Využití přesilovek » 0% – 0%
Ubránění oslabení » 100% – 100%
Vyhrané buly » 27 – 27
Hity » 24 – 7
Je dobojováno! Třetí třetina nám nabídla jednu branku, taktéž jako ta první. O branku na 1:3 se postaral krásnou trefou u pravé tyčky Desharnais, který tak potvrdil výhru Canadiens. I přesto, že hosté v úvodních minutách prohrávali 0:1, tak dokázali vývoj zápasu otočit a vyhrát 3:1.
60:00
59:17
Cal Clutterbuck (NYI) dostává dvě minuty za hrubost.
Brandon Prust (MTL) dostává dvě minuty za hrubost.
Hra bude pokračovat čtyři na čtyři.
59:17
Po jedné ze střel, kterou ukryl do své lapačky Price se po odpískání seběhla před brankou menší šarvátka. Bude se vylučovat.
59:01
Přeci jen to domácí zkouší v šesti!
58:49
Montreal právě vstřelil branku!
Tohle není branka do prázdné branky, aniž by domácí odvolali brankáře, tak hosté skórují. Krásně sehraná akce v podání Canadiens. Eller mohl střílet, ale raději nahrál z mezikruží k pravé tyči, kde byl zcela volný DAVID DESHARNAIS, ten jen nastavil hokejku a zvýšil tak na dvoubrankový náskok. Asistence: Lars Eller a Pierre-Alexandres Parenteau.
58:01
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:21
Nelson se pokoušel o nahození kotouče do útočného pásma, ale to se mu nepodařilo, neboť jeho nahození zachytil Plekanec, který nyní uhání dopředu.
56:49
V závěru jsou aktivnějším týmem Canadiens. Domácí to už budou mít hodně těžké.
55:44
Montreal se nyní nastěhoval do útočného pásma. U puku Gallagher, který přihrál před branku. Tam byl volný Eller, ale ten skákavý puk nedokázal trefit.
55:27
Další zakázané uvolnění Canadiens.
54:42
Josh Bailey páli ze středu pravého kruhu, Price vyráží beton za svoji branku. Tam se puku ujal Tavares, který se pokouší kombinovat spolu s Boychukem.
54:13
Máme tady zakázané uvolnění hostů, kteří se už pokoušejí zdržovat. Následuje komerční pauza.
53:54
Price si nyní připsal dva výborné zákroky! Nejprve proti střele Tavarese a následně proti dorážce Okpose. Před brankou se poté shromáždil velký chumel a rozhodčí hru raději přerušil.
53:14
Hodně bídnou přesilovku nyní předvedli hosté. Domácí jsou již v plném počtu.
52:27
Hostům se ale tato početní výhoda zatím vůbec nedaří. Zatím se ještě nedostali přes střední pásmo. Islanders nyní skvěle brání.
51:14
Po komerční přestávce se domácí provinili faulem, konkrétně Višňovský (NYI), který dostává dvě minuty za držení hole. Šance pro hosty.
51:03
Následuje další komerční přestávka.
51:03
Hosté mohli jít do dvoubrankového vedení! Tomáš Plekanec společně s Brandonem Prustem unikli dva na jednoho. Český útočník chtěl vystřelit, ale v ideální příležitosti mu sklouzl puk z hokejky. Velká šance.
50:40
Brendan Gallagher obdržel přihrávku do středu levého kruhu, odkud se protlačil až do před brankového prostoru, ale jeho následné zakončení nebylo úspěšné.
49:43
Islanders hrají nyní na plno. Zbývá jim posledních deset minut, alespoň na vyrovnání. U puku jsou ale hosté, kteří nyní kombinují v útočném pásmu.
48:48
Subban nahodil puk do středního pásma, kde se ho ujal David Desharnais. Dvaceti osmiletý útočník, ale kotouč do útočného pásma jen protečoval.
48:09
Zcela osamocen před brankou si o puk říkal Andres Lee, který i následně přihrávku dostal. Ale kolmice od Nelsona nebyla příliš přesná, a tak Lee pouze nastavil brusli od které se kotouč odrazil jen těsně nad.
46:58
Michail Grabovskij se ujal puku a vzal to celé na sebe. Ihned po přejetí modré čáry si nabruslil za branku, kterou objel a následně se pokoušel o zakončení k levé tyči, ale tu si Price hlídal.
46:34
Následuje komerční přestávka.
46:34
Hosté jsou po většině času na puku, ale nemohou se v útočném pásmu udržet. Pokud se do útočné třetiny dostanou, tak se hraje spíše v rohu kluziště. Nyní vyhodil Boychuk puk na zakázané uvolnění.
45:03
Krásnou střelu nyní vyslal z mezikruží Okposo, ale Price chytá a následně i rozehrává na Gilberta. Obránce s číslem sedmdesát sedm viděl rozjetého Ellera, který dostal přesnou přihrávku do jízdy.
44:19
Sekáč byl na ledě už příliš dlouho, a tak puk nahodil na Johnson a odjel střídat. Puk si od domácího brankáře převzal Višňovský, který se pokouší rozjet útočnou akci Islanders.
43:23
Nikolaj Kulemin se pokoušel najít před brankou Grabovskije, ale jeho žabičku zachytil Gončar, který následně rozehrává do středního pásma.
42:40
Montreal v čele s Plekancem se hnal do útočného pásma, ale modrou čáru přejel dříve Prust, a to znamená postavení mimo hru.
41:57
Brock Nelson obdržel krásnou kolmici do jízdy. Ten si nabruslil na hranici pravého kruhu a střelou zápěstím vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře, který jeho pokus ukryl do lapačky a přerušil hru.
41:03
Tavares předvedl krásnou fintu. Nabruslil si do pravého kruhu a naznačil přihrávku za branku, ale místo přihrávky se obtočil kolem obránce a ihned vystřelil. Price s menšími problémy střelu likviduje.
40:19
Po vyhraném vhazování se k puku dostávají hosté, kteří nyní kombinují v útočném pásmu. Ke střele se ale nedostali a na druhou stranu teď míří domácí.
40:01
Vše už je připraveno, pojďme na poslední třetinu.

Hity » 18 – 4
Je za námi již u druhá třetina, která nám nadělila dvě branky. O vyrovnávací branku se postaral Markov, který střelou z první nedal domácímu brankáři žádnou šanci. O čtyři minuty později to byli opět hosté, kteří skórovali. Gallagher se prosadil v před brankovém prostoru krásnou tečí, a tak otočil vývoj zápasu.
Další třetina začne přibližně v 2:55.
40:00
39:30
John Tavares už nevěděl co s pukem, a tak ho nahodil do útočného pásma, kde se ho ujal Jemelin. Ruský obránce tak otáčí hru na druhou stranu.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:03
Hosté v plném počtu. Galchenyuk prověřil zda je Johnson stále v pozoru, ale domácí brankář je velice pozorný a střelu hostujícího centra ukryl do své lapačky. Vhazovat se bude po jeho levici.
37:29
Až teď se dostávají Islanders do útočného pásma, ale ne na moc dlouho, neboť Subann vybojoval kotouč v před brankovém prostoru a poslal ho do středního pásma, kde se ho ujal Plekanec, ten jen prodloužil trasu puku do útočného pásma.
36:56
Domácí, ale nevzali přesilovou hru úplně za nejlepší konec. Montreal brání skvěle, dokonce se drží s pukem v útočném pásmu, kde šetří drahocenné vteřinky.
36:03
Jiří Sekáč (MTL) dostává dvě minuty za podražení. Islanders mají ideální možnost vyrovnat.
35:49
Domácí hráči se nastěhovali do útočného pásma, kde kombinují. Nyní mohli pálit z ideální pozice Kulemin, ale raději přihrál za branku, kde nyní svádí boj o kotouč Grabovskij s Markovem.
34:10
Hra se zase pomalu, ale jistě uklidňuje a hraje se spíše ve středu hřiště. U puku jsou Islanders, který se pokoušejí prolomit hostující obranu.
33:52
Teď jsem to málem zakřikl! Krásnou kolmici vyslal před branku Nelson. V před brankovém prostoru se hodně rychle zorientoval Lee, který jen máchl hokejkou a poslal puk do Priceho lapačky.
32:59
Montreal je i nadále hodně aktivní. Ve druhé třetině jakoby se týmy prohodily.
31:31
Hosté otáčejí průběh utkání. Galchenyuk zavezl puk do útočného pásma, kde přenechal kotouč Gončarovi. Ruský obránce vyslal tvrdou střelu z první, ale před brankou, ještě dokázal puk šikovně tečovat RENDAN GALLAGHER, který dává svůj desátý gól v letošní sezóně. Asistence: Sergej Gončar a Alex Galchenyuk.
31:02
První formace hostů má nyní menší problémy dostat se z vlastního obraného pásma. Nakonec vše vyřešil Gončar, který vyvezl puk do středního pásma.
30:56
Subban se za vlastní brankou ujal puku a následnou kolmici poslal Gallaghera do úniku, ale domácí obrana se stihla na poslední chvíli vrátit, a tak z velké šance není nic. Nakonec, ale přeci jen musel Johnson zasahovat a to proti střele Galchenyuka.
29:41
Teď to jsou zase domácí, kteří převzali iniciativu. Tavares po přejetí modré přenechal puk Hamonicovi, který si nabruslil na hranici pravého kruhu a tvrdou střelou orazítkoval zadní plexisklo.
28:50
Plekanec chtěl zavést kotouč do útočného pásma, ale jeho spoluhráč byl v útočném pásmu o kousek dříve. Po vhazování se ke kotouči dostal Prust, který nahodil puk na Johnsona, ten rozehrává.
27:51
Po komerční přestávce se neustále hraje v útočném pásmu Canadiens. Čtvrtá formace hostů dostává dostatečný prostor na ledě. Nyní to byl Weise, který dorážel před domácím brankářem, Johnson puk raději podržel. Vhazování po jeho levici.
26:55
Johnson si nyní připsal další zákrok, který patřil mezi ty úspěšné. Střelu na něj vyslal z pravého kruhu Malhotra. Následuje komerční přestávka.
26:10
A máme vyrovnáno, jedeme od znovu. Celou akci začal Plekanec, který vybojoval kotouč v rohu kluziště. Puk doputoval až na modrou, kde byl Subban, ale ten místo střely ještě přihrál na ANDREJE MARKOVA, který střelou z první nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 1:1.
Asistence: P. K. Subban.
25:38
Montreal se pokouší o založení útočné akce v čele s Plekancem, který nyní převzal puk ve středním pásmu a ihned ho zavezl před Johnsona.
24:45
Domácí byli, ale po vyhození Jemelina vyhnáni do středního pásma. Následnou útočnou akci, kterou zakládal Nielsen, ale také nedopadla dobře, neboť se Islanders dostali do postavení mimo hru.
23:47
Islanders, ale otáčejí hru na druhou stranu. Nyní se Price pořádně zapotil, když na ledě byla první útočná formace domácích. Tavares spolu s Okposem dlouho kombinovali a nakonec to byl první jmenovaný, který zakončoval, ovšem jen do připraveného Price.
22:35
Hosté jsou v úvodu druhé třetiny hodně aktivní. Teď to byl Sekáč, který bojoval o puk v rohu kluziště. Kotouč vybojoval a poslal na modrou, kde byl připraven ke střele Markov, ale ani ten ovšem netrefuje branku.
21:26
Subban nyní musel řešit za vlastní brankou velké problémy, které tam napáchal Nelson. Kanadský obránce, ale vše zvládl a dokonce dostal puk do středního pásma, kde se ho ujal Eller. Lars Eller ihned po přejetí pálil mimo.
20:17
Vhazování vyhrál Montreal a ihned se pokouší usadit v útočném pásmu. Max Pacioretty udržel puk za brankou domácích, ale neměl komu přihrát, a tak se k puku dostávají domácí,kteří se ženou dopředu.
20:01
Vše už je připraveno, pojďme na druhou třetinu.

Hity » 10 – 3
Je za námi úvodní třetina, která nám nabídla jednu branku. O tu se postaral ve třinácté minutě nejproduktivnější hráč Islanders, Kyle Okposo, který využil brejk v podobě dva na jednoho po krásné přihrávce od Tavarese. Na této brance se podílel i slovenský hráč Višňovský, který si u této branky připsal druhou asistence. Pro slovenského hráče je to desátý bod v letošní sezóně.
Další třetina začne přibližně v 2:02.
20:00
19:30
V závěru třetiny je New York hodně aktivní. Price má plné ruce práce, ale zatím to zvládá.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:30
Tom Gilbert nahrával zpět Gončarovi, ale ten tvrdou střelou z první jen vyzkoušel pozornost Johnsona.
17:55
Brendan Gallagher nahodil puk na Johnsona, který jen posunul kotouč za branku, kde se ho ujímá první obraná lajna, přesněji Leddy.
17:22
Gončar nyní tvrdě sestřelil jednoho z útočících hráčů, ale rozhodčí tento zákrok pouští. Montreal má tak možnost dostat se do útočné třetiny.
16:04
Po vyhození puku mezi diváky tady máme další komerční přestávku. Vylučovat se ale nebude, kotouč byl tečován.
15:58
Montreal je stále v útočném pásmu, kde kombinuje, ale Islanders jsou již v plném počtu.
15:22
Až teď se podařilo domácím vyhodit puk přes všechny čáry. Johnson teď domácí hodně podržel svým výkonem. Celá hala tleská.
14:49
Subban pálil od modré, ale jeho střela byla zblokovaná. Následný tlak hostů stále překonává.
13:58
To se teď, ale může změnit. Hamonic (NYI) dostává dvě minuty za podražení.
13:46
Brendan Gallagher zavezl puk do útočného pásma a po objetí branky se pokoušel zakončovat, ale Johnson dnes zatím bezchybný.
13:10
Brock Nelson dostal nabito mezi kruhy a tvrdou střelou z první jen orazítkoval zadní plexisklo.
12:29
Ihned po vhazování se domácí opět nastěhovali do útočného pásma, ale střela která svištěla od modré skončila v ochranné síti.
12:19
12:04
Islanders právě vstřelili branku!
Krásná souhra první formace domácích. Tavares převzal puk od Višňovského a následně se hnal spolu s KYLEM OKPOSEM na Priceho. První jmenovaný přihrál přes Gončara na zcela volného Okpose, který střelou z první překonal hostujícího brankáře. Asistence: John Tavares a Lubomír Višňovský.
11:57
Domácí nyní hodně aktivní.
10:53
10:32
Lubomír Višňovský ještě stihl chytit puk před modrou, ale Eller mu dokázal kotouč vypíchnout.
09:38
Subban zachytil přihrávku domácích a puk poslal do středního pásma, kde se kotouče ujal Pacioretty, ale ten nahodil puk do útočného pásma a odjel střídat.
09:16
Domácí se po vyhraném vhazování ihned usazují v útočném pásmu, kde kombinují.
08:53
Tomáš Plekanec (MTL) dostává dvě minuty za hákování. Uvidíme první početní výhodu.
08:01
Hráči Islanders připravili hosty ve středním pásmu o puk. Nelson posunul kotouč na modrou, kde se ho ujal Strome, který si nabruslil do levého kruhu, odkud vyslal nebezpečnou střelu, ale i tu Price likviduje.
07:07
Domácí jsou v posledních minutách hodně aktivní. Nyní to byl Bailey, který pálil od modré. Jeho střela byla ještě před brankou tečována Tavaresem, ale Price opět úspěšný. Montreal zakládá protiútok.
06:33
06:33
Velkému tlaku nyní čelili hráči Canadiens. Price si během půl minuty připsal několik úspěšných zákroků, nakonec hru raději přerušil.
05:57
Johny Boychuk se pokoušel zabojovat o puk v útočném pásmu, ale v souboji u mantinelu byl lepší Eller, který vyváží puk do útočného pásma.
04:40
Zcela osamocen se před Pricem ocitl Brock Nelson, ale přihrávku co dostal nebyla úplně ideální, a tak centr druhé formace nasměroval puk jen těsně vedle branky.
04:01
Ale vše vyřešilo české duo. Sekáč v rohu kluziště vybojoval puk a poslal ho do jízdy Plekancovi, který dokázal kotouč zavést až do útočného pásma.
03:17
Gončar ztratil kotouč za vlastní brankou a nyní se hosté pokoušejí z toho něco vytěžit.
02:31
Nathan Beaulieu dostal krásnou kolmici na modrou, odkud vyslal tvrdou střelu, kterou se ještě před brankou pokoušel tečovat Desharnais.
01:24
John Tavares zachytil přihrávku hostů ve středním pásmu a Islanders ihned vzápětí založili rychlou protiakci tři na dva. Již zmiňovaný útočník po přejetí modré nahrával Baileyovi, ale ten o puk přišel.
00:52
Sekáč se pokouší forčekovat v útočné třetině, kde s pukem operuje Leddy.
00:18
Úvodní vhazování vyhráli hosté. K puku se dostal Gallagher, který nahodil puk do útočného pásma. Za kotoučem se hnal Pacioretty, ale neúspěšně.
00:01
Vše už je připraveno, pojďme na první třetinu.
Ihned po hymně Kanady následuje národní hymna Spojených států.
Stadionem zní národní hymna Kanady.
Na ledovou plochu nyní naskakují za velkého potlesku hráči Islanders. Ihned po nich přichází i hostující hráči.
Vítám všechny hokejové příznivce, kteří nyní bdí u nočního zápasu NHL. Jak již bývá u této soutěže zvykem, utkání se o několik málo minut zdrží.

New York Islanders: Johnson (Halák) – Leddy, Boychuk, de Haan, Hamonic, Hickey, Višňovský – Bailey, Tavares, Okposo – Grabovski, Nielsen, Kulemin – Lee, Nelson, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Gončar, Jemelin, Beaulieu, Gilbert – Pacioretty, Galchenyuk, Gallagher – Sekáč, Plekanec, Prust – Desharnais, Eller, Parenteau – Weise, Malhotra, Andrighetto

Rozhodčí: St. Pierre, Charron – Amell, Morin.

Montreal Canadiens

Montreal se jako každoročně drží na předních pozicích. Momentálně je na čtvrté pozici Východní konference hned za Islanders. Montreal teď hrál posledních pět utkání pouze doma a body ztratil jen za prohru s Anaheimem 1:2. Jinak dokázal porazit Vancouver 3:1, Los Angeles 6:2, Carolinu 4:1 a v posledním zápase Ottawu 4:1. Forma Canadiens je tedy velmi dobrá a uvidíme, jak se popasuje s dalším silný soupeřem. Lídrem bodování Montrealu je zatím Max Pacioretty, který nasbíral už 26 bodů (13+13). Za Canadiens v této sezoně nastupuje i Tomáš Plekanec, který nasbíral slušných 23 bodů (10+13) a Jiří Sekáč, který zažívá premiérovou sezonu v dresu Canadiens a na svém kontě má 13 bodů (6+7).
New York Islanders

Islanders tento rok hrají výborně a jsou velkým překvapením základní části. Momentálně se nacházejí na třetí pozici Východní konference se ziskem 46 bodů. Na vedoucí Pitsburgh ztrácí pouhé dva body. Islanders se v posledních dvou utkáních potkali s velmi těžkými soupeři, ale v obou utkání dokázali zvítězit. Nejdříve se představili na ledě Detroitu, kde zvítězili 2:1 a poté na domácím hřišti Islanders porazili silnou Tampu 3:1. V brance Islanders září Jaroslav Halák, který zažívá živtoní sezonu. V útoku zase válí Joh Tavares, který vede s 28 body klubové bodování. V obraně Islanders nastupuje Ľubomír Višňovský , který nasbíral 10 bodů (2+8).
Hezký hokejový večer! Zámořská NHL má dnes na programu 11 zápasů a my se společně zaměříme na utkání mezi New York Islanders proti Montreal Canadiens. Úvodní vhazování je náplánováno na 1:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.