1. Kari Lehtonen (DAL) 27 zák., 0 gólů, 100%

Československá stopa v utkání:
Aleš Hemský (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:54
Radim Vrbata (VAN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:36
Střely na branku ve 3. třetině: 12-7
Ani jasná převaha v poslední části domácím nepomohla k vyrovnání a připisují si pátou porážku v řadě. Jednoznačným mužem zápasu byl Kari Lehtonen, který dnes chytal neskutečně a dokonale vynuloval domácí útočníky.
60:00
59:34
Dallas právě vstřelil branku!
ANTOINE ROUSSEL zblokoval střelu Bieksy a otevřela se mu tak cesta k domácí bráně, kterou neomylně trefuje. Bez asistence.
59:06
Domácí s kotoučem před svou brankou.
58:46
Kotouč po teči hostujícího hráče končí mezi diváky.
58:30
Domácí hrají bez brankáře.
57:43
Ofsajd domácích.
56:41
McKenzie se hnal sám na Lacka, ale ten jeho střelu vyrazil do rohu.
56:03
Domácím se již hodně krátí čas na vyrovnání.
55:16
Morin byl blízko prvnímu gólu v NHL, ale Lack byl proti a tak si mladý útočník Dallasu ještě musí počkat.
54:37
Dnešní utkání sleduje 18 755 diváků.
53:41
Vey dostal nabito na levém kruhu, ale ani jeho rána z první gólem nekončí. Lehtonen jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.
52:22
Největší problém Vancoueru je přechod útočné modré čáry, kde je dobře zformovaná obrana Dallasu.
51:47
Hosté se již trochu oklepali z drtivého tlaku domácích.
50:43
Domácí se sami připravili o útočné pásmo nepřesnou přihrávkou.
50:26
50:10
Teprve teď Lehtonen chytá kotouč a obrana Dallasu může konečně vystřídat.
49:22
Neskutečný tlak si vytvořila první formace Canucks, ale většina jejich střel mířila mimo nebo skončila na chráničích hostujících obránců.
48:26
Druhá formace domácích si dobrým pohybem vynutila faul Klingberga. Pro domácí dobrá příležitost na vyrovnání.
47:14
Goligoski se teď dobře položil do přihrávky a domácí přicházejí o kotouč.
46:11
Další dobrý zákrok Lehtonena, který chytá tvrdou ránu z pravého kruhu.
45:17
Domácí se snaží o vyrovnání, ale jejich útoky naráží na dobrou obranu hostí.
44:32
Icing Dallasu.
43:20
43:13
Hosté nehrají přesilovku špatně, ale Lack zatím spolehlivě likviduje jejich šance.
43:00
Spezza přihrával zpoza branky, ale Lack kotouč přes brankoviště nepustil.
42:45
Klingberg přestřelil domácí branku.
41:50
Domácí vyhzují.
41:20
Richardson si přidržel protihráče a hosté si zahrají další přesilovku.
40:21
Sedinové zahrozili hned na začátku třetiny, ale Lehtonen stále odoláva.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině: 4-17
Další třetina začne přibližně v 06:01.
První dvě minuty této třetiny naznačovali, že uvidíme podobný průběh jako v první části. Jenže pak přišla náhodná branka Dallasu a ta hostům dodala křídla. Najednou začali dominovat na ledě a celou třetinu absolutně ovládli. Domácí dnes nedokáží proměňovat ani vyložené šance. Vždyť jen v této třetině jeli dvakrát osamoceni na Lehtonena a nedokázali jej překonat.
40:00
39:06
Opět se na Lehtonena hnal osamocený hráč domácích, ale ani Burrows tentokrát nevyzrál na Lehtonena.
37:53
Lack se na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. Po střele z levé strany si připsal již čtrnáctý zákrok v této třetině.
37:27
Domácí se tlaku brání pouze vyhazováním kotoučů do středního pásma.
36:46
Hosté již opět zatápějí domácí obraně.
35:56
Ani Daniel Sedin z předbrankového prostoru nedokázal zamířit mezi tři tyče.
34:45
Konečně domácí dokázali chvíli udržet útočné pásmu, ale opět ani jednou nevystřelili na Lehtonena.
33:40
Icing Canucks.
33:35
Již pěkně dlouho jsme neviděli střelu na branku od domácích.
32:55
Goligoski nepustil Higginse před svého brankáře.
31:45
Lack kryje Dayleho střelu bekhendem z pravé strany.
31:12
Hosté trochu nenápadně přebrali převahu v tomto zápase a jsou to domácí, kteří se většinu času brání.
30:26
Hra se nám teď dost kouskuje. Tentokrát zůstal kotouč na síťce domácí branky.
30:10
Seguin nestihl kotouč v útočném pásmu a tak sudí píská icing.
29:54
28:35
Aleš Hemský je dnes hodně vidět, ale spoluhráči zatím nedokáží využít jeho chytrých přihrávek.
27:29
Lehtonen vyrazil další střelu domácích a hosté se okamžitě ženou do protiútoku.
26:47
Lack zachytává nahození kotouč ze středního pásma.
26:04
A mohlo být pro domácí ještě hůř. Střela Jordieho Benna Lackovi propadla za záda, ale obránci jej stihli zamést zpátky pod jeho tělo.
25:42
Podruhé v zápase končí v brance místo puku domácí útočník.
24:51
Naopak Lehtonen byl poslední zápasy hodně kritizovaný, ale na jeho dnešním výkonu to není vůbec znát. Své by o tom mohl povědět také Bonino, který teď neuspěl s bekhendovým zakončením.
23:59
Brankáři Canucks zatím pokračují v rozpačitých výkonech z posledních zápasů.
22:53
Nedáš, dostaneš. Domácí se nedokáží prosadit ani ze stoprocentních šancí. Naopak hosté dávají trochu náhodný gól. COLTON SCEVIOUR pouze nahazoval kotouč před branku a Lack si jej lapačkou srazil do branky. Asistence: Shawn Horcoff, Vernon Fiddler.
22:44
Hansen obral o kotouč Jokipakku na modré čáře a hnal se sám na branku. V ní však stojí bezchybý Lehtonen a jeho pokus chytá.
21:48
Zakázané uvolnění Dallasu.
21:37
21:00
Hosté dostali kotouč do neutrální zóny a pokračují v dobrém bránění přesilových her domácích.
20:01
Střely na branku v 1. třetině: 11-5
Další třetina začne přibližně v 05:05.
Domácí byli v první třetině o něco aktivnějším a lepším týmem, ale branku vstřelit nedokázali. Zásluhu na tom má hlavně výborně chytající Lehtonen v brance Dallasu. Domácí navíc nedokázali využít dvě přesilové hry. Tu třetí budou dohrávat na začátku druhé třetiny.
20:00
19:37
Spezza přehnal souboj o puk u mantinelu a dostává menší trest za podražení.
18:59
18:31
Hosté dokázali zaútočit i v oslabení, ale u kotouče již jsou opět domácí.
17:56
Hosté se osvobozují.
17:34
Lehtonen dokázal dobře zareagoval na tečovanou střelu a kotouč vyrazil betonem.
16:59
Nervozita na ledě neustává.Po dalším zákroku Lehtonena se do sebe pustilo za jeho brankou několik hráčů.Vyloučen je nakonec pouze Daley a domácí budou hrát druhou přesilovku.
16:30
16:06
Domácí ujeli do protiútoku dvou proti nikomu, ale Lehtonen dokázal vyrazit střelu Higginse.
15:25
Lehtonen si lehce povyjel z branky a do lapačky zachytil pokus Jordieho Benna od modré.
14:30
Na trestné lavici nakonec sedí domácí Dorsett a Vrbata. Za hosty Jason Demers. Hosté si tak zahrají v početní převaze.
14:30
Dorsett po pokusu o zakončení skončil v brance, do které natlačil také Lehtonena. To sa vůbec nelíbilo hostujícím hráčům a okamžitě se na něj sesypali. Protože tam také lítali pěsti, tak se určitě dočkáme vyloučení.
13:28
Domácím se již nedaří jednoduše se prosazovat v útočné třetině, tak jak tomu bylo v první desetiminutovce.
12:18
Lehtonen vyrazil kotouč do ochranné sítě.
12:11
11:36
Jenže hosté se dobře brání a opět vyhazují kotouč přes všechny čáry.
11:07
Domácí se konečně dokázali usadit v útočném pásmu.
10:10
V rohu kluziště se do sebe pustili Richardson a McKenzie. Oba samozřejmě putují na trestnou lavici. McKenzie inkasuje ještě dvouminutový trest navíc a domácí budou hrát přesilovku.
09:18
Hosté teď trochu vyrovnali hru a také se dokáží s pukem udržet v útočné třetině. Jejich snaze však chybí střelba na branku.
08:06
07:37
Nic na tom nezměnila ani čtvrtá formace hostí, která se na chvíli zdržela v útočném pásmu.
06:38
Lehtonen má stále více práce než domácí brankář, na kterého zatím letěla pouze jedna střela.
05:45
Hemský dostával přihrávku do jízdy, ale jeden z obránců do ní na poslední chvíli vložil hůl a český útočník na ni nedosáhl.
04:53
04:10
Po chybě v rozehrávce Stars se ke kotouči v útočném pásmu dostávají domácí.
03:05
Hemský obral o kotouč Vrbatu a zavelil k protiútoku. Nahozeným pukem alespoň vybojoval vhazování před Lackem.
02:11
Stále vládnou dění na led domácí hráči a Lehtonen má plné rucy i nohy práce.
01:38
Domácí jsou zatím o něco aktivnější. Tentokrát střela Burrowse po teči končí v ochranné síti.
00:36
Lehtonen so předvedl výborným zákrokem proti Vrbatovi, který dostal výbornou přihrávku od Henrika Sedina do jízdy před branku, ale jeho pokus skončil nakonec pouze v lapačce Lehtonena.
00:01

Vancouver Canucks: Lack (Miller) – Edler, Tanev, Sbisa, Weber, Stanton, Bieksa – Daniel Sedin, Henrik Sedin, Vrbata – Higgins, Bonino, Burrows – Matthias, Richardson, Vey – Dorsett, Horvat, Hansen

Dallas Stars: Lehtonen (Lindback) – Goligoski, Klingberg, Jikipakka, Daley, Jordie Benn, Demers – Jamie Benn, Spezza, Seguin – Roussel, Eakin, Hemský – McKenzie, Morin, Cole – Horcoff, Fiddler, Sceviour

Rozhodčí: Tom Kowal, Trevor Hanson – Sharrers, Heyer..
Podruhé v sezoně proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Dallas Stars. Domácí určitě budou chtít soupeři vrátit porážku z prvního zápasu.

Vancouver Canucks
Vancouver zažívá špatné období a momentálně tahá čtyřzápasovou sérii porážek. Jeho skóre 7:17 v průběhu této série je také hodně nelichotivé. Proto všichni ve Vancouveru doufají, že se domácí zvednou právě proti Dallasu. Nedaří se hlavně brankáři Millerovi a proto se dá očekávat, že by se v brance mohl objevit Eddie Lack.

Dallas Stars
Dallasu se letos také nedaří a momentálně je na předposledním místě Centrální divize pouze o skóre před Coloradem. Najít problém týmu z Texasu není problém. Vždyť Stars inkasovali již 103 branek, což je druhý nejhorší počin v lize. To jim je pak pranic platné, že Tyler Seguin zatím vládne kanadskému bodování ligy s třicetiosmi body.