V zápase jsme bohužel neměli možnost vidět žádného Čecha ani Slováka.
Tři hvězdy utkání:
1. Shea Weber (0+2) – NSH
2. Zach Parise (2+1) – MNS
3. Filip Forsberg (1+0) – NSH
Než jsme se stihli nadechnout, prodloužení ukončil svým 1. gólem v sezóně Mattias Ekholm a rozhodl tak utkání, ve kterém nebylo nouze o branky. Nashville byl lepším týmem po celý zápas a potvrdil roli papírového favorita.
Střely celkem: 27-44 (ve třetí třetině: 12-13, v prodloužení: 1-3)
Dnešní utkání sledovalo 19017 diváků.
61:45
Nashville právě vstřelil branku!
MATTIAS EKHOLM naprosto suverénně obkroužil branku domácích, jakoby to byla jeho doména, když je obráncem a rozhodl utkání střelou na vyrážečku. Bez asistence.
61:26
Boj o kotouč, ležící před brankou Minnesoty.
60:46
Forsbergův průnik přes levou stranu skončil neúspěšně.
60:01
Začalo prodloužení.
Třetí třetina nejdřív přinesla dva góly Nashvillu. Jenže domácí se neradi vzdávají a zabojovali ja kse říká do konce. Skórovali za minutu dvanáct, to znamená 48 sekund před koncem a vyrovnali stav na 5:5. Hra pokračuje za chvíli.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:12
Minnesota právě vstřelila branku!
THOMAS VANEK vytěžil z krátkého útočného tlaku gól. Už to vypadalo, že hosté mají hru pod kontrolou, jenže s tím se Wild nehodlali smířit. Asistence: Marco Scandella, Ryan Suter
58:49
Branka domácích opuštěna. Hrají v šesti hráčích.
58:28
Wild zahráli puk přes celé hřiště a tak stále nemohou odvolat brankáře.
58:21
Oddechový čas pro domácí.
58:21
Backström musel zasahovat proti tvrdé střele Webera od modré čáry. Puk se mu potom zamotal ve výstroji.
57:55
Buly před brankářem Wild vyhráli hosté a hrají daleko a bezpečně od své brány.
57:43
Domácí nemohou odvolat brankáře a hrát v šesti protože Preds okupují jejich pásmo.
57:15
Weber obral Haulu o puk v rohu.
56:37
Hra se odehrávala za bránou domácích, odkud přišla nebezpečná přihrávka mezi kruhy a také sřela Nashvillu. Ta však branku minula.
55:58
Zákrok betony Backströma. Buly před ním bude následovat.
55:08
Brodin se dostal do pásma hostí a snaží se něco vymyslet.
54:47
Hosté vyhráli velmi důležitou buly před vlastním brankářem.
54:46
Haulova střela z velkého úhlu na Rinneho. Jak vidno, nepřekvapila tohoto Fina v bráně Predátorů.
54:20
Domácí v držení kotouče.
53:45
Nashville čelí dalšímu útoku domácích.
53:13
Hra má rychlejší spád, díky kontaktnímu gólu domácích. Vstřelený gól probudil i domácí příznivce.
52:38
Nashville vyváží puk ze třetiny.
51:28
Spurgeon láme hokejku při střele a hosté uhánějí do protiútoku, ze kterého nic není.
50:46
Tak i domácí využívají početní výhodu. Na modré si obránci vyměnili kotouč, poté puk putoval směr brána. Na cestě byl tečován tak, že zapadl pod horní tyčku. 4:5 sníženo. Gól: ZACH PARISE, Asistence:jason Pominville, Ryan Suter
49:51
Olli Jokinen, finský veterán, vyloučen za držení. Menší trest.
49:05
Hosté stříí branku v přesilovce a jejich převaha v celém zápase je konečně znát i na skóre. ROMAN JOSI vystřelil klasicky od modré po zemi. Asistence: Shea Weber, Matt Cullen
48:02
Hosté kombinují a sled nahrávek kolem beků domácích vyústil ve střelu. Tu ale Backström pokryl.
47:14
Hákování Coylea posouzeno jako nedovolené. 2 minuty. Přesilovka hostů.
47:14
Velká šarvátka před Rinnem po odpískání, do které se zapojili všichni hráči na ledě.
46:41
Domácí v přečíslení, ale to je škoda, špatné zakončení. Střelu Zuckera stihl zblokovat tělem obránce Nashvillu.
46:24
Další Icing Wild.
46:14
Ještě pošťuchování za brankou domácích.
46:07
Haula tečoval střelu Spurgeona. Zákrok Rinneho.
45:42
45:30
Niederreiter v dobré příležitosti minul branku, trestuhodně.
44:48
Vanek trefil boční tyč.
44:18
Fisher pálil zápěstím do lapačky Backströma. Pěkná a povedená střela, nicméně brankář ji viděl a tak neměl problém ji chytit.
43:42
Victor Bartley vyloučen za nedovolené bránění, které se dopustil na Mattovi Cookeovi. Přesilovka pro domácí.
43:00
Wild střídají a Preds pomalu zakládají útok.
41:48
FILIP FORSBERG dorazil střelu odraženou od zadního mantinelu. Měl lehkou práci – prázdnou bránu. Asistence: Victor Bartley, Craig Smith
41:30
Náznak šance domácích.
41:03
Brejk Wild 2 na 2 zakončoval střelou golfem Pominville.
40:01
Úvodní buly vyhrál Nashville.
40:01
Střely po druhé třetině: 14-28 (ve druhé části: 8-14 )
Další třetina začne přibližně v 4:13.
Predátoři zatím opravdu dostávají svého jména. Jsou jasnými vládci ledu. Nenechte se zmýlit, skóre je sice vyrovnané, ale hře neodpovídá. Domácí budou muset hodně přidat jestli chtějí dnes dva body. Ve druhé třetině vyrovnal na 3:3 Scandella v přesilovce, která trvala skoro 4 minuty, dost kuriózním gólem. Technický gól se nevidí v každém zápase. Třetí třetina by měla nabídnout zajímavé rozuzlení, tak buďte u toho.
40:00
39:39
Wild také zahrozili, ale netrefili prostor mezi třemi tyčemi.
39:10
Ribeiro střílí po přihrávce zpoza brány na vyrážečku. Skvělý Backström.
36:39
Účinný forčeking Nashvillu byl nyní krásně vidět. Wild mají problémy dostat se ze třetiny a založit kloudný útok.
36:31
Backström znovu kryje puk, který na něj vystřelili hosté.
36:21
Icing Wild.
35:54
Zákrok finského fantoma Backströma zastavil střelu hostů.
Další reklamní pauza.
35:27
Scandella vypálil a po něm ještě Spurgeon, ani jedna střela nebyla gólová.
34:27
Haula na poslední chvíli blokuje hokejkou střelu hostů.
33:37
Wild se konečně dostali ze svého pásma a vyjeli na zteč. Jejich akce ale neměla dlouhého trvání.
32:55
Backström, brankář Minnesoty, který na začátku třetiny vystřídal Darcyho Kuempera, teď špatně přenechal kotouč za brankou a byla z toho šance Nashvillu.
32:07
Zuckerova střílená přihrávka skončila jen na mantinelu.
31:32
Hosté mačkají Wild v jejich třetině.
31:11
Po zblokované střele Ekholma je na programu komerční přestávka.
Hraje se 5 na 5 od 11:24.
29:09
Vanekova obrovská šance. Rinne zakročil včas.
27:18
Pokračuje přesilovka domácích. Už jen dvouminutová. 4-minutový trest se krátí.
27:18
Pozor je to technický gól. Puk sice nepřekročil brankovou čáru, ale zásah obránce Jonese mu to znemožnil podle rozhodčích. Takže využitá přesilovka a vyrovnáno na 3:3. Gól: MARCO SCANDELLA, Asistence: Charlie Coyle, Mikko Koivu
27:18
Na videu se kontroluje zásah rukavicí Jonese na brankovišti proti letícímu puku.
26:55
Domácí hráč Koivu opustil trestnou lavici a nyní se hraje se 5 na 4. Výhodu 3 minut a 38 sekund přesilové hry má Minnesota Wild.
26:36
Na 4 minuty byl vyloučen Mike Fisher za hákování, které zasáhlo pravděpodobně obličej.
25:55
Spurgeon nevyužil výhodné pozice. Zaváhal a jeho pozdní střela byla zblokována.
25:39
Obrana domácích zatím při oslabení pracuje na výbornou. Teď je přerušeno. Puk mimo hřiště.
24:55
Brodin na Sutera, ale hra přerušena. Bude se vylučovat. Za hákování půjde na lavici hanby kapitán Wild – Mikko Koivu.
24:11
Zákrok lapačkou Rinneho na druhé straně.
22:51
Forsbergova střela od mantinelu do hrudi brankáře Wild.
22:42
22:11
Wild se osvobozují.
22:01
Preds teď trestají protihráče za tvdrý atak na Ribeira. Šarvátka u mantinelu.
21:36
Weberova dělovka skončila na holeních jednoho z obránců Wild.
20:42
Brodin držel Ribeira, půjde si odpočinout na opačnou stranu na dvě minuty.
20:28
Josi vyslal pozdrav pro Kuempera. Ten ho chytil a odpálil hokejkou pryč.
20:09
Icing Wild.
20:01
Další třetina začne přibližně v 3:07.
Střely po první části: 6-14
Minnesota začala svižně a rychle vedla. Dokonce si vedení udržovala po 13 minut první třetiny než vyrovnal Cullen. Pak se misky vah překlopily nas stranu Predátorů a Nashville střílel, přihrával a zakládal útoky lépe. Proto vstřelil i rozdílovou branku. Patří mu tak vedení 3:2 po první třetině na ledě Xcel Energy Centera v Minnesotě.
20:00
19:35
Zucker střílel nad branku Rinneho, jeho rána zápěstím byla zblokována nastavenou hokejkou obránce hostů.
18:14
Tak tohle byl nečekaný a zajímavý gól přímo z buly, který přeletěl Kuempera. Ten neměl ani potuchy, kde se černá guma zrovna nachází. Gól:CRAIG SMITH, Asistence: Mike Ribeiro.
17:30
Tlak Minnesoty a střela, která se neujala.
17:08
Icing Predators. Vhazování před Rinnem.
15:39
Cooke pálil mimo.
15:05
Forsberg střílel hodně z úhlu, to nemělo šanci na úspěch.
Další komerční přestávka.
13:58
Rychlý přechod Nashvillu měl za následek další branku: MATT CULLEN skóruje po asistencích: Victora Bartleyho a Mikea Fishera
12:32
Smith v brejku, ale nedal. Kuemperova vyrážečka byla na místě.
12:10
Hosté kombinují v útočné třetině.
10:31
Nashvillu nedělá problémy zakládat útoky, avšak zakončovat je je už menší neduh.
Následuje krátká reklamní pauza.
10:19
10:18
Střela Ellise od modré do nastavené lapačky Kuempera.
08:55
Hosté vyhráli důležitou buly a teď mohou útočit a rozebírat oslabenou Minnesotu.
08:19
Hosté si zahrají první přesilovku. Na 2 minuty odešel na trestnou Ryan Carter za nedovolené bránění.
08:12
Nahození hostů na zadní mantinel.
06:37

ZACH PARISE dorazil střelu Coylea bruslí, avšak gól je po přezkoukání u videa uznán. Šlo o nechtěný, neúmyslný pohyb nohou. Wild opět ve vedení. Asistence: Charlie Coyle, Thomas Vanek
06:07
Super zákrok od Rinneho, kdy rychle reagoval na dorážku domácího útočníka.
04:37

CALLE JARNKROK využil chyby na modré čáře, sebral kotouč a krásným blafákem překonal položeného Kuempera. Asistence: Shea Weber, Roman Josi
03:47
Haula nahodil jen do lapačky Rinneho.
03:34
Další šance domácích. Brzký první gól je očividně povzbudil.
01:10
Wild vyhráli buly a rychle přešli střední pásmo. JASON ZUCKER zakončoval nad vyrážečku Rinneho po krásné milimetrové přihrávce zleva od Pominvilla. Asistence: Jason Pominville, Mikko Koivu.
01:02
Domácí nahodili, ale neúspěšně. Kvůli Icingu se bude vhazovat v jejich třetině.
00:44
Ribeiro střílel z pravé strany. Kuemper bez problému pokryl.
00:06
První přerušení hry přišlo brzo.
00:01
Hráči se už připravují na buly.
Zápas začne tradičně s několikaminutovým zpožděním. Nikam neodcházejte, prodleva nebude velká.
Týmové marodky:
Minnesota Wild: Ballard
Nashville Predators: Gaustad, Neal

Jen na tribuně: Minnesota – Fontaine, Bickel, Faulk
Nashville – Bartley, Stalberg

Minnesota Wild: Kuemper (Backström) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Prosser, Folin – Parise, Mik.Granlund, Vanek – Zucker, M.Koivu, Pominville – Niederreiter, Coyle, Cooke – Brodziak, Haula, R.Carter

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, S.Jones, Volčenkov, Ellis, Ekholm – F.Forsberg, Ribeiro, C.Smith – Wilson, Fisher, Cullen – Nystrom, O.Jokinen, G.Bourque – Roy, Jarnkrok, Beck

Rozhodčí: Meier, St.Pierre – Galloway, Brisebois.
Vzájemné zápasy:
Letos žádný, bude to jejich první duel mezi sebou. Celkem jich proti sobě tuto sezónu odehrají 5 včetně dnešního.
Nashville Predators:
Nashville, město country hudby, chce napravit nepovedený ročník 2013-14 a tomu zatím výsledky pod novým trenérem Peterem Laviolettem odpovídají. Nashville zaujímá 4.místo Západní konference a tak je jasné, že bude útočit na domácí prostředí v play off. Nicméně jednoduchá úloha to nebude, protože v jeho divizi je hodně konkurentů jako např. St.Louis a Chicago.

Poslední duel Nashville vyhrál doma nad Bostonem 3:2 po nájezdech. Když hned v první sérii rozhodl Derek Roy. Po něm už nikdo nájezd neproměnil a tak díky němu a především brankáři Pekkovi Rinnem brali Predátoři o bod navíc.

Kanadské bodování týmu překvapivě vede mladičký Filip Forsberg, ve kterém dřímá už teď velký potenciál. Zatím má na kontě 30 bodů (12+18). Jasný kandidát na Calder Trophy pro nejlepšího nováčka základní části sezóny.
Druhý je s odstupem čtyř bodů centr Mike Ribeiro s 26 body (9+17) a třetí James Neal, letní posila z Pittbsurghu, s 19 body (11+8).

Brankáři: výhry, prohry, prohry v prodl., úspěšnost zásahů, průměr obdržených branek na zápas

Pekka Rinne (20-6-1), 93,7%; 1.76 branek na zápas
Carte Hutton (0-2-1), 91,4%; 2.32 branek na zápas

Zajímavost na konec:
Útočník Neal byl v jednom z posledních utkání potrestán za simulování finanční pokutou.
Minnesota Wild
10.místo na západě je poměrně za očekáváním, Po velkolepém příchodu Zacha Pariseho a Ryna Sutera se čekalo, že budou tým táhnout k vyšším pozicím. Zatím se to nedaří, ale Divočáci umí zahrát skvěle play off, což dokázali minulý rok, kdy vypadli až s Chicagem Blackhawks ve 2.kole.

Wild se zatím vede skvěle před domácím publikem, vyhráli zde 9 zápasů ze 14. V posledním utkání Medvědy z Bostonu výrazně přestříleli, přesto brali jen bod po prohře 2:3 po prodloužení. Nyní budou chtít brát dva, ale do Xcel Energy Centera přijede letos hodně našlapaný Nashville.

Týmové produktivitě vládnou Parise 23 bodů (12+11), Pominville 21 (7+14) a Suter 19 (1+18).

Mezi brankáři má nejvíc odchytáno Darcy Kuemper (21 zápasů), původně jen zástup za Nicklase Backströma, nyní však jasná jednička klubu. V letošní sezóně mu kryje záda právě Fin Backström, který odchytal 13 střetnutí.

Úspěšnost zásahů, průměr obdržených gólů na zápas:
Kuemper – (11-9-0) 90,6%, 2.45 branek na zápas
Backström – (5-3-2) 90,1%, 2.48 branke na zápas

Údaje v závorce udávají počet výher, proher a proher v nastaveném čase (prodloužení, nájezdy)
U zápasu Divočáků z Minnesoty a Predátorů z Nashvillu vás zdraví Jan Volf. Těším se s vámi na počtenou u jednoho z předvánočních duelů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.