Marek Židlický (NJD) 0+0, 3 střely, na ledě 27:33
Martin Havlát (NJD) 0+0, 0 střel, na ledě 17:11
Jaromír Jágr (NJD) 0+0, 4 střely, na ledě 20:03

Vhazování: 23 – 21
Vyloučení: 2 – 5
Střely: 34 – 16
Hity: 13 – 14
Je dobojováno! Nakonec tedy vítězí Ottawa, která v závěru třetí třetiny ještě přidala branku na 2:0. O branku se postaral Turris, který si střelou do prázdné branky připsal za dnešní zápas dva góly a stal se dnes tak jediným střelce. Domácí si sice dokázali vytvářet spoustu šancí, kde většinou na konci celé akce stál Jaromír Jágr, ale Ďáblům se dnes nedařilo.
60:00
59:59
Ottawa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Hosté vyhodili kotouč a Gelinas si myslel, že se bude jednat o zakázané uvolnění, ale to se mýlil. Za brankou vybojoval puk MacArthur a poslal ho před prázdnou branku, kde byl zcela volný KYLE TURRIS. Asistence: Clarke MacArthur a Mark Borowiecki.
59:12
Aderson se dostal ke kotouči a vyhodil ho přes celé hřiště, Vypadalo to hodně nadějně, ale puk minul branku jen o několik centimetrů.
59:01
Poslední minuta. Domácí v útočném pásmu.
58:56
Ďáblové si berou oddechový čas!
58:39
New Jersey Devils to zkouší bez brankáře.
58:28
Harrold si najel do středu kruh, odkud vypálil, ale mimo. Jersey nyní hodně aktivní.
58:01
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:24
Gomez zkoušel vyslat dlouhý pas na Jágra, ale přihrávku zachytil jeden z hostujících hráčů.
56:46
Ďablové se usadili v útočném pásmu a nyní kombinují. Židlickému, ale utekl kotouč do středního pásma, a tak musí domácí začínat od znova.
55:40
Teď to byl Eliáš, který obdržel kolmici na střed pravého kruhu, ale místo střely zvolil přihrávku za branku.
54:50
Ruutu prokličkoval do útočného pásma, ale jeho následná střela skončil mimo branku. Hru mohou otočit Senátoři, kteří se nyní ženou dopředu.
54:05
Borowiecki se zmocnil puku za vlastní brankou a kotouč vyhazuje opět na zakázané uvolnění.
53:50
Hosté pomalu, ale jistě přecházejí na bránění a stále puky vyhazují. Ďáblové to budou mít těžké.
53:12
Domácí se pokoušejí v čele s Jágrem rozjet útočnou akci. Nakonec se jim to nedaří. Židlický musí začínat znova od vlastní branky.
52:39
Útočné snažení domácích překazil čárový rozhodčí, který ukazuje postavení mimo hru.
51:59
Hra se také přesunula na druhou stranu, tedy před branku Schneidera. Na modré se napřáhl Gryba, ale i domácí brankář úspěšně chytá.
51:26
Další komerční přestávka.
51:26
Další střela z hokejek Devils. Nyní to byl Gelinas, který vyslal z hranice pravého kruhu jedovku, ale hostující brankář si své čisté konto zatím stále drží.
51:11
Skvěle zabojoval Jágr za brankou. Jeho následná přihrávka na modrou, ale nečekaně skončila před brankou. Tam puk raději do lapačky ukryl Anderson.
50:16
Domácí v sobě našli spoustu energie a nyní se pohybují na útočné polovině. Nakonec vše zase řeší jeden z hostů, který vyhazuje puk na icing.
49:30
Ottawa musí přežívat nyní hodně velký tlak ze strany Ďáblů. Turris se dostal k odraženému puku a raději ho vyhodil na zakázané uvolnění.
48:47
Domácí jsou nyní hodně aktivní. Gionta, ale ztratil na modré čáře kotouč, a tak New Jersey Devils musí začít od vlastní branky.
47:08
Jágr se dostal do hry a i hned co skočil na led dostal načasovanou kolmici. Český útočník ještě z levého kruhu přihrával na Gomeze, který z protějšího kruh trefil boční tyčku.
45:58
Zajac dokázal v oslabení uniknout, ale na záda mu dýchal Karlsoon. I přesto se ale dokázal útočník druhé formace prokličkovat do blízkosti Andersona. Jeho následné zakončení skončilo jen těsně mimo branku.
44:57
Jágr (NJD) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Po delší době mají početní výhodu k dispozici i hosté.
44:39
Jágr prokličkoval do útočného pásma, udělal kličku v rohu kluziště, a poté poslal puk před branku, kde byl Henrique, ale ten ve velkém chumlu nedokázal puk trefit. K puku se dostávají hosté.
43:21
Židlický posla od modré čáry kolmici do středu levého kruhu, kde byl Havlát. Český útočník mohl vystřelit, ale raději ještě přihrál do lepší pozice Zajacovi, který ale následně minul branku.
42:33
Gionta nahodil puk ze středního pásma na Andersona, který přenechává puk Cecimu. Hostující obránce se pokouší o rozjetí útočné akce Ottawy.
41:49
Turris prokličkoval přes obránce až do těsné blízkosti Schneidera, ale hostující útočník neměl dostatek prostoru k zakončení.
41:16
Eliáš odvedl perfektní práci před brankovištěm, ale jeho dorážky nakonec končí v moci Andersona.
40:40
Domácí se sice drží v útočném pásmu, ale nemohou dostat kotouč pod kontrolu. Hosté v plném počtu.
40:10
New Jersey má ještě třicet vteřin přesilové hry.
40:01
Vše už je připraveno, pojďme na poslední třetinu.
Další třetina začne přibližně v 2:59.
Statistika po 2. třetině

Vhazování: 18 – 16
Vyloučení: 1 – 5
Střely: 26 – 8
Hity: 12 – 9
Je za námi už i u druhá třetina, která nám žádnou branku nenabídla. Hosté dávají domácím velké množství přesilovek, ale Ďáblům se početní výhody vůbec nedaří.
40:00
39:36
Gomez posunul kotouč na Jágra, který vyslal na Andersona nebezpečnou střelu.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny a domácí se zatím pokoušejí o přechod přes střední pásmo.
38:39
Turris (OTT) dostává dvě minuty za držení hole. Devils mají k dispozici pátou přesilovku.
38:19
Opět dostává velký prostor čtvrtá formace Ďáblů. Josefson se nakonec odhodlal ke střele z pravého kruhu, ale Anderson opět sebejistě chytá.
37:40
Domácí kombinují na vlastní polovině, zatím se jim nedaří dostat se přes střední pásmo.
36:49
Jágr kombinuje spolu s Henriquem. Nakonec se ke střele odhodlal majitel Rytířů, ale hostující brankář si proti jeho pokusu připisuje úspěšný zákrok.
36:24
Následuje další komerční přestávka.
36:24
Opět to byl Ryan, který byl u kotouče, ale tentokrát ho tečoval do ochranné sítě.
35:55
Na modrou čáru nyní dostal nabito Ryan, který vyzkoušel pozornost Schneidera.
35:19
Hosté v plném počtu, ale domácí stále v útočném pásmu, kde kombinují podél mantinelu.
34:32
Henrique protečoval kotouč před branku, kde byl Jágr, ale ten jen máchl holí do vzduchu.
33:52
Hosté skvěle brání a nepouštějí domácí do žádných velkých šancí. Nyní se jim podařilo vyhodit.
33:03
Chiasson (OTT) dostává dvě minuty za nesportovní chování. Další početní výhoda pro domácí.
32:11
Hra se nyní odehrává spíše ve středu hřiště. Ani jednomu z týmů se v posledních vteřinách nedaří dostat přes modré čáry.
31:45
Další komerční pauza.
31:45
Eliáš vybojoval kotouč a následně ho poslal na hranici pravého kruhu, kde byl Havlát, ten ještě po posunul puk na modrou, kde byl připraven Židlický. Český obránce vyslal tvrdou střelu, ale ani jeho pokus neskončil za zády Andersona.
31:25
Hosté se dopouštějí zakázaného uvolnění. Následuje další komerční přestávka.
31:20
Teď to jsou zase domácí, kteří si vytvářejí šance. Nyní pálil z hranice levého kruhu Zajac, ale minul.
30:27
Senátoři se pokoušejí o založení útočné akce, ale zatím se jim to příliš nedaří. Nyní je o puk připravil Henrique, ale ten už neměl dostatek sil, a tak puku do útočného pásma pouze nahodil.
29:45
Erik Condra se nyní ocitl ve špatný čas na špatném místě, když se k němu odrazil puk, který ho zasáhl do oblasti. Útočník čtvrté formace ihned míří do kabiny.
29:24
Ďáblové vyhráli vhazování a na modré byl ke střele připraven Greene, který poslal puk do ochranné sítě.
29:18
Následuje komerční přestávka.
29:18
Krásná souhra Gionty a finského útočníka. První jmenovaný objel branku, a poté poslal kotouč před branku, kde byl připravený Ruutu, ale jeho střela z první končí v lapačce Andersona.
28:11
Tootoo také dostává prostor a nyní ho vidíme bojovat v rohu kluziště. Levý útočník nakonec puk vybojoval a rozjíždí útočnou akci Jersey.
27:22
Karlsson drží puk za vlastní brankou, Jágr se pokouší napadat, ale hostující obránce nakonec rozehrává do středního pásma.
26:15
Ryan obdržel přihrávku ve středním pásmu, ale neměl dostatek prostoru, a tak puk do útočného pásma pouze nahodil. Za kotoučem se hnal Hoffman, ale kotouč vybojovat nedokázal.
25:35
Michálek nahrával na modrou čáru odkud vypálil Gryba, ale jeho rána byla tečována mimo hřiště.
24:24
Jágr zcela osamocen dostal přihrávku mezi kruhy, ale jeho střela z první mířila jen do připraveného Anderson. Velká šance.
23:48
Josefson vyváží puk z obranného pásma, ale ve středním pásmu o něj znovu přichází.
22:58
Senátoři jsou opět ze začátku aktivní a nyní se pohybují v útočném pásmu, kde kombinují. Zatím jsme ale neviděli od nich žádnou střelu.
22:19
22:01
Domácí jsou opět ve středním pásmu, tato početní výhoda se jim příliš nedaří.
21:34
Jágr přihrával z rohu kluziště před branku, kde byl jeho spoluhráč, ale ten poslal kotouč jen do betonů hostujícího brankáře, který puk rozehrává.
21:02
Hosté vybojovali kotouč ve vlastní třetině a ihned ho vyhazují. Domácím musí začínat od znova.
20:38
Střela Marka Židlického končí v moci Andersona. Hosté hrají již ve čtyřech.
20:19
Gryba (OTT) dostává dvě minuty za hákování. Ďáblové budou hrát 15 vteřin přesilovku 5 na 3.
20:08
Vhazování vyhrávají Devils. Domácí mají ještě k dispozici několik vteřin přesilové hry.
20:01
Vše už je připraveno, jdeme na 2. třetinu.
Statistika po 1. třetině

Vhazování: 10 – 7
Vyloučení: 1 – 2
Střely: 10 – 4
Hity: 4 – 5
Další třetina začne přibližně v 2:05.
Je za námi úvodní dějství, které nám nabídlo jedinou branku. Hosté vlétli do utkání velice dobře, když po třech minutách hry se dostali do vedení. Domácí, ale obdržená branka neporazila na kolena spíše je nabudila. Po zbytek utkání to byli totiž právě Ďáblové, kteří si vytvářeli šance.
20:00
19:54
Nepřesnou přihrávku obdržel do středu pravého kruhu Havlát, který si musel puk zpracovat. Jeho následné střela, ale skončila v ochranné síti.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny a New Jersey se drží v útočném pásmu.
18:37
Opět je to Ryan (OTT), který dostává dvě minuty, tentokrát za podražení. Druhá početní výhoda pro domácí. Podaří se jim přesilovku využít?
18:17
Senátoři mají čím dál tím větší problémy dostat se do útočného pásma. Nyní se dopustili dalšího faulu a bude se vylučovat.
17:23
Krásná akce domácích. Židlický nahodil zpoza vlastní branky puk do středního pásma, tam se ho ujal Jágr. Česká "68" jen posunula kotouč na Henriqua, který střelou z mezikruží vyzkoušel pozornost Andersona.
16:50
Gelinas získal ve středním pásmu kotouč a ihned po přejetí modré čáry se napřáhl a vyslal na Andersona nebezpečnou střelu, ale hostující brankář si s ní poradil a puk ukryl do své výstroje.
16:37
Po přerušení tady máme další pauzu.
16:37
Teď to byl zase zástupce z řad českých, který pálil od modré čáry. Ale ani střela Židlického hostujícího brankáře nepřekvapila.
15:53
Hosté hrají sice už několik vteřin v plném počtu, ale u kotouče jsou stále domácí. Nyní od modré vyslal prudkou střelu Greene, ale Anderson si připisuje úspěšný zákrok.
15:33
Máme tady další komerční přestávku.
15:33
Ďáblové byli vyhnání z útočného pásma, a tak jejich útočné snažení začíná znova. Následná akce se jim ale nepodařila neboť jeden z hráčů byl na modré příliš rychlý, ofsajd.
14:45
Gelinas dostal pěkně nabito na modrou, ale jeho střelu z první vyráží do rohu kluziště Anderson. Následně se kotouče ujal Henrique, ale ten byl tvrdým zákrokem zastaven. Dost těžko se zvedá, ale na střídačku odjíždí po svých. Hra pokračuje.
14:05
Marek Židlický se rozjel, ale ve středním pásmu nechal kotouč, toho se ujal jeden z hostů. Konkrétně to byl Gryba, ale ten jen objel branku a nahodil kotouč na Schneidera.
13:30
Ryan (OTT) dostává dvě minuty za sekání. Uvidíme tedy i první početní výhodu New Jersey.
13:18
Domácí rozjíždějí útočnou akci, kde na jejím konci stojí Jágr. Při útočném snažení byli Ďáblové faulováni.
12:50
A také tady máme první komerční přestávku.
12:50
Ďáblové na ledovou plochu posílají také čtvrtou formaci v čele s Josefsonem. Tato formace se sice do útočného pásma dostala, ale moc dlouho se tam neudržela. Nakonec tady máme zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude po levici Schneidera.
11:08
Henrique přenechal puk Gomezovi, který se pokoušel po objetí branky zakončovat, ale hostující brankář byl na tento pokus připraven a puk chytá.
10:01
Karlsson převzal kotouč za vlastní brankou a pokoušel se rozjet útočnou akci, ale ta skončila ve středním pásmu, když ho o puk připravil Gionta.
08:55
Opět první formace domácích se dostává do útočného pásma. Henrique, ale už neměl komu přihrát, a tak puk na Andersona pouze nahodil. Za kotoučem se hnal Jágr, ale nevybojoval.
07:40
Legwand pomocí menšího faulu, který rozhodčí nechávají vybojoval za brankou domácích kotouč a následně ho poslal na modrou čáru. Tam se ho ujal Gryba, který vyslal jedovku, ale ta byla zblokovaná.
06:06
První šanci utkání si také vytvářejí domácí. Jágr v rohu kluziště udělal chytrou kličku a následně poslal puk před branku, kde ho šikovně tečoval Gomez, ale Anderson nemusel zasahovat, neboť jeho teč jen těsně minula branku.
04:50
Další akce Senátorů. Tenkrát to byl Michálek, který ve středním pásmu převzal kotouč a zavezl ho do útočného pásma, kde se pokoušel ještě přihrávat před branku, ale tam nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
03:37
Hosté jsou po brance plné energie a stále jsou na puku. Nyní stál na konci akce Stone, který vyzkoušel střelou z pravého kruhu pozornost Schneidera.
02:47
Hosté na nic nečekají a po třinácti vteřinách přesilové hry skórují. Clarke MacArthur dostal přesnou přihrávku na modrou, odkud vyslal tvrdou střelu. Před brankou ještě kotouč za záda domácího brankáře tečoval KYLE TURRIS, který svou tečí otevírá stav dnešního utkání. Asistence: Erik Karlsson a Mark Stone.
02:24
Merrill (NJD) dostává dvě minuty za zdržování hry. Uvidíme první přesilovou hru hostů.
01:54
Domácí si nerozuměli v rozehrávce a puk končí na zakázaném uvolnění. Vhazování po pravici domácího brankáře.
01:49
Ruutu zavezl kotouč do útočného pásma, ale po několika kličkách o něj přišel. Dopředu se mohou hnát hosté.
00:56
Hoffman prokličkoval ze středního pásma až za branku Schneidera, ale skvělým obraným zákrokem ho o puk připravil Greene.
00:18
Úvodní vhazování vyhráli hosté a ihned se ženou do útočné třetiny, ale jejich následná akce skončila v rohu kluziště.
00:01
Vše už je připraveno, utkání každou chvíli započne.
Operní pěvkyně sklízí velký potlesk. Následuje ještě národní hymna Spojených států.
Celou arénou nyní zní národní hymna Kanady.
Po ledové ploše již krouží hráči Ottawy. Následně na led také naskakují za velkého potlesku Ďáblové.
Vítám všechny hokejové příznivce u nočního zápasu z nejvyšší hokejové ligy. Jak již bývá u NHL zvykem, utkání se o malou chvíli zdrží.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Helgeson, Merrill, Židlický, Gelinas, Harrold – Gomez, Henrique, Jágr – Eliáš, Zajac, Havlát – Ruutu, Gionta, Ryder – Tootoo, Josefson, Bernier

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Borowiecki, Karlsson, Cowen, Ceci, Phillips, Gryba – MacArthur, Turris, Stone – Hofman, Zibanejad, Ryan – Greening, Legwand, Michálek – Condra, Lazar, Chiasson

Rozhodčí: St. Pierre, Watson – Amell, Murphy.

New Jersey Devils

Domácí jsou na tom o něco málo hůře. Po třiceti dvou odehraných zápasech se drží v celkové tabulce na dvacáté druhé pozici s dvaceti osmi body a celkovým skórem 74:94. Co se týče posledního zápasu, tak Ďáblové na ledě Islanders prohráli 2:3 na nájezdy.

Ottawa Senators

Hosté jsou na tom o něco lépe než domácí. Po třiceti odehraných zápasech se drží v celkové tabulce na dvacáté první pozici s třiceti body a celkovým skórem 80:86. Co se týče posledního zápasu, tak Senátoři na ledě Buffala podlehli 4:5 na nájezdy.

16.12.2014 Buffalo – Ottawa » 5:4 sn
13.12.2014 Boston – Ottawa » 2:3 sn
12.12.2014 Ottawa – Los Angeles » 3:5
08.12.2014 Ottawa – Vancouver » 4:3 pp
06.12.2014 Pittsburgh – Ottawa » 3:2