterse.
29:43
A znova skvěle Bernier. Ovečkin s Backstromem se snažili dorazit střelu od modré, puk poskakoval kolem brány, ale nakonec skončil jen pod výstrojí gólmana Leafs.
29:08
Ward dostal od mantinelu puk mezi kruhy, ale až mířil k tyči, narazil na beton pozorného Berniera.
28:49
Rychlý protiútok předvedl Ovečkin. Ten nabral rychlost, prošel krásnou kličkou mezi nohama přes Robidase, který ho podle rozhodčích fauloval a jde si sednout na trestnou. Přesilovku si tedy zahrají hosté.
27:50
Tečovaná střela prošla jen těsně vedle branky Peterse.
27:13
Gardiner si dával s rozehrávkou za brankou na čas a nakonec puk stejně poslal jen na hokejku hráče hostí.
26:50
Johansson udělal kličku na modré a vystavil tak svého kolegu do ofsajdu.
25:50
Hned po buly nebezpečně pálil Ovečkin. Na kruhu vyslal svou střelu zápěstím, ale ta skončila na hrudníku Berniera. Následná dorážka pak na betonech.
25:36
Bernier si připisuje rutinní zásah proti nahození od mantinelu. Caps alespoň získali pásmo.
25:14
Clarkson ztratil puk za brankou Peterse a hosté tak vyváží puk do středního pásma.
24:39
Laich se nejprve dostal ke střele z kruhu, ale trefil jen betony Berniera, poté dorážel, ale střela skončila opět na připraveném brankáře Maple Leafs.
24:15
Po jedné vážnější střele Capitals se k puku opět dostali domácí a vyhodili ho až k Petersovi.
23:47
Franson se zmocnil puku za Bernierem a posílá kotouč do bezpečí.
23:18
Ovečkin upadl u mantinelu a Komarov vyváží puk do středního pásma.
22:42
Domácí ovšem hned po buly vyhazují puk až za bránu Peterse.
22:29
Kadri si jde odsedět dvě minuty za nedovolené bránění. Caps tak čeká první přesilovka v zápase.
21:53
Na druhé straně si musel dávat pozor i Bernier, ale střela šla nakonec nad bránu.
20:23
To je vstup do třetiny! hned první akce Leafs končí gólem. Van Riemsdyk od mantinelu poslal přesnou přihrávku před bránu, kde si najel TYLER BOZAK a tomu už nedělalo problém dostat puk do zcel odkryté sítě. Asistence: James van Riemsdyk, Phil Kessel.
20:01
Úvodní třetina je minulostí. Padli v ní dvě branky a pokaždé se radovali domácí. Rozdíl dvou branek je pro Capiitals možná až příliš krutý, ale Leafs dokázali vytěžit z minima maximum a přálo jim i štěstí.

Střely na branku: 6 – 8
Další třetina začne přibližně v 2:10.
20:00
19:38
Přesilovku využita. Santorelli nahrál puk na modrou, kde střílel na branko CODY FRANSON. Nebyla to žádné dělovka, ale Peters zřejmě neviděl, jelikož mu kotouč prošel mezi betony a skončil v síti. Asistence: Joffrey Lupul, Mike Santorelli.
19:19
Phaneuf na modré nezpracoval rukavicí kotouč a tak domácí musí z pásma.
19:00
Leafs kombinují v útočném pásmu.
18:32
Caps dostávají puk k bráně Berniera.
18:03
Leafs mají na ledě speciální přesilovkovou formaci s Kadrim na modré. Ten teď ztratil puk a Phaneuf musel hasit možné nebezpečí za cenu ofsajdu.
17:45
Máme tu první vyloučení utkání. Niskanen si jde odpykat dvě minuty za držení. Přesilovka si tak zahrají domácí.
17:27
Phaneuf pálil od modré, a k puku se ještě tlačil Santorelli, ale nepodařilo se mu ideálně zakončit.
16:42
Gardiner se špatně podíval a puk poslal za branku, ještě před polovinou, takže se hra přesune před bránu Berniera.
15:43
Phaneuf za brankou odstavil hráče od puku a Leafs tak vyváží puk do středního pásma.
15:11
Hra je přerušena. Bude následovat komerční přestávka.
14:16
Štěstí teď stálo při domácím týmu. Kadri zavezl puk do třetiny, v rohu o něj přišel ale dostal se k němu Komarov, kotouč se pak odrazil až na modrou, kde se do něj opřel MORGAN RIELLY, vystřelil a o hokejku jednoho z hráčů Caps se puk dostal do sítě. Bez asistence.
13:30
Ward prostrkával puk do brankoviště, ale odtud ho uklidil Booth.
13:10
Winnik se málem dostal k přihrávce zpoza brány. Kdyby ano, měl by velmi dobrou pozici pro zakončení v blízkosti Peterse.
12:09
Beagle si nabruslil do útočné třetiny, z kruhu mířil do šibenice, ale jeho střela nebyla příliš prudká a tak ji Bernier pokryl lapačkou.
11:05
Ovečkin to zkouše individuálně přes obranu a pak ukázal přihrávku mezi nohama, která však našla jen hokejku jednoho z domácích borců.
10:24
Ovečkin posílal kotouč před bránu, kde se jen snažil do brány dostat Wilson, ale proti obránci neuspěl.
10:14
Po více než šesti minutách se hra přerušena. Leafs se totiž dopustili zakázaného uvolnění.
09:06
Backstrom natáhl na modré, ale svou dělovku poslal těsně mimo branku.
08:27
Komarov posílal puk před bránu, kde sjížděli jeho spoluhráči, ale kotouč zblokovala obrana Caps.
07:12
Gardiner se pokoušel vystřelit od modré, ale trefil jen chrániče Alznera.
06:27
Velká chyba v rozehrávce Caps, puku se zmocnil Kessel, ale z kruhu namířil střelu jen do Orpika, který se mu vrhl do dráhy střely.
05:27
Carlson, ani Alzner neměli čas na střelu a tak domácí puk dostávají do střední třetiny a jdou střídat.
04:24
Robidas nahazoval kotouč, ale ten skončil hned na prvním obránci, který puk zblokoval nohou.
03:35
Na druhé střena pálil nejprve mimo Backstrom a poté prověřil připravenost Berniera Ovečkin.
03:05
Fransonova střela po buly skončí přizvedlá do ochranné sítě, takže se bude buly opakovat.
02:58
Aktivní Gardiner to opět zkoušel od modré, ale znova našel jen rukavici pozorného Peterse.
02:48
Gardiner střílel na modré, ale Peterse puk vyráží do rohu.
02:19
Kadri zavezl puk do pásma, střela mu byla zblokována, ale ke kotouče se dostal Santorelli a svou dorážku nasměroval jen do betonu Peterse.
01:57
Robidas se napřáhl na modré, ale svou ránu namířil jen do lapačky Peterse.
01:16
Chimera hledal před bránou spoluhráče, ale našel jen hokejku Gardinera.
00:34
Jako první se předvedl Ovečkin. Na modré si potáhl puk do středu, vystřelil tak jak to umí, Bernierovi puk vypadl, ale poté ho přikryl a bude se tak vhazovat u brány Toronta.
00:01
A jdeme na zápas!
Na kostce v hale proběhlo krásné vzpomínkové video na Pata Quinna. Nyní zní americká hymna a po ní si poslechneme i tu kanadskou.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Franson, Gardiner, Holzer, Rielly, Robidas – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Komarov, Kadri, Santorelli – Lupul, Holland, Clarkson – Booth, Smith, Winnik.

Washington Capitals: Peters (Holtby) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Hillen, Schmidt – Ovečkin, Backstrom, Wilson – Johansson, Kuznětsov, Brouwer – Chimera, Beagle, Ward – Laich, Burakovsky, Fehr.
Zápas v torontské Air Canada Centre začne v jednu hodinu ráno, takže rozhodně nechoďte spát a buďte u této hokejové bitvy s námi. Jste zváni.
Československá stopa v utkání

Obránce Roman Polák zůstává na listině zraněných, kde ještě bude minimálně tři týdny. Slovenský útočník Richard Pánik se při vyprázdnění marodky Leafs do sestavy zřejmě nedostane.

Washington Capitals

Hosté hrají v Metropolitní divizi a nyní jim patří třetí místo se ziskem 24 bodů. Celkem slušný počin, ovšem na duo Pittsburgh – NY Islanders to znamená už osmibodovou ztrátu. Ale právě s Islanders hráli Capitals minulou noc a na svém ledě Washington vyhrál pohodových 5:2. No a tohle momentum by rádi hráči kolem Alexe Ovečkina přenesli i do dnešního duelu.

Toronto Maple Leafs

Domácím momentálně patří pátá pozice v Atlantické divizi, když ve 22 odehraných utkáních nasbírali celkem 25 bodů. Tým má teď minisérii, kdy se jim daří sbírat body. Po dvou výhrách sice přišla porážka v Pittsburghu, výsledek 3:4 ovšem padl až po prodloužení. Tým bude určitě chtít pokračovat v nastoleném trendu i dnes před svými náročnými diváky.

Buffalo – Toronto 6:2
Toronto – Nashville 2:9
Toronto – Tampa Bay 5:2
Toronto – Detroit 4:1
Pittsburgh – Toronto 4:3 pp
Dobré ráno u zámořské NHL. Dnes nás čeká duel dvou týmů Východní konference, střetnou se Toronto Maple Leafs a Washington Capitals.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.