Tři hvězdy utkání:
1. Mats Zuccarello (NYR) 0+2
2. Cam Talbot (NYR) 25 zák., 1 gól, 96,2%
3. Chris Kreider (NYR) 1+0
Zápas končí a jeho vítězem se stávají domácí Rangers. A vítězství je to rozhodně zasloužené. Až na občasné výjimky byli domácí dnes lepším celkem a po celý zápas si celkem v pohodě hlídali své vedení. Hosté zkusili ještě čtyřminutovou hru bez brankáře, kterou odehráli velice dobře, ale branku vstřelit nedokázali a do prázdné brány tak uzavřel střelecký účet zápasu druhý nejlepší střelec NHL Rick Nash. Pro Nashville je to tak třetí prohra v řadě, což je nejhorší forma Predators v celé letošní sezóně.
60:00
59:16
Rangers právě vstřelili branku!
RICK NASH se dostal v obranném pásmu k puku a přes celé hřiště pečetí vítězství Jezdců v dnešním zápase. Asistence: Kevin Klein.
58:51
Další icing New Yorku.
58:44
Domácí vyhazují na icing a vzhledem k tomu, že nemohou střídat, si kouč Rangers Alain Vigneault bere oddechový čas.
58:31
Ribeiro v obrovské šanci opět ztroskotal na Talbotovi.
57:44
Sražená střela Webera a puk je ve středním pásmu.
57:38
Oddechový čas pro hosty.
57:38
Z prostoru mezi kruhy pálil Neal, ale Talbot ramenem jeho střelu zastavil.
57:04
Další zakázané uvolnění New Yorku.
56:39
McDonough také minul z obranného pásma prázdnou bránu a je to icing Rangers.
56:18
Nash bekhendem minul prázdnou klec.
56:00
Hosté hrají bez brankáře!
55:53
Kotouč se o tvrzené sklo odráží do hlediště a domácí jsou již v plném počtu.
55:40
Forsberg si vybruslil od mantinelu á la Jaromír Jágr, ale Talbot jeho střelu lapil.
55:18
Domácí se opět bez problémů osvobozují.
54:47
Rangers vyhazují přes všechny čáry.
54:38
Ekholmova střela končí ve výstroji Talbota.
54:30
Wilson pálí od modré mimo.
54:06
Nashville měl zatím dvě početní výhody, ve kterých ale ani jednou nevystřelil.
54:06
Ofasjd Nashvillu.
54:01
Domácí se okamžitě osvobozují.
53:51
Brassard (NYR) podrazil Forsberga a hosté budou mít velkou šanci na zdramatizování zápasu.
53:26
Brassardovo nahození letí mimo bránu Predators.
52:35
Hagelin se bleskově dostal s pukem do pásma svižnou střelou vystrašil Rinneho.
52:00
Hosté si jsou vědomi toho, že již mnoho času nezbývá a nyní mohutně přikládají pod kotel.
51:30
Domácí pod velikým tlakem vyhazují do útočného pásma.
50:57
Weber při střele od modré zlomil hůl, ale jeho střela přesto nadělala velkou neplechu před bránou Tlabota.
49:55
Neil mohl dorážet prakticky do prázdné brány, ale na poslední chvíli mu strčil hůl do zakončení Girardi.
48:51
Bleskový brejk v podání Santorelliho, který si ale vylámal zuby na skvělém Talbotovi.
47:14
McDonough od modré čáry trefil jen Rinneho.
46:23
Smith se po nádherné narážečce dostal do zakončení, ale byl již příliš blízko u Talbota a v plné rychlosti nedokázal nasměrovat kotouč do brány.
45:51
Domácí opět uskakují na rozdíl dvou branek. Tvrdou střelu Girardiho vyrazil Rinne betonem přímo na hůl DOMINICA MOORA, který zasunul kotouč do odkryté brány. Asistence: Dan Girardi, Tanner Glass.
44:39
Hagelin po buly z úhlu neprotlačil kotouč k bráně.
44:05
Yandle a následně ani Kreider z dorážky Rinneho nepřekonali.
43:38
Brejk 2 na 1 zakončil nepřesnou střelou Ribeiro.
43:16
Rinne betonem zastavil střelu McDonougha.
42:24
Moore již prověřil pozornost finského gólmana.
42:05
Střela Boyla neprošla k Rinnemu.
41:55
Nashville vyhodil na zakázané uvolnění.
41:30
Rangers se v útočném pásmu ke střele nedostali.
40:52
Kreider prověřil účinnost lapačky Rinneho.
40:12
Weber pálil od modré mimo.
40:01
Střely v druhé třetině – 13:11
Střely celkem – 25:16
Prostřední část je u konce. Domácí byli po většinu času lepším celkem a ve 25. minutě se zásluhou Kreidera dosatli do dvoubrankového vedení. Postupen času se ale Nashville dostával do zápasu, až nakonec tlak v 36. minutě přinesl první branku Predators. Od té doby tahal New York za kratší konec lana a třetí třetina tak bude ještě velmi zajímavá a začne přibližně v 02:58.
40:00
39:18
St. Louis nahodil puk před bránu, ale Stepan se k zakončení nedostal.
38:47
Miller pokazil rozehrávku, ale domácí se bleskově vrátili a nedovolili Panterům vystřelit.
37:26
Forsberg se z vlastního obranného pásma prokličkoval až do samostatného zakončení, ale Talbot udržel betonem vedení Rangers.
36:46
Josi tečoval střelu Girardiho a kotouč proletěl těsně vedle brány Rinneho.
36:20
Další nepřesný pokus Stepana.
35:48
Stepan si najel od mantinelu, ale z úhlu netrefil bránu hostů.
35:39
Nashville vyhazuje na icing.
35:24
Nashville právě vstřelil branku!
Hosté střílejí kontaktní branku. Tyler Beck v pádu poslal parádní zadovku na zcela volného MATTA CULLENA, pro kterého již nebyl problém poslat puk za Talbota. Asistence: Tyler Black, Mike Santorelli.
35:13
Santorelli vybruslil zpoza brány, avšak netrefil bránu Rangers.
34:24
Forsberg nebezpečně nahazoval kotouč před bránu Talobta.
33:10
Hagelin z bezprostřední blízkosti nepropálil Rinnenho.
32:44
Další nepříliš nebezpečná střela Ekholma.
32:21
Yandle netrefil bránu Nashvillu.
32:02
Brejkovou situaci zhatil nepřesnou přihrávkou Stepan.
31:23
Santorelli lehkou střelou sotva mohl Talbota překonat.
30:59
Domácí jsou v plném počtu. Přiznám se, že horší přesilovku jsem již dlouho neviděl.
30:34
Rangers drží kotouč v pásmu soupeře.
30:22
Nashville je v přesilovce naprosto neškodný.
29:54
Další vyhození New Yorku.
29:40
Rangers se zatím opět v pohodě brání.
28:58
Domácí tým bude pykat za příliš mnoho hráčů na ledě.
28:56
Franson tvrdým a čistým hitem poslal k ledu Glasse.
27:52
Girardi z dobré pozice pálil nepřesně.
27:39
Neil dostal přihrávku zpoza brány, ale Talbot se bleskově přesunul a jeho šanci zlikvidoval.
27:24
27:01
Nepříjemné nahození před bránu netrefil nikdo z domácích.
26:17
Rinne před dojíždějícími útočníky skryl puk v lapačce.
25:59
St. Louis neudržel puk a hosté opět vyhazují.
25:38
Hosté vyhazují puk přes celé hřiště.
25:24
Cullen (NSH) vyloučen za nedovolené bránění.
25:22
Střela Millera tečována těsně vedle.
24:14
Domácí vytěžili z dlouhého tlaku druhou branku utkání. Zuccarello poslal milimetrovou přihrávku před bránu na najetého CHRISE KREIDERA, který poslal kotouč pod břevno Rinneho brány. Asistence: Mats Zuccarello, Derick Brassard.
23:16
Talbot si připisuje první zákrok druhé části proti střele Smithe.
22:52
Yandleva střela sražena mimo.
22:29
Glass z rohu kluziště Rinneho nepřekvapil.
22:11
Hagelin se po chybě v rozehrávce dostal za obranu Predators, ale švédský útočník trefil jen břevno hostující branky.
21:36
St. Louis nepříjemně nahodil kotouč před Rinneho a finský gólman měl plné ruce práce, aby se k puku dostal.
20:40
Kolmá přihrávka Brassarda sražena do publika.
Trestné minuty – 2:0
Predators si mohou oddychnout. Přesto, že se čekalo hodně vyrovnané utkání, tak první třetinu jednoznačně ovládli domácí hokejisté. O zatím jedinou branku zápasu se v sedmí minutě postaral Marc Staal. Rangers poté měli několik dalších zajímavých příležitostí. Do té největší se dostal po nevyužité přesilovce Nashvillu elitní střelec Rick Nash, kterého v samostatném úniku vychytal Rinne. Druhá třetina začne přibližně v 02:03.
20:00
19:54
Nashův nástřel od mantinelu jen proletěl brankovištěm Rinneho.
19:24
Nahození Zuccarella dojel první Nash, ale ke střele už se neprodral.
17:42
Wilson přihrál rukou a hra je přerušena.
17:25
Icing Predators.
17:04
Yandlovu první střelu v dresu Rangers srazil Weber.
16:44
Po přihrávce zpoza bránu končí kotouč opět v moci Rinneho.
16:37
Od mantinelu překvapivě z otočky vypálil Nash, avšak Rinne byl pozorný a střelu zachytil.
16:09
Středem hřiště si najel Ekholm, ale v klíčové chvíli mu puk ujel.
15:56
Talbot raději přidržel nahození Panterů a bude následovat komerční přestávka.
15:34
Sražená střela St. Louise.
15:00
Rick Nash ujel do samostatného úniku, ale v souboji jeden na jednoho si na Rinneho nepřišel.
14:52
Přesilovka končí a domácí se bránili parádně.
14:28
Rangers se opět osvobozují.
14:02
Hosté se sice usadili v pásmu, ale střelu na Talbota neposlali a domácí vyhazují.
13:16
Nash skvěle vyvezl kotouč a ukrojil téměř půl minuty z přesilovky Panthers.
12:52
První vyloučení v zápase. Zuccarello (NYR) zahrál vysokou holí do obličeje Webera a dostává dvouminutový trest.
12:49
Klein poslal kotouč do rukavice Rinneho.
12:41
Stejně si nyní počínal i Stepan.
12:24
Klein od modré netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
11:54
Miller se protlačil přes Ekholma ke střele, ale mířil nad bránu hostů.
11:10
Talbot chyboval za bránou při rozehrávce, ale naštěstí pro něj neměl Bourque komu nahrát před odkrytou klec.
10:45
Forsbergův pokus v pohodě vyrazil Talbot.
10:14
Od modré pálil Jones, ale jeho pokus byl sražen do rohu kluziště.
10:10
Nepřesná rozehrávka Moora končí icingem.
09:19
Rinne zasáhl betonem proti střele Boyla.
09:02
Josi poslal puk jen do výstroje Talbota.
08:29
Neal netrefil branku Rangers.
06:36
Domácí se dostávají do vedení. Kotouč vyvezl přes celé hřiště Brassard, křižnou přihrávkou dostal puk na Zuccarella, který jen přiťukl na hůl MARCA STAALA a ten vymetl růžek Rinneho brány. Asistence: Mats Zuccarello, Derick Brassard.
06:29
Po chybe Rangers mohl pálit Smith, ale kotouč mu sjel.
05:25
V úvodu zápasu sledujeme zatím dosti opatrnou hru bez větších šancí.
04:29
Millera na modré neposlech kotouč a hosté jsou opět na puku.
04:20
Hosté se usadili v útočném pásmu, ale střela od modré byla sražena do hlediště.
03:59
Domácí nedojeli své nahození a vpřed míří Predators.
03:39
Forsbegrovo nahození nedělalo Talbotovi problém.
02:50
Sražený kotouč je na střídačce Rangers.
02:25
Po střele od modré dorážel nepřesně Moore.
02:19
Přihrávku Boyleho si málem srazil do vlastní brány Weber.
01:52
Zablokovaná střela Josiho.
01:37
Ke sražené střele se natahoval Kreider, ale první byl u puku gólman Rinne.
01:01
První střela od modré v podání Ekholma šla mimo bránu.
00:34
Domácí se ze začátku dostali pod mírný tlak a vyhazují na zakázané uvolnění.
00:01

New York Rangers: Talbot (Skapski) – Girardi "A", Klein, Staal, Boyle, McDonaugh "C", Yandle – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan "A", St. Louis – Hagelin, Hayes, Miller – Glass, Moore, Sheppard.

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Jones, Weber "C", Ekholm, Franson, Josi, Bartley – Wilson, Ribeiro, Neal – Forsberg, Fisher "A", Smith – Cullen, Santorelli, Beck – Nyström, Gaustad, Bourque.

Rozhodčí: McCauley, Skilliter – Sericolo, Cormier.
NASHVILLE PREDATORS

Dnes domácí Jezdce čeká nejlepší tým celé NHL. Nikdo nenasbíral v letošní sezóně více bodů než Predators. 89 bodů je o dva více, než má Anaheim a Montreal. Hosté tak na čele Západní konference už jen bojují o konečné první místo, se kterým se neustále přetahují právě s Anaheimem. Nashiville má navíc nejen o dva body více, ale také o jeden odehraný zápas méně. Ještě před dvěma koly byl náskok Predators šestibodový, avšak zatímco Ducks oba poslední matche vyhráli, Nashville doma prohrál jak s Minnesotou (2:4), tak i s Detroitem (3:4).
NEW YORK RANGERS

Domácí Jezdci chytili v posledních zápasech fantastickou formu. Nikdo z celé NHL nemá z posledních deseti zápasů více bodů než právě Rangers. Z možných dvaceti jich New York nasbíral neuvěřitelných sedmnáct. Jen jednou z posledních deseti klání nezískali domácí ani jeden bod. Tato skvělá forma, která se Rangers drží již dlouhodobě, vynesla New Yorku vzestup tabulkou Východní konference až na třetí příčku. Lepší už jsou jen rivalové z Islanders a také Montreal. Před minulým kolem měli Jezdci sérii deseti zápasů, ve kterých brali vždy alespoň bod. Tuto úchvatnou sérii však v posledním zápase přerušila Philadelphia, která doma porazila New York 4:2. Zajímavostí je, že celkem, který před Flyers naposledy porazil New York v základní hrací době, byl právě Nashville.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.