Ondřej PAVELEC (WPG) 39 zákroků 2 góly, 95,1%

Michael FROLÍK (WPG) 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:23

Jiří TLUSTÝ (WPG) 0+1 1 střela, čas na ledě 9:01

Tomáš PLEKANEC (MTL) 0+0 6 střel, čas na ledě 18:37

Montreal Canadiens: 41

3. třetina:

Winnipeg Jets: 9

Montreal Canadiens: 10
Diváci v hledišti MTS Centre bouřlivě slaví vítězství svého týmu, který dnes doslova "zpráskal" nejlepší tým celé soutěže, alespoň do tohoto zápasu, Montreal Canadiens! Hosté, stejně jako v předchozím utkání na ledě Nashvillu, nepředvedli optimální výkon, ovšem co minule stačilo alespoň na bod, nestačilo dnes na víc, než na jasnou porážku v poměru 2:5! Jets si připisuje velmi důležité vítězství v boji o play-off, Montreal o své vedoucí postavení v lize přišel díky dnešní výhře Rangers.
60:00
59:43
59:00
Poslední minuta tohoto zápasu a Frolík vyhazuje puk ze třetiny.
58:45
Souboj u mantinelu, ve třetině Winnipegu.
58:15
Subban zaváží puk do útočného pásma, ale domácí se osvobozují.
57:43
Jacob Trouba dostává za hrubost dvouminutový trest, zbytečný faul v souboji za vlastní brankou s útočícím Gallagherem.
57:29
Pavelec má puk pod svou lapačkou a 151 sekund před koncem zápasu ještě přerušuje hru, prostor dostává komerční přestávka.
56:45
Puk ve středním pásmu, Smith-Pelly ho nastřelil do třetiny Winnipegu, ale to je ze strany hostů asi tak všechno.
56:08
Domácí hrají velmi dobře a kontrolují závěr zápasu, Montreal se nyní stěží dostává z vlastní třetiny.
55:21
Winnipeg nyní svírá svého soupeře před jeho brankou.
54:18
Bekhendovou střelu Parenteaua dokázal Pavelec vytěsnit a domácí jsou s pukem ve středním pásmu.
53:31
Pavelec chytá a přerušuje hru, trochu oddechu v blížícím se závěru zápasu.
52:22
Winnipeg právě vstřelil branku!
Jenže v defenzivě Canadiens to dnes výrazně "skřípe"... ADAM LOWRY měl dostatek času na zakončení na hranici brankoviště, že si přehodil puk a bekhendem překonal bezmocného Tokarskiho. Asistence: Michael Frolík a Andrew Ladd.
51:37
Montreal právě vstřelil branku!
Tak že by ještě drama? Obránci Jets nyní zapomněli na BRENDANA GALLAGHERA, který dělovkou z mezikruží nedal Pavelcovi žádnou šanci a snižuje na 2:4. Bez asistence.
51:03
Probíhá již poslední desetiminutovka třetí třetiny, možná i tohoto zápasu, komerční přestávka.
49:05
Wheeler padá ve středním pásmu po souboji s Desharnaisem, ale není to faul, pokračuje se ve hře.
48:30
Montralu se nedaří přejít střední pásmo, Winnipeg kontroluje průběh třetí třetiny.
46:05
Střelu Paciorettyho Pavelec v pohodě vyráží, stejně jako poté pokus Parenteaua z levé strany.
45:46
Pavelec zastavuje za svou brankou nahozený puk.
44:45
Frolík se natlačil z levé strany před Tokarskiho, který ale jeho střelu vyrazil.
44:05
Souboj o puk ve třetině Montrealu, domácím patří také úvod třetí třetiny.
42:10
Scheifele se dostal do zakončení z levé strany, ale branku Canadiens netrefuje.
41:38
Thorburn zachytil puk ve středním pásmu, domácí mohou zaútočit.

Montreal Canadiens: 11
Diváci aplaudují, jejich tým "ničí" nejlepší ligové mužstvo, když po dvou třetinách vede 4:1. V brance Jets vše jistí famózní Pavelec a pohoda se přesunula i do útoku, kdy pod neustávajícím tlakem Winnipegu doslova kolabuje defenziva hostů. Ta ve druhé třetině třikrát nestačila zabránit soupeři ve skórování a Montreal tak pomalu, ale jistě, ztrácí tento zápas.
40:00
39:00
Že Montreal není v takové herní pohodě a že se naopak Winnipegu daří, dokazuje další akce, kdy defenzivu Canadiens "rozebrali" BLAKE WHEELER a Scheifele, kdy prvně jmenovaný dostal parádní přihrávkou na levou stranu a do odkryté branky dává již čtvrtý gól domácího týmu. Asistence: Mark Scheifele a Drew Stafford.
37:50
A co by to bylo za zápas, kdyby v něm chyběla nefalšovaná bitka! Domácí Slater a hostující Beaulieu si to rozdali v takové docela bleskově rvačce, kterou rozhodčí hned vzápětí ukončili ve středním pásmu. Oba dostávají pětiminutové tresty.
37:20
Pacioretty prodloužil puk do útočného pásma, ale zachytil ho Frolík, který rozehrává.
36:02
Útočný výpad Weise končí zákrokem Pavelce, který má puk kdesi ve své výstroji, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
35:42
35:30
Pardy zablokoval střelu Galchenyuka od modré, hosté ale zůstávají v útočném pásmu.
34:33
Puk míří ze třetiny Winnipegu.
34:12
Dělovku Markova od modré dokázal někdo z bránících hráčů Winnipegu zablokovat.
33:42
Na hřišti to vře, Andrew Ladd nyní velmi ostrým faulem loktem zezadu "sundal" Petryho, poté se strhla menší potyčka. Každopádně se vylučuje, dvouminutový trest pro domácího hráče.
32:36
32:22
Další útočný výpad Montrealu při oslabení, Markov se ale nakonec nedostal do zakončení, ovšem alespoň pošetřil čas.
31:42
Winnipeg v útočném pásmu, ale jen na chvíli, Jemelinovi se daří vyhodit puk.
30:52
Při vlastním oslabení se však do šance dostali hosté, konkrétně Tomáš Plekanec, jehož střelu z mezikruží dokázal Pavelec vyrazit.
30:36
Tlaku Winnipegu nyní hosté jen těžko odolávali, výsledkem je nedovolený zákrok Torrey Mitchella, který hákuje Blake Wheelera, domácí si již tentokrát opravdu zahrají přesilovou hru.
29:35
Skvělá hokejová podívaná v MTS Centre tak může pokračovat, puk směřuje na zakázané uvolnění, hra se vrací do třetiny Canadiens.
29:13
Dvoubrankové vedení Winnipegu vrací TIM SLATER, který po přihrávce Tlustého z pravé strany dokázal dopravit puk za záda Tokarskiho, byť to bylo nohou, gól platí, oznámil Tim Peel po konzultaci s videocentrem. Asistence: Jiří Tlustý a Lee Stempniak.
28:55
Plekanec se dokázal protlačit z pravé strany do zakončení, ale Pavelec má puk ve své lapačce.
27:46
Až nyní jsou oba týmy v plném počtu.
27:31
Připomínám, že oba týmy stále hrají pouze ve čtyřech.
26:46
Tentokrát již český gólman inkasuje, po vyhraném vhazování dostává puk na modrou ANDREJ MARKOV, ten si z pravé strany najel více na střed a spíše takovou nenápadnou střelou zaskočil Pavelce v brance Jets. Asistence: David Desharnais.
26:40
Na druhé straně opět čaruje Ondřej Pavelec, který díky skvěle vytrčenému levému betonu zabránil puku v cestě do branky, Gallagher ani napodruhé nedokázal českého "čaroděje" v brance Jets překonat, diváci aplaudují, to byl zákrok!
26:05
Desharnais si nyní neporozuměl s obráncem Petrym, oba přestali hrát a k puku se tak pohodlně dostal MARK SCHEIFEL, který dokázal z bezprostřední blízkosti překonat Tokarskiho. Asistence: Tyler Myers.
25:46
Jenže nakonec tomu tak není, vylučuje se na obou stranách, Devante Smith-Pelly dvě minuty za hraní vysokou holí, Adam Pardy za hrubost, opět se tak hraje ve čtyřech na obou stranách.
25:25
Pavelec míří z branky, bude se vylučovat, domácí si zahrají přesilovou hru!
24:32
Domácí úspěšnější ve středním pásmu, blesková útočná akce, Eric O'Dell pálí z pravé strany, Tokarski chytá, hra přerušena.
23:09
Střelu Frolíka přizvedl bránící Subban nad branku, hra přerušena, bude se vhazovat po levici Tokarskiho.
22:27
Lowry dokázal udržet puk v útočném pásmu i přesto, že jeho spoluhráči odešli střídat.
21:49
Smith-Pelly pláchl po pravém křídle, jeho střelu Pavelec s naprostým přehledem vyráží.
21:25
Mitchell dostal puk z vlastní třetiny, ale domácí jsou rázem zpět.
20:18
Zakázané uvolnění Montrealu, vhazování před Tokarskim.

Montreal Canadiens: 20
První dvacetiminutovka je za námi, nabídla sice pouze jeden gól, ale jinak sledujeme opravdu strhující utkání. Hosté prezentují svou sílu nejlepšího týmu celé NHL, ovšem zatím všechny akce ztroskotaly na skvěle chytajícím Pavelcovi, který i dnes předvádí excelentní zákroky!
20:00
19:58
Oba týmy jsou v plném počtu.
19:31
Další zákrok Pavelce, tentokrát pálil Brandan Gallagher!
19:00
Poslední minuta první třetině, fantastický zákrok Pavelce, který v pádu dokázal vytěsnit střelu Ellera z pravé strany!
18:49
Ladd nepřesně přihrává na útočné modré, hosté mohou zaútočit.
18:22
Individuální akce obránce Jets Myerse končí ztrátou puku za útočnou modrou.
17:48
Vylučuje se na obou stranách, za domácí odchází na trestnou lavici Adam Lowry na dvě minuty za nesportovní chování, za hosty pak za stejný prohřešek Brandon Prust. Hraje se tedy ve čtyřech na obou stranách.
17:48
Gallagher "zajel" do Pavelce, který měl puk pod kontrolou a je z toho trma-vrma v brankovišti Winnipegu.
17:10
Montreal v útočném pásmu, Galchenyuk, ale neuspěl v souboji u mantinelu a puk míří do střední třetiny.
Hlavní rozhodčí Tim Peel dnes absolvuje svůj 1000. zápas v NHL!
16:40
Až nyní se Stempniakovi podařilo dostat puk alespoň na zakázané uvolnění.
16:27
Montreal zůstává v útočném pásmu a "točí" domácí.
16:02
Dělovka Petryho od modré prolétla vedle branky Pavelce.
15:58
15:15
Blesková rozehrávka Montrealu, Pacioretty pálí z levé strany, ale trefuje pouze plexisklo za brankou Pavelce.
14:56
Až nyní se domácí osvobozují, oba týmy střídají.
14:24
Subban pálí z pravé strany, Pavelec vyráží, Montreal zůstává v útočném pásmu.
14:18
Markov nahazuje puk do útočného pásma.
13:58
Smolař Wheeler opět oslabuje svůj tým, tentokrát za podražení dostává dvouminutový trest, druhá přesilová hra Montrealu.
13:19
Puk míří přes všechny čáry na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude opět před Tokarskim.
13:01
Vhazování po pravici Tokarskiho, domácí zůstanou v útočném pásmu.
12:33
Přišlo to, co zřejmě přijít muselo, domácí měli velký tlak, který vyústil v první gól. Po zranění do sestavy Jets vracející se DUSTIN BYFUGLIEN doslova propálil Tokarskiho střelou z pravého kruhu pro vhazování a domácí se ujímají vedení. Asistence: Jim Slater a Adam Pardy.
12:01
Winnipeg nyní tlačí Montreal, což diváci kvitují hlasitějším "hučením".
11:19
Souboj o puk ve třetině Canadiens, střela Frolíka z levé strany neprošla.
10:07
Puk končí v hledišti, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
09:38
Wheeler s pukem za brankou Tokarskiho, ale domácí se nakonec nedostali do zakončení.
09:18
08:52
Bekhendovou střelu Plekance Pavelec vyráží, Montreal zůstává v útočném pásmu.
08:19
Až nyní zachytil Markov puk na modré, poslal ho před branku, kde ještě Max Pacioretty zakončil, ale do jeho blafáku dokázal Pavelec sáhnout holí a puk chytit.
07:55
Zatím se Winnipeg v pohodě brání.
07:18
Blake Wheeler dostává dvouminutový trest za krošček, hosté si zahrají přesilovou hru.
07:15
Velká šance Montrealu, hosté šli ve třech na jediného obránce Jets, ale nedokázali z této šance nic vytěžit, skvěle zasáhl Ondřej Pavelec v brance domácího týmu.
06:45
Subban posouvá puk do středního pásma, hrají ale domácí.
05:34
Tlustý se dostal do zakončení, Tokarski chytá. Byfugliena ještě "zpracovávají" obránci Montrealu u branky.
05:15
Ve statistice střel vede Montreal 6:3, na góly zatím stále 0:0.
04:18
Puk za brankou Winnipegu, hosté nyní tlačí domácí tým.
03:40
Parenteau bekhendem posílá puk do lapačky Pavelce, ten přerušuje hru.
02:36
A poprvé si na puk sáhl i Ondřej Pavelec v brance domácího týmu, odražený puk od zadního mantinelu končí v jeho lapačce.
01:02
Frolík na pravém křídle v pohodě obešel bránícího Jemelina, Jets v útočném pásmu.
00:20
První střela na branku, připisuje si jí domácí Slater, který zkoušel pozornost Tokarskiho z levé strany.
00:01

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Enstrom, Myers, Stuart, Trouba, Pardy, Byfuglien – Ladd, Lowry, Frolík – Stafford, Scheifele, Wheeler – Tlustý, Slater, Stempniak – Thorburn, O'Dell, Halischuk

Montreal Canadiens: Tokarski (Price) – Markov, Subban, Jemelin, Petry, Beaulieu, Pateryn – Pacioretty, Desharnais, Parenteau – Galchenyuk, Plekanec, Gallagher – De La Rose, Eller, Weise – Prust, Mitchell, Smith-Pelly

Rozhodčí: Peel, Watson – Kovachik, Cameron.
MONTREAL CANADIENS
________________________________________

V této sezóně skvěle hrající Montreal se po prohře v prodloužení na ledě Nashvillu a tedy získanému jednomu bodu, vrátil zpět do čela pořadí celé ligy. Ve zmíněném utkání v Nashvillu však Montreal příliš nezářil, naopak, výborně hrající Predátoři byli lepší a vítězství bylo zcela zasloužené. V jaké formě se dnes představí Plekanec a spol. proti Pavelcovi a spol.?
WINNIPEG JETS

Winnipegu nevyšlo poslední ligové utkání, kdy na hřišti Vancouveru, s nímž se v pořadí Západní konference přetahuje o šesté místo, prohrál jasně 2:5. Předtím zaznamenal parádní pětizápasovou vítěznou šňůru, během které zářil zejména gólman Ondřej Pavelec. Ten v pěti zápasech inkasoval pět gólů a prokázal, že je ve skvělé formě!

Útočníci Michael FROLÍK, Jiří TLUSTÝ a brankář Ondřej PAVELEC.

Útočník Tomáš PLEKANEC.
Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Winnipeg Jets přivítá na svém ledě Montreal Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.