1. Patrice BERGERON (BOS) – 1+1, 6 střel, čas na ledě 17:06
2. Brad MARCHAND (BOS) – 1+1, 3 střely, čas na ledě 13:58, vítězný gól
3. Zdeno CHÁRA (BOS) – 1+1, 3 střely, čas na ledě 22:11

Trestné minuty: 2:10
Přesilové hry: 1/5-0/1

Nejvíce střel: Bergeron 6 – Murphy 4
Největší čas na ledě: Chára 22:11 – Stone 25:15

Branky a nahrávky: 3. Lucic (Pastrňák, Spooner), 15. Marchand (Smith, Bergeron), 24. Bergeron (Chára, Smith), 32. Chára (Smith, Lucic) – 51. Erat (Doan, Yandle). Diváci: 17565 (vyprodáno). Rozhodčí: McCauley, Pollock – Henderson, MacPherson.
Dnešní zápas nabídl přesně to, co se od něj koneckonců dalo očekávat, tedy jednoznačnou výhru Bostonu. Skóre duelu otevřel již ve 3. minutě po Pastrňákově asistenci Milan Lucic. Ještě do první přestávky Boston vedl o dvě branky, když se trefil Brad Marchand.

Ve druhé třetině Bruins pokračovali v aktivní hře, ve 24. minutě se z dorážky prosadil Patrice Bergeron. Krátce po polovině utkání využil přesilovou hru tvrdou ranou Zdeno Chára a vyhnal tak Mika Smithe z branky.

Ve třetí třetině už Bruins hráli spíše udržovací hokej. O jedinou branku v poslední části hry se tak postarali hosté, šikovnou tečí Doanovy přihrávky se prosadil český útočník Martin Erat. Boston tak poráží Arizonu 4:1.
60:00
59:31
Puk skončil na tribuně, vhazovat se bude ve středním pásmu.
59:10
Už se hraje poslední minuta dnešního zápasu, Coyotes se ještě snaží něco vymyslet v útočném pásmu.
58:46
Chipchura je zpátky na ledě, Arizona hraje v plném počtu.
58:21
Chárova dělovka zlomila Vitalemu hokejku, hostům se ale povedlo vyhodit.
57:46
Smithovu bombu od modré čáry zastavuje levá tyčka Dominugeho branky!
57:37
Aktivní napadání Coyotes při oslabení dělá domácím hráčům problémy, Bruins se ale dále drží v útočném pásmu.
57:10
Domingue si našel dobrý výhled na střelu od modré čáry, a tak Smithův pokus neměl problém pokrýt.
56:46
Boston si zahraje přesilovou hru, za nesportovní chování je vyloučen Kyle Chipchura.
56:46
Rask sebral puk do své lapačky před dotírajícím Samuelssonem, vhazovat se bude před brankou Bruins.
56:14
David Pastrňák se teď pustil mezi tři protihráče. Není se tak ani čemu divit, že rychle přišel o kotouč.
55:49
Lucas Lessio málem překvapil Raska střelou z velkého úhlu, finský brankář si nakonec poradil.
55:18
Daniel Paille nemůže pokračovat dál ve hře, jelikož se nacházel v postavení mimo hru.
54:50
Domingue si našel volný kotouč potulující se před jeho brankovištěm, krátká potyčka před jeho brankou pak nebude vyhodnocena tresty.
54:14
Rask sráží střelu Ekman-Larssona od modré čáry do rohu.
53:56
Dougie Hamilton předvedl pohlednou individuální akci, v poslední chvíli ale ztratil rovnováhu a přišel o kotouč.
53:22
Po ráně Gormleyho od modré čáry se k dorážce cpal Chipchura, puk ale nedokázal nasměrovat mezi tři tyče.
52:57
Zapomenutý Pastrňák hledal před brankou Ryana Spoonera, který ale těžkou přihrávku nedokázal ani zpracovat, ani vystřelit z voleje.
52:17
Na druhé straně se po chvíli předvedl také Tuukkas Rask, když zastavil střelu Lucase Lessia.
51:58
Louis Domingue musí likvidovat tvrdý pokus z hole Matta Bartkowskiho od modré čáry.
51:43
Caron hitem odstavil od puku Ekman-Larssona, čtvrtá formace Bruins se usazuje v útočném pásmu.
51:11
Lessio sice zachytil puk ještě v útočné třetině, poté jej ale poslal do ochranné sítě, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
50:48
Boston ve třetí třetině už nehraje tak aktivně, Bruins nyní zahráli na zakázané uvolnění.
50:21
Arizona právě vstřelila branku!
Hosté se přeci jen prosazují a zaznamenávají tak alespoň čestný úspěch! MARTIN ERAT rozjel celou akci, zatáhl kotouč do útočného pásma, kde jej přihrál Doanovi a rychle spěchal do předbrankového prostoru, kam posléze dostal střílenou přihrávku, kterou český útočník lehce lízl za Raskova záda! Asistence: Shane Doan a Keith Yandle.
49:58
Brad Marchand se nádherně uvolnil přes Riedera, jeho střelu ale zastavil Louis Domingue.
49:19
Rozhodčí překazil akci Bostonu, když zastavil přihrávku Soderberga. Coyotes ovšem zahráli pouze na další icing, vhazovat se tak bude opět před Dominguem.
48:50
Ferlin se individuálně neprosadil, hosté nicméně zahráli pouze na zakázané uvolnění.
48:17
Rask likviduje i další střelecký pokus Olivera Ekman-Larssona, po reklamní pauze se bude vhazovat před brankou Bruins.
47:43
Obrovská šance Coyotes, z dorážky se mohl prosadit Henrik Samuelsson, Rask ale předvedl další bravurní zákrok!
47:29
Louis Domingue rychle vytřepal puk ze své lapačky po nahození Dougieho Hamiltona ze středního pásma.
46:47
Na druhé straně po rychlém brejku pálil Brad Marchand jen těsně vedle!
46:36
Na hostech je vidět obrovská snaha vstřelit alespoň čestný gól, Doanovi na poslední chvíli sjel puk z čepele.
46:08
Seidenbergova střela sražena za Raskovu branku, ve hře pokračují hosté z Arizony.
45:46
Chipchura střelou z nulového úhlu Raska nepřekvapil, v akci dál pokračuje Sam Gagner.
45:20
Rask efektně zastavil střelu Connora Murphyho od modré čáry, parádní semafor v podání domácího brankáře!
44:52
Aktivní Lessio se snažil opět proklestit cestu do útočného pásma, kde mu ale odebral puk Chris Kelly.
44:21
Na druhé straně Rask v naprostém klidu likviduje střelu Lucase Lessia.
43:50
Přesně v době, kdy se vyloučený Samuelsson vracel z trestné lavice zpátky na led, se v obrovské příležitosti ocitl Loui Eriksson, tváří v tvář Dominguemu ale neuspěl!
43:20
Rána Dougieho Hamiltona od modré čáry sražena až na tribunu, vhazovat se bude po Domingueho levici.
42:58
Krug ještě udržel útočné pásmo pro svůj tým, přesilová hra Bruins ale zatím není dobrá, chybí nějaký nápad.
42:14
Chipchurovi se povedlo dostat kotouč alespoň do středního pásma, předtím se svými střelami neuspěli Chára ani Smith.
41:50
Další početní výhodu si zahraje Boston, za držení protihráče je vyloučen Henrik Samuelsson.
41:24
Kelly je zpátky na ledě, Boston hraje v plném počtu.
40:55
Paille s Erikssonem odvádějí v oslabení parádní práci a dokonce ušetřili několik drahocených vteřin s kotoučem v útočném pásmu.
40:23
Na začátku třetí části hry Arizona ještě hraje v početní výhodě, Bruins se ale zatím brání skvěle.

Největší čas na ledě: Seidenberg 14:18 – Stone 17:26
Druhá třetina nabídla v podstatě obdobnou podívanou jako první část hry, Boston byl lepším a aktivnějším týmem a do své sbírky přidal další dvě přesné trefy. Nejdříve se v 24. minutě z dorážky prosadil Patrice Bergeron, o chvíli později ve velké šanci neuspěl Lucic.

Ve 32. minutě se Bruins povedlo využít i přesilovou hru, svou tvrdou ránu ukázal Zdeno Chára a po nádherně trefě Coyotes střídali brankáře, Mika Smithe nahradil v brance nováček Louis Domingue, který zasahuje do svého teprve třetího zápasu v kariéře v NHL.

Boston tak po 40 minutách hry vede nad Arizonou jednoznačně 4:0!
40:00
39:40
Brad Marchand vystihl nepřesnou rozehrávku a dokonce mohl zaútočit, ke střele se ale nedostal.
39:24
První přesilová hra pro Coyotes v dnešním zápase, za podražení je vyloučen Chris Kelly.
38:56
Louis Domingue likviduje ránu Toreyho Kruga od modré čáry.
38:32
Doan pouze nahodil puk za Raskovu branku, hrát tak mohou domácí hokejisté.
38:09
Po přihrávce od Reillyho Smithe se v šanci objevil Patrice Bergeron, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal dorazit puk do branky.
37:43
Tvrdá rána Michaela Stona trefila Dougieho Hamiltona do helmy, hra je tak přerušena. Naštěstí pro domácího obránce ale puk zasáhl do dobře chráněného místa, a tak Hamilton odjíždí na střídačku dokonce s úsměvem ve tváři.
37:20
Na druhé straně jiný český útočník David Pastrňák otestoval pozornost nového brankáře Domingueho, který si tak připisuje první zákrok večera.
37:06
Martin Erat se snažil uvolnit od bránícího Bartkowskiho za pomocí brankové konstrukce, český útočník ale přišel o puk.
36:37
Rask kryje střelu Connora Murphyho od modré čáry, finský brankář hájící barvy Bruins dnes zatím stále drží čisté konto.
35:54
Lucas Lessio se snažil procpat přihrávku na Vermetta do brankoviště, skvělou práci v obraně předvedl Chára.
35:16
Tuukka Rask likviduje střelecký pokus svého krajan Korpikoskiho, po reklamní přestávce se bude vhazovat před brankou Bostonu.
34:53
V souboji kapitánů za domácí brankou byl úspěšnější Zdeno Chára, Boston rozjíždí další útok.
34:07
Pastrňák neprocpal přihrávku na najíždějícího Spoonera, v následné akci střílel Sam Gagner nad Raskovu branku.
33:19
Campbellovu střelu srazil Spooner a domácí mohou mířit do rychlého protiútoku.
32:42
Bruins už mohou hrát s naprostým klidem na hokejkách, čtyřgólové vedení je už dostačující a Boston by si už neměl nijak zkomplikovat dnešní zápas.
31:50
Čtvrtá inkasovaná branka znamená už konečnou pro Mika Smithe v brance Coyotes, nahrazuje ho Louis Domingue.
31:50
Bruins právě vstřelili branku!
Třetí přesilovou hru v dnešním zápase už domácí využívají! Pastrňák založil akci od levého mantinelu, v mezikruží našel Lucice, který rychle posunul kombinaci na modrou čáru pro Smithe, jenž další rychlou přihrávkou našel na vrcholu pravého kruhu ZDENA CHÁRU, který tvrdou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Reilly Smith a Milan Lucic.
31:25
Zdeno Chára dobře schoval svou střelu přes clonícího protihráče, poté ale trefil před brankou stojícího Soderberga.
31:00
Přesilová hra pro Boston, za hru vysokou holí je vyloučen Lauri Korpikoski.
30:11
Ferlin obkroužil s pukem na holi celé útočné pásmo, jeho střela se pak otřela o síť z boku.
29:35
Arcobello pěkně našel Gagnera, který se dokázal dostat i k zakončení, bekhendem ale Raska nepřekonal.
28:49
Rask si připisuje další úspěšný zákrok na své konto, když likviduje Murphyho střelu od modré čáry.
28:26
Další útok Coyotes je zastaven kvůli postavení mimo hru.
28:12
Rask vyráží střelu Tobiho Riedera za branku, kde v akci pokračuje Sam Gagner.
27:43
Shane Doan se řítil téměř do samostatného úniku, jeho nebezpečnou střelu zastavil Rask se svým betonem.
27:30
Rask sráží střelu Andrewa Campbella od modré čáry do bezpečí, na druhé straně Smith kryje střelu Toreyho Kruga.
26:49
Pastrňák krásnou přihrávkou našel před brankou Milana Lucice, který lehkou tečí Smithe nepřekonal!
26:24
Rask kryje tvrdou ránu Stona od modré čáry.
26:10
Mike Smith šikovně o mantinel rozehrál akci Coyotes, ve kterém už pokračuje Mark Arcobello.
25:37
Reilly Smith si šikovně pohrál s kotoučem, přes Gormleyho se k zakončení ale nedostal.
25:06
Chipchura se sice dobře vrátil a zneškodnil akci domácích, poté jim ale zcela zadarmo odevzdal kotouč.
24:42
Puk se otřel o někoho ze stojících hráčů na střídačce Coyotes, vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:23
Shane Doan místo přímého ataku branky pouze nahodil puk do rohu, kde o něj svádí boj agilní Lessio.
23:47
Arizona se snaží o rychlou odpověď, nevypadá to s dnešním ambicemi Coyotes ale vůbec dobře.
23:02
Domácí přidávají další branku! Zdeno Chára nahodil od modré čáry, puk se zastavil na hradbě těl před brankou. K dorážce se ovšem dostal PATRICE BERGERON a slabou bekhendovou střelou s pomocí lehké teče Yandleovy brusle zaskočil Mika Smithe! Asistence: Zdeno Chára a Reilly Smith.
22:50
Mike Smith vyráží střelu svého jmenovce Reillyho Smithe.
22:13
Rána Michaela Stona nebyla vůbec přesná, kotouč končí na zadním hrazení.
21:46
Mark Arcobella se dostal k puku v zajímavé pozici od branky, bekhendem ale nastřelil pouze boční síť.
21:20
Daniel Paille hledal před brankou svého spoluhráče, přihrávka ale neprošla.
20:37
Boston vletěl do druhé třetiny s velkou vervou, domácí se ihned usadili v útočném pásmu.

Největší čas na ledě: Eriksson 8:08 – Ekman-Larsson 8:15
První třetina nabídla velmi očekávanou podívanou, Boston byl po většinu hry lepším týmem a ujal se i zaslouženého vedení. Ve 3. minutě využil menšího zaváhání Mika Smithe domácí buldok Milan Lucic, asistenci na otevírací brance zápasu si připsal i David Pastrňák.

Poté Marchand nastřelil tyč, v 15. minutě už byl nicméně po pohledné kombinaci Brad Marchand přesnější a zvýšil vedení Bostonu na 2:0. V závěru pak v přesilové hře nastřelil Spooner další tyč. Bruins tak po 20 minutách hry vedou nad Coyotes 2:0.
20:00
19:57
Doan je na ledě, Coyotes hrají v plném počtu.
19:30
Současná přesilová hra je zatím o dost lépe sehraná než předchozí početní výhoda Bruins, šance střídá šanci.
18:59
Reilly Smith hledal před brankou na teč Milana Lucice, Mike Smith zasahuje betonem.
18:34
Střela Kruga se zastavila až o tělo Mika Smithe, který téměř nic neviděl a puk ho spíše trefil než by sám vědomě zasáhl.
18:11
Spoonerova rána z pravé strany končí na tyči!
17:57
Boston si zahraje přesilovou hru, za nedovolené bránění míří na trestnou lavici kapitán hostí Shane Doan.
17:44
Střela Ekman-Larssona končí sražena v ochranné síti, vhazovat se bude po Raskově levici.
17:22
Yandle teď uklidňuje hru ve vlastním obranném pásmu, čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
16:51
Samuelsson šikovnou zadovkou našel v dobré pozici Keitha Yandlea, jehož střelu kryje Tuukka Rask.
16:00
Torey Krug se dostával do šance, bekhendem ale neprostřelil blokujícího Gagnera.
15:36
David Moss střílel rychle z otočky, Rask vyráží puk svou hokejkou.
15:04
Dennis Seidenberg zblokoval střelu Marka Arcobella vysoko do ochranné sítě.
14:13
Domácí přidávají druhou branku večera! Patrice Bergeron rozjel akci přihrávkou na pravou stranu pro Reillyho Smithe, který parádním přenesením hry našel v útočném pásmu BRADA MARCHANDA, jenž se trefil parádně pod horní tyčku Smithovy branky! Asistence: Reilly Smith a Patrice Bergeron.
13:40
Sam Gagner dlouho bojoval u mantinelu až na konec o puk přišel.
13:07
Nahození Michaela Stona od modré čáry sraženo za branku, Coyotes pokračují v tlaku v útočné třetině.
12:30
Svižná hra ze začátku utkání se v posledních minutách trochu vytratila, Boston už se tolik netlačí do útočení.
11:46
Chipchura se vrací z trestné lavice, Arizona hraje v plném počtu.
11:23
Domácí hráči musí začít svou akci opět až od vlastní branky, přesilová hra Bruins zatím příliš nevychází.
10:57
Několikrát tečovaná střela málem zapadla za Smithova záda, naštěstí pro Arizonu se tak nestalo a Ekman-Larsson vyhazuje.
10:24
Coyotes se podařilo dostat kotouč z vlastního obranného pásma, Doan se navíc ještě snaží udržet puk daleko od vlastní branky.
10:05
Smith likviduje střelecký pokus Patrice Bergerona.
09:46
Nakonec z toho icing není, nýbrž zdržování hry v podobě vyhození puku na tribunu, vyloučen je Kyle Chipchura.
09:46
Boston nadále zůstává aktivnějším týmem, hosté nyní museli zahrát pouze na zakázané uvolnění.
08:31
Pastrňákova formace se opět usadila s pukem v útočném pásmu, tentokrát z toho ale nevzešla gólová akce, dokonce ani žádné zakončení.
08:09
Mike Smith zastavil puk ve svém brankovišti, po reklamní přestávce se bude vhazovat před jeho brankou.
06:43
Bergeron dobře našel svého kumpána Marchanda, který rychlou střelou zamířil pouze do tyče!
06:20
Keith Yandle si i v těžké pozici na zemi dokázal poradit a rozehrát novou útočnou akci Coyotes.
05:46
Zakázané uvolnění Coyotes, hra se stěhuje před Smithovu branku.
05:13
Na úvod zápasu se zatím hraje celkem plynulý hokej, moc se nepřerušuje.
04:30
Lessio si nahodil puk na zadní mantinel a sám si jej dojel, při následné akci střílel od modré čáry Gormley, trefil pouze hráče před Raskem.
03:33
Boston pokračuje v naprostém klidu, vstřelená branka může hráče Bruins uklidnit.
02:40
Domácí hokejisté se ujímají rychlého vedení! David Pastrňák nahodil puk ze středního pásma za branku Coyotes, kde jej chtěl Smith zastavit. Nepříjemně se vrtící kotouč mu ale přeskočil hokejku a než se stihl strážce svatyně Arizony vrátit mezi tři tyče, tak mu do branky propasíroval puk u druhé tyče MILAN LUCIC! Asistence: David Pastrňák a Ryan Spooner.
02:28
Henrik Samuelsson bojoval před brankou Bostonu o dorážku, Raska ale nepřekonal.
01:56
Tuukka Rask pohotovým semaforem zastavil střelu Ekman-Larssona zápěstím.
01:27
Oliver Ekman-Larsson musel počkat až jeho spoluhráči vyklidí útočné pásmo, až potom nemohl jeden z nejlépe střílejících obránců v celé lize postupovat do útoku.
00:59
Matt Bartkowski nahodil puk do útočného pásma a míří střídat, hrát mohou hosté z Arizony.
00:18
Mike Smith musí hned na úvod zápasu likvidovat slušnou šanci Patrice Bergerona, který se dostal do brejku.
00:01

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Chára (C), Hamilton, Bartkowski, Seidenberg, Krug, McQuaid – Marchand, Bergeron, Smith – Lucic, Spooner, Pastrňák – Paille, Soderberg, Eriksson – Caron, Kelly, Ferlin. Trenér: Claude Julien.

Arizona Coyotes: Smith (Domingue) – Ekman-Larsson, Stone, Yandle, Campbell, Gormley, Murphy – Lessio, Vermette, Doan (C) – Rieder, Chipchura, Gagner – Erat, Arcobello, Moss – Korpikoski, Vitale, Samuelsson. Trenér: Dave Tippett.

Rozhodčí: McCauley, Pollock – Henderson, MacPherson.
Československá stopa v dnešním utkání:

David KREJČÍ (BOS) – 38 zápasů, 26 bodů (7+19)
Zdeno CHÁRA (BOS) – 42 zápasů, 15 bodů (4+11)
David PASTRŃÁK (BOS) – 25 zápasů, 13 bodů (7+6)

Martin ERAT (ARI) – 60 zápasů, 28 bodů (8+20)
Martin HANZAL (ARI) – 37 zápasů, 24 bodů (8+16)
Zbyněk MICHÁLEK (ARI) – 53 zápasů, 8 bodů (2+6)
ARIZONA COYOTES

Poslední 3 zápasy:
NY Rangers – ARIZONA 4:3
NY Islanders – ARIZONA 5:1
New Jersey – ARIZONA 3:0

Nejproduktivnější hráč: Keith Yandle – 40 bodů (4+36)
Nejlepší střelec: Oliver Ekman-Larsson – 17 gólů
Nejproduktivnější obránce: Keith Yandle – 40 bodů (4+36)
Brankářská jednička: Mike Smith – 45 zápasů, 10 výher, úspěšnost zásahů 89,5%, průměr obdržených branek na zápas 3,29, žádné čisté konto
BOSTON BRUINS

New Jersey – BOSTON 2:3 po pr.
BOSTON – Vancouver 1:2
Chicago – BOSTON 2:6

Nejproduktivnější hráč: Patrice Bergeron – 42 bodů (17+25)
Nejlepší střelec: Patrice Bergeron a Brad Marchand – 17 gólů
Nejproduktivnější obránce: Dougie Hamilton – 34 bodů (10+24)
Brankářská jednička: Tuukka Rask – 51 zápasů, 24 výher, úspěšnost zásahů 91,9%, průměr obdržených branek na zápas 2,37, 2 čistá konta
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky nejlepšího hokeje, který již po několik let představuje zámořská NHL. Ta letos odstartovala svůj 98. ročník, dnes je na programu hned řada zápasů, v jednom z nich budeme sledovat souboj mezi Boston Bruins a Arizona Coyotes, zápas začíná ve 23:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:30.