A to bude všechno. Loučíme se s vámi a přejeme dobrou noc, někdy příště u onlajnu na počtenou!
Marko Daňo (CBJ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 10:05
1. Jevgenij Malkin (PIT) 2+1
2. Derrick Pouliot (PIT) 1+0
3. Daniel Winnik (PIT) 0+1
Dnešní utkání sledovalo 18581 diváků.
Tučňáci na domácím ledě porazili Columbus 5:3 a bodově tak opět srovnávají Detroit!

Přitom v utkání od 18. minuty prohrávali, skóre otevřel hostující obránce James Wisniewski. O vyrovnání se ale postaral za 82 sekund Jevgenij Malkin po krásném průjezdu útočným pásmem. Druhá třetina nakonec rozhodl, neboť Penguins v ní vsítili celkem tři přesilovkové branky. Nejprve se prosadil David Perron (konkrétně tedy obránce Jack Johnson, jenž si dal vlastní gól), poté Jevgenij Malkin a nakonec ve 38. minutě svou druhou brankou v NHL Derrick Pouliot. Na začátku třetí třetiny, celkem po 18 sekundách jejího průběhu, dal pátou branku Tučňáků Steve Dowie. Daniel Winnik mu u ní asistoval a připsal si první bod v dresu Pens. V čase 45:37 snížil na 2:5 z pohledu Blue Jackets Ryan Johansen. 54 sekund před závěrečnou sirénou se ještě prosadil Nick Foligno, díky němuž se tedy skóre zastavilo na konečné hodnotě 5:3 pro Pittsburgh Penguins.

Střely: 41:25 (11:10, 16:6, 14:9)
60:00
59:59
Marc-André Fleury to ještě zkusil přes celé hřiště do prázdné branky, tu ovšem nedokázal trefit.
59:40
Curtis McElhinney míří z branky, hosté to zkusí ještě v šesti!
59:32
Ofsajd hráčů Pittsburghu.
59:06
Columbus právě vstřelil branku!
A ještě tu přecijen máme branku! NICK FOLIGNO přejel modrou čáru a využil toho, že Bortuzzo clonil Fleurymu ve výhledu. Střelou zápěstím překonal domácího brankáře a upravil tak na 3:5 z pohledu svého týmu! Asistence: Scott Hartnell.
58:58
Bortuzzo tvrdou střelou minul branku!
58:09
Pouliotův pokus ze středního pásma bez problémů McElhinney vyrazil.
57:20
Zdá se, že Pens už chtějí tento zápas odehrát v klidu za svou brankou s pukem v držení. A Columbusu se do napadání také moc nechce.
56:31
56:02
Střela Comeaua z voleje byla zblokována, hráči Columbusu poté vyhodili.
55:40
Kris Letang pěknou střelou zápěstím trefil tyčku hostující svatyně!
55:34
Kunitzův pokus dobře chytil Curtis McElhinney, který dnes podává dobrý výkon. A to i přes pět inkasovaných gólů.
54:45
Martin nahrál na Letanga, který si sjel do střelecké pozice. Nakonec ale nejproduktivnější obránce Pittsburghu branku přestřelil.
54:00
Columbus opět vyvezl puk ze svého pásma a ušetřil několik vteřin.
53:31
Dvě minuty z přesilovky jsou pryč, Tučňákům se zatím moc nedaří.
52:51
Sutter nahrál na Bortuzza, jehož přízemní střelu zápěstím vyrazil McElhinney do bezpečí.
52:37
Hosté se osvobozují, zatím brání dobře.
52:12
Crosby zkusil hostujícího brankáře zaskočit zpoza branky, rodák z Londona v Ontariu se ale nedal.
51:31
Corey Tropp (CBJ) je nakonec za tento zákrok vyloučen na pět minut a do konce utkání, z opakovaných záběrů se totiž ukázalo, že si před zákrokem nadskočil!
Střely: 36:23
51:31
Simon Despres schytal od Coreyho Troppa v rohu tvrdý hit. Obránce Pens krvácí a tak bude muset být ošetřen. Času dosti, následuje totiž komerční přestávka.
50:48
Johansen před brankou hledal zpětně Atkinsona, Paul Martin ovšem této přihrávce zabránil.
50:19
Letang chyboval ve vlastním pásmu a mezi kruhy střílel volný Akinson, Fleury ovšem vyrazil puk.
49:51
PIttsburgh se nedokázal prosadit v útočném pásmu, o chvíli později ale získal puk znovu a opět vyráží do útoku.
49:11
Puk skončil na střídačce Pittsburghu, hra je tedy přerušena.
48:51
Proti Despresově střele si nynější zákrok lapačkou naopak vychutnal hostující brankář Curtis McElhinney.
Střely: 34:22
48:14
Komerční přestávka.
48:14
Johansen obral soupeře o puk a předal ho Atkinosonovi, jehož dobrou střelu zápěstím chytil Fleury do lapačky. A všem přítomným divákům dal najevo, že tam ten puk opravdu má.
47:28
46:43
Hörnqvist chtěl zadovkou najít Crosbyho, obránci tento pas ovšem zblokovali. Wisniewski poté vyhodil a tlak domácích tak přerušil.
46:03
Malkinovu tvrdou střelu zneškodnil McElhinney! Penguins nyní tlačí svého soupeře.
45:37
Jenže Blue Jackets skórují v oslabení a snižují na rozdíl tří branek! RYAN JOHANSEN se dostal do samostatného úniku a naznačil, že půjde do bekhendu. Puk si okamžitě stáhnul na forhend, následně ho poslal nad ležícího Fleuryho a upravil tak na 2:5 z pohledu Columbusu! Bez asistence.
45:28
Čtvrtá lajna Pens vytvořila opravdu silný tlak a vybojovala přesilovou hru. Za krosček je vyloučen Jack Johnson (CBJ).
45:02
Bortuzzovu střelu od modré McElhinney neudržel, k dorážce se dostal Spaling, tu už ovšem hostující brankář zneškodnil!
44:36
Bennettova střela po vhazování zamířila těsně vedle.
44:30
Letang svou střelou vybídl Hörnqvista k teči, McElhinney byl ovšem pozorný.
43:57
Anisimov objel branku a otočil se čelem k ní, čímž se zdržel, a tak jeho střelu mohl obránce zblokovat.
43:26
Malkinovu střelu z otočky dokázal McElhinney vyrazit před sebe. Tam ještě čekal Hörnqvist, k puku už se ale nedostal.
42:52
42:44
Johansen křížnou přihrávkou hledal Savarda, obránci ovšem jeho úmysl přečetli. Hra byla posléze přerušena pro přihrávku rukou.
42:10
A další pokus rodáka z Jaroslavle lapil Fleury.
41:55
Anisimovu střelu statečně zblokoval Kris Letang.
41:40
Domácí se osvobodili výhozem puku.
41:24
Hartnellovu střelu lapil Fleury. Předtím se Johansen na modré čáře srazil tvrdě s Winnikem a útočník Penguins upadl na led. Podle záběrů se hostující hráč dopustil faulu loktem, zákrok ovšem zůstal bez trestu.
40:52
Za vysokou hůl je vyloučen Chris Kunitz (PIT). Útočný faul je tak potrestán dvouminutovým trestem.
40:43
A málem tu byla další branka! Před brankou nebezpečně zakončoval Hörnqvist, ale jeho střela zasáhla břevno hostující branky!
40:18
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Tučňáci si nemohli přát lepší vstup do třetiny! Na led šla od úvodní bule třetí lajna a to se vyplatilo. Winnik zpoza branky našel STEVEA DOWNIEHO, který krásnou střelou švihem přidal pátou branku Pittsburghu! Winnik si tak od přestupu z Toronta připisuje první bod za Penguins. Asistence: Daniel Winnik a Brandon Sutter.
40:02
Úvodní buly třetí dvacetiminutovky vyhráli domácí.
40:01
Brzy nám začne třetí třetina. Dokáže Columbus ještě s tímto zápasem něco udělat?
Druhá třetina je za námi. Penguins jí naprosto ovládli a díky třem gólům se dostali do vedení 4:1. Postupně se trefili Perron, podruhé v zápase Malkin a podruhé v lize mladý obránce Pouliot. Všechny góly padly v přesilové hře!

Střely: 27:16 (16:6 v této třetině)
Další třetina začne přibližně v 1:04.
40:00
39:57
Domácí zahráli vysokou holí a z pásma tak budou vykázáni.
39:48
Blue Jackets se nyní osvobodili formou zakázaného uvolnění.
39:42
Malkin dobře napadal a vybojoval puk, jeho přihrávka byla ovšem zblokována.
39:19
Downieho střela z pravé strany byla zblokována Bollem. Dobrá práce hostujícího forvarda.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny právě začala.
38:35
Winnik byl v ofsajdu, akce Penguins je tedy přerušena.
37:57
Pens stále nemají dost a opět útočí! Tato třetina jim zkrátka patří.
37:07
Pouhých 17 sekund stačilo Pittsburghu na využití této početní výhody a vstřelení třetí přesilovkové branky! Crosby vyslal z levé strany střílený pas na Hörnqvista, jenž tečoval puk a McElhinney ho vyrazil. Touš se následně odrazil na hůl DERRICKA POULIOTA, který ho dopravil do branky a dal svůj druhý gól v NHL! Asistence: Patric Hörnqvist a Sidney Crosby.
36:50
Je tomu skutečně tak. Jared Boll (CBJ) usedne na trestnou lavici za sevření puku.
36:50
Máme tu komerční přestávku, po níž bude zřejmě následovat přesilová hra jednoho týmů.
36:34
Domácí pracují i velmi dobře v obraně a nedovolují Columbusu moc dlouho kombinovat, resp. ani střílet.
35:30
Pouliot si sjel z pravé strany do pásma a následně objel branku, odkud předával puk před ní. Tam ovšem nebyli spoluhráči a akce tak skončila.
35:15
Pens jsou lepším týmem na ledě a chtějí vyrazit do další akce.
34:22
Modrokabátníci si opět zkomplikovali situaci v obraně, kde dobře napadal domácí útočník Lapierre. McElhinney ovšem chybu svých beků uhasil a podržel puk.
Střely: 23:16
33:49
Malkin opět ukázal své kvality a předal pěkně puk na Hörnqvista, jehož střela ale byla ztečována do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
32:52
Sutter se ocitl v dobré šanci, kterou ovšem neproměnil a stav tedy zůstává nadále 3:1! Obrana Blue Jackets ale působí místy velmi nejistě.
32:23
Prout posílal touš do brankoviště, kde operoval Clarkson. Jenže ten se k němu ani nemohl dostat.
31:22
Letestu nahrál před branku na Wennberga, který se před chvílí vrátil z trestné lavice a hned mohl skórovat! Marc-André Fleury se ale včas přesunul a puk vyrazil svým betonem!
31:04
30:36
Perron se dotknul puku v době, kdy byl v ofsajdu. Hra je tedy přerušena, stejně jako akce Penguins.
30:05
Jack Johnson se postaral o výhoz, přesilovka se Pens zatím moc nedaří.
29:30
Columbus se postaral o výhoz puku až k Fleurymu.
29:13
Crosbyho střela byla neúspěšná. Vhazovat se bude po pravici hostujícího gólmana.
29:04
Hostující hráč je podruhé vyloučen za vyhození puku mimo led – tentokráte je to Alexander Wennberg (CBJ).
28:29
Nejprve Atkinson, po něm Johansen. Oba výrazně ohrozili Fleuryho, ale ten se překonat nenechal!
28:01
Pouliot se vydal na útočný výlet, k zakončení se ale nedostal, nic z toho tedy nakonec nebylo.
Střely: 22:11
27:33
McElhinney zákrokem přerušil hru a zajistil komerční přestávku.
27:16
Gibbons projel do útočného pásma, tam už ale více nevymyslel.
26:48
25:52
Johansen svou tvrdou střelou trefil pouze Bortuzza, puk následně skončil ve středním pásmu.
25:34
Folignovu střelu zblokoval Paul Martin do ochranné sítě nad brankou.
25:22
Domácí vyvezli kotouč až do útočného pásma.
24:48
Trest i na domácí straně. Na dvě minuty je za držení vyloučen Simon Despres (PIT).
24:20
Tučňáci využívají i klasickou přesilovou hru a vedou už o dva góly! JEVGENIJ MALKIN obdržel perfektní přihrávku do mezikruží od Letanga, odkud nekompromisní střelou překonal McElhinneyho a upravil tak na 3:1! Ruský útočník se tak podílí i na třetí brance Pittsburghu. Asistence: Kris Letang a Sidney Crosby.
24:04
A opět pálil Derrick Pouliot, tentokráte jeho dělovku ještě lehce tečoval Hörnqvist, ale McElhinney udržel puk ve své výstroji.
23:16
Další Pouliotův pokus vyrazil hostující brankář do rohu, jeho spoluhráči poté vyhodili.
22:52
V dobré šanci se ocitl z rychlé akce Pouliot, ale McElhinney dokázal zareagovat a lapil kotouč!
22:34
A domácí tuto početní výhodu využívají, díky čemuž se dostávají do vedení! DAVID PERRON dostal krátce po vhazování puk na levou stranu u branky a využil pokleku Johnsona, od kterého poslal puk za McElhinneyho záda! Je to tedy vlastní gól a hlavně jdou Tučňáci do vedení. Asistence: Jevgenij Malkin a Kris Letang.
22:26
Crosby byl zasažen holí do obličeje, za což dvouminutový trest inkasuje Fjodor Tjutin (CBJ). Tučňáci mají přesilovku 5 na 3!
22:08
Crosbyho přihrávku zachytil Letestu, jenž posléze vyhodil puk přes všechny čáry.
21:40
Hosté dostali puk do středního pásma, díky čemuž se na pár vteřin osvobodí.
21:37
Letangovu střelu golfákem lapil McElhinney.
21:19
James Wisniewski (CBJ) je vyloučen za zdržování hry – vyhození puku mimo hrací plochu.
21:19
A další obrovská šance Pittsburghu! Tentokráte sám na branku unikal Sidney Crosby, ale bekhendovou kličkou nezasunul puk pod beton hostujícího brankáře. Bude se vylučovat.
20:58
A hned si vytvořili dobrou šanci! Patric Hörnqvist se dostal přes Johnsona a šel sám na brankáře, nakonec ale napálil puk přímo do lapačky McElhinneyho!
20:32
V útočném pásmu se ale neprosadili a u kotouče jsou tak domácí.
20:02
Úvodní vhazování této třetiny vyhráli hosté.
20:01
A nyní už i na úvodní buly...
Hokejisté už nastupují na ledovou plochu a chystají se na zahájení druhého dějství.
Střely na branku: 11:10.
První část hry je za námi a viděli jsme v ní celkem vyrovnanou bitvu. Na branky si diváci počkali až do 18. minuty, kdy se prosadil Wisniewski. Jenže Tučňáci se nevzdali a bleskurychle vyrovnali, když se po pěkné individuální akci trefil Malkin, a tak se jde do kabin za stavu 1:1.
20:00
19:00
Hraje se poslední minuta první části hry.
18:55
JEVGENIJ MALKIN obkroužil celou útočnou třetinu a na pravém kruhu se rozhodl zakončit bekhendem a jeho pokus končí za brankovou čárou. McElhinney nemohl nic vidět, jelikož před ním operoval Kunitz, který brance hodně dopomohl. Asistence: Chris Kunitz, Paul Martin.
17:33
Hosté využívají přesilovou hru! Johansen naznačil, že bude střílet, ale kotouč přihrál JAMESI WISNIEWSKÉMU, který z první trefuje odkrytou branku. Asistence: Ryan Johansen, Jack Johnson.
17:02
Dalším vyloučeným je Martin, který podrazil soupeře a Columbus si zahraje první přesilovou hru.
16:43
Na trestnou lavici putuje Foligno a také Despres, jelikož oba shodili rukavice.
16:17
Domácí kapitán se dostal do útočné třetiny, kde mezi kruhy o kotouč přišel.
15:42
Střela od modré čáry končí ve výstroji McElhinneye.
14:49
Aby toho nebylo málo, tak také Columbus vyhazuje kotouč na icing.
14:20
Tučňáci si situaci ve vlastní obrané třetině nekomplikují a vyhazují na další zakázané uvolnění.
13:11
Domácí hráči jeli dva na jediného obránce! Jenže střela, kterou vyslal Comeau byla hodně nepřesná a Lapierre se na spoluhráče zlobí, protože mu nepřihrál.
12:08
Crosby si našel střeleckou pozici na modré čáře, ale jeho tvrdá rána mířila jen do bránícího hráče, který odklopýtal z ledové plochy.
11:33
Střelu od modré čáry chytá domácí brankář, který přerušil hru.
11:16
Na přihrávku nedosáhl Sutter, a tak tu máme další zakázané uvolnění.
10:30
Domácí tým vyhazuje na další icing, hra se stěhuje zpátky před Flueryho.
09:42
Crosby přenechal puk na Perrona, který zamířil jen nad branku
09:09
Malkin našel před brankou Comeaua, jehož pokus z první mířil jen do betonu přesouvající se ho gólmana.
08:27
Nick Foligno nahazuje puk na zadní mantinel, kde jeho spoluhráči podstoupí souboj.
07:43
Z hranice kruhů vystřelil Sutter, jehož pokus mířil nad branku.
07:13
Columbus kombinoval v útočné třetině, ale do přihrávky vložil hůl bránící hráč, který srazil černou gumu do ochranné sítě.
06:42
Tučňáci si neporozuměli v rozehrávce a kotouč končí na zakázaném uvolnění.
05:25
Fluery si připisuje zákrok proti střele Atkinsona.
04:33
Nahození od červené čáry končí pod lapačkou hostujícího brankáře, který hru přerušuje.
03:55
Sledujeme první zakázané uvolnění, kterého se dopustili Modrokabátníci.
03:38
Hostující tým nemohl přejít přes střední pásma, a tak volí pouze nahození na zadní mantinel.
03:06
Hra nám rychle plyne a čas je k nezastavení, ovšem na velkou šanci stále čekáme.
02:19
Z levé strany vystřelil Crosby, jehož ránu vyrazil McElhinney před sebe, kde byl Hörnqvist, jenž trefuje opět brankáře.
01:57
Daniel Winnik hledal zadovkou spoluhráče, ten na puk nedosáhl.
01:20
Columbus se na chvíli usadil v útočné třetině, ale hrál kotouč jen po mantinelu.
00:52
Hostující tým se dostal do středního pásma, kde jsou Tučňáci, kteří protiútok zastavují.
00:05
Úvodní vhazování vyhrál Columbus, jenž hned prověřil Flueryho, který v první situaci obstál.
00:01

Pittsburgh Penguins: Fluery (Greiss) – Martin, Letang, Ehrhoff, Pouliot, Scuderi, Despres – Perron, Crosby, Hörnqvist – Kunitz, Malkin, Comeau – Winnik, Sutter, Downie – Spaling, Lapierre, Bennett.

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Bobrovskij) – Johnson, Savard, Tjutin, Wisniewski, Goloubef, Prout – Foligno, Johansen, Clarkson – Hartnell, Wennberg, Atkinson – Gibbons, Anisimov, Daňo – Tropp, Letestu, Boll.

Rozhodčí: Lee, Peel – Cherrey, Henderson.
Možné milníky v dnešním zápase

Pokud dnes nastoupí Scuderi, tak to pro něj bude sedmisté utkání v NHL.

Pokud si v dnešním utkání připíše Dubinsky dvě asistence, tak jich bude mít 200 v NHL.

Pokud si Clarkson připíše čtyři kanadské body, tak jich bude mít na svém kontě 200.

Scuderi potřebuje pouhé dva body, aby se dostal na hranici 200 bodů v NHL.