To je ode mě pro dnešek vše. Loučím se s Vámi a přeji pěkný zbytek posledního pracovního dne v tomto týdnu.
2. Mike Fisher (NSH) 1+1
3. Erik Haula (MNS) 1+1
Střely na branku po třetí třetině: 28 – 30.
Dnešní utkání sledovalo 17113 diváků.
Je dobojováno! Z utkání, které nezačalo nikterak záživně, ale poté přineslo dramatický závěr, nakonec odchází vítězně hostující Minnesota. Ta se může radovat především z toho, že se jí ve druhé třetině, kdy na ledě probíhala menší přestřelka s domácím mužstvem, podařilo udržet vedení, které v závěru utkání podpořila čtvrtou brankou. Nashville se sice snažil, ale to bylo dnes proti velmi "kancům" z Minnesoty málo. Během celé třetí třetiny nenašli domácí hokejisté lék na obranný val Wild, a myslím, že je dnes jejich porážka zasloužená.
60:00
59:47
Domácí mají poslední pokus zavést puk do útočného pásma, ale o vítězi dnešního utkání je už rozhodnuto.
59:15
Ne, ne, dnes to domácím nejde.
58:33
Nashville to přesto ještě zkusí. Rinne jde opět ven z brány.
58:21
Minnesota právě vstřelila branku!
Autorem čtvrté a pravděpodobně i rozhodující branky Minnesoty je NINO NIEDERREITER, který získal před Dubnykem puk a přes celé hřiště trefuje prázdnou klec. Bez asistence.
57:27
Minnesota to zkouší v šesti.
57:27
Kouč domácích Peter Laviolette nervózně přešlapuje na střídačce a přemýšlí, jak překonat obranný val hostů.
56:41
Opět, stále ta samá situace.
56:00
A pokud všechny pokusy domácích budou končit tak, že v útočném pásmu darují puk hráčům Minnesoty, jako tomu bylo teď, tak dnes neuspějí.
55:11
Nashvillu teď už hodně rychle ubíhá čas.
54:54
Teď se Minnesotě povedlo zavést puk opět do útočného pásma a tím si opět ušetřili cenné vteřinky.
54:15
Po dalším pokusu Nashvillu v útočném pásmu se Wild osvobozují vyhozením puku na zakázané uvolnění.
53:32
Je to neustále o tom samém. Domácím se povede dostat do útočného pásma, a jakmile se k puku dostanou hosté, okamžitě s ním "mažou" co nejdále od brány. Domácí na to zatím nenašli ideální řešení.
53:05
Teď se hra přesunula k Rinneovi.
52:15
Nashville má velké problémy dostat kotouč do útočného pásma. Když e mu to náhodou podaří, nestihne zaujmout nějaké větší střelecké postavení, protože se Minnesotě vždy povede dostat puk mimo pásmo.
51:26
Domácí fanoušci teď hlasitě povzbuzují své hráče za vyrovnáním.
50:37
Naopak Predators se v posledních minutách nějak nemohou dostat do útočného pásma. Projít přes dnes perfektně fungující defenzivní linii Minnesoty bude hodně těžké.
49:40
Minnesota hraje na brejky a domácím, kteří museli otevřít obranu tak v posledních minutách hodně zaváří.
48:09
47:58
Fontaine se dokázal dostat před bránu Rinnea a pořádně tak zavařit domácím obráncům.
47:30
Minnesotě se podařilo vyhodit.
46:09
Granlund (MNS) – 2 minuty, nedovolené bránění.
46:07
Po protiakci domácích hokejistů, která skončila posunutou Dubnykovou bránou, následuje komerční přestávka.
45:40
Ba dokonce se možná více hraje před domácí bránou.
45:00
Místo nějakého vzrůstajícího tlaku ze stany Predátorů zatím vidíme ve třetí třetině vyrovnanou podívanou.
43:36
Weber poslal nebezpečnou střelu na Dubnyka, který ji jen vyrazil. K puku se následně dostal dorážející Santorelli, po jehož dorážce Dubnyk už puk chytil.
42:54
Bergenheim poslal střelu na Rinnea, který chytá a bude se tak vhazovat před jeho bránou.
42:33
Teď se nám hra opět hodně kouskuje. Domácí zastavil v útoku ofsajd.
42:18
Teď musel pro změnu zasahovat Rinne.
41:49
Další akce domácích skončila na Dubnykovi.
41:41
Ve třetí části se dá očekávat stoupající tlak domácích, kteří prohrávají o jednu branku, a je tak jisté, že s tím budou chtít něco udělat.
40:42
Dubnyk si připisuje zkraje třetí třetiny dobrý zákrok po střele domácích.
40:01
Střely po druhé třetině: 17 – 20.
Druhá třetina byla o mnoho lepší něž prví. Obě mužstva do ní vstoupila s velkou aktivitou a domácím se už po šestnácti vteřinách povedlo vyrovnat. To ale nebylo vůbec všechno. V polovině zápasu přišla na ledě přestřelka, ve které padly tři rychlé branky, díky kterým se Wild dostali opět do vedení. Třetí třetina začne přibližně v 04:29.
40:00
39:30
Domácí sice mají puk na svých holích ale nedaří se jim dostat do střeleckých pozic.
38:14
Granlund (MNS) – 2 minuty, hákování.
38:00
Cullen poslal puk před bránu Smithovi, ten nedokázal zakončit.
37:30
Jeden z domácí hráčů teď pálil tak tvrdě, že u toho zlomil svou hůl.
37:19
36:14
Predators vyhazují puk mimo nebezpečí.
36:11
Minnesota se snaží dostat do střelecké pozice.
35:19
Smith (NSH) – 2 minuty, podražení.
35:19
Teď se naopak dostali do šance hosté a po faulu jednoho z hráčů domácích budou mít příležitost navýšit své jednobrankové vedení v početní převaze.
34:38
Teď byli v útoku Predátoři, ale hosté se osvobodili vyhozením puku z pásma.
33:24
Nashvill teď jen nahodil puk na bránu Dubnyka a rychle střídá.
32:00
A vypadá to, že ani jeden z týmů jen tak ve své aktivitě nepřestane.
30:10
Tak druhá třetina nám opravdu přinesla zatím skvělou podívanou. Během deseti minut ve druhé části viděli diváci čtyři pěkné branky. Po dvou na obou stranách.
29:48
Tak to je opravdu strhující přestřelka. Autorem další branky Minnesoty je NINO NIEDERREITER a dostává svou trefou Wild zpět do vedení. Asistence: Charlie Coyle, Jordan Schroeder.
28:31
Nashville právě vstřelil branku!
Autorem vyrovnávací branky je CRAIG SMITH, který se dokázal uvolnit po Fisherově nahrávce. Unikl obráncům hostů a vyrovnává. Asistence: Mike Fisher, Matt Cullen.
28:25
Teď jsou u puku Wild, Predátoři se ale snaží dostat na druhou stranu.
27:12
Autorem druhé branky Minnesoty je KYLE BRODZIAK, který se trefuje dělovkou přímo po vyhrané buly. Rinne vůbec neviděl a nijak nestihl zareagovat. Asistence: Erik Haula.
27:10
Další obrovskou šanci hokejistů Minnesoty Rinne skvěle chytá.
26:37
Další akci Wild utnul Rinne a následuje komerční přestávka.
25:42
Seth obral o puk ve středním pásmu jednoho z hráčů Minnesoty a šel s pukem dopředu. Proti byl ale jeden z obránců Wild, kteří se tak vzápětí dostali k puku.
25:00
Hraje se, jak se říká, nahoru – dolu. Teď je to opravdu perfektní podívaná.
23:30
Hraje se velmi rychle. Téměř se nepřerušuje.
22:47
Fontaine teď trefil po pěkné akci Minnesoty tyčku Rinneovy brány. Ten vzápětí puk chytá.
21:30
Druhá třetina začala ve velmi vysokém tempu. Hraje se velmi svižný hokej. Obě mužstva bojují o každý puk. Obrovský rozdíl oproti první třetině.
20:16
Predátoři vstoupili do druhé třetiny opravdu výtečně. Už po šestnácti vteřinách totiž vyrovnávají. Autorem branky je MIKE FISHER. Asistence: Matt Cullen, Mattias Ekholm.
20:01
Střely na bránu po první třetině: 9 – 10.
První třetina nám moc hokejové krásy nepřinesla. Bylo to z obou stran – alespoň tedy zpočátku – spíše vyčkáván, s čím se jaké mužstvo vytasí. S přibývajícím časem přeci jen Minnesota, která potřebuje nutně bodovat, přebrala na ledě o něco větší aktivitu. To dvě a půl minuty před koncem třetiny vyústilo v hezkou branku. Po první třetině je tedy stav 0:1. Další třetina začne přibližně v 03:34.
20:00
19:30
Opravdu, teď se hraje před Dubnykem. Domácím se ho ale nedaří překonat.
17:36
Je jasné, že Predatoři teď budou chtít rychle vyrovnat. Branka Minnesoty utkání určitě pomohla.
17:35
Autorem branky je ERIK HAULA, který se z modré trefuje dělovkou přesně do Rinneovy brány. Minnesotě se tak vyplatila zvýšená aktivita, kterou předvádějí v posledních několika minutách. Asistence: Justin Fontaine, Kyle Brodziak.
17:30
Nyní se hraje opět před brankou domácích.
16:14
Nashville te´d předvedl náznak další šance, ale Wild se ubránili ještě v jejím zárodku a přesouvají hru před Rinnea.
15:54
Teď se hraje ve středním pásmu.
14:46
Bergengheim dostal zpoza brány zpětnou přihrávku před bránu, ale Rinne si s jeho střeleckým pokusem z bezprostřední vzdálenosti pohotově poradil.
14:17
Další akci Nashvillu skončila na Dubnykovi a následuje komerční přestávka.
13:39
Teď se vytvořil menší závar několika hráčů obou mužstev před Dubnykem. Wild se ale osvobodili a puk skončil v rohu u mantinelu.
13:00
Zatím se hraje nepříliš záživné utkání. Obě mužstva hrají takříkajíc na jistotu a zatím se nepouští do větších akcí.
11:44
Obrovskou hrubku v obraně teď udělal Weber, který ztratil kotouč přímo před jedním z hráčů Minnesoty. Ten naštěstí pro Predátory nedokázal zakončit.
10:35
Predatoři jsou v útočném pásmu, ale na větší šanci to nevypadá...
09:53
Dumba poslal další ránu na brankáře Nashvillu. Ten před nepříjemně dotěrnými hráči Wild raději chytá.
09:22
Stan Bergenheim vyslal ze středního pásma tvrdou ránu. Rinne ji bezpečně chytá.
07:40
07:00
Stále od Minnesoty nic zajímavého v přesilovce.
07:00
Wild sice mají domácí v zámku, ale nejsou schopni si vytvořit vetší střeleckou pozici.
05:20
Cullen (NSH) – 2 minuty, podražení.
03:50
Utkání je zatím velmi vyrovnané, ani jedno z mužstev mu nikterak nedominuje.
03:08
Ekholm zavezl ze svého obranného pásma puk až do útočného, ale zde o puk přišel a hra se přesouvá před bránu Rinneho.
02:34
Slibně rozvíjející se akci Predátorů teď zastavil ofsajd.
01:37
Zatím je hra velmi rozkouzkována. Větší šance ale vidět nebyla.
00:40
Nashville vstoupil do utkání velmi aktivně a od začátku se hraje před brankou Minnesoty.
00:01
Utkání nám každou chvíli vypukne.
Minnesota Wild

Minnesota je momentálně v tabulce Západní konference na deváté příčce, přičemž, pokud chce alespoň teoretickou šanci na postup do play-off, musí dnes stoprocentně bodovat. Proti prvnímu Nashvillu to budou mít ale "kanci" velmi těžké. V posledním zápase navíc Minnesota prohrála s posledním Edmontnem.

Poslední zápasy:
Edmonton Oilers – Minnesota Wild 0:4
Minnesota Wild – Dallas Stars 6:2
Minnesota Wild – Edmonton Oilers 1:2
Nashville Predators

Predators jsou nejlepším celkem Západní konference a vlastně i celé letošní NHL. Doposud se jim totiž podařilo nasbírat osmdesát devět bodů, což je nejvíce v celé soutěži. V posledním utkání si Nashville bez větších problémů poradil s Coloradem 5:2.

Poslední utkání:
Philadelphia Flyers – Nashville Predators 3:2 po s. n.
Buffalo Sabres – Nashville Predators 1:2 po s. n.
Nashville Predators – Colorado Avalanche 5:2
Dobrý den, vítám Vás u on-line přenosu dalšího zápasu zámořské NHL. V tomto duelu se utká Nashville Predators s mužstvem Minnesoty Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.