Dnešní utkání je u konce! Buffalo Sabres dokázalo v dnešním zápase porazit Vancouver Canucks v poměru 6:3!

První třetina nabídla hodně vyrovnaný hokej. První branky jsme se dočkali ve 14. minutě, kdy Torrey Mitchell využil krásné přihrávky Moulsona. Hosté ale odpověděli prakticky hned. Po minutě se do úniku dostal Shawn Matthias a přesnou střelou k tyči vyrovnal.

I ve druhé třetině jsme viděli po dvou brankách. Jako první se trefili hosté, radovat se mohl Jannik Hansen. Domácí ale také odpověděli bleskově. Po chybě Clendeninga si Chris Stewart dokázal poradit se samostatným únikem.

Ve třetí třetině jsme viděli pět branek! Do vedení poslal Sabres Slovák Andrej Mezsároš a zdálo se, že Canucks to budou mít hodně těžké. O tři minuty později ale vyrovnal střelou z mezikruží Daniel Sedin. Gólová přetahována ale pokračovala. V 53. minutě se prosadil Torrey Mitchell. Uklidňující branka pro fanoušky Sabres přišla v 59. minutě, kdy se trefil po chybě gólmana Lacka Brian Flynn. Do prázdné branky poté pečetil vítězství Brian Gionta sekundu před koncem.

Buffalo si tak po skalpu Columbusu připisuje další vítězství. Vancouveru tak zkomplikovala cestu do play-off, neboť tyto body mu můžou v konečném účtováné hodně chybět.

Radim Vrbata (VAN) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:03

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejového přenosu se na vás těším bzry nashledanou!
60:00
59:59
Sabres právě vstřelili branku!
Do prázdné branky pečetil vítěství jednu sekundu před konce BRIAN GIONTA, který tak podtrhuje svůj dnešní výborný výkon. Bez asistence.
59:51
Zřejmě poslední vhazování před Neuvirthem.
59:34
Z pravé strany nahodil puk před branku Henrik Sedin, Neuvirth si ale mezi hráči puk našel a přerušuje hru.
59:03
Canucks jsou sice nastěhováni v útočném pásmu, ale je vidět, že mají problémy se střílením branek. Vůbec se nemůžou dostat do střeleckých pozicí.
58:48
Hosté to ještě zkoušejí v šesti! Lack na střídačce!
58:28
Tak a je pravděpodobně hotovo! Domácí vyhodili puk do pásma Canucks a Lack vyrazil z branky, aby puk rozehrál. Velmi rychle u něj ale byl Stewart, který puk vypíchl a poslal jej před prázdnou branku, kde byl BRIAN FLYNN a ten měl pozici jednoduchou! Asistence: Chris Stewart, Mark Pysyk
57:24
Domácí se dostali k puku a vyvážejí jej do středního pásma. Canucks už moc času nezbývá.
56:48
Sedinové a Hamhuis jsou u puku v útočné třetině. Domácí k nim ale velmi dobře přistupují a nedovolují jim vystřelit.
56:11
Vancouver už opět usazený v útočném pásmu, zatím ale bez střelby.
55:27
Foligno teď jel se svými dvěma spoluhráči do přečíslení. Foligno ale sám vystřelil z pravé strany, což asi nebylo nejlepší řešení, neboť střílel z velkého úhlu a Lack jeho pokus vytěsnil mimo.
54:49
Puk je momentálně v pásmo Buffala, které se chystá na postupný protiútok.
54:19
Vey se již dostával ke střele z mezikruží, výborně jej ale bránil Gionta, který mu vystřelit nedovolil.
54:03
Hostujícímu Boninovi byla signalizována hra vysokou holí. Rozhodčí hru přerušil a budeme pokračovat po komerční přestávce.
52:43
Domácí si berou vedení zpět necelých sedm minut před konce! Po několika odrazech se puk dostal na modrou k Weberovi, ten vypálil. Lack vyrazil a Moulson dorážel, poté se puk odrazil k TORREYMU MITCHELLOVI, který puk dorazil bekhendem! Asistence: Matt Moulson, Brian Gionta.
52:24
Pěknou střelou z pravé strany se teď prezentoval Gionta, Lack ale střelu vyrazil.
51:40
Higgins zaváhal na modré, naštěstí pro něj se k puku Dalpe nedostal a Vancouver může pokračovat ve své kombinaci.
51:01
Bogosian teď zaváhal při rozehrávce a může být rád, že se k puku nedostal Hamhuis ani Kassian. Puk se nakonec doklouzal k Neuvirthovi, který hru přerušil.
50:34
Nick Bonino najel do pásma a chtěl přenechat puk Matthiasovi. Bylo to ale přiliš čitelné a Meszároš je o puk obral.
49:41
Z levé strany zakončoval Daniel Sedin, byl již ale přiliš blízko Neuvirthovi, takže trefil pouze jeho vyrážečku.
49:08
Do útočné třetiny zatáhl kotouč Gionta, který ho posílal před branku, tam jej ale žádný z jeho spoluhráčů nedokázal zasáhnout.
48:48
Weber se teď krásně obtočil kolem Mitchella a z mezikruží vypálil. Neuvirth měl ale dobrý výhled a střelu lapil.
48:29
Vancouver je momentálně v daleko lepší pohodě. Naopak Buffalo se po vedoucí brance zatáhlo, což byla evidentně chyba.
47:27
Vancouver právě vstřelil branku!
A tlak Vancouveru končí gólem! DANIEL SEDIN si po krásné zadovce od svého bratra vyjel z rohu a z mezikruží vypálil. Na jeho ránu byl Neuvirth krátký! Asistence: Henrik Sedin
46:58
Vancouver je opět usazen v útočné třetině, první formace kombinuje, zatím ale bez střelby.
46:25
Jeden z hráčů Sabres teď puk vyhodil mimo hrací plochu. Hlavní arbitr ale jasně ukazuje, že puk tečoval tvrzené sklo.
46:11
Sabres se nepodařilo vyhodit puk do středního pásma a Vancouver pokračuje v tlaku.
45:42
A mohlo být vyrovnáno! Horvat si vybojoval kotouč u modré, předal jej Hansenovi, který mu jej obratem vrátil. Horvat ale svou střelu nasměřoval pouze do středu branky, kde byl připravený Neuvirth!
44:46
Sabres se dostávají v poslední třetině do vedení! K odraženému puku se na levé straně dostal ANDREJ MESZÁROŠ, který napřáhl a krásnou střelou do růžku dává svůj druhý gól v sezóně! Lackovi výborně stínil Gionta, což byla polovině úspěchu. Asistence:
44:31
Henrik i Daniel protečovali puk do středního pásma a odcházejí střídat.
43:58
Střela Stantona od modré byla sražená mimo, Vancouver ale pokračuje ve svém útoku.
43:14
Higgins s Veyem rychle překonali střední pásmo a dostali se do útočného. Druhý jmenovaný posílal zadovkou puk před branku, tam ale byli pouze hráči Sabres.
42:49
Kenins nahodil kotouč do třetiny pro své spoluhráče, ťi se ale k puku přes Meszároše nedostali.
42:17
Od modré vypálil Weber, k dorážce se ještě dostával Bonino. Michal Neuvirth ale včak přikryl puk pod svou lapačku.
42:10
Dalpe ztratil puk a Higgins mířil vpřed, hledal křížnou přihrávkou Bonina, ten ale přihrávku nezpracoval.
41:31
MItchell s Giontou neudrželi puk v útočném pásmu, Buffalo ale zůstavá u kotouče a může podniknout další útok.
40:48
Sbisa našel na pravé straně Henrika Sedina, který chtěl křížnou přihrávkou najít svého bratra, přihrávka ale přesná nebyla.
40:19
Oba týmy si teď vyměnili kotouče, s útokem je na řadě Vancouver.
40:01

Druhá třetina začne přibližně v 2:58.
40:00
39:19
Canucks nasadili první formaci na led, z pravé strany střílel Dorsett, jeho rána ale mířila mimo.
38:53
Bonino našel na levé straně úplně volného Matthiase, který si vyjel ze střeleckého úhlu. Jeho zakončení tak nedadělalo problémy.
38:26
Vrbata zkoušel něco vymyslet za brankou, poté vybruslil a vypálil z otočky, jeho rána byla zablokovaná.
38:01
Vey se uvolnil v rohu kluziště a předal puk Higginsovi, ten hned vypálil. Neuvirth si ale svůj prostor u tyče pohlídal.
37:20
Kotouč se odrazil od bruslí nějakého hráče až ke gólmanu Lackovi, ten raději přerušil hru.
36:39
Na modré zachytil puk Stewart, který našel lépe postaveného Hodgsona, ten vystřelil. Lack ale s ledovým klidem lapil puk do lapačky!
36:14
V útočné třetině dobře kombinovala třetí formace Canucks. Puk ale poté Stanton neudržel a Sabres jsou u puku.
35:38
Higgins si narazil s Veyem, v útočné třetině ale puk předal na hůl Dorsetta, ten si ale na střelu netroufl.
34:47
Hamhuis posílal na modrou přihrávku pro Hansena, ten mohl jít osamoceně na Lacka, puk ale nedokázal zpracovat.
34:31
Po dobré kombinaci druhého útoku hostů vystřelil od modré Clendening. Jeho přízemní ránu Neuvirth lapil a přerušuje hru.
34:04
Puk teď mířil vzduchem do útočného pásma Sabres, Mezsároš ale vyskočil a puk zastavil. Rozhodčí následně odpískal hru rukou.
33:21
Ellis si nahodil kotouč a sám si jej dojel, v rohu kluziště ale měl proti sobě dvojici protihráčů a kotouč neudržel.
32:49
Pysyk má puk za svou brankou a vyčkává na dostřídání spoluhráčů.
32:16
Larsson teď velmi obětavě zablokoval střelu Jannika Hansena, Sabres míří do protiútoku.
31:50
Henrik Sedin si vyjel zpoza branky a snažil se překvapit Neuvirtha, ten se ale rychle přesunul a puk lapil.
31:16
Chris Stewart se dostal opět do samostatného úniku, nic nevymýšlel a vystřelil. Po jeho střele zazvonila tyč Lackovi branky!
30:47
Matthias nabil mezi kruhy Vrbatovi, ten ale při pokusu o střelu zlomil hokejku.
30:31
Daniel vybízel k teči svého bratra, ten ale puk nedokázal tečovat. Neuvirth tak přerušuje hru, po komerční přestávce se bude vhazovat po levici českého gólmana.
29:51
Higgins najel do pásma po levé straně a hledal křížnou přihrávkou Dorsetta, k tomu ale skákavá přihrávka nedošla.
28:59
Sabres však rychle odpovídají na Hansenovo branku. V útočné třetině ztratil puk Clendening, toho se ujal CHRIS STEWART, který jel sám na Lacka. Blafák mu příliš nevyšel, ale puk se došťoural za brankovou čáru! Bez asistence.
28:36
Horvat s Hansenem ztratili puk na modré a Sabres mířili vpřed, naštěstí pro hosty ale z jejich útoku nic nevzniklo.
28:10
Bogosian hledal "žabičkou" na pravé straně Larssona, ten ale skákavý puk nedokázal zpracovat.
27:29
Od modré vystřelil Bogosian, puk šel mimo a od mantinelu se odrazil k brance Canucks. Dorážet se snažil Mitchell a Moulson, Lack ale puk přikryl a přerušil hru.
27:10
Canucks pokračovali v tlaku, od modré nahodil kotouč Matthias. Neuvirth raději přikryl puk a po komerční pauze se bude vhazovat v pásmu Sabres.
26:29
Buffalo nevstoupilo do druhé třetiny ideálně, k další nebezpečné střele se dostal Vey. Neuvirth si ale dokázal poradit.
25:42
Canucks se dostávají do vedení! Čtvrtá formace si dokázal vytvořit tlak v útočném pásmu. Na modré těsně udržel puk Hamhuis, který ho poslal k JANNIKU HANSENOVI, jehož střela šla mimo branku, ale od brusle Webera se odrazila do branky! Asistence: Dan Hamhuis.
24:52
Higgins najel do pásma a vystřelil, Lack povyjel a ránu vyrazil do rohu kluziště.
24:19
Odražený puk se dostal k Danielu Sedinov mezi kruhy, jeho pohotová rána zápěstím mířila nad branku.
23:56
Moulson zadovkou posunul puk na modrou k Bogosianovi, ten spíše nahodil kotouč. Lack ale zasahovat nemusel, neboť puk šel mimo.
23:29
Flynn teď naháněl Sbisu, ten ale i pod tlakem dokázal rozehrát puk na Sedina. Henrik zajel do pásma, ale pokračovat nemohl, neboť o něco dříve byl v pásmu Biega.
22:54
Kenins našel na modré Webera, který vystřelil z první, tato rána byla zablokována a puk se dostal k Weberovi znovu. Jeho druhá rána už mířila mezi tři tyče. Neuvirth si ale připsal jistý zákrok.
22:14
Varone se snažil udržet puk v rohu kluziště, Clendening si ho ale odstrčil a zaváží puk za branku, Vancouver střídá.
21:28
Varone s Dalpem dobrým napadáním vybojovali kotouč pro Larssona, který mohl střílet z pravé strany, jenže promáchl.
20:55
Gionta si nevěřil proti Biegovi, a tak raději pouze nahodil puk do třetiny. K němu se dostali Canucks, kteří otáčejí hru.
20:36
Buffalo teď vyhodilo puk přes všechny čáry a je pískáno zakázané uvolnění. Giontovi se nepodařilo přebruslit Sbisu.
20:14
Foligno zatáhl puk za branku Lacka a posílla jej mezi kruhy, v danou chvíli se ale žádný z jeho spoluhráčů v tomto prostoru nenacházel.
20:01

Druhá třetina začne v First Niagara Centr v přibližně v 2:00.
20:00
19:33
Weber teď nerozehrál přiliš dobře, naštěstí pro hosty se puk odrazil na hůl hráče Canucks.
18:48
Canucks stálem kombinují, ke střele se dostal Mezsároš. Jeho rána ale proletěla mimo.
17:57
Canucks postavili na led opět první formaci. Ta se držela v pásmu velmi dlouho, do střely se ale nedostala.
16:59
Hra teď probíhá ve středním pásmu, žádný z týmů se ale do útoku nežene.
16:27
Mitchell je velmi aktivní, teď se pokoušel dostat do pásma po pravé straně. Obrana Canucks jej ale včas zastavila.
15:37
Po slabší části hry se dostal ke střele Matthias, jeho rána ale mířila hodně mimo.
14:47
Nahození Daniela Sedina teď Neuvirth raději přikryl puk pod lapačku a vhazovat se bude po pravici českého brankáře.
14:09
Hosté ale blekosvě vyrovnávají! SHAWN MATTHIAS se dostal do úniku společně se spoluhráčem. Trochu sobecky ale zakončil sám a vyšlo to! Asistence: Nick Bonino, Dan Hamhuis.
13:07
A máme tu úvodní branku utkání! Mitchell sebral puk ve střední pásmu, nejdříve si narazil Giontou a poté i s Moulsonem, ten vrátil puk na hůl TORREYHO MITCHELLA, který už měl pozici jednoduchou! Asistence: Matt Moulson, Brian Gionta.
12:31
Do pásma si najel Mezsároš, který hned vypálil. Lack vytasil svůj pravýbeton a střelu vyrazil.
12:06
Postup Canucks zastavil odpískaný ofsajd. U mantinelu navíc velmi ostře najel Foligno, který "sundal" Sbisu.
11:25
Flynn si narazil s Folignem a postupoval přes pravou stranu, chtěl si obhodit Sbisu, to se mu ale nepovedlo a puk ztratil.
10:53
Druhý útok Canucks teď výborně napadal a nenechal Sabres z jejich pásma rozehrát.
10:26
Kotouč má za brankou Hamhuis, který bude společně s Webere rozehrávat.
09:51
Buffalo se kromě přesilovky zatím nedokázal dostat do zápasu. Iniciativu teď převzal Vancouver a ve hře je to vidět.
09:14
Sbisa předal ve středním pásmu puk Horvatovi, toho ale na modré zastavil Fin Ristolainen.
08:26
Už to vypadalo na zakázané uvolnění, Varone ale přebruslil Hamhuise a hra přerušená není.
08:02
Bonino posunul puk na modrou na Stantona, ten se odhodlal ke střel. Jeho ránu ale zablokoval jeden z domácích hráčů.
07:24
Hned po buly vypálil Vrbata, jeho rána ale prolétla nad brankou českého gólmana.
07:21
Matthias přenechal kotouč na pravou stranu Boninovi, který velmi pohotově vypálil. Jeho ránu ale lapil Neuvirth, po komerční přestávce budeme pokračovat.
06:36
Buffalo se podařilo zmocnit puku, útok to ale povedený nebyl. Sabres víceméně odevzdali puk a Hamhuis čeká za brankou na dostřídání spoluhráčů.
05:48
Canucks vystřídali a už jsou opět nastěhování v útočném pásmu, za malou chvilku na ledě přijde elitní formace.
05:15
Až teď vypálil od modré Clendening, jeho ránu ale Neuvirth dokázal vyrazit a připisuje si první zákrok večera.
04:53
Třetí formace Canucks se usadila v útočném pásmu, zatím se ale k žádné střele nedostali.
04:16
Foligno se dostal k puku v pravém rohu a pohotově vystřelil. Jeho ránu ale zablokoval Sbisa.
04:06
Kotouč vylétl na střídačku Buffala a bude následovat vhazování ve středním pásmu.
03:29
Canucks teď mířili do útoku, Clendening ale pouze nahodil kotouč do pásma. Tam byl nejrychleji domácí Ristolainen.
02:27
Vancouver přežil první oslabení tohoto utkání, Weber je zpět na ledě.
01:48
Obrovská šance domácích! Od modré vypálil Mezsároš, puk mířil mimo, zakončit se ale snažil Hodgson. Puk mu ale sjel po brusly. Na brankovišti se snažil dorážet Foligno a Buffalo dostalo puk do branky. Rozhodčí ale vykázal hru do středního pásma za postavení Hodgsona v brankovišti.
01:32
První střelu zápasu vyslal právě Bogosian, jeho ránu z pravé strany ale Lack lapil bez problémů.
01:11
Lack dokázal rozehrát z těžké pozice na Bonina, který sice puk nezachytil ale dostal Bogosiana z pásma ven.
00:42
Hansen ale dokázal vyhrát buly a Canucks vyhazují puk až za branku Neuvirtha.
00:27
A máme tu hned první vyloučení utkání! Na trestnou lavici míří Yannick Weber.
00:03
Úvodní buly vyhrál Henrik Sedin na Webera, který nahodil kotouč do pásma.
00:01

Buffalo Sabres: Neuvirth (Lindback) – Benoit, Bogosian, Weber, Ristolainen, Meszároš, Pysyk – Moulson, Mitchell, Gionta – Foligno, Flynn, Stewart – Larsson, Varone, Dalpe – Deslauriers, Ellis, Hodgson

Vancouver Canucks: Lack (Markström) – Hamhuis, Weber, Stanton, Clendening, Sbisa, Biega – D.Sedin, H.Sedin, Kassian – Matthias, Bonino, Vrbata – Higgins, Vey, Dorsett – Kenins, Horvat, Hansen

Rozhodčí: Hebert, Furlatt – Murphy, Sericolo.
Hezký hokejový večer! Zámořská NHL finišuje základní část a spousta týmů se snaží na poslední chvíli zajistit místo ve vyřazovací části. My se společně zaměříme na zápas mezi Buffalem Sabres a Vancouverem Canucks. Úvodní buly je naplánováno na 1:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Vancouver Canucks

Vancouver také nemá nic jistého. V tabulce Západní konference se sice nachází na páté pozici se ziskem 73. Na devátou Minnesotu má ale náskok pouhých čtyř bodů, tudíž by měl bodovat. Vancouver po prohře 2:4 s Jersey zabral a dokázal dvakrát vyhrát. Na ledě silných Islanders vyhrál po jasnému průběhu 4:0 a v posledním zápase vyhrál na ledě Bostonu 2:1. V dresu Canucks hraje od letošní sezóny i český útočník Radim Vrbata, který výborně zapadl do formace bratří Sedinů a sbírá body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
Buffalo Sabres

Buffalo má již jistotu, že do play-off se nedostane. Ve Východní konferenci mu patří 16. pozice a se ziskem 41 bodů je nejhorším týmem celé NHL! Po dvou prohrách Buffalo dokázalo vyhrát. Na ledě Columbusu nebylo favoritem, ale po výborném výkonu Michala Neuvirtha, který předvedl 45 zákroků, vyhrálo 4:2. Proti favorizovanému Vancouveru favoritem nebude, ale nemá, co ztratit.