To je pro tuto chvíli z mé strany vše. Přeji hezký zbytek nedělní noci a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou.
3. Braden Holtby (WSH) 25 zák., 2 góly, 92%
Střely na branku: 25:31
Zblokované střely: 11:10
Hity: 18:25
Trestné minuty: 8:10
Je dobojováno. Hosté si nakonec z ledu Madison Square Garden odvážejí vítězství 5:2 a znovu se tak přiblížili postupu do play-off.
60:00
59:33
Ještě však Rangers zahrozili před hostující bránou, ale to už bylo z jejich strany vše.
59:00
Je rozhodnuto a domácí už náskok Washingtonu nemohou dohnat. Zápas se tak už pouze a jen dohrává.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:37
Washington právě vstřelil branku!
Toho okamžitě využívá MARCUS JOHANSSON, jenž svou střelou posílá puk do opuštěné klece. Asistence: Troy Brouwer, Brooks Orpik.
57:11
Domácí to zkouší se šesti bruslaři v poli a bez brankáře.
57:02
Domácím začíná velmi rychle ubíhat čas. Naopak hosté již nikam nespěchají a snaží se své dvoubrankové vedení ubránit.
56:37
Brower nadvakrát střílel na Talbota, ten však pokaždé uspěl.
56:12
Nash znovu v akci, ale opět z toho branka není. Dneska je pro něho doopravdy zakletá.
55:11
Washington vyhazuje puky šikovně do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
54:46
Domácí jsou v plném počtu.
54:22
Kevin Hayes se dostal ve vlastním oslabení do šance, ale na Holtbyho si nepřišel.
53:50
Po střele Fehra vyráží puk Talbot před sebe a následně ho jeden z obránců New Yorku vyhazuje až před Holtbyho.
53:15
Domácí hokejisté šetří drahocenné vteřinky svého oslabení v útočném pásmu.
52:52
Rangers se okamžitě dostávají v obranném pásmu k puku a vyhazují ho do bezpečí.
52:46
Boyle dostává dvě minuty za nedovolené bránění a nabízí tak přesilovou hru pro Washington.
52:04
Ovečkin obral o puk Brassarda a zavezl ho do útočného pásma. Ke střele se však vůbec nedostal.
51:25
Jesper Fast zkoušel dorazit za Holtbyho záda střelu Hayese, ale brankář Capitals byl připraven.
50:42
Začala poslední desetiminutovka třetí periody a domácí hokejisté mají před sebou nelehký úkol. Podaří se jim vymazat dvoubrankové manko?
50:08
Naopak hosté pochopitelně hrají v absolutní pohodě a nyní znovu ohrozili branku Rangers. Talbot musel ve svém brankovišti hasit nebezpečí před svou brankou.
49:31
To je pro domácí pořádná sprcha. Hráči New Yorku Rangers jsou nyní jako opaření a nedaří se jim vůbec nic.
47:40
JASON CHIMERA se stává druhým hráčem Capitals, jenž v tomto utkání dává již svou druhou branku. Tentokráte si najel do prostoru mezi kruhy a dostal se do blízkosti Talbota, na něhož bekhendovou kličkou dokázal vyzrát a posílá puk do odkryté klece. Asistence: Brooks Laich, Eric Fehr.
46:26
Johanssen opět střílel před Talbotem, ale ten pozorný.
44:41
Ale naopak se trefují hosté. Fehr obral před modrou čárou o puk obránce Rangers a poté si nabruslil z úhlu před hostující branku. Vyslal střelu na Talbota, ale ten vyrazil. Následnou dorážku Laicha taktéž vyrazil, ale na dorážku z bekhendu JASONA CHIMERY už byl krátký. Hosté strhávají vedení znovu na svou stranu. Asistence: Eric Fehr, Brooks Laich.
43:53
Fanoušci Rangers ženou svůj tým do útoku a dožadují se vedoucí branky.
43:17
Nash už poněkolikáté v dnešním utkání ohrozil hostující svatyni, ale branka mu dnes prozatím není souzená.
42:35
Na druhé straně pálil Glencross, ale po jeho střele končí puk na jednom z obránců domácího celku.
41:55
Zuccarello tečoval v blízkosti Holtbyho střelu Brassarda, ale brankář hostí jejich úmysl včas vystihl.
41:11
Brankář hostí musel znovu zasahovat. Nash se probil do útočného pásma a jeho střela zápěstím pak skončila na Holtbyho hrudi.
40:47
Na druhé straně musel zasahovat Talbot proti střele Ovečkina. Ten bude i ve třetí periodě hodně aktivní, aby se mu podařilo vsítit hattrick.
40:14
Od začátku třetí třetiny se drželi v pásmu hostí newyorští hokejisté, ale před Holtbym nic nevymysleli.
40:01
Statistiky po druhé třetině:
Střely na branku: 18:17
Zblokované střely: 7:7
Hity: 11:18
Trestné minuty: 6:10
Druhá třetina je taktéž minulostí. Padla v ní jediná branka, a sice znovu z hole Alexandera Ovečkina, který svým druhým gólovým příspěvkem srovnal s Rangers krok. Jak utkání nakonec dopadne, zda ho jeden z týmů strhne na svou stranu nebo zápas dospěje do prodloužení či samostatných nájezdů, se dozvíme až v dalším průběhu hry. Třetí dějství začne přibližně ve 23:00
40:00
39:08
Kuzněcov vybojoval puk za brankou Rangers a následně ho přihrál Brouwerovi. Jemu však přihrávka nesedla a o kotouč poté přichází.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:41
Opět se ale vhazuje v blízkosti Talbota. Washington znovu vybojoval útočné pásmo.
38:33
Až teď opustil kotouč útočné pásmo Washingtonu a Rangers se tak z tlaku hostí oklepali.
38:04
Další střela Glencrosse končí na hrudi Talbota. Hosté jsou nyní velmi aktivní a snaží se ještě zápas ve druhé třetině otočit.
37:15
Znovu zahrozili hosté před newyorskou svatyní, ale Glencross nedokázal puk propasírovat za Talbotova záda.
36:38
Johanssonova střela mířila na Talbota, jenže puk skončil pouze v jeho náruči.
35:49
Ovečkin se rozjel na domácí branku, hattricku se však nedočkal.
34:59
Dalekonosnou střelu vyslal na Holtbyho Staal, ale i hostující gólman drží svůj tým.
34:15
Znovu to zkoušeli hosté před Talbotem. Brankář Rangers však vytasil další pohotový zákrok a neinkasuje.
33:55
Hosté se ubránili a už jsou kompletní.
33:51
Capitals se osvobozují a vyhazují puk až před Talbota. Unavená čtveřice tak může vystřídat.
33:14
V útočném pásmu střílel Nash, jeho střelu ještě tečoval Stepan, ale Holtby na místě.
32:24
Rangers v útočném pásmu roztáhli přesilovkové rozestavení, ale nic z toho nebylo. Hokejisté Washingtonu vyhazují následně kotouč do bezpečí.
31:55
Hostující Latta inkasuje dvouminutový trest za hrubost.
31:20
Také Rangers jsou už v plném počtu.
31:17
Hosté srovnávají s Rangers krok. Bäckström našel volného ALEXANDERA OVEČKINA, který prudkou střelou pálil na Talbota a poté se kotouč odrazil od brusle jednoho z obránců Rangers za jeho záda. Hosté tak srovnávají krok a znovu z hole Ovečkina. Asistence: Nicklas Bäckström, Matt Niskanen.
30:48
Hosté jsou kompletní.
30:15
Na druhé straně ujel Stepan, ale na Holtbyho také nevyzrál.
29:39
Johansson pálil z prostoru mezi kruhy, ale Talbot se zaskvěl dalším úspěšným zákrokem.
29:20
Ale znovu uvidíme hru 4 na 4. Brassard vyfasoval dvě minuty za sekání.
28:48
Orpik obdžel dvě minuta za sekání a přesilovou hru si zahrají domácí Rangers.
28:44
A také Brower skáče na led a hosté jsou v plném počtu.
28:15
Zuccarello je na ledě.
27:59
Zatím ale hra ve čtyřech hráčích na obou stranách příliš nikomu nesvědčí.
26:44
Navíc za hákování dostává dvě minuty Brower a síly na ledě se srovnají.
25:55
Domácí hokejisté dostávají dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Zuccarello.
25:37
Glencross střílel zblízka, ale Talbot taktéž na místě. Nyní je k vidění souboj obou gólmanů, kteří si počínají ve svých brankovištích znamenitě.
24:54
Rušno bylo znovu před Holtbym, jenž se po střele Stepana musel hodně natáhnout, aby puk ukryl ve své výstroji.
24:15
Hraje se hokej nahoru dolů, který se divákům v Madison Square Garden musí rozhodně líbit.
23:39
Niskanen předvedl dobrý obranný zákrok proti Kreiderovi a puk poslal do středního pásma.
22:41
Brassard se snažil znovu o zakončení, ale tentokráte na Holtbyho nevyzrál.
22:01
Nyní byli hodně aktivní hosté, kterým se současný stav rozhodně nelíbí. Ale také Talbot předvedl skvělý zákrok a neinkasoval.
21:12
Na druhé straně střílel Nash, ale jeho projektil neměl patřičnou razanci, aby ohrozil branku Holtbyho.
20:57
Brower zkoušel nabruslit zpoza domácí branky, ale Talbota nenachytal. Ten raději ukrývá puk pod svojí lapačkou a přerušuje hru.
20:20
Kuzněcov s Ovečkinem zahrozili před Talbotem, ale ten těsné vedení svého týmu udržel.
20:01
Statistiky po první třetině:
Střely na branku: 12:8
Zblokované střely: 5:3
Hity: 6:5
Trestné minuty: 2:4
První třetina je za námi. Viděli jsme v ní tři branky. Nejprve v páté minutě otevřel účet zápasu Ovečkin, ale dvěma slepenými brankami z devatenácté resp. dvacáté minuty otočili domácí vývoj utkání na svou stranu. Zasloužili se o to Hayes a Brassard. Poprvé do kabin se tak lépe šlo pochopitelně domácím. Druhá třetina začne přibližně ve 22:10.
20:00
19:11
Rangers právě vstřelili branku!
Překrásná akce domácích Jezdců. Z rychlého protiútoku se dostali hokejisté New Yorku do nájezdu tří proti jednomu a krásnou přihrávku na levý kruh dostal DERICK BRASSARD, jenž svou jedovatou střelou vymetl všechny pavučiny v Holtbyho svatyni. Rangers tak v samotném závěru první periody strhávají vedení na svou stranu. Asistence: Mats Zuccarello.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:45
Vhazuje se po levici Talbota. Hosté v závěru první třetiny drží útočné pásmo.
18:10
Až nyní se to domácím hokejistům podařilo. KEVIN HAYES potrestal chybu obránce hostí a mezi kruhy se dostal k puku. Nabruslil si ještě blíže Holtbymu a poté ho střelou z bekhendu ala Peter Forsberg dokázal překonat. Rangers se tak dočkali kýženého vyrovnání a bude se začínat znovu od začátku. Bez asistence:
17:15
Jezdci se snaží o vyrovnání, ale zatím jsou hosté proti.
16:50
Zajímavá akce se rodila v pásmu hostí, kde Zuccarello poslal přihrávku na Brassarda, tomu však puk vypíchl obránce Washingtonu a zavezl kotouč zpět do středního pásma.
16:15
Holtby se musel mít na pozoru, když na něho jedovku vyslal Kreider. Brankář Capitals však svůj tým znovu podržel.
15:31
Rangers jsou kompletní.
15:25
Kuzněcov ale znovu zavezl kotouč do útočného pásma, ale zblízka Talbotovi neuspěl.
15:06
Po šanci Browera vyhazuje kotouč až před Holtbyho Boyle. Další krušné chvilky před vlastní brankou prozatím pro Rangers končí.
14:39
Obrovská mela před domácí brankou gólem nekončí. Ve velké skrumáži uspěl Talbot a drží svůj tým.
14:13
Ovečkin zkoušel clonit před Talbotem, ale o puk ho připravil jeden z domácích obránců a poslal ho do bezpečí.
13:31
A právě Zuccarello si nyní dvě minuty odpočine. Dostává dvě minuty za držení hole.
13:27
Zuccarello je od začátku utkání hodně aktivní, nyní znovu zahrozil před brankářem hostí, ale ten se znovu prezentoval kvalitním zákrokem.
12:22
Dva na jednoho jeli Hagelin s Hayesem, prvně jmenovaný pak dostal zpětnou přihrávku na svoji hůl, ale tváří v tvář Holtbymu neuspěl! Moc ale nechybělo, aby bylo vyrovnáno.
11:24
Střela Dereka Glasse nechala vyniknout Holtbyho, jenž po jeho projektilu vytasil ukázkový semafor.
11:01
Vhazovat se bude po levé ruce Talbota. Hokejisté Capitals tak udrželi své útočné pásmo.
10:54
Nyní pálil z levé strany Kuzněcov a pohotový zákrok si také připisuje Talbot, jenž sklapl betony a puk za svá záda nepustil.
10:14
Poté, co se Orpik vrátil z trestné lavice, zakládají další útočný manévr hráči Washingtonu. Ovečkinova branka je nakopla.
09:27
Washington se znovu ubránil a je kompletní.
09:12
Hayes nyní vyslal nebezpečnou střelu na Holtbyho, ale ten svůj tým podržel svým dalším úspěšným zákrokem.
08:28
Znovu se domácí nedostali do pásma hostí a puk je znovu až před Talbotem.
08:01
Hosté se však dostali ihned k puku a vyhazují ho daleko od své branky.
07:27
Orpik dostává dvě minuty za nedovolené bránění a je tu další početní výhoda pro Jezdce.
07:27
Nyní probíhá komerční přestávka.
06:48
Zuccarello se znovu prosmýkl až před Holtbyho, ale jeho přízemní střelu brankář Washingtonu pokryl.
05:46
Jezdci se snažili odpovědět, ale Nashovu střelu zlikvidoval znovu pozorný brankář Capitals.
04:32
Tak to byla parádní akce v podání nejlepšího hráče Washingtonu ALEXANDERA OVEČKINA. Ten se proháčkoval podél levého mantinelu ze středního pásma na levý kruh, odkud ranou z pravé strany nedal Talbotovi vůbec žádnou šanci. Hosté tak jdou velmi brzy do vedení. Asistence: Joel Ward, John Carlson.
03:51
Zuccarello zavezl kotouč do útočného pásma, kde hledal volného Brassarda. Ten poté vystřelil na brankáře hostí, ale ten byl včas na správném místě.
03:03
Dva na jednoho jeli hokejisté Capitals na Talbota, ale ten teč Johanssona ukrývá ve své lapačce.
02:28
Ovečkin je na ledě a Washington tak hraje v plném počtu.
02:20
Znovu se Capitals osvobozují a pomalu jejich oslabení končí.
01:49
Rangers operují před brankou Washingtonu, ale zatím marně dobývají branku Holtbyho.
01:11
Hosté se však osvobozují.
00:28
Hned na úvod utkání tu máme vyloučení. Přesilovku si zahraje domácí tým. Ovečkin dostává dvě minuty za vysokou hůl.
00:01

New York Rangers: Talbot (Skapski) – McDonagh, Girardi, Boyle, Staal, Hunwick, Yandle – Nash, Stepan, Kreider – Zuccarello, Brassard, Miller – Fast, Hayes, Hagelin – Sheppard, Moore, Glass

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Green, Gleason – Glencross, Bäckström, Ovečkin – Brouwer, Kuzněcov, Johansson – Ward, Fehr, Laich – Wilson, Latta, Chimera

Rozhodčí: Eric Furlatt, Jean Hebert – Brian Murphy, David Brisebois.
Kdo se v dnešním duelu bude radovat z vítězství, se dozvíme až v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás budu provázet. Přeji všem příjemnou počtenou.
Československá stopa v utkání

V ani jednom z týmů nefiguruje žádný český či slovenský hokejista. Dnešní duel tak československou stopu nepřinese.
Vzájemná utkání

Oba týmy se v letošní sezóně spolu utkaly dvakrát. Nejprve na Štědrý den zvítězili Rangers na svém ledě 4:2 a letos v březnu pak byli úspěšní znovu Jezdci, kteří vyloupili washingtonský led poměrem 3:1. Hosté od Kapitolu tak mají o motivaci postaráno a pokusí se konečně zvítězit.
Washington Capitals

Hokejisté Washingtonu v čele s jejich největší hvězdou Alexem Ovečkinem taktéž pomalu ale jistě jdou do vyřazovacích bojů, když se nacházejí na sedmém místě s devadesáti body stejné konference jako jejich dnešní soupeř, tedy té Východní. I hosté z Washingtonu bojují o dobrou pozici pro vyřazovací boje a na ledě New Yorku se vynasnaží, aby urvali nějaké ty body. Zda se jim to povede či ne ukáže až samotné utkání, které jistě bude mít jak skvělou atmosféru tak i hokejovou krásu. Oba celky vyznávají útočnější pojetí hokeje, a tak můžeme očekávat i brankové hody.
New York Rangers

Jezdci z New Yorku prozatím okupují druhé místo v tabulce Východní konference se 101 body a kráčí tak do play-off z dobré pozice. Před nim je Montreal Canadiens a na zády jim dýchá Tampa Bay Lightning. Tým Tomáše Plekance má na svém kontě 102 bodů a Tampa pak bodů 99. Závěr základní části tedy bude v tomto ohledu ještě zajímavý. Kdo se nakonec umístí po základní části jako první ve Východní konferenci, na to si ještě musíme chvíli počkat. Dnes se však hokejisté týmu z Madison Square Garden pokusí znovu bodovat, aby si současné umístění upevnili nebo naopak předběhli Montreal Canadiens a vyšvihli se tak zpět na první místo v konferenci.
Hezký večer všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu další porce zápasů zámořské NHL a my prostřednictvím našeho online přenosu budeme sledovat souboj mezi týmy New York Rangers a Washington Capitals.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.