S konstatováním, že Toronto Maple Leafs ukončilo dlouhou sérii porážek a poprvé od 11. března zvítězilo, když porazilo Ottawu 4:3 v prodloužení, se s Vámi loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý.
Diváci: 18906.
Toronto poprvé od 11. března 2015 vítězí, i když to tak po druhé a v závěru třetí části nevypadalo.

Po bezgólové první třetině, kdy Joakim Lindström zahodil trestné střílení, začaly padat branky ve druhé části. Ottawa se dostala do vedení v pětadvacáté minutě zásluhou Marka Stonea a o čtyřiadevadesát vteřin později se prosadil Curtis Lazar. Mezi těmito dvěma trefami se ještě Smith řítil sám na gólmana Toronta, ale nedal. Domácí sice v pětačtyřicáté minutě Tylerem Bozakem snížili, ale deset minut před koncem využili přesilovku Kyle Turris a bylo to znovu o dvě branky. Krátce poté však snížil znovu Tyler Bozak a minutu a půl před koncem využil hru bez gólmana opět Tyler Bozak, jenž tak zkompletoval hattrick. Gól byl původně připsán Kesselovi, ale nakonec bylo autorství přiřknuto právě Bozakovi.

V prodloužení střídala akce akci, rozhodnout mohl Kessel, který jel sám na branku, jenže nedal. Na druhé straně těsně minul Mark Stone. Po další střele Ottawy se Toronto dostalo do rychlého kontru, který zakončil vítěznou dorážkou do poloodkryté svatyně Eric Brewer.
63:23
Toronto právě vstřelilo branku!
Je opravdu škoda, že parádní prodloužení končí. Oba týmy si to rozdaly na férovku a akce střídala akci. Kessel zavezl puk z obranného pásma až k levému kruhu a přihrál na opačný post Bozakovi, který vypálil. Anderson sice zasáhl, ale puk se odrazil před branku, kde se po něm marně natahoval znovu Kessel, který prostě dnes góla nedá. Musel tak přijet ERIC BREWER a doklepnout puk do opuštěné svatyně. Asistence: Tyler Bozak, Phil Kessel.
63:02
Po nepřesné ráně Wierciocha se k puku dostává Kessel a vyváží jej po levé straně z obranného pásma ven. Hala šílí, to je strhující prodloužení.
62:11
Mohlo být rozhodnuto. Mark Stone se již zvedal ruce nad hlavu, ale z pravého kruhu mířil těsně nad branku.
61:21
I v prodloužení se hraje nahoru dolu, ale vážnější šanci měl zatím pouze Phil Kessel.
60:43
Fantastická akce Phila Kessela! Střelec třetího gólu Toronta nabral ve středním pásmu rychlost, udělal si z Karlssona a Methota dobrý den, prodral se mezi nimi a snažil se překonat Andersona střelou nad lapačku, ale to se mu nepodařilo. Výborný zákrok gólmana Ottawy!
60:01
Třetí třetina přinesla asi nejzajímavější hokej. Gólový půst Toronta protrhnul v pětačtyřicáté minutě Tyler Bozak, jenž se prosadil bekhendovou dorážkou do opuštěné klece. V padesáté minutě však Ottawa vedla znovu o dvě trefy, když se z mezikruží prosadil Kyle Turris. Jenže Torontu se podařilo vyrovnat. Krátce poté snížil znovu Tyler Bozak, jenž u pravé tyče s pomocí brankové konstrukce propálil Andersona a po spoustě šancí Phila Kessela se nakonec podařilo skórovat a hattrick zkompletovatTyleru Bozakovi, jenž zametl puk u levé tyčky branky Ottawy po akci van Riemsdyka. Gól byl původně připsán Philu Kesselovi, ale nakonec byl přiřknut právě dnešnímu úspěšnému střelci hattricku.
60:00
59:15
Štěstí zkusil ještě Eric Condra, který pálil z pravé strany mimo.
59:00
Je zde posledních šedesát vteřin třetí části hry.
58:36
Málem se to Philu Kesselovi podařilo. Útočník domácích byl původně veden jako střelec, nicméně gól je připsán TYLERU BOZAKOVI, který si tak během 14 minut a 26 vteři kompletuje tři góly. James van Riemsdyk zavezl puk po levé straně do pásma a přihrál jej před branku, kde kotouč tečoval za záda Andersona právě Bozak a zřejmě posílá zápas do prodloužení. Phil Kessel se sice po puku natahoval, ale dorážet do branky jej již nemusel. Asistence: James van Riemsdyk, Morgan Rielly.
58:01
Kessel to zkusil možná už trošku ze zoufalství hned po buly. Můžete hádat, jak dopadl. Puk má opět Anderson.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty zápasu a Toronto si bere oddechový čas.
57:58
Anderson vleže zastavuje puk a přerušuje hru.
57:54
Neskutečné, jaká teď byla tlačenice před Andersonem. Nejprve střílel od modré Tyler Bozak, jehož pokus byl zblokován. Puk se však dostal k pravé tyči, kde číhal Phil Kessel, ale jak jsem říkal, útočník Toronta snad dnes gól nedá. Nyní byl v hodně ostrém úhlu, místo k překonání Andersona však měl, jenže netrefil jej.
57:34
Toronto hraje v šesti v poli, Reimer je na střídačce.
56:59
A zase jsou u puku hráči Toronta, kteří se krátce po Karlssonově střele dostali na druhou stranu kluziště. Nyní ale bez jakéhokoliv pokusu o střelu o puk přicházejí.
56:31
Nahoru dolu, to je závěr bitvy o Ontario. Tedy závěr základní části. Erik Karlsson ukázal své ofenzivní schopnosti, v protiútoku přejel modrou a vypálil jen těsně vedle.
56:12
Eric Brewer zahajuje další útok Toronta, který ale neměl dlouhého trvání. Ottawa sebrala jeho nahození za brankou a jde nyní sama do útoku.
55:21
Philu Kesselovi dnes není přáno. Sice se dvěma přihrávkami podílel na obou gólech Toronta, ale jako střelec se dnes do zápisu snad nezapíše. Nyní z dobré pozice minul branku
54:45
Senátoři ale nikam nepospíchali a Mark Stone se svými kumpány postupně zavezl puk až před Reimera, kde vybojoval vhazování.
54:11
Bleskově se nyní Richard Pánik dostal do útočného pásma, kde však jeho pouť s pukem končí a kotouč tak mají opět hráči Ottawy, kteří jdou dopředu. Chtějí opět odskočit svému sokovi na dvě branky.
53:38
Hosté jsou v plném počtu.
53:31
Zdá se, že tuto přesilovou hru dohraje Toronto u své branky, protože Ottawa i přes deficit jednoho hráče dobře napadá a získává ve středním pásmu puk, který ihned posílá k Reimerovi.
53:11
Ottawa se osvobozuje a Toronto tak bude muset pospíchat ke svojí brance pro puk.
52:47
Tyler Bozak mohl zkompletovat hattrick, ale nyní byla branková konstrukce proti. Domácí útočník dostal přihrávku mezi kruhy a z první vypálil, kotouč ale jen tvrdě orazítkoval horní tyčku za zády Andersona.
51:38
Toronto bude mít velkou možnost ke srovnání stavu zápasu, jelikož Mika Zibanejan (OTT) vystřelil kotouč mimo ledovou plochu a je potrestán dvěma minutami za zdržování hry.

Na vyloučení: 1-3.
51:29
Utkání se opět dramatizuje. I nyní se Phil Kessel chytal na levém kruhu k přihrávce. Jeho pas se ale od bruslí Jamese van Riemsdyka odrazil k TYLERU BOZAKOVI, který s pomocí pravé tyčky dopravil puk za bezmocného Andersona, který nemohl zareagovat. Asistence: James van Riemsdyk, Phil Kessel.
51:11
Možná byla chyba, že Kessel z vrcholu levého kruhu ještě nahrával. Nikdo z jeho spoluhráčů se k puku nedostal.
50:40
Hned po buly se Ottawa opět osvobozuje a puk je až u Reimera.
50:37
James van Riemsdyk poslal kotouč na modrou na Diona Phaneufa, jehož prudkou ránu likviduje Craig Anderson.
50:20
Ottawa posunula puk do středního pásma a následně je pískán ofsajd Toronta.
50:10
Výhodu přesilové hry bude mít také Toronto, a to dnes podruhé. Clarke MacArthur (OTT) se totiž provinil stejným trestem jako před chvilkou Trevor Smith – vražení na hrazení, když se jeho cílem stal Morgan Rielly.

Na vyloučení: 1-2.
49:30
Ottawa právě vstřelila branku!
Senátoři bleskově využívají přesilovou hru a Trevor Smith se po devíti vteřinách vrací na led. Z mezikruží po pasu Legwanda vypálil KYLE TURRIS, který využil toho, že Mark Stone otravoval Reimera a zakryl mu výhled. Asistence: David Legwand, Erik Karlsson.
49:21
A nyní se bude bránit, protože Trevor Smith (TOR) za brankou zbytečně vrazil na hrazení Erica Grybu a je z toho první přesilovka pro Ottawu v zápase.

Na vyloučení: 1-1.
48:30
Toronto se sice snaží, o tom žádná, ale před chvilkou po hezkém uvolnění van Riemsdyk ani nevystřelil a nyní Lupul netrefil tři tyče.
47:52
Na druhé straně znovu vystřell Marc Methot, ten také dnes pálí snad z každé pozice. Tentokrát šla jeho rána mimo.
47:46
Kessel mezi kruhy poslal přihrávku na van Riemsdyka, který se parádní stahovačkou na vrcholu levého kruhu zbavil beka, ale opět k němu rychle přistoupil další hráč a domácí hokejista ani nevystřelil.
47:25
Nyní se děly věci před brankou Toronta, kde vznikl tedy pořádný závar. Reimer ale vzešel z celé akce jako vítěz, protože uviděl kotouč jako první a pokryl jej.
46:31
Dvě šance domácích vyznívají do ztracena. Nejprve opět míjí branku David Booth a poté od modré tvrdě vystřelil Eric Brewer, jenže nad horní tyčku.
45:19
Toronto je nyní opravdu na koni a zaměstnává Andersona. Jenže což je kombinace domácímu týmu platná, když se Maple Leafs nemohou dostat ke střelbě.
44:33
A gól Toronta zřejmě hře může výrazněji pomoci. Ottawa rázem vidí, že nemá nic jasného a také musí hrát ofenzivně. Methot od modré vypálil nad branku.
44:13
Hned po gólu následovala za brankou Ottawy menší šarvátka, ale vylučovat se nebude.
44:13
Jen jsem dopsal příspěvek o střelecké indispozici Toronta ve třetí části, je rázem sníženo. James van Riemsdyk zavezl puk k levé tyči branky Andersona, kde podél branky přihrál k opačné tyči zcela volnému TYLERU BOZAKOVI, který měl bekhendovou dorážkou do opuštěné klece snadný úkol. Asistence: James van Riemsdyk, Phil Kessel.
43:18
A Booth nakonec nemusel litovat, že akci na začátku zpozdil. V jejím závěru se dostal k puku a vystřelil, jenže zase se nevešel mezi tři tyče. Toronto nemá ve třetí třetině ani jeden střelecký pokus.
42:48
David Booth si ve středním pásmu nerozuměl s pukem a zastavil tak slibně se rozjíždějící akci svého týmu. I tak se ale Toronto dostalo do pásma před Andersona.
42:16
První střelecký pokus třetí periody si připsal Eric Condra, po jehož ráně má Reimer puk ve své moci. Hra je přerušena.
41:53
Ottawě tak zatím stačí hlídat si střední a obranné pásmo, což se jí daří. Nicméně takto nelze vydržet hrát celých dvacet minut poslední části.
41:20
Toronto vstoupilo do třetí třetiny aktivněji, o tom tedy žádná. Jenže střelecky to zatím není ono, na Andersona nemířila jediná přesná rána.
41:02
Ottawa zkusila odpovědět akcí MacArthura, jenže nepřesná přihrávka kazí její útočné snažení a je pískán ofsajd.
40:29
Hodně aktivní byl Sam Carrick u levé tyče Andersona, kde se snažil vyšťourat puk zpoza jeho betonu. Nepodařilo se mu to a hra je přerušena.
Využití: 0-0.
Zajímavostí také zůstává, že během čtyřiceti minut jsme neviděli příliš trestů. Padl jeden dvouminutový, a to v čase 4:05, kdy byl vyloučen Bobby Ryan. Od té doby nebyla k vidění přesilová hra. Pouze trestné střílení za faul Wierciocha na Lindströma a pět minut za bitku si odseděli Brennan s Pageauem.
Přesně 24 minut a 25 sekund si diváci v Air Canada Centre museli počkat na první gól zápasu, který vstřelila Ottawa. Hosté se před touto trefou dostali do střeleckého tlaku. Dva pokusy ještě mířily vedle, ale poté již Senátoři mířili přesně. MacArthur zavezl puk po levé straně do pásma, našel mezi kruhy volného Marka Stonea a ten poprvé prostřelil Reimera. Za půlminuty se řítil sám na gólmana Toronta Zach Smith, ale zakončením mezi betony se neprosadil. Ottawu to ale moc mrzet nemuselo, protože za minutu a 34 vteřin od gólu Stonea přidal druhý přesný zásah svého týmu Curtis Lazar.
40:00
39:35
Ottawa je nastěhována před brankou domácích. Eric Condra po přihrávce Karlssona vystřelil, nicméně puk šel přesně do míst, kde stál stínící Kessel, který jej nenechal projít před branku.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:24
Buly po levici Berniera bude následovat po třech vteřinách opět, puk je kvůli zásahu domácího Reimera po střele Gryby od modré v ochranné síti.
38:03
Ke střele se dsotal také David Booth, i on nehraje dnes vyloženě špatný zápas. Mířil však nyní vysoko nad branku.
37:49
Téměř mimo záběr kamer si Tim Erixon počíhal na Curitse Lazara. Když to nejde gólově, snaží se Toronto aspoň přidat na tvrdosti.
36:09
Se svojí troškou do mlýna přispěchal i Nazem Kadri, jehož rána bekhendem si nenašla cestu za dnes zatím bezchybného Andersona.
35:39
První útok Ottawy se poměrně snadno dostal před branku Toronta. Turris zkusil otestovat pozornost domácího gólmana střelou zápěstím, neuspěl však.
34:31
Bozak to chtěl zkusit hned po buly jako před malou chvílí Pánik, ale Legwand jeho úmysl přečetl a z celého nápadu Tylera Bozaka sešlo.
34:29
Máme zde opět reklamní přestávku. Před ní sice vede Toronto na střely, řečí čísel přesně 20 ku 17, ale góly, to je zatím doména Ottawy.
34:18
Rána Zacha Silla si cestu mezi tři tyče nenašla, Toronto tak další střelu k dosavadním dvaceti pokusům mezi tři tyče nepřidá.
33:41
Toronto zásluhou Sama Carricka rychle přeneslo kotouč od Reimera na druhou stranu, jenže což je to platné, když ve finální přihrávce či střele uskočí hráčům Maple Leafs puk od hokejek. Když se holt nedaří, tak nejde vůbec nic.
32:46
Také hra po boxerském souboji dvou kohoutů lépe Ottawě, která je častěji před Bernierem.
32:14
Jean-Gabriel Pageau (OTT) a T.J. Brennan (TOR) sváděli bruslařský souboj o vyhozený puk. Nakonec u něj byl v levém rohu obranného pásma Toronta rychleji Brennan, kterého Pageau hodně nešetrně poslal na zem. To si Brennan nenechal líbil, vyskočil z ledu jak čertík z krabičky a oba dva si to pěstně rozdali. Rozhodčí nemohl ocenit jejich boxerskou vložku jinak než pěti minutami na zchlazení.

Na vyloučení: 0-1.
31:44
Střelecky už je na tom Toronto lépe než Ottawa, také hráči Maple Leafs zkouší střílet z každé pozice. Ano, byl to opět Joakim Lindström, jenž dnes vystřelil snad již počtvrté. Opět však neúspěšně.
31:25
Richard Pánik to zkusil hned po buly, ale Andersona stále nepřinutil kapitulovat.
31:17
A právě při komerční pauze zpovídá reportérka Toronta jednoho z fanoušků Maple Leafs, který do Air Canada Center přijel se svým malým postiženým synkem a před zápasem nebohé dítko na invalidním vozíku navštívilo kabinu domácích hráčů.
31:17
Po komerční přestávce se bude vhazovat po pravici Craiga Andersona.
30:32
Z celé útočné trojice se k puku v této akci ještě pořádně nedostal Mike Hoffman. Nakonec měl i on podíl na tom, že lajna Hoffman, Zibanejad, Ryan si připíše střelu na branku. Jeho dva spoluhráči mu vybojovali puk a Hoffman z pravého kruhu nechal úspěšně zasáhnout Reimera.
30:17
Bobby Ryan zavezl kotouč do útočného pásma, předal jej Zibanejadovi a poté jej za brankou vybojoval. Nestačil už však přihrát na lépe postaveného spoluhráče. Ottawa ale i přesto zůstává u puku.
29:45
V utkání nevidíme ani žádné velké prostoje, bitva o Ontario hodně rychle plyne. Za malou chvíli bude odehraá polovina zápasu.
29:43
Kotouč je v ochranné síti poté, co jej tam poslal James Reimer.
29:07
Karlsson s Methotem bez problémů kombinují před svojí svatyní a i když nyní Methot nepřihrál vůbec přesně, kotouč se odrazem vrátil do obranného pásma Ottawy.
28:30
Joakim Lindström je určitě zatím jedním z nejlepších hráčů Toronta. Bojuje, snaží se dostávat do střeleckých pozic, nicméně tentokrát mezi tři tyče nezamířil.
27:26
Joffrey Lupul to opět zkusil, i nyní je vidno, že se hraje nahoru dolu, ale před malou chvílí neuspěl slabou střelou zápěstím a nyní svůj střelecký neúspěch zopakoval příklepem.
27:19
Na druhé straně předvedl výraznějí akci Condra, úspěšný asistent u druhé branky, ale přes beky Toronta se mu vystřelit nepodařilo.
27:10
Joffrey Lupul to zkusil tak trošku na náhodu z pravé strany, jeho střela ale gólové parametry neměla a Anderson jí bez problémů vyrazil.
27:03
Toronto bude mít možnost částečně se vzpamatovat a uklidnit se při komerční pauze.
26:29
Ottawu dvě rychlé trefy samozřejmě povzbudily a Senátoři se naplno usadili před brankou Andersona. Střelecky to ale zatím další úspěchy nepřináší.
25:59
Air Canada Centre je jako opařené. Během krátké chvíle totiž inkasuje domácí Toronto dvě branky a to ještě Smith neproměnil svůj únik. Nyní předložil Pageau puk pro CURTISE LAZARA, který z mezikruží z první vystřelil. Ideálně tedy puk netrefil, ale vrtkavý a plachtící kotouč zamířil přesně kolem vyrážečky Reimera do sítě. Asistence: Jean-Gabriel Pageau, Erik Condra
25:29
Trevor Smith míjí branku, Anderson tak nemusel zasahovat a u puku je opět Ottawa.
24:59
Ottawa mohla vést o dvě branky. Na útočné modré totiž propadli beci Toronta a Zach Smith se hnal sám na Reimera, kterého však střelou mezi betony nepřekonal.
24:25
Nyní už to Ottawě vyšlo. Kyle Turris vybojoval puk a poslal jej na levou stranu pro Clarke MacArthura, který si sjezl k levému kruhu, mezi kruhy našel MARKA STONEA a ten přerušil bezgólový stav ranou mezi betony přesunujícího se gólmana. Asistence: Clarke MacArthur, Kyle Turris.
23:49
No, Ottawa je sice střelecky aktivnější, ale pokud bude míjet branku, jako nyní Pageau a před chvílí Borowiecki, jen těžko bude skórovat. Z dorážky se poté zkusil prosadit Methot, ale ani on svojí ranou neuspěl.
23:29
Mark Borowiecki využil poměrně rozhozené pětky Toronta a z modré si sjel k pravému kruhu ke střele, jenže minul tři tyče.
22:59
Rychlý kontr předvedla opět Joakim Lindström, který zavezl puk před Andersona. Následně se strhla před gólmanem Ottawy menší potyčka, kterou hodně rychle ukončují čároví sudí.
22:39
David Legwand chtěl využít přesné přihrávky a vystřelit z levého kruhu, nicméně puk mu sjel po holi a ze střelecké pozice sešlo.
22:11
Ottawa se neúspěšně zkusila dostat před branku svého soupeře, který sebral puk, vyhazuje jej k Andersonovi a jde střídat.
21:11
Phil Kessel nebyl dalek toho, aby přerušil dvě nuly na ukazateli stavu. Jeho ránu z vrcholu levého kruhu však Anderson viděl a poté se již Toronto k další střele nedostalo, ač mělo puk na svých holích.
20:45
Žádnou střelu, natož nějakou výraznější příležitost, jsme v úvodní minutě druhé třetiny ještě neviděli.
20:01
Další třetina začne přibližně v 01:07.
Statistiky první třetiny:
Góly: 0-0.
Střely na branku: 7-9.
Zásahy gólmanů: 9-7.
Ač první třetina skončila bez branek, rozhodně nepřinesla nezajímavý hokej. Je vidět, že Toronto je v herní i výsledkové krizi. Ottawa měla více ze hry a častěji okupovala prostor před Reimerem, ale do gólových šancí se dostávali hráči Toronta. JIž ve třetí minutě se střelou z mezikruží neprosadil zcela volný Booth. Jednu z největších gólovek měl zkraje dvanácté minuty Joakim Lindström, který po pravé straně ujel, dostal se před Andersona a byl faulovál, leč následné trestné střílení neproměnil.
20:00
19:10
James van Riemsdyk se k dalšímu střeleckému pokusu svého týmu sice dostal, ale ránu zblokoval Marc Methot.
19:02
Jake Gardiner viděl, že je před Andersonem spoustu hráčů. Pokusil se vystřelit od modré s tím, že jeho pokus někdo tečuje, nestalo se však a gólman hostí vyrazil.
19:00
Probíhá poslední minuta úvodního dějství.
18:52
Osmašedesát vteřin před koncem první třetiny zde máme zřejmě poslední komerční přestávku úvodní periody.
18:31
Ottawa i přesto zůstala u puku a Codi Ceci vystřelil během první třetiny snad potřetí, má na svědomí třetinu střel svého týmu. Jenže ani nyní od modré neuspěl, Reimer na jeho střelu moc dobře viděl.
18:11
V situaci dva na jednoho posílal Zach Smith puk z levého kruhu na Mike Hoffmana, který mohl pálit z mezikruží. Eric Brewer ale předvedl spoustu zkušeností a do pasu vložil svojí hůl.
17:49
Velká šance Ottawy. Po nepřehledné situaci se dostal k puku Alex Chiasson, jenž zblízka trefil jen připraveného gólmana soupeře.
17:30
Ottawa se přes napadání Toronta musela stáhnout až za svojí svatyni, Karlsson s Methotem si ale poradili a Senátoři jsou zase před Reimerem.
16:44
Tyler Bozak získal na pravé straně útočného pásma kotouč. Jeho zblokovaná střela se odrazila k Philu Kesselovi, který z mezikruží Andersona nepřekonal.
15:25
To Ottawa je střelecky mnohem aktivnější, jak nyní ukázal Eric Gryba, jenž od modré vyslal tedy řádnou pumelici na Reimera. Gólman Toronta vyráží.
15:17
Hokej sice vidíme pěkný, nahoru dolu, ale zatím mu chybí góly. Na straně Toronta je to celkem pochopitelné, s dvěma střelami za patnáct minut se moc uspět nedá.
14:02
David Booth si vůbec nepáral hlavu s tím, co má udělat, když se k němu v útočném pásmu trošku náhodně dostal puk. Střela zápěstím přinutila Andersona k zákroku.
13:48
Zaútočit se pokusila také Ottawa, Marka Stonea ale za brankou připravil o kotouč velmi dobrým zákrokem Trevor Smith.
13:18
Joakim Lindström je nyní hodně atkivní. Tentokrát si po pasu Riellyho najel k pravému kruhu a z jeho vrcholu vystřelil. Na Andersona si znovu nepřišel.
12:28
Tyler Bozak se sice dostal přes modrou, jeho pas na Kessela ale nevyšel. Jenže ani Ottawa nevydržela u puku dlouho, kotouč je tak před brankou Toronta, kde jej mají v moci domácí beci.
11:06
Jenže Joakim Lindström se z trestného střílení neprosadil. Snažil se rozhýbat Andersona, poslat jej po kličce k jeho levé tyči a hned zasunout kotouč k tyči opačné, ale gólman Ottawy jeho záměr přečetl a zastavil puk betonem.
11:06
Po průniku Joakima Lindströma po pravé straně před Andersona bude následovat trestné střílení. Faulu se dopustil Patrick Wiercioch.
10:59
Vyhození Tima Erixona přejelo všechny čáry a hra se vrací před Reimera, zakázané uvolnění.
10:46
Buly po levici Reimera po komerční přestávce vyhrál Pageau, u puku jsou však domácí hokejisté.
10:46
Nakonec se Ottawa do útočného pásma přece jen dostala. Jakmile hosté přejedou modrou, ihned pálí, což byl obrázek i současné akce, kdy Cody Ceci prověřil střelou zápěstím Reimera. Ani napodruhé dnes nebyl bek Ottawy úspěšný.
10:36
Trevor Smith si zpracoval puk u levého kruhu v útočném pásmu, jenže nevystřelil a jeho pokus o přihrávku na Bootha zlikvidovala obrana Ottawy. Hosté hned míří dopředu.
09:29
Lupul posílal puk do útočného pásma na van Riemsdyka, kterého si ohlídala obrana Senators a domácí útočník tak musel s pukem vybruslit až za branku, kde byl kotouče zbaven úplně.
08:09
Cody Ceci po přejetí útočné modré hned vystřelil a donutil Reimera k zásahu. Gólman Toronta vyrazil puk na připraveného Bootha, jenž však opět skončil ve středním pásmu.
07:29
Lindström se ujal ve středním pásmu puku, daleko však s ním nedojel, byl zastaven důrazným Curtisem Lazarem.
06:46
Reimer si vyjel z branky a musel se do ní honem rychle vracet, protože po jeho rozehrání se Ottawa dostala k puku. Nicméně Senátoři nedokázali vykombinovat akci tak, aby této nepřesnosti domácího gólmana využili.
06:32
Hra bude pokračovat po komerční přestávce. Zatím jsme viděli tři střely na branku v podání Senators a pouze jeden střelecký pokus domácích, ač mělo Toronto přesilovku.
06:05
První přesilovou hru přestála Ottawa naprosto bez problémů a je v plném počtu.
06:00
Toronto se sice dostalo do útočného pásma, ale ihned poté získali puk hosté a vyhazují.
05:19
Nechybělo moc, aby se Ottawa prosadila v oslabení. Rychlý kontr Davida Legwanda končí střelou vedle.
04:59
Až nyní to vypadá s akciemi domácího celku v přesilovce trošku zajímavě. Po ráně Phaneufa ale neztečoval puk mezi tři tyče Riemsdyk, mířil vedle.
04:32
Torontu se úvodní minuty přesilové hry vůbec nedaří, domácí se nemohou dostat před Andersona.
04:05
Je zde první vyloučení zápasu. Za brankou Toronta se Bobby Ryan (OTT) naprosto zbytečně ohnal po Dionu Phaneufovi a dostává dvě minuty za sekání.

03:58
Mark Stone se pokusil vystřelit z levé strany, nicméně také on si vylámal zuby na Reimerovi.
03:15
A také Ottawa zahrozila. Nechybělo moc, aby Clarke MacArthur po pasu Turrise zamířil do míst, kde byl zřejmě Reimer nestihl být, ale také MacArthur nemířil přesně.
02:44
Toronto je nyní aktivnějším celkem, hosté se opět osvobodili málem na zakázané uvolnění, puk se však za poslední čáru nedostal.
02:31
Zakázané uvolnění Ottawy.
02:24
Viděli jsme první opravdu velkou střeleckou šanci. David Booth projel útočným pásmem Ottawy naprosto bez problémů a z mezikruží střílel někam nad pravé rameno Craiga Andersona, který puk parádním zákrokem chytá!
01:35
A Toronto bylo chvilku před brankou Andersona v tlaku. K dobré pozici pro střelu se propracoval Dion Phaneuf, ale i on minul tři tyče.
00:41
Na druhé straně nedokázal trefit brankovou konstrukci Phil Kessel.
00:32
K vidění byla i první střela v utkání, o kterou se postaral Clarke MacArthur, když vypálil tvrdě z pravého kruhu. Puk schoval v lapačce pěkným semaforem James Reimer.
00:21
Nepesnosti pokračují, hostující bek Karlsson se dopustil ofsajdu.
00:07
Již po sedmi vteřinách od úvodního buly si hosté nepřesně nahráli a je pískáno zakázané uvolnění.
00:01

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Brewer, Phaneuf, Rielly, Gardiner, Erixon, Brennan – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Booth, Kadri, Lupul – Komarov, Smith, Pánik – Lindström, Sill, Bailey. Trenér: Peter Horachek

Ottawa Senators: Anderson (Driedger) – Methot, Karlsson, Wiercioch, Ceci, Borowiecki, Gryba – MacArthur, Turris, Stone – Hoffman, Zibanejad, Ryan – Condra, Pageau, Lazar – Chiasson, Legwand, Smith. Trenér: Dave Cameron.

Rozhodčí: Devorski, Leggo – Kovachuk, Miller.
Richard Pánik (TOR) 69 zápasů, 16 bodů (11+5)
Roman Polák (TOR) 56 zápasů, 9 bodů (5+4)
Milan Michálek (OTT) 66 zápasů, 34 bodů (13+21).
Poslední vzájemné zápasy:
Ottawa – Toronto 5:3 (22.03.2015)
Ottawa – Toronto 4:3 (22.01.2015)
Ottawa – Toronto 3:5 (10.11.2014)
Ottawa – Toronto 1:0 (13.04.2014)
Toronto – Ottawa 6:3 (02.02.2014).
V tabulce jsou na tom lépe hostující Senátoři, kteří zuby nehty bojují o play-off. Ve východní konferenci jsou na posledním postupovém osmém místě. Na sedmý Detroit a šestý Washinghton má Ottawa shodnou ztrátu pěti bodů, ale pod ní je situace mnohem více našlapaná. Devátý Boston má totiž stejně bodů jako Senators a desátá Florida s Jaromírem Jágrem ztrácí na Ottawu jen tři body. Senatory tak čeká pořádně ostrý konec základní části.

Poslední zápasy Ottawy:
Ottawa – Rangers 1:5.
Ottawa – San Jose 5:2.
Ottawa – Toronto 5:3.
Ottawa – Boston 6:4.
Carolina – Ottawa 1:2 pr.
Toronto si může nechat pouze zdát o bojích o Stanley Cup. Maple Leafs jsou totiž jedním z nejhorších celků soutěže. Se šedesáti body jim patří pozice čtvrtého nejhoršího celku, méně bodů získali už pouze hráči Buffala, Edmontonu a Arizony. Torontu patří předposlední místo v Atlantické divizi i celé Východní konferenci, horší už je pouze Buffalo. Domácí nemají už ani teoretickou naději na postup. I kdyby svých posledních sedm zápasů základní části vyhráli a Ottawa a další celky kolem osmého místa nebodovali, bude Torontu chybět k postupu propastných jedenáct bodů.

Poslední zápasy Toronta:
Toronto – Florida 1:4.
Toronto – Minnesota 1:2.
Toronto – San Jose 1:4.
Edmonton – Toronto 4:1.

Na výhru čeká Toronto od 11.3.2015, kdy Maple Leafs doma porazili Buffalo 4:3 na nájezdy.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu kanadskoamerické NHL, jejíž základní část se pomalu chýlí ke svému konci. V dnešním souboji se proti sobě postaví dva kanadské týmy. V Air Canada Centre přivítá domácí Toronto Maple Leafs celek Ottawy Senators. Uvidíme tedy souboj dvou celků nejen z Východní konference, ale i z Atlantické divize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.