S konstatováním, že dnešní utkání sledoval 17 562 diváků se s vámi loučím a u dalších onlajnů z NHL nashledanou.
3. Mike Hoffman (OTT) 2+1
Je to tak. Dnešní utkání končí a Ottawa vítězí 2:4. Ve třetí třetině se hostům mimořádně dařilo, když se trefili Stone s Hoffmanem, čímž se Ottawa dostala do vedení. Následně snad všichni očekávali tlak San Jose, který však vůbec nepřišel a v 59.minutě potvrdil vítězství hostů trefou do prázdné brány opět Hoffman.
Domácí tak prohrávají třetí utkání v řadě, celkově osmé z posledních deseti utkání a prodlužují čekání na domácí výhru, které trvá od 1.2.2015 (SJS-CHI 2:0).
Hosté jsou na tom po dnešním zápase naprosto odlišně. Je to jejich pátá výhra v řadě a především pátá výhra od nástupu Andrew Hammonda do brány, který má s průměrem 1,31 gólu na zápas a úspěšností 95,7% neuvěřitelný vstup do NHL.
60:00
59:54
Legwand ještě mohl přidat jednu branku, ale netrefil prázdnou bránu a dnešní utkání skončí 2:4.
59:30
Domácí hrají stále bez brankáře, ale do útočného pásma se zatím nedostali.
58:50
Ottawa právě vstřelila branku!
S největší pravděpodobnost je rozhodnuto! Mark Stone narušil kombinaci domácích, přihrál MIKEU HOFFMANOVI, který si všiml prázdné brány a ze středního pásma do ní bez problémů poslal kotouč. Asistence: Mark Stone
58:38
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny a puk je ve středním pásmu. Niemi pokukuje po střídačce.
57:57
Thornton nezpracoval kotouč za bránou Hammonda a k puku se tak dostávají hosté, kteří se budou snažit našetřit čím jak nejvíc času mimo své pásmo.
57:12
Sedmadvacátý úspěšný zákrok Hammonda znamená přerušení hry a buly po jeho pravici.
56:49
Pomalu se nám blíží poslední minuty třetí třetiny a domácím se zatím nedaří sevřít Senátory. Střela Wingelse nenadělala Hammondovi příliš vrásek.
55:49
I další souboj Pavelski vs. Hammond vyhrává hostující brankář!
55:38
Pavelski protáhl svižnou střelou Hammonda, který se však nenechal zaskočit.
55:09
Po komerční přestávce hosté zahrávají zakázané uvolnění a hra se stěhuje zpět před Hammonda.
54:46
Velké chvíle byly k vidění na obou stranách! Turris se nejdříve ocitl mezi kruhy s pukem na čepeli, ale minul. Na druhé straně dostal dobrou přihrávku zpoza brány Sheppard, kterého pro změnu vychytal Andrew Hammond. Jednička Binghamtonu (farma Ottawy) potvrzuje svůj skvělý vstup do NHL i v pátém utkání v řadě.
53:58
Až nyní se domácím daří sevřít Ottawu, ale ani Pavelski ani Hertl nepřekonal pozorného Hammonda.
53:21
Erik Karlsson po dalším protiútoku hledal před bránou Greeninga, který tečoval puk těsně vedle Niemio brány.
52:53
Stále útočí hosté, kteří se však snaží především udržet puk daleko od své brány. Střely nepřichází.
52:19
Opět se Žralokům nepodařilo na delší dobu usadit v útočném pásmu, Condra vyváží kotouč.
51:27
Turris nevymýšlel nic světoborného a obloučkem poslal kotouč pryč z pásma Senátorů. O útočení se budou s blížícím koncem třetí třetiny starat spíše domácí.
50:43
Šikovně to zamýšlel Hoffman, který se chtěl protáhnout mezi dvěma obránci Sharks, ale kotouč u nakonec ujel a následně je z toho další ofsajd hostů.
49:49
Atak Ottawy zastavuje ofsajd.
49:24
Žraloci se snaží dostat do střelecké pozice, ale zatím je jejich snaha o usazení v útočném pásmu hodně jalová.
48:35
Další střelu již Antti Niemi dokázal zastavit, vhazovat se bude po jeho pravici.
47:59
Velmi dobře začali hosté přesilovou hru, když si vytvořili dvě velmi dobré střelecké pozice. Niemi ještě zasáhl, ale nyní už Ottawa jde do vedení. Po střele od modré čáry se kotouč odrazil od zadního mantinelu na čepel MIKEA HOFFMANA a ten bleskově poslal puk do odkryté části branky. Přesunující se Niemi neměl šanci reagovat. Asistence: Mika Zibanejad, Erik Karlsson
47:17
Milan Michálek se po krásném obloučku Karlssona už už dostával do úniku, ale v poslední chvíli jej podrazil Brendan Dillon (SJS), který je také potrestán dvěma trestnými minutami.
Střely na bránu
San Jose Sharks – 24
Ottawa Senators – 27
46:34
Po souboji čtyř hráčů za bránou Niemiho je hra přerušena a následuje komerční přestávka.
46:08
Pěkně si Michálek obhodil jednoho z domácích obránců, ale poté měl daleko k puku a ztratil ho.
45:57
Žraloci skvěle brání střední pásmo, Pageau se musel vrátit až k vlastní bráně.
45:19
Kombinace hostů se zadrhla ve středním pásmu a Sens raději odjíždí střídat. Kotouč tedy přebírají domácí borci.
43:52
Teď už je ale znovu vyrovnáno! Niemi neudržel střelu Turrise, vyrazil puk před sebe, kde si jej našel MARK STONE, který se z dorážky prosazuje a vrací utkání do nerozhodného stavu. Asistence: Kyle Turris
43:20
K pěkné sólo akci se odhodlal Colin Greening, jehož střelu i následnou velmi nebezpečnou dorážku zlikvidoval Niemi.
42:08
A další dobrá šance pro domácí, kteří vstoupili výborně do třetí části. Tommy Wingels však nepřidal svou druhou branku v zápase, protože poslal puk mimo tři tyče.
41:12
Nyní už ale mají puk opět domácí a Joe Pavelski zblízka otestoval Hammondovy reflexy, které jsou očividně i na začátku třetí třetiny velmi dobré.
40:48
Melker Karlsson se snažil prosadit přes Erika Karlssona, což se mu nepovedlo a Sharks přišli o kotouč.
40:01
Další třetina začne přibližně v 6:02.
Druhá třetina dnešního utkání je za námi a San Jose i po čtyřiceti minutách vede. Hosté sice byli v druhé části lepší, což se také potvrdilo vyrovnáním Karlssona, ale Žraloci postupně vyrovnali hru a Patrick Marleau v přesilovce vrátil vedení na stranu domácích. V závěru třetiny se dostali Senátoři do dobrého tlaku, ale Niemi podržel svůj tým a nekapituloval.
40:00
39:54
Vhazování ve středním pásmu vyhráli domácí a třetina se chýlí ke konci.
39:25
Opět se v poslední minutě třetiny hosté dostali k tlaku, ale Bobbyho Ryana několikrát skvěle vychytal Antti Niemi, který drží San Jose ve vedení.
38:49
Niemi zastavil Methotovu tvrdou ránu, ale kotouč se ještě několik vteřin nacházel zcela volně v brankovišti. Nikdo z hostů se k dorážce, která by mířila do brány nedostal.
38:21
Po nějaké té době si připsal zákrok Hammond, který zneškodnil střelu od modré čáry.
37:08
Velmi dobrou příležitost na vyrovnání měl nyní Bobby Ryan, který se objevil s pukem u brány Niemiho, ale jeho přihrávku na volného spoluhráče u druhé tyčky zastavil dobrým obranným zákrokem Dillon.
36:36
Na ledě se málem strhla bitka mezi Methotem a Desjardinsem, ale rozhodčí hned rychle uklidnili situaci. Po zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat před Niemim.
36:18
35:50
Velmi výživná Pageauova střela skončila na vyrážečce Niemiho. Přesilová hra se domácím tentokrát vůbec nedaří.
35:14
Tato přesilovka zatím zůstává za očekáváním, San Jose zahrálo icing.
34:40
Senátorům se podařilo vyhodit puk až k Niemimu a mohou vystřídat.
34:18
San Jose si zahraje další přesilovou hru. Za držení je potrestán Kyle Turris (OTT).
34:11
Marleau mohl přidat další branku, ale tentokrát si na něj Hammond počíhal a zlikvidoval solidní střelu domácího útočníka, který na něj postupoval ze levé strany.
33:19
San Jose právě vstřelilo branku!
Velmi rychle využitá přesilová hra a domácí si berou vedení zpět. Andrew Hammond pouze vyrazil kotouč a dobře postavený PATRICK MARLEAU usměrnil puk do odkryté části brány. Asistence: Joe Pavelski, Brent Burns
32:57
Colin Greening (OTT) postrčil Wingelse na mantinel a jde na dvě minuty za katr.
32:31
Desjardins vybojoval kotouč v rohu ledové plochy, ale poté jej poslal na hole hostujících borců a ti tak mohou kombinovat.
31:43
Hodně dobrou půlminutu teď měli domácí, kteří několikrát ohrozili Hammonda, ale ten nakonec lapil kotouč a přerušil hru.
31:10
Oba týmy hrají v plném počtu.
30:58
Nyní již ale Ottawa je před Niemim a Ceci dvakrát prověřil reflexy domácího brankáře. Ten v pohodě zasahuje.
30:28
Turis se neúspěšně pokusil proniknout do útočného pásma a Ottawa tak ztrácí kotouč.
30:14
Je tady další přerušení a komerční přestávka.
29:58
Sharks se špatně domluvili, zahráli zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Niemiho.
29:10
Logan Couture (SJS) je nyní hodně rozohněný, ale i přesto jde na trestnou lavici za podražení. Z hostujícího celku velmi podrážděně reagoval Mark Stone (OTT), který byl obětí Couturova ataku, krosčekem to domácímu hráči vrátil a také si jde proto odpočinout na trestnou lavici.
28:52
Jedovatá střela Dillona od modré čáry jen prosvištěla kolem pravé tyče.
28:19
Condra hledal spoluhráče před bránou, ale puk se zastavil o brusli jednoho z domácích a Niemi hodně rychle reagoval zalehnutím volného kotouče.
27:29
A je vyrovnáno! Další nepřesná střela domácích e od mantinelu odrazila přesně na hokejku kapitána Sens ERIKA KARLSSONA a ten pohotovým zakončením překonal Niemiho. Asistence: Kyle Turris, Mike Hoffman
26:51
Karlsson zkusil střelu od modré, ale puk skončil jen na zadním mantinelu. Ryan následně ztratil kotouč a ten vyváží domácí pryč z vlastního pásma.
26:23
Mika Zibanejad mohl vyrovnat, když se ze strany tlačil před Niemiho, ale domácí brankář lapačkou zastavil jeho bekhendové zakončení.
26:11
Hned po vhazování domácí vyhazují kotouč a Sens začnou přesilovku ve středním pásmu.
26:05
Domácím se to vůbec nelíbí, ale Brent Burns (SJS) míří za nedovolené bránění na lavici hanby.
25:21
A na druhé straně byl v akci pro změnu Tomáš Hertl, který protáhl Hammonda dobrou střelou na zadní tyč. Hammond pokus českého mladíčka zastavil a poradil si i s dvěma nepříjemnými dorážkami domácích.
24:46
Milan Michálek se se svým spoluhráčem tlačil do přečíslení dvou na jednoho, které Michálek řešil nepřesnou střelou.
24:24
23:39
Bobby Ryan parádní střelou zápěstím protáhl Niemiho a Chiasson poté nedokázal propasírovat puk za záda domácího brankáře po vyjeti zpoza brány.
23:10
Po krátké hře ve středním pásmu jsou Senátoři zpět u Niemiho.
22:29
Zibanejad byl výborně postaven před Niemim, ale střelu od modré čáry nedokázal tečovat a puk končí vedle.
22:24
Zatím jediný úspěšný střelec zápasu Tommy Wingels (SJS) jde na trestnou lavici za hákování. Vůbec první přesilovka dnešního zápasu.
21:56
Na druhé straně se hned ke třem střelám v krátkém čas dostali Žraloci. Dvakrát dobře zasáhl Hammond, potřetí šel puk vedle.
21:27
Pozornost Niemiho otestoval Bobby Ryan, ale domácí brankář jeho pokus bez problémů zastavil a rozehrál puk.
20:50
Puk se zatím pohybuje především ve středním pásmu, na hokejkách ho mají hostující borci.
20:01
Střely na bránu po 1.třetině
San Jose Sharks – 12
Ottawa Senators – 10
Další třetina začne přibližně v 5:04.
Máme za sebou první třetinu utkání mezi San Jose a Ottawou a domácí zatím zaslouženě vedou 1:0. Gól vytěžili Sharks z úvodního tlaku, který již v čase 2:27 proměnil v branku Tommy Wingels a Hammond přišel o dva zápasy trvající neprůstřelnost. Senátoři se zatím vůbec nedostali ke hře, která je zdobila poslední zápasy a jedinou šanci si vytvořili krátce před koncem třetiny, kdy Puempela skvěle vychytal Niemi.
20:00
19:44
Až v závěru třetiny si hosté dokázali vytvořit výbornou šanci. Po Methotově střele od modré se Puempel dostal k dorážce, ale Niemi se fantasticky zmátořil a lapačkou zastavil kotouč mířící za brankovou čáru!
19:24
Patrick Wiercioch si při souboji s Nietem nepříjemně natloukl o mantinel a s tváří ponořenou do ručníků opouští ledovou plochu.
18:52
Pěkné sólo předvedl Wiercioch, který následně bekhendem posílal puk před bránu, ale Michálek ani Stone nedokázali usměrnit kus černé gumy směr brána.
18:12
Hosté teď zkusili trochu přitvrdit, avšak ani to k zisku kotouče nevedlo a třetí pětka Sens odjíždí na střídačku.
17:31
Po střele od modré čáry se kotouč odrazil přesně na hůl Joea Thorntona a ten trefil pohotovým zakončením tyč Hammondovy brány!
17:20
Puk se nachází na střídačce Senátorů a hra je proto přerušena. Navázáno bude vhazováním v pásmu Ottawy.
16:49
Tak nakonec přichází spíše uklidnění a oba týmy střídají.
16:38
Hosté ztratili puk za Niemiho bránou a Žraloci rychle obrací hru.
15:22
Úvodní entuziasmus, kterým hráči Sharks oplývali je pryč, ale i tak se domácí dostávají častěji do šancí. Střelu od modré čáry zřejmě tečoval jeden z hostujících útočníků a Hammond může být rád, že puk zamířil mimo tři tyče.
14:48
Greening se pokusil narušit trochu hluchou pasáž, ale Niemi byl pozorný a domácí nakonec zahrávají zakázané uvolnění.
12:53
Ceci solidní střelou vystrašil Niemiho, avšak ten nakonec mohl být relativně v klidu, neboť puk dobře viděl.
12:21
Výbornou přihrávku zpoza brány obdržel Joe Pavelski, ale ten z předbrankového prostoru nedokázal usměrnit puk mezi tři tyče.
11:36
Na druhé straně dostal nabito Eric Gryba, ale i v tomto souboji byl úspěšnější brankář, přesněji řečeno Antti Niemi v dresu Žraloků.
11:14
Dillonův slabý bekhend i Couturovu střelu Hammond bez sebemenších problémů pokryl.
10:31
Po komerční přestávce se hosté na malou chvíli usadili v pásmu Sharks, ale nyní už je kotouč ve středním pásmu.
09:59
Velmi dobře nyní napadají hosté, ale Ryan se k puku sám před Niemim nedostal a následná Zibanejadova rána se zastavila o chrániče jednoho z obránců San Jose.
09:14
Pageau byl dobře rozjetý na levé straně, zkusil střelu na zadní tyč, ale Niemi nakonec nemusel zasahovat.
08:28
Vůbec poprvé byli hosté na déle než tři,čtyři sekundy v útočném pásmu, ale nepřesná bekhendová přihrávka Turrise je nakonec vyhnala zpátky do neutrální zóny mezi dvěma modrými čarami.
07:49
Burns nezastavil Karlssonovu rozehrávku v útočném pásmu nýbrž ve středním a proto je pískán ofsajd.
07:13
Logan Couture dostal výbornou přihrávku do jízdy, řítil se sám na Hammonda, ale střela mu nesedla a trefil přesně prostředek brány, kde stál hostující brankář. Ten si připisuje již osmý úspěšný zákrok.
06:10
Matt Irwin zastavil hosty dobrou hrou tělem již na modré čáře a Senátoři tak záhy po vyhraném vhazování přišli o puk.
SJS – 8
OTT – 1
06:03
Hammond má puk v moci a následuje první komerční přestávka.
05:19
Karlsson konečně dostal puk z pásma Ottawy a Bobby Ryan dokonce mohl zakončit. Plusové body za zablokovanou střelu si však po Ryanově pokusu připsal jeden z domácích obránců.
04:57
Pavelski posílal prudkou přihrávku před bránu, ale tu hosté dokázali vytečovat mimo ledovou plochu.
04:13
Senátorům se nepodařilo vymanit z vlastního pásma a Hammond musí opět na led. Po obkroužení branky to zkoušel Couture, ale ani on ani Karlsson druhou branku nepřidal.
03:39
Domácí pokračují v dobrém začátku zápasu a vezou jeden útok za druhým. Marleaua Hammond dokázal vychytat a následně je hra přerušena vinou posunuté brány hostujícího celku.
02:27
Neprůstřelnost Hammonda je fuč! TOMMY WINGELS svou střelou neuspěl, avšak po dalším pokusu se dostal k dorážkám na brankovišti a díky nedůrazu Ceciho nakonec propasíroval kotouč za brankovou čáru. Asistence: Matt Irwin, Matt Nieto
01:45
Hosté vybojovali kotouč v rohu kluziště a mohou tak vyvézt puk do středního pásma, popř. vystřídat.
01:08
Již i San Jose má na svém kontě střelecký pokus, Hammond bez problémů zasáhl. Nyní už je však pískán ofsajd Miky Zibanejada.
00:22
O první střelu utkání se postaral Kyle Turris, ale jeho bekhendový pokus z úhlu výrazněji neohrozil Niemiho.
00:01
Úvodní pětky jsou připraveny, zápas může začít.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Hannan, Irwin – Pavelski, Thornton, Hertl – Karlsson, Couture, Marleau – Nieto, Sheppard, Wingels – Goodrow, Desjardins, McGinn

Ottawa Senators: Hammond (Driedger) – Karlsson, Methot, Ceci, Wiercioch, Gryba, Borowiecki – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Stone, Turris, Michálek – Chiasson, Legwand, Greening – Puempel, Pageau, Condra

Rozhodčí: Ian Walsh, Brad Watson – Brian Mach, Shane Heyer.
Utkání i dnes začne s menším zpožděním, což však není nic, na co bychom u NHL nebyli zvyklí.

Kyle Turris 15+26
Ani hosté se nenacházejí na pozicích zajišťujících playoff a na vyřazovací boje ztrácí stále více než 5 bodů. V tabulce Východní konference najdeme Senátory na 11.pozici.
Momentálně však Ottawa hraje velmi dobře a dnes nastupuje se sérií čtyř vítězství v řadě, kterým výrazně dopomohl Andrew Hammond. Ottawská trojka (!) a brankář, který udržel čisté konto v posledních dvou velmi těžkých utkáních v Anaheimu a Los Angeles.
Domácí zatím jednoznačně neprožívají sezónu, jakou by si přáli. Po 62 zápasech jsou Žraloci mimo postupové pozice a na playoff ztrácí. Ztráta sice není veliká, ale i tak se s pozicemi ve spodní části tabulky v San Jose nepočítalo.
V poslední době navíc Sharks nepředvádí zrovna nejlepší výkony, když prohráli 7 z posledních 10-ti zápasů a momentálně mají sérii dvou porážek v řadě (2:3 vs DET, 1:2 vs LAK).
Vítáme vás u on-line přenosu z kanadsko-americké NHL. Dnes se podíváme na střetnutí, ve kterémSan Jose Sharks přivítá na svém ledě Ottawa Senators. Utkání začíná v 04:30.