Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (ANA) ( 0 + 1, čas na ledě 14:03, 2 střely)
Marián Gáborík (LAK) (0 + 0, čas na ledě 16:25, 1 střela)
Andrej Sekera (LAK) (0 + 0, čas na ledě 21:32, 0 střel)
Déle jak dvě třetiny se dnes Anaheim Ducks střelecky trápili a čekali na branku. Ale v poslední dvacetiminutovce se s góly z domácích hokejek roztrhl pytel. Los Angeles nestačilo získané vedení z prvních dvou třetin, Ducks doslova během několika málo okamžiků otočili duel na svou stranu. Především díky třem rychlým zásahům. Gól do odkryté klece byl jen pojistkou vítězství Anaheimu, tým kolem střelce dvou branek Coreye Perryho si tak napravil chuť po předchozím neúspěchu. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou sobotu.
60:00
59:37
Anaheim právě vstřelil branku!
Ducks dnes zvítězí v základní hrací době rozdílem dvou branek. Domácí výhru potvrzuje Anaheim trefou do prázdné klece, něco málo přes dvacet vteřin do konce základní hrací doby. COREY PERRY výborně trefil kotouč do odkrytého zařízení, dokonce až z obranného pásma. Aréna rozjařena radostí a o vítězi je úplně rozhodnuto. Asistence: Ryan Kesler.
59:14
Navíc si Anaheim Ducks vybírají oddechový čas na malou poradu a hlavně vydechnutí.
59:14
Brankář Králů je ale zpátky mezi třemi tyčemi, po zakázaném uvolnění se totiž vhazuje v obranné třetině Los Angeles.
58:53
Martin Jones opouští brankou a Los Angeles riskuje v šesti mužích a s prázdnou brankou za zády.
58:36
Kings jsou už v útočném pásmu a pravděpodobně za chvíli odvolají brankáře. První Sekerova střela z dálky Gibsona překvapit nemohla.
58:09
Přesilovka Ducks je u svého konce. Domácí mančaft ale její promrhání moc mrzet nemusí, chvíli před koncem vedou Ducks nad Los Angeles stále o jednu branku.
57:46
Ale šance také na druhé straně, ve vlastním oslabení zkoušel překonat Johna Gibsona kapitán Kings Dustin Brown. Na domácím gólmanovi ale ztroskotal.
56:59
Podobně končí také Fowlerovo zakončení od modré čáry, puk ještě stačil dojet Palmieri. Ale potom už se Kings poprvé osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
56:23
Svou vůbec první přesilovku zápasu sehrává Anaheim ze zadních řad, už se ale domácí postupně propracovali do pásma. Perryho pecka vyražena Jonesem do rohu.
56:05
Následuje komerční přestávka. Ještě před ní ale vyloučení na straně Los Angeles. Teprve druhý trest utkání a na trestnou lavici míří Jeff Carter (LAK) za vysokou hůl.
55:53
Drew Doughty opět na ledě, jeho pravidelná porce minut se teď snaží být přetavena v útočnou pomoc. Ale hrají následně Ducks.
55:08
Puk se přiblížil ke kleci Jonese, avšak nikdo z Kačerů jej nedokázal střelecky dopravit na branku. Kings rychle střídají a touží po vyrovnání.
54:29
Dougthy zkoušel pálit z dálky a překvapit brankáře Johna Ginsona, ale to se vůbec nepovedlo. Kotouč letěl hodně mimo tři tyče.
53:09
Vhazování na modré útočné čáře Kings, ale právě Anaheim je teď herní tempo udávající celek na ledě. Hostům bude čas hodně rychle ubíhat.
51:21
Fanoušci Anaheimu si jistě dobře pamatují na nedávné domácí utkání proti Detroit Red Wings. Tam měl duel velice podobný průběh, také dnes se daří Kačerům otočit výsledek z nevýhodného stavu o dvě branky až do vedení 3:2. Obrovská radost v hale Honda Center, když puk do sítě dopravil veliký oblíbenec publika COREY PERRY. Sražený puk na jeho hokejku nasměroval šikovný útočník Ducks přímo mezi betony gólmana Los Angeles. A najednou je situace ve výsledku úplně jiná. Asistence: Ryan Getzlaf, Clayton Stoner.
51:16
Domácí vyhráli buly ve středním pásmu a okamžitě se sanží získat pásmo, aby mohli vystřelit.
51:07
Hra přerušena ve střední třetině po ofsajdu, pokračovat se bude hned po komerční přestávce.
50:23
Muzzin se stačil zavčas táhnout ke Coglianovi, a tak bylo zabráněno problémům pro brankáře Martina Jonese. Ani jeden z týmů už asi moc riskovat nebude.
49:38
Stoner nahazoval kotouč od modré čáry na teč, ale kus černé gumy skončil pouze za brankou. Ideální situace pro Los Angeles a jejich novou rozehrávku kupředu.
49:13
Jeff Carter se protáhl po levé straně a nakonec zakončil, i když jen po ledě. Brankář Anaheim Ducks následně raději zařídil nové buly po své pravé ruce.
48:38
Drew Doughty a jeho kombinace na modré útočné čáře s Muzzinem. Kings se ale dlouho s kotoučem na hokejkách neudrželi a o pásmo přicházejí.
47:59
Střela Andreje Sekery zblokována těsně před brankou, gólman John Gibson musí ale i nadále dávat dobrý pozor, hosté jsou nyní aktivní dopředu.
47:36
Los Angeles poprvé od druhé inkasované branky navštěvuje útočnou třetinu, naopak se nezorientovali domácí. Ti vyhazují na zakázané uvolnění.
47:13
Anaheim najednou po ledě skoro létá. Gólman Los Angeles má další zákrok lapačkou. Pokračujeme po komerční pauze.
46:07
Netrvalo příliš dlouho a na kostce v Honda Center náhle svítí vyrovnaný výsledek. Střelecká smůla, která domácí Kačery doposud celý zápas provázela, je najednou pryč a naopak teď Anaheim obdržel od hokejové štěstěny pořádnou porci radosti. Kotouč sice byl nahazovaný z nemožného gólu ke skórování, ale na brankovišti se po zásahu EMERSONA ETEMA odrazil přímo do sítě Martina Jonese. Los Angeles ztrácí své vedení a český útočník Jiří Sekáč má první kanadský bod v dresu Ducks! Asistence: Rickard Rakell, Jiří Sekáč.
45:50
Ducks trpělivě vyčkávají na vystřídání formace, pak už se znovu vrhají před branku Los Angeles.
44:37
Střelecké trápení Anaheimu je pro dnešek u konce. Déle jak pět třetin čekali dohromady Ducks na branku, dočkali se až nyní. Celá situace vznikla za brankou Martina Jonese, přesně na brankoviště dostal pohlednou přihrávku RYAN KESLER. Kolem klece Los Angeles Kings nastal navíc pořádný zmatek, takže gólman mužů v bílých trikotech měl docela problém se zorientovat, kudy by zrovna mohol kus černé pryže putovat. Uvidíme tak zřejmě zajímavý závěr základní hrací doby. Asistence: Andrew Cogliano, Jakon Silfverberg.
44:03
Puk se na chvíli ocitl ve střední třetině, tam o něj Kings znovu přišli. Na druhé straně Cogliano zazlobil u klece Martina Jonese.
43:29
Ducks už v útočném pásmu aktivně napadají protihráče na kotouč, dobře domácí vědí, že musejí zdůraznit hru ve třetí periodě utkání.
43:13
Zákrok Gibsona v pohodovém rozpoložení na brankovišti, domácí gólman raději zařídil nové buly před svými zraky.
42:48
Muzzinova pumelice z první na levé kruhu, ale hráč Los Angeles Kings hodně minul úroveň horní tyčky. Ducks alespoň vyhazují.
42:20
Toffoliho pohledná střela zápěstím od modré čáry, ale John Gibson si na ni parádně počkal lapačkou a následně přerušil hru.
41:47
Český útočník zakončil střídání vyhozením kotouče za klec Martina Jonese, Sekáč si ale zatím za svůj dnešní herní projev zaslouží pochvalu.
41:02
Fowler počkal, až jeho spoluhráči dostřídají. Pak se neukvapil a s klidem rozehrál. Jiří Sekáč už vyčkával přihrávku u pravého mantinelu, kde ještě nakonec musel zápolit o kotouč.
40:33
Vůbec poprvé v zápase tak do některé z dvacetiminutovek vstoupili aktivněji hosté, nebezpečnější zakončení z toho ale nepramení.
40:12
Třetina začala v klidném tempu, přestože se Marián Gáborík hned v prvních vteřinách pokusil střelou zápěstím překvapit Gibsona.
40:01
Střely na branku ve druhé třetině

Anaheim Ducks: 12

Los Angeles Kings: 5
Také druhá dvacetiminutovka přinesla jedinou branku, stejně tak ji znovu vstřelili Kings. Od modré čáry se prosadil obránce McNabb, i díky tomu vedou hosté před poslední periodou o dvě trefy. Ducks mají v poslední části co dohánět.
40:00
39:12
Závěrečná minuta prostřední dvacetiminutovky, hraje se v blízkosti Martina Jonese. Přesto může zůstat gólman Los Angeles úplně v klidu. Ještě předtím malá rozmíška u mantinelu.
38:15
Domácí rozehrávka po vystřídání zpoza branky, ale ani ta teď Ducks nesedla. Lindholm byl nucen dávat pozor, aby nevznikly komplikace pro jeho celek.
37:45
Hosté se nedokázali udržet s pukem na hokejkách v útočné třetině déle než pár vteřin, o moc lépe na tom nejsou ani Ducks. Hraje se převážně ve střední třetině.
37:10
Hra přerušena kousek od Martina Jonese, někdo zahrál kotouč rukou a to je proti pravidlům. Vhazovat by se mělo v blízkosti branky Los Angeles.
36:40
Ducks se po delší časové odmlce stačili usadit v útočné třetiny, i když jen na chvíli. Domácí by nyní určitě potřebovali daleko více pálit na zařízení.
35:28
John Gibson zachránil svůj tým od další pohromy, jeden z útočníků Kings úplně sám před brankou zakončoval bekhendem. Ale gólman Anaheimu se blýskl parádním zásahem.
35:04
Palmieri zavčas zastavil novou akci Kings, která se rýsovala v prostředku kluziště. Ducks se ještě snaží v závěru druhé třetiny dostat do zakončení.
34:33
Ani Kings teď nejsou dostatečně přesní při přechodu přes modrou čáru. Postavení mimo hru ale na druhé straně odpískáno domácím Kačerům.
34:12
Anže Kopitar byl dobře rozjetý, ale nakonec střelou bez přípravy trefil jen ochrannou síť. Za chvíli pokračujeme.
33:45
Teď moc puků na branku nepadá, Los Angeles se hlavně snaží držet kotouč co nejdále od vlastní branky a nedělat chyby při vracení se k Jonesově svatyni.
33:02
Dwight King neviděl nikoho, komu by ještě mohl přihrávat. A tak vyzkoušel zakončení zápěstím z velkého úhlu. Našel jen připravené betony Gibsona.
32:28
Druhá útočná formace Anaheimu na nic nečekal a okamžitě se po pravé mantinelu prodrala až k Jonesovi. Střela z dálky ovšem gólmana Králů vůbec nepřekvapila.
32:03
Ducks sice vyprovodili puk mimo vlastní obranné pásmo, ale zároveň trefili pouze hokejky soupeře. Teď se však bude po fsajdu vhazovat ve střední třetině.
31:39
Když už pálil Lovejoy z dálky a chtěl zkusit překonat Martina Jonese, vůbec netrefil branku. Gólman Los Angeles může zůstat i nadále úplně v klidu.
31:05
Kings sice znovu zkusili zaskočit obranu soupeře, ale to už zase útočí Ducks. Domácím mančaft dnes ale vůbec nemá potřebné štěstí do zakončení.
30:39
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Ale následný přechod do útočné třetiny již znamená vedení Los Angeles o dvě branky. Jednoduchost a hlavně i trochu štěstí, které nyní sehrálo velkou roli při zásahu hostujícího mančaftu. Anže Kopitar obkroužil branku Anaheimu a poslal kus černé gumy na modrou útočnou čáru, tam už stál připravený nahodit kotouč BRAYDEN MCNABB. Nešlo o nějak výraznou střelu, přesto kus černé gumy prošel do sítě. Brankář John Gibson toho pravděpodobně přes těla hráčů moc neviděl. Ducks mají novou motivaci k dohánění výsledku. Asistence: Anže Kopitar, Drew Doughty.
30:13
Marián Gáborík už na druhé straně hřiště zaváží puk do šance, aby Kings mohli co nejdříve vystřelit. To se zatím nedaří.
29:40
A znovu Jiří Sekáč, český útočník se dnes činí zakončením na branku. Teď pálil pořádnou peckou z dálky, následně našel jen připravenou Jonesovou výstroj.
29:17
Stonerovo nahození od modré čáry, domácí obránce nejspíše čekal ještě něčí teč. O několik mžiků později znovu nebezpečný Jiří Sekáč, ale netrefil.
28:38
Přehazování kotouče ze strany na stranu, ale ani jeden výběr nyní střelecky nedominuje. Stejně tak gólmani mohou zatím ve druhé periodě šetřit svými zákroky.
27:58
Také Nolan zkouší získat šanci na druhý zásah Los Angeles, ale musel ještě hledat spoluhráče před bránou. Následná střela v prostoru z mezikruží hodně mimo.
27:28
John Gibson trošku zariskoval a vydal se za branku ve chvíli, kdy k němu dojížděli dva hokejisté v bílém trikotu. Ale zvládl to a risk se mu nakonec vyplatil.
26:46
Až nyní se Ducks osvobozují alespoň vyhozením do středního pásma, na útočnou šanci si ale domácí fanoušci musí ještě chvilku počkat, puk u klece Jonese v moci hostů.
26:25
Hostující parta se po novém buly ve středním pásmu dokázala usadit kolem zařízení Johna Gibsona, ale pokus o zakončení Králům vůbec nevyšel.
26:11
Následuje krátká komerční přestávka, ještě předtím postavení mimo hru ze strany Los Angeles.
25:41
Gólman Los Angeles si navíc teď povyjel v branky a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Přesto ještě kotouč zůstal u klece Kings a Jiří Sekáč prověřil Jonesovu pozornost.
25:16
Další lapačka Martina Jonese, nikdo mu ale nestínil, takže o to jednodušší měl práci.
24:53
Kings si nyní musejí dávat větší pozor, začátek druhé třetiny už trošku připomíná tu první. Více aktivity projevují Ducks a Kings čekají na nějaký výpad kupředu.
24:04
Tohle byla obrovská šance pro Ducks! Maroon stál kousek před brankovištěm a dostával puk na hokejku, z otočky v rychlosti ale jen těsně nedokázal kotouč umístit přesně mezi tři červené tyče.
23:18
Už se dlouho nepřerušuje a český útočník stále na ledě, teď už zakončil z pravé strany brankoviště. Avšak Martin Jones nechal připravený beton na správném místě.
22:48
Nahození Anaheimu do útočného pásma, tam už se vydal jeden z domácích útočníků. Ale ani čekající na přihrávku Jiří Sekáč nakonec nepálil.
22:03
Kopitar činí něco podobného na druhé straně se Sekerou, ani jeden tým ze začátku druhé části není moc aktivní dopředu a snaží se spíše vyčkávat na chyby soupeře.
21:18
Fowler si dal u vlastní branky hodně záležet na rozehrávce, i proto pak poslal dlouhý puk až do útočné třetiny. Ale následně už hrají Kings.
20:57
Ryan Getzlaf uháněl zpátky do obranné třetiny, aby vypomohl obráncům s jejich prací. Ale teď se žádné problémy pro brankáře Gibsona nechystaly.
20:18
Stejně tak postavení mimo hru domácích ještě v první minutě prostřední části, do poměrně jasného ofsajdu se dostal Corey Perry.
20:18
20:07
Buly na startu druhé periody pro Anaheim Ducks, ale Kačeři se správně nedohodli v rozehrávce a puk končí na zakázaném uvolnění.
20:01
Střely na branku v první třetině

Anaheim Ducks: 11

Los Angeles Kings: 10
Více už toho z první třetiny neuvidíme. Zatím padla v Honda Center jediná branka, postaral se o ni ve druhé polovině zahajovací části gólem mezi betony Trevor Lewis. Na další akce si musíme počkat minimálně do druhé dvacetiminutovky, teď už přestávka mezi třetinami.
20:00
19:17
Poslední minuta zahajovací dvacetiminutovky, začínají ji s pukem na hokejkách za vlastní brankou hráči Los Angeles. Následně vhazování u Gibsonovy klece.
18:48
Martin Jones možná mohl nechat puk pokračovat na hokejky obránců, ale pro jistotu kotouč přidržel, aby pro něj nevznikly nějaké komplikace.
18:43
Dlouho se nepřerušovalo. Ale když už teď rozhodčí pískl do pískalo, opět je tu technická nepřesnost. Los Angeles Kings vyhodili přes všechny čáry na icing.
17:56
Marián Gáborík opět až za modrou útočnou čarou, i teď hledal někoho ze spoluhráčů na pravé straně. Ale dříve se k němu stačili stáhnout bránící hráči Ducks.
17:07
Hostující obránci hodně důrazní v obranné třetině, na vlastní kůži to pocítil Cogliano, který byl právě jedním z nich dohrán při hře u mantinelu.
16:28
Marián Gáborík nahodil kotouč o zadní mantinel s cílem, že jej někdo z jeho spoluhráčů dojede. To se stalo. Nolan ale velice rychle v pásmu o kus černé pryže přišel.
15:58
Až nyní Ducks zpátky v blízkosti zařízení Martina Jonese, jenže o chvíli později už si stejný celek nedával pozor a Kačerům rozhodčí odpískal ofsajd.
15:35
Anaheim jako by trochu po inkasované brance ztratil aktivitu. Navíc se nyní často přerušuje pro nějakou technickou nepřesnost, třeba postavení mimo hru.
15:21
Ještě jedna komerční pauza, pak se bude pokračovat vhazováním před domácí brankou.
15:02
Jenže jsou to Kings, kdo se bude dnes jako první radovat z gólového počinu. Ukázalo se, jak moc jsou občas potřeba šikovné ruce a trocha odvahy prodrat se s kotoučem až před brankoviště. Zatím dnes hosté často sázeli na střely z dálky a případné teče před Johnem Gibsonem. Nyní ovšem po levé straně k brankovišti parádní technickou dovedností proklouzl šikula TREVOR LEWIS, jenž si nejdříve pohrál s obranou, aby následně zasunul kus černé gumy pod betony ochránce sítě Anaheimu. První branka tedy ještě v zahajovací periodě. Asistence: Robyn Regehr, Matt Greene.
14:22
Zatím nejhorší chvíle zápasu má Anaheim za sebou, tlaku v přesilovce soupeře odolal a teď už se zase mohou vydat na útočné počínání.
13:47
Už jen pár vteřinek a Josh Manson se bude moci vrátit do hry s vědomím, že jeho tým během oslabení neinkasoval. Ducks podržel zákrokem u tyče jejich gólman.
13:01
Kopitar přijal nabídku na modrou čáru od Williamse, ale hosté se v přesilovce drží až příliš daleko od Gibsonovy klece. Potřebují se dostat více na dosah brankoviště.
12:32
King prvním pokusem o střelu v početní výhodě minul, pak ještě sice Kings pásmo udrželi, ale nic z toho nebylo.
11:55
První přesilovka utkání vůbec, zahrají si ji Los Angeles Kings. Josh Manson (ANA) byl nucen rozhodčími odejít do boxu trestoměřičů, protože se provinil krosčekem.
11:43
Až Drew Doughty uklidnil kotouč za klecí svého týmu, navíc jeho tým čeká přesilovka, zatím probíhá výhoda Los Angeles.
11:05
Dlouho netrvalo a Anaheim Ducks zpátky v útočné třetině na puku, kotouč ke střele dostal nabídnutý Jackman. Jeho pecku z mezikruží však Jones dobře viděl.
10:39
Nové vhazování ve střední třetině, ale až po konci reklamní pauzy. Puk se ocitl mimo hrací prostor.
10:23
Andrej Sekera a jeho první střela zápasu od modré čáry, ale slovenský obránce orazítkoval pouze zadní mantinel, takže gólman v dresu Ducks bez práce.
09:45
Palmieri s Beaucheminem se dobře sehráli ve středním pásmu, pas na střelce Ryana Getzlafa ovšem už tolik přesný nebyl. Teď byla pro Kačery škoda, že se rychleji nepropracovali až před Jonese.
09:24
Další akce hostujícího mančaftu velice rychle zastavena, Los Angeles totiž poslalo kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
09:08
King čekal u levé tyčky na Toffoliho přihrávku, druhý zmiňovaný nakonec střílel z úhlu. King pak jen těsně z dorážky netrefil levou polovinu odkryté branky.
08:28
Fanoušci se hlasitě ozývají a utkání začíná být v pořádném varu. Všemu pomáhá také nynější přelévání se hry z jedné strany na na druhou.
07:47
Daleko rušnější akce před klecí Ducks, King se pořádně natlačil do brankoviště a Gibson se musel hodně snažit, aby kotouč zavčas zachytil. Nakonec to zvládl a bude se před ním vhazovat.
07:22
Anže Kopitar se vydal sám na útočný výlet přes modrou útočnou čáru, jenže proti němu byli postaveni hned dva muži v černém trikotu. Útočník Králů nakonec puk ztratil u zadního mantinelu.
06:41
Teď se vůbec poprvé v zápase dostali Kings na delší dobu do útočné třetiny, hned se toho snaží využít střeleckým počínáním. Ale většina zakončení jde mimo tři tyče Gibsona.
06:24
Shore a jeho lehká střela od modré čáry, nikdo ji ale netečoval, a tak tohle byla opravdu snadná práce pro domácího ochránce svatyně. Čeká nás první komerční přestávka.
05:53
Přerušení před klecí Gibsona, ten má jednoduchý zákrok lapačkou, taky před jeho zraky se právě bude vhazovat puk na ledovou plochu.
05:40
Ale Ducks se znovu hned vracejí do pásma a tam zkoušejí být nepříjemní. Jones nyní zasahovat nemusel, ale opět nebezpečný výpad domácí družiny.
05:11
Hra přerušena tentokráte z technického důvodu, kus černé gumy skončil po teči některého z jedinců na domácí střídačce. Buly po levici John Gibsona.
04:55
Hostující zakázané uvolnění, zvýšenou pozornost bude muset kotouči u své klece věnovat opět Martin Jones.
04:29
Skoro to vypadá, jako by Ducks hráli od začátku třetiny přesilovku a Kings se pouze bránili. Ale nenechme se mýlit, počet hráčů na ledové ploše je vyrovnaný po pěti mužích.
04:08
Přestože hosté nejsou prozatím tolik aktivní, do obrany si dávají docela pozor a nechtějí nechat soka střílet. Dobře ubráněné střídání v podání Los Angeles.
03:06
Getzlaf se dlouho pohyboval s kotoučem u mantinelu, ještě hledal někoho na přihrávku za sebou. Ale teď byl Anaheim nepřesný, Kings se mohou opět aspoň osvobodit.
02:35
Los Angeles se ještě vůbec nedostalo s kotoučem do útočné třetiny, aby ohrozilo Johna Gibsona. Zatím jsou to právě domácí Kačeři, kdo dělá trable soupeři u klece.
01:50
Jiří Sekáč a jeho první pokus o střelu v útočné třetině, ale ta byla zblokována ještě dříve, než vůbec doletěla k brance. Králové vyhazují.
01:28
Lovejoy získal puk hned po vhazování, ale Jones si zatím další zákrok připsat do statistik nemusel. Až napodruhé Lovejoy dobře zamířil a našel gólmanovu lapačku.
01:03
Silfvberberg byl aktivní za Jonesovým zařízením, tam se vytočil s kotoučem až před branku. Ale byl zezadu hodně aktivně napadaný, takže moc přesně nezakončil.
00:43
Jones má první zákrok, brankář Los Angeles pro jistotu podržel kus černé gumy pod svou lapačkou.
00:33
Getzlaf zkusil opětovat, ale obrana Kings zavčas reaguje a zachycuje kotouč za svou brankou.
00:14
Na úvodním vhazování si lepé vedli Kačeři, jsou to ale Kings, kdo se vypravil na výlet do útočné třetiny.
00:01

Anaheim Ducks: Gibson – Beauchemin, Lindholm, Brewer, Fowler, Manson, Stoner – Perry, Getzlaf, Palmieri – Silfverberg, Kesler, Cogliano – Etem, Rakell, Sekáč – Jackman, Wagner, Maroon

Los Angeles Kings: Jones – Doughty, Regehr, Greene, Muzzin, McBain, McNabb – Brown, Kopitar, Gáborík – Toffoli, Carter, King – Williams, Stoll, Lewis – Nolan, Shore, Clifford.
Vítejte u dnešního utkání, ve kterém se utkají dva celky ze státu Kalifornie. Poměrně tradiční bitvu mezi sebou svedou dobře známí Anaheim Ducks a poslední vítěz Stanley Cupu Los Angeles Kings.

Jiří Sekáč (ANA) (7 + 9)
Marián Gaborík (LAK) (17 +16)
Andrej Sekera (LAK) (2 + 17)
Předchozí vzájemné utkání

Poslední měření sil mezi oběma celky proběhlo 17. ledna letošního kalendářního roku, Ducks zavítali do Los Angeles. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů a Kačeři v nich nakonec vyhráli výsledkem 3:2.
ANAHEIM DUCKS

Kačeři si nechtějí určitě zbytečně komplikovat cestu základní částí a rádi by skončili dlouhodobou sezónu mezi nejlepší čtyřkou v konferenci. To se jim nyní daří na jedničku, Anaheim zůstává druhý za vedoucími Nashville Predators. Avšak zahálet Ducks rozhodně nemohou, hned několik dalších soků jim dýchá v tabulce na záda, s rozdílem jen několika málo bodíků. Stejně jako dnešní soupeř Anaheimu Los Angeles, také Kačeři v minulém odehraném klání nedali ani branku. Ducks sice hráli doma proti Senators, ale mančaft z Východní konference nepovolil domácím v Honda Center ani jeden zásah. Bude proti Los Angeles střelecká produktivita Anaheimu zase zpátky? Ke svému druhému utkání nastoupí český útočník Jiří Sekáč.
LOS ANGELES KINGS

Boj o postup do play-off v Kalifornii pokračuje. A to na více frontách. Nejen v Los Angeles, ale také třeba u nedalekého rivala v San Jose. Kings by rádi získali na konci aktuálně hrané sezóny druhý Stanley Cup po sobě, ale cesta k případné obhajobě je čeká pořádně trnitá. Navíc i letos se muži v černobílých trikotech pohybují na hranici play-off, nyní jim náleží osmé místo Západní konference, rozhodující ale pro Krále zůstává i umístění ve své Pacifické divizi. Naposledy Los Angeles vyrukovalo mezi mantinely před vlastními fanoušky, Kings ovšem vyhasl střelecký prach a padli s Ottawa Senators spíše fotbalovým poměrem 0:1. Jak si Los Angeles povede v Anaheimu?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.