To je ode mě pro dnešek vše, někdy znovu u online přenosu se s vámi těším na počtenou!

Tomáš Tatár (DET) 0+1, 2 střely, čas na ledě 14:59
Petr Mrázek (DET) 22 zákroků, 1 gól, 95,7%
Lubomír Višňovský (NYI) 0+1, 2 střely, 20:01
Jaroslav Halák (NYI) 17 zákroků, 1 gól, 94,4%
Hvězdy utkání

1. Brock Nelson (NYI) 1+1
2. Petr Mrázek (DET) 22 zák., 1 gól, 95,7%
3. Anders Lee (NYI) 1+1
Zápas je u konce! Ve třetí třetině jsme branku neviděli, ale Detroit byl o poznání aktivnějším týmem a měl několik slibných příležitostí, Newyorčany ale podržel dnes skvělý Jaroslav Halák. Skóre dnešního utkání otevřel v deváté minutě domácí kapitán Henrik Zetterberg, ještě do konce úvodního dějství dokázal srovnat Brock Nelson. Od druhé třetiny se v brance Detroitu představil Petr Mrázek. Rozhodující branku vstřelil v prostředku druhé třetiny Anders Lee a zajistil tak Ostrovanům další dva body do tabulky NHL. Naopak pro Detroit je to už pátá porážka za sebou a čtvrtá prohra v řadě na domácím ledě.
60:00
59:52
Ale ti už nic nevymyslí, zdá se, že je rozhodnuto.
59:30
Bitva o puk v rohu kluziště vyzněla lépe pro domácí.
59:00
Běží poslední minuta třetí třetiny.
58:49
Mrázek míří na střídačku. Detroit to zkouší v šesti.
58:25
58:12
Hosté si zatím v přesilovce nevypracovali žádnou kloudnější akci.
57:33
Darren Helm se v oslabení řítil sám na Haláka, ale jeho střela zápěstím jen těsně minula levou tyč branky Islanders.
56:42
Hosté se teď sami připravili o útočné pásmo.
56:25
Velice hloupý faul teď předvedl Justin Abdelkader (DET), který naprosto zbytečně podrazil Franse Nielsena. Detroitu se krátí čas.
55:29
Okposo nahazuje, Mrázek vyráží. Domácí se opět vrhají do útoku, konkrétně Darren Helm.
55:06
Johan Franzen nezvládl přechod do útočné třetiny a je pískán ofsajd.
54:48
Kotouč skončil na střídačce Islanders, vhazuje se ve středu hřiště.
54:37
Zakázané uvolnění domácích.
54:02
Dacjukovo zaváhání před vlastní brankou dokázal využít Tavares, ale Mrázek jeho pokus vyrazil.
53:24
Mrázek vyjel pro kotouč skoro až k modré čáře, rozehrál ho poněkud nešťastně na hokejku Cizikase, který ho servíroval před odkrytou branku domácích, ale naštěstí pro Red Wings zabránil Martinovi ve skórování Gustav Nyquist.
52:40
Hráčům Detroitu ubývá čas. Parta kolem Pavla Dacjuka by potřebovala nějaký náhodný gól, protože zatím se jim v kombinaci příliš nedaří.
52:04
Za brankou hostí bojují o touš Dacjuk a Tatár.
51:36
Grabovskij se nedokázal protlačit přes DeKeysera.
50:40
Nyquist se protlačil kolem Hickeyho a vybídl ke střele Zetterberga. Pokus kapitána Detroitu schoval Halák ve své lapačce.
Dnešní utkání sleduje 20 027 diváků!
50:32
Quincey se štěstím prošel středním pásmem, přihrál Sheahanovi a ten z úhlu vyslal další střelecký pokus Red Wings v této třetině.
50:10
Zakázané uvolnění hostů. Hra se stěhuje před Haláka.
49:44
Višňovský nahazuje kotouč a společně s kolegy z lajny odchází střídat.
48:35
Ve středním pásmu odebral Grabovskému puk Henrik Zetterberg a uháněl sám na Haláka, ale přestřelil. Na druhé straně se do podobné situace dostal Kuljomin, ani on ale Mrázka nepřekonal.
48:11
Další střela domácích, tentokrát se o ní postaral Tomáš Jurčo. Halák bez větších potíží kryje, následuje komerční brejk.
47:46
Další šance Detroitu. Švédskou spolupráci zakončoval po Ericssonově pasu Darren Helm, ale trefil pouze připraveného Haláka.
46:53
Zetterberg teď místo střely radši volil přihrávku na Nyquista.
46:15
Helm si vybruslil od mantinelu, přesným pasem našel Dacjuka a ten bekhendovým pokusem otestoval Halákovu pozornost.
45:16
Další pokus Brocka Nelsona, americký útočník je dnes velice aktivní.
44:39
Nelson to zkoušel z prostoru pravého kruhu. Mrázek připraven.
43:51
Abdelkader a Zetterberg statečně bojují proti převaze protihráčů a drží kotouč na svých hokejkách.
43:33
Nyquistova nenápadná rána zadělala Halákovi až překvapivě velké problémy! Propadla mu skrz výstroj a orazítkovala tyč!
43:13
Kyle Okposo vypustil tvrdou dělovku, ale Mrázek si poradil s jeho střelou i s následnou dorážkou Johna Tavarese.
42:47
Glendening byl čistým způsobem zastaven ve svém průniku.
42:15
Hra je momentálně mírně rozháraná, přelévá se ze strany na stanu.
41:26
41:01
DeKeyser rozjíždí novou akci Detroitu.
40:44
Ale hosté úspěšně vyhazují.
40:18
Domácí ihned získávají kotouč a vyráží s nim do útočného pásma.
40:01
Ve druhé třetině byli aktivnějším týmem hosté. V brance Detroitu nahradil zraněného Jimmyho Howarda český mladík Petr Mrázek a hned v úvodu třetiny měl spoustu práce s několika přesilovkovými šancemi Islanders. Za své aktivní pojetí hry byli Ostrované odměněni prozatím rozdílovou brankou, kterou vstřelil Anders Lee, jeho gól musel posvětit až videorozhodčí. Dvě vteřiny před sirénou mohl ještě srovnat Franzen, ale ve velké šanci branku pouze přestřelil. Domácí si na začátku posledního dějství ještě zahrají sedmaosmdesát vteřin trvající přesilovou hru. Třetí třetina začne přibližně v 03:23.
40:00
39:58
Domácí ještě stihli zahrozit! Dacjuk posunul na modrou čáru na Kronwalla, který vyslal tvrdou bombu směrem k Halákovi. Slovenský brankář vyrazil jeho ránu pouze na hokejku Franzena, který ale poloodkrytou branku přestřelil!
39:26
A další vyloučení. Opět míří na trestnou Cal Clutterbuck (NYI), tentokráte za faul loktem. Hodně přísné vyloučení.
39:10
Smith trefil prvního hráče stojícího před sebou.
39:03
38:10
Mrázek si teď poradil jak se střelou Boychuka, tak i s dorážkou Stromea.
37:26
Tavaresovu ránu Mrázek vyráží levým betonem. Domácí následně opět vyhazují.
37:07
Miller vyhazuje přes všechny čáry. Islanders musí začít od vlastní branky.
37:03
Tomáš Tatár (DET) si odpyká dvouminutový trest za držení.
36:38
Zetterberg nahazuje puk a odchází na střídačku, nahrazuje ho Dacjuk.
35:54
Quinceyho pokus se k Halákovi nedostal.
35:34
Ouelett poslal do úniku Jurča, slovenský mladík vypálil z levé strany hřiště a Halák měl se střelou svého krajana drobné potíže, ale nakonec puk zkrotil a má ho ve své moci.
34:35
Glendening a Miller teď dobrou půlminutku drželi touš za Halákovou brankou, druhý jmenovaný poté přesným pasem našel Kronwalla, tomu ale černá pryž přeskočila hokejku.
33:40
Hickey to zkusil od modré, jeden z jeho spoluhráčů ale kotouč tečoval do rohu kluziště.
33:24
Dacjuk teď předvedl parádní držení kotouče, když projel mezi dvěma bránícími protihráči a dostal se až k zakončení. Halák jeho štiplavý pokus vyráží ramenem.
32:28
Nyquist zařadil na vyšší rychlostní stupeň a pláchl svému strážci. V rozhodujícím okamžiku ale podklouzl a puk mu byl odebrán.
31:56
De Haanovo nahození z ostrého úhlu si Mrázek bez problému pohlídal.
31:42
Icing hostů.
31:34
Franzenovo nahození chytá Halák do lapačky a rozhodl se nechat ho tam a nerozehrávat.
30:41
Islanders právě vstřelili branku!
Je to gól! Nelsonův pokus se sice zastavil před brankovou čárou, ale tam puk našel ANDERS LEE a nakonec dotlačil kotouč za Mrázkova záda a posílá Ostrovany do vedení! Asistence: Brock Nelson.
30:41
Velká chyba Red Wings! Nelson se před Mrázkem objevil úplně sám, zkoušel ho překonat bekhendovou střelou mezi betony, ale nepovedlo se mu to. Puk se poté pohyboval okolo brankové čáry. Rozhodčí jede celou situaci prodiskutovat s brankovým sudím.
29:08
Dvě velké šance domácích! Nejprve se puk odrazil k před brankou stojícímu Dacjukovi, ten z bezprostřední blízkosti minul. Poté se o zakončení ještě pokusil Helm, jeho pokus Halák na poslední chvíli vyrazil.
28:22
Hickeyho rána byla zblokována a domácí se vydali do přečíslení 3 na 2. Glendeningův bekhendový pokus ale Haláka neohrozil.
27:49
Zetterbergův pokus kryje Halák, bude se vhazovat po jeho pravici.
27:32
Franzen za brankou hostí obral o kotouč Leddyho, servíroval puk před branku, jenže nikdo ze spoluhráčů se k černé pryži nedokázal dostat.
26:52
Johan Franzen předvedl ukázkový slalom mezi hráči Islanders, zastavilo ho až ofsajdové postavení Tomáše Jurča.
26:32
Dacjuk kotouč jenom nahazuje, jeho lajna už musí vystřídat.
26:00
Ránu Kylea Okposoa zblokovala domácí obrana vysoko nad Mrázkovu svatyni.
25:19
Cizikas to zkoušel po pravém křídle, ale Smith ho výborně odtlačil tělem a vyváží kotouč pryč z obranného pásma.
24:37
Hosté jsou v druhé periodě jasně aktivnějším týmem. Novou útočnou akci zakládá Leddy.
24:13
Abdelkaderův pokus kryje Jaroslav Halák. Americký forward v barvách Detroitu si ještě nyní za brankou něco vyřizuje s Travisem Hamonicem.
23:40
Jurčovu skákavou přihrávku stačil Franzen ještě zachytit na modré čáře a udržel tak Red Wings v Halákově bezprostřední blízkosti.
22:37
22:28
A další Nelsonova obrovská šance! Ale Mrázek se stihl přesunout a levým betonem vychytal amerického útočníka!
21:47
Fantastický Mrázek! Český mladík teď vychytal sérii několika dorážek útočníků Islanders! Postupně vychytal Boychuka a následně i Nelsona.
21:01
Nielsenovu přihrávku vystihl Darren Helm a vyhazuje kotouč.
20:38
Hosté si zahrají svou dnešní první přesilovku. Za katr míří Nicklas Kronwall (DET), který si odsedí dvě minuty za hákování.
20:18
A český gólman si připisuje první úspěšný zákrok.
20:13
Kotouč mimo kluziště, vhazování ve středním pásmu.
20:01
V brance Detroitu nahrazuje Howarda český mladík Petr Mrázek!
20:01
První třetina příliš hokejové krásy nenabídla, hra je velmi vyrovnaná a většinu času se hraje ve středním pásmu. Přesto ale oba týmy dokázali vstřelit shodně po jedné brance. Nejprve poslal domácí do vedení přesnou ránou Henrik Zetterberg, na konci úvodní dvacetiminutovky dokázal po Howardově nejistém zákroku doklepnout puk za brankovou čáru Brock Nelson. Druhá třetina začne přibližně v 02:29.
20:00
19:45
Strome se nedokázal prorvat mezi třemi protihráči a domácí už dohrávají třetinu ve svém obranném pásmu.
19:06
Hamonicova střela byla sražena do rohu kluziště.
19:00
Probíhá poslední minuta úvodní třetiny.
18:14
Švédský rychlík Helm si vybruslil zpoza branky, ale svá mířidla neseřídil přesně.
17:56
Johnny Boychuk opět vyzkoušel Howardovu pozornost, ten byl ale tentokrát pozorný a jeho ránu bez problému chytá.
17:22
Ofsajd domácích.
16:59
Jurčo se před Halákem snažil důrazným způsobem dostat k dorážce, jeden z hostujících beků ho ale od branky odtlačil.
16:03
Je vyrovnáno! Jimmy Howard předvedl obrovskou chybu, když Višňovkého nahození vyrazil pouze před sebe a následně nedokázal puk včas přikrýt. Tohoto zaváhání dokázal využít nejlepší střelec Ostrovanů BROCK NELSON a v pádu poslal puk za záda brankáře Detroitu. Pro Islanders je to rovný stý gól v této sezóně. Asistence: Lubomír Višňovský, Anders Lee.
15:48
14:36
Zetterbergovu přihrávku se pokoušel zužitkovat Smith, ale nepochodil. Na druhé straně se proti Nelsonovi blýskl skvělým zákrokem Jimmy Howard.
14:13
Kuljomin to zkoušel z velkého úhlu, Howard připraven. Následuje komerční přestávka.
13:50
Višňovského jedovka míří mimo tři tyče.
13:02
Okposo vystřelil a Howardovi po nejistém zákroku puk vypadl, ale Clutterbuck z dorážky pouze orazítkoval tyč domácí branky.
12:35
12:02
Bailey se zkusil prosadit v oslabení, ale jeho bekhendový pokus nenadělal Howardovi sebemenší potíže.
11:40
Další vyhození Islanders.
11:08
Kronwallova střela zblokována a hosté se osvobozují a mohou vystřídat.
10:42
Domácí kombinují v útočném pásmu.
10:35
První vyloučení utkání, na trestnou lavici míří Cal Clutterbuck (NYI), proti pravidlům se provinil podražením.
10:09
08:49
Detroit právě vstřelil branku!
Z ničeho nic je tu první branka utkání! Darren Helm chvíli podržel puk v obranném pásmu Islanders a poté nalezl přesnou přihrávkou mezi kruhy nejproduktivnějšího muže Detroitu HENRIKA ZETTERBERGA, který se tvrdou střelou prosadil a posílá Red Wings do vedení! Halák měl nejspíš zakrytý výhled. Švédský útočník se mezi střelce zapisuje po dlouhé pauze trvající jedenáct utkání. Asistence: Darren Helm, Tomáš Tatár.
08:26
Dacjuk se pokoušel překvapit Haláka nečekanou střelou, ale mířil o něco výše než chtěl.
07:58
Okposo se u levé tyčky pokoušel dotlačit puk za brankovou čáru, Howard ale neponechal nic náhodě a puk schovává pod svou lapačkou.
07:03
Boychukova rána se od zadního mantinelu odrazila do prostoru před Howardovým brankovištěm, nikdo z jeho spoluhráčů ale na puk nedosáhl.
06:35
Sheahan zpoza branky zkoušel najít parťáka z útoku, hosté jeho záměr přečetli.
06:15
Puk opět mimo hrací plochu. Máme za sebou nějakých šest minut a k vidění byl zatím pouze jeden jediný střelecký pokus na obou stranách.
05:54
V rohu o kotouč bojují Abdelkader s Leddym, obránce Ostrovanů si pomohl tělem a vyváží touš do středního pásma.
05:02
Tatár se probíjel středem hřiště, ale bohužel nechal puk za sebou a hosté mohou založit protiútok.
04:38
Zakázané uvolnění Islanders.
04:31
Andersson nahazuje kotouč a čtvrtá lajna domácích může vystřídat.
03:39
O první střelecký pokus hostů se postaral Boychuk, Howard vyráží.
03:32
Hamonic nezvládl přechod přes modrou čáru, je pískán ofsajd.
02:59
Kotouč mimo hřiště. Vhazuje se ve středním pásmu.
02:41
Pavel Dacjuk teď poněkud nešetrně srazil k zemi Tavarese.
01:54
Darren Helm to zkoušel z mezikruží, ale jeho střela minula cíl.
01:31
Jurčo zpoza branky hledal Sheahana, ale přihrál nepřesně.
01:09
Johnny Boychuk rozjíždí první akci Islanders.
00:25
A Red Wings se ihned od začátku vrhají do útoku.
00:01
Na úvodním buly úspěšnější domácí Zetterberg.
00:01
Americká hymna je u konce, vše je připraveno, můžeme začít!
Aktéři obou týmů už jsou na ledové ploše, utkání co nevidět začne.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Kronwall, Ericsson, Quincey, DeKeyser, Smith, Ouelett – Nyquist, Zetterberg, Abdelkader – Tatár, Dacjuk, Helm – Franzen, Sheahan, Jurčo – Miller, Glendening, Andersson

New York Islanders: Halák (Johnson) – Leddy, Boychuk, de Haan, Hamonic, Hickey, Višňovský – Bailey, Tavares, Okposo – Grabovskij, Nielsen, Kuljomin – Lee, Nelson, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Rozhodčí: Watson, Charron – Knorr, Wheler.

Tomáš Tatár (DET) 32 zápasů, 12+9
Tomáš Jurčo (DET) 29 zápasů, 2+9
Lubomír Višňovský (NYI) 21 zápasů, 2+6
Jaroslav Halák (NYI) 22 zápasů, 91,7 %
Vzájemné zápasy

Dnes večer to bude letošní první vzájemné měření sil těchto celků.

Loňské vzájemné zápasy

New York Islanders:Detroit Red Wings 5:4 sn.
New York Islanders:Detroit Red Wings 0:5
Detroit Red Wings:New York Islanders 0:3
New York Islanders

Kdo by to byl řekl, že právě Islanders budou v letošní sezóně atakovat nejvyšší příčky. Takovýchto odvážlivců asi vskutku mnoho nebylo, ale Ostrované předvádějí parádní ofenzivní hokej a s devětadevadesáti vstřelenými brankami jsou pátým nejvíce skórujícím týmem NHL. Svěřenci trenéra Jacka Capuana mají na svém kontě dvaačtyřicet bodů, což je stejně jako Detroit, a tento bodový zisk je řadí na třetí místo Východní konference a druhou příčku Metropolitní divize. Z posledních pěti duelů dokázali Newyorčané zvítězit sice pouze dvakrát, ale povedlo se jim třeba zastavit vítěznou sérii Jestřábů z Chicaga a v minulém utkání dokázali na samostatné nájezdy přehrát rivaly z New Jersey. Nejvíce kanadských bodů nasbírali dva spolehliví útočníci a základní kameny hry Ostrovanů, Kyle Okposo (7+20) a John Tavares (12+15). V brance dostává před kolegou Johnsonem více prostoru devětadvacetiletý slovenský gólman Jaroslav Halák, který by s největší pravděpodobností měl nastoupit i dnes.
Detroit Red Wings

Po ne úplně ideálním začátku se hráči pod taktovkou rázného kouče Babcocka nadechli k lepším výkonům a postupem času byli jejich výsledky lepší a lepší. Red Wings se momentálně nacházejí na čtvrtém místě Východní konference, v Atlantické divizi jsou druzí. Aktuální forma Detroitu ale není bůhvíjaká, z posledních pěti duelů vyšla Rudá Křídla vítězně pouze jednou. Sérii čtyř porážek v řadě mají domácí šanci zlomit právě dnes večer. Disciplínou, ve které hráči z hlavního města státu Michigan tápou, jsou samostatné nájezdy. Dovednostní soutěž musela v zápasech Detroitu rozhodovat celkem sedmkrát, z toho šestkrát se z vítězství radovali soupeři. Produktivitu týmu táhne nestárnoucí Henrik Zetterberg (5+21). Pavel Dacjuk (12+11) byl na začátku sezóny vinou zdravotních potíží nucen vynechat pár zápasů, nyní už je ale zpět a nutno dodat, že ve skvělé formě. Odehrál jednadvacet utkání a v průměru má více jak bod na zápas. V drtivé většině případů dostává mezi třemi tyčemi prostor Jimmy Howard a jinak by tomu nemělo být ani dnes.
Přeji příjemný hokejový večer! NHL má dnes na programu pět zápasů. My se zde zaměříme na souboj dvou týmů, které se zatím vyhřívají ve vrchních patrech tabulky Východní konference. Domácí Detroit Red Wings hostí na svém ledě New York Islanders. Díky tabulkovému postavení obou mužstev se rozhodně můžeme těšit na atraktivní podívanou. Začínáme v 01:30
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.