Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 6 střel, čas na ledě 23:21
Jiří Sekáč (MTL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:49
Hvězdy zápasu

1. Carey Price (MTL) 36 zákroků, 0 golů, 100%
2. Braden Holtby (WSH) 30 zákroků, 1 gól, 96,7%
3. Max Pacioretty (MTL) 1+0
Máme za sebou neskutečný zápas plný velkých šancí a také skvělých zákroků brankářů. O osudu dnešního duelu muselo nakonec rozhodnout až prodloužení, ve kterém se prosadil nejlepší střelec domácích Max Pacioretty po přihrávce od českého útočníka Tomáše Plekance. Hosté dnes můžou být rozhodně zklamaní, že z dnešního utkání nevytěžili víc, neboť první polovinu zápasu byli aktivnější.
63:08
Montreal právě vstřelil branku!
Tomáš Plekanec už byl téměř za úrovní branky, když přihrál před klec na MAXE PACIORETTYHO, který v pádu zasáhl kotouč holí a usměrnil jej mezi betony bezmocného Holtbyho. Asistence: Tomáš Plekanec a P.K.Subban.
62:37
Galchenyuk se při návratu do obrany srazil s Pricem.
62:12
Puk se od zadního mantinelu odrazil až ke druhé tyčce, kam si sjel Gilbert, který ale nazakončil přesně ke vzdálenější tyčce.
61:42
Domácí už toho měli plné brusle, a tak Eller jen vyvezl kotouč a dal svým spoluhráčům čas na vystřídání.
61:04
Niskanen vypálil před bránu, kde clonil Ovečkin, ale Desharnais nenechal ruského kanonýra dorážet.
60:21
Pacioretty individuálně přešel přes jednoho z obránců a zakončil, ale jeho střela byla nepřesná.
60:03
Plekanec vyhrál buly, které načalo prodloužení, a domácí můžou zaútočit.
60:01
Ve třetí třetině se domácí hodně zvedli, dlouho sahali po vedení a už pouštěli soupeře méně do tlaku. Každopádně oba gólmani dnes předvádějí výborné výkony, a tak bude muset rozhodnout prodloužení nebo až samostatné nájezdy.
60:00
59:35
Subbanova dělovka od modré rozezvučela levou ryč Holtbyho brány!
59:29
Pacioretty nahodil puk z neutrální třetiny na Holtbyho, a tak uvidíme půlminuty před koncem třetí třetiny vhazování před brankou Caps.
58:45
Galagher v pádu usměrnil puk ze středu hřiště na Holtbyho, ale ten na poslední chvíli dokázal vykopnout betonem!
58:04
Beagle se protlačil do zakončení bekhendem, ale Price měl svoji tyčku dobře pokrytou.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:33
Sekáč znovu svojí aktivitou zahnal hosty až k jejich bráně, ale ti už se zase vrací do útoku.
57:03
Holtbymu bylo dobře cloněno, ale i přesto Subbanova střela vyprášila jen betony washingtonského brankáře.
56:09
Malhotra ztratil v souboji u mantinelu kotouč a na zteč vyrážejí hráči Washingtonu.
55:11
Capitals ale dostali kotouč ze své třetiny a můžou vystřídat.
54:58
Laich byl velmi důrazně napadán Sekáčem, a tak poslal kotouč jen na zakázané uvolnění. Nutno říct, že český útočník jej napadal na hranici pravidel.
54:22
Green drží kotouč za vlastní bránou a čeká až jeho spoluhráči dostřídají.
53:16
Kuzněcov nabil Ovečkinovi, ale ten z první trefil jen vnější konstrukci branky.
52:50
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale žádnému z týmů se nyní nedaří vytvořit si větší šanci.
51:54
Pacioretty vystihl rozehrávku hostí a sám před Holtbym vypálil mimo! Kotouč se ale vrátil zpět k montrealskému kanonýrovi, ale ten nezasunul puk ani za ležícího brankáře Capitals!
51:03
Pacioretty prošel přes Orpika, ale následně celou situaci zbrzdil a stáhl si kotouč na střed. Jeho střela ale skončila sražena v rohu kluziště.
50:51
Beagle vystřelil od pravého mantinelu, ale kotouč zaplul přímo do Pricovy výstroje.
50:24
Malhotra přistrčil zpoza Holtbyho klece na modrou na Markova, ale jeho střela skončila sražená v ochranné síti.
49:31
Holtby si pohlídal odraz Jemelinovy střely od zadního mantinelu a nepustil nikoho k dorážce.
49:02
Carlson poslal svoji střelu na Price co nejhustším provozem, ale domácí gólman si i tak našel puk.
48:27
48:18
Plekanec znovu střílel z vrcholu pravého kruhu, ale jeho střela prolétla kolem vzdálenější tyče.
47:53
O kotouč se vede lítá bitva v rohu kluziště.
47:02
Plekanec zasáhl kotouč vysokou holí a hra se vrátí před Price.
46:39
Plekanec vypálil z vrcholu pravého kruhu a Holtby vytáhl jeho střelu jen špičkou betonu!
46:27
Orpik (WSH) je vyloučen za krosček.
46:27
K Thomasovi před brankovištěm se dostal kotouč, ale útočník Canadiens byl rychle sražený k zemi Orpikem!
45:51
Subban si dnes pravděpodobně neseřídil mířidla. Další jeho střela zaduněla o zadní mantinel.
45:24
Johansson si přebruslil ze střenu na levou stranu, odkud se pokusil umístit puk do protějšího růžku brány, ale Price vytáhl výborný zákrok ramenem.
44:54
Sekáč se snažil proskočit mezi dvěma obránci do úniku, ale byl přidržen Greenem, což se mu samozřejmě nelíbilo. Po krátké výměně názoru se pokračuje bude vhazovat před Holtbym.
43:52
Galagher napadal Capitals až za jejich brankou a na chvíli i získal kotouč, ale žádné nebezpečí z toho nebylo.
43:33
Niskanen se ještě pokusil rychle vrátit puk k brance, ale je mu odpískán ofsajd.
42:59
42:27
Plekanec znovu Paciorettyho vysunul, ale střelec Montrealu zakončil stejně jako před chvílí a Holtby také zasáhl jako před chvílí.
42:05
Ovečkinova střela byla zblokována a kotouč nyní míří až k Holtbymu.
41:44
Plekanec ve středním pásmu zkušeně počkal, až mu najede Pacioretty, kterému poté přihrál. Holtby ale výborně celou situaci přečetl a zkrotil Paciorettyho střelu v lapačce.
41:24
Po Prustově důrazném bodyčeku se Habs konečně uvolňují.
41:04
Subban se pokusil vyhodit, ale napálil kotouč jen do Greena. Hosté tak stále drží pásmo.
40:59
Eller (MTL) je vyloučen za držení.
40:40
Subbanova střela zápěstím od modré zaduněla jen o mantinel za Holtbym.
40:05
Nicklas Bäckström zvítězil na úvodním buly třetí třetiny, ale Ovečkin u mantinelu přišel o puk.
40:01
Capitals znovu po téměř celou třetinu přehrávali Montreal a stav je tak vyrovnaný hlavně díky skvěle chytajícímu Pricovi. Nicméně i ten byl dnes několikrát překonaný a již asi čtyřikrát ve druhé třetině za ním zvonila tyčka. Domácí Habs si vytvořili tlak až ke konci třetiny při Ovečkinově vyloučení, ale ani oni nedokázali žádnou ze svých šancí proměnit v branku. Třetí třetina začne přibližně ve 20:56.
40:00
39:52
Jemelinovo vyhozený vystihl Laich, který nahodil puk před bránu, kde si kotouč ze vzduchu sklepl Fehr! Price však rychle vytrčil beton k tyčce a nepustil puk za sebe!
39:25
Jemelin poslal kotouč po hrazení až za Holtbyho, což znamená zakázané uvolnění.
39:06
V útočném pásmu jsou nyní hosté, kteří se snaží dostat do vedení ještě ve druhé periodě.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:16
Thomas vyřešil situaci dva na jednoho tvrdou střelou, kterou ale Holtby zkrotil na své hrudi.
38:12
Domácí jsou v posledních minutách aktivnější a sahají po vedoucí brance.
37:51
Puk se ze skrumáže těl před Holtby vykutálel až k Subbanovi, ale ten z první mířil mimo.
37:41
Sekáč obkroužil branku a pokusil se zasunout bekhendem k tyčce. Holtby byl ale připravený na svém místě.
37:14
Plekanec přisunul na Gončara, jehož střela ale byla zlbokována jedním z bránících hráčů Caps.
37:04
36:30
Galagher schytal jednu velmi tvrdou střelu od svých spoluhráčů a nyní odkulhává na střídačku.
35:58
Galchenyuk vypálil z mezikruží z první, ale jeho tvrdá střela zamířila těsně vedle bližší tyče!
35:41
Subbanova střela byla nepřesná a kotouč se od zadního mantinelu odráží až pryč z pásma hostí.
35:21
Domácí kombinují kolem Holtbyho branky, ale zatím se ke střele neodvážili.
35:04
Ovečkin (WSH) je vyloučen za podražení.
34:38
Ovečkin u zadního mantinelu srazil Weise a pomohl tak svému týmu získat kotouč.
34:10
Po delší době se ženou do útoku znovu domácí. Subban nahazuje kotouč do útočného pásma.
33:04
Johansson se natlačil až před Price, ale ani z bezprostřední blízkosti jej nepřekonal.
32:41
Price Carlsonovu střelu od modré asi příliš neviděl, a tak zasáhl až na poslední chvíli.
31:51
Plekanec s Paciorettym ujížděli ve dvou proti jednomu, ale Pacioretty nedokázal zkrotit přihrávku od českého útočníka!
31:50
31:17
Niskanenovu střelu srazil obětavě Galchenyuk a domácí vyhazují puk.
30:55
Johansson přihrával zpoza brány Ovečkinovi, ale ruskému kanonýrovi puk na poslední chvíli přeskočil hůl.
30:36
Domácí ujížděli ve dvou na jednoho, ale Eller vzal celou situaci na sebe a Holtby si poté bližší tyč pokryl.
30:12
Tak to je neskutečné! Price už ležel na zádech, ale Ward napálil volný kotouč jen do jeho betonu!
30:00
Domácí ve čtyřech.
29:50
Jemelin (MTL) je vyloučen za krosček.
29:50
Hosté mají neuvěřitelnou smůlu! Nyní už dvakrát zvonila tyčka za Pricem a následně domácí brankář jen vyrazil střelu od modré a Laich byl od dorážení odstaven jen za cenu Jemelinova krosčeku.
29:22
Price si užívá potlesk z tribun za svůj zákrok proti Bäckströmově střele od pravého kruhu.
28:42
Prust značně obtěžoval Johanssona při cestě do útočného pásma, ale švédský útočník i tak doputoval s pukem k Pricovi.
28:11
Hosté drželi pásmo, ale Malhotra dokázal vystihnout jejich nepřesnou přihrávku a vyhodil.
28:00
Gilbert (MTL) je vyloučen za sekání.
28:00
Ovečkin ujížděl už sám na Price, ale ten jeho blafák zastavil. Následně končí kapitán Capitals uklizený v brance po hitu od Jemelina.
27:43
Ovečkin našel nádhernou křižnou přihrávkou Niskanena, který ale zaváhal a mezitím se Price přesunul.
26:52
Malhotra zamířil ke vzdálenější tyči, ale jen protáhl Holtbyho, který ale nemusel zasahovat.
26:35
Pacioretty se vytočil zpoza brány k bližší tyči a zkusil vystřelit, ale Holtby zasahuje.
26:00
Hra se přelévá ze strany na stranu! Po Paciorettyho šanci se puk vrátil až k Pricovy, ale nyní se hra vrací zpět před Holtbyho brankoviště.
25:25
Galchenyuk dostal puk před bránu, kam si sjížděl Sekáč, a ten i když byl těsně bráněný, dokázal usměrnit puk směrem na bránu!
25:15
Oba týmy v plném počtu.
24:13
Fehr byl bráněný dvěma soupeři, ale i tak dokázal udržet kotouč v útočné třetině svého týmu.
23:39
Domácí drží kotouč u vlastní brány, ale nedaří se jim přejít do útoku.
23:18
Po vhazování ve středním pásmu putuje kotouč pomalu za branku Montrealu.
23:15
Plekanec (MTL) i Wilsson (WSH) jsou vyloučeni za nedovolené bránění.
23:15
Plekancovi se vůbec nelíbil nedovolený hit Wilsona, a tak jej český útočník dalším tvrdým hitem vyhodil až málem zpět na střídačku!
22:49
Plekancův bekhendový pokus vyrazil Holtby jen před sebe, kde se ještě pokusil dorazit k bližší tyči Weise. Hotlby se stihl přesunout.
22:18
Beaulieuovo vyhození tečoval Galchenyuk ještě před polovinou, a tak je pískáno zakázané uvolnění domácích.
21:49
Sekáč napadal rozehrávku Capitals až v útočném pásmu, ale Hillen dokázal vyvézt puk.
20:57
Ward vystřelil a kotouč z jeho hole rozezněl jednu z tyčí Pricovy brány!
20:49
Subban poslal Markovovi přihrávku na paty, a tak hraj s kotoučem znovu hosté.
20:06
Bäckström uspěl na buly a Beagle už nahazuje kotouč do útočného pásma.
20:01
Do první třetiny vlétli aktivněji hosté, kterým se dařilo vytvářet si více šancí než domácím. Montreal drží bezbrankový stav hlavně díky brankáři Pricovi, který potvrzuje svoji výbornou formu i v dnešním zápase, když vychytal již tři gólové šance hostí. Habs budou muset ve druhé třetině pořádně zabrat, aby svého soupeře přehráli. Druhá třetina začne přibližně v 19:59.
20:00
19:30
Carlsonovi se udělal prostor na levé straně kluziště, ale Price na jeho střelu dobře viděl a vyrazil ji.
19:23
Plekanec vyhrál na buly a ihned vystartoval do útoku. Jeho zpětná přihrávka ale nenašla žádného z hráčů Habs.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:40
Ward se snažil tečovat puk těsně před Pricem, ale domácí brankář si poradil a zasáhl betonem.
18:23
Beaulieu nastřelil puk jen do rohu kluziště, kde si jej sebral Green.
17:54
Markov svojí střelou nastřelil jen před sebou stojícího Orpika.
17:14
16:33
Plekanec nastartoval Paciorettyho do úniku, ale ten se dostal k puku až ve velikém úhlu, ze kterého Holtbyho bekhendem nepřekonal.
16:05
Ovečkin naznačil střelu, čímž si položil jednoho z bránících hráčů, ale následně mu nevyšla přihrávka, která byla sražena do rohu.
15:19
Malhotra na buly uspěl a domácí se díky tomu můžou osvobodit vyhozením puku.
15:14
Eller (MTL) je vyloučen za hákování.
15:08
Ward se objevil sám u jedné z tyček Pricovy branky a sám Price už zůstával ležet na ledě! Útočník hostí ale nedokázal zasunout puk za brankáře Montrealu!
14:59
Sekáč už nastřelený puk nestihl a je pískán icing.
13:49
Galchenyuk jen nastřelil kotouč do rohu kluziště a odjel spolu se svými spoluhráči vystřídat.
13:26
12:44
Galagherovu střelu srazil mimo branku Alzner.
12:07
Pacioretty posunul puk na Plekance, ale ten jel sám proti přesile a ztratil kotouč.
11:46
Hosté se snaží útočit i ve čtyřech hráčích na obou stranách a zavážejí kotouč do útočného pásma.
11:26
Subban (MTL) a Laich (WSH) jsou vyloučeni za hrubost.
10:55
10:45
Laich dostal křižnou přihrávku z rohu kluziště před branku, ale Price se výtečně přesunul a zabránil mu ve skórování!
10:15
Eller ujel do zajímavého úniku, ale nakonec celou situaci zakončil tvrdou střelou od modré čáry.
09:39
Plekanec na buly ve středním pásmu uspěl a rychle posílá kotouč co nejdál od Pricovy brány.
09:36
Přechod do útoku hostům nevyšel. Johansson přejel do těsného ofsajdu.
09:04
Prust dostal puk alespoň do středního pásma a Green se následně vrací s pukem až k Holtbymu.
08:55
Bournival (MTL) je vyloučen za vražení na hrazení.
08:52
Subban pěkně nastartoval do útoku Thomase a jeho střelu Holtby vyrazil jen před sebe, kde však nebyl nikdo z domácích.
08:03
Johanssonova střela ze středu kluziště skončila sražena u levého mantinelu. Domácí se poté osvobozují.
07:36
Pacioretty u mantinelu počkal, než si mu Plekanec sjede před branku, ale český útočník následně nedokázal tečovat nahozený kotouč.
06:34
Subban u mantinelu tvrdě srazil Wilsona, ale po krátké strkanici těchto dvou hráčů se pokračuje ve hře.
06:16
Hráčům Washingtonu utekl puk přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.
05:48
Beaulieu zavezl raději puk až za Price a nechal vystřídat své spoluhráče.
05:14
Sekáč už se napřahoval ke střele v mezikruží, ale v poslední chvíli jej připravil o puk Green.
04:36
Plekanec nabil Subbanovi na modrou čáru, ale obránce Montrealu nezamířil přesně.
04:32
03:57
Galchenyukovu střelu Orpik zachytil a Caps znovu vyhazují puk přes všechny čáry.
03:23
Holtby musel zasahovat proti Plekancově střele z bezprostřední blízkosti, ale nyní se hosté znovu uvolňují.
02:41
Subban se u modré čáry nechal zahnat Beaglem až ven z útočného pásma.
02:32
Kuzněcov (WSH) je vyloučen za držení Jiřího Sekáče.
02:09
Sekáč vyvezl puk z obranného pásma a přihrál Prustovi. Jeho zpětná přihrávka však už mladého českého útočníka nenašla.
01:32
Caps jsou zatím jednoznačně aktivnějším mužstvem a drží svého soupeře pod tlakem.
00:34
Hosté ujížděli ve dvou proti jednomu, ale Beagle byl po obdržení přihrávky od Carlsona zastaven Markovem!
00:10
Na úvodním buly uspěl Bäckström, ale hosty zastavuje ofsajd.
00:01

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Beaulieu, Gončar, Jemelin, Gilbert – Pacioretty, Plekanec, Weise – Galchenyuk, Desharnais, Gallagher – Sekáč, Eller, Prust – Bournival, Malhotra, Thomas

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Hillen, Green – Ovečkin, Bäckström, Beagle – Johansson, Kuzněcov, Brouwer – Laich, Fehr, Ward – Chimera, Latta, Wilson

Rozhodčí: Leggo, Charron – Gibbs, Murchison.

Washington Capitals

Hostům se zatím stále daří držet na příčkách, které zaručují postup do play-off. Aktuálně jsou Caps na šestém místě a na svém kontě mají padesát devět bodů a pozitivní skóre, které aktuálně vypadá následovně 144:124. Poslední zápas odehráli hráči Washingtonu proti Tučňákům z Pittsburghu a dokázali je porazit jednoznačným výsledkem 4:0.

Nejproduktivnější hráči týmu

1. Nicklas Bäckström (WAS) 48 zápasů (15+35)
2. Alexandr Ovečkin (WAS) 48 zápasů (29+16)
3. John Carlson (WAS) 48 zápasů (5+30)
4. Mike Green (WAS) 40 zápasů (5+24)
5. Marcus Johansson (WAS) 48 zápasů (13+16)
Montreal Canadiens

Domácí prožívají skutečně vydařenou sezónu a po sedmačtyřiceti zápasech se s pětašedesáti body drží na druhé příčce Východní konference. Habs se můžou mimo jiné pochlubit pozitivním skóre, které aktuálně činí 127:108. Poslední zápas odehráli hráči Montrealu na ledě New York Rangers a po dramatické výhře si připsali nejtěsnější možnou výhru 1:0.

30.1.2015 Rangers – Montreal 0:1
28.1.2015 Montreal – Dallas 3:2
21.1.2015 Montreal – Nashville 2:1 pp
18.1.2015 Montreal – Islanders 6:4
16.1.2015 Ottawa – Montreal 4:1

1. Max Pacioretty (MTL) 47 zápasů (22+17)
2. Tomáš Plekanec (MTL) 47 zápasů (13+19)
2. Alex Galchenyuk (MTL) 47 zápasů (13+19)
4. P.K. Subban (MTL) 47 zápasů (11+21)
5. Andrej Markov (MTL) 47 zápasů (5+22)
Dobrý večer. Vítám Vás u sledování dnešního zápasu NHL mezi Montreal Canadiens a Washington Capitals. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.