Ode mě to bude z tohoto utkání všechno. Loučí se s vámi Michal Belšán, někdy příště u přenosu na počtenou!
Dnešní utkání sledovalo 19204 diváků.
Je tu konec, Vancouver si ze Scottrade Center odveze důležité dva body za výhru 4:1!

Na první branku jsme čekali do času 23:54, zařídil jí Shawn Matthias ze samostatného úniku. Ve 33. minutě ovšem svou první brankou v dresu Blues dokázal vyrovnat český obránce Zbyněk Michálek. O 31 sekund později si ovšem hosté své vedení vzali zpět, to když odraženou střelu Bieksy do branky doklepl Nick Bonino. Ve 48. minutě zaznamenali Canucks důležitou branku, když se po 31. v sezoně prosadil Radim Vrbata. Výhru Kosatek trefou do prázdné branky v závěru pečetil Alexandre Burrows.

Střely: 24:22 (10:8, 6:8, 8:6)
60:00
59:45
Hra už se spíše dohrává, Vancouveru výhra již neunikne.
59:17
Tentokráte chtěl po střele Bouwmeestera rozehrát, sudí ovšem velmi rychle pískal.
59:11
Läck přerušil hru pokrytím kotouče.
58:29
Vancouver právě vstřelil branku!
A je hotovo! Schwartzova přihrávka v útočném pásmu byla zachycena Danielem Sedinem a ALEXANDRE BURROWS poslal téměř přes celé hřiště puk do prázdné branky! Asistence: Daniel Sedin.
58:15
Brian Elliott míří na střídačku, Blues to zkusí se šesti hráči v poli!
58:03
A nyní Blues zahráli na zakázané uvolnění, což zcela vyhovuje hostům z Vancouveru.
57:56
Hry vysokou holí se dopustili hráči Blues ve středním pásmu.
57:41
Nick Bonino se pokusil překonat Elliotta, ovšem nedokázal to. Domácí brankář podržel puk a následuje komerční přestávka.
57:20
Bouwmeesterovu střelu Berglund netečoval moc šikovně, puk nedošel ani k brance.
56:30
Dmitrij Jaškin se dostal k zakončení v dobré pozici, Läck byl ovšem připraven a vyrážečkou dostal puk do rohu kluziště.
56:13
Jaden Schwartz se pokoušel uvolnit do střelecké pozice v mezikruží, ale nedokázal to.
55:33
Vrbata z otočky nahrál na Higginse, který měl ovšem problémy se zpracováním puku. Kdyby dostal přihrávku přesněji, byla by to velmi dobrá šance.
55:00
Domácí fanoušci ženou svůj celek dopředu hlasitým povzbuzováním "Let's go Blues!".
54:22
Steve Ott nahrál do mezikruží na Patrika Berglunda, jehož dělová rána z velmi dobré pozice šla nad branku! Jaká to škoda pro St. Louis a dramatičnost utkání.
53:59
Stejně jako nyní Schwartz neuspěl přes Kevina Bieksu.
53:29
Jokinen ze zajímavé pozice chtěl poslat puk před branku, přes bránící hráče Vancouveru to ovšem nedovedl.
53:14
Nyní u střely Bouwmeestera žádný obětavý zákrok potřeba nebyl, puk šel totiž mimo.
52:40
Berglund nahrál na Shattenkirka, který už se odhodlal ke svižné střele. Bránící hráči jí ovšem dokázali zblokovat a zažehnat tedy hrozící nebezpečí!
51:35
Hansen nahrál do mezikruží na Bieksu, který měl zřejmě střílet. Místo toho zvolil zpětný pas na dánského forvarda a celou akci tím zpackal.
51:00
Hra pokračuje, Blues se opět snaží dostat do útoku a vytvořit si nějakou šanci.
Střely: 22:20
50:08
Hosté v plném počtu a následuje komerční pauza.
50:08
Pietrangelovu střelu zápěstím od modré chytá Läck.
49:35
Tarasenko už na ledě není, místo toho nyní míří do kabin, kam ho zřejmě poslal trenér Hitchock. Ruský útočník chtěl pokračovat, trenér mu to už ovšem nedovolil. Nemůže riskovat jeho vážnější zranění.
49:35
Zmar Blues pokračuje odpískáním ofsajdu.
49:01
A další výhoz v podání Vancouveru Canucks.
48:56
Tarasenkova přihrávka byla sražena do ochranné sítě. Ruský útočník tedy ve hře pokračuje, je na něm ovšem znát bolest nohy z předchozí srážky.
48:38
A opět, tentokráte puk poslal k Elliottovi obránce Dan Hamhuis.
48:17
Canucks dokázali vyhodit puk.
48:08
Na trestnou původně usedl Vey, rozhodčí si toho ovšem všimli a ihned tam místo něj poslali právě Bieksu.
48:08
Tvrdý zákrok na Tarasenka je potrestán vyloučením na dvě minuty. Odsedí je Kevin Bieksa (VAN), který se snažil jít po puku, ale místo toho srazil ruského útočníka.
Střely: 20:20
47:19
Tanev zařídil, že Pietrangelova střela byla sražena do ochranné sítě, následuje komerční přestávka.
47:06
Domácí byli aktivnější, ovšem branky se dočkali hosté! RADIM VRBATA vzal přečíslení 2 na 1 sám na sebe, prostřelil Elliotta pod rukou (tzv. teploměr) a dočkal se své 31. branky v sezoně 2014/2015! Asistence: Chris Higgins a Christopher Tanev.
45:58
Zakázaného uvolnění se tentokráte dopustili Canucks, a to po příliš prudké přihrávce Dereka Dorsetta.
45:06
Bouwmeesterův přízemní pokus byl sražen na počátku jeho dráhy.
44:36
Brankář hostí byl donucen si vyměnit svou helmu, neboť s ní měl po této střele Shattenkirka nějaký problém.
44:36
Tentokráte už domácí obránce mířil dobře, jeho dělovku ale Eddie Läck zachytil! Jak to tak vypadá, s těmi šancemi jsem to zakřikl, nyní si totiž Bluesmani vytvořili solidní tlak.
44:29
Podobně dopadla i střela Kevina Shattenkirka.
44:12
Nepřesně nyní mířil švédský forvard Berglund.
43:56
Shattenkirk se perfektně uvolnil ke střele, ta ovšem byla zblokována.
43:30
St. Louis se nedaří vytvořit si nějakou gólovou šanci, nebo alespoň menší šanci. Canucks si své vedení dobře hlídají.
42:57
Domácí tak byli opět donuceni odpálit puk na icing.
42:43
Dorsett dobře napadal Jackmana v rozehrávce a získal pro Vancouver puk.
42:12
Jackmanovu přihrávku bekhendem nikdo nedokázal zachytit a je z toho další zakázané uvolnění Bluesmanů.
41:38
Lehterä hodil kotouč před branku, kde čekal Tarasenko. Ten se ovšem nedokázal k puku propracovat, měl to hodně obtížné.
41:09
Puk přeletěl mantinel a skončil mezi diváky.
41:00
Zakázané uvolnění domácích.
40:52
Vancouver na svého soupeře vlétl. Edlerovu střelu dokázal Elliott vyrazit, poté už musel pokrýt puk po pokusu Vrbaty.
40:38
Od modré to nyní zkusil Tanev, střela ovšem neprošla.
40:02
Úvodní vhazování třetí dvacetiminutovky vyhráli domácí.
40:01
Třetí perioda začne za několik okamžiků.
Střely: 16:16 (6:8 v této třetině)
Máme za sebou 40 minut hry a viděli jsme tři branky. Skóre ve 24. minutě otevřel po samostatném úniku Shawn Matthias, o vyrovnání se ve 33. minutě svou první brankou v dresu Blues postaral Zbyněk Michálek. Vyrovnaný stav trval ovšem pouze 31 sekund, neb poté se trefil hostující Nick Bonino. Kosatky tak v St. Louis vedou 2:1.
Další třetina začne přibližně ve 3:51.
40:00
39:32
Zajímavě se rozvíjející kombinaci Canucks přerušil Zbyněk Michálek dobrým obranným zákrokem.
38:59
Jaškin se dostal ke střele z levé strany, Läck jí dokázal vyrazit.
38:33
Tarasenko se propracoval ke střele, ta ovšem byla zblokována a nebezpečí tedy nenadělala. Obránci Canucks si ruského kanonýra dobře hlídají.
38:16
Hosté šli do přečíslení 3 na 2, Hansen ovšem zabrzdil na modré čáře a tím svůj celek vystavil ofsajdu.
37:38
Střelu Zbyňka Michálka vyrazil Läck pouze do míst, kde stálo několik hráčů. K puku se nakonec dostal Ryan Reaves, který ho okamžitě napálil na branku, švédský brankář ovšem vytasil svůj beton a vyrazil herní předmět do bezpečí!
37:17
K dobré střele se v útočném pásmu dostal Ott, branku ovšem jen těsně přestřelil.
36:56
Blues mají puk ve své moci a pokusí se založit útočnou akci, která by vedla k vyrovnání.
36:04
Puk skončil mezi diváky, kteří si tak domů odnesou tento suvenýr. Hra je přerušena, vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
34:49
Patrik Berglund mohl vyrovnat, jeho bekhendové zakončení z bezprostřední blízkosti šlo ovšem vedle branky Eddieho Läcka!
Střely: 14:14
34:20
Následuje komerční přestávka.
34:20
Reavesova střela nadělala Läckovi menší problémy, přesto to švédský brankář zvládl. Dotírající Ott s Gocem tak nic nezmohli.
33:48
Puk odpálen na střídačku Canucks.
33:34
Henrik Sedin svůj tým vystavil ofsajdu.
33:15
Kosatky si posléze své vedení berou zpátky, to je něco! NICK BONINO už měl před sebou zcela odkrytou branku, neboť střela Kevina Bieksy se od zadního mantinelu odrazila před branku na druhou stranu! Bez problémů tak dopravil puk do sítě. Asistence: Kevin Bieksa a Radim Vrbata.
32:44
St. Louis právě vstřelilo branku!
Máme vyrovnáno, ZBYNĚK MICHÁLEK vstřelil svou první branku v dresu St. Louis Blues! Jokinen skvěle vybojoval puk a poslal ho právě na českého zadáka, jehož tvrdou střelu zastavila až síť Läckovy branky! Asistence: Olli Jokinen a T.J. Oshie.
32:29
Hansenovu střelu zblokoval Carl Gunnarsson nad branku.
32:10
Kenins se dostal ke střele z otočky, branku soupeře ale trefit nedokázal.
Střely: 12:13
31:44
Střela Kevina Shattenkirka prošla přes všechna těla, nikoliv už ovšem přes to Läckovo. Brankář ze země tří korunek zasáhl a přerušil hru, následuje komerční přestávka.
31:27
Ott získal puk v útočném pásmu a chtěl nahrát na Reavese, ten byl ovšem dobře střežen obránci.
31:03
Vey bekhendem trefil pouze bránícího Jackmana.
30:34
30gólový Radim Vrbata o sobě dal poprvé vědět, jeho tvrdou střelu z pravé strany Elliott vyrazil.
29:58
Gunnarssonův pokus na druhé straně byl tečován mimo branku Eddieho Läcka.
29:40
Henrik Sedin předal puk Weberovi, ten měl ovšem těžkou situaci. Hra nyní není moc pohledná.
29:13
Luca Sbisa zrychlil ve středním pásmu, ihned po vjetí do toho útočného byl ovšem donucen odevzdat puk ze své hole.
28:04
Goc se s pukem natlačil před branku, Linden Vey ho o něj ovšem posléze obral.
27:15
Na druhé straně zahrozil Tarasenko, k ideálnímu zakončení se ale nakonec nedostal.
27:02
Vrbata nahrál do dobré šance na obránce Webera, který ovšem trefil pouze Elliottův beton!
26:45
Burrows se puku dotkl s holí moc vysoko a Canucks jsou tak připraveni o útočné pásmo.
Střely: 11:11
26:21
Pokus Daniela Sedina byl zblokován do ochranné sítě, následuje komerční přestávka.
25:50
Canucks jsou nyní lepším týmem na ledě a snaží se přidat další branku. Do útočného pásma se ovšem dostávají jen s obtížemi.
25:11
Jokinenovu střelu chytá Läck, vhazovat se bude po jeho pravé straně.
25:01
A další zajímavá příležitost pro Kosatky, ta už ovšem brankou neskončila.
23:54
Další chyba v obraně Bluesmanů už je potrestána a máme tu úvodní branku! Domácí střídali, zatímco Tanev dlouhou přihrávkou poslal do úniku SHAWNA MATTHIASE, který si v souboji s Elliottem poradil a poslal Vancouver do vedení 1:0! Asistence: Christopher Tanev.
23:14
22:52
V oslabení se do samostatného úniku dostal dánský útočník Jannik Hansen, který měl dost času na rozmyšlenou. Nakonec zvolil střelu zápěstím, kterou ovšem Elliott skvěle lapil!
22:28
A další výhoz, tentokráte ho zařídil Hamhuis.
22:10
Burrows se postaral o osvobození svého týmu.
22:05
Domácí dlouho kombinovali, až se nakonec ke střele odhodlal Schwartz. Ideálně ovšem nezamířil a puk skončil v ochranné síti.
21:16
Ihned po buly ale dokázali hosté vyhodit.
21:14
První přesilovku si zahraje také St. Louis. Alexander Edler (VAN) je vyloučen na dvě minuty za držení.
20:35
Puk dopadl před Briana Elliotta, který ho pokryl ve své lapačce.
20:07
A hned se také dostali do ofsajdu.
20:02
Úvodní vhazování druhé periody vyhráli hosté.
20:01
Za posledních 10 zápasů jsme v prvních třetinách St. Louis viděli jen tři branky, a to navíc do sítě Bluesmanů! Domácí tak ani dnes tuto sérii neukončili.
První dvacetiminutovka nám gól nepřinesla, Blues byli ovšem mírně lepším týmem. Hosté dostali možnost přesilové hry, během které si ovšem nedokázali žádné větší šance vytvořit. Po první třetině je to tedy 0:0.

Střely: 10:8
Další třetina začne přibližně ve 2:58.
20:00
19:45
Jaškin se dostal ke střele v pádu, což ho ovlivnilo, protože nemířil vůbec dobře.
19:30
Do útočné akce vyráží celek St. Louis Blues.
19:02
18:47
Bouwmeester vyhodil puk přes všechny čáry.
18:41
Přihrávka rukou mezi hráči Canucks, konkrétně se o ní postaral Dan Hamhuis.
18:22
Berglund přerušil kombinaci Kosatek a vyhodil.
18:04
Daniel Sedin poslal puk Weberovi na modrou, dělovka švýcarského beka šla vedle.
17:45
Michálek dokázal vyhodit puk až k Läckovi.
17:27
Ofsajd v podání Canucks při útočné kombinaci.
17:07
Ihned po buly to od modré zkusil Edler, Elliott ovšem puk vykopl do rohu.
17:02
Za držení je vyloučen Marcel Goc (STL) a Canucks tak budou hrát první přesilovou hru v dnešním utkání.
16:57
Tarasenko se mohl dostat do úniku, Vey tomu ovšem zabránil dobrým obranným zákrokem.
16:33
Barret Jackman odpálil puk přes všechny čáry, píská se tedy zakázané uvolnění.
15:55
Vancouver to ovšem nedokázal potrestat.
15:37
Bouwmeester se dostal pod tlak při rozehrávce a ztratil puk.
14:59
Backesův pokus z pravé strany v útočném pásmu Läck bez potíží vyrazil.
Střely: 9:8
14:25
Christopher Tanev napálil puk na Elliottovu branku, domácí brankář byl ovšem pozorný a puk chytil. Hru tedy přerušil, díky čemuž dostane prostor komerční přestávka.
14:00
Puk sražen mezi diváky po neúspěšné přihrávce Vladimira Tarasenka.
13:25
Jay Bouwmeester to zkusil rovnou dvakrát, ani jednou ovšem nedopravil kotouč dál než dva metry od sebe. Oba pokusy totiž byly zblokovány.
12:43
Horvat se obtočil okolo branky a snažil se puk hodit před ní. Akce mu ovšem nevyšla a dopředu jdou Bluesmani.
11:55
Odražený puk napálil Oshie nad Läckovo branku.
11:40
Olli Jokinen je zatím velmi aktivní, nyní jeho pokus skončil mimo.
Střely: 9:7
11:31
Velkou šanci měl nyní Derek Dorsett, který se dostal do samostatného úniku! Byl donucen k rychlé střele zápěstím, kterou ovšem Elliott zlikvidoval betonem! Skvělý zákrok domácího gólmana, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
10:48
Další ztráta puku v podání Blues, tentokráte ve středním pásmu. Do toho útočného poté hnal Bonino, jehož střelu Elliott vyrazil.
10:01
Gunnarsson zachyboval v rozehře a v obranném pásmu ztratil puk, do šance se tak dostal Bo Horvat. Elliott ale zasáhl a situaci za svého spoluhráče zachránil.
09:24
Střelecký pokus si připsal i Ryan Reaves, švédský brankář Vancouveru byl opět na místě.
08:55
Ihned po vhazování to zkusil Jokinen, branku ovšem přestřelil.
08:50
K zajímavě odraženému puku se na pravém křídle dostal T.J. Oshie, okamžitě ho tak napálil na branku. Läck byl připraven a zasáhl.
08:30
Yannick Weber drží puk za brankou a oba týmy mezitím střídají.
08:02
Pietrangelo nabil Gunnarssonovi, jehož svižnou střelu lapil Eddie Läck.
Střely: 5:2
07:37
A následuje komerční přestávka.
07:37
Puk na střídačce, hra je přerušena.
07:15
Přečíslení 3 na 2 na sebe vzal Jaden Schwartz, Läck ovšem jeho pokus dobře vyrazil do bezpečí.
06:15
Brian Elliott chyboval v rozehrávce bekhendem a před jeho brankou byl pořádný rozruch, kdy Henrik Sedin dorážel už do zcela odkryté klece! Puk tam ovšem nedopravil, neboť brankář Blues se stihl vrátit do brankoviště a s pomocí obránců zamezili kotouči v cestě do branky!
05:30
Olli Jokinen donutil Läcka k zákroku střelou ze strany.
05:23
Gunnarsson napřáhl na modré čáře, měl před sebou ovšem několik těl a trefil jedno z nich.
04:56
Tarasenkův pokus srazil Radim Vrbata do ochranné sítě nad brankou.
04:45
Bouwmeesterova střela zápěstím byla ztečována vedle branky.
04:30
Nic ovšem nevymysleli a puk je na druhé straně.
04:02
Puk za brankou Vancouveru a Kosatky vyráží dopředu.
03:16
A opět Vladimir Tarasenko, jehož střela z prostoru kruhu pro vhazování letěla jen těsně vedle brány.
02:49
Střela Jokinena od modré nadělala Läckovi značné problémy, před brankou totiž dorážel ještě Tarasenko. Naštěstí pro hosty tato akce brankou neskončila!
02:38
V dobré šanci se před brankou zjevil Oshie, měl ovšem problémy se zpracováním kotouče.
02:26
Dorsett dostal přihrávku do mezikruží, ale mířil pouze mimo.
01:49
Do útočného pásma se nyní nahnal Vey, jeho střela šla ovšem vedle branky.
01:26
Blues jsou zatím aktivnější a opět se snažili o útočnou akci. U mantinelu ovšem vybojovali puk hráči Canucks, kteří ho poslali na icing.
00:40
Tarasenko bruslil s pukem v útočném pásmu, nedokázal se ovšem dostat do střelecké pozice a kotouč ztratil.
00:19
Jokinenova střela byla sražena mimo hrací plochu.
00:02
Úvodní vhazování první periody vyhrál domácí tým.
00:01
Utkání začne během několika okamžiků, oba celky už se pomalu chystají na úvodní vhazování.
A ten se koná právě nyní. Za několik minut začínáme!
V St. Louis je krásné počasí, fanouškům se tedy na dnešní zápas jistě šlo dobře. Scottrade Center je také zaplněné a čeká na příchod hráčů.

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Michálek, Jackman, Shattenkirk – Jokinen, Backes, Oshie – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Jaškin, Stastny, Berglund – Ott, Goc, Reaves

Vancouver Canucks: Läck (Markström) – Edler, Tanev, Hamhuis, Weber, Sbisa, Bieksa – D. Sedin, H. Sedin, Burrows – Higgins, Bonino, Vrbata – Matthias, Vey, Dorsett – Kenins, Horvat, Hansen

Rozhodčí: O’Halloran, Joannette – Sharrers, Miller.
Vzájemné zápasy
Vzájemná střetnutí těchto týmů zatím ovládl Vancouver, jenž vyhrál oba dva zápasy. Nejprve uspěl na ledě St. Louis 4:1, poté na domácím ledě po divokém průběhu uspěl 6:5 po nájezdech. Proč divoký průběh? Blues v zápase na počátku osmé minuty vedli 2:0, poté ovšem Vancouver až do 47. minuty získal vedení 5:2. Pak Blues vyrovnali na 5:5 a utkání došlo tedy až do nájezdů.
Československá stopa v týmech
Radim Vrbata (VAN) – 72 zápasů, 30+28 (58 bodů)
Dmitrij Jaškin (STL) – 47 zápasů, 11+4 (15 bodů)
Zbyněk Michálek (STL) – 8 zápasů, 0+1 (1 bod) v St. Louis; 61 zápasů, 2+7 (9 bodů) v sezoně
Vancouver Canucks
To Vancouver o play-off musí svést ještě větší boj. Je sice s 91 body na šesté místě, ovšem před devátým LA má náskok pouze tříbodový. Kosatky tak teď musí bojovat o každý bod.

V posledních pěti zápasech dokázal Vancouver vyhrát třikrát, a to dokonce v řadě. Pak ovšem přišly dvě prohry – s Coloradem a Dallasem. Utkání se St. Louis zahájí čtyřzápasový trip, postupně se ještě utkají Predators, Blackhawks a Jets.

V čele klubové produktivity je duo Sedinů. Daniel posbíral clekem 67 bodů v 75 zápasech, zatímco Henrik o bod méně. Nejlepším nahrávačem je Daniel s 51 asistencemi, nejlepším střelcem týmu je český útočník Radim Vrbata s 30 góly.

Brankářskou jedničkou týmu je zkušený gólman Ryan Miller, který odchytal 44 zápasů a úspěšnost má 91,3%. Náhradník Eddie Läck nastoupil do 35 zápasů s úspěšností 91,9%.
St. Louis Blues
Blues jsou po 75 odehraných zápasech na třetím místě Západní konference se ziskem 99 bodů. To se rovná 11bodovému náskoku na Los Angeles, play-off je tedy pro Bluesmany téměř jisté. Dnes si ho případnou výhrou mohou zajistit, ovšem za podmínky, že Králové prohrají s Chicagem.

Z posledních pěti zápasů vyhrálo St. Louis jeden jeidný, a to na ledě Pittsburghu. Nutno ovšem podotknout, že před posledním zápasem s Columbusem hráli Blues šestkrát v řadě venku.

Nejproduktivnějším útočníkem a zároveň nejlepším střelcem týmu je s bilancí 36+35 ruský forvard Vladimir Tarasenko. Za ním je v závěsu nejlepší nahrávač Alex Steen s bilancí 24+38.

Brankářskou jedničkou Blues je Brian Elliott, který odchytal celkem 43 zápasů s úspěšností zákroků 92%. Náhradník Jake Allen chytal 33krát a úspěstno má 90,6%.
NHL se blíží ke konci základní části. Na programu dnes máme i souboj mezi týmy St. Louis Blues a Vancouver Canucks. Provázet vás jím bude Michal Belšán, přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.