Ode mne je to z tohoto utkání vše, přeji Vám hezkou neděli a někdy napočtenou!
Střely na branku ve třetí třetině (a celkem):

Calgary Flames: 12 (33)
Edmonton Oilers: 5 (19)
Je dobojováno! Hráči Edmontonu sice po první třetině vedli 2:0, ale ve třetí třetině přešlo světlé období Calgary a během sedmi minut už Flames vedli. A když v 57. minutě se podruhé v zápase trefil Bouma, bylo rozhodnuto, že dva body zůstanou na domácím ledě. Edmonton tak opět svou ztrátu na předposlední pozici nestáhne, Calgary naopak poskočí nejspíše i příčku výše.
60:00
59:50
Už se toho asi moc nestane, domácí fanoušci ale ještě ženou své hráče k pátému gólu.
59:36
Další kotouč míří mimo prázdnou bránu.
59:20
Oilers v útočné třetině.
59:00
Sudí už hokejku vyprostil a může se volně pohybovat, nyní píská další postavení mimo hru Edmontonu.
58:55
Ofsajd hostí. Navíc nyní se sudímu zasekla hokejka hráče Oilers pod plexisklem a tak komická scénka baví publikum.
58:48
Domácí opět míří mimo odkrytou bránu.
58:30
Domácí přes celé hřiště odkrytou klec netrefují, píská se zakázané uvolnění. Hosté si také berou oddechový čas.
58:20
Edmonton opět bez brankáře, ale možnost měl teď Gordon, avšak střela na bližší tyč šla mimo tři tyče.
57:54
Monahan šel na prázdnou bránu, ale sudí odpískal ofsajd. Scrivense už se souká vrátky zpět na led.
57:25
Oilers zkouší hru bez brankáře!
57:00
Colborne mohl přidat pátý gól, ale nemířil přesně do poloodkryté klece.
56:45
Oilers má vhazování v útočné třetině.
56:27
Calgary právě vstřelilo branku!
To je ale obrat, Flames skóruje počtvrté. David Jones vyslal Mikael Backlunda do přečíslení dva na jednoho společně s LANCEM BOUMOU, první jmenovaný poslal žabičku právě na Boumu a ten prostřelil Scrivense podruhé v utkání ze své hole. Asistence: Mikael Backlunnd, David Jones.
56:05
Edmontonští zakládají další útok.
55:30
Nugent-Hopkins pálil na vzdálenější tyč, ale nepřesně.
54:51
54:25
Nahrávka na beka nevyšla, puk v obranné třetině domácích.
53:54
Monahan také dlouho útočné pásmo neudržel a je až u Hillera.
51:55
Petry zakládá protiútok zpoza brány Scrivense.
51:10
Edmonton je v útočné třetině, Hillera ale zatím neohrozil.
50:44
Je tady komerční přestávka, Oilers se může dát dohromady z tohoto šoku.
49:50
Dobře tečoval střelu Giordana Wolf, ale čtvrtý gól Plamenů nepřidal.
48:39
No, a Calgary otáčí průběh utkání! Wideman chtěl už střílet od modré, ale nahrál ještě do rohu Giordanovi, který poslal puk skrze brankoviště na hůl SEANA MONAHANA, jenž dostává Flames do vedení 3:2! Asistence: Mark Giordano, Dennis Wideman.
48:28
Backlund se rozjel kolem levého mantinelu a svůj průnik zakončil střelou na lapačku. Ještě předtím byl ale faulován jeho spoluhráč a na trestnou jde Roy (EDM).
47:39
Icing Flames.
47:00
Jooris opět nebezpečně pálil, ale tentokrát až příliš vysoko.
46:38
Oilers si vynutilo vhazování před Hillerem.
46:16
A je srovnáno! Mikael Backlund vybojoval kotouč, našel Davida Jonese, který z mezikruží posunul puk ještě na pravou stranu k volnému LANCEMU BOUMOVI, jenž vymetl horní růžek Scrivensovi svatyně. Asistence: David Jones, Mikael Backlund.
45:59
Scrivens vyjel proti střele až mezi kruhy, hráč Calgary ale udělal kličku a moc nechybělo, aby už bylo srovnáno.
45:13
V Calgary jde cítit větší chuť, když už je to jen o jeden gól. Edmonton nyní opět vyhazuje na icing.
44:30
Roy pláchl sám na Hillera, střelou na vyrážečku ale neuspěl.
43:57
zakázané uvolnění Edmontonu.
42:56
A je sníženo, 1:2! Flames dlouho obléhalo útočné pásmo, zpoza branky nakonec vybruslil až na kruh MASON RAYMOND a puk poslal nad rameno Scrivense. Asistence: Josh Jooris, TJ Brodie.
41:55
Střelu od modré čáry má Scrivens v náručí.
41:46
Zakázané uvolnění Oilers.
41:28
Na vhazování je zatím mnohem úspěšnější Calgary, které vede poměrem 35 ku 19, a nyní si připisuje další vyhranou buly.
41:00
Pokus Giordana je sražen do ochranné sítě.
40:33
Gaudreau byl sám před Scrivensem, ale bekhendovou kličkou jej nepřekonal.

Edmonton 5 (14)
Máme za sebou dvě třetiny zápasu, v té druhé periodě jsme gól neviděli, stále tak platí stav 0:2.
40:00
39:49
Flames se ještě vydává do protiútoku, střela Diaze ale nebyla přesná.
39:23
Domácí hráči puk poslali přes všechny čáry a rozhodčí tak píská další icing.
38:40
Druhá třetina se nám pomalu blíží ke svému konci, uvidíme ještě nějakou třeba gólovou situaci?
37:49
Eberle hledal u pravé tyčky svého spoluhráče, ale nenašel.
37:17
Další výtečný zásah Hillera, tentokrát máchl lapačkou proti střele Aulieho.
36:05
Chyba v rozehrávce domácích znamenala dobrou střeleckou pozici pro Royho, jeho ránu ale Hiller vyrazil lapačkou.
35:32
Russell se snažil puk dotlačit do branky i se Scrivensem, ten se ale nedal.
34:51
Pouliot je na ledě, Flames za jeho vyloučení ani jednou nevystřelilo.
34:20
Puk v rohu kluziště vybojoval Giordano a Calgary pokračuje v náporu.
33:50
A Edmonton se osvobozuje.
33:36
Hráči Flames si sice hezky nahrávali, ale střela žádná.
32:51
Pouliot (EDM) je potrestán za hákování.
32:20
Utkání nabírá tempo, Jakupov skryl střelu za obránce, ale svatyni Hillera minul.
31:40
Opět se musel Scrivens zapotit, puk se pohyboval v jeho brankovišti, ale brankář Edmontonu jej včas zalehl.
31:23
Flames se konečně dočkalo gólu, ten ale nemůže platit. Jooris sice vystřelil dobře, puk z brankáře ale vypadl poté, co do něj vrazil Colborne.
30:50
Toto je icing Flames.
30:35
Další šance! Flames mělo situaci tři na dva, vše zakončil střelou debutant Wolf, od gólu ho dělily centimetry, protože zazvonilo břevno!
30:20
Domácí se provinili vyhozením na zakázaní uvolnění.
29:54
29:37
Tak z této přesilovky nic nebude, dopředu jde totiž opět čtveřice hráčů Calgary.
28:56
Další chyba v obraně Edmontonu při přesilovce, Flames se dostali do přečíslení dva na jednoho, parádně však zapracoval Schlutz, který zamezil nahrávce.
28:30
Brodie hledal před bránou Monahana, ten ale na nahrávku nedosáhl.
27:54
Je tady vyloučení na domácí straně, za krosček si jde sednout Jones (CGY).
27:29
Schlutz vyhazuje po mantinelu kotouč z obranného pásma.
27:01
Důležitý zásah Hillera, jenž vychytal zblízka střílejícího Eberleho.
26:40
Petry z úhlu zkoušel štěstí, to mu ale nepřálo, Hiller vyrazil puk do rohu kluziště.
25:54
Hiller celkem riskantně rozehrával zpoza vlastní brány, ale naštěstí pro jeho tým dopadla tato situace bez problémů.
25:30
Pokus o návrat do útočné třetiny brzdí ofsajd.
25:12
Jooris hledal mezi kruhy spoluhráče, avšak nenašel a kotouč je až v obranné třetině Calgary.
24:38
Ference pálil z kruhu, brankář Flames ale zasáhl vyrážečkou.
23:25
Přečíslení hostů tři na dva zakončil střelou Gazdic, vyprášil ale jen Hillerovy betony.
23:01
A hra je znovu před Scrivensem, přesunul ji tam Diaz.
22:34
Roy hledal mezi kruhy Purcella, hráč Oilers měl ale zablokovanou hůl.
22:01
Nugent-Hopkins nahozením donutil Hillera přikrýt puk.
21:30
Brodie pálil od modré, ale jen do hradby těl před Scrivensem.
20:38
Monahan se dostal před bránu Edmontonu, vystřelil a ještě se dostal k dorážce, stav ale zůstává stále 0:2.
20:13
Zásah Scrivense.
20:01
Střely na branku v první třetině:

Calgary 15
Edmonton 9
Úvodní třetina je za námi, viděli jsme v ní dvě branky, o obě se postarali hráči Edmontonu, konkrétně Jordan Eberle a Benoit Pouliot. Další perioda nám začne přibližně v 5:09.
20:00
19:27
Hosté vyhazují šikovně, zakázané uvolnění z toho není.
18:58
Plameny šli do útočné třetiny až moc rychle, odpískán ofsajd.
18:23
Russel dobře napadal rozehrávku Edmontonu, ale k puku se nedostal.
17:42
Oba celky střídají a zanedlouho se pustí znovu do útočení.
17:05
Diaz ztratil v útočném pásmu puk a byl z toho brejk na druhé straně, Eberle ale zblízka bránu přestřelil.
16:00
Puk si vzal na hůl Roy a zavezl ho do útočného pásma, kde o kus černé gumy ale velice rychle přišel.
15:35
Ale hra je už zase u brankoviště hostujícího gólmana.
15:09
Pokus Ferenceho byl tečován do ochranné sítě, vhazuje se po pravici muže v masce s "C" na hrudi.
14:42
Oliers se přesunuje zpět do útočné třetiny.
14:10
Eberle opět obkroužil bránu a nebezpečně střílel, tentokrát byl ale Hiller na místě.
13:15
Flames znovu útočí, jako dosavadní většinu utkání, ačkoli výsledek tomu neodpovídá.
11:41
Edmonton právě vstřelil branku!
Kdo by to byl řekl, že Edmonton bude ve 12. minutě vést na ledě Flames 2:0! Jeff Petry svou střelou trefil jen boční síťku, puk vzal Eberle, objel bránu, nahrál na volného BENOITA POULIOTA a ten zvyšuje na ono skóre. Asistence: Jordan Eberle, Jeff Petry.
11:25
Avšak Calgary se dostalo do vlastní třetiny a následně omylem vyhodilo na zakázané uvolnění.
10:57
Hráči Flames obléhají branku Scrivense.
10:08
Domácí vyhazují na icing.
09:51
Klinkhammer nyní napodobil zlínského útočníka Lešku, když se otáčel za brankou Hillera, švýcarského gólmana ale nezmátl.
09:29
Jakubov nabral rychlost a dostal se ke střele, mířil ale mimo tři tyče.
08:55
Další menší konflikt se odehrává u střídaček, sudí ale nyní vylučovat nebude. Vhazování v útočné třetině Flames.
08:32
08:00
Calgary je opět v útočné třetině.
07:35
Dva nebezpečné pokusy soupeře nyní vychytal Scrivens, vhazuje se před ním.
07:10
Dělovka Jonese poslala k zemi jednoho z beků soupeře, jenž se postavil střele čelem.
06:40
Jak to tak vypadá, Jiří Hudler do dnešního utkání nenastoupí, na místo něj hraje Němec Wolf.
06:32
Domácí si zahrají početní výhodu, za krosček je vyloučen Hendricks (EDM).
06:30
Edmonton se dostává před brankáře Hillera a vybojoval vhazování.
06:07
Plameny si nyní vytvořili dobrou možnost před Scrivensem, puk za něj ale nikdo z domácích nedotlačil.
05:27
Oilers vyhazuje na zakázané uvolnění.
05:22
A je tu další šarvátka! Luke Gazdic si to rozdal ihned po buly se Seanem Monahanem a kluci z předchozí bitky budou mít tak na trestné lavici společnost. Tak to bude zajímavé utkání.
05:20
A máme tady první pěstní souboj. Keith Aulie vyzval Brandona Bolliga, a vyhrál domácí borec. Oba putují na trestnou lavici.
04:30
Purcell se dostával do dobré pozice pro střelu, ale nakonec jeho střelecký pokus byl zblokován.
02:43
Bezbrankový stav je minulostí, Edmonton se dostává do vedení! Nugent-Honplins vyhrál vhazování, puk se dostal na hůl JORDANA EBERLEHO a ten prostřeluje Hillera. Asistence: Ryan Nugent-Honplins.
02:37
Domácí si vůbec nerozuměli při rozehrávce a je z toho zakázané uvolnění.
02:05
Eberle rychle přenesl hru a nyní musí být pozorný Hiller.
01:41
Gólman Oilers střelu z mezikruží má v náručí, bude se opět vhazovat.
01:28
Giordano vybojoval vhazování před brankářem Scrivensem.
00:57
Hiller rozehrává na Russela, Plameny jdou opět dopředu.
00:25
Jako první se do útoku dostávají domácí.
00:01
Scotiabank Saddledome se nese kanadská hymna.
Krásnou nedělní noc Vám přeje Jakub Kudláč! Již za pár chvil nám začne další utkání slavné kanadsko-americké NHL.

Calgary Flames: Hiller (Rämö) – Giordano, Brodie, Russell, Wideman, Diaz, Engelland – Gaudreau, Monahan, Hudler – Raymond, Jooris, Colborne – Bouma, Backlund, Jones – Bollig, Stajan, Byron.

Edmonton Oilers: Scrivens (Fasth) – Schultz, Klefbom, Jeff Petry, Ference, Aulie, Fayne – Eberle, Nugent-Honplins, Pouliot – Purcell, Roy, Jakupov – Klinkhammer, Gordon, Hendricks – Gazdic, Lander, Fraser.

Rozhodčí: Hebert, Lee – Brisebois, Lazarowich.
Čech v zápase:

Jiří Hudler (CGY): 47 zápasů (14+27), +/- +18, nejproduktivnější hráč Flames.
Předchozí zápasy těchto týmů v sezóně:

Všechny tři předchozí utkání v letošní sezóně vyzněli pro Flames, které zvítězilo 5:2, 4:1 a a 4:3 po prodloužení.
Krásnou nedělní noc! Je před námi pacifické derby, ve kterém se střetne Calgary Flames a Edmonton Oilers. Domácím drží ve svých výkonech průměr a nacházejí se na osmé příčce Západní konference. Avšak poslední duely vykazují nadprůměr, hned pět ze sedmi bylo pro Calgary vítězných. Za to Edmonton, to je oříšek, poslední příčka mu patří jak v Pacifické, tak v Západní konferenci. V novém roce zatím hráči Oilers sehráli dvanáct střetnutí, z toho pouhých pět skončilo výhrou. Role favorite je tak jasná, nenechá se tedy Hudlerova parta zaskočit? To budeme společně sledovat, zápas začíná ve 4:00 SEČ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.