Pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších přenosů z hokejové NHL na počtenou! Hezké ráno a příjemný pátek přeje komentátot Jan Volf.

Dnešní utkání sledovalo v Canadian Tire Centre 17753 diváků.

Vyloučení: 1 – 7

Vyhraná vhazování: 32 – 28
Česká stopa

Milan Michálek nenastoupil. Stále léčí zranění.
Máme tu konec utkání. Jak bylo řečeno Rangers dali na výhru razítko ve druhé třetině dvěma góly na 4 a 5:1. Po výtečné a atraktivní první periodě, jsme viděli kvalitní druhou část. ve třetí už nebylo co řešit a Rangers dovedli utkání do zdárného konce. tedy vítězství 5:1 na ledě Ottawy.
60:00
59:59
V poklidu jsme došli do konce dnešního utkání, které rozhodla definitvně druhá část, ale základy vítězství položili newyorčané uuž v té první.
59:10
Vigneault se na střídačce usmívá. Očividně se mu hra jeho svěřenců líbila.
59:00
Poslední minuta 3.třetiny a také zápasu.
58:26
Znovu Ottawa útočí! Ceci a Ryan ohrožují branku hostů.
58:07
Ceci a Wiercoch ještě kombinovali na modré. Talbota střela nepřekvapila.
57:34
Zápas se dohrává z povinnosti.
56:43
Lazar s Condrou spolupracovali v ofenzivě. Byli ubráněni.
55:42
Jezdci ani nyní nedovolili Ottawě dlouho se zdržovat v útoku. Takže se nám pomalu rýsuje další výsledek dnešní noci. New York Rangers si odveze z hlavního města 2 body za výhru v základní hrací době.
54:30
Rangers se osvobodili. Zbývá 5 minut a půl do konce třetiny.
54:24
Zibanejad vyhozen z buly.
53:30
Ottawský bek musí pro puk do vlastní třetiny, je při tom forčekován, avšak podařilo se mu rozehrát.
Anaheim otočil utkání s Bostonem a vyhrál 3:2 PP, tzn. že i po prohře s NYR zůstane Ottawa na 8.postupové pozici.
52:30
Sens mají 7 a půl minuty na 4 góly. Nechci být pesimista, ale dnes jejich šance nejsou velké. Rangers jsou prostě lepším týmem. 730
52:05
Po další komerční přestávce se opět hraje.
51:20
51:10
Ne ne! Sens nevyužijí další početní výhodu ani teď! Dnes jim není přáno.
49:20
Boyle je dalším vyloučeným z hráčů hostujícího celku. Ti se uchylují v hluboké defenzivě k chybám. Zdržování hry – 2 minuty.
Dobrá zpráva pro Ottawu. Ducks proti Bruins vyrovnali na 2:2. Vše se stalo 40 vteřin před koncem.
48:22
48:22
1 střela za přesilovku je zatraceně málo.
47:47
Senátoři dnes asi žádnou hru v početní výhodě nevyužijí.
46:22
Stepan vyloučen za vysokou hůl.
45:55
Senátoři v útoku. Platí to stejné dnes už otřepané! NY Rangers brání dokonale.
45:30
Oba dostali dvě minuty. Bude se hrát 4 na 4.
45:30
V levém rohu obranné třetiny hostů se strhla potyčka mezi Smithem a Yandlem.
45:17
Sens ve třetině Rangers. Operují však zatím jen u mantinelů.
Špatná zpráva pro Sens. Boston, jejich rival v boji o play off, vede 2:1 nad Ducks z Anaheimu.
44:12
43:30
Dnes to Ottawě "nelepí" při přesilových hrách!
42:12
Vyloučen hráč NYR za vyhození kotouče mimo hřiště. Zdržování hry. 2 minuty. Další příležitost pro Sens.
41:53
Ottawa se tlačí hodně do útoku. Při tomto stavu skóre je to logické. Rangers budou čekat na chyby a snažit se vyrážet do rychlých protiútoků, ve kterých jsou přeborníci.
41:16
Buly na druhém kruhu. Sens sice opět vyhráli. K ničemu to však nevedlo.
41:10
První přerušení po Icingu. Hned nato šance před Talbotem. ten chytá.
40:48
Talbot rychle rozehrál vyklepáním puku z lapačky.
40:01
Rangers vyhráli úvodní buly 3.třetiny.
40:01
Dnes si Hammond, po nově vytvořeném rituálu po vítězném zápase, do hamburgeru asi nekousne.
Střely po 2.části: 15 – 28
Druhá třetina končí. Rangers ještě navýšili vedení a nyní vedou už 5:1 na ledě Ottawy. S tím se bude za současné formy Jezdců z NY těžko něco vymýšlet. Navíc když defenziva v čele s Talbotem funguje téměř dokonale a Lundqvist už není tím nepostradatelným mužem v masce jako v minulých ročnících.
Další třetina začne přibližně v 2:28.
40:00
39:36
Kreider střílel na Driedgera, kdyby dal branku, mohl mít už hattrick.
38:51
Ottawský forvard prodloužil nahozený puk a poslal ho tak až na zadní mantinel.
37:51
Obávám se, že dnešní zápas je rozhodnutý, ale počkejme si. V NHL je možné vše. Obraty jakbysmet.
37:05
Driedger střídá v brance dnes neúspěšného Hammonda.
36:01
Rangers právě vstřelili branku!
Autor branky TANNER GLASS. Vyskočil z trestné lavice, najel si do volného prostoru a trefil přesně k pravé tyči Hammonda. Asistence: Kevin Hayes, Dan Boyle
35:57
34:31
Nash zpátky. Už jen 5 na 4.
33:57
Glass doplní lavici hanby o dalšího hráče. Dostává dvě minuty za sekání. 5 na 3 bude hrát Ottawa něco málo přes půl minuty.
32:31
Po první zpackané početní výhodě je tu druhá možnost pro Sens jak se "pochlapit." Na trestnou jde Rick Nash za hru loktem.
Na střely v této třetině 6-2 pro NYR.
32:02
31:32
30 sekund do konce přesilové hry, stále bez velkého ohrožení Talbotovy branky.
31:11
Ofenziva se nedaří ani v nejmenším.
30:37
Nyní musí ottawští odznovu, tedy ze své třetiny a rychle směr Talbotova branka.
30:05
První lehký pozdrav od modré Talbotovi.
30:02
Mezitím však dnes velmi časté reklamy.
30:02
První vyloučení dnešního utkání. Nash se provinil podražením. 2 minuty. Přesilovka pro Sens.
29:05
Karlsson vysílal projektil na teč a tam byl snad Zibanejad. Gólem to neskončilo. Bohužel pro Senátory.
27:22
Zápas pokračuje v mnohem nižší atraktivitě.
27:21
26:52
Ottawa se marně snaží zatím. Útoky sice založí, ale už je nedovede ke střelbě nebo alespoň do nebezpečných akcí.
25:48
V pásmu NYR u mantinelu v pravém rohu probíhá velká bitva o puk. Je z toho dolování u mantinelu.
24:43
Čtvrtý gól uškodil předváděné hře. Rangers nyní hrají méně ofenzivně a Ottawa se těžko dostává do třetiny hostů.
23:31
Sens vyhráli vhazování ve svém pásmu a hnali se dopředu. jenže tam narazili a jejich útok skončil.
21:55
Tak to je nepovedený vstup Senátorů do druhé třetiny. nyní budou muset šlapat mnohem lépe, aby z toho dnes ještě nebyl debakl. Přitom zápasy vypadá vyrovnaně, ale Rangers vyučují přesnými pasy a hlavně z efektivity a produktivity.
21:42
MATS ZUCCARELLO vypáli z první po přihrávce Hayese a předtím ještě hezčím dlouhém pasu Yandlea. Asistence: Kevin Hayes, Keith Yandle
21:04
Zibanjead úspěšně vodí puk u mantinelu. To netrvalo věčně a puk mají Rangers.
20:06
Stepan porazil Turrise na úvodní buly 2.části.
20:01
Další třetina začne přibližně v 1:36.
Střely po první třetině: 11 – 14
1.třetina je u konce. Troufám si říct, jednoho z nejlepších zápasů možná i celého ročníku. viděli jsme 4 branky. Rangers vedou 3:1 na ledě ottawské arény a Stepan už si připsal 1+2. Měl tedy podíl na všech třech brankách NYR.
20:00
19:50
Greening se srazil s Hägelinem.
19:00
DEREK STEPAN vypustil velice nepříjemnou střelu, kterou Hammond vyrazil jen na sebe a pak mu puk skotačil na zádech a výstroji až zapadl do branky a nic s tím neudělali ani obránci ani sám brankář. Asistence: Derek Stepan, Mats Zuccarello
18:24
Puk se chvíli zdržel na hokejce obráce New Yorku a hned putoval přes půl hřiště do dalšího útoku.
16:44
Pasáž, kdy se placatá černá guma zdržuje v rohu u mantinelu v obranné třetině Sens.
16:14
Na střely 11-11 v těchto minutách.
15:37
Obrovské tempo nemá konce ani po další reklamní pauze. Hraje se báječný hokej. Plný všeho, co moderní hokej může nabídnout.
14:39
Přečíslení 3 na 2 a poté 2 na 1 přináší další branku Rangers. Krásný a rychlý přechod do útoku newyorského celku. DEREK STEPAN zakončil pěknou a přesnou kombinaci všech tří hráčů elitní útočné řady. Asistence: Rick Nash, Chris Kreider
12:57
Ottawa právě vstřelila branku!
CURTIS LAZAR se s tím jemně řečeno nemazal. Z pravé strany poslal Talbotovi puk zápěstím pod lapačku. Všee se odehrálo 19 vteřin po prvním gólu Rangers. Asistence: Eric Condra
12:38
Rychlý protiútok však přišel na opačné straně kluziště. Autorem branky je CHRIS KREIDER. Asistence: Derek Stepan
12:28
Ceci rychlým krokem vyvezl kotouč a pak přihrával, ale hosté se ubránili.
11:31
Moore porazil Turrise na vhazování. Tato statistika je moderními trenéry a analytiky stále více a více sledována.
10:55
Hammond musel dávat veliký pozor, před jeho brankou puk měnil rychle směry, nakonec byla finální přihrávka nepřesná a to vyřešilo potíže celé obrany Sens.
Na střely 7-6 pro hosty. Prozatím.
Máme další reklamy. NHL bere vydělávání před play off velmi vážně.
10:18
Wiercoch vyslal nepříliš silnou střelu po ledě na Talbota. Hra se rychle přesouvá před Hammonda.
09:12
První buly po reklamní přestávce pro Senátory, jež hrají se zaujetím a s velkou motivací, která je žene za svým snem – play off.
09:02
Staal pálil od modré, vypadalo to, že vysílal zápěstím na teč. Hammond neměl moc problémů, poněvadž žádná teč nepřišla.
07:11
Talbot zneškodnil nájezd ze strany Curtise Lazara, který se hodně nebezpečně probíjel do šance. Talbot střelu bekhendem vytěsnil.
06:30
Puk mají po několika ztrátách na obou stranách, opět hosté – Rangers.
05:20
Chiasson se Staalem v klinči, puk mají stále domácí a kombinují v útočném pásmu.
04:40
Pageau ujížděl se spoluhráčem z útoku, ale byl zastaven Mattem Hunwickem, který přechod před Cama Talbota nedovolil.
03:42
Hraje se s nasazením a patřičnou agresivitou.
03:02
Další buly. Vítězně z ní vyšli hosté z New Yorku. Konkrétně Brassard.
02:38
Senátoři nahazují a snaží se vybojovat puk i v útočné třetině.
02:22
Hammond opět v permanenci. Glass střílel. Zákrok Hammonda.
Zámořská statistika nabízí zajímavé srovnání obou týmů. Oba kluby mají skvělou formu. NYR vyhráli 16 z 22 posledních utkání, zatímco Ottawa dokonce 17 z 22.
00:52
Brassard zápěstím prozkoušel z úhlu pevnost výstroje Hammonda.
00:01
Buly získal Kyle Turris pro Ottawu.
00:01
Turris se postaví na úvodní buly proti Stepanovi.

Ottawa Senators: Hammond (Driedger) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Wiercioch, Gryba, Borowiecki – Ryan (A), Zibanejad, Hoffman – Chiasson, Turris (A), Stone – Z. Smith, Legwand, Greening – Lazar, Pageau, Condra. Trenér: Dave Cameron

New York Rangers: Talbot (Lundqvist) – Girardi, Yandle, Staal, McDonagh, Boyle, Hunwick – Nash, Stephan, Kreider – Zuccarello, Brassard, Miller – Fast, Hayes, Hagelin – Sheppard, Moore, Glass
Trenér: Alan Vigneault

Rozhodčí: O'Rourke, Kimmerly – Driscoll, Cormier.
Vzájemný zápas v sezóně:

NYR – OTT 3:2 PP – vítězný gól dal švédský útočník Carl Hägelin. Účastník OH SOČI 2014, kde bral stříbro se švédskou reprezentací.
Česká stopa
Stručně velmi chudá. O Slovácích ani stopy. Jeden Čech.

Milan Michálek – Ottawa, 13+21, útočník, křídlo, momentálně figuruje na listině zraněných hráčů a předtím hrával obvykle 3. nebo 4. řadu.
New York Rangers
- 72 odehraných zápasů, 99 bodů
- 2.místo ve Východní konferenci
- posledních 10 utkání: 7-2-1 (výhry, prohry, prohry po pr.)
- třetí nejlepší ofenziva na východě, 219 vstřelených branek
- 46 výher, 19 proher, 7 proher po prodl.

Střípky z NY Rangers
Lundqvist bude dnes chytat poprvé od 2.února. V minulé sezóně mnohokrát kritizovaný Rick Nash, letos jasně vládne klubovým statistikám (39+24) = 63 bodů. Nash 3.mísrto mezi nejlepšími střelci ligy – 39 gólů.
Talbot při absenci Lundqvista, plnohodnotně nahradil svého o dost slavnějšího kolegu. Hra NY Rangers vůbec neutrpěla, naopak nebylo to znát. Talbot vychytal 15 výher z 22 utkání. Při úspěšnosti zákroků 92.7 %. St.Louisova produktivita šla o dost doů, ale poříád patří ve svých letech k pravidelně bodujícím hráčům. Nyní 20+27. 3. v klubu. Rangers mají jednu z nejlepších obran v lize. Posuďte sami. Yandle, Klein, McDonagh, M.Staal, Girardi, D.Boyle. V záloze pak ještě Hunwick a Kostka. Obrana co jméno, to pojem. Navíc za zády má obrana patrně nejlepšího brankáře NHL – Henrika Lundqvista. Švédskou zeď. Takže patří opět mezi favority na pohár.
Ottawa Senators

- 8. tým Východní konference
- 72 odehraných zápasů, 85 bodů
- 37 výher, 24 proher, 11 proher po prodloužení
- 7 výher v řadě, posledních 10 zápasů: 9-1-0 (výhry, 1 prohra, 0 proher po pr.)

Střípky z ottawského celku
Nová tvář mezi tyčemi Andrew Hammond přepisuje historické tabulky nováčků mezi gólmany v NHL. Vyhrál 14 z 15 utkání. 94.6% úspěšnost zásahů, 1.67 průměr inkasovaných branek na zápas.

Názor komentátora:
Ottawa zažívá neskutečný závěr sezóny. Až se nechce věřit, že dotáhla bodové manko na 8.pozici, které chvilkami ukazovalo ztrátu 12 a víc bodů. Boston naopak úplně ztratil formu a prohrál posledních pět zápasů. Dva z toho po nájezdech. (2 body za 2 prohraná utkání po náj.) Proto si myslím, že mladý tým okolo ofenzivního zadáka Karlssona, který je nejproduktivnějším hráčem Ottawy s 59 body (19+40). Dalších tahounů jako Turris, Ryan a poté plný "mladých pušek." Vzpomeňme třeba Hoffmana, objev letošní sezóny, nebo Zibanejada, šikovného Švéda. Zkrátka Senátoři jsou tým budoucnosti. Avšak než vyhrají Stanley Cup nějakou chvíli potrvá, takže sečteno, podtrženo: letos se do play off dostanou a v několika dalších letech budou adepti na nejstarší sportovní stříbrnou trofej na světě – Stanley Cup.
Dobrý den u nejlepší hokejové ligy světa. Ta má opět bohatý program, na který jsme ve čtvrtek v noci zvyklí. Hraje se 11 zápasů a my budeme podrobně sledovat v onlajn přenosu duel Ottawy Senators a New Yorku Rangers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.