Možnost na reparát budou mít Češi již zítra od 23:00, kdy se utkají se Švýcarskem a já Vás srdečně zvu ke sledování tohoto přenosu, kterým Vás budu taktéž provázet.

Nyní je to z mé strany již úplně vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u hokeje zase zítra.
Český tým ve třetí třetině inkasoval dvakrát a nakonec tak odchází z tohoto utkání s porážkou 2:5. Jediným střelcem našich barev byl Jakub Vrána, který se prosadil ve druhé třetině, která byla také z českého pohledu tou nejpovedenější. Na střely sice český tým zvítězil 29:27, ale to body do tabulky nezajistí.

Nejlepším hráčem švédského týmu byl vyhlášen Adrian Kempe, na české straně si pro cenu dojel Jakub Vrána. V obou případech jsou tak vyhlášeni dvougólový střelci.
60:00
59:38
Söderström malinko zazmatkovat za vlastní brankou, ale nebezpečí z toho pro jeho svatyni nevzniklo.
59:15
Vrána v těžké pozici zkoušel křižnou přihrávku útočným pásmem, ale ta neměla moc šancí na úspěch.
58:32
Kämpf mohl gólově rozšířit české střelce, ale v obrovské šanci po buly nedokázal brankáře prostřelit.
58:27
Švédové kontrolovali situaci, ale opět přišla chybička a Zacha se dostal do palebné pozice, jeho rána však mezi tři tyče neletěla.
57:19
Tvrdý boj u mantinelu pokračuje a ani v závěru zápasu si žádný z týmů nic nedaruje.
56:41
Oslabení český tým přečkal, ale času již je málo a ztráta stále třígólová.
56:08
I v oslabení se vydal Mandát na výlet a jeho střelu musel Söderström schovat do lapačky.
55:38
Švédové opět rozjíždí své přesilovkové komando.
54:45
Obrovské štěstí měla česká obrana, Vaněčkovi kotouč vypadl a již se klouzal za brankovou čáru, ale z brankoviště jej stačili Češi poslat do bezpečí.
54:36
Podle všeho byl vyloučen pouze Košťálek, takže začíná švédská přesilovka.
54:36
Košťálek již odjíždí z trestné lavice rovnou do kabin, dostal totiž i osobní trest a to by mohlo mít dohru i pro zítřejší utkání se Švýcarskem, uvidíme.
54:36
Košťálek neudržel nervy na uzdě a ještě z trestné lavice pokřikuje po švédském hráči.
54:36
Tak toto nemohlo skončit jinak než pořádnou melou. Košťálek totiž u švédské střídačky poslal tvrdě k zemi jednoho ze soupeřů a šarvátka byla hned na světě. Toto přinese vyloučení a zřejmě půjdou do oslabení Češi.
54:05
České střely létají na Söderströma, ale ten v poklidu vše likviduje a poradil si i s dorážkou Davida Kašeho.
53:38
Kubalík to vzal na sebe, nabruslil si po vzoru Jágra do střelecké pozice na úrovni kruhu pro vhazování, ale Söderström stihl lapačkou puk zastavit.
53:13
Šermířský souboj končí odpískáním, Pastrňák se provinil vysokou holí.
53:04
A právě Söderström po dalším úspěšném zákroku přerušuje hru.
52:51
Tvrdá dělovka Štencela od modré čáry skončila jen na betonech připraveného Söderströma.
52:07
Vrána to zkusil elegantně, když nejprve naznačil objezd brány, ale na poslední chvíli vrátil puk do brankoviště, ale tam jej nikdo z českých hráčů nedorazil.
51:58
Vyloučený Ehn se sice vrátil zpět na ledovou plochu, ale přesilová hra českého výběru bude pokračovat, dvě minuty totiž dostává Karlsson.
51:27
Pastrňák donutil soupeře k chybě, ale nakonec mu byl kotouč přece jen odebrán a Švédové se osvobozují.
50:56
Přihrávka rukou zastavila vyhození Švédů, když Pastrňákovi nevyšel individuální průnik, ale nakonec jej to nemusí mrzet, Češi zůstanou v útočném pásmu.
50:12
Málem z toho bylo postavení mimo hry, český tým však přechod do útočného pásma zvládl a Vrána následně tvrdě orazítkoval soupeře stojícího před sebou.
49:46
Český tým si zahraje druhou přesilovku, na dvě minuty byl vyloučen za držení Ehn.
49:16
Před Vaněčkem zůstal další nepokrytý hráč, ale naštěstí se k zakončení nedostal.
48:56
Český tým se po dvou inkasovaných brankách dostal do útlumu a nyní jsou to Švédové, kteří diktují hru a vypadá to, že si již utkání pohlídají.
48:03
Na druhé stráně Vrána atakoval hattrick, ale jeho střela mířila těsně vedle.
47:38
Švédsko právě vstřelilo branku!
Jak jednoduché to je, když se to umí. DE LA ROSE si nabruslil k bráně a vůbec mu nevadilo, že má puk na bekhendu, zvedl jej pod horní tyč a Vaněček přispěchal s lapačkou pozdě. Asistence: Anton Blidh, Gustav Forsling
47:14
Vaněček kontroloval nepříjemné nahození, český tým rozehrává z vlastního obranného pásma.
46:18
Švédsko již nemá kam spěchat, ztracený dvoubrankový náskok má zpět a času již moc nezbývá.
45:37
Bylo tam i trošičku štěstíčka, ale Švédové nakonec propasírovali kotouč až na volného ADRIANA KEMPEHO, který se po Vránovi stává také dvougólovým střelcem, když s přehledem poslal puk pod horní tyčku. Asistence: Axel Holmström, Oskar Lindblom
45:03
Češi se osvobozují , ale stále je před nimi ještě minuta hry v oslabení.
44:43
Brodecki v nepříjemné pozici ihned po buly a moc opět nechybělo.
44:18
Češi dokázali vytlačit kotouč z obranného pásma, ale ten je ihned zpět.
44:05
Tak nakonec Něměček přece jen dostává trest za úder do oblasti hlavy a krku a to by znamenalo vyloučení na 2+10 minut.
44:05
Nylander je snad úplně všude, opět přilétl do souboje jako vítr, ale nakonec byl tvrdě umírněn a možná to i vypadalo na faul, ale rozhodčí zřejmě vylučovat nebude.
43:18
Aho s problémy na modré čáře, ale nakonec dokázal kotouč odehrát do bezpečí a nepustil tak české hráče do smrtícího brejku.
43:00
Z ničeho nic se dostali Švédové do přečíslení tři na dva a jen hokejka Vaněčka zabránila Nylanderovi k radosti.
42:28
Češi začínají s rozehrávkou až za svou brankou a zatím našim hráčům dělá obrovský problém přechod přes střední pásmo.
42:00
Již se hraje v plném počtu.
41:38
Přesilová hra je již téměř u konce a český tým se ani nepřiblížil Söderströmovi.
41:13
Zatím se však přesilová hra českému týmu vůbec nedaří, naopak aktivnější jsou i ve čtyřech Švédové.
40:01
Bergman nakonec za faul v závěru druhé třetiny dostal dvouminutový trest a Češi tak zahájí třetí část v početní výhodě.
40:01
Ukazatel střel ve druhé třetině byl výrazně lepší pro české barvy a to v poměru 13:7 a tak český tým již vystřelil více střel i v celkovém sumáři, kde je momentální stav 21:19.
Po odpískání byl ještě nepříjemně atakován Bergmanem Jakub Vrána, ale zřejmě to zůstane bez trestu. Český tým každopádně ve druhé třetině dokázal srovnat skóre, když se dvakrát do černého trefil právě Vrána, jenže o 27 vteřin později mířil přesně dnes nebezpečný Nylander a Švédsko tak nadále vede, nyní však již jen o jeden gól.

Třetí třetina začne přibližně v 00:46.
40:00
39:40
Vaněček pozorný proti střele, ale závěr třetiny opět patří našemu soupeři.
39:26
Mašín chyboval a opět mohlo být před Vaněčkem zle nedobře, naštěstí si však švédský hráč vybral kličku místo střely.
39:02
Švédové kontrolují kotouč a snaží se uklidnit hru pro závěrečnou minutu druhé části.
38:28
Se štěstím se Švédové dostali do přečíslení tři na dva, po chytré přenechávce na de la Roseho však střela na bránu nemířila.
38:16
Následně se píská ve středním pásmu.
37:54
Výborný obranný zákrok útočníka Vítkovic Zdráhala, který se postavil do dráhy puku.
37:21
Pastrňák si rovnal puk ke střele, byl však zablokován, možnost však dostal Mašín a jeho dělovka od modré nebyla špatná, ale obrana Švédska dokázala puk tečovat mimo tři tyče.
37:00
Přesně tři minuty před koncem druhé třetiny se píská zakázané uvolnění Švédů.
36:36
Vaněček na puk dobře viděl a bezpečně betonem vyrazil do rohu.
36:28
Toto oslabení český tým přečkal bez inkasované branky.
35:56
Pastrňák nedokázal narušit rozehrávku sám, ale po pomoci spoluhráčů již kotouč dostali mimo nebezpečné území.
35:30
Minuta přesilové hry je pryč, začíná však ta druhá. Česká čtveřice stihla vystřídat.
35:01
Výborně však zabojoval Kämpf a poslal kotouč přes všechny čáry.
34:38
Švédové okamžitě získali útočné pásmo, začíná kolotoč a český tým dostal vstupenku zdarma.
34:28
Český tým bude podruhé v zápase vyloučen, na dvě minuty za podražení odchází Němeček.
34:02
Söderström raději zastavuje český útok a nechává vhazovat po své levici.
33:18
Pastrňák v situaci dva na jednoho neprostrčil kotouč na Kubalíka a tak zajímavá šance skončila bez odezvy.
32:47
Kubalík sice zastavil rozehrávku soupeře, ale nakonec se od něj kotouč pouze odrazil zpět za branku.
32:44
Rozhodčí sice nechtěně přikopl kotouč na české hokejky, ale nakonec vše skončilo nedorozuměním na modré čáře a postavením mimo hry.
32:11
De la Rose se prodíral mezi českými beky, ale ti si svou práci odvedli na jedničku.
31:45
Další velký zmatek v obranném pásmu, Vaněček však stačil střelu z úhlu vyrazit a následně se k dorážce naštěstí nikdo nedostal.
30:29
Jenže vyrovnaný stav jsme si příliš dlouho neužili, český tým chyboval v rozehrávce a WILLIAM NYLANDER dostal puk mezi kruhy, kde zůstal osamocen a pohotovou střelou vrací Švédsku vedení. Asistence: Oskar Lindblom
30:02
Česko právě vstřelilo branku!
Tlak nakonec končí vyrovnáním a opět je autorem JAKUB VRÁNA, kterému vybojoval tuto akci ONDŘEJ KAŠE, který si kličkou povodil obránce u mantinelu a milimetrovou přihrávkou našel Vránu. Asistence: Ondřej Kaše, David Kämpf
29:50
Nakonec až Söderström zastavil tento tlak, ale nadále se bude hrát v útočném pásmu.
29:32
Špaček se marně natahoval po dorážce, no česká pětice drží soupeře pod tlakem.
28:56
Vhazovat se bude v útočném pásmu českého týmu, který po vstřelené brance ožil a hraje opět vyrovnanou partii.
28:05
Český tým protečoval kotouč až za švédskou branku, ale tam byli dříve obránci.
26:47
Kämpf se dostal až před Söderströma a první útok opět zavařil švédské obraně, jeho dorážka však na vyrovnání nestačila.
26:02
Söderström si poradil se Špačkovou střelou přes obránce bez výrazných problémů.
25:29
Je důležité nezapomínat ani na obranu, hlavně Nylandera bude dobré pokrýt, poněvadž hrát MODO je zatím hodně aktivní.
25:29
24:50
Kaše stačil plácnout do kotouče a tím narušil švédskou rozehrávku.
23:55
Důležitý gól by mohl český tým povzbudit hlavně psychicky, je totiž vidět, že se soupeřem dá hrát a hlavně je potřeba využívat ty obrovské minely Švédů, které zatím vyrábí v defenzivní činnosti.
23:33
Tak to konečně vyšlo! Švédové kupí v rozehrávce mnoho chyb a JAKUB VRÁNA toho dokázal využít, když poslal puk mezi betony Söderströma. Bez asistence
22:57
Opět bylo před Vaněčkem hodně horko, ale český brankář dokázal podržet svůj tým a to hned dvakrát, když si poradil i s nepříjemnou dorážkou.
22:37
Na opačné straně zazlobil Nylander, který však z nulového úhlu nedokázal puk dostat do brány.
22:10
Gorčík vybruslil s pukem do střelecké pozice, ale měl jej na bekhend a z toho minul.
21:22
Obrovská chyba Švédů, David Kaše však v situaci jeden na jednoho nedokázal svou kličku zakončit střelou nad beton.
21:03
Kotouč si nyní pohrál se švédským týmem, kdy pomaličku klouzal po modré čáře a výsledkem nemohlo být nic jiného než postavení mimo hry.
20:45
Švédské nahození na zadní mantinel Češi bezpečně sbírají a zakládají útočnou akci.
20:12
Český tým na úvod druhé třetiny vystartoval do útočného pásma, ale Švédové se v pohodě ubránili.
20:01
Počet střel na bránu v první třetině vyzněl lépe pro Švédy, kteří si připsali dvanáct střeleckých pokusů, zatímco Češi osm.

Prozatím oba odehrané zápasy na turnaji skončily nerozhodně, po překvapivém bodu Dánska, které prohrálo až na nájezdy s Ruskem, se dovedností soutěž ukázala v plné kráse také v zápase Finska s USA, zde se z výhry radovali Američané.
Český tým nerozehrál duel se Švédskem vůbec špatně, jenže vyloučení a následná hra v oslabení přinesla v 15. minutě první branku v naší síti a od tohoto momentu začal severský tým hrát přece jen lépe a přehrával české hráče. To vše potvrdil v poslední minutě Lööke, který přidal druhou branku.

Druhá třetina začne přibližně v 23:57.
20:00
19:50
Již se v první třetině zřejmě nic nestane.
19:13
Před koncem první třetiny přichází druhá rána pro český tým. Po chybě Kloka přišla rychlá přihrávka před bránu, kde operoval JENS LÖÖKE, který zúročil perfektní Wallmarkův pas. Asistence: Lucas Wallmark
18:55
Autor zatím jediné branky Kempe je evidentně při chuti a zkoušel Vaněčkovu pozornost střelou od modré čáry.
18:16
Švédové chybovali v rozehrávce, no Kubalík nezachytil kotouč a pak si jej musel český kapitán vybojovat u mantinelu.
17:58
Vaněček se vrhl jako šelma po volném kotouči a přerušil hru.
17:31
Na druhé straně první útočná formace vytvářela nebezpečnou akci, která skončila střelou, jenže Söderström je zatím pozorný.
17:13
Nylander si jen nenápadně prohodil puk mezi dva naše obránce a málem z toho bylo nebezpečí.
16:46
Vaněček na druhé straně raději schoval puk pod lapačku a přerušil hru.
16:25
David Kaše se pustil s pukem hodně odvážně, jeho sólo jízda nakonec skončila ztrátou puku.
15:34
Švédové ihned najeli do útočného pásma a snažili se okamžitě přidat druhou branku, tento plán česká defenzíva úspěšně překazila.
14:46
Jenže nyní už vše skončilo brankou, ADRIAN KEMPE si vybruslil od mantinelu do mezikruží a přesnou střelou nedal českému brankáři šanci. Asistence: Osker Linblom, Gustav Forsling
14:38
Střela od modré čáry nedělala Vaněčkovi problém, měl totiž dobrý výhled na puk.
14:34
Tři korunky již nastěhovány v útočném pásmu.
14:11
Špaček u mantinelu fauloval a je tu první přesilová hra zápasu, kterou rozehrají Švédové.
13:51
Z otočky pálil Gorčík a také čtvrtý český útok dokázal zahrozit.
13:46
Nylander opět ztratil kotouč a Zdráhal se po přihrávce Kašeho dostal až ke střele, kterou musel krýt Söderström.
13:07
Nylander si hodně věří, člen druhé útočné řady Švédska si opět dovolil hodně, ale nakonec jeho pas byl hodně nepřesný.
12:52
Švédové pouze vyhazují kotouč do středního pásma, ale Košťálkovi tentokrát přihrávka nevyšla a píská se zakázané uvolnění.
12:12
Pastrňák si žádal přihrávku, ale kotouč letěl na modrou na Košťálka, který z první vypálil, puk až na bránu nedolétl.
12:00
Chybná rozehrávka i na druhé straně, první český útok odchází střídat a se získaným útočným pásmem předává štafetu tomu druhému.
11:40
Nakonec však vše končí zakázaným uvolněním a hra se stěhuje před Vaněčka.
11:29
Riskantní pas přes šířku obranného pásma na Gorčíka naštěstí vyšla a útočník Karlových Varů tak mohl založil útočnou akci.
10:43
Pozor i na Švédy, kteří také budou nebezpeční! Nylander si povodil českého beka a následně posunul kotouč na svého spoluhráče, který však trestuhodně zamířil vysoko nad.
10:31
Tentokrát český útok nepřešel přes modrou čáru.
09:30
Obrovská šance prvního českého útoku, Kämpf vykombinoval s Vránou a druhý jmenovaný střílel z bezprostřední blízkosti, ale švédský brankář skvěle vyrazil a následně si poradil i s Kašeho dorážkou.
09:11
Máme za sebou téměř poloviny první třetiny a zatím se hraje bez výrazných prodlev, hra téměř není přerušována. Nyní je před námi první reklamní přestávka.
08:38
Klokova střela vylétla vysoko do vzduchu a málem trefila jednoho z českých hráčů do hlavy, nakonec byl kotouč ramenem sražen do rohu kluziště.
07:54
Zdráhal se pustil do útočného pásma bez respektu a snažil se natlačit až do střelecké pozice, byl však dobře pokryt švédskou obranou.
07:25
Nylander byl zapomenut před naším brankovištěm a Vaněček musel zasahovat holí, stačil však kotouč vypíchnout.
06:42
Jenže Vrána se nakonec k puku ještě dostal a také střelou prověřil pozornost Söderströma.
06:28
Chybička ve středním pásmu nebyla využita, Vrána dostal přihrávku na dlouhou hůl a sotva ji tečoval tak, aby nebylo pískáno zakázané uvolnění.
05:55
Dobře to udělal Lukáš Klok, který v obraně získal kotouč a bezpečně jej vyvezl z obranného pásma.
05:01
Na druhé straně byl prostor také pro český výběr, jenže nadějně vypadají akce nakonec neskončila výraznějším ohrožením brány soupeře.
04:45
Zacha podklouzl ve středním pásmu a bylo z toho nepříjemné přečíslení, Vaněček však betonem vyrazil kotouč.
03:56
Švédové střídali a kotouč se nepříjemně motal u prostoru jejich střídačky, příliš mnoho hráčů na ledě však nehrálo a tak se pokračuje v plném počtu.
03:14
První česká formace zavařila soupeři, Kämpfova otočka však k cíli nevedla.
03:04
Také Češi o sobě dávají vědět, tvrdou ránu od modré čáry však Söderström pokryl.
02:43
Dobře bojoval David Kaše u mantinelu a zdržel švédskou rozehrávku.
02:23
Švédsko však nyní zatlačilo český tým v obranném pásmu.
01:51
Vaněček má za sebou první nepříjemnou situaci, ale dokázal si s kotoučem poradit a drží tak čisté konto.
01:20
Kempe procházel sám útočným pásmem, ale nakonec jej česká obrana dokázala zastavit.
00:44
Postavení mimo hry zastavilo Švédy, kteří dnes nastoupili ve žlutých dresech, Češi hrají v červeném.
00:27
Hägg dobře přitlačil českého hráče na mantinel a nepustil tak český tým do vážnější šance.
00:04
Úvodní buly pro Švédsko, Češi se však rychle zmocnili kotouče.
00:01
Před oběma brankáři se již vytvořily hloučky hráčů, do úvodního buly zbývají poslední vteřiny.
Český a také švédský tým již přichází na ledovou plochu.
Utkání nám za pár okamžiků začne, jeden zápas v naší skupině již byl odehrán a Dánové překvapivě dokázali získat bod s Ruskem.

Švédsko U20: Söderström (Ward) – Norell, Hägg, Aho, Lagesson, Bergamn, Forsling,Englund – de la Rose, Blidh, Karlsson – Nylander, Linblom, Holmström – Brodecki, Wallmark, Kempe – Olofsson, Lööke, Ehn – Bristedt

Česko U20: Vaněček (Svoboda) – Klok, Němeček, Ščotka, Štencel, Košťálek, Mašín, Baránek – Kämpf, Vrána, O. Kaše – Pastrňák, Mandát, Kubalík – Zacha, D. Kaše, Zdráhal – Růžička, Špaček, Gorčík

Rozhodčí: Baluška (SVK), Kaukokari (FIN) – Deahen (FRA), Ritter (USA).
Úvodní vystoupení českého týmu na světovém šampionátu do 20 let startuje ve 23:00 našeho času a já Vás srdečně zvu k jeho sledování prostřednictvím tohoto přenosu.
Česko

Český tým na loňském šampionátu vypadl ve čtvrtfinále s pozdějšími vítězi z Finska, letos je v týmu několik hráčů, kteří pamatují společné úspěchy ještě z kategorie do 18 let.

Ve skupině B, která se celá odehraje v torontské Air Canada Centre, se Češi postupně utkají se Švédskem, Švýcarskem, Dánskem a Ruskem. Z obou pětičlenných skupin postoupí do čtvrtfinále nejlepší kvarteto týmů.

Český tým bude spoléhat především na, v letošním roce draftované, Jakuba Vránu a Davida Pastrňáka, přičemž druhý jmenovaný již odehrál v dresu Bostonu také pět zápasů NHL.

Ani českému týmu se nevydařil poslední přípravný duel, když v zápase se Slovenskem se radoval náš východní soused, který zvítězil 1:3.
Švédsko

Švédská dvacítka má z posledních třech šampionátu tři medaile a Tři korunky si jistě rády vzpomenou na turnaj v roce 2012, který se odehrál také v Kanadě a kde slavil tým zlato. Další dva turnaje skončili pro Švédsko porážkou ve finále.

Již po těchto informacích je zcela jasné, že český tým dnes nečeká nic jednoduchého. Švédové budou favority, ale rozhodne se až na samotném ledě.

Kouč Grönborg získal také hráče se zkušenostmi z NHL a to de la Rosu a Hägga, Švédové mají celkově velmi kvalitní tým, vždyť jen stříbro z Malmö pamatují Hägg, Norell, brankář Johansson, útočníci Wallmark, Anton Karlsson a de la Rose.

Příprava před šampionátem se však Švédům příliš nepovedla, od Američanů dostali desítku a odnesli si z utkání porážku 5:10.
Po loňském Malmö se turnaj přesunul do zámoří a to konkrétně do kolébky hokeje Kanady. Země javorového listu v této kategorii čeká na úspěch v podobě medaile již dva roky a letos bude patřit mezi úzký okruh favoritů. Mezi ty však musíme zařadit také každoročně silné Američany či severskou dvojici Finska a Švédska. Právě Finové se Švédy si zahráli finále na posledním šampionátu, kde se nakonec z prvního místa radovali Finové.
Vánoční svátky sice ještě trvají, ale česká hokejová reprezentace do dvaceti let dnes začíná svou pouť světovým šampionátem své věkové kategorie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.