To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Československá stopa v dnešním zápase:

Petr MRÁZEK (DET) – 23 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%, první hvězda utkání, druhé čisté konto v sezóně
Marek ŽIDLICKÝ (DET) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:10
Tomáš TATAR (DET) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:52
Tomáš JURČO (DET) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:42

Andrej ŠUSTR (TBL) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:06
Ondřej PALÁT (TBL) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:26
Hvězdy utkání:
1. Petr MRÁZEK (DET) – 23 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%

Největší čas na ledě: DeKeyser 20:59 – Hedman 25:16

Branky a nahrávky: 26. Andersson (Quincey, Weiss), 28. Abdelkader (Nyquist), 30. Nyquist (Quincey), 59. Glendening. Diváci: 20027 (vyprodáno). Rozhodčí: Kowal, Meier – MacPherson, McElman.
Dnešní zápas se vyvíjel zcela dle režie domácího Detroitu a především první hvězdy dnešního zápasu Petra Mrázka, český brankář si dnes připsal druhé čisté konto v této sezóně, celkem již čtvrté ve své kariéře v NHL.

Skóre dnešního utkání otevřel ve 26. minutě povedeným sklepnutím puku ze vzduchu Joakim Andersson, chvíli na to se o další branku postaral dnes aktivní Justin Abdelkader a povedenou pasáž hry v podání Red Wings uzavřel dalším gólem Gustav Nyquist.

Lightning sice ve třetí třetině zvedli svou aktivitu, na překonání Mrázka dnes byl ale nejlépe střílející tým v letošní sezóně NHL krátký. V závěru navíc přidal ještě Luke Glendening gól do prázdné branky. Detroit tak porazil na vlastním ledě Tampu Bay 4:0.
60:00
59:40
Domácím hráčům se podařilo vyhodit, Petr Mrázek už zřejmě udrží v dnešním zápase nulu!
59:22
Po zdlouhavé kombinaci nakonec vypálil Steven Stamkos, jeho střela ovšem mířila nad branku.
58:58
Ještě jedno vyloučení na straně Red Wings, za sekání je vyloučen Teemu Pulkkinen.
58:50
Hostující hráči se ovšem i nadále snaží s výsledkem něco udělat, už by šlo ale pouze o čestný úspěch.
58:21
Detroit právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, Detroit dnes zvítězí! Gólem do prázdné branky z vlastního obranného pásma o tom rozhoduje LUKE GLENDENING! Bez asistence.
58:04
Bishop je opět na střídačce, Mrázek mezitím zastavil další útok Lightning.
57:45
Justin Abdelkader se řítil na prázdnou branku, kterou ale zblízka nakonec minul! Bránící Cedric Paquette pak narazil nepříjemným způsobem do branky, led musí opouštět za doprovodu spoluhráče a lékaře.
57:20
Bishop míří na střídačku, Tampa to přeci jen zkusí v šesti hráčích v poli!
57:07
Hosté pouze nahodili puk do útočného pásma, kde se ho ale velmi rychle zmocnili hráči Red Wings. Po rychlé akci na druhé straně byl Bishop donucen pokrýt kotouč před dotírajícím Jurčem.
56:30
Zakázané uvolnění na straně Tampy Bay, vhazovat se bude před Bishopovou brankou.
55:57
Dacjukova formace se navíc drží s pukem v útočné třetině, Detroit už je velmi blízko úspěchu v dnešním utkání.
55:24
Palát je na ledě, Tampa Bay hraje v plném počtu, moc času ji už ale nezbývá.
55:05
Henrik Zetterberg málem překvapil Bishopa rychlou střelou z úhlu, puk zastavila vnější tyčka branky.
54:32
Valtteri Filppula vyváží kotouč ze svého obranného pásma do bezpečí.
54:01
Bishop lehce zvedl ramenem puk po ráně Tomáše Tatara.
53:24
Další nepříjemnost pro Tampu Bay, na trestnou lavici za hákování míří Ondřej Palát.
53:09
Mrázek si sebral potulující se kotouč před jeho brankou, vhazovat se tak bude po pravici českého brankáře.
52:43
Domácí hráči zkušeně drží svůj náskok, čas plyne celkem rychle, do konce třetí třetiny už zbývá lehce přes 7 minut.
52:01
Mrázek si připisuje dvacátý zákrok v dnešním zápase, od modré čáry pálil ruský obránce Nestěrov.
51:33
Darren Helm zastavil průnik Victora Hedmana do útočného pásma, Tampa se ale dostala zpátky k puku.
50:40
Ben Bishop sebral puk lehkém nahození Nyquista, po reklamní pauze se bude vhazovat před brankou Tampy Bay.
50:12
Další ránu z hokejky Brendana Smithe skončil na těle Andreje Šustra, Red Wings ale pokračují v tlaku v útočném pásmu.
49:57
Jako horký brambor teď vypadl puk z Bishopovy lapačky po střele Pavla Dacjuka z levé strany, nakonec ale brankář Bolts udržel kotouč.
49:21
Mrázek ustál další nepříjemnou situaci před vlastní brankou, především střela Briana Boylea byla dost nebezpečná.
48:40
Detroitu se každopádně ve třetí třetině daří držet svůj luxusní tříbrankový náskok, hráči Lightning dnes nejsou opravdu ve své kůži.
48:07
Pulkkinen dostal další možnost ke střele, trefil ale pouze hráče před sebou. Drouin už je mezitím na ledě, Tampa hraje v plném počtu.
47:18
Teemu Pulkkinen dostal hodně času i prostoru si připravit střelu, zamířil ale mimo tři tyče.
46:43
Ani domácím se v této početní výhodě zatím nedaří, jediná střela z hole Pavla Dacjuka byla zblokována do ochranné sítě.
46:04
Přesilovku si tentokrát zahrají domácí, za sekání je vyloučen Jonathan Drouin.
45:23
Bishop si připisuje další úspěšný zákrok, když vyrazil střelu Gustava Nyquista.
44:59
Ben Bishop s menšími problémy likviduje ránu Dannyho DeKeysera od modré čáry.
44:36
Jurčo je na ledě, Detroit je tak v plném počtu.
44:25
Alex Killorn se snažil trochu rozvířit hru v útočném pásmu, bez podpory spoluhráčů to ale nepůjde.
43:44
Bleskům se ani v další početní výhodě příliš nedaří, dnes se hostující hráči nepřipravili zrovna nejlépe.
43:10
Luke Glendening odehrál puk z nebezpečného prostoru před vlastní brankou do bezpečí.
42:57
Hedman vložil hokejku do střely Millera v oslabení.
42:36
Po odpískání se pak do sebe pustili Brendan Smith a právě Cedric Paquette, oba dostávají menší tresty za hrubost. Na trestnou lavici ale směřuje i Tomáš Jurčo, Tampa má tak příležitost přesilové hry.
42:36
Paquette střílel z otočky nebezpečně, Mrázek si ovšem pohlídal i jeho pokus.
42:05
Trochu přísně odpískané zakázané uvolnění na straně Red Wings, vhazovat se každopádně bude před Mrázkem.
41:42
Další úspěšný zákrok Petra Mrázka proti nepříjemné střele Alexe Killorna.
41:19
Mrázek likviduje tvrdou ránu Nestěrova od modré čáry.
40:26
Luke Glendening se na vrcholu pravého kruhu dostal k puku, svižnou střelou ale nastřelil pouze břevno!
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 20:56.
Československá stopa po druhé třetině:

Petr MRÁZEK (DET) – 14 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%

Největší čas na ledě: Kronwall 15:02 – Hedman 18:29
Ve druhé třetině Detroit nejdříve ustál nepříjemné dvojnásobné oslabení, aby pak naprosto převzal otěže zápasu na svou stranu a téměř rozhodl o svém dnešním vítězství. Skóre dnešního utkání otevřel v 26. minutě Joakim Andersson.

Chvíli na to se po chybě Hedmana prosadil z úniku také Justin Abdelkader. Po dalším podcenění obranné části hry pykali Lightning i ve 30. minutě, když třetí zářez pro svůj tým zaznamenal Gustav Nyquist. Detroit tak po 40 minutách hry zaslouženě vede nad Tampou Bay 3:0.
40:00
39:40
Victor Hedman má puk za vlastní brankou, Detroit už by chtěl dohrát třetinu bez inkasované branky.
39:21
DeKeyser se vrací na led, domácí tak hrají v plném počtu.
38:54
Petr Mrázek v absolutním klidu lapil ránu Tylera Johnsona od modré čáry.
38:28
Hráči Lightning jsou v křeči, dnes z nich nečiší ta mladistvá energie, kterou se mohou tuto sezónu pyšnit.
37:57
Početní výhoda hostů zatím moc nevychází, Detroitu se už dvakrát podařilo vyhodit.
37:21
Přesilová hra pro Tampu Bay, za hákování je vyloučen domácí obránce Danny DeKeyser.
36:51
Střela Drew Millera z otočky neměla potřebné parametry na úspěch.
36:05
Nepříjemná situace pro Petra Mrázka, v jeho brankovišti se ocitlo hodně hráčů, nakonec střílel Brenden Morrow, puk do branky ale nepropasíroval.
35:32
Abdelkader v další šanci, Bishop si připisuje dobrý zákrok.
35:18
Justin Abdelkader opět schovaný za obranou Tampy se dostal do šance, branku ale přestřelil.
34:31
Hedman šikovně našel Stamkose schovaného u levé tyčky Mrázkovy branky, svou střelu ale z úhlu kapitán Tampy nedokázal nasměrovat do branky.
34:06
Další útok Tampy je zastaven kvůli ofsajdu, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
33:30
Dacjukova akce byla zastavena hned v zárodku, dopředu pro změnu míří hosté.
32:46
Další skrumáž před Bishopem! Teemu Pulkkinen nedokázal protlačit kotouč kolem tyčky za brankovou čáru!
32:32
Domácí hráči se v útočném pásmu neprosadili, přihrávka Abdelkadera končí sražena až v ochranné síti.
31:39
Tentokrát už se icing Lightning píská, vhazovat se tak bude před Bishopovou brankou.
31:09
Stamkos šikovně protečoval puk do útočného pásma, zakázané uvolnění se pískat nebude.
30:41
Petr Mrázek raději pokryje kotouč ve své lapačce, po reklamní pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
30:00
Tampa Bay ve druhé třetině zcela vypadla ze hry, Mrázek je téměř bez práce.
29:19
A další branka v brance Bolts! Vypadalo to, že domácí sice zahráli puk na zakázané uvolnění, GUSTAV NYQUIST ovšem byl u puku rychleji než obránce Carle a lehkým postrčením dokázal překvapit i Bishopa, který s nějakou střelou ani moc nepočítal! Asistence: Kyle Quincey.
29:03
Andrej Šustr se dostal téměř do úniku, jeho střelu ale Mrázek vyrazil.
28:39
Petr Mrázek po delší době zasahuje proti střele Matta Carlea od modré čáry.
27:50
Domácí hráči se opět aktivní hrou dostali ke kotouči v útočném pásmu, v posledních minutách hry jako by byl na ledě jen jeden tým.
27:19
Domácí jdou do dvoubrankového vedení! JUSTIN ABDELKADER byl u puku ve středním pásmu rychleji než Hedman a dostal se tak do samostatného úniku, který proměnil perfektní střelou do horního rohu branky! Asistence: Gustav Nyquist.
26:46
Útok Lightning zastaven pro postavení mimo hru.
26:30
Bishop si připisuje další zákrok, když kryje střelu Stephena Weisse.
26:06
Hráči Detroitu pokračují v aktivní hře ve druhé třetině, hosté poslali puk opět pouze na zakázané uvolnění.
25:25
Tentokrát se už domácí hokejisté prosazují a musím konstatovat, že zaslouženě! JOAKIM ANDERSSON skvěle sklepl puk ze vzduchu po nahození Quinceyho. Bishop byl bez šance na zákrok, puk mu prošel mezi nohami až za brankovou čáru! Asistence: Kyle Quincey a Stephen Weiss.
25:00
Po velkých šancích Red Wings se hosté osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
24:30
Další slibný střelecký pokus z hole Gustava Nyquista končí nad brankou.
24:07
Neskutečné věci se teď děly v brankovišti Lightning! Bishop už byl překonán, slovenská dvojice Jurčo-Tatar ale nedokázala protlačit kotouč za brankovou čáru!
23:16
Brendan Smith se ocitl ve výborné střelecké příležitosti po přihrávce od Nyquista, obránce Red Wings ale branku o kousek minul!
22:35
Ericsson je už také zpátky na ledě, Detroit tak přestál jeden z klíčových momentů utkání a je v plném počtu.
22:07
Andersson odvedl výbornou práci při vlastním oslabení a několik vteřin udržel kotouč v útočném pásmu.
21:35
Další střelecký pokus Stevena Stamkose končí opět úspěšným zákrokem Petra Mrázka.
20:56
Andersson je na ledě, Detroit už je ve čtyřech, stále se ale musí bránit.
20:48
Zajímavá kombinace Tampy skončila tvrdou ranou Stamkose, Mrázek jeho střelu dokázal lehce vyrazit.
20:35
Detroit jde na 21 vteřin do tří! Jonathan Ericsson je vyoučen za držení protihráče.

Největší čas na ledě: Kronwall 7:01 – Hedman 9:58
První třetina se odehrála ve velkém klidu, k vidění sice bylo pár brankových příležitostí, gólu jsme se ale v prvních dvaceti minutách nedočkali. Více šancí si připsali domácí, Weiss například nastřelil tyčku, v samostatném úniku zase neuspěl Glendening. Suma sumárum, po první dvacetiminutovce se zatím hraje bez branek.
20:00
19:53
Detroitu se opět podařilo osvobodit vyhozením přes všechny čáry, v první třetině se už branky nedočkáme.
19:24
Hedmanovo nahození od modré čáry končí mimo tři tyče, posléze se domácím hráčům podařilo vyhodit.
18:56
Další zbytečný zákrok ze strany Detroitu, za krosček míří na trestnou lavici Joakim Andersson.
18:37
Detroit v posledních minutách přidal na aktivitě, další útok Red Wings je ale zastaven kvůli postavení mimo hru.
17:49
Hedman při rozehrávce zlomil hokejku a Tatar z toho vytěžil velmi slibnou šanci, branku ale slovenský kanonýr minul!
17:21
Šustr s Hedmanem opět uklidňují hru u vlastní branky, Tampa se nikam netlačí.
17:07
Nyquist hledal před brankou volného Zetterberga, přihrávku mu ale poslal na brusle.
16:45
Puk se odrazil na střídačku Tampy Bay, vhazovat se bude ve středním pásmu.
16:04
Šustr je zpátky na ledě, Lightning hrají v plném počtu.
15:53
Další velmi dobrou příležitost Tomáše Tatara likviduje skvělým zákrokem Ben Bishop.
15:30
Stephen Weiss se dostal do velké šance, bekhendem ale zamířil pouze do tyče!
14:58
Bishop možná ani nevěděl, jak zastavil střelu Kronwalla od modré čáry, poté se Tampě podařilo vyhodit.
14:25
Domácí hráči se sami vyhnali z útočného pásma ven, musí tak začít až z vlastní poloviny.
14:04
U střídačky Tampy se strhla menší mela, když Helm tvrdým hitem atakoval Namestnikova. Na trestnou lavici míří český obránce Andrej Šustr za hru vysokou holí, uvidíme tak přesilovou hru Detroitu.
13:46
Darren Helm zavezl kotouč do útočného pásma, kde se ovšem s ním domácí hráči moc neohřáli.
13:03
Nestěrov dostal slušně nabito, tvrdou střelou ale netrefil vůbec branku.
12:30
Petr Mrázek si připisuje další zákrok proti nepříjemné střele Stevena Stamkose z pravé strany.
11:59
Nikita Kučerov se několika rychlými kličkami málem dostal až ke střele, nakonec byl včas detroitskými hráči zastaven.
11:25
Abdelkader si neprohodil protihráče, opět se hraje dost dlouhou dobu bez přerušení.
10:47
Další střelecký pokus Pavla Dacjuka míří nad branku.
10:13
Victor Hedman zvládl velice těžkou situaci při rozjíždění nového útoku svého týmu, Killorn se pak v útočném pásmu neprosadil.
09:49
Gustav Nyquist po vzoru svého spoluhráče Dacjuka vzal celou útočnou akci na sebe, střela mu ale nesedla podle představ, takže Bishop neměl moc práce.
09:06
Luke Glendening se dostal do samostatného úniku, ve kterém ho ale skvělým zákrokem vychytal Ben Bishop!
08:51
Petr Mrázek likviduje střelu Kučerova od modré čáry.
08:08
Po chybě v obraně Tampy Bay se do šance mohl dostat Stephen Weiss, hosté se ale stihli včas vrátit.
07:41
Pavel Dacjuk se elegantně dostal do útočného pásma, svou akci ale zakončil nepřesnou přihrávkou.
06:58
Po krátkém obléhání domácí branky nakonec vypálil Nikita Kučerov, Mrázek si s jeho střelou ovšem poradil.
06:13
Rychlý brejk Lightning, který zakončoval Boyle, který se zrovna vrátil z trestné lavice. Petr Mrázek se ale rychle přesunul a střelu hostujícího útočníka zastavil!
05:50
Ondřej Palát nabral slušnou rychlost, střela mu ale nevyšla, jelikož mu puk sjel z čepele hole. Z protiútoku se domácí hráči dostali do postavení mimo hru.
05:19
Alex Killorn se snažil střelou z velkého úhlu překvapit Mrázka, český brankář si ale v klidu poradil.
04:54
Hra ve čtyřech na obou stranách zatím nepřináší pohlednou podívanou, Anton Stralman aktuálně drží kotouč za vlastní brankou.
04:05
Síly na ledě se vyrovnají, za hákování míří na trestnou lavici Brian Boyle.
04:01
Valtteri Filppula se dostal k zajímavé střele, tvrdou ranou ale nastřelil pouze blokujícího Glendeninga.
03:43
Justin Abdelkader tvrdým hitem za hostující brankou sestřelil Garrisona, který zůstal ležet na ledové ploše. Rozhodčí posílají Abdelkadera na trestnou lavici za vražení na hrazení, Garrison odjíždí po svých na střídačku.
03:10
Tyler Johnson se dostal k volnému kotouči v mezikruží, trefil ale pouze hráče před sebou.
02:47
První přerušení v dnešním zápase, Ben Bishop nedostal prostor ani čas rozehrát, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.
02:33
Po krátké anabázi Rudých křídel v útočném pásmu obrací hru Brian Boyle.
02:03
Navrátilec do sestavy Pavel Dacjuk se dostal ke střele, branku ale přestřelil.
01:50
Šustrova střela sražena za Mrázkovu branku, ve hře pokračují dál domácí hráči.
01:25
Ještě jsme neviděli žádnou střelu na bránu, rozhodčí ani neměli důvod přerušit hru.
00:37
Utkání začalo opatrně, do haly zatím nedorazilo moc diváků, brzký čas začátku zápasu zřejmě fanouškům v Detroitu nevyhovuje.
00:01

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Ericsson, Kronwall, Quincey, DeKeyser, Smith, Židlický – Abdelkader, Zetterberg (C), Nyquist – Helm, Dacjuk, Tatar – Weiss, Andersson, Pulkkinen – Miller, Glendening, Jurčo. Trenér: Mike Babcock.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Stralman, Carle, Garrison, Barberio, Šustr – Drouin, Stamkos (C), Killorn – Palát, Johnson, Kučerov – Paquette, Filppula, Callahan – Morrow, Boyle, Brown. Trenér: Jon Cooper.

Rozhodčí: Kowal, Meier – MacPherson, McElman.
Československá stopa

Petr Mrázek (DET) – 23 odchytaných zápasů, 14 vítězství, 91,3% úspěšnost zákroků
Marek Židlický (DET) – 75 odehraných zápasů, 31 bodů (7+24)
Jakub Kindl (DET) – 34 odehraných zápasů, 13 bodů (5+8)
Tomáš Tatar (DET) – 73 odehraných zápasů, 52 bodů (27+25)
Tomáš Jurčo (DET) – 59 odehraných zápasů, 17 bodů (3+14)

Andrej Šustr (TBL) 71 odehraných zápasů, 13 bodů (0+13)
Ondřej Palát (TBL) 68 odehraných zápasů, 57 bodů (16+41)