Ode mne je to pro dnešek již vše. Přeji Vám dobrou noc a opět se někdy těším u dalších zápasů NHL, na počtenou.
3. Marko Daňo (CBJ) 1+0
Máme tady konec. Montreal podruhé v pěti dnech poráží Columbus a série Blue Jackets bez vítězství se prohlubuje na čtyři zápasy. Utkání rozhodli hosté již v první třetině, kterou vyhráli poměrem 3:1. V dalším průběhu byl mírně lepší Columbus, ale Montreal zodpovědně bránil a žádné drama již nepřipustil a nadále se tak může vyhřívat na prvním místě Východní konference.
60:00
59:44
Montreal právě vstřelil branku!
O dnešním vítězi je definitivně jasno. Wisniewski mizernou rozehrávkou nabídl kotouč v obranném pásmu JACOBU DE LA ROSOVI, který neměl se střelou do prázdné brány problém. Bez asistence.
59:25
Subban ze středního pásma netrefil odkrytou bránu.
58:59
Ruský obránce nezachytil na modré prudkou přihrávku a kotouč míří do obranného pásma Columbusu.
58:44
Tjutinův pokus k bráně neprošel.
58:17
Price drží v lapačce tečovanou střelu Wisniewského.
57:27
Střela Gallaghera sražena do ochranné sítě.
57:05
56:16
Galchenyuk bleskově objel bránu, ale McElhinney se dokázal stejně rychle přesunout.
55:42
Pacioretty trefil z kruhu jen McElhinneyho.
55:09
Domácí okamžitě vyhazují až za bránu Price,
55:04
Plamínek naděje Columbusu se opět o něco zmenšil. Na trestnou lavici míří Hartnell (CBJ) za nedovolené bránění.
54:33
53:54
Subbenova přihrávka na Markova přešla modrou čáru a hosté musí vyklidit útočné pásmo.
53:24
Montreal hraje přesilovku hodně uvolněně a spíše šetří čas.
52:56
Pacioretty si špatně zpracoval kotouč a domácí vyhazují.
52:33
Calvert (CBJ) míří na trestnou lavici za podražení.
52:25
Price s vypětím všech sil vyrazil střelu Tjutina.
51:49
Ve velké šanci nyní hosté. De La Rose snad třikrát dorážel před bránou střelu Ellera, ale McElhinney puk za svá záda nepustil.
50:46
Wisniewski se po přihrávce zpoza brány ocitl před poloodkrytou klecí Price, ale Subban mu na poslední chvíli střelu zablokoval.
50:30
Daňo bekhendovým pokusem minul bránu.
49:48
Markov pálí od modré mimo.
49:15
Columbus se usadil v útočném pásmu, ke střele se ale domácí nedostali.
47:53
Columbus právě vstřelil branku!
Columbus dramatizuje zápas. MARKO DAŇO se jako první dostal k puku, který poskakoval před bránou hostů a bezpečně ho uklidil k pravé tyči Priceovy brány. Asistence: Artem Anisimov, David Savard.
46:38
Calvert se v dobré pozici snažil ještě vylepšit šanci pro své spoluhráče, ale jeho přihrávku zastavili beci Habs.
45:33
Montreal střílí další branku a je asi hotovo. Brandon Prust nastřelil puk od mantinelu, který tečoval za záda McElhinneyho JACOB DE LA ROSE, pro kterého to znamená první branku v NHL. Asistence: Brandon Prust, P. K. Subban.
43:12
Wennberg se natlačil do zakončení, Price ale včas vystrčil beton.
40:52
Daňo se valil vpřed jako tank, vystřelit ale nakonec již nezvládl.
40:24
McElhinney zastavil ramenem střelu Paciorettyho.
40:01
Střely v druhé třetině – 12:6
Střely celkem – 21:19
Druhá třetina končí. Na rozdíl od té první nám sice nepřinesla žádnou branku, ale i tak jsme sledovali velice dobrý hokej ve vysokém tempu. Domácí měli oproti první třetině mírně navrch, ale Habs velmi dobře brání střední pásmo a zavážet puky je pro Columbus stále těžší a těžší. Poslední třetina začne přibližně v 02:54.
40:00
39:40
A gólman Columbusu si počínal dobře i proti pokusu Markova.
39:22
Desharnais se parádně protlačil až k zakončení, ale McElhinney ramenem střelu vyrazil.
38:45
Hartnell od mantinelu netrefil bránu hostí.
38:26
Price vyrazil dělovku od modré.
38:04
McElhinney lapil střelu Markova.
37:11
Gallagher přihrál na volného Paciorettyho, ale McElhinney skvělým zákrokem drží naděje Columbusu na bodový zisk.
36:53
Priceova lapačka v pozoru proti střele Leopolda.
36:15
Hosté jeli 2 na 1, ale Desharnaisovi kotouč ujel.
35:39
Foligno přihrával zpoza brány do předbrankového prostoru, ale nikdo v dresu Blue Jackets se k puku nedostal.
34:58
Anisimovu střelu srazil Gilbert a z úhlu se ještě snažil dorážet Johansen. Ale s jeho pokusem si Price poradil.
33:31
Eller od modré trefil připraveného McElhinneyho.
31:15
Gallagher se po přihrávce od Desharnaise ocitl v obrovské šanci, ale McElhinney se dokázal bleskově přesunout a brance zabránit.
28:41
Střelu Ellera bez problému McElhinney vyrazil.
28:16
Daňo z úhlu trefil jen boční síťku.
28:00
Leopold nahodil od modré, k puku se přímo před bránou dostal Tropp, ale Price vytáhl parádní zákrok a kotouč se nakonec od břevna odrazil na bránu.
27:02
Markov se při úniku 3 na 2 k zakončení nedostal.
26:38
Pacioretty chycen v ofsajdu.
26:24
Price v pohodě schoval další pokus v lapačce.
26:15
Price musel nadvakrát likvidovat střelu od modré a následnou drobnou strkanici před bránou roztrhali sudí.
26:01
Letestu pálí mimo.
24:32
Střela Leopolda sražena mimo.
23:32
Johnson ze slibné pozice pálil jen do Price.
23:08
Na druhé straně ofsajd Columbusu.
22:53
Přihrávka rukou od Gallaghera a bude se vhazovat ve středním pásmu.
22:11
Plekanec přihrávkou z otočky nenašel Ellera.
21:59
21:20
Price kryje střelu Atkinsona.
21:09
Domácím se zatím přesilovka vůbec nedaří a Habs opět vyhazují.
20:45
Hosté se opět osvobozují.
20:25
Montreal vyhazuje do útočného pásma.
20:01
Střely v první třetině – 9:13
První třetina nám nabídla parádní hokej plný šancí a také hlavně gólů. Střelecký účet večera načal již ve druhé minutě Subban, který dělovkou od modré propálil McElhinneyho. Za minutu už bylo ale srovnáno. Dubinsky se téměř přes celé hřiště protáhl do zakončení a střelou do růžku překonal Price. Avšak za další dvě minuty opět vedli hosté, to když se prosadil Markov. A poslední gól první třetiny přidal pět minut před koncem z prostoru mezi kruhy Pacioretty. Columbus měl k dispozici jednu přesilovku, kterou ale nevyužil. Avšak hosté začnou prostřední část v oslabení, jelikož vteřinu před koncem fauloval Gallagher. Druhá třetina začne přibližně v 02:00.
20:00
19:58
Gallagher (MTL) podrazil Hartnella a míří na trestnou.
19:45
Markov po buly opět pálí, tentokrát již musel McElhinney zasahovat.
19:42
Střela Markova sražena do hlediště.
19:21
De La Rose hodně nepřesně rozehrál a ještě mohl být rád, že z toho nebyl brejk pro Columbus.
18:57
Smith-Pelly dostal nabito mezi kruhy, avšak netrefil bránu.
18:10
Ani jeden z týmů se nedokáže usadit s pukem v útočném pásmu.
17:15
Gallagher nepřesně přihrál a puk je ve středním pásmu.
16:58
Gallagherovu střelu vyrazil betonem McElhinney.
16:10
Johansen se k zakončení neprokličkoval.
14:36
Montreal odskakuje o dva góly. Subban zavezl puk kolem mantinelu, přihrál na Gallaghera, který našel mezi kruhy volného MAXE PACIORETTYHO a americký útočník si s nabídnutou příležitostí věděl rady. Asistence: Brendon Gallagher, P. K. Subban.
14:11
Pacioretty nepřesně přihrál a Habs přišli o puk.
12:59
12:55
Price neudržel střelu Savarda, ale jeho obránci nedovolili domácím dorážet.
12:39
Anisimov z bezprostřední blízkosti neprotlačil kotouč za Price.
12:10
Foligno nepřesnou přihrávku dostává puk do středního pásma.
11:50
Domácí se usadili v útočném pásmu, zatím ale bez střely.
11:14
Hosté dostávají kotouč do pásma Columbusu.
10:59
Je tady první přesilovka zápasu a zahrají si ji domácí. Dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Weise (MTL).
10:40
Tjutin z mezikruží trefil jen beton Price.
09:57
Gallagher vypálil z kruhu, McElhinney jen vyrazil zpět na hůl Gallaghera, který ale ani napodruhé na gólmana Blue Jackets nevyzrál.
09:50
Anisimův pokus sražen mimo.
09:11
Ofsajd Columbusu.
08:30
McElhinney si připisuje úspěšný zákrok proti střele od mantinelu.
08:13
Letestu přihrál na paty Troppovi.
07:51
Gallagherova střela neprošla obranou Columbusu.
06:58
Další možnost pro Johansena, ale kanadský útočník se střelou tak dlouho čekal, až o puk přišel.
06:40
Johansen nezužitkoval přihrávku od Foligna.
05:49
Markov přitloukl na hrazení Bolla.
05:02
Anisimov na Price nevyzrál.
04:25
Neuvěřitelný start zápasu nám přinesl již třetí branku. David Desharnais se zmocnil puku za bránou domácích, přihrál na ANDREJE MARKOVA, který pohotovou střelou vrací Canadiens vedení
04:14
Střela Foligna sražena do ochranné sítě.
03:40
Dubinsky si po vstřelené brance nepříjemně natloukl a mizí v útrobách stadiónu.
03:08
Smith-Pelly se ke střele nedostal.
02:43
Hostů radost dlouho nevydržela. BRANDON DUBINSKY dostal puk na obranné modré, kolem mantinelu se protáhl až před branku a přesnou střelou pod víko srovnává skóre. Asistence: David Savard, Cam Atkinson.
01:49
Habs se bleskově dostávají do vedení. Malhorta vyhrál buly, Andrej Markov posunul kotouč na P. K. SUBBANA, který dělovkou z jedné nedal McElhinneymu nejmenší šanci. Asistence: Andrej Markov, Manny Malhorta.
01:40
Smith-Pelly dostal puk zpoza brány, ale trefil jen McElhinneyho.
01:31
Tinordiho pokus sražen mimo.
00:54
Gilbertovu střelu od modré vyráží McElhinney.
00:18
Columbus se v útočném pásmu ke střele nedostal.
00:01

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Dansk) – Leopold, Johnson "A", Wisniewski, Goloubef, Tjutin, Savard – Wennberg, Johansen, Foligno – Calvert, Dubinsky "A", Atkinson – Daňo, Anisimov, Hartnell – Tropp, Letestu "A", Boll.

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Tinordi, Beaulieu, Pateryn, Subban, Gilbert, Markov "A" – Pacioretty "A", Desharnais, Gallgher – Eller, Plekanec "A", Galchenyuk – Prust, De La Rose, Smith-Pelly – Bournival, Malhorta, Weise.

Rozhodčí: Pollock, Hebert – Cvik, Kovachik.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Marko Daňo (CBJ) – 13 záp., 5 bodů, 2+3
Tomáš Plekacen (MTL) 60 záp., 42 bodů, 18+24
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Oba dva týmy se spolu potkávají podruhé v krátké době. Jejich poslední střetnutí se datuje jen čtyři dny dozadu. 22. února doma Montreal porazil Columbus 3:1. V zápase se dokázal gólově prosadit i Tomáš Plekanec, který minutu před koncem přidal pojišťovací branku do prázdné brány.
MONTREAL CANADIENS

Montreal je na tom o poznání lépe. Canadiens se díky dvěma výhrám v posledních dvou zápasech vrátili na první místo Východní konference a jejich postup do play-off je s šestnáctibodovým náskokem na Bruins prakticky jistotou. V posledním zápase si navíc Montreal dokázal poradit s celkem St. Louis, který je na předních příčkách Západní konference. V tomto zápase se blýskli Galchenyuk a také Gallagher, kteří si oba připsali po dvou brankách, Galchenyuk přidal ještě asistenci.
COLUMBUS BLUE JACKETS

Konec základní části se pomalu ale jistě blíží. Ale Columbus by spíše potřeboval, aby tomu bylo naopak. S šestapadesáti body jsou Modré Kabáty až třináctém místě Východní konference a na osmou příčku, kterou hájí Boston Bruins už ztrácejí jedenáct bodů. Navíc forma v posledních zápasech šla velmi strmě dolů a Columbus již tři zápasy čeká na výhru. Ta nepřišla dokonce ani v minulém zápase, kdy se Blue Jackets utkali doma s posledním Buffalem. Michal Neuvirth v brance Šavlí ale předvedl parádní výkon a Buffalo tak vyloupilo Nationwide Arénu po výhře 4:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.