Jiří Hudler (CGY) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:14
Aleš Hemský (DAL) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:18

Hvězdy utkání

1.Kari Lehtonen (DAL) – 21 zákroků, 1 gól, 95.5%
2.Jamie Benn (DAL) – 1+1
3.Jiří Hudler (CGY) – 0+0
Dnešní utkání končí vítězstvím hostů z Dallasu. Hosté si odvážejí 2 body zásluhou přesných tref Benna a Daleyho. Domácí sice měli zhruba půl minuty před koncem zápasu velkou šanci v podobě přesilové hry 6 na 4, kterou se jim nepodařilo využít a dnes tedy neberou žádný bod.
60:00
59:44
Monahan pálil po Hudlerově přihrávce jen do betonů Lehtonena.
59:33
Oddechový čas pro domácí.
59:33
Seguin (DAL) vstřelil branku do prázdné klece, ale předtím fauloval, a tak si půjde odsedět 2 minuty za podražení.
58:45
Brodie z velkého úhlu trefil tyč hostující brány!
58:19
Hiller odjíždí na střídačku!
57:12
Spezzova tvrdá střela ze středu pásma míjí bránu domácích o necelý decimetr.
57:03
Eakin z levého kruhu vypálil mezi betony domácího brankáře, ten si chvíli nebyl jistý, jestli puk neklouže za jeho záda, ale nakonec se ukázalo, že má černou gumu ve své moci.
56:37
Giordano byl donucen udělat kličku na modré čáře, což bylo příčinou ofsajdového postavení jeho spoluhráčů.
55:24
Střela Gaudreaua byla sražena do ochranné sítě jedním z beků Dallasu.
54:30
Stars zamkli svého soupeře v jeho pásmu.
52:43
Hemský střílel z nulového úhlu, jeho pokus si Hiller pohlídal a bez problémů vyrazil.
51:50
Nahození Spezzy podržel Hiller.
50:50
50:22
Dallas opět vyhazuje přes všechny čáry.
49:34
Roussell pálil mimo hostující bránu. Následně hosté vyhodili puk až k Hillerovi.
48:50
Oleksiak (DAL) je vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.
47:45
Monahan přihrál puk na modrou na Widemana, který střelou z nápřahu prověřil Lehtonena.
47:30
Po střetu s Jonesem zůstal v rohu kluziště ležet Goligoski. Obránce Dallasu se ale nakonec zvedl a zdá se, že je vše v pořádku.
46:48
Spezzovu tvrdou střelu z kraje pásma udržel Hiller na svém hrudním chrániči.
46:34
Mourin prohrál buly, ale k puku se dostal Roussel, jehož střela byla velmi nebezpečná, ale nakonce jí Hiller s vypětím všem sil zlikvidoval.
44:28
McKenzie přihrál na modrou na Goligoského, který trefil brankovou konstrukci domácí klece.
43:59
Diazova střela od modré nadělala Lehtonenovi velké problémy.
43:30
Daleyho střela od pravého hrazení neměla gólové parametry.
43:10
Giordanův pas byl nepřesný, píská se zakázané uvolnění.
42:34
42:12
Hosté vyhazují až k Hillerovi.
41:30
Colborne se protlačil před Lehtonena, ale jeho zakončení míří vysoko nad hostující bránu.
40:34
Klingberg (DAL) je vyloučen na 2 minuty za hrubost.
První vhazování třetí třetiny patřilo hostům.
40:01
Hosté si během druhé třetiny vytvořili dvougólové vedení zásluhou Jamieho Benna a Daleyho. Když se vše zdálo, že hráči odejdou do šaten za stavu 0:2 ujal se slova nejproduktivnější muž domácích Mark Giordano a střelou od modré snížil na rozdíl jedné branky. Co nám nabídne třetí třetina?
Další třetina začne přibližně v 4:56.
40:00
38:44
Calgary právě vstřelilo branku!
Domácí se přeci jen dočkali! Na modré čáře se k puku dostal MARK GIORDANO a jeho nahození rozvlnilo síť hostující brány. Lehtonen střelu nemohl vidět, protože před ním skvěle clonil Joe Colborne. Asistence: Paul Byron, Curtis Glencross.
38:28
Hemský nahodil puk do útočného pásma a odchází střídat.
37:14
Oba týmy jsou v plném počtu.
36:46
Widemanovo nahození Lehtonen vyráží do rohu.
35:14
Klingberg (DAL) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.
Granlund (CGY) je vyloučen na 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.
34:03
Seguinovu střelu z levého kruhu chytá domácí brankář a přerušuje hru.
33:30
Diazovu střelu vyrazil Hiller jen před sebe, kde nestál nikdo, kdo by mohl puk za záda domácího gólmana dorazit.
32:39
Střela Roussela byla zblokována, puk mají domácí.
31:54
Dallas právě vstřelil branku!
Domácí nedokázali využít přesilovku a navíc hned po vypršení početní výhody inkasovali. Eakin posunul puk za sebe na Jamieho Benna, který našel na druhé straně pásma TREVORA DALEYHO, na jehož střelu byl Hiller krátký. Asistence: Jamie Benn, Cody Eakin.
31:49
31:20
Gaudreau pálí jen do betonů Lehtonena.
29:49
Hemský (DAL) je vyloučen na 2 minuty za hákování.
29:47
Gaudreau zadovkou uvolnil Hudlera, jehož dělovka z mezikruží se mezi tři tyče nevešla!
29:33
Engellandova přihrávka nenašla adresáta, píská se icing.
28:43
Goligoski přihrával na střed Horcoffovi, jehož střela byly sražena do ochranné sítě.
28:26
27:36
Cole se natlačil před bránu a svou akci ještě vylepšoval přihrávkou na Aleše Hemského, který minul domácí klec.
26:48
Giordanovo nahození neohrozilo hostující bránu.
26:26
Bouma (CGY) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
26:13
Bouma si teď po jednom z mnoha soubojů u hrazení udělal výlet na hostující střídačku.
25:53
Colborne se dostával do výhodné pozice, ale zastavil ho ofsajd.
24:00
První branku utkání vstřelil hostující celek! Eakin sice prohrál vhazování, ale k puku se dostal JAMIE BENN, který si roztáhl Hillera a zasunul puk za jeho záda. Asistence: Tyler Seguin, Cody Eakin.
23:39
Horcoff z mezikruží mířil nepřesně.
23:10
Goligoského střelu od modré vyráží Hiller do tuhu hřiště.
22:28
McKenzieho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.
21:58
Hudlerovu střelu z pravého kruhu zneškodnil Lehtonen lapačkou.
21:12
Po vyhození přes všechny čáry se píská icing domácích.
20:36
Střelu Horcoffa zblokoval jeden z domácích beků.
20:05
U puku jsou borci z Dallasu.
20:01
První část tohoto zápasu nám příliš velkou podívanou nenabídla. Asi jedinou a největší gólovou příležitost měl hned po čtyřech odehraných minutách David Jones, který trefil horní tyč hostující brány.
Další třetina začne přibližně v 3:59.
20:00
19:16
Eakin nabízel puk do brankoviště Tyleru Seguinovi, který ve výhodné pozici puk netrefil.
17:47
Hemský vypálil, jeho dělovka ovšem zaduněla jen o mantinel za domácí bránou.
17:12
Brodieho střela z předbrankového prostoru míří mimo tři tyče.
16:38
Jooris pálil z levého kruhu bez přípravy, ale Lehtonen se dokázal skvěle přesunout.
14:37
Monahanova formace dlouho bojovala o puk, o který nakonec stejně přišla.
13:22
Goligoski střílel od pravého hrazení, ale jeho střelu zblokoval jeden z obránců Flames.
12:39
Spezza ze středního pásma nahodil puk na domácího brankáře, který raději přerušil hru.
11:58
Hemského střelu od mantinelu vyráží Hiller vyrážečkou.
11:20
Jamie Benn naznačil v mezikruží střelu, obtočil se kolem obránce, jeho bekhendové zakončení ovšem mířilo jen do rohu kluziště.
10:44
Po buly zkoušel střílet opět Glencross, jeho střela ale byla zblokována.
10:09
Glencrossovu střelu z mezikruží ukryl Lehtonen ve výstroji.
09:55
Přečíslení se dostal do dobré pozice Colborne, ten nabízel puk před bránu svému spoluhráči, který puk netrefil.
09:07
Lehtonen udělal chybu při rozehrávce, ale domácí jí nedokázali využít.
07:47
Demersova střela od modré mířila jen do mantinelu za domácí bránou.
07:12
Flames se proviňují zakázaným uvolněním.
06:05
Cole se po přihrávce McKenzieho natlačil před Domácího gólmana, ale ten jeho bekhendovou střelu lapil do lapačky.
04:45
Na druhé střeně zakončoval Eakin jen do chráničů Hillera.
03:50
Monahanova lajna teď dostala Stars pod tlak, ale vytěžila jen vhazování v útočném pásmu.
03:47
David Jones řešil přečíslení 2 na 1 střelou, která zacinkala na břevno hostující brány!
02:33
Colburn od pravého mantinelu prověřil Lehtonena, který byl pozorný a jeho pokus chytil.
01:56
Domácí jsou od začátku zápasu pod tlakem, teď se jim podařilo osvobodit jen za cenu icingu.
00:51
Klingbergovo nahození k bráně domácích nedoletělo.
00:01
První vhazování utkání vyhrávají domácí.
00:01
Dallas Stars

Hosté zůstávají zatím za všemi očekáváními. Ze 30 zápasů dokázali posbírat jen 29 bodů, díky čemuž okupují šesté místo Centrální divize a jedenáctou pozici Západní konference. Jedna z mála pozitivních věcí je pro Stars produktivita Tylera Seguina, který je nejlepším střelcem a lídrem kanadského bodování celé NHL.

Calgary Flames

Calgary zatím figuruje ve středu tabulky na pozici, která by domácí do play-off neposunula. Flames jsou zatím s 36 body z 33 zápasů na pátém místě Pacifické divize a devátí ve své Západní konferenci. Domácí trápí šňůra proher, které se táhnou již šest zápasů.