1. Carey Price (MTL) 42 zák., 2 góly, 95,2%
Československá stopa v utkání:
Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:25
Jiří Sekáč (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:35
Aleš Hemský (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:09
Zápas končí, zvítězil ten šťastnější. Dallas dnes vyslal na Price 42 střel! Ale stačilo to pouze ke dvěma brankám. Domácím stačilo ke třem přesným zásahům jen 26 pokusů. V závěrů Dallas pohrdl více než minutovou přesilovkou 5 na 3, během které si nevytvořili hosté prakticky žádnou velkou šanci. Následnou hru bez brankáře taktéž domácí zvládli bez větších problémů.
60:00
59:48
Plekanec jako první dojel vyhozený puk, ale do prázdné brány skákavý touš nedostal.
59:07
Seguin se k zakončení nedostal a domácí opět vyhazují na icing.
57:40
Domácí se perfektně brání a kotouč opět letí přes všechny čáry.
57:15
Další vyhození Montrealu.
56:51
Montreal vyhazuje a na led se vrací Weise. Domácí jsou ve čtyrech.
56:28
Daley stříli do Price.
55:56
Obrovská šance pro Dallas, domácí budou pykat za příliš mnoho hráčů na ledě.
55:48
Pacioretty mohl jet sám na bránu, v poslední chvíli mu však puk sjel.
55:25
Benn trefil od modré Markova.
55:11
Prust na poslední chvíli zachytil přihrávku na volného Spezzu,
54:59
Weise (MTL) míří k velké nelibosti domácích fanoušku na trestnou lavici. Možná jedna z posledních šancí Dallasu na srovnání skóre.
54:12
Bournival se dostal do úniku, jeho střela z kruhu ale zmizela ve výstroji Lehtonena.
53:45
Puk mizí na střídačce Canadiens.
52:51
Pacioretty skvělou nabídkou našel úplně volného Prusta, který ale minul odkrytou bránou.
51:45
51:35
Domácí se několikrát ocitli ve slibných příležitostech, většina střel však k Lehtonenovi vůbec neprošla.
51:20
51:05
Hosté jsou ve čtyrech.
50:50
Desharnaisova střela neprošla.
50:20
Subbena od modré také vychytal finský gólman.
50:07
Pacioretty z blízka Lehtonena nepřekonal.
49:40
Canadiens momentálně v přesilovce 4 proti 3.
49:36
Goligoski (DAL) se vrací na trestnou. Dostává dvě minuty za podražení Price.
49:18
Dvě minuty za vysokou hůl dostává Sekáč (MTL).
49:11
Plekance v dobré šanci vychytal Lehtonen.
49:03
Tohle je hodně nepříjemné, další vyloučení Dallasu. Hosté budou pykat za příliš mnoho hráčů.
48:50
Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1, Benn ale přihrával nepřesně.
48:30
Subban trefil jen clonící obránce Stars.
47:28
Goligoski (DAL) na poslední chvíli zabránil ve střele Paciorettymu. Počínal si však nedovoleně, a proto míří na trestnou lavici.
46:59
Seguin našel mezi kruhy Benna, který ale mířil jen do vyrážečky Price.
46:28
Obrovský zmatek před brankou Canadiens. Spezza nahodil puk před bránu, kde se následně kotouč všemožně odrážel, než ho zametl pryč jeden z beků domácích.
45:54
Sekáč byl před bránou hostí naprosto zapomenutý, přihrávka na něj však byla o kousek delší.
45:37
Jordie Benn od modré nezamířil přesně.
44:47
Price dnes poněkolikáté ukazuje i pod tlakem skvělou práci holí.
43:50
Další pokus Stars letí mimo.
43:08
Price vyrazil tvrdou střelu Eavese za bránu, odkud útočník Dallasu nahodil puk zpět do brankoviště a Price si ho málem srazil do vlastní svatyně.
42:54
Přečíslení Stars zakončil nedůraznou střelou Fiddler.
42:22
Goligoski od modrá prověřil Price.
41:55
Fiddler okamžitě startuje dopředu, kte střele se ale nakonec nedostal.
41:48
41:15
Dallas vyhazuje až k Priceovi.
40:40
Střela Sekáče sražena až do středního pásma.
40:15
Domácí začínají třetí třetinu v přesilovce a okamžitě se dostávají do pásma.
40:01
Druhá třetina přinesla opět drobnou nadvládu Stars. Ta byla také zapříčiněna pětiminutovým vyloučením Jemelina. Při dlouhé přesilovce 5 na 3 se Dallas ještě prosadit nedokázal. Ale při následné normální přesilovce předvedl výbornou techniku Seguin, který po nádherné individuální akci servíroval puk na zlatém podnose Eavesovi, který se již nemohl mýlit. Seguin tak opět na dálku bojuje s Jakubem Voráčkem, který si v souběžně hraném souboji s Arizonou zatím také připsal jeden bod za asistenci. Jedinou branku domácích v druhé části zaznamenal také během přesilovky Gallagher. Střely v druhé třetině – 10:16. Třetí třetina začne přibližně v 03:35.
40:00
39:59
A Hvězdám to opět málem vyšlo. Po buly pálil těsně nad Seguin.
39:58
Dallas opět zkouší fintu s odvoláním brankáře.
39:58
S pukem ale vyrazil do útoku jeden z hráčů hostí a puk musel přikrýt Price.
39:47
Dvě minuty za hákování dostává Fiddler (DAL).
39:39
Seguinova střela trefila Subbana a byl z toho pořádný zmatek před bránou domácích.
39:11
Daley vystřelil od mantinelu nepřesně.
38:22
Gilbert od modré trefil jen Lehtonena.
37:45
Gallagher se proháčkoval do dobré střelecké pozice, ve které ale pálil vedle.
37:20
Pacioretty se před Lehtonena neprotlačil.
36:35
Závěr druhé třetiny nám přináší mnoho nepřesností na obou stranách.
35:42
Až nyní pálí Spezza, jehož pokus srazil Price do ochranné sítě.
35:20
Dallas se usadil v útočném pásmu, ke střele se však hosté nedostali.
34:28
Seguin od modré našel pozornou Priceovu lapačku.
33:44
Moen dostal nádhernou křižnou přihrávku, ve velké gólovce ho však vychytal Price.
33:10
Spezza míří svým pokusem mimo.
32:33
Jiří Sekáč vytrhl tvrdou střelou z letargie Lehtonena.
32:11
Pacioretty zabránil icingu, puk ale udržet nedokázal.
31:52
A další tvrdá rána, kterou měl nyní na svědomí Daley. Price i tentokrát puk zastavil.
31:43
Goligoski od modré vyprášil Priceovi výstroj.
30:20
30:05
Dallas právě vstřelil branku!
Když už to vypadalo, že z dlouhé přesilovky nakonec nic nebude, ujal se puku Tyler Seguin. Prokličkoval celé útočné pásmo a naservíroval puk před prázdnou bránu PATRICKU EAVESOVI, pro kterého již nebyl problém zavěsit. Asistence: Tyler Seguin, Jamie Benn.
29:51
Subban znovu posílá puk přes všechny čáry.
29:22
Montreal vyhazuje a z přesilovky už zbyla jen minuta.
29:03
Eaves střílí pouze do Price.
28:45
Seguin pálí mimo.
28:15
Canadiens výborné drží puk a ukrojili z oslabení další cenné vteřinky.
27:30
Domácí vyhazují přes všechny čáry. Ještě necelé tři minuty přesilovky pro Dallas.
27:15
Klingberg nevyzrál na Price.
27:01
Montreal hraje ve čtyrech.
26:57
Price udržel i další pokus Seguina a z přesilovky 5 na 3 zbývají jen čtyři vteřiny.
25:21
A pozor, domácí jdou do tří. Jemelin (DAL) dostává 5+10 za naražení na hrazení.
25:01
Na trestné si posedí za nedovolené bránění Brust (MTL).
24:37
Montreal právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovou hru. Subban vypálil od modré a k dorážce se dostal BRENDAN GALLAGHER, který protlačil puk za Lehtonena. Asistence: P. K. Subban. Andrej Markov.
24:00
A opět se Hvězdy dostaly s pukem mimo obranné pásmo.
23:42
Dallas se okamžitě osvobozuje.
23:38
Hosté jdou do čtyř. Dvě minuty za hákování odsedí Garbutt (DAL).
23:34
Eakin vyhazuje na zakázané uvolnění.
22:51
Fiddler se ocitl v nadějné příležitosti, nedokázal však zkrotit skákavý puk.
22:31
Bournival zahrozil střelou z úhlu, Lehtonen byl pozorný.
21:26
Hemský poslal Horcoffovi o kousek delší přihrávku a je po šanci.
21:10
Price vytáhl dobrý zákrok proti Bennovi.
20:55
20:39
Rousselův pokus od modré letí mimo.
20:01
Dnes sledujeme naprosto fantastickou podívanou. Prakticky celou první třetinu byly Hvězdy aktivnější než jejich soupeř. Velice nešťastně však inkasovaly první branku a brzy na to také druhou. Dallas to ale nezlomilo a hosté se stále snažili Price zasypat co největším počtem střel. Eso z rukávu vytáhl dvě vteřiny před koncem třetiny trenér Stars Lindy Ruff. Ten zkusil při buly v útočném pásmu hru bez brankáře a vyplatilo se. Hvězdy buly vyhrály a z kruhu parádně zamířil kapitán Stars Jamie Benn. Střely v první třetině – 9:16. Druhá třetina začne přibližně v 02:37.
20:00
19:59
Neuvěřitelné. Vteřinu před koncem vyhrál Spezza buly přímo na hůl JAMIEHO BENNA, který z kruhu trefil přesně růžek Priceovi brány. Asistence: Jason Spezza.
19:58
Dvě vteřiny do konce první třetiny, buly před Pricem a hosté jsou na ledě bez brankáře.
19:58
Subban nyní dvakrát nepříjemně zahrozil od modré. Následně ale ofsajd domácích posouzen jako úmyslný a hra se stěhuje před Price.
19:30
Plekanec puk k Lehtonenově brance nedostal.
18:52
Fiddler se ocitl v dobré střelecké příležitosti, ale ani na dvakrát na Price nevyzrál.
18:13
Hemský vystřelil, Spezza ale tečoval puk těsně vedle.
17:38
Po Plekancově přiklepnutí pálí Pacioretty mimo.
16:43
Domácí se opět z ničeho nic dostali do obrovské šance. Puk si před brankou našel Thomas, který však z velké blízkosti nedokázal Lehtonena překonat.
16:22
Sceviour neprotlačil puk na spoluhráče před brankou.
15:36
Horcoff mířil na vzdálenější růžek, branku však minul.
14:45
Plekanec vystřelil z kruhu těsně mimo.
14:17
Benn zbytečně pozdržel útok Dallasu a je z toho ofsajd.
14:01
Thomasova střela sražena nad. Následnou drobnou potyčku rozhánějí rozhodčí.
13:49
Price likviduje střelu od modré.
13:10
Na druhé straně z otočky nepřesně pálí Eller.
12:14
Dallas opět nastěhovaný v útočném pásmu. Na Price letělo hned několik střel, všechny ale kanadský brankář pokryl.
11:46
Spezza nepřesně hledal Horcoffa a puk mají domácí.
11:11
Aktuální poměr střel – 5:10. Tomu se říká produktivita.
11:11
Canadiens mohli jet tři na dva, klička na modré bohužel ale znamenala ofsajd.
10:43
Hemský se dostal po vyhraném buly ke střele, kterou však v pohodě kryje Price.
10:21
Jamie Benn vypálil z hranice kruhu, trefil však pouze obránce Canadiens.
09:53
Stars opět inkasují. Vyhození z obranného pásma si našel na útočné modré ALEX GALCHENYUK, který se dostal až před Lehtonena a krásnou bekhendovou střelou poslal puk do protipohybu finského gólmana. Asistence: Nathan Beaulieu, Sergej Gončar.
08:48
Zakázané uvolnění Stars.
07:47
Nádherná akce Dallasu, na jejímž konci stál Seguin. Nejlepší střelec NHL tentokrát však mířil bekhendem do břevna.
06:30
Hvězdy se pokusili odpovědět akcí Maoena, Price byl však pozorný.
06:07
Obrovská smůla pro Dallas. ALEXEJ JEMELIN nahodil puk podél mantinelu, který se bůh ví jak odrazil přímo na bránu Lehtonena, který na to již nedokázal reagovat. Asistence: Brandon Prust.
05:50
Sekáč s Prustem jeli dva na jednoho, celou situaci ale bohužel překombinovali.
04:47
Eaves znovu prověřil pozornost Price.
03:26
Na druhé straně Lehtonen jen tak tak udržel jedovatý pokus Ellera.
03:14
Dallas se dostal do rychlého brejku. Seguin našel krásnou zadovkou Benna, jemuž ve skórování do odkryté brány na poslední chvíli zabránil jeden z beků Canadiens.
01:48
Jemelin a Galchenyuk prověřili poprvé v zápase Lehtonena. Finský gólman obstál na výbornou.
01:27
Rychlý protiútok zakončený svižnou střelou, se kterou si Price v pohodě poradil.
01:20
Gallagher dostal puk do pásma, domácí se však na puku neudrželi.
00:40
Jamie Benn míří mimo.
00:12
Dallas okamžitě míří dopředu a Garbutt se postaral o první střelu.
00:01

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov "A", Beaulieu, Gončar, Jemelin, Gilbert – Pacioretty "A", Plekanec "A", Weise – Galchenyuk, Desharnais, Gallagher – Sekáč, Eller, Prust – Bournival, Malhorta, Thomas

Dallas Stars: Lehtonen (Lindback) – Goligoski, Benn Jo., Daley, Demers, Klingberg, Schlemko – Benn Ja. "C", Seguin, Eaves – Horcoff "A", Spezza, Hemský – Roussel, Eakin, Garbutt – Moen, Fiddler "A", Sceviour

Rozhodčí: Joannette, Hebert – Cvik, Shewchyk.

DALLAS STARS

Dallas vstupuje do dnešního zápasu s jasným cílem. Vyhrát a pokusit se přiblížit k příčkám, které zaručují play-off. Na osmé Calgary momentálně ztrácí Hvězdy čtyři body, mají však ještě jeden zápas k dobru. Stars ale rozhodně nepatří k týmům, které by z venku pravidelně vozili body, jejich venkovní statistika je přesně padesát na padesát (8 – 2 – 2 – 8). Největší pozor si samozřejmě musí obrana Canadiens dát na druhého nejproduktivnějšího hráče NHL a nejlepší střelce této soutěže Tylera Seguina. Ten má na kontě 52 bodů, za 28 branek a 24 asistencí. Zaskvěl se také v nedělním All- Star Game, kde si v týmu Jonathana Toewse připsal 2 góly a 2 asistence.

MONTREAL CANADIENS

Dnes uvidíme souboj týmů ze dvou konferencí. Je vždy těžké odhadovat, jak takový zápas může skončit, přesto Montreal vstupuje do dnešního klání v pozici favorita. Ve Východní konferenci zaujímají Canadiens čtvrté místo a pokud se nestane něco nepředvídatelného, tak postup do play-off by jim již neměl uniknout, protože na devátou Floridu mají náskok již jedenácti bodů. Svěřencí Michela Therriena se navíc těší slušné formě, jelikož vyhráli sedm z posledních deseti zápasů.

Vítejte u zápasu zámořské NHL. Montreal Canadiens dnes hostí v Bell Centre Hvězdy z Dallasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.