1. Cam ATKINSON (CBJ) – 1+1, 5 střel, čas na ledě 17:24
2. Ryan JOHANSEN (CBJ) – 1+0, 6 střel, čas na ledě 20:40
3. Nick FOLIGNO (CBJ) – 0+2, 1 střela, čas na ledě 20:36

Trestné minuty: 6:10
Přesilové hry: 0/5-0/3

Nejvíce střel: Johansen 6 – Ovečkin 6
Největší čas na ledě: Johnson 22:55 – Alzner 22:51

Branky a nahrávky: 24. Letestu (Tropp, Johnson), 36. Johansen (Connauton, Foligno), 40. Tjutin (Atkinson, Prout), 46. Atkinson (Tjutin, Foligno) – 37. Burakovsky (Niskanen, Bäckström), 40. Brouwer (Niskanen, Kuzněcov), 53. Kuzněcov (Johansson, Carlson). Diváci: 16514. Rozhodčí: Watson, Furlatt – Morin, Kovachik.
Dnešní zápas mezi Columbusem a Washingtonem začal hodně zvolna, v první třetině bylo na hráčích velmi znát téměř týdenní volno, takže se ani není čemu divit, že jsme se v první dvacetiminutovce branky nedočkali.

Skóre tak otevřel až v 24. minutě Mark Letestu, který zakončil pohlednou akci domácích. V závěru prostřední části hry se pak děli věci, nejdříve zvýšil na 2:0 Ryan Johansen, nejlepší hráč uplynulého utkání hvězd. Rázem ale snížil Andre Burakovsky.

Na začátku poslední minuty druhé třetiny ale tvrdou ranou od modré čáry vrátil dvoubrankové vedení na stranu Modrokabátníků ruský obránce Fjodor Tjutin. Ještě do přestávky se ale podařilo hostům opět snížit zásluhou Troye Brouwera.

Ve 46. minutě si ale odražený puk v mezikruží jako první našel Cam Atkinson a potřetí vrátil svému celku vedení o dva góly. To ale Columbusu opět nevydrželo, když se v 53. minutě z dorážky prosadil Jevgenij Kuzněcov.

Více už ale svěřenci kouče Trotze nesvedli, a tak Columbus porazil Washington na svém ledě v poměru 4:3. Blue Jackets tak trochu stáhli své obrovské manko na postupovou osmičku, Washington zapsal již čtvrtou prohru v řadě.
60:00
59:47
Hosté neudrželi útočné pásmo, Nick Foligno ovšem nezamířil do zcela odkryté branky přesně.
59:23
Holtby opouští svou branku, Capitals to zkusí v šesti hráčích!
59:16
Holtby v závěru početní výhody vychytal ve slušné pozici Jacka Johnsona, mezitím Bäckström již opustil trestnou lavici, Washington tak hraje v plném počtu.
58:56
Washington opět šetří několik cenných vteřin v oslabení, hosté by ale především potřebovali zaútočit.
58:42
Letestu s Dubinskym si nepohlídali přechod s pukem do útočného pásma a je jim tak odpískáno postavení mimo hru.
58:29
Matt Niskanen po čistě vyhraném vhazování vyhazuje přes všechny čáry.
58:10
Domácí hráči se zatím v přesilové hře nemají k nějakému zakončení, hlavně aby čas utíkal.
57:43
Brooks Laich ušetřil dobrou prací v oslabení několik cenných vteřin v útočném pásmu.
57:15
Nicklas Bäckström míří na trestnou lavici za držení protihráče, což pro Capitals není zrovna ve vhodnou dobu, kdy by potřebovali zatlačit na svého soupeře, aby si vymodlili alespoň prodloužení.
57:02
V další šanci se ocitl Hartnell, ani on Holtbyho nepřekonal.
56:39
Braden Holtby nyní okradl Ryana Johansena o další gól! Atkinson našel svého kolegu před brankou, Johansenově střele v cestě do branky stála ale tyč a Holtbyho beton!
56:13
Puk sražen na střídačku Columbusu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
55:40
Washingtonu se čas pomalu, ale jistě krátí. Hosté zatím nemohou najít recept na překonání těsné obrany domácích.
55:19
Dubinsky srazil střelu Mika Greena do ochranné sítě, vhazovat se bude opět před brankou Curtise McElhinneyho.
54:59
Už to vypadalo, že Savard vyhodil na další icing, rozhodčí ale domácí od dalšího vhazování v jejich pásmu ušetřili.
54:25
Po zakázaném uvolnění Blue Jackets se bude vhazovat před McElhinneyho brankou.
54:08
Cam Atkinson se po chybě Carlsona dostal téměř do samostatného úniku, tvrdou střelou ale nastřelil pouze břevno!
53:41
Alzner nyní pouze vyhodil puk z obranného pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, hrát ale může Tjutin.
53:15
Capitals nyní zahráli dokonce "malou domů", Holtby drží kotouč pod svou lapačkou. Po reklamní přestávce se tak bude vhazovat před jeho brankou.
52:44
Johansen se ocitl v další slušné šanci, Holtby tentokrát proti kanonýrovi Columbusu odolal.
52:09
Washington právě vstřelil branku!
Capitals se ale opět vracejí do zápasu! Rychlou akci druhého útoku Washingtonu zakončil Marcus Johansson, McElhinney vyrazil puk pouze před sebe, kde byl na dorážku připravený JEVGENIJ KUZNĚCOV! Asistence: Marcus Johansson a John Carlson.
51:40
Columbus hraje v posledních minutách parádně, dokonce obrátil poměr střel, který se celé utkání nevyvíjí z jejich pohledu dobře.
51:22
Wennberg parádní akcí uvolnil před brankou Letestua, jenž ale nastřelil pouze dobře se přesunujícího Holtbyho!
50:33
Po další střele Wisniewskiho se hostům konečně podařilo dostat kotouč do bezpečí, Wilson je navíc už několik vteřin na ledě, Capitals tak hrají v plném počtu.
50:06
Další rána Ryana Johansena téměř od modré čáry jen těsně minula Holtbyho branku!
49:51
Wisniewskiho pokus od modré čáry končí mimo tři tyče, domácí ale pokračují s pukem v útočném pásmu.
49:27
Hosté se zatím v oslabení také brání velmi slušně, dvakrát se jim již povedlo vyhodit.
48:56
Scott Hartnell se pokusil překvapit Holtbyho vyjetím zpoza branky, hostující brankář ale proti jeho pokusu zasáhl betonem.
48:19
Další početní výhoda pro Blue Jackets, za nedovolené bránění je vyloučen útočník Tom Wilson, který dnes putuje na trestnou lavici již podruhé.
48:03
Dnes se hraje hodně plynulý hokej s minimálními přerušeními, Johansen nahazuje puk do útočného pásma, Columbus se ale nikam nežene.
47:25
Domácí ještě jednou vyhazují přes všechny čáry, mezitím se za obrovského jásotu domácího publika Boll vrací z trestné lavice.
46:51
Až nyní se Capitals podařilo vytvořit nějakou přesilovkovou kombinaci, Ovečkinova rána ale nebyla vůbec nebezpečná, neboť ruské superstar puk vůbec nesedl na hokejku.
46:12
Hostům se ovšem v početní výhodě zatím vůbec nedaří, Columbus se skvěle brání.
45:25
Ihned po vhazování ale míří na trestnou lavici Jared Boll, jenž inkasuje menší trest za hákování.
45:20
Columbus právě vstřelil branku!
Hosté možná lépe vstoupili do třetí třetiny, domácí se ale prosazují gólově! Johansen se svou střelou nejdříve neuspěl, Foligno ale předal puk na modrou čáru, odkud vypálil Tjutin. Střela ruského obránce byla tečována, puk zůstal ležet v mezikruží, kde si ho nejdříve všiml CAM ATKINSON a parádní střelou nedal Holtbymu žádnou šanci! Asistence: Fjodor Tjutin a Nick Foligno.
44:49
Opět se hraje delší úsek bez přerušení, na začátku třetí třetiny jsou zatím nebezpečnějším týmem hosté z Washingtonu, jimž pomohla také přesilová hra.
44:20
Holtby nyní trochu zariskoval s rozehrávkou, Savard navíc získal kotouč v útočném pásmu.
43:45
Tom Wilson dobrou prací získal puk pro svůj tým, v následném souboji s Connautonem ale o něj přišel.
43:13
Dubinsky se vrací z trestné lavice zpět na ledovou plochu, domácí hrají v plném počtu.
42:33
Nick Foligno osvobozuje svůj tým, celá čtveřice domácích hráčů tak může vystřídat.
42:10
McElhinney předvedl další parádní zákrok, když zastavil střelu Marcuse Johanssona po parádní přihrávce od Nicklase Bäckströma.
41:46
Troy Brouwer tentokrát střílel z bezprostřední blízkosti McElhinneyho branky, jeho střela se mezi tři tyče ale nevešla, navíc skončila po odrazu až v ochranné síti.
41:30
Green dlouhou přihrávkou dobře našel na útočné modré čáře Brouwera, který ale nedokázal zpracovat kotouč.
41:13
Brandon Dubinsky míří na trestnou lavici za podražení, druhá přesilová hra pro Capitals v dnešním zápase.
40:50
Třetí třetina začala celkem opatrně, po chybné rozehrávce domácích se ale do šance dostal Fehr, nastřelil pouze McElhinneyho.

Největší čas na ledě: Wisniewski 14:38 – Niskanen 15:17
Po bezbrankové první třetině se ve druhé části hry začali dít věci. Ve 24. minutě otevřel skóre utkání Mark Letestu, jenž zakončil povedenou akci Columbusu. Blue Jackets byli v prostřední periodě aktivnějším týmem, zaslouženě se dostali do vedení.

Ve 36. minutě navíc zvýšil náskok Blue Jackets již na 2:0 nejlepší hráč uplynulého utkání hvězd Ryan Johansen. Pár vteřin na to ale na druhé straně úspěšnou tečí zkorigoval stav zápasu Andre Burakovsky.

V poslední minutě ovšem vrátil dvoubrankové vedení na stranu Columbusu ruský obránce Fjodor Tjutin. Blue Jackets ale ještě do přestávky inkasovali, když další tečí překonal McElhinneyho Troy Brouwer. Columbus tak vede nad Washingtonem po 40 minutách hry 3:2.
40:00
39:41
Divoká třetina pokračuje, Washington se ještě v samém závěru druhé třetiny opět střelecky prosazuje! TROY BROUWER úspěšně tečuje střelu Matta Niskanena od modré čáry, McElhinney byl bez šance na zásah! Asistence: Matt Niskanen a Jevgenij Kuzněcov.
39:05
Takzvanou branku do šatny nyní dávají domácí! Puk se od Aktinsona od levého mantinelu dostal až na modrou čáru k FJODORU TJUTINOVI, který tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě až do branky! Asistence: Cam Atkinson a Dalton Prout.
38:40
Johansen od pravého mantinelu našel parádní přihrávkou před brankou Foligna, který se ale v tísni nedokázal prosadit.
38:06
Z ničeho nic se z vhazování v obranném pásmu dostali Ward s Fehrem do přečíslení dvou na jednoho. Ward vystřelil, McElhinney vyrazil pouze před sebe, Fehr se ale k dorážce nedostal.
37:51
Zakázané uvolnění Capitals, hra se tak stěhuje před Holtbyho branku.
37:35
Puk opět vypadl mimo hrací plochu a skončil na domácí střídačce. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
36:50
Po divoké části hry se hra nyní trochu uklidnila, Washington se ale tlačí za vyrovnáním.
36:12
Hostům se ale podařilo velmi rychle snížit stav zápasu! Ovečkin vyhrál souboj o puk v rohu, předal jej Bäckströmovi, jenž se svým typickým přehledem našel na modré čáře Matta Niskanena, jehož parádní rána za přispění lehké teče ANDRE BURAKOVSKYHO zapadla pod břevno McElhinneyho branky! Asistence: Matt Niskanen a Nicklas Bäckström.
35:39
Domácí se ujímají dvoubrankového vedení! Nick Foligno zavezl kotouč do útočného pásma, přihrávka na Kevina Connautona neprošla, Connauton ale z rohu kluziště našel přihrávkou napříč celou třetinou RYANA JOHANSENA, který se trefil náramně pod břevno Holtbyho branky! Asistence: Kevin Connautou a Nick Foligno.
35:01
Marcus Johansson střelou z velkého úhlu McElhinneyho nepřekvapil, na druhé straně měl Holtby velké problémy s nepříjemnými pokusy domácích hráčů.
34:24
Hartnell pěknou přihrávkou uvolnil v útočném pásmu Dubinskyho, ten dnes už poněkolikáté nastřelil svou střelou obránce.
33:49
Dlouhou stopáž hry bez přerušení až nyní ukončuje čárový rozhodčí, který zastavil akci Washingtonu pro postavení mimo hru.
33:07
Opět se hraje dlouhou dobu bez přerušení, hostující hráči aktuálně uklidňují hru za vlastní brankou.
32:26
Ovečkin nyní chyboval na obranné modré čáře, naštěstí pro hosty se ale Hartnell s Andersonem do šance nedostali.
31:40
Alex Ovečkin se zkusil prosadit individuálně, proti dobré obranné hře Connautona ale neměl moc šancí.
31:09
Cam Atkinson lehce tečoval střílenou přihrávku Connautona, Holtby musel zasáhnout svým betonem.
30:36
Capitals zahráli pouze na icing, vhazovat se tak bude po Holtbyho pravici.
30:22
Corey Tropp se opět prohnal po levé straně, tentokrát ale nepřihrával, nýbrž se chtěl natlačit do zakončení, Holtbyho ale nepřekvapil.
30:00
Máme za sebou přesně polovinu základní hrací doby. Holtby nyní přidržel kotouč pod svou lapačkou před dotírajícím Calvertem, Washington ale zatím vede na střely v poměru 19:10.
29:24
Puk sražen do prostoru střídaček, vhazovat se bude ve středním pásmu.
28:56
Blue Jackets ale dokázali v prostřední části hry zcela vyrovnat hru, spíše to jsou zatím oni, kdo diktuje ve druhé třetině tempo hry.
28:13
Prout i přes problémy v dnešním zápase s rozehrávkou hodně zariskoval zavezením puku do nebezpečné blízkosti vlastní branky, založil ale akci, při které Foligno nestačil v osobním souboji na Johna Carlsona.
27:39
Hillen se vrací z trestné lavice, Washington hraje v plném počtu.
27:18
Domácí hráči se konečně usadili v útočném pásmu, Dubinsky šikovně pod ležícím protihráčem hledal své kolegy připravené před brankou, puk byl ale tečován do rohu.
26:27
Další založení útoku se domácím vůbec nepovedlo a Beagle s Fehrem mohli postupovat do situace dvou na jednoho, McElhinney se ale vytáhl vynikajícím zákrokem proti Fehrově střele!
26:00
Wisniewskiho dělovka od modré čáry pouze orazítkovala mantinel za Holtbyho brankou.
25:39
Třetí přesilová hra pro Columbus v dnešním zápase. Jack Hillen je potrestán menším trestem za hákování.
25:10
Ve druhé třetině se hra už konečně trochu otevřela, k vidění je hodně zakončení, ale také tvrdé souboje.
24:39
Zakázané uvolnění Capitals, vhazovat se bude před Holtbyho brankou.
24:21
Po inkasované brance se ale v útočném pásmu usadil Bäckströmův útok, Ovečkin ve vynikající pozici nastřelil pouze McElhinneyho!
23:45
Domácí se ujímají vedení po krásné akci! Boll přenesl puk na druhou stranu, kde Jack Johnson nabral rychlost, v útočném pásmu předal kotouč Troppovi, jenž z levé strany našel před brankou volného MARKA LETESTU, který svou střelou nedal Holtbymu šanci ani na zákrok! Asistence: Corey Tropp a Jack Johnson.
23:07
Braden Holtby raději pokryje kotouč ve své lapačce po střele Jeremyho Morina z velkého úhlu.
22:41
Johansson nabízel přihrávkou před branku vyniknutí pro Kuzněcova, ruský útočník se ale k puku nedostal.
22:02
Brandon Dubinsky vypálil tvrdou ránu, kterou ale netrefil ani branku. Škoda pro domácí, jelikož Dubinskymu do dobré pozice před branku najížděl Josh Anderson.
21:29
Fehrova střela z pravé strany se po několika odrazech málem ocitla v brance, nakonec končí bezpečně daleko od McElhinneyho svatyně.
21:03
S nepříjemnou grimasou ve tváři odjel na střídačku domácí útočník Cam Atkinson, který schytal tvrdý hit od Ovečkina. Capitals už hrají s pukem v útočném pásmu.
20:30
Columbus vstoupil do druhé třetiny opět aktivně, střela Savarda po dobrém uvolnění od Johansena ale končí mimo tři tyče.

Největší čas na ledě: Savard 7:20 – Alzner 7:10
První třetina dnešního duele toho moc závratného nenabídla. Na hráčích obou týmů je vidět, že se teprve dostávají zpátky do soutěžního rytmu, téměř týdenní přestávka je na nich zdát. V první části hry ale měli více ze hry hosté z Washingtonu.

Výraznou šanci jsme ovšem za celých dvacet minut neviděli, v závěru v početní výhodě nastřelil Alexander Ovečkin tyč domácí branky, McElhinney byl ale u své konstrukce včas připraven a zřejmě by úspěšně zasáhl. Po první třetině tak hraje Columbus s Washingtonem bez branek.
20:00
19:56
Tjutin je na ledě, i Columbusu se povedlo ustát své oslabení a do kabin se tak půjde za bezbrankového stavu.
19:41
Další pokus ruského bohatýra z vrcholu levého kruhu končí úspěšným zákrokem Curtise McElhinneyho.
19:20
Ovečkin je, jak je jeho zvykem, při přesilové hře svého týmu hodně aktivní. Od modré čáry to zkoušel také Mike Green, branku ale netrefil.
18:46
Další pokus Alexandera Ovečkina už končí na tyči! McElhinney ovšem byl připraven u své konstrukce včas.
18:22
Ovečkin svou první střelou v přesilovce nastřelil protihráče.
17:56
Fjodor Tjutin je vyloučen za hru vysokou holí, jedná se o dvouminutový trest – první přesilová hra pro Capitals v dnešním zápase.
17:47
McElhinney měl nyní velké problémy se střelou Matta Niskanena od modré čáry, na poslední chvíli puk vykopl svým betonem.
17:16
Jack Hillen pouze odevzdal puk do útočného pásma a stejně jako jeho spoluhráči míří střídat.
16:35
Elitní formace Washingtonu nadělala domácím hráčům v útočném pásmu problémy. Nejdříve se do branky tlačil Burakovsky, z dorážky poté netrefil prostor mezi třemi tyčemi Bäckström a na následnou přihrávku Ovečkina do brankoviště nikdo nereagoval.
16:04
McElhinney pokryl nahození Alznera od modré čáry, před brankou se poté strhla menší roztržka všech hráčů na ledové ploše, vylučovat se ale nebude.
15:29
15:07
Až na zakázaném uvolnění nyní skončila rozehrávka domácích, vhazovat se tak bude před McElhinneyho brankou.
14:45
Zatím se dnes hraje velmi opatrně, na hráčích je znát, že měli několik dní pauzu.
14:03
Ani ve druhé přesilové hře se domácím nepodařilo nic kloudného vymyslet, Niskanen je zpátky na ledě, Washington hraje v plném počtu.
13:37
Domácí hráči musí začínat svou akci opět až od vlastního brankáře.
12:59
Hostům se opět daří vyhazovat, Blue Jackets se zatím v přesilové hře nedaří, i přes fakt, že jejich početní výhoda patří vůbec k nejlepším v celé lize.
12:25
Skrytá střela Wennberga nadělala Holtbymu menší potíže, po rychlé akci na druhé straně zahrozil Laich, i McElhhiney je ale stále pozorný.
12:03
Za držení protihráče míří na trestnou lavici hostující obránce Matt Niskanen, Columbus si tak zahraje již druhou přesilovku v dnešním zápase.
11:32
Holtby musel po dlouhé době předvést zákrok, když zlikvidoval střelu Jamese Wisniewskiho od modré čáry.
11:07
Domácí hráči pouze odevzdali puk soupeřům do jejich obranného pásma a míří střídat.
10:30
Tjutinovi s Proutem opět nadělal problém vysoký forčeking Washingtonu, třetí obranný pár domácích znovu chyboval.
09:46
Zatím jsme ale ještě neviděli žádnou nebezpečnější situaci ani na jedné straně a to už se nám blíží polovina první části hry.
09:09
Karl Alzner opět nahazuje kotouč do útočného pásma Capitals, zatím se hraje především před brankou Curtise McElhinneyho.
08:23
Elitní formace Capitals se usadila v útočném pásmu. Jediné, na co se ale zmohla, byla střela Andreho Burakovskyho, která navíc skončila sražená.
07:50
Až nyní, před dotírajícím Jasonem Chimerou, přerušuje hru McElhhiney, když pokryl kotouč. Po reklamní přestávce se bude vhazovat před domácí brankou.
07:31
Hraje se delší dobu bez přerušení, v útočném pásmu se tentokrát usadili domácí Modrokabátníci.
07:02
Alznerovo nahození od modré čáry před brankou tečoval Troy Brouwer, McElhinney měl trochu štěstí, že ho kotouč trefil do chráničů.
06:34
Brandon Dubinsky střílel po otočce, nastřelil ale pouze před ním stojícího protihráče.
05:40
Washington je v dosavadním průběhu zápasu i přes dvouminutové oslabení zatím aktivnějším celkem, hosté se opět usadili v útočném pásmu.
05:09
McElhinney kryje střelecký pokus Alexandera Ovečkina od pravého mantinelu.
04:38
Wilson se vrací z trestné lavice, Capitals hrají v plném počtu.
04:19
Rozvážná kombinace ve druhé polovině přesilové hry Columbusu zatím nepřináší žádné ovoce, domácí hráči dokonce pořádně nevystřelili.
03:36
Braden Holtby si v naprostém klidu stáhl puk po střele Ryana Johansena do své lapačky.
03:15
Brooks Orpik opět posílá kotouč do bezpečné vzdálenosti od Holtbyho branky.
02:53
Nick Foligno se svou střelou z úhlu neuspěl, hosté se posléze osvobozují.
02:38
Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase, na trestnou lavici za vražení na hrazení míří hostující útočník Tom Wilson.
01:54
Prout s Tjutinem si nyní ve vlastním pásmu nadělali problémy, celou situaci nakonec museli vyřešit pouhým vyhozením puku do středního pásma.
01:18
První přerušení v dnešním zápase obstarává Curtis McElhinney, když pokryl slabé nahození Karla Alznera z levé strany. Předtím se na druhé straně neprosadil Brandon Dubinsky.
00:47
Na druhé straně Ovečkin uvolnil Burakovskyho, jehož střela na bližší tyč nadělala McElhinneymu celkem slušné potíže.
00:16
Blue Jackets začali utkání hodně aktivně, Ryan Johansen ihned z úhlu otestoval Holtbyho připravenost po téměř týdenní přestávce, Holtby byl připraven.
00:01
Vše je připraveno k úvodnímu vhazování, za malou chvíli dnešní utkání začne!

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Forsberg) – Johnson, Savard, Connauton, Wisniewski, Prout, Tjutin – Hartnell, Dubinsky, Anderson – Foligno, Johansen, Atkinson – Calvert, Wennberg, Morin – Boll, Letestu, Tropp. Trenér: Todd Richards.

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Hillen, Green – Ovečkin (C), Bäckström, Burakovsky – Johansson, Kuzněcov, Brouwer – Laich, Fehr, Ward – Chimera, Beagle, Wilson. Trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Watson, Furlatt – Morin, Kovachik.
Československá stopa v dnešním utkání:

Marko DAŇO (CBJ) – 8 zápasů, 2 body (1+1), letos už si s největší pravděpodobností v NHL nezahraje, byl přeřazen na farmu do Springfieldu v AHL
WASHINGTON CAPITALS

Washington od nové sezóny vede věhlasný kouč Barry Trotz, který celou svou předešlou trenérskou kariéru spojil s nashvillskými Predátory. Nutno dodat, že zkušený stratég vzkřísil kariéru Alexandera Ovečkina, který se po loňské bídné sezóně, letos drží mezi nejlepšími střelci, ale především je ve výrazném plusu v účasti na ledě.

Aktuálně jsou Capitals na slušném 7. místě Východní konference se ziskem 57 bodů. Na hranici postupu do play-off je ale na Východě už celkem propastná mezera, devátá Florida ztrácí již 7 bodů. Kromě Ovečkina se výrazně daří také brankáři Bradenu Holtbymu.

Poslední 3 zápasy:
WASHINGTON – Edmonton 4:5 po náj.
Dallas – WASHINGTON 5:4
Nashville – WASHINGTON 4:3

Nejproduktivnější hráč: Nicklas Bäckström – 47 bodů (15+32)
Nejlepší střelec: Alex Ovečkin – 27 gólů
Nejproduktivnější obránce: John Carlson – 34 bodů (5+29)
Brankářská jednička: Braden Holtby – 40 zápasů, 22 výher, úspěšnost zásahů 92,1%, průměr obdržených branek na zápas 2,26, 4 čistá konta
COLUMBUS BLUE JACKETS

Columbusu se po loňské zdařilé sezóně, kdy Blue Jackets došli až do vyřazovacích bojů, letos zatím nedaří. Klub ze státu Ohio sráží především početná zranění klíčových hráčů, takový Nathan Horton ještě letos nedohrál ani jeden zápas.

Po přestávce způsobené All Star Game, která se mimochodem konala právě v Nationwide Areně v Columbusu, jsou Modrokabátníci usazeni až na 13. místě Východní konference se ztrátou tuhých 14 bodů na postupovou osmičku.

Světlými body letošního ročníku jsou tak alespoň produktivní útočníci Ryan Johansen a Nick Foligno, jenž patřili k hlavním tvářím proběhlého víkendu. Foligno kapitánoval jednomu z týmů, Johansen pak byl zvolen MVP zápasu hvězd.

Winnipeg – COLUMBUS 4:0
Minnesota – COLUMBUS 1:3
Boston – COLUMBUS 1:3

Nejproduktivnější hráč: Ryan Johansen – 43 bodů (17+26)
Nejlepší střelec: Nick Foligno – 18 gólů
Nejproduktivnější obránce: James Wisniewski – 22 bodů (5+17)
Brankářská jednička: Sergej Bobrovskij – 33 zápasů, 16 výher, úspěšnost zásahů 91,3%, průměr obdržených branek na zápas 2,85, 1 čisté konto
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky nejlepšího hokeje, který již po několik let představuje zámořská NHL. Ta letos odstartovala svůj 98. ročník, dnes je na programu hned několik zápasů, v jednom z nich budeme sledovat souboj mezi Columbus Blue Jackets a Washington Capitals, zápas začíná v 1:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.