Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 3 střely, čas na ledě 17:30
Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:19
1. Alex Stalock (SJS) 20 zák., 0 gólů, 100%
2. Ben Smith (SJS) 1+1
3. Joe Pavelski (SJS) 1+1
Dnešní utkání sledovalo 17236 diváků.
Hokejisté San Jose Sharks poráží Montreal 4:0 a po třech porážkách v řadě si tak do tabulky připisují velmi důležité dva body. Žralokům dnešní zápas vyšel po všech stránkách. Habs jasně přehráli, Alex Stalock udržel čisté konto a posila z Chicaga, Ben Smith, se hned uvedl premiérovou trefou ve svém novém klubu.

Žraloci se v první třetině po úvodním oťukávání pustili do mohutné ofenzivy, již v 7. minutě je poslal do vedení Ben Smith a 47 sekund před přestávkou zvýšil na 2:0 po šťastných odrazech od tyčky a Priceho betonu Joe Pavelski.

Také druhá část začala v podobném duchu. Domácí Priceho doslova ostřelovali a ve 27. minutě skončila za jeho zády rána Matta Irwina. Teprve poté začali Habs trochu hrát, ale do konce periody se již skóre nepohnulo.

Montreal se snažil o korekci i v závěrečné části. Paciorettyho dorážku však vymetl z brankové čáry Brent Burns a tak v 54. minutě udeřilo ještě jednou na druhé straně, když se v přesilovce prosadil Patrick Marleau.

Střely na branku ve 3. třetině – 13:7, celkem – 37:20.
60:00
59:56
Desharnais s Gallagherem v náznaku šance, ale o tu je připravil obětavým skokem Brent Burns!
59:33
Burns ještě z rohu nahazoval před branku, Price puk odrazil do bezpečí.
59:15
Po buly střílel Nieto, Price si připisuje další zákrok.
59:11
Dobrou šanci měl zkušený útočník Joe Thornton, Price byl tentokrát na místě.
59:01
Poslední minuta třetí třetiny i celého zápasu.
58:40
Smith si několikrát vyměnil kotouč s Nietem, až k šanci to ale nevedlo.
57:59
Parenteau před odkrytou brankou nedosáhl na kotouč.
57:00
Burnsova rána uvízla ve výstroji Priceho.
56:15
Hertl nádherně obehrál dva protihráče a připravil tutovku Wingelsovi. Ten přestřelil!
55:24
Domácí John Scott obdržel desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Míří rovnou do šaten, protože už by se nestihl vrátit do hry, ani kdyby se prodlužovalo.
55:07
Logan Couture měl na holi pátý domácí gól! Price však předvedl krásný semafor, kterým zastavil puk, jenž mířil pod víko.
54:49
Teď už jde pouze o to, zda Alex Stalock vychytá čisté konto.
54:09
Gilbert pálil od modré, Stalock vyráží.
54:04
Poslední reklamní přestávka.
53:07
San Jose právě vstřelilo branku!
S největší pravděpodobností je hotovo! Pavelski se dostal k puku na levém kruhu a místo střely ho poslal na vzdálenější tyč, kde číhal PATRICK MARLEAU a ten už zakončoval do odkryté branky. Asistence: Joe Pavelski a Logan Couture.
52:13
Pavelski vyjel zpoza branky a předkládal kotouč na zadní tyč Couturovi. Ten jeho nabídku před odkrytou klecí netrefil!
51:49
Subban vyhodil.
51:34
Tak ano! Devante Smith-Pelly je vyloučen za zdržování hry.
51:34
Tomáš Hertl se domáhal vyloučení jednoho z hostujících hráčů, který vyhodil kotouč mezi střídačky. Uvidíme po reklamní pauze, zda mu bude vyhověno.
51:24
Žraloci v ofsajdu.
51:03
Hosté by potřebovali urychleně skórovat.
50:32
Price svým zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
49:38
Gallagher vypálil mimo. Habs proti Sharks není přáno. Loni v obou vzájemných zápasech vyšli střelecky naprázdno a začíná to vypadat, že neskórují ani dotřetice.
48:56
Icing domácích. Žraloci by neměli hrát takhle pasivně, za to by mohli být potrestáni.
48:17
Stalocka neprostřelil ani Prust.
47:55
Rozhodčí si raději ještě zatelefonovali do Toronta, ale puk opravdu za brankovou čárou nebyl.
47:55
Střelu Smithe-Pellyho vyrazil Stallock jen k Paciorettymu, jehož dorážka už mířila do branky. Sharks zachránil Brent Burns, který puk zametl z brankové čáry zpět do hry!
47:16
Z dobré pozice vystřelil Plekanec, branku netrefil.
46:03
Pokračuje zatím marná snaha Montrealu o snížení.
44:35
Hosté se dostali k několika střelám, ale Stalock vše pochytal.
43:45
Ostrou střelu od modré čáry vyslal Petry. Stalock puk vyrazil jen před sebe, ale obránci Sharks nepustili soupeře k dorážkám.
43:22
Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1. Tierney nahrál Goodrowovi, který trefil jen Priceho.
43:09
Smith-Pelly zavezl puk za domácí branku, ale tam ho odzbrojil Vlasic.
42:43
Tentokrát Burns jen lehce nahazoval a Price puk přidržel v lapačce.
41:58
Burnsovu střelu od modré vyrazil Price.
40:58
Priceho zaměstnal pokus Karlssona.
40:34
Střelu Paciorettyho srazil Stalock do rohu.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 6:04.
Také v úvodu druhé části pokračovali domácí ve své dominanci. Žraloci hodně stříleli a navíc byli nebezpeční kolem brankoviště, kde jejich útočníci stínili a tečovali puky. Domácí nápor vyvrcholil ve 27. minutě, kdy Priceho propálil od modré Matt Irwin – 3:0. Poté už Sharks trochu ubrali na tempu, ovšem Habs toho nedokázali nijak využít.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:5, celkem – 24:13.
40:00
39:38
Gallagher v brankovišti spadl na brankáře Stalocka. Rozhodčí přerušili hru a vykázali hosty do středního pásma.
39:07
Obránce Mueller zakopl a málem pustil Weiseho do samostatného úniku! V pádu však ještě dokázal hráči Montrealu vypíchnout kotouč.
39:01
Běží poslední minuta druhé části.
38:36
Plekancovi přejel jeden ze spoluhráčů do útočného pásma předčasně. Ofsajd.
38:23
Střelu Petryho zblokovala domácí obrana.
37:43
Desharnais se natlačil až před Stalocka, v tísni už však nestačil pořádně zakončit.
36:21
Puk se ocitl mimo hru a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
35:46
Po závaru před brankovištěm měl velkou příležitost Eller, ale zblízka nepřekonal Stalocka!
35:36
Domácí ze své agresivní hry trochu ubrali a nyní se soustředí na to, aby nepouštěli soupeře do šancí.
35:07
Další postavení mimo hru v podání hostí.
34:41
Hráči Montrealu v postavení mimo hru.
34:24
Pokus Paciorettyho vyrazil Stalock.
34:01
Nahozený kotouč podržel Alex Stalock. Další reklamní pauza.
33:54
Hosté se dopustili postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.
33:40
Habs ve druhé části vyslali na Stalocka jedinou střelu!
32:43
Subban vyrazil podpořit hostující útok. Nahrál do strany Weisovi, ale jeho střela skončila jen na brusli Vlasice.
31:17
Parenteau zavezl kotouč do útočného pásma, ale to bylo z jeho strany vše. Domácí dostávají hru do bezpečné vzdálenosti od své branky.
30:41
Icing domácích.
30:31
Krátce po polovině zápasu vede San Jose 3:0. Vedení je to naprosto zasloužené, lídr Východní konference dnes nehraje dobře.
30:31
Thornton na útočné modré ztratil kotouč, ale protiútok hostí skončil hodně rychle. Smith-Pelly se dostal do postavení mimo hru. Reklamní přestávka.
30:07
Zakázané uvolnění Montrealu.
29:10
Málem další obrovská šance domácích. Vlasic vysunul krásným pasem Wingelse, kterému v samostatném úniku zabránil obránce Markov.
28:51
Tomáš Hertl pohotově vystřelil z levého kruhu, Price má puk na svém těle.
27:50
Mueller vypálil od modré, vyražený kotouč uklidil do bezpečí Petry.
27:03
Střelou z levého kruhu se prezentoval Pacioretty, lapačka Stalocka byla na svém místě.
26:18
Na ledě dnes existuje jen jedno mužstvo! MATT IRWIN dostal kotouč na modrou čáru a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Puk zapadl do horního růžku nad Priceho lapačku. Výbornou práci před brankovištěm odvedli Hertl a Smith, přes které brankář Habs nemohl nic vidět. Asistence: Tommy Wingels a Ben Smith.
25:48
Od modré střílel Braun, Price přerušil hru.
25:33
Sharks pokračují ve velkém tlaku, Price má hodně práce.
24:49
Karlsson se natlačil až před branku, ale jeho bekhendovou střelu Price vyrazil. Brankář Montrealu pak pokryl i ránu Pavelského.
24:25
Domácí ukazují, jak moc chtějí protrhnout svou výsledkovou mizérii. Jejich nasazení je enormní.
23:04
Marleau dostal kotouč mezi kruhy, Price hosty podržel a vytěsnil jeho střelu lapačkou!
22:37
Hosté působí unaveným dojmem, Žraloci je zatím jasně přehrávají.
21:44
Domácí jsou před brankovištěm velmi nebezpeční. Další střelu Burnse tečoval Karlsson a puk propadl jen centimetry vedle tyčky!
21:37
Hosté zahráli na icing.
21:26
Do střely Coutureho vložil hůl Markov. Puk je v ochranné síti.
21:14
Stalock přidržel puk a přerušil hru.
20:57
Ránu Burnse tečoval Ben Smith. Price se roztáhl jako motýl a kotouč končí v jeho držení.
20:27
Zahřívací zákrok i pro Priceho. S propagačním pokusem od mantinelu neměl olympijský šampión ze Soči problém.
20:13
Na kotouč si sáhl Stalock, který přerušil hru po lehkém nahození.
20:01
Další třetina začne přibližně v 5:05.
Po první třetině vede San Jose nad Montrealem 2:0. V úvodu zápasu se oba celky oťukávaly, ale poté už byli Sharks lepším týmem. V 7. minutě je tak poslal do vedení debutant Ben Smith, který tečoval střelu Vlasice. 47 sekund před přestávkou domácí udeřili podruhé, puk se po teči Joea Pavelského odrazil od tyče do Pricova betonu a od něho putoval za brankovou čáru.

Střely na branku v 1. třetině – 13:8.
20:00
19:13
Brent Burns vypálil od modré a kotouč se otřel o před brankou clonícího JOEA PAVELSKÉHO, od něhož zamířil do tyče, poté do Pricova betonu a nakonec za brankovou čáru. Rozhodčí se poté dlouho radili s videem, protože hostujícího brankáře v momentě, kdy kotouč skončil za čárou, atakoval Marleau. Z Toronta však po několika minutách přišel pokyn k uznání gólu. Sharks tak vedou 2:0. Asistence: Brent Burns a Joe Thornton.
18:51
Hosté ve čtyřech, navíc vyhazují.
18:42
Subbanovo vyhození skončilo v hledišti. Puk byl ale tečován, takže další vyloučení hostům nehrozí.
18:36
Couture byl podražen Larsem Ellerem. Domácí budou hrát 14 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3!
18:23
Habs v oslabení dokonce zaútočili. Prust nahrál na modrou Markovovi, jehož střela byla sražena mimo hrací plochu.
18:00
Hosté vyhazují až ke Stalockovi.
17:26
Puk je ve středním pásmu, domácí musejí zakládat další útok.
16:55
Hned po buly přišla střela Burnse, Price vyráží.
16:50
Tomáš Plekanec bude vyloučen! Český útočník držel hůl unikajícímu Wingelsovi.
16:32
Na icing zahráli domácí.
16:21
Střelu Ellera z pravého kruhu pokryl Stalock. Ten svým zákrokem přerušil hru.
16:06
Eller se tlačil za záda domácí obrany, Dillon mu puk vypíchl.
15:50
Rozehrávku Markova nikdo ze spoluhráčů nezachytil, je z toho icing.
15:20
Od mantinelu pálil Goodrow, Price má puk ve výstroji.
14:53
Domácí dobře pokrývají prostor před svou brankou. Hráči Habs jsou vytlačováni s pukem do rohu.
14:31
Máme tu další reklamní přestávku.
14:10
Střela Petryho byla zblokována. Skákající puk pak odpálil brankář Stalock.
13:23
Canadiens v útočném pásmu nic nevymysleli a teď už mají kotouč domácí.
12:44
Střela Marleaua byla sražena do ochranné sítě. Unavení hráči Montrealu mohou konečně vystřídat a trochu si oddechnout. Nápor Sharks byl opravdu velký. Reklamní přestávka.
12:16
Sledujeme velký tlak domácích, puk však nedostal do branky ani Couture.
11:19
Burnsův pokus od modré srazil do rohu bránící De La Rose.
10:12
Dillon vypálil od modré, branku minul.
09:37
Logan Couture jel sám na hostujícího brankáře! Zkusil kličku do forhendu, ale Price kotouč vytěsnil vyrážečkou.
08:57
Až před domácí branku se natlačil Galchenyuk. Stalock se v brance roztáhl a zůstal nepřekonán.
07:33
Žraloci jsou při chuti. Hned dvakrát pálil Marleau a Price se má co ohánět.
07:10
Ben Smith nebyl daleko od dalšího gólu, ale Price stačil vyjet z branky a odehrát puk do bezpečí.
06:51
To je debut v dresu Sharks jako hrom! Na modré se dostal ke kotouči Marc-Edouard Vlasic a vypustil střelu, kterou ještě dokázal tečovat BEN SMITH a puk končí za zády Priceho. Asistence: Tomáš Hertl a Marc-Edouard Vlasic.
06:15
Elitní lajna Sharks dokáže soupeře přitlačit před jeho branku, zatím ale zůstává osamocena.
05:44
Thornton to zkoušel křížným pasem na Pavelského, ten však nezpracoval kotouč.
04:35
Hosté se vymanili a Subban se dokonce dostal ke střele. Tu zblokoval Dillon.
04:05
Domácí teď přitlačili na pilu, hraje se v obranném pásmu Montrealu.
03:16
První náznak příležitosti pro Žraloky. Thornton vyzval pěkným pasem ke skórování Pavelského, ten ale nedokázal před brankou dobře zakončit.
02:52
Začátek utkání je z obou stran opatrný. Hraje se bez šancí.
02:02
Couture raději zahrál na jistotu a odpálil puk do obranného pásma Canadiens.
01:23
Prust nahodil puk na Stalocka z vlastní poloviny hřiště. Domácí brankář zachytil a rozehrál kotouč.
00:42
Joe Pavelski se dostal do postavení mimo hru.
00:09
Habs hned získali buly v útočném pásmu.
00:01
Jdeme na to. Vše je již přichystáno k začátku zápasu.

San Jose Sharks: Stalock (Niemi) – Burns, Vlasic (A), Braun, Dillon, Mueller, Irwin – Pavelski (A), Thornton, Karlsson – Nieto, Couture, Marleau (A) – Hert, Smith, Wingels – Goodrow, Tierney, Scott. Trenér: Todd McLellan

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov (A), Gilbert, Beaulieu, Petry, Gončar – Gallagher, Desharnais, Pacioretty (A) – Galchenyuk, Plekanec (A), Eller – Smith-Pelly, De La Rose, Prust – Weise, Malhotra, Parenteau. Trenér: Michel Therrien

Rozhodčí: Watson, Morton – Miller, Sharrers.
Dnešní uzávěrka přestupů trochu pozměnila kádry obou týmů. Sharks získali z Chicaga centra Bena Smithe výměnou za Andrewa Desjardinse. Podle kouče McLellana by měl Smith nastoupit již dnes. Činili se také v Montrealu, kde z Edmontonu přivedli obránce Jeffa Petryho, za kterého obětovali volby v draftu. I Petry by měl zasáhnout již do utkání na ledě San Jose. Další posily Canadiens, Torrey Mitchell a Brian Flynn z Buffala, si na debut počkají do středečního duelu v LA.
Československá stopa:
Tomáš Hertl (SJS) – 63 zápasů, 24 bodů (10+14)
Tomáš Plekanec (MTL) – 62 zápasů, 43 bodů (19+24)
Vzájemné zápasy:
Dnešní zápas bude vůbec prvním vzájemným měřením sil těchto týmů v sezóně. V loňském ročníku se oba soupeři utkali dvakrát a Canadiens nedokázali Žralokům vstřelit ani jeden gól. Sharks nejprve zvítězili 2:0 v Montrealu a na svém ledě pak soupeře přehráli dokonce 4:0.
San Jose Sharks:
Hokejisté ze San Jose v posledních letech patřili k tomu nejlepšímu, co Západní konference nabízí. V této sezóně se jim ale tolik nedaří a s 68 body jim v konferenční tabulce patří až desátá pozice. Žralokům z nelehké situace vůbec nepomáhají aktuální výkony. Z posledních třinácti zápasů totiž uhráli jen tři výhry, z posledních šesti pak jedinou a sérii porážek protáhli již na tři duely. Naposledy nestačili na Ottawu, které podlehli 2:4. Sharks se opírají především o kapitána Thorntona, svého nejproduktivnějšího hráče Pavelského, nebo Coutureho. Naopak na výkony z loňské nováčkovské sezóny marně vzpomíná Tomáš Hert.