Michal Rozsíval (CHI) 0+2, 0 střel, čas na ledě 19:15
Marián Hossa (CHI) 1+0, 6 střel, čas na ledě 18:01
Andrej Nestrašil (CAR) 0+1, 4 střely, čas na ledě 15:01
Michal Jordán (CAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:29
3. Nicklas Hjalmarsson (CHI) 0+1
60:00
58:50
Carolina právě vstřelila branku!
Tak hosté ještě snižují a kosmeticky upravují na 2:5 z jejich pohledu. ALEXANDR SEMIN překonal domácího brankáře. Asistence: Eric Staal, Jey McClement.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:55
Sledujeme pasáž hry, která nenabízí mnoho střeleckých pokusů, utkání se v klidu dohrává.
56:00
Utkání se nám za rozhodnutého stavu blíží mílovými kroky ke konci.
55:07
Postavení mimo hru zhatilo akci domácího týmu.
54:18
Andrej Nestrašil byl blízko ke skórování. Výtečně ho vychytal Crawford, kterého přišel zkontrolovat lékař, zdálo se, že není úplně v pořádku. Vše nasvědčuje tomu, že utkání dochytá.
52:44
Marcus Kruger minul branku v dobré střelecké pozici.
52:20
Carolina se dostává do postavení mimo hru.
50:50
Justin Faulk střelou zápěstím nepřekonal brankáře Crawforda v brance Chicaga.
49:10
Domácí tým utkání pohodlně kontroluje, zdá se, že jej dohraje do vítězného konce. Hosté by museli mít pořádnou porci štěstí, aby z výsledku 1:5 dokázali udělat záležitost vedoucí k zisku bodů.
47:55
Chicago právě vstřelilo branku!
Střela přes beka na lapačku, pro brankáře vždy obtížná situace. MARIÁN HOSSA vstřelil osmnáctou branku této sezóny a nutno poznamenat, že mu k tomu stačila lehčí střela. Žádný nápřah ke světlům se nekonal. Asistence: Jonathan Toews, Michal Rozsíval.
46:12
Komerční přestávka.
45:40
Domácí tým je střelecky aktivnější, ale byla to Carolina, kdo se dokázal prosadit. Gólman Crawford přišel o čisté konto, což je asi jediné, co ho na této brance může mrzet, protože s tou kombinací nemohl nic dělat. To byla chyba celé obrany. Naopak, zase, ze strany Hurikánů to bylo sehrané báječně.
44:29
Krásná akce hostů vede k první brance Caroliny. JOHN-MICHAEL LILES stál na konci kombinace, kterou začal Gerge a pokračoval v ni Nestrašil. Domácí obrana vůbec nestihla reagovat. Asistence: Andrej Nestrašil, Nathan Gerbe.
44:02
Znovu Marián Hossa se dostal ke střele, neuspěl.
42:00
Joakim Nordström sestřelil českého Michala Jordána. Oba hráči pokračují ve hře.
40:34
Marián Hossa to zkoušel střelou z první, neujala se. Hráč domácích to nemyslel vůbec špatně.
40:01
Střelecky je utkání naprosto vyrovnané (18:18), ale podívejme se na skóre. 4:0 ve prospěch domácích, to je nepříjemné pro Carolinu.
40:00
39:47
Jordan Staal branku domácích minul.
39:27
Jonathan Toews bekhendem neuspěl.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetina, která dokonale vyšla domácím hokejistům.
37:05
Na Hurricanes je vidět, že jdou otřeseni tím, že inkasovali tři branky v této části hry.
35:42
Hostujícímu týmu dneska opravdu nevychází nic. Carolina měla v obranném pásmu puk na hokejce, Marcus Kruger donutil obránce ke špatné rozehrávce. Tu vystihl Andrew Shaw, který vystřelil. Puk se dostal k MARCUSU KRUGEROVI, který doklepl kotouč do branky. Asistence: Andrew Shaw.
35:24
Komerční přestávka v době, kdy do konce prostřední třetiny zbývá necelých pět minut.
33:13
Brad Richards a Bryan Bickell pořádně zatopili hostujícím obráncům, ti se štěstím neinkasovali další, již čtvrtý, gól.
32:08
Chicago Blackhawks vyslalo pouze dvanáct střel na branku, nicméně vstřelilo tři góly. Pokud hledáte synonymum pro slovo produktivita, nemusíte chodit vůbec daleko.
31:29
Marián Hossa to nemyslel špatně, ovšem jeho akce neměla na svém konci střelce. Komerční přestávka.
29:42
BRANDON SAAD první střelou trefil beka před sebou, k puku se dostal ještě jednou. Střela to byla o poznání lepší, Ward měl mezeru mezi betony, člen druhé formace se trefil přesně. Sluší se napsal, že pro Saada to je dvacátá branka v této sezóně. Samostatně.
28:30
Hostujícímu týmu dělají rychlé brejky soupeře problémy. Středem kluziště už Chicago dvakrát skórovalo, po levé straně to zkoušel Sharp. Což o to, střela to byla povedená, ale Ward předvedl ještě lepší zákrok.
28:11
John-Michael Liles si vybruslil do předbrankového prostoru, odkud netrefil ideálně.
26:44
Ron Hainsey vs Corey Crawford, setkání číslo dvě, výsledek? Domácí brankář znovu úspěšnější.
26:08
Komerční přestávka. Na střely vedou hosté 11:8, co se skóre týká, tak ztrácí.
25:27
Ron Hainsey střelou příklepem vyzkoušel pozornost připraveného brankáře Chicaga.
25:02
Domácí v plném počtu. Těžkou situaci domácí tým zvládl, soupeře do žádné gólové šance nepustil.
24:40
Puk byl před domácí brankou zcela volný, ale hostující hráči si ho všimli pozdě, a tak z toho nebylo nic. Crawfordovi puk vypadl z výstroje, tentokrát při něm stálo i štěstí.
24:16
Chicago má to nejhorší za sebou, Patrick Sharp se vrací do hry. Ale tlak Caroliny pokračuje dál.
24:00
Autor dvou branek v dnešním zápase znovu kotouč poslal daleko od své branky.
23:31
Blackhawks dokázali puk dostat z obranného pásma.
23:02
Marián Hossa vyloučen na dvě minuty za podražení. 64 sekund se domácí brání ve třech proti pěti.
23:00
Hosté se nemohou stabilně dostat do útočného pásma.
22:16
Patrick Sharp vyloučen za nedovolené bránění brankáře. Přesilovku si zahrají Hurikáni.
21:20
Michal Jordán se dostal ke střele, poprvé dnes, Corey Crawford celek s přehledem zasáhl.
20:44
Domácí vedou o dvě branky, využívají přesilovou hru. Duncan Keith do brejku poslal JONATHANA TOEWSE, který i tentokrát byl úspěšný. Střelou mezi nohy vstřelil 21. gól v letošní sezóně a druhý v tomto zápase. Opět nutno vyzdvihnout přihrávku, který gólu předcházela. Asistence: Duncan Keith.
20:01
Všechno jsem připraven začátku druhé třetiny. Domácí fanoušci jsou v dobré náladě, jejich tým nad soupeřem vede.
Po první třetině platí stav 1:0.
20:00
20:00
Vyloučen domácí Bred Seabrook na dvě minuty za sekání.
19:05
Běží poslední minuta.
18:33
Patrick Sharp to zkoušel zápěstím, ale na brankáře Warda si nepřišel.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:55
Postavení mimo končí útočnou akci hostujícího týmu.
17:00
První třetina se blíží ke svému konci, domácí stále drží jedno brankové vedení.
16:23
Zakázané uvolnění vrací hru před hostující branku. Cam Ward však zasahovat nemusí.
15:29
Puk skončil mezi střídačkami, hra je přerušena.
15:07
Domácí hokejisté trochu polevili v obranné hře. Toho využili hosté, kteří se dostali do několika dobrých příležitostí. Ani jednou však brankáře nedokázali překonat.
15:00
Carolina se dostala do útočného pásma, Crawford kryje.
13:49
Když už je střele dojde, je následně zblokovaná obránci.
12:20
Sledujeme pasáž hry, která nenabízí mnoho střel na branku. Oba týmy vycházejí z dobré obranné hry. Přejít útočnou modrou čáru, to je úkol takřka neřešitelný.
10:47
09:02
Domácí jsou po vstřelené brance při chuti, Brad Richards nebyl v koncovce přesný. Nechybělo mnoho.
08:07
Nádherná přihrávka Michala Rozsívala, středem kluziště vyslal do brejku JONATHANA TOEWSE, který střelou na lapačku překonal Warda. Českému hráči patří velké zásluhy za tuto branku, měl na výběr tři hráče, kterým pošle puk, vybral si možnost nejlepší, na provedení však nejobtížnější. Asistence: Michal Rozsíval, Nicklas Hjalmarsson .
07:34
06:13
Niklas Hjalmarsson se dostal až před branku, dlouho váhal se střelou, nakonec se přece rozhodl pro zakončení, Cam Ward vyrazil ramenem.
05:37
Crawford raději kryje středu od modré čáry, buly před jeho brankou. 2:3, takový je poměr střel na branku.
04:40
Jeff Skinner se dostal do první vážnější šance na straně hostujícího týmu, nicméně branku minul. Crawford jen střelu zkontroloval.
03:57
Hjalmarsson zkoušel založit útočnou akci svého týmu, ale nepodařilo se mu to. Dlouhá přihrávka byla zblokovaná.
03:00
Úvod zápasu vychází vice Blackhawsk, kteří hrají aktivněji, svého soupeře nepouští přes střední pásmo.
02:26
Postavení mimo hru zastavilo akci Caroliny.
01:46
Další střela domácího týmu. Cam Ward kotouč vykopl betonem.
00:32
Jonathan Toews vyslal první střelu utkání, Cam Ward byl připraven, puk končí v rohu kluziště.
00:15
Domácí tým načal aktivněji, dostal se jako první do útočného pásma.

Carolina Hurricanes

Hurikáni už dávno nemají šanci na playoff, jejich výkony v posledních zápasech nejsou ale vůbec špatné. Parta okolo bratrů Staalů zvítězila ve čtyřech z pěti předešlých utkání a připsala si i skalpy takových týmů jako je Philadelphia, Washington a NY Islanders, díky čemuž se v tabulce Východní konference posunuli na čtrnáctou pozici. Těsně před uzávěrkou přestupů však v týmu Caroliny došlo k několika změnám. Krátce po Jiřím Tlustém z klubu odešel i slovenský obránce Andrej Sekera, kterého následoval i Tim Gleason. Mezi Hurricanes se naopak přidali méně známi obránci Roland McKeown z Los Angeles a Jack Hillen z Washingtonu.
Chicago Blackhawks

Tým ze státu Illinois střídá dobré výsledky s těmi horšími, po třech domácích porážkách přišly dvě výhry nad Floridou, ježe naposledy se Blackhawks neprosadili na hřišti Tampy, která jednoduše vyhrála 4:0. Svěřenci Joela Quennevilla tak mají proti Carolině co napravovat, protože na čtvrté Chicago se v Západní konferenci pomalu dotahují Winnipeg s Vancouverem. Také Jestřábi udělali ve svém kádru několik změn, jako reakci na dlouhodobě zraněného Patricka Kane generální manažer Stan Bowman přivedl z Arizony Antoina Vermetta, kterého v Chicagu doplnil i velezkušený obránce Kimmo Timonen. Duo obránců naopak své místo v kabině vyklidilo, Klas Dahlbeck putoval mezi Kojoty, jeho krajan Tim Erixon zase do kanadského Toronta.
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemnou úterní noc při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od dvou hodin a třiceti minut se můžeme těšit na duel mezi týmy Chicago Blackhawks a Carolina Hurricanes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.