A já vás prosím, abyste nelámali hůl ani nad Onlajny! Ty vám totiž zbylé zápasy Channel One Cupu zprostředkují přímo z místa dějiště. Pro dnešek vám děkujeme za pozornost a přejeme příjemný zbytek dne.
Stejně jako poslední utkání v O2 Areně s Finskem, i to dnešní končí dvougólovým rozdílem. Na rozdíl od prosincového vítězství českého týmu 2:0 se ale tentokrát raduje skandinávský výběr, jenž si tak upevnil pozici na čele tabulky Euro Hockey Tour, Češi poletí do Soči jako poslední tým s jediným bodem. To ale rozhodně neznamená, že je nad ním radno lámat hůl. To rozhodně ne.
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni na naší straně Ondřej Němec a za Švédy Patrik Hersley.
Nicméně, jakkoliv to první dvě třetiny s českým týmem vypadalo dobře, o výsledku utkání definitivně rozhodla až třetina třetí. Švédové v ní vstřelil hned tři góly Pavlu Francouzovi, jenž prožil podobné utkání jako posledně s Litvínovem v této aréně proti Slavii.
Jakub Klepiš na závěr utkání, a dost možná zároveň se závěrečnou sirénou, poslal u mantinelu k ledu Omarka. Na výsledku to nic nezmění, Klepiš ale dostal dvě minuty za napadení.
60:00
59:45
Puk je ve středním pásmu.
59:26
Sobotkova trefil pouze padajícího Lundqvista, Švédové střeží svůj náskok.
59:14
Řepík to po přihrávce Jana Kováře zkusil z velmi velkého úhlu, Nilsson u pravé tyče nenechal ani kousek volného místa a po zákroku přerušil hru.
59:00
Začala poslední minuta třetí třetiny a pravděpodobně i celého utkání.
58:28
Nilsson následně dokázal čelit i Radilově střele přes řadu hráčů mezi kruhy.
58:14
Němec se na kruhu pro vhazování dostal ke střele, trefil ovšem jen pravý Nilssonův beton.
58:06
Zakázané uvolnění Švédska.
57:53
Birner se po švédském zaváhání natlačil prakticky sám před Nilssona, na přesnější zakončení ale neměl prostor a stav tak zůstává nezměněn.
57:27
Na ledě je čtvrtý český útok, který se pokusí vykřesat naději.
57:07
Kotouč byl zašlapán v útočném pásmu českého týmu, vhazovat se bude před Nilssonem.
56:20
Je třeba brát tento stav sportovně. Když už nic jiného, může si Růžičkův tým alespoň vyzkoušet hru bez brankáře.
56:15
Švédsko právě vstřelilo branku!
Vypadá to, že je definitivně rozhodnuto. Čechům pravděpodobně došly síly, opět ztratily puk ve svém obranném pásmu a inkasovali po přesné střele ANDREASE JOHNSONA z mezikruží. Asistence: Mattias Sjögren.
Dnešní utkání sleduje 16 348 diváků.
55:38
Kempný raději zametl kotouč k Francouzovi, hra se raději přerušuje.
55:10
Do šaten navíc odešel Roman Červenka. Nedá se nic dělat. Češi by se mohli rozpomenout na první třetinu a využít viditelné nejistoty Nilssona.
54:56
A je to tím horší, že Švédové jdou poprvé v utkání do vedení. Junland dostoupil Valského u mantinelu, připravil jej o puk, ten si vzal MATTIAS JANMARK-NYLÉN, objel všechny protihráče i spoluhráče a trochu šťastně se z velkého úhlu trefil mezi Francouzovy betony. Asistence: Jonas Junland.
54:24
Zaťovič sice dokázal v útočném pásmu udržet puk i Švéda na svých zádech, tím ale skončil, neb nenašel žádného ze svých spoluhráčů v předbrankovém prostoru.
54:00
Švédové vytěžili z minima maximum – donutili Francouze přerušit hru a mohou vystřídat.
53:39
Po dobrém tlaku našeho druhého útoku se bohužel puk rozhodl odcestovat do středního pásma.
53:27
Birnerova nízká střela z osy hřiště proletěla vedle švédské branky.
53:05
Ericsson se pokoušel překvapit Francouze bekhendovou střelou, český brankář obstál.
52:59
I přesto, že se puk dotkl ochranné sítě, se pokračuje ve hře.
52:27
Sobotkovo nahození opět lehce pozlobilo Nilssona, Češi se usadili v útočné třetině.
51:52
Švédové chvíli operovali s pukem v útočném pásmu a pak jej vlastní chybou ztratili.
51:35
Němcova nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
51:13
Teď zase dobré střídání českého týmu a Nilsson jej raději přerušuje přidušením kotouče u své levé tyče.
50:48
Nilsson následně neudržel ani další nahození a je opravdu velká škoda, že třetí český útok puk nedotlačil do branky. Stačila jedna přesnější přihrávka.
50:36
Jan Kovář nahodil od modré čáry a Nilsson měl velké starosti po Zaťovičově střele.
50:01
Ofsajd švédského týmu.
49:48
Dejá vu Oscara Möllera! Stejně jako v první třetině, tak i v té třetí, se zjevil mezi kruhy a dobrou šanci zahodil. Tentokrát pálil nad Francouzovu branku.
49:39
Hersley si raději připravil puk na modré čáře a pak jej jednoduše poslal k Francouzovi, jenž raději přerušil hru.
48:56
Klepišovo nahození minulo Nilssonovu branku, Švédové se zmocnili kotouče a znovu zakládají útok.
48:50
Janmark-Nylén zachytil ve středním pásmu puk vysokou holí a vhazovat se tak bude před Nilssonem.
48:35
Teď už ale znovu Švédové.
48:20
Zámorský od mantinelu vyzkoušel Nilsson a ten puk u své levé tyče překvapivě jen vyrazil.
47:48
Nebezpečné Junlandovo nahození Francouz vyrazil před sebe a měl poměrně velké štěstí, že jeho spoluhráči poslali puk mimo dosah švédských nájezdníků.
47:33
Hersleyho nahození skončilo u Francouze, tentokrát se již hra přerušuje.
47:29
Petersson se snažil z tísně vymanit a přichystat si zakončení bekhendem. Obojí zvládl, Francouz ale byl připraven.
47:12
Švédové momentálně operují v útočné třetině a stahují se k Francouzově brance.
46:44
Fransson vyvezl puk z obranného pásma a od modré čáry jej nasměroval přesně do Francouzovy lapačky.
46:25
Ani jednomu z týmů se teď nepodařilo přejít do útoku.
45:59
Francouz raději před dojíždějícím protihráčem schoval kotouč a přerušil hru.
45:49
Švédové jsou s pukem za svou brankou, oba týmy střídají.
45:27
Ridderwall se u hrazení otočil s pukem a pokusil se vystřelit. Opravdu se jednalo jen o pokus, puk mířil hodně vysoko a hodně nepřesně.
44:55
Češi teď šli dokonce ve čtyřech do útoku, nakonec si však neporozuměli a do útoku tak mohou zase vyrazit Švédové.
44:03
Švédové dostali puk do obranného pásma českého týmu.
43:49
Následně si velmi horké chvilky při pobytu prvního českého útoku na ledě prožil Nilsson, Švédové se ale tentokrát na svého brankáře mohli spolehnout.
43:17
Toto utkání je zřejmě utkáním prvního švédského obranného páru. Dva góly nám vstřelil Patrik Hersley a stejnou nadílku přichystal i JOHAN FRANSSON. Ten tentokrát objel branku, lehce si vytáhl Francouze a přesnou střelou do horního rohu branky srovnal stav. Asistence: Linus Omark, Jimmie Ericsson.
43:02
Poté se ale ani našim hokejistům nedaří osvobodit se.
42:29
Pláněk od modré minul branku, každopádně Češi teď dobře svírají Švédy před jejich brankou.
41:53
Nebylo daleko od naší páté branky! Valský zůstal zcela sám na levém křídle, měl odkrytou dobrou polovinu Nilssonovy branky, avšak z kruhu pro vhazování nevypálil přesně.
41:18
Francouz se opět musel střemhlav vrhnout na led, protože přihrávka Janmarka-Nyléna nebezpečně proklouzl před jeho brankoviště a hrozilo, že by jej případně někdo ze Švédů mohl doklepnout do branky.
41:10
A zakázané uvolnění i na druhé straně.
40:54
Zakázané uvolnění Tre Kronor.
40:34
Junland se pokoušel z rohu vybruslit mezi kruhy, Kolář jej ale objal a do zakončení nepustil.
40:01
Minulostí je již také druhá třetina, po níž si nezaujatý fanoušek nemůže stěžovat na nudu. Stěžovat si nemůže ani český fanoušek. Švédové sice díky gólům svých nejproduktivnějších obránců v tomto cyklu Euro Hockey Tour Hersleyho a Franssona dotáhli český náskok, který na začátku třetiny navýšil na rozdíl tří branek Červenka, následně ovšem Rahimi svým tvrdým faulem na Klepiše, za nějž obdržel trest do konce utkání, vyprovokoval český tým k odplatě. Ondřej Němec po Krajíčkově přihrávce napřáhl od modré a propálil Nilssona, čímž stanovil stav po druhé třetině. Třetí třetina, do níž vstoupí český tým se sedmnáctivteřinovou výhodou jednoho muže, začne cca ve 20.18.
40:00
39:53
Ridderwall to zkusil z poměrně velkého úhlu, Francouz ale i přes tvrdou Ericssonovu práci na brankovišti zasáhl.
39:42
To bychom ale záhy nesměli ztratit puk.
39:35
Sobotka začíná od své branky, ještě je čas na jeden útok.
39:22
Sobotka na buly zahrál bruslí a vhazování se i přes Ericssonův nesouhlas bude muset opakovat.
39:20
Möller okamžitě od obranné modré našel Ericssona, jenž už si stahoval puk kolem obránce, avšak svou činnost musel přerušit, neboť mu byl odpískán úmyslný ofsajd.
39:09
Zakázané uvolnění českého týmu a následně potyčka poté, co Valský dohrál jednoho ze švédských reprezentantů.
39:00
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:54
Od mantinelu neměl na druhé straně štěstí ani Thörnberg.
38:33
Kempného jedovatá střela od modré bohužel rozezvučela pouze hrazení a ne hlasivky českých fanoušků.
38:03
Kronwall si navedl puk mezi kruhy a pak to zkusil bekhendem. Kdepak s tím ale na rozchytaného Francouze.
37:50
Špatná zpráva ale je ta, že nám opět hoří rozehrávka.
37:32
Klepiš je s pukem za svou brankou, to je dobrá zpráva.
37:07
Český tým naprosto propadl na útočné modré čáře, Junland vyslal své spoluhráče do přečíslení dva na jednoho, Möller uvolnil Ryna, švédský debutant si položil Francouze, ale naštěstí nezvedl puk a litvínovský fantom opět podržel svůj tým!
36:30
Českým hokejistům se ale bohužel nedaří usadit se v útočném pásmu.
35:40
A pokračuje pochopitelně Rahimiho pětiminutový trest.
35:21
Česko právě vstřelilo branku!
To je suverénně nejlepší odpověď ze všech! ONDŘEJ NĚMEC se konečně potkal se štěstím. Po Krajíčkově přihrávce od modré přesně propálil Nilssona a pomstil surově faulovaného Klepiše. Asistence: Lukáš Krajíček, Martin Pláněk,
35:15
Na trestnou lavici za český tým usedl nejvýraznější protagonista následné potyčky Radek Smoleňák, jenž obdržel za nesportovní chování desetiminutový trest. Avšak! Do kabin odešel Daniel Rahimi, jenž obdržel pět minut a trest do konce utkání. Pětiminutový trest za něj odpyká Andreas Thuresson.
35:15
Vášně na chvíli utichly, bude se vylučovat.
35:15
Jenomže hokejisté toho nemají dost, Smoleňák s Rahimim jsou opět v sobě.
35:15
Tím faulovaným byl Jakub Klepiš, který již je naštěstí na střídačce.
35:15
Tentokrát už se ale vylučovat bude muset. Po jednom z tvrdých zákroků na české hráče se Smoleňák se spoluhráči pustili do Švédů.
35:02
Švédové ujeli ve vlastním oslabení a Němec se musel hodně natahovat, aby nepustil Junlanda do velké šance.
34:47
Němec tentokrát při střele od modré nezlomil hokejku, avšak také netrefil branku.
34:29
Švédové nakonec vyhazují a na led se vrací Sobotkova přesilovková formace.
34:22
Krajíček se pokusil propálit hradbu těl před Nilssonem, neuspěl.
33:55
Po jednom ze zásahů švédských beků se z ledu jen těžce zvedal Horák, rozhodčí ale Švédy do tří neposlali.
33:45
U hrazení se odehrává velký boj o kotouč.
33:24
Johan Fransson je vyloučen na dvě minuty za vyhození puku mezi diváky.
33:11
I přes vyhrané buly se český tým musí vrátit k Francouzovi.
33:08
Na druhé straně zůstal schovaný za obranou Červenka, z levého křídla ale Nilssona donutil jen k přerušení hry.
33:01
Omark dojel kotouč v útočném pásmu, jenomže při snaze o kličku mu podjely nohy a svůj atak tak nemohl zakončit.
32:38
Po velmi dlouhé době se český tým dostal s pukem do útočného pásma, Zaťovič ale byl zanedlouho vytlačen zpět.
32:09
Švédové sevřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu, Omarkovo nahození naštěstí Francouz zachytil do lapačky.
31:59
Toto bude ještě hodně těžká třetina! Kronwallovo nahození z kruhu pro vhazování nakonec našel Francouz pod ramenem, nicméně chvíli to vypadalo, že Francouz kapituluje počtvrté.
31:31
Všechno špatně. Valský chtěl vyhodit puk, jenomže našel jen na modré čekajícího JOHANA FRANSSONA. Ten poslal puk do rohu Omarkovi, jenž mu jej vrátil a Fransson přesnou střelou od modré srovnal stav. Další skvělá clona od Jimmieho Ericssona a opět gól od švédského obránce. Asistence: Linus Omark, Oscar Möller.
31:17
Möller si vyměnil puk s Hersleym a vypálil. Ericssonova clona tentokrát nepomohla, Francouz puk našel ve své výstroji.
31:06
A může to být ještě horší, protože Roman Červenka dostal dvouminutový trest za krosček.
30:50
Dá se říct, že se prakticky začíná od znova. Švédvé se vrátili do hry, jsou v laufu a rozdíl jedné branky prakticky nic neznamenají.
30:33
Vladimír Růžička reaguje oddechovým časem.
30:33
Jestli jsme si mysleli, že dva góly našeho týmu v rozmezí 52 vteřin jsou hodně rychlé, Švédové nás vyvedli z omylu. PATRIK HERSLEY si skvěle vytáhl kotouč okolo Krajíčka a výborným způsobem na zadní tyč prostřelil Francouze. Asistence: André Petersson.
30:17
Nejproduktivnější švédský obránce PATRIK HERSLEY převzal na modré puk od Omarka a tvrdou ránou i díky Ericssonově střele prostřelil Francouze. Asistence: Linus Omark, Jimmie Ericsson.
29:55
Valský prošel podél mantinelu na levém křídle a pokusil se překvapit Nilssona, jenž prostor u své pravé tyče ucpal.
29:38
Na závěr přesilovky vypálil Zámorský, branku netrefil a Rahimi se vrátil na led.
28:59
Ani českým hokejistům se přesilovka nedaří, s pukem pracuje převážně náš soupeř.
28:38
Junland poslal puk přes všechny čáry a Švédové odjeli střídat.
28:13
Švédové vyhráli buly a ihned po něm vyhodili přes všechny čáry.
28:11
Kotouč se dostal do ochranné sítě, následuje vhazování před švédskou brankou.
27:53
První přesilovkovou střelu měl na starosti Němec, bohužel ale při ní zlomil hokejku a Švédové pak vyhodili.
27:37
První přesilovka pro český tým přichází po krosčeku Daniela Rahimiho.
27:23
Českým hokejistům se po buly nepodařilo zmocnit puku, Švédové ale zase pro změnu nevyhodili a hraje se tak před Nilssonem.
27:01
Po přihrávce Jana Kováře se ve velké šanci ocitl Zaťovič, mířil do pravého horního rohu švédské branky, avšak Nilsson v kritický moment své spoluhráče podržel!
26:37
Švédové se dostali z problémů v obranném pásmu a ujeli přečíslení, které by bylo nebezpečné jen v případě, že by Sjögrenovi nepřeskočil puk hokejku.
25:57
Rozhodčí nakonec přerušili hru, pokračovat se bude ve středním pásmu.
25:42
První český útok nyní bojuje v rohu kluziště za Nilssonovou brankou.
25:23
Klepišovi uskočil puk u obranné modré, nic se ale neděje, Češi velmi rychle získali kotouč zpátky.
24:31
Fransson se dostal do úzkých na modré, poté mu nevyšlo nahození na poslední chvíli a Švédové se tak sami připravili o pásmo.
24:23
Möller se v útočném pásmu otočil a naslepo bekhendem přihrával před branku, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů a Francouz tak mohl pohodlně přerušit hru.
24:08
Pär Mårts toho měl hodně na vysvětlování, čas mu ale vypršel a hra může pokračovat.
24:08
Oddechový čas Švédů.
24:08
Švédové jsou evidentně z role. Do té je ale může vrátit naše zakázané uvolnění.
23:26
Výborně. Češi převzali puk ve své obranné třetině, Klepiš prakticky ihned po překročení útočné modré čáry využil pomalého návratu Švédů a poslal puk křížem před branku na ROMANA ČERVENKU, jenž potvrdil své střelecké instinkty a zvýšil na rozdíl tří branek. Asistence: Jakub Klepiš, Petr Zámorský.
22:42
Kempný na závěr předvedl i fotbalové dovednosti a přikopl z obranného pásma puk z trestné lavice se vracejícímu Klepišovi.
22:24
Konec oslabení musí Kempný odehrát bez hokejky.
22:05
Horák zatlačil Franssona za švédskou branku, z Klepišova trestu již příliš nezbývá.
21:48
Francouz následně předvedl další důležitý zákrok a Češi vyhodili.
21:35
Do další přihrávky na Hersleyho se podařilo Čechům zasáhnout a švédský bek tak nemohl zakončovat.
21:19
Hersley zůstal úplně sám na levé straně hřiště, Francouz se ale včas přesunul a výborně zasáhl.
21:00
Švédové si následně nerozuměli a musí začít od své branky.
20:44
Češi ale stejně jako v první třetině na úvod oslabení vyhodili puk.
20:38
Jakub Klepiš je vyloučen na dvě minuty za sekání.
20:13
Švédové hned na začátek nahodili puk do útočného pásma a dostali se před branku, Ridderwall ale složitou přihrávku nezpracoval.
20:01
První třetina je minulostí a my můžeme být spokojení. Český tým doslova zmrazil své švédské protivníky góly Jana Kováře a Michala Birnera v rozmezí 52 vteřin. Vše ale mohlo být jinak, kdyby Švédové využili jednu ze svých velkých příležitostí na začátku utkání. Tak se ale nestalo a do kabin se oba týmy rozešly za stavu 2:0 z pohledu Růžičkových svěřenců. Druhá třetina začne cca v 19.18.
20:00
19:46
Birner od hrazení hledal na modré čáře Koláře, tomu ale puk přeskočil hokejku.
19:27
Švédové se zoufale chtějí usadit v útočném pásmu, jejich snaha je ale na závěr první části hry jalová.
19:00
Začala poslední minuta první třetiny.
18:40
Češi mohli využít špatné švédské rozehrávky, Zaťovič si ale proti Hersleymu nevytvořil ideální pozici pro střelu.
18:26
Fransson sáhl do přihrávky a pomohl puku mezi diváky.
18:20
Následně už ale litvínovský brankář musel zasahovat, Lundqvistovu střelu z okraje kruhu pro vhazování vyrazil do ochranné sítě za svou brankou.
18:05
Francouz neudržel tečované nahození od modré, naštěstí mu puk uskočil vedle branky a nablízku nebyl žádný ze Švédů.
17:30
Nejproduktivnější Švéd Elitserien Rödin se dostal k puku na kruhu pro vhazování, Francouze ale z dobré pozice neohrozil, jeho střela byla sražena mimo naši branku.
17:12
Fransson si po nečekaném odrazu kotouče zřejmě pomohl faulem proti Birnerovi, vylučovat se ale nebude, píská se pouze ofsajd českého týmu.
16:57
Švédům se v posledních minutách vůbec nedaří ohrozit Francouze a ukazuje se tak, jak důležité bylo přežít první dvě švédské šance.
16:23
Zaťovič jako první dojel puk u hrazení a pomohl českému týmu rozevřít kleště náporu Švédů.
15:43
Valský zatlačil na Burströma a přineslo to své ovoce. Švédský bek poslal puk na své brankoviště, kde jej Nilsson raději schoval pod lapačku a přerušil hru.
15:10
Švédové se pokusili usadit v útočném pásmu, avšak Filippi dostal hru do střední třetiny.
14:39
Švédové jsou teď pod velkým tlakem, Nilsson musel čelit další střele.
13:56
Nilsson nedokázal zastavit Horákovu střelu od modré, vyrazil ji jen před sebe, kde byl MICHAL BIRNER, jenž se s pukem otočil a při svém desátém startu v národním dresu vstřelil svou první reprezentační branku. Asistence: Roman Horák.
13:04
Je to tady! Po skoro roce O2 Arena vybuchla nadšením z gólu českého reprezentanta. Už to vypadalo, že český tým ztratí puk po nepřesné rozehrávce Radila, Češi ale zabojovali, puku se zmocnil JAN KOVÁŘ, ujel do útočného pásma a přesnou střelou prostřelil Nilssona. Asistence: Lukáš Radil, Martin Zaťovič.
12:32
Kotouč se opět povaloval před Francouzem, český brankář jej tentokrát neschoval do své lapačky a musel se spolehnout na pomoc svých spoluhráčů.
12:12
Na levém křídle zůstal sám Řepík, navedl si kotouč na forhend a potom z lehce složité pozice minul.
11:54
Fransson špatně rozehrál zpoza své branky, puk se dostal k Němcovi, jenž to od modré zkusil a jen těsně minul.
11:21
Červenka nesměl kvůli zvednuté paži čárového rozhodčího pokračovat, útočník Petrohradu si ale signalizace nevšiml a vystavil tak náš tým do ofsajdu.
11:00
Češi opět bravurně odstavili Švédy od puku a vyvážejí jej ze svého obranného pásma.
10:34
Hra je posunuta do středního pásma.
10:34
Na závěr přesilovky se Peterssonova přihrávka odrazila k Francouzovi, jenž přerušil hru a ještě schytal pár zásahů od švédských útočníků, které si ihned vzali do prádla naši zadáci.
10:02
Kempný držel puk v útočném pásmu, dostal se ale mezi dva Švédy, Thörnberg jej poslal k ledu a brněnský bek musí rychle uhánět zpátky před svou branku.
09:38
Němec o mantinel skvěle vyhodil a Švédové opět musí začít od své branky.
09:19
A znovu, Švédům se nedaří udržet se před Francouzem.
09:09
Příprava na oslabení se zatím prokázala jako dostatečná, podruhé v řadě vyhazujeme.
08:52
A také se tak stalo, český tým střídá.
08:44
Hersleyho bombu zastavil v pádu Valský, budeme moci vyhodit.
08:31
To je poměrně zbytečné. Jan Kolář prvně bruslí udržel pásmo, ale potom si vyšlápl na Thörnberga a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
08:05
Puk je za českou brankou, oba týmy střídají.
07:53
Kempného pokus zápěstím od modré čáry vyrazil svým ramenem Nilsson.
07:43
Po Poláškově průniku se v útočném pásmu usadil český tým.
07:08
Omark od modré čáry našel na okraji kruhu pro vhazování Möllera, jenž bohužel pro Švédy pálil z další nadějné pozice jen nad břevno!
06:44
I Zámorský poslal do středního pásma nepřesnou přihrávku, Švédové se tentokrát zadarmo dostali k puku.
06:21
Čechům se opět nepodařilo přesně rozehrát, naštěstí mají puk opět ve svém držení.
05:56
A další velká šance Čechů! Klepiš si počkal na Horáka, jenž přijel z druhé vlny, z okraje kruhu pro vhazování pálil ale jen do Nilssona.
05:34
Tak jsem to přivolal! První útok zejména díky Sobotkově síle sehrál skvělý kontr, na jehož konci ale Klepiš pálil jen do padajícího obránce Švédů.
05:00
Ve švédském obranném pásmu se opět bojovalo jen u mantinelu, Češi si na rozdíl od Švédů nedokázali za prvních pět minut vytvořit výraznější příležitost.
04:30
Na druhé straně musel sražený kotouč zalehnout Nilsson.
04:16
Další chyba české obrany zůstala nepotrestána! Střílet mohl už Ericsson, ten ale našel ještě Möllera, jenž z mezikruží a dobré pozice pálil jen do Francouze.
03:46
Švédové ale dokázali vyvést hrací předmět ze svého pásma, hra pokračuje bez přerušení.
03:34
Klepiš se Sobotkou bojují u zadního mantinelu o puk.
03:02
Fransson přenechal puk za svou brankou a odjel střídat.
02:41
Hersleymu se vůbec nepodařilo nahození od modré čáry, čtvrtá česká formace tak své první střídání zvládla.
02:13
Nakonec jej ale musel opustit, střídá se, Zámorský s pukem za svou brankou.
02:02
Třetí český útok se usadil v útočném pásmu.
01:24
Následně už ale Francouz musel zasahovat, Möller však z bezprostřední blízkosti pálil jen do výstroje našeho brankáře.
00:38
To byla obrovská šance Švédů! Kolář upadl, ztratil kotouč a Švédové ujeli do přečíslení 2 na 1, Lundqvist měl před sebou zcela prázdnou branku, jenomže místo hokejkou zasáhl puk bruslí a Francouz tak bez vlastního přičinění zůstal nepřekonán!
00:24
Švédové se pokusili zajet s pukem do útočného pásma, nakonec ale kvůli signalizovanému ofsajdu nemohli pokračovat.
00:01
Sobotka proti Sjögrenovi uspěl a první vyhrané buly tak putuje na český účet.
00:01
Hymny zazněly, nyní již nic nebrání tomu, aby druhé utkání letošního Channel One Cupu započalo.
Po ceremoniálu jsou na řadě hymny obou soupeřů.
A na závěr in memoriam novinář a komentátor Luděk Brábník.
Posledním z hokejistů je jihlavský obránce Ladislav Šmíd starší.
Na led a do Síně slávy vstupuje brněnský útočník František Ševčík.
Dalším je slavný sparťanský útočník Jan Havel.
Dominik Hašek, který byl nedávno uveden také do Hockey Hall of Fame, je prvním z nich.
Právě jsou uvádění noví tři členové Síně slávy českého hokeje.
Na led právě vcházejí oba týmy.
Na ledě se právě v souladu s harmonogramem dnešního dne promítají fragmenty naší hokejové historie.

Česko: Francouz (Jakub Kovář) – Kolář, Němec, Vitásek, Krajíček, Polášek, Zámorský, Kempný, Pláněk – Klepiš, Sobotka, Červenka – Birner, Smoleňák, Horák – Zaťovič, Jan Kovář, Radil – Valský, Filippi, Řepík.

Švédsko: Nilsson (Karlsson) – Hersley, Fransson, Gustafsson, Kronwall, Junland, Rahimi, Burström – Omark, Ericsson, Möller – Thörnberg, Ryno, Petersson – Ullström, Sjögren, Rödin – Ridderwall, Lundqvist, Janmark-Nylén – Thuresson.

Rozhodčí: Boman, Levonen – Lhotský, Suchánek.
Očekávané sestavy:

ČR:
Francouz (Jakub Kovář) – Němec, Kolář, Krajíček, Vitásek, Zámorský, Polášek, Pláněk, Kempný – Červenka, Sobotka, Klepiš – Horák, Smoleňák, Birner – Radil, Jan Kovář, Zaťovič – Řepík, Filippi, Valský.

Tabulka Euro Hockey Tour 2014/2015

1. Švédsko 12:7 7b.
2. Finsko 8:6 6b.
3. Rusko 10:13 4b.
4. ČR 6:10 1
Švédský tým

Pär Mårts měl očividně se skládáním nominace mnohem větší problémy. Není tajemstvím, že do Prahy a následně do Soči nepoveze tým dle svých představ. Některé švédské deníky dokonce píší o tom, že Mårts musel vyměnit až polovinu z původně zamýšleného týmu. V O2 Areně se tak nepředstaví Linus Klasen či Fredrik Pettersson, tedy hráči, se kterými trenér Tre Kronor počítá pro květnový šampionát. "Byli velmi šťastní, když jsem jim volal a řekl jim, že je chci oba. Ale klub bohužel řekl ne. Co s tím mohu udělat," přiznal v rozhovoru pro deník Aftonbladet sám Mårts. Neodřekl naopak nejproduktivnější Švéd Elitserien Anton Rödin.

Nominace:
Brankáři:
Henrik Karlsson (Jokerit), Anders Nilsson (Kazaň).
Obránci: Jonas Junland, Daniel Rahimi (oba Linköping), Niclas Burström (Skellefteå), Staffan Kronwall (Jaroslavl), Patrik Hersley (Novosibirsk), Johan Fransson (Rapperswil-Jona Lakers), Erik Gustafsson (Omsk).
Útočníci: Joel Lundqvist, Mattias Janmark-Nylén, Andreas Johnson (všichni Frölunda), Calle Ridderwall (HV71), Mattias Sjögren (Linköping), Anton Rödin (Brynäs), Jimmie Ericsson (Petrohrad), André Petersson (Soči), David Ullström (Novosibirsk), Linus Omark (Jokerit), Oscar Möller (Kazaň), Andreas Thuresson (Čerepovec), Martin Thörnberg (Jaroslavl).
Český tým

Poslední místo k nelibosti celého českého hokejového národa patří domácímu výběru. Ten na poháru Karjaly i přes kladně hodnocené výkony uhrál pouze jediný bod a celému trenérskému týmu je jasné, že v Praze budou fanoušci chtít vidět výhru. Hlavní trenér Vladimír Růžička do nominace zařadil hned pět nováčků, z nichž by se ale v sestavě měli objevit jen Roman Horák a Michal Řepík, zatímco Tomáš Mertl, Vladimír Eminger a Erik Hrňa si na své první starty budou muset počkat do Soči. Do utkání nezasáhnou ani Vojtěch Mozík a Dominik Simon. Jasno je již také v brankovišti, kterému by proti Švédům měl kralovat litvínovský Pavel Francouz, Jakub Kovář si svou premiéru na letošním Channel One Cupu odbude až v Soči. Český tým se v předzápasové přípravě soustředil především na části hry s nestandardním počtem hráčů, přičemž piloval hlavně první přesilovkovou formaci se čtyřmi útočníky a také obranu proti specifickým švédským přesilovkám.

Nominace:
Brankáři:
Pavel Francouz (Litvínov), Jakub Kovář (Jekatěrinburg).
Obránci: Adam Polášek, Vladimír Eminger (oba Sparta Praha), Petr Zámorský (Espoo), Michal Kempný (Kometa Brno), Martin Pláněk (Mountfield HK), Ondřej Němec (CSKA Moskva), Lukáš Krajíček (Dinamo Minsk), Jan Kolář (Vladivostok), Vojtěch Mozík (Plzeň), Ondřej Vitásek (Liberec).
Útočníci: Tomáš Filippi, Jakub Valský (oba Liberec), Jakub Klepiš, Erik Hrňa (Třinec), Lukáš Radil (Pardubice), Radek Smoleňák (Turku), Michal Birner (KalPa), Dominik Simon (Plzeň), Roman Červenka (Petrohrad), Vladimír Sobotka (Omsk), Martin Zaťovič (Togliatti), Jan Kovář (Magnitogorsk), Roman Horák (Čechov), Michal Řepík (Lahti), Tomáš Mertl (Mountfield HK).
Bez jednoho dne přesně po roce se česká hokejová reprezentace opět představí v O2 Areně. Svěřenci Vladimíra Růžičky, jenž se vrátí do arény, kde ještě jako trenér pražské Slavie prožil většinu své trenérské kariéry, však tentokrát nebudou čelit Finsku, nýbrž dalšímu skandinávskému týmu Švédů. V generálce na zahajovací utkání květnového mistrovství světa, kde se oba soupeři potkají znovu, tak půjde o souboj prvního a posledního týmu aktuální tabulky Euro Hockey Tour.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.