3. Viktor FASTH (EDM) 27 zák., 2 góly, 93,1%

V dnešním zápase nenastoupil žádný Čech ani Slovák.

Minnesota Wild: 29

3. třetina:

Edmonton Oilers: 13

Minnesota Wild: 10
Ne, Edmonton nedokázal vyrovnat a tento zápas tak "ztrácí"! Po dvou výhrách na ledě soupeřů tak přichází porážka s Minnesotou, pro kterou jsou to nesmírně důležité body směrem k play-off, na které stále ztrácí, po dnešní výhře Calgary. Nicméně dnes Minnesota zvítězila doslova silou vůle, Edmonton nehrál vůbec špatně, rozhodla v podstatě jediná individuální akce Coyla, který "ujel" v 56. minutě a bravurně zakončil. "Řekl" si tak o hvězdu večera!
60:00
59:47
Oddechový čas pro hosty.
59:47
Nakonec se rozhodčí rozhodli vyloučit Jakupova za faul nesportovní chování. Trest ale dostává i Dubnyk za sekání právě Jakupova.
59:47
Jakupov padl na brankovišti a zajel do Dubnyka, což rozezlilo hráče Wild.
59:30
Oilers se ale nedaří v útočném pásmu, další puk míří ze třetiny Wild.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny, hostům se podařilo dostat puk ze třetiny.
58:50
Oilers nadále bez brankáře, přesilová hra šesti proti čtyřem!
58:38
Na trestnou lavici odchází Ryan Suter za držení, dobrá příležitost pro Edmonton k vyrovnání!
58:38
Po střele Jakupova chytá Dubnyk a pozor, bude se vylučovat!
58:20
Edmonton to zkouší bez brankáře.
56:49
Po střele Klefboma zasahuje Dubnyk, který raději přerušuje hru.
56:33
Edmontonu mnoho času alespoň na vyrovnání nezbývá, nyní se domácí dostávají do útočného pásma.
55:37
Minnesota právě vstřelila branku!
CHARLIE COYLE využil zaváhání soupeře, který se zapomněl "vzadu", přebruslil vracející se dvojici obránců, z levé strany udělal kličku Fasthovi a nádherně dokázal za zády klouzajícího gólmana Oilers zasunout puk do branky, krásná akce, parádní gól, bravo! Bez asistence.
54:53
Na druhé straně neudržel puk po střele Granlunda Fasth, ale bránící Petry se bleskově zorientoval a puk odpálil ze třetiny.
54:12
Po střele Jakupova se k dorážce dostal Justin Schultz, který ale bekhendem nedokázal trefit odkrytou část branky Wild!
53:25
Blíží se závěr zápasu a stav je stále nerozhodný, čeká nás tedy prodloužení, případně samostatné nájezdy?
51:43
Pouliot se sice dostal do dobré pozice na levé straně, ale byl po předchozím souboji s bránícím Brodinem trochu rozhozen, podle toho také vypadala jeho střela, který míjí branku Wild.
50:52
Dva brejky, po jednom na každé straně, pokaždé se blýskli gólmani.
50:27
Parise a M. Koivu nejvíce střílejícími hráči v těchto okamžicích.
50:00
Poslední desetiminutovka třetí třetiny, Fasth se nyní rozhodně nenudí, hosté pálí snad z každé pozice!
48:46
48:35
Až nyní se Minnesota dostává do útočného pásma a hned od modré pálí Brodin, ale trefuje jen lapačku Fastha.
48:02
Přesilová hra Minnesotě vůbec nejde, alespoň zatím.
46:46
Vylučuje se, na trestnou lavici putuje Jeff Petry za držení Matta Cooka, přesilová hra Minnesoty.
46:25
Nejprve pálil mimo branku Benoit Pouliot, od modré, poté končí puk po další střele domácích v lapačce Dubnyka, který přerušuje hru. Komerční přestávka.
46:03
Parise se ale do útočného pásma nedostal, naopak, hosté se musí vrátit do své třetiny.
45:40
Granlund s pukem "číhá" na levém křídle, ale tentokrát místo průniku volí přihrávku.
44:05
Rychlík Granlund se dostal z levé strany do zakončení, obránce Klefbom totálně nestíhal, skvělý zákrok Fastha!
43:55
Wild s pukem ve vlastní třetině, rychlý brejk.
43:08
Fasth se zapojil do rozehrávky Oilers, domácí však po přechodu přes střední pásmo ztrácí puk.
42:34
Po souboji za brankou Wild je hra přerušena, Jakupov tam zpracoval Nate Prossera, který po ostrém, ale čistém "hitu" ruského mladíka, opouští ledovou plochu a míří do kabin.
41:35
Nugent-Hopkins zakončil střelou z pravé strany rychlou útočnou akci Edmontonu, Dubnyk chytá a přerušuje hru.
40:58
Puk míří za branku Wild, ovšem je pískán icing Edmontonu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 5:26.
Je za námi druhá třetina, v níž se dokázali prosadit pouze domácí. Těm patřil závěr druhé dvacetiminutovky, kdy nejen zásluhou pohotového bekhendu Gordona vyrovnali, ale kdy hlavně "přetlačili" Minnesotu a hosté nakonec mohou být rádi, že neinkasovali podruhé! Do třetí třetiny tak oba týmy odchází ze nerozhodného stavu 1:1.
40:00
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
37:16
Edmonton právě vstřelil branku!
Parádní "kousek" BOYDA GORDONA, který se zpoza branky prosadil povedeným bekhendem z otočky, čímž zaskočil nejen bránící Brodziaka, ale i gólmana Dubnyka, který se nedokázal včas přemístit. Asistence: Matt Hendricks a Oscar Klefbom.
36:59
Edmonton v útočném pásmu.
35:19
Icing Edmontonu, oba týmy se zatím v útočné fázi trápí, i proto jsme v dosavadním průběhu dočkali pouze jednoho gólu.
34:21
Nakonec Dubnyk raději přerušuje hru, komerční přestávka.
33:57
Edmonton v útočném pásmu, Petry nahazuje na branku Wild.
33:15
Puk za brankou Wild, ale domácí ho nedokázali vybojovat.
32:18
Wild v útočném pásmu, M. Koivu a Parise nyní "točili" domácí obranu, nakonec má puk ve své moci Fasth.
31:15
Fasth má puk ve své lapačce, po bekhendové střele Jasona Zuckera, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
30:15
Ale platit to již nemuselo, Justin Schultz se totiž z pravé strany dostal před Devana Dubnyka, který vyráží jeho střelu podobně, jako kdysi předváděl Dominik Hašek, převalil se v brankovišti a tím zabránil i dorážce Schultze ze vzduchu!
30:00
Je za námi první polovina zápasu, v němž stále hosté vedou 1:0.
29:25
Cyole a Brodin nyní neudrželi útočnou modrou, Minnesota musí ze třetiny soupeře.
28:37
Povedená akce Wild, Fontaine našel na pravé straně Cooka, který to zkusil "z první", ale Fasth nyní podržel svůj tým.
28:05
J. Schultz vrací bekhendem puk do vlastní třetiny.
26:30
Puk má ve své moci Fasth, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
25:57
Scandella byl příliš rychlý při přechodu přes útočnou modrou, ofsajd.
24:35
Na druhé straně zvoní po střele Nugent-Hopkinse tyč!
23:56
Zucker pálí z levé strany, před Fasthem se ještě snaží tečovat Koivu, ale puk končí mimo branku Oilers.
23:25
Až když Ference ztrácí puk u levého mantinelu, dokázali hosté vyhodit puk ze třetiny.
23:10
Minnesota se nyní nedokáže dostat z vlastní třetiny.
22:36
Útočnou snahu Edmontonu přerušuje hvizd rozhodčích, ofsajd na modré.
22:20
Dubnyk vyráží střelu Jakupova, puk opouští třetinu Wild.
20:34
20:01
Další třetina začne přibližně v 4:38.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Edmonton Oilers: 6

Po první třetině vedou hosté 1:0, když zatím jediným střelcem zápasu je Niederreiter, který s Fontainem využili neuvěřitelné chyby obránce Oilers. Domácí nehrají zatím dobře, často chybují, často se trápí při přechodu do útočného pásma, ve hře Oilers je hodně nedostatků.
20:00
19:40
Fasth se nyní blýskl proti střele Granlunda, puk opouští třetinu Edmontonu.
19:00
Poslední minuta první třetiny, Wild v útočném pásmu.
18:34
Rob Kliknhammer dostává za podražení dvouminutový trest, přesilová hra Wild.
17:46
Wild v útočném pásmu, puk ale hosté ztrácí a domácí se osvobozují.
17:09
Puk opouští ledovou plochu, hra přerušena, následuje vhazování ve středním pásmu.
16:58
Oilers byli na chvíli v útočném pásmu, ale obrana Wild dokáže střelce domácího týmu eliminovat u mantinelu.
15:55
Puk ve třetině Oilers, hosté o něho bojují v rohu.
14:53
Střelu Kyle Brodziaka znovu chytá Fasth, který neměl s tímto pokusem výrazné problémy.
14:36
Fasth má puk ve své lapačce, hra přerušena, vhazování po jeho levici.
14:22
Folin sice zachytil puk, míří ze třetiny Oilers, ale bylo to již za modrou, je pískán ofsajd, Minnesota musí ze třetiny. Komerční přestávka.
14:15
Hraje se ve třetině Oilers.
12:55
Fasth musí zasahovat proti střele Pominvilleho, puk v rohu třetiny Oilers.
12:33
Parise tam nyní dostal nepříjemně pukem do obličeje, vidíme krvavé zranění v oblasti úst.
12:15
Granlund hledá na pravém křídle Pariseho, který zakončil bekhendem, ovšem Fasth chytá a přerušuje hru.
11:50
11:44
Zblokovaná střela, Koivu vyhazuje puk ze třetiny Minnesoty.
11:21
Poslední půl minuta z přesilové hry Oilers, puk ve třetině Wild.
10:51
Znovu má Edmonton problémy se vůbec do útočného pásma dostat.
10:21
Střelu Nugent-Hopkinse Dubnyk v pohodě chytá, hra přerušena.
09:50
Matt Coke dostává dvouminutový trest za podražení Matta Frasera, přesilová hra Edmontonu.
09:25
Icing Edmontonu, hra se vrací před Fastha.
09:09
Velká minela obránce Oilers, který před vlastní brankou sám od sebe ztratil puk, k němu se dostal Fontaine, jenž pohotově přihrál vedle stojícímu NINO NIEDERREITEROVI, který se dokázal na hranici brankoviště prosadit a hosté jdou do vedení. Asistence: Justin Fontaine.
08:34
Zach Parise se ocitl v dobré šanci, jeho střelu ale Viktor Fasth skvěle vytěsnil. Puk končí ve středním pásmu.
08:05
Eberle nahazuje puk za branku hostů, kde ho ale získal Granlund, který zakládá útočnou akci Minnesoty.
07:44
Akci Edmontonu přerušil odpískaný ofsajd.
07:35
Hosté střídají a dávají tak domácím prostor na to, dostat se ze sevření.
07:16
Wild v útočném pásmu, Edmonton se urputně brání před vlastní brankou.
06:37
06:30
To se změnilo až nyní, sedm vteřin před návratem vyloučeného Granlunda, kdy od modré pálí Fayne.
06:05
Ne, Edmontonu se nedaří přechod do útočného pásma, Dubnyk zatím nemusel čelit jediné střele při vlastním oslabení!
04:58
Hostům se ale daří vyhazovat puky ze třetiny, navíc nyní rozhodčí nařizují vhazování až ve třetině Edmontonu.
04:37
Vyloučen Mikael Granlund za zalehnutí puku za vlastní brankou, přesilová hra pro Edmonton.
04:05
Granlund s Parisem se snažili o přechod do útočného pásma, což se nepodařilo.
03:35
Hraje se dlouho bez přerušení, od úvodního buly se ještě hra nepřerušila.
02:36
Fayne ale prodlužuje puk do středního pásma, hosté to tak musí zkoušet znovu.
02:18
Coyle zaváží puk po levé straně do útočného pásma.
00:40
Hosté nahazují puk do třetiny Oliers, ti mají problémy s rozehrávkou.
00:01

Edmonton Oilers: Fasth (Scrivens) – Petry, A. Ference, Klefbom, J. Schultz, Nikitin, Fayne – Pouliot, Nugent-Hopkins, Eberle – Jakupov, Roy, Purcell – Hendricks, Gordon, Klinkhammer – Fraser, Lander, Gazdic

Minnesota Wild: Dubnyk (Backstrom) – Suter, Brodin, Spurgeon, Scandella, Proser, Folin – Parise, Granlund, Vanek – Zucker, M. Koivu, Pominville – Cooke, Brodziak, Fontaine – Carter, Coyle, Niederreiter

Rozhodčí: Pochmara, Kimmerly – Murchison, Lazarowich.
Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Edmonton Oilers přivítá na svém ledě Minnesota Wild.
               MINNESOTA WILD
________________________________________

Minnesota ztrácí aktuálně na postupové osmé místo v Západní konferenci sedm bodů, navíc má o zápas méně, než aktuálně osmé Calgary. S blížícím se koncem základní části však Wild spíše prohrávají a boj o play-off je tak možná již pouhou teorií. Po šesti porážkách v řadě přišly sice dvě výhry nad Buffalem a Arizonou, jenže pak následovaly další dvě porážky, naposledy na ledě Detroitu po nájezdech.
                  EDMONTON OILERS

Olejáři, již tradičně jeden z nejhorších týmů ligy (horší je v této sezóně pouze Buffalo), v posledních zápasech trochu zaskočili své soupeře. Na ledě Washingtonu, který bojuje o play-off ve Východní konferenci, vyhráli v posledním zápase 5:4 po nájezdech. Stejným stylem, tedy na nájezdy, uspěli Oilers i v utkání předtím, tentokrát na ledě Floridy, jenž také bojuje o play-off! O dva body tak Edmonton přeskočil Buffalo a přenechal mu poslední místo v lize.